PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Niews. vormde gemeente Schat en De Boer, wel ke eergisteren wegens wanbetaling der ge rechtskosten, ten bedrage van ongeveer f 1100, betreffende het kerkelijk proces, te Leeuwarden zijn verkocht. Uit vrees voor samenscholing en tegenwerking was de commandant der marechaussee aanwezig met 15 man. Er was veel volk op de been. Vergaderingvan den Raad der gemeente Haringcarspel op den 12en October 1896 tegenwoordig alle leden. 1. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en goedge keurd. 2. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: a. Schrijven van den heer C. d. K. in deze provincie, waarbij wordt aangedron gen op verandering van den naam der gemeente in „Harenkarspel", daar de naam aldns door den Minister van Bin- nenl. Zaken is opgenomen in de wet van 16 April 1896. (Stbl. 72). Onder aanneming voor kennisgeving, wordt besloten, niet terug te komen, op het in eene vorige vergadering genomen beslnit en alzoo de naam „Haringcaispel te handhaven. b. Verzoekschrift der ingezetenen der gemeente, bijna allen ingeland van de polders Waarland, Speketer en Slootgaard, om hun adres aan het Bestuur van de banne Haringcarspel tot verkrijging van een weg naar het spoorwegstation Noord- scharwoude te steunen en zoo mogelijk daarvoor eene subsidie te verleenen. Aangenomen voor kennisgeving, aange zien het bestuur van de banne Haring carspel het verzoek van de band heelt gewezen. 8. Wordt medegedeeld, dat bij de op 28 Sept. j. 1. gehouden verificatie der kas van den ontvanger der gemeente in kas is bevonden eene som van f 1256,705. 4. Docr den Voorzitter wordt mede gedeeld, dat de hr. C. d. K. hem heeft gewezen op de verplichting tot het met voegzamen spoed opmaken van den ligger der wegeD, voorgeschreven bij'het Prov. reglement op de wegen. De Voorz. merkt op dat de heer Visser te Schagen, aan wien dat werk aanvanke lijk was opgedragen door andere bezighe den daarmede thans niet kon voortgaan, vandaar dat hij naar een ander geschikt persoon heeft uitgezieD. Van zeer bevoegde zijde is hem toen aanbevolen de heer B. Zwagerman te N. Niedorp, die aldaar den ligger zeer tot genoegen van H.H. Ged. Staten heeft opgemaakt. Hij stelt daarom voor, hieromtrent met den heer S. in onderhandeling te treden. Diens overeenkomstig wordt besloten. 6. Wordt aan de orde gesteld het on derzoek der begrooting dezer gemeente voor 1897, welke wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 18014.07 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 805,07, nadat overeenkomstig hst voor stel van Burg. en Weth. de jaarwedde van den secretaris en den beambte ter secretarie resp, met t 50 en f 100 werden ver hoogd en voor subsidie aan het algemeen burgerlijk armbestuur f 250 meer werd uitgetrokken. De vergadering werd daarna gesloten. De aanleg van de stoom tram Beverwijk—Alkmaar strekt zich thans reeds uit tot op het grondge bied der gemeente Heiloo. Wordt met den een zeer onaangenaam vooruitzicht voor baar. Zjj wendde zioh weder tot de vreemdelin ge en bestudeerde haar gelaat met scherpen blik, terwijl eene baar ongewone waardigheid en beslistheid zich van haar meester maakte. „Miss Goiding, waarheen brengt ge mij Wij rijden reeds sedert geruimen tijd," merkte zij op. „Zoo?" zeide de vronw op denzelfden toon als te voren, terwijl een kort slnw lachje om hare lippen speelde. „Ik dacht, dat gij onze stad een weinig wildet leeren kennen en gaarne een tochtje door het park maken wildet." Rutb werd door dit antwoord nog ang stiger en haar gelaat werd sneeuwwit. „Neen, ik