INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. GKIiENGD NIÉUWS. naaF Nabroei te Sint kaarten. Een Belanghebbende. Sint Maarten. VENHAGEhad hedenochtend eene benzine- ontploffing plaats door de onvoorzichtig heid van eenige jongens van het personeel, die, niettegenstaande het verbod van den patroon, met benzine werkten bniten het daarvoor bestemde lokaal. Zij verwarmden namelijk een bak met benzine boven een warmwaterketel in het machineveitrek- Door de verwarming ont wikkelde zich benzine-gas, dat ontplofte, toen het in aanraking kwam met het vnur on der den stoomketel. Met een geweldigen knal sprongen alle ruiten der fabriek s'uk en de jongen, die de kom met benzine vasthield, kreeg brandwonden aan de armen. De brandweer was spoedig ter plaatse om het begin van brand te blnsschen. Aan de in de fabriek aanwezige goede ren werd geen schade berokkend. Gedurende de groote n a- jaarsveemarkt te HOORN is het vee, dat be stemd was om per spoor rechtstreeks ver voerd te worden naar de Belgische gren zen of naar de hoofdgrensstations, onmid dellijk vóór de inlading gekeurd geworden door den daarmede belasten keurmeester der gemeente en bij gezondbevinding ge stempeld geworden, waarna het verlangde certificaat is afgegeven en de inladiug is mogen geschieden. Keuring, stempeling en afgifte van het certificaat was geregeld naar de nren van het vertrek der veetreinen voor rechtstreeksch vervoer naar de grenzen en tijdig moest worden aangevraagd bij den keurmeester, den heer J. M. Bili- rotb, plaatsvervangend districts-reearts te Hoorn. Gisterenavond te 6 y2 uur werd er te LEIDEN door de buren brand ontdekt op eene bovenkamer aan de Kaardesteeg, bewoond dcor vrouw Rietber gen, die aan toevallen lijdende is. Bij de blussching werd bedoelde vrouw bewuste loos op den grond liggende gevonden te midden der vlammen. Op last van eenen spoedig ter plaatse verschenen geneeskundige werd zij naar het academisch ziekenhuis overgebracht, waar zij later overleed. In hare nabijheid was eene gebroken petroleumlamp gevon den, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat zij, door een toeval getroffen, met de brandende lamp gevallen is. Provinciale Staten van FRIESLAND. Zooals is medegedeeld, is door Ged. Staten, naar aanleiding van een adres van het hoofdbestuur der Friesche Maatschap pij van landbouw, om eene subsidie ten behoeve van de veefokkers (het doen hou den van dorpsstierenkeuringen enz.) in de provincie beschikbaar te stellen, aan de Staten een voorstel ingediend, om voor dat doel toe te kennen jaarlijks f 4000, in de verwachting, dat gelijk bedrag van het Rijk zal worden verkregen, in welk geval de door het hoofdbestuur als noo- dig geoordoelde som vau f8000 zal ziju gevonden. De commissie, in wier handen het voor stel werd gesteld, heeft daarover rapport uitgebracht. Zij is van oordeel, dat, waar het een zoo bij uitstek provinciaal belang betreft, de provincie niet evenveel als, maar meer dan het rijk moet geven. De commissie wijst er nu op, dat vrij zeker overeenkomstig het advies van het land- bouw-comitó, uit de door de R-geering aan de Tweede Kamer voorgedragen som aan Friesland niet meer dan f 3050 zal worden verleend. Waar thans reeds is toe gestaan door Zuid—Holland met 220,000 runderen f 8000, door Gelderland met 191,000 runderen f16,000 door Limburg met 77000 runderen f 5000, meent de commissie, dat hier eene jaarlijksche sub sidie van f 5000 moet worden toegestaan. Te WINSCHOTEN is op droe vige wijze een aanvalling meisje van drie plichten tegenover hem niet vrij en zij wist, zij gevoelde, dat het haar plicht bleef, al het. mogelyike te doen, om te probeeren, hem om zijnentwille te redden. En toch Na al hetgeen er was voorgevallen, scheen baar de uitslag daarvan zoo hopeloos, dat zij op dat oogenblik niet bij machte zou zijn geweest, in die richting een enkelen stap te doen. Maar zij wns moedig, ofschoon zij