Politiet overzicht der weet. Buitenlandse!) Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Anna Paulowna, 6 Nov. '96. Anna Paulowna, 5 Nov. '96. Vrijzinnige Kiesvereeniging, is met De Dames-Zangvereeni- ging „Euphonia" alhier zal Zondag den 15en November in het Noord-Hol- landscb Koffiehuis eene uitvoering ge ven met medewerking van den heer Werner, violoncellist te den Helder. Uitgevoerd zal 0. a. worden het 13 Praelu- dium naar Psalm 3 van P. Chopin, Vrouwenkoor, Sopraan-solo en begelei ding van Viool, Violoncel, Orgel en Piano. den tegen overtreders on vermoedt, dat bekendmaking alleen, niet als voldoende straf zal worden beschouwd. Het Hoofdbestuur wijst op de afdee- ling Noord-Holland. Daar worden jaar lijks alle Hengsten gekeurd, die voor hunne afstammelingen het recht op eene pre mie willen behouden. Bij afkeuring van een vroeger goedgekeurden Hengst wordt daarvan melding gemaakt door annoncen in dag- en weekbladen, maar vooral door biljetten in zeer ruimen kring verspreid. Op deze billetteu worden alleen premie waardige Hengsten naar volgorde van keurii.gsrang geplaatst. Ieder die aan spraak maken wil op eene bijdrage der Provincie, moet niet alleen eeD premie- waardigen Hengst gebruiken, maar ook de merrie moet goedgekeurd zijn en in het Stamboek ingeschreven. In Noord- Holland is geene gedwongen Hengsten- keuring en die is door dezen maatregel onnoodig. C. Afdeeling Zeeland: wat is de ge- schikste wijze van bekendmaking der af gekeurde Hengsten Het Hoofdbestuur beveelt de overwe ging dezer vraag in de aandacht der afd. vergaderingen aan. 60. Begrooting voor het jaar 1897, in ontv. en uitg. f 1493.69. Hedenmorgen had de 26- jarige zoon Fulps, van den beer C. Blaau- boer te Anna Paulowna, in den Oosthoek, het ongeluk in den mestput te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij daarbij het lev6n veiloor; de onge lukkige moet in den val reeds door verstikking het leven verloren hebben. Daar niemand in de nabijheid was, heeft men geen redding kunnen bieden. Toen de docter, die onmiddellijk ontboden werd, bij den paijient kwam, kon hij slechts den dood constateeren. Maandag den 16 dezer, zal in ons Nutsdepartement optreden de Heer P. C. T. Bigot, tooneelspeler en con férencier to Amsterdam. Heden middag had aan het station een eenvoudig, maar eigenaardig hul debetoon plaats. Op 't oogenblik, dat trein 112 van Helder alhier binnenreed, stond het ge- heele personeel der brievenposterijen op het perron geschaard. De wakkere brievengaarder en vijf flinke bestellers, gekleed in nieuwe uni formen, waren daar bijeen om een laatsten groet te brengen aan hun geachten Directeur, den heer P. Polvliet, die van Helder naar Middelburg vertrok. Reeds gisteren avond hadden deze beambten gezamenlijk een ^schrijven ge richt aan den heer P. waarin zij hem geluk wenschten met zijne bevordering, maar tevens hun leedwezen uitspraken over zijn vertrek, daar zij hun degelijken en humanen directeur zoo gaarne in hun midden hadden behouden. Yoor het welzijn van den heer Polvliet en Echtgenoote spraken zij hunne beste wen- schen uit, tevens hopende, dat hij in zijne nieuwe standplaats dezelfde achting mocht genieten, die hij hier zoo ruim schoots ondervonden had. De heer P., het postpersoneel opmer kende, stapte den trein uit, sprak tot elk een woord van dank, drukte hun de hand ten afscheid en nam zichtbaar bewogen, zijne plaats weder in. De trein zette zich in bewegingde postbeambten, militairement in gelid ge schaard, salueerden, en de heer Polvliet beantwoordde hartelijk dezen laatsten groet. Het hoofdbestuur dqr Noordhollandsche vereeniging „Het Wit te Kruis" heeft de algemeens vergade ring uitgeschreven tegen Dinsdag 24 No vember te AMSTERDAM. Werkstaking te MAAS TRICHT. Volgens de Limb. Koerier heeft een deel der stakende glasslijpers zich weder bij de firma Re go ut aangemeld omwerk. Men vetwacht, dat de ovengen dit voorbeeld zullen volgen. In het kantoor van