wil geen tochtje maken. Laat nw rijtuig dadelijk stil honden, ik wil uit stijgen," zeide zij kalm en gebiedend. Andermaal lachte de vronw een boos aardig lachen, dat Rnth nog angstiger deed worden, want een gevoel dat zij in de macht eener waanzinnige was, won bjj haar hoe langer hoe meer veld. Maar zij werd even doortasiend als zij ontsteld was. „Verstaat ge mij, mevronw riep zij opspringend uit. Hare blauwe oogen schit terden van moed en vastberadenheid, die men nauwelijks bij haar bad denken te vinden. „Ik betreur het zeer om nwentwille, dat ik nw verzoek niet kan toestaan, Mrs. Pljmpton," hoonde de ander, terwijl zg Rnth met geweld tot zitten dwong, „en ik geloof dat ge wel eenigszins vreemd znlt ophooren, wanneer ik u zeg, dat ik geen plan heb, n toe te staan, morgen met Ralph Plympton naar Europa te reizen." Een oogenblik was Ralh sprakeloos van verwondering en ontzetting, toen zij dit hoorde. Vervolgens stamelde zjj, terwijl een namelooze aDgst in bare blanwe oogen te lezen stond. „Miss Golding, wat bedoelt ge daarmede Kent ge mijn echtgenoot En welk doel vervolgt ge, dat gij mij op zulk een wreede wijze van hem scheidt „Of ik Ralph Plympton ken? Nu ja, dat geloof ik wel," antwoordde de schitterende schoonheid, op een gemakkeljjk te verklaren toon. „Ik weet ook, dat ik, Inez Goiding, meer reeht heb, heden zjjne vronw genoemd thans gemaaktcn spoed voortgegaan, dan zal ongetwijfeld de lijn HaarlemAlkmaar nog vóór den wiuter gereed zijn. Eergister kwamen te WOER DEN 36 rijksveld wachters met een in specteur, een opzichter van den straatweg en eenige arbeiders om te Rietveld een paar heiningen bij den straatweg af te breken, welke niet naar den zin van Wa terstaat staan. In den afgeloopen zo mer had men dat ook al beproefd, maar is men onverrichter zake afgetrokken we gens de minder welwillende houding van het publiek in die gemeente. Ditmaal ge lukte het natuurlijk, maar een p3ar uren later waren de heiningen weer hersteld. Men is benieuwd of die wijze van werk verschaffing lang zal duren. Een doctorsrekening. Een arts te St. A n d a 1 a n d in Zee land had voor geneeskundige behandeling van eene nn overleden rijke weduwe te St MAARTENSDIJK berekend eene som van f 1250, daarbij o. a. de gemaakte visites in rekening brengende ad f 45 per keer. De erfgenamen van de weduwe achtten het bedrag veel te hoog en maak ten dus bezwaar tegen de betaling. Het bleek dat een andere arts voor bezoeken als hier door den geneesheer gebracht f 8 a f 4 in rekening bracht. De recht bank te Zierikzee bepaalde het bedrag, waarop de doctor recht had op f 875, daarbij de visites ad f 15 berekenende, en veroordeelde den arts in de kosten. Deze, hiermede niet tevreden, voorzag zich tegen die uitspraak in hooger beroep bij het gerechtshof te 's-Gravenhage, alwaar de zaak d. d. in behandeling kwam en het O. M. concludeerde tot bevestiging van het vonnis der rechtbank met ver oordeeling van den arts in de kosten ook van het hooger beroep. Een fraaie hengst, die terdag te HARLINGEN naar Engeland terdag te riAliljli\GEJN naar Engels zou worden ingescheept, had geen lust, reis derwaarts te aanvaarden. Met v vricnita rvoKlin/i/iAolrj' non Kccvrt rfonvoo a- od de veel reis uerwaaris mj aanvaarueu. moeite geblinddoekt aan boord gebracht, sprong hij te water, met het ongelukkig gevolg, dat het prachtige dier voor aller oogen verdronk. -—Te HEER (Limburg) is een- bijzondere school voor behoeftige meisjes geopend, waar de leerlingen tegen eene kleine vergoeding warme spijzen kunnen bekomen. Volgens de Amst. Ct. loopt het gerucht, dat de Electrische drukkerij gecombineerd met de Telegraaf te koop is, en dat de heer Henry Tindal zich in Parijs gaat vestigen, Op de kermis te NIEUWEN- HOORN is een meisje op een bal plotse ling doodgebleven. Schagen, 14 October 1896. Maandagavond j.1. verga derde ten locale van den heer W. Bogge- veen Cz. de Zwemvereeniging Wielialia. Besloten werd, koninklijke goedkeuring voor de, dien avond vastgestelde, statuten aan te vragen. Verder werd de naam Wielialia veranderd in „de Wiel'. De Schager "Wielerclub tBermeshad tegen Zondag j. 1. een Vossenjacht uitgeschreven. Doordat het weer zich 's morgens zeer ongunstig liet aanzien, hadden de vereenigingen: de Noord punt van den, Helder en Hollandia van te worden, dan gij dat hij, trots den band, die u wettelijk met hem verbindt, mij toebehoort. Gij hebt hem mij ontstolen met uw mat rood poppekopje en nwe blanwe oogen. Maar gij znlt nooit over mij triom feeren met uw zoozeer geroemde, zooge naamde vronweljjke waardigheid en daar hij valsch tegenover mij is geweest, zal ook hij alleen de gevolgen daarvan dragen. Zijne jonge vrouw zal morgen niet met hem naar Europa reizen." HOOFDSTUK ZES. Ruth Plympton zat daar als een stand beeld, geheel verdoofd door hetgeen de vronw naast haar, haar had toegevoegd. Wat zonden die vreeselijke woorden moe ten beteekenen Waar en wanneer kon zij Ralph ontmoet hebben In welke betrek king stonden zij tot elkaar? Was het mogelijk, dat hij haar gedurende zijn oponthoud in den vreemde had loeren kennen Had bij haar wellicht het hof ge maakt, haar bedrogen en verlaten, zooals ha re woorden het Ruth schenen aan te duiden Dat waren eenige der gedachteD, welke haar in bliksemsnelle vaart door het hoofd stormden, terwijl zij sprakeloos achterover leunde, door een overweldigend gevoel tot stilzitten gedoemd. Rnth had zich geheel en al aan Ralph over gegeven- Zg had hem voor edel en manne lijk gehouden, had het in hem geprezen, dat bij haar tot zgne vronw bad gemaakt, dat hg haar een ouderloos meisje, zonder eenige verdienste zijn stenn wilde verzekeren, trots zgne ouders haar onwaardig gekeurd hadden in hunne familie te worden opgeno men. En ofschoon zg zelve voor eene vlocht en een geheim huweigk was teruggeschrikt, want eene stem in haar binnenste waar schuwde haar, dat Ralph daar eens berouw van zou hebben had zij hem om zgne trouw toch bewonderd en zichzelf voor een zeer gelukkig meisje gehcuden.dat zg znlk een echtgenoot den haren kon noemen. Maar nu zg zoo eensklaps geplaatst werd voor een niet zeer edel deel van zyn leven nu haar een kapittel van zijn levens boek te lezen gegeven werd, waarin sprake was van ontrouw en verraad tegenover een mooi meisje, nn werd haar hooggespannen eergevoel zeer gekwetst. WORDT VERVOLGD. Alkmaar hare komst doen afzeggen, zoo dal besloten werd, de jacht eene week uit te stellen en die bij goed weer te doen houden op Zondag 18 October a.s. Als blijk, dat men hier in het noorden zeer veel met de wielersport opheeft, kan die nen, dat Zondag j.1. een zeer groot pa- bliek in Ananas aanwezig was. De heeren Bruin en Zwarthof hadden aldaar een zeer ruime tent opgeslagen, die zeer zeker een flinke gelegenheid aanbood om zich te ver- frisschen. Doordat de Vossenjacht niet doorging, werd er voor de gezelligheid en om veleu den vergeelschen tocht eenigszins te vergoeden, een bal gnmproviseerd op den dorschvloer van de boerenplaats van den heer Scbrieken. Ter vervulling van de ra- cature ontstaan door het bedanken van den heer W. A. H a z e u als lid der Volksleesbibliolheek, werd gisterenavond in de vergad. van het „Departement" de