in baar leven nooit gelegenheid had gehad, daarvan blijken te geven en zij wist, dat zij ditmaal de overwinning niet zou behalen, als zij zich niet bedaard gedroeg. Zij durfde haar verdriet niet toonen, durfde aan haar lust tot schreien niet toegeven. Zij wilde Ralpb tot het besef brengen, dat hare achting een prijs was, die meer waarde bezat, dan hg er aan scheen te hechten. Zij wilde hem zoover brengen, dat bij onderscheid zag tnsschen haar eer gevoel en dat van eene Inez Golding, dat bij verschil zag en gevoelde tnsschen eene hartelooze coquette en eene reine, voor zich- zelve achting gevoelende vronw. Vele oogenblikken lang stond zij met gebogen hoofd, terwijl zij baar toestand overdachtvervolgons hief zij het hoofd op en scheen gernstgesteld. Zij ging eenige malen de kamer op en neer, bleef vervol gens voor den spiegel staan, bracht henr haar in orde en overtnigde zich, dat haar gelaat geen enkel spoor van opgewonden heid droeg. Vervolgens ging zij naar de denr van Ralphs' kamer en klopte lnid. „Ralph 1" riep zij vriendelijk. „Zal ik bel len en het eten laten opdrageo? Ik geloof, dat het beter is, dat wij het eten laten op dragen. Gelooft ge niet, dat het verstandiger is te zamen te eten, al is bet alleen maar om geen aanstoot aan de dienstboden te geven Er ontstond een kort stilzwijgen, dan ant woordde eene stem van binnen „Zeer goed, ik zal komen Ruth.* Rnth ging daarna naar beneden, naar de jaar om het leven gekomen. Drie klei ne kir.dercD van den zrtist B., liggende met zijn woonschip in de Oosterhaven aldaar, lagen in ban bedje te spelen, toen het oudste der kleinen, haar hoofd je door het beddekoord stak, met bet ongelukkig gevolg, dat het spoedig het bewustzijn verloor. Toen de moeder in allerijl naar het bed kwam, bad de kleine reeds den laatsten adem uitge blazen. Gezonken. De Zweedscbe bark Antoi nette, liggende in de Westeruaven te TERNEU- ZEN, is omgeslagen en vol water geloo- pen. De vaart voor zeeschepen is daardoor gestremd. Deze week had een trenrig ongeluk plaats in de fabriek van gecondenseerde melk, te PURMEREND. Een schildersknecht, A. App 1 genaamd, verrichtte eenige werkzaamheden in de na bijheid van een drijfwiel, dit greep hem bij zijoe schildersjas en in een oogwenk was hij verpletterd. Een genezen zelfmoord e- Te ROTTERDAM had een 22-jmg jongmensch in eene baloorige bui het huis zijner moeder verlaten, te kennen gevende eeu einde aan zijn leven te zullen maken. De moeder riep daarop de hulp der poli tie in om hein op te zoeken, niet vermoe dende, dit hij toen reeds in het ziekenhuis lag, waarheen hij zichzelf begeven had na het gebruik van eene dosis mnizentarwe. Nadat hij in het ziekenhuis van zijne on passelijkheid genezen was, keerde hij ook genezen vau zijne zelfmoord—ideeën, naar zijne oude moeder terug, die hem met open armen weer ontving. Een moordaanslag. Naar het huis van bewaring te HAAR LEM is overgebracht een man, aange klaagd wegens poging tot moord op eene weduwe S. aldaar, met wie hij eenige ja ren omgang had, doch die niet met hem wei)8chte te huwen. Met de woorden „Je laatste uur is geslagen I" drong hij bij haar binnen en bracht haar met een mes eene snede in den hals toe. Zich daarop plotseling bedenkende, maakte hij zich ijlings uit de voeten, doch werd spoedig door de politie aangehouden. De toestand der we duwe is niet ernstig. Ze moeten 't zelf wetenl Nog dagelijks wordt door een 7-tal personen van de zwemplaats in het Zwar te water, te ZWOLLE, gebruik gemaakt. Ook Zaterdagochtend, hoewel het flink ge vroren had, waren allen weer present. Het plan is, het bezoek zoo lang mogelijk vol te houden, Een treurig ongeval had dezer dagen te LEIDEN plaats. Ter wijl eenige jongens bezig waren op de Bo termarkt met grabbelen naar centen en si garen, gestrooid uit omtrekkende rijtuigen met studenten, kwam van de Koornbrug een handbierwagen afrijden, waarvan de bestuurder waarschijnlijk