den heer Swenker te UTRECHT is eergisteroch- tend in de vroegte inbraak gepleegd. Daar de eigenaar ruiten had hooren breken ging hij, niets kwaads vermoedende, maar toch voor alle zekerheid, om 6 unr met de knechts mede naar het kantoor en vond toen alle kenteekenen van inbraak. De dief heeft getracht door de deur van het achterkantoor naar binnen te ko men, doch toen dit niet gelukte heeft hij eene ladder tegen een venster gezet, een ruit verbrijzeld en is zoo naar binnen ge klauterd. Nu probeerde hij het voorkan toor te bereikendoch ook hierin slaagde hij eerst niet, omdat de deuren er van met een ijzeren pin gesloten waren. Toen ging hij den gang in en heeft, door het forceeren van de gangdeur het voorkan toor bereikt. Alle laden van de schrijfta fels waren opengebroken, doch daar de heer Swenker des nachts nooit geld op zijn kantoor laat, heeft hij niets weten buit te maken als eene porttfeuille met post- en plakzegels. Het gelukte hem niet de brand kast te openen. Juist stond men hierover te praten, toen op eens op handen en voeten uit een hoek van het achterkantoor, waar hij zich verscholen had, een man kwam kruiptD, die den gang in sloop, en de straft opwipte. Doch nauwelijks had men dit gemerkt of hij werd door de knechts achtervolgd en op het Stationsplein gegre pen, Nu weid hij aaD de inmiddels ge roepen politie uitgeleverd. De portefeuille met postzegels had hij op het Stations plein weggeworpen, terwijl ook in zijn be zit gevonden is de eenige sleutel van een der ladeD van een schrijftafel, die ontbrak. Tevens zijn eene fraaie collectie inbrekers werktuigen gevouden. Naar men verneemt moet men een goe den vangst gedaan hebben; het is een be rucht persoon, die reeds verscheidene in braken op zijn kerfstok heeft. (U. D). Te HAARLEM is opgericht eene „loge" van theosofeD, onder de bena. ming: „Eerste Haarlemsche Theosofische Vereeniging", gechartered door den presi dent-stichter H. S. Olcott in Madras. De nieuwe loge zal eene afdeeling vormen van de „Europtan Section", te Londen. Vanwege de afd. ENKHUI ZEN der Holl. Msatschij, van Land bouw, werd eergisteren aldaar eene tweede keuring gehouden van stierkalveren. Van de 7 dieren, die in het fokkers-stamboek der afdeeling zijn ingeschreven, werden 5 aan de keuring onderworpen. Onvoorwaar delijk werd eene asnhouclingspremie toege kend aan de stierkalveren van de heeren P. Stapel te Hoogkarspel, C. Brander te Hoogkarspel en P. Visser te Andijk, en voorwaardelijk aan die van de heeren C. Schuurman te Wervershoof en K. de Jong te Hoogkarspel. Deze promiëu zullen wor den uitgereikt, als de stierkalveren worden aangehouden tot 1 Mei 1897. Te Lobberik, een plaatsje op korten afstand van VENLO, hadden een jongmensch en zijne zuster met twee jongelieden uit Kaldenkerkeu twist ge kregen in eene herberg. Toen zij deze verlieten, vervolgden hen de twee jonge lieden, terwijl een hunner zijn mes trok en zijn tegenstander in den hals stak. Hij viel dood ter aarde. Inde zitting van de Pro vinciale staten van Noord-Holland werd overeenkomstig de voordracht van Ged. Staten en de commissie der Sta ten, besloten f 3500 toe te staan in de kosten van oprichting voor eene Winler- Landbouwschool te Schagen. Mede werd goedgekeurd de voordracht tot het heffen van vijf opcenten op het personeel. Overeenkomstig de voordracht van Ged. St. werd afwijzend beschikt op de subsidie-aanvrage van een nieuwen stoom- bootdienst TesselNieuwediep. Aan de orde kwam nu de subsidie van f 151.000 voor den bouw eener sluis te Zaandammet rapport der Sta ten en het verzoek van B. en W. te Alkmaar. De laatste hadden verzocht te gelijker tijd uitdieping van de Achter- zaan. De commissie rapporteerde geene beslissing daarop te nemen en de zaak te renvoyeeren naar Ged. Staten, voor namelijk omdat zij van oordeel was, dat er te Zaandam moest komen eene sluis, vrij van tol- en schutgelden. Door den heer De Vries en vijf ande ren werd voorgesteld, de voordracht van Gedeputeerden aan te nemen onder be ding, dat geen hooger tol- en sluisgeld zullen worden geheven dan noodig is om de kosten van onderhodd en bediening te dekken. Na eene discussie, die goed drie uur duurde, werd gestemd over de conclusie der commissierenvooi aan Gedeputeer den. Deze werd verworpen met 37 te gen 25 stemmen. Het amendement-De Vries c. a. werd aangenomen met 54 tegen 8 stemmen efl. daarna werd het voorstel van Gede puteerden aangenomen met 54 tegen 8 stemmen. Door jhr. mr. J. W. G. B 0 r e e 1 vanHogelanden werd gevraagd of Ged. St. iets naders omtrent de plannen van den Minister betreffende de Velzerburg bekend is en of bij hen bezwaar bestaat, de resultaten van dit gehouden overleg aan de Provinciale Staten mede te deelen. De voorzitter antwoordde hierop het volgende Door den minister van waterstaat is advies ingewonnen bij Ged. Staten om trent de wijze, waarop het verkeer tus- schen het noordelijk en het zuidelijk deel per provincie zou kunnen verzekerd worden, in verband met verbetering van het Noordzeekanaal. Gedep. Staten hebben daaromtrent ad vies aan den Minister uitgebracht, maar achten zich niet gerechtigd, den inhoud van dat Regeeringsstuk aan de Staten mede te deelen. Verder is hun van deze zaak niets bekend. Aan het slot der vergad. werd de heer mr. Westerwoudtnaar aanleiding der omstandigheid dat hij binnen enkele dagen den dag herdenkt, waarop hij 40 jaar geleden, tot lid der Prov. Staten gekozen, in dat college zitting nam, bij monde van den Voorz. onder instemming der verg. geluk gewenscht. Vrijdagochtend kwamen sommige bewoners van Barsingerhorn tot de zonderlinge ontdekking dat een hunner dorpsgenooten, koopman in groen ten, met zijn gezin voor dag en dauw was verhuisd, zonder zelfs vooraf hunne naas te buren, met wie zij toch niet in on min leefden en waartoe nog wel hun huisbaas behoorde, met het voornemen daartoe in kennis te hebben gesteld. Deze manier van verhuizen, zoo zon der het maken van de gewone afscheids- visites en zonder achterlating van adres, is hier zoo ongewoon, dat de menschen, die 's morgens vroeg voor de wijdopen- staande deur van een geheel ontruimd huis kwamen te staan, zoo al niet in stomme verbazing, dan toch zeer ver rast en teleurgesteld door deze komisch- tragische ontmoeting, de buurt opliepen om navraag te doen, doch te vergeefs niemand uit hunne omgeving had hen uitgeleide gedaan of zelfq zien ver trekken. De gy mnastiekvereeni- ging „do Westfries" te Barsinger- horn, heeft besloten bij hare uitvoering op 13 December a. s. ook een tooneel- stukjo ten beste te geven, getiteld Meester Jeroen en zijn kweekeling. ,Braat is braaf en slecht is slecht, Of het vriend of vijand zegt", schreef eenmaal de bekende volksdichter Heije. Wat hij als maatschappelijke moraal verkondigde, is naar onze meening ook op politiek gebied volkomen van toepas sing. Jammer genoeg, dat zelfs mannen van streng zedelijke beginselen het met de politieke eerlijkheid soms niet zoo nauw nemen. Tot ons leedwezen moeten wij zulks constateeren van het liberale ministerie, dat thans in Hongarije aan 't bewind is. Op de schitterende overwinning der liberalen, waarin eene goedkeuring der gevolgde kerkelijke politiek werd gezien, valt heel wat af te dingen. De verkie zingen worden, gelijk zulks ook in Bul garije, Servië, Spanje en Italië plaats heeft, door de regeering „geleid", wat zooveel beteekent, dat alle mogelijke eerlij ke en oneerlijke middelen werden gebe zigd, om de tegenpartij van de stembus te weren. 't Schijnt, dat men ook in Hongarije, met al zijn vrijheidszin en zijne liefde voor verlichting en vooruitgang, nog eene zeer bekrompen of eenzijdige opvatting van het begrip vrijheid heeft. Alle denkbare middelen werden ook hier aangewend om aan de regeeringscan- didaten de meerderheid te verschaffen. In dit district werd door verkiezingsagenten de belofte afgelegd voor de stichting eener staatsinrichting voor middelbaar- of vakonderwijs, daar werden spoorwegen beloofd, elders zou meu kanalen graven, bruggen bouwen, land ontgin nen, altijd onder voorwaarde, dat de be volking zijne gehechtheid aan het be staande ministerie betoonde. De regeering paste echter wel op zulks niet officieel te bevestigen, daar men in dat geval ge noodzaakt zou zijn, woord te houden. Soms werd het Kiesbureau in het verst afgelegen plaatsje gevestigd, waardoor tal van tegenstanders, wegens den af stand, thuis bleven. In eene andere afdeeling werden de verkiezingen of 's avonds zeer laat o f vroeg in den morgen uitgeschreven, ook al om tegenstanders de vervulling hun ner kiezersplichten onmogelijk te ma ken. 't Gebeurde zelfs, dat bruggen waren afgebroken, waardoor de tegen partij niet op tijd ter bestemder plaatse aanwezig kon zijn. Een zeer rationeel middel werd in het constateeren van besmettelijke veeziekten gevonden. Daar door werden de bewoners wettelijk ver plicht, ter voorkoming van verdere ver spreiding, in hun dorp te blijven. Waar al deze hulpmiddelen niet baatten, had de regeeringspartij het stembureau be zet en belette feitelijk aan ieder, die als „verdacht" stond aangeschreven, zijne stem uit te brengen. Laat ons ho pen, dat het overgangstijdperk, waarin Hongarije op geestelijk terrein thans verkeert, spoedig afgeloopen moge zijn. Het aantal zijner vrienden zal daardoor zeker vermeerderen. Keuren wij het Hongaarsche stelsel af, nog minder ingenomenheid koesteren wij voor de Amerikaansche verkiezings beginselen. Berust het Hongaarsche systeem op dwang, dat van de Veree- nigde Staten is een handel, waar de beginselen zich regelen naar vraag en aanbod. De partij, die daar over de meeste middelen heeft te beschikken is bijna zeker van de overwinning. Bij eene verkiezings-campagne doet in de Unie tot 1/3 der burgers dienst als stemaanbrengers, een baantje dat ge durende de verkiezingsperiode, die zoo wat 4 maanden duurde, uitstekend be zoldigd werd. Bij de jongste verkiezing, die in heftigheid al hare voorgangsters overtrof, werd de eene helft der bevol king gebruikt, om de andere helft door klinkende munt tot hare beginselen te bekeeren. Men wil weten, dat de heer Hanna, de opperleider der Republikein- sche partij, alleen gedurende de laatste zeven dagen 4 millioen dollar, zegge 10 millioen gulden noodig had voor de propaganda zijner partij. De strijd, die tusschen zilver en goud liep, werd door den dollar beslist. Bij al onze voorliefde voor het meest uitgebreide kiesrecht, zou men bij zoo danig misbruik als van dit recht in de Vercenigde Staten wordt gemaakt, bijna met vrees tegen de consequentie der in voering opzien. Nu de kandidaat der republikeinen, de heer W. MAC KIN LEY, volgens den uitslag der verkiezing van de electors, als opvolger van den heer Cleveland is aangewezen, vinde een woord over de zen eersten Staatsburger in de Unie hier zijne plaats. William Kinley werd den 29 Januari 1843 in den Staat Ohio geboren. In den Burgeroorlog nam hij dienst als vrijwil liger en onderscheidde zich in den krijg zoodanig, dat hij tot den rang van ma joor opklom. Na den vrede verliet hij het leger om in de rechten te gaan stu- deeren. Twee jaren later vestigde hij zich in Canton als advocaat, waar hij in 1871 in het huwelijk trad met miss Ida Santon. Van 1876 tot 1890 was hij lid van de Kamer van Afgevaardigden. In 1890 verloor hij zijn zetel wegens het hooge tarief der invoerrechten, dat overal door zijn invloed werd aangenomen. Schijn baar nam hiermede zijne politieke loop baan een einde. Toen hij echter in 1893 met eene verpletterende meerderheid tot gouveneur van Ohio werd verkozen, was hij de aangewezen man, om als de candidaat der republikeinen bjj de presidentsverkiezing op te treden. Op de algemeene vergadering dier partij te Sint Louis word het programma vastge- gesteld en de heer Kinley tot Candi daat geproclameerd. Onder de banier van hoogo invoerrechten en den gouden standaard werd de strijd aanvaard. Met welken uitslag weet men. Toch is het er ver vanaf,dat een nieuw protectionistisch tarief in de naaste toekomst ingevoerd kan worden. Daartoe moeten de republi keinen eene meerderheid in den Senaat hebben, waarvan de uitslag nog twijfel achtig is. Bij de verkiezing der electors, de man nen, die in Januari den nieuwen presi dent zullen verkiezen, geeft de sterkte der bevolking in de verschillende Staten den doorslag. De keuze der senatoren is voor alle Staten gelijk. Zoowel de machtige Staten van het Oosten, als de dun bevolkte van het "Westen hebben ieder recht op twee zetels in den Senaat. Zoo is het mogelijk dat een republikein- sche president door eene democratische meerderheid in den Senaat in toom wordt gehouden. De candidaat der democraten, William Bryan, was tot voor de conventie te Chi- cago als politicus nog een onbekend per soon. Hij werd in 1860 in Illinois gebo ren, zoodat hij nauwelijks 36 jaren telt. Het is gebleken, dat de heer Bryan een begaafd redenaar is, die met volle overtuiging de democratische beginselen verkondigde. Hoewel thans geslagen, staat hij nog slechts aan 't begin eener politieke loopbaan, die hem zeker tot de gewichtigste ambten zal voeren. Schageh, 7 November 1896. De heer Mulder, r ij k s-t e e k e- naar ter bewaring van monumenten van geschiedenis en kunst aan het ministerie van Binnenlandsche Zaken, heelt deze week ten tweedenmale eene teekening ge maakt van ons Raadhuis, nadat een grooter gedeelte van het pleister was weg gehakt. Uit het onderzoek is gebleken, dat de gevel oorspronkelijk een] trapjes gevel is geweest. Mocht de aangevraagde rijks-snbsidie worden toegestaan, dan zal de gevel ook iD dien vorm worden hersteld. In de Dinsdagavond 1.1. a 1- hier gehouden vergadering der Hom nor - algemeene stemmen besloten, maatregelen te beramen om, indien de kiesvereeniging Burgerplicht daartoe insgelijks genegen mocht blijken, de verdeeldheid op politiek gebied in onze gemeente onder de voor- uitstrevenden uit den weg te ruimen en door de samensmelting der beide Vereeni- gingen te trachten te vormen: één kies vereeniging. Zoo het mogelijk is, zal deze 1usie tot stand worden gebracht in eene gemeenschappelijke vergadering der leden van beide vereen., welke door de besturen met onderling goedvinden is bepaald op Dinsdag17 Nov. e. k. Voor de a. s. algem. Vergad. dei Libera le Unievan welken Bond de Democr. Vrijz. lid is, werd de heer H. W. van Kossem tot afgevaardigde en de heer P. Buis Jztot plaatsvervanger gekozen. Vermeldden wij eene week geleden dat op het Concert, door de ZangvereeDiging Euterpe alhier den 22 Nov. e.k. te geven, ook da heer Werner, solo-cellist, zou optreden, thans zijn wij in de gelegenheid mede te deelen, dat het tweede gedeelte van ons bericht onjuist en het gevolg van een misver stand was. Niet de heer Werner, maar niemand minder dan Mej. Lenamie Denijs, Eere lid van Euterpe en Solo-Violiste te AM STERDAM, heeft hare medewerking voor dat Concert toegezegd, iets wat wij geenszins twijfelen of het zal zeer in den smaak vallen van allen, die op muzikaal gebied gaarne iets schoons hooren. Aan het postkantoor a 1- hier en de daaronder reasorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Oc- tober f 5565.705 ingelegdterugbe taald f6472 205. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3338. Evenals vorige jaren heeft de Vereeniging tot het houden van J aarlijhsche Paaschtentoonstellingen van Veealhier gevestigd, ook nu weder eene verloting aan hare tentoonstelling ver bonden, welke zullen plaats hebben op 7 en 8 April 1897. De Koninklijke goedkeuring voor de verloting is den 12 October verkregen. Het getal loten is wederom bepaald op 15000, k 50 ct. per lot. Doordat er onder de klei nen onzer gemeente eenige gevallen van diphteritis voorkomen en daaronder een zestal leerlingen der Departement. Zangschoolzoo heeft de directeur, de heer Ter Linden, besloten, ter wille van die kleinen,de uitvoering,die ophedon, Zaterdag was bepaald, voor onbe- paalden tijd uit te stellen. Te B.„, een schoon dorp in Vlaanderen, liet een jong weduwnaar het vólgend vers, voor zijne teergeliefde gade, in den bloei der jaren overleden, op hare grafstede beitelen Hieronder rust mijn vrouw, O, wat een wreede smart 1 De grafsteen, die haar dekt, Is mij een steen van 't hart. Deftig en pleizierig was het niet, wat zekere Laura op haren grafsteen kreeg Dit is Laura's graf, 0 wandelaar Vereer het met geween. Want iedereen hield veel van haar, En zij van iedereen. Onder een klok. Dezer dagen werd te Notingham een driejarig meisje vermist en ondanks de ijverigste nasporingen der wanhopige ouders, mocht men er niet in slagen, een spoor van het verdwenen kind te ontdekken. Vijf dagen na deze raadselachtige verdwijning drongen eenige kinderen spelend eene rom melkamer op den zolder van het huis der zwaarbeproefde familie binnen. Zij vonden het meisje daar op den grond liggen, ge heel bedekt door, en als 't ware gevan gen onder de zware kast van een ouder- wetsche gaDgklok. Het kind had blijkbaar spelende legen de schoorstaande, eikenhouten kast, waar aan de achterzijde ontbrak, gestooten, waardoor dit voorwerp over haar lichaam was gevallen. Het kind zat nu gevangen, daar het niet in staat was, het zware voor werp te lichten. Hoewel deze vreeselijke gevangenschap zonder eten of drinken in een benauwde ruimte vijf dagen geduurd had, leefde het meisje nog. Het was ech ter vreeselijk mager geworden en verkeer de in bewusteloozen toestand. Brand te Guayaquil. Bedroevend zijn de bijzonderheden van de ramp, die de stad Guayaquil in Ecua- dor heeft getroffen. De helft van deze bloeiende stad ligt in pnin. Dertig dui zend menschen zijn zonder onderkomen en lijden honger. Twee duizend huizen in de rijkste wijken zijn in de asch gelegd. Vele personen moeten verbrand zijn an deren hebben zich uit wanhoop verdronken De brand heeft twee dagen geduurd en werd aangewakkerd door een orkaan, die brandende daken en meubelen meevoerde tot verbazende hoogte. De bewoners dach ten, dat het einde der wereld nabij was, dol van wanhoop en razend van angst renden zij door de straten. De schade wordt geschat op meer dan honderd millioen piasters, waarvan slechts een tiende deel door verzekeringen is ge dekt. De algemeen bekende Duitsche dichter Goethe had over het geheel een kalm, gelukkig en geëerd leven, maar al de genietingen dezer wereld konden zijn hart niet voldoen. Luistert, wat hijzelf ge tuigt: „Men heeft mij altijd als een man geprezen, die door het geluk bijzonder begunstigd werd; ik zal mij dan ook niet beklagen, en over mijn levensloop niet murmureeren. Maar toch is mijn leven niets dan moeite en verdriet geweest, en ik kan wel zeggen, dat ik in de 75 jaren van mijn leven geen vier weken eigenlijk genoegen heb gehad. Het was het altoos- durend omwentelen van een steen, die tel kens opnieuw moest gekeerd worden. De Gazet van Kortrijk heeft in Nederland het volgend grafschrift ge vodden Hier ligt in horizontale houding de bui- tenkast van George Klok, horlogemaker, die door zijne bekwaamheid het sieraad was van zijn beroep. Braafheid was de groote veer, voorzichtigheid de regulateur van al de oogenblikken zijns levens Wel willend edelmoedig, bleef hij nooit stilstaan wanneer er een ongelukkige viel te hel pen. Al zijne bewegingen waren zoo goed geregeld dat hij nooit slecht liep, uitge nomen wanneer hij opgewonden was door lieden, die zijn sleutel niet kenden. .En dan was hij ook weer gemakkelijk gerepa reerd. Hij bezat den slag, zijne uren goed te verdeeleD, zoodat ze elkander volgden in een voortdurenden kring van genoegens, tot het noodlottige oogenblik aanbrak, waarop het leven hem cadul sloeg. 13 Novem ber 1802 oud 57 jaar, in de hoop schoongemaakt, in orde gebracht en opge wonden te worden voor alle eeuwigheid. Amen. R. I. P.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2