heer Mr. N". L. Roodenburg lot zoodanig gekozen. Eenige dagen geleden hoedden twoe jongens van 9 en 12 jaar, in de nabijheid van het dorpje Leutmansdorf, de koeien. Toen de ouders van de jongste van het tweetal huu zoon niet zagen terugkee- ren,werd er onmiddellijk een onderzoek inge steld. Men vond den jongen vermoord in eene droge sloot liggeD. Na een lang ver hoor bekende de twaalfjarige veehoeder, dat hij zijn metgezel in een twist door een slag op het hoofd bewusteloos had ge maakt en daarna in eene sloot had gewor pen. Toen hij echter zag, dat zijn slacht offer weer bijkwam, stak hij hem met een mes in het linkeroog en trapte hem daarna met beide voeten op het hoofd, tot hij dood was. De jeugdige moordenaar toonde bij het verhaal niet het minste be rouw over zijn daad. Verpleeg uwe tanden! Dit kan men den kinderea en volwasse nen niet dikwijls genoeg tosroepen. Want juist het verwaarloozen der tanden is de oorzaak, dat zij ziek (hol en zwart) wor den en dan smartelijke tandpijn ver oorzaken. Zieke en defecte tanden kunnen ook het voedsel niet voldoende vermalen daardoor wordt de spijsvertering belemmerd en het lichaam gebrekkig gevoed. Ver zorg daarom nwe tanden, door zele. da gelijks tenminste eenmaal met lauw water af te borstelen2e de snelle opvolging van koude en warme spijzen of dranken te vermijden 3e geeD harde voorwerpen, als noten enz. stuk te bijteD, omdat daar door het tand-email afspringt4e niet met naalden of messen er aan wroeten en ten 5e geen garen of touw af te bijten. Waarom blozen wijf De physiologische toedracht van het blozen bestaat hierin, dat de kleine bloed aderen, in de huid gelegen, de zoogenaamde haar-adertjes zich eensklaps uitzetten en eene grootere hoeveelheid bloed opnemen. Welke physiolpgische gebeurtenissen of toestanden beroeren evenwel de zenuwen, die in de wanden dier kleine bloedvaten uitloopen en wier uitzetting zij veroorza ken, zoodat het blozen intreedt De psycholoog Mélinaud verklaart, dat do vier voornaamste oorzaken van het blozen zijnbescheidenheid, deemoedigheid, schuchterheid en toornen hoofdzakelijk bloost men naar aanleiding dezer eigen schappen alleen in tegenwoordigheid van anderen. Slechts zeer weinige menschen blozen ook als zij alleen zijn. Minnenden zul len, wanneer zij zich eenmaal aan elkan der verklaard hebben, niet meer voor el kander blozen. Kleine kinderen blozen nooit 1 Wel gewaagt Dar win in zijn werk„De uitdrukkiug der gemoedsbewe gingen van twee kleine meisjes, twee en drie jaar oud, die rood werden, wanneer zij beknord werden, maar Darwin haalt dit geval ook aan als eene uitzondering. Jon ge menschen blozen meer dan ouderen. In het Engelsche graaf- schap Limerick is Zondag veel sneeuw gevallen. Te Liverpool is Zater- dag een voetbalspeler door den bliksem gedood. Verscheidenen zijner medespelers werden mede getroffen, maar kwamen met lichte verwondingen vrij. De brief was toch wel be waard. Een edelman zond door een zijner boe ren een brief met een mand met kreeften aan zijnen advocaat in de stad onder weg vermoeid zijnde, ging de boer, een weinig in het gras liggen om wat nitte- rusteo doch de mand weder opnemende, was hij niet weinig verwonderd, dat de kreeften er alle uitgekropen en weg waren. Hij ging echter naar den advocaat en gaf hem den brief over. Nadat deze den brief gelezen had, zeide hij„Mijn vriend 1 ik vind hier van kreeften in den brief „Nu," hernam de boer, „dat is mij recht lief, dat ze in den brief zijn, want zij zijn alle nit den mand gekropen.* De advocaat en de boer. Een boer ging bij een advocaat Om bij deez' heer een wijzen raad In een gewichtig stnk te vragen. Wel 1Ja,sprak hij, het is te wager, Mits dat gij alles fiks ontkent. Ontkent 6, kostelijk I dat is excellent, Zei toen de boer, en wou vertrekken. Maar de advocaathei I hei 1 is 't gekken P De consultatie meet voldaan Zes schellingen, dan knnt gij gaan. Och I zei de boer, maak geen ombratie, Want ik ontken de consultatie. De kleine neus. Een predikant in den trein zittende, werd onophoudelijk Lstig gevallen door eene tegenover hem zittende vrouw, om een gosprek te houden over eenig geestelijk onderwerp zich beroemende dat domine geen plaats uit den Bijbel zou kunnen opnoemen, die zij niet wist te zeggen, waar dezelve stond. Om een einde daar aan te maken, zeide hij, ziende, dat de vrouw een buitengewoon grooten en zeer vooruitstekenden neus had I „wel joffrouw waar staat dan deze tekst: Uw neus is als de toren van Damascus, staande naar het oosten?* Zij zweeg en scheen voldaan. Een eigenaardig duel. Twee koetsiers te Brussel kregen de vori ge week ruzie. Deze liep zoo hoog, dat de een den ander een vuistslag gaf. Er wa ren bovendien zulke beleedigende woorden gevallen, dat zij met bloed moesten wor den uitgewischt. Het gevolg daarvan was, dat men besloot te duelleeren. De sa menkomst werd vastgesteld op Zondag morgen, als beiden vrij waren, in een open wagenschaar en het wapen zou zijn... de zweep. Zondagmorgen om tien nnr wa ren beiden present en zweepten elkaar met znlk eene woede af, dat zij er slecht aan toe zouden zijn geweest, wanneer de politie niet tnsschenbeide was gekomen en hen naar 't bureau had gevoerd. Hoe beschut men zich in den winter tegen kou-vatten Met het koude jaargetjide houden ook de verschil lende verkoudheden of catarrh's haar in tocht. De veelvuldigsten en 1 stigsten zijn: Neus-, Hals-, Strottenhoofd- en Longen- catarrh. Al deze verkoudheden kunnen, wanneer niet ter rechter tijd voorzorgmaat regelen genomen wordeD, met den tijd ernstige ziekten veroorzaken en gevaarlijk worden. Het beste middel tegen deze ziekten en bare gevolgen isharden. Maar hiermede moet men niet eerst be ginnen, wanneer de verkoudheid reeds in aantocht is. Wel is waar is de winter voor eene juiste en doortastende doorvoering van het hard-3telsel, vooral bij zwakke en gevoelige personen, niet de geschikte tijd, doch men kan toch altijd in den winter iets doen tot versterking en har ding van zijn lichaam. Daartoe is het water het beste mid del. Wel is waar moet men in den win ter niet zooveel ervau gebruiken, maar toch voldoende, want de uitslag hangt minder af van de hoeveelheid van het water, dan van het juiste gebruik daarvan. Een voortreffe lijk voorbehoedmiddel is bet watertrappen in stroomend waterin den winter bewijst een tobbe (waschkuip, emmer, bakje) of bad kuip, behoorlijk met water gevuld, dezelf de dienstenalleen moet men de voeten daarin niet stil honden, maar moet men ze juist bewegen, als bij het werkelijke watertrappen. In de beginne is eene mi nuut voldoende, later kan men tot drie minuten opklimmen. Na dit gedaan te hebben moet men dadelijk de kousen aan trekken. Wie niet watertrappen wil of kan, moet op vochtige steenen gaan loo- pen (in de keuken of in den winkel) en wie dat ook niet durft, kan zijn lichaam minder gevoelig maken, wanneer hij 's morgens bij het kleedeD, zoolang op bloote voeten loopt en het laatst zijne kousen aantrekt. De rijkste erfgename der wereld is op het oogeublik Lnciana Pre- melic-Hirsch, de kleindochter van den voor eenigen tijd overleden baron Hirsch. Wan neer zij meerderjarig is, zal zij waarschijn lijk in het bezit worden gesteld van eene erfenis, die niet minder dan d r i e h o n- derd-vijftien millioen gulden bedraagt. Nog slechts weinige maanden ge leden bezat zij geen cent en geen anderen familienaam dan dien harer moeder. Thans overtreft haar vermogen dat vaD de rijk ste prinses en zij bezit paleizen in bijna alle hoofdsteden en kasteelen, in bijna al le landen van Europa. Tot aan hare meer derjarigheid wordt Luciana Hirsch, die thans veertien jaar end is, te Brussel op gevoed in eene bijna koninklijke weelde, doch met de grootste zorgvuldigheid, en wel onder de hoede van mevrouw Mon- tefiore Levy, een zuster van barones Hirsch die, ondanks haar enormen rijkdom, een zeer eenvoudig leven leidt. Mevrouw Mon- tefiore Levy behoort tot de oude familie der Bischoffsheim's, die zich als bankiers een naam gemaakt hebben. Zij is van stipt Israël ietische beginselen, hetgeen niet verhindert, dat haar beschermelinge in het Katholiek geloof wordt opgevoed. De jonge dame heelt in haar paleis een huiskapel en een huiskapelaan. Hoe het komt, dat deze dochter, kleindochter en beschermelinge van strenggeloovige Israë lieten, sedert hare geboorte Katholiek, zal door het onderstaande duidelijk ge maakt worden. Zestien jaar geleden -leefde baron Hirsch te Parijs. Om zijne gemalin de plichten als voorname dame gemakkelijk te maken, engageerde de baron eene joDge, voorname, welopgevoede dame, freule Von Premelic, die uit eene onde, doch verarmde adellijke familie afstamde. Zij was vier-en-twintig jaar oud, van opvallende schoonheid, had zich gedurende vele jaren met ijver aan verschillende klassieke en artistieke stu dies gewijd en iu alle mogelijke vakken eereprijzen behaald. In de familie van den millionair stond zij hoog aangeschreven zoowel om haar talenten en de waardige be rusting waarmede zij haar ongeluk droeg, als om haar schoonheid. Bijzonder viel zij in den geest van Lucian Von Hirsch, den eenigen zoon van den baron, die onge veer van denzelfden leeftyd was als freu le Von Piemtlic. De jonge man had zich een naam gemaakt als philanlroop, was lid van verschillende clubs, eigenaar van een renstal eerste klasse en leidde ove rigens het verkwistend leven van de rijke anjsc ie „e.égantsLucian werd doode- verliefd op de gouvernante, het meis je schenk hem haar wederliefde en naar het schijnt traden de beide minnenden hemel,jk in t huwelijk, doch alleen ker- Icelijk, om de gemoedsbezwaren van fre..'» Von Premelic te overwinnen. Voor d9 wet was dit huwelijk dus niet geldig, Lu ciana „echlgenoote voor God" verliet het huis van den baron en huurde eene be scheiden woning iD een andere wijk van Pa rijs. Kort daarop, in 1882, beviel zij van eene dochter, die den voornaam Lnciana en den naam der moeder kreeg. Vijf jaar later stierf Lncian en op zijn sterfbed be val hij zijne echtgenoote en zijn kind aan in de bescherming van zijn vader. De baron besloot, den laatsten wil van zijn geliefden zoon te vervullen. Doch daar hij aannam, dat freule Von Premelic zijn zoon minder nit liefde, dan wel uifc koele be rekening trouw beloofd had, verlangde hij beslist, dat het kind aan de macht en den invloed der moeder zon worden ont trokken. Langen tijd verzette freule Von Premelic zich tegen deze bepaling, ten slotte echter offerde zij zich op, daar zij inzag, dat haar tegenstreven noodlottige gevolgen voor de toekomst harer dochter zon knnnen heb ben, Zij gaf zich echter niet gewonnen, zonder uitdrukkelijk als voorwaarde te hebben gesteld, dat het kind in het Ka tholiek geloof zou worden opgevoed. De baron, die in geloofsquaesties zeer liberaal was, maakte geen bezwaar hierte gen en bepaalde in zijn testament, dat de wenseh van freule Von Premelic moest worden gerespecteerd. Wij hebben gezegd, dat Luciana bij haar meerderjarigheido „waarschijnlijk" in het bezit van een vermogen van f 815.000.000 zou worden gesteld. Dit „waarschijnlijk" heeft eene nadere toelichting noodig. In zijn testament heeft baron Hirsch zijne, hem overlevende echtgenoote opge dragen, Luciana nauwkeurig te bestudee- ren en op de proef te stellen, en haar het vermogen slechts dan nit te keeren, wan neer zij bij meerderjarigheid een edel, braaf meisje geworden is. In het tegen overgestelde geval ontvangt Lnciana de 315 millioen gulden eerst na den dood van haar grootmoeder, barones Hirsch. Luciana Premelic-Hirsch, zooals zij zich thans noemt, gaat reeds door voor een zeer verstandig en ernstig meisje zij heeft een min of meer schuchter en gesloten karakter, doch bezit, behalve de bekoorlijk heid harer millioenen, vele persoonlijke eigenschappen, die haar eene begeerlijke partij zonden doen zijn, zelfs wanneer zij arm was. Op eene kermis te Omaha in deB Noordamerikaanschen staat Ne- braska is in het begin van September eene nieuwe veitoocing te zien geweest. Daar trad voor de eerste maal in het openbaar een struisvogel als gangmaker op 1 Het spreekt vanzelf, dat het sport- lievende dier groot succès had en met uitbundige geestdrift werd begroet, voor al door de kinderen. Het dier behoort toe aan zekeren heer Ben Alles nit Colorado, het is een Au stralische struisvogel eD zeker de eenige in zijne soort die aan wedstrijden meedoet. De eerste voorstelling met den vogel had eene talrijke menigte op het terrein gelokthet was een inderdaad sensatie ma kende gebeurtenis. Bij elke volgende voorstelling kweet het dier zich beter van zijne taak, wel een bewijs, hoe zorgvuldig het getraind werd, Het werd bestuurd door Ben Al len zelf, gepaced door Bertie Banks, een bekend wielrijder, en legde een achtste mijl af in 22 sec. Allen maakte geen gebruik van leidsels, doch leidde den langbeenigen racer met een zweepje. De struisvogel is nog geen 18 maanden oud en weegt ongeveeer 200 pond. Wan neer Allen het dier met leidsels wil besta ren, krijgt de vogel een soort tuig om. Het rijwiel, waarvan de manager zich bedient, weegt 19 pond en is voorzien van lucht banden. Het dier wordt als een poney voor de fiets gespannen. Men zegt, dat Allen nog nooit den moed heeft gehad hem zoo snel mogelijk te laten rennen niemand weet das nog, hoe zegevierend hij, indien hem er de kans toe gegeven weid, de records zou verbeteren. De eigenaar meent, dat hij des te be ter zal pacen, naargelang hij onder wordt. Het dier is nu pas half volwassen en kan 't dus nog ver in de sport brengen I Om stof uithet oog te ver- wijderen, houdt men het in helder water, opent en sluit het eenige malen snel ach ter elkander en verwijdert zoo het stof door uitspoelen. Lichtgeloovige lui. Voor eenigen tijd vond men in Eran- sche dagbladen eenige malen achtereen de volgende advertentie „40,000 fres. zullen worden gegeven aan eerlijke menschen, die zich belasten willen met de opvoeding van een natuurlijk kind tot aan zijn 20e jaar. Brieven franco onder letterenz". Vele personen schreven natuurlijk op deze advertentie. Zij ontvingen ook in den regel per omgaande antwoord. Het kind, staat er in de brieven, is van zeer voor name geboortezijn naam moet echter ge heim blijven. Als men het kind toever trouwt, zal men tevens 20,000 fres. over handigen, 10,000 fres. voor de opvoeding en 10,000 als present, A1b het kind tien

Schager Courant | 1896 | | pagina 2