niet in staat was zijn stuur genoegzaam in bedwang te hou den. Een aantal jongens viel, maar de onge veer 5-jarige knaap C., wonende aan het Levendaal, kon zich niet spoedig genoeg oprichten, zoodat de bierwagen over den armen knaap heenging en hem letterlijk de borstkas verbrijzelde. De knaap werd dood overgebracht naar het politiebnreel en vandaar naar het academisch zieken huis. (L. C.) Provinciale Staten van Noord-BrabaDt hebben de volgende motie aangenomen „De Staten van Noord-llrabant, veront rust door den steeds stijgenden nood van den landbouw, en de kwijning van veel takken van industrie, tot onberekenbare eetkamer, waar Ralph eenige oogenblikken later binnentradbij had zijn toilet een weinig in orde gebracht voor den maaltijd, waartegen hij evenwel verbazend opzag. Maar Ruth had nu eenmaal besloten, hare dienstboden van het voorgevallene niet bet minst te laten bemerken, ea begon dus dade lijk een zeer levendig gesprek met Ralph, over allerlei dingen,vertellend do gobeurtenissen,die er tijdens zijne afwezigheid waren voorgeval len. Zij sprak zeer opgewekt en toch volstrekt niet zenuwachtig over de operavoorstellingen in Ronen en vertelde hem den inhoud van de Amerikaansche tijdschriften, die er in zijne afwezigheid gekomen waren. Haar echtgenoot zag haar vol verwonde ring aan. Hij had nooit gedacht, dat zij zulk eene kracht, zulk eene zelfbeboerscbing de bare had kannen noemen, en hij gevoel de zelf, dat bij in de stugge stilzwijgendheid, waarin hij volhardde, geen schitterend figuur maakte. Het was voor beiden eene groote uitkomst, toen het diner afgeloopen was, en de come- die niat meer gespeeld behoefde te worden. Ralph trok zich dadelijk op zijne kamer terug, terwijl Ruth onverwjjld naar bed ging door zware hoofdpijn gekweld. Maar den volgenden dag verscheen zij we der even frisch en lief aan het ontbijt en was ja nog meeslepender dan den vorigen dag. Ralph evenwel gevoelde, ja wist, dat er achter dit vriendelijke gelaat een vasten wil, een vurig temperament schuilde, en dat zij in de-e quaestie niets van hare zelfstandigheid zou opofferen. Hij vloekte zichzelf als een groote dwaas, dat bij zich door Inez Golding had laten vangen, dat hij zoo zwak was geweest, om al bare wenschen te vervullen. Nadat zij het ontbijt gebraikt hadden, volgde Ralph, Ruth naar de huiekamer, vast besloten aan dozen toestand een einde te ma ken. WORDT VERVOLGD. schade van den nationalen arbeid en van de nationale welvaart, en overwegende, dat de hoofdoorzaak van dit verschijnsel ligt in den vrijen of schier vrijen invoer d-.r bui- tenlandsche producten in Nederland, met gelijktijdige afsluiting der buitenlaudsche grenzen voor onze producten door prohibi tieve invoerrechten of andere afwerende maatregel a van bestuur, noodigeu de IIoo- ge Regeeriug uit, onverwijld ter hand te nemen eene matige uitbreiding van ons ta rief van invoerrechten en zoo mogelijk te bevorderen de opheffing der belemmerende bepalingen van invoer in htt buitenland." Opdeden 9 te Hoorn g e- honden groote rnnderenmarkt wer den 4227 stuks aangevoerd. De handel was vlug en de prijzen waren als volgt geldekoeien f 100 a f 200 vette koeien f165 a f 220 kallkoeien f125 a f175; hokkelingen f 50 a f 100 en vette kalve ren f25 a f 50 per stuk. Op de groote najaar sla m- merenmarkt, welke den 26 November a.s. 'e Edam zal gebonden worden, zullen van gemeentewege de vo'gende pTemiën betaald worden lo. aan den grootsfen aanvoerder van lam meren van eigen weiderij f 102o. aan den kooper van het grootst aantal lamme ren voor eigen gebruik f 108o. aan den kooper van het grootst aantal lamme ren voor den handel f 104o. aan den aanvoerder van het grootst aantal lamme ren, bestemd voor den handel f 105o. voor de 12 stuks beste lammeren van ei gen weiderij, door den eigenaar ter markt gebracht, uit de Meren, f 5 6o voor de 8 stuks beste lammeren van eigen weiderij, door den eigenaar ter markt gebracht, uit het Oadeland, t 5. Bovendien genieten koopers en verkoopers vrijdom vau sluis- gelden. Aan het hoofdgeboaw van de bank van leeuing te AMSTERDAM is men tot de ontdekking gekomen van eene verduistering van gelden, welke, over ten tijdsverloop van vele jaren, op groote schaal gepleegd moet zijn. Onlangs is een ambtenaar van de bank overleden, die speciaal belast was met bet behser over de panden van groote waar de. Hij moest van deze panden meestal bestaande in edelgesteenten, sieraden e. d. de waarde schatten, het bedrag uitbe talen en daarna het pand in eene doos of een doosje bergen en het verzegelen. De staan-tijd van dergelijke panden is vijftien maanden, na welken tijd de eige naar echter het beleenings-contract ver lengen kan. Na den dood vau dezen ambtenaar is, bij de opening van verschillende dier verzegelde doosjes, gebleken, dat zij, in plaats van de op het etiquet vermelde kostbaarheden, slechts waardelooz3 voorwer pen bevatten als steentjes, kraaltjes e. d. De bedoelde ambtenaar fingeerde dus zelf panden, boekte ze in onder fictieve namen, nam het bedrag, waarvoor ze be leend heetten uit de kas en verlengde, zoolang als dit zonder argwaan te wekken geschieden kon, telkens den beleeningster- mijn. Was eindelijk de hiervoor in het reglement toegestane grens bereikt, dan „loste* hij het „pand", na van te voren een ander tot esn hooger bedrag te hebben irgehoekt. Op die wijze is in den loop der jaren in de kas van de Bank een te kort ontstaan, dat ongeveer eene ton moet beloopen. Verklaarbaar is het 'nooge be drag van het verduisterde, als men weet, dat de bedoelde ambtenaar het volste ver trouwen genoot en meer dan 25 jaren de gemelde betrekking had waargenomen. Schagen, 11 November 1896. Het HollandscJie Circus alhier, onder directie van den heer IV. Colien, gaf ten aanscbouwe vau eene tot in de uiterste hoekjes bezette tent, zijne afscheidsvoorstelling, of liever gezegd, zijne laatste reclame-voorstelling, want gelijk de beer Cohen het in zijne toe spraak voor de pauze uitdrukte; niet om van het publiek afscheid te nemen voor altijd, maar met de hoop „we elkaar weldra (met de kermis bedoelde Spr.) we der in gezondheid te ontmoeten.' Nu, de heer Coheu kau er zich vrij gerust op verlaten, dat, komt hij met de aanstaande kermis met zijne tent in onze gemeente, een druk bezoek hem wel zal ten deel vallen, want erkend moet het worden, dat het gezelschap van den heer Cohen het programma met inspanning van alle krach ten niet alleen afwerkt, doch de werk zaamheden zijn van dien aard, dat het gul en daverend applaus van het publiek ook ten volle verdiend ie. Op het gebied van de dressuur van het paard heeft de heer Cohen bij de presen tatie van zijn eigen paard Caesarzoowel als bij die van het paard van den heer Jn. de Teer, schitterende proeven afgelegd. Als tr.en nagaat, dat de heer Coheu slechts 70 minuten is btzig geweest met het paard van den heer de Veer te dresseeren, dan mag men terecht zijne bewondering uiten, als men ziet, hoever dat paard hem reeds gehoorzaam was. Te meer maakt dit no. van htt progr. indruk, doordat het paard van den heer de Veer zulk een fraai gebouwd en sierlijk beest is. Hot was een lust om het door den ciicus te zien draven en manoeuvreeren. De werkzaamheden met htt paard „Cae sar", dat praat,J telt, kaart speelt en bij tafel zit ta tt'D, inderdaad z zijn de moeite wafrd. Ook de werkzaamheden van de fa milie Cohenen die van den jongen Edu- ard als hoofdbalaucier verwierven terecht luid applaus. Ds werkzaamheden aan het trapèie door den heer Assanvormden een wasrdig en schitterend slot van het program vóór de pauze. Wij willen het niet verhelen, dat het wel wat een „schril* gezicht is, ie mand zoo hoog in de lucht op een stokje zijne equilibristische werkzaamheden te zien verrichieu, doch deze toeren getuig den van spierkracht, vastheid en sierlijk heid van beweging. Wij zeggen het den heer Cohen na: geen afscheid, maar een „tot weer ziens". In den vooravond van Dinsdag j. 1. geraakte het paard met rij tuig van den heer Korf van Lutjewioktl, doordat het dier schrikte van een fiets, iu de Molenstraat alhier op hol. Dó,ar het paard op zijde vloog voor een hem tegen komend voertuig, gteep het achter hem aan slingerend rijtuig het ijzeren hek van het perceel Bertz, zoodat de heer S. Rotgans ge legenheid kreeg het dier tot staan te brengen. Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven.) Mej. J. C. van Albad»-Beth te Val koog, (vak-) onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de o. 1. School te Sint Maarten, verzocht, voor kort, tegen 1 Jan a. s. haar eervol ontslag. Door dit ont slag op de meest eervolle wijze te ver- leenen, hadden B. en W. natuurlijk te voorzien in de daardoor ontstaande va cature, en men toog al aanstonds aan het werk, om sollicitanten daar voor, tegen het door de vorige titularis- se genoten honorarium (f 200 op te roepen Niet alzoo. Er werd besloten te benoemen eene onderwijzeres tevens met acte nuttige handwer ken, jaarwedde f 65 0. Wat toch was het gevolg van dezen kostelijken vond Geschiedde deze benoeming, dan waren er drie onderwijskrachten voor 65 school gaande kinderen, alzoo, op grond van art. 39 der wet op het L. O., één over bodig. Wie dat overtollig element we zen zou, behoeft natuurlijk niet gezegd te worden. Den onderwijzer Akkerman werd van de voorgenomen mutatie nu reeds kennis gegeven, opdat hij inmiddels de maatregelen zou kunnen nemen, die hij voor zich, nuttig en noodig oor deelde. Een schrijven, betreffende deze aange legenheid, werd door B. en W. verzon den aan den Heer Schoolopziener in het arrondissement Helder, den Heer Mr. M. Büchner te Alkmaar. Het Dag. Best. deelt daarin aan ZEd. Gestr, de bovenvermelde feiten meê le. het verleenen van eervol ontslag aan Mej. J. C. van AlbadaBeth, en 2e. het plan tot benoeming eener onderwijzeres, t e v e n s met acte nuttige handwerken, jaar wedde f 650. en merkt dan verder op, dat, indien aan de voorgenomen regeling uitvoering zal zijn gegeven, daardoor een toestand zal geboren worden, als in art. 39 der wet op het L. O. is omschreven (voor 65 schoolgaande kinderen slechts één on derwijzer of onderwijzeres naast het Hoofd), tengevolge waarvan de betrek king van onderwijzer, thans vervuld door den heer J. Akkerman, zal worden op geheven, en hij dus, met inachtneming en onder gevolgen als in genoemd art. is omschreven, zal worden ontslagen. De Heer Büchner zond in antwoord daarop aan het Gemeentebestuur eene missieve, waarin ZEd. Gestr. verklaarde, met het eerste der voorgenomen beslui ten (omtrent de wijze, waarop aan de onderwijzeres in nuttige handwerken ont slag werd verleend) ten volle te kunnen instemmen. Op den weg, dien B. en W. daarna wenschten in te slaan, kon de Heer Schoolopziener hen echter absoluut niet vergezellen, en gaf ZEd. Gestr. aan art. 39 der vigeerende wet L. O. eene uitlegging, geheel afwijkende van de toe passing, die het Dag. Best. er van wil de maken. Z. i was de bedoeling van den Wetgever, in genoemd art. neerge legd, geen andere, dan aan de gemeentebe sturen de bevoegdheid te verleenen, om, wanneer door omstandigheden, onafhan kelijk van den wil van derden, inkrim ping van het aantal onderwijskrachten tot het wettelijk minimum noodzakelijk werd, den onderwijzers (-essen) boven dat minimum, ontslag te kunnen geven en op wachtgeld te stellen. Zoo b.v. bij vermindering der schoolbevolking. Maar volgens ZEd. Gestr. kon art. 39 geenszins de strekking hebben, aan de Gemeentebesturen de gelegenheid te ver schaffen, om eerst, door benoeming boven het wettelijke aantal on derwijskrachten, zelf dien toestand van over-completie te scheppen, en om daar na te kunnen ontslaan, wien men graag kwijt wil zijn. Op die manier stond altijd de deur open voor kwade practij- ken. En op grond hiervan verklaarde de Heer Büchner dan ook aan het slot van zijn schrijven aan B. en W., tot zulk eene verkapte wijze van ontslag-geven absoluut niet te willen medewerken. Krügei's 71e verjaardag heeft, zooals voorzien kon worden, aanlei ding gegeveo tot een meer dan gewoon betoon van sympathie met den gryzeQ staatspresident. Van alle zijden stroomden de telegram men toe. Den gebeelen dag door stond het aan de presidentswoning niet stil van bezoekers, en ook mevrouw Kiüger, die zich betrekkelijk wèl gevoelde, ontving vele gelukwenschen en bewijzen van be langstelling. Pretoria zag er feestelijk uit, en oo de spoorwegstations op den weg naar o- hanuesburg waren versierd. s Morgens was er parade van de staatsartillene en de bereden vrijwilligers, 's avonds concert in het park. Onder de feesten, door par ticulieren georganiseerd, hebben die van de wielrijdersclub, T.H.O.R. vooral de aandacht getrokken het avondfeest werd door den consul-generaal der Nederlan den, Doaiela Nieuwenhuis, met eene toe spraak geopend. De loon van de pers is zeer sympa thiek voor Kiüger „Het is geene stoute onderstelling/' zegt de Volksstem, „wanneer we zeggen, dat wei nig meuschen in onze dagen van gemak kelijke en goedkoope beroemdheid, zulk een diepen en blijvenden indruk gemaakt hebben op hun tijdgenooten, als de eigen aardige figuur van den heer S. J. P. K iiger. Zoowel door zijne ongeletterdheid als door zijne godsvrucht heeft de Trans- vaalsche Staatspresident verrassend ge werkt op de verbeelding der moderne menschheid zoowel zijne goede, als zijne an dere eigenschappen leenen zich bijzonder om eerlang te worden gekristalliseerd tot een samer stel van semilegendarische hoe danigheden, waarmee de groote menigte bij voorkeur en met instinctmatige voor liefde de waarlijk groote mannen onder scheidt." Schietbiillen. Jagers en schutters, die in de noodzakelijkheid zijn een' bril te dragen, ondervinden dikwijls het bezwaar, dat bij het schieten de rand van het moutuu: hen belet juist te richten. Om daaraan te gemoet te komen, heefteen opticus te Ravensburg een brilmontuur in den handel gebracht, waarvan het rech- terglas hooger gesteld kan worden, terwijl het linker in de gewone positie blijft. Tot dat doel is de brug op het „neusje van het montuur voorzien van een scharnier, waarom het rechterglas kan draaien. De grootste spiegel der wereld werd onlangs in de eetzral van den nieuwen vleugel van het bekende Savoye-ho- tel te New-York geplaatst. Hij bedekt den ge- heelen wand der groote zaal en doet deze ontzettend groot schijnen. De spiegelplaat is 12 voet hoog en 13l/2 voet breed. De vervaardiging van dezen reuzenspiegel, die in de fabriek van St Gobian, de oud ste en beroemdste van Europa, plaats had, is een werk van technische be- tetkenis, daar het gieten van zulk eene enorme, absoluut zuivere plaat natuur lijk niet bij de eerste maal gelukt, doch verscheidene proeven vereischt. Ontslagen soldate d. Te Parijs heeft eene jonge dame, mej. d'Erlincourt, eêne vereeniging gesticht ten behoeve van onbemiddelde soldaten, wier diensttijd is afgeloopen en die werk zoeken. Er wordt naar het gedrag dier personen, tijdens hun dienst, nauwkeu rig onderzoek gedaan en een register gehouden van betrekkingen, waarvoor de ontslagen militairen geschikt zijn en van personen, die bedienden of geëmployeer den zoeken. B ij geloof omtrent Katten. Meisjes in Tyrol, die van katten hou den, trouwen vroeg. Een kat overboord te werpen van een schip veroorzaakt een cycloon- De Dnitschers in Pennsylvania geloo- ven, dat zwarte katten toevallen genezen. Als de kat met den rug naar het vunr ligt, komt er wind. Drie druppels bloed van eene zwarte kat wordt beweerd een geneesmiddel te zijn voor de griep. Een kattenhater zal naar zijn graf ge dragen worden tijdens een storm. Als een kat driemaal niest, krijgt het ge- heele huisgezin de griep. Tegen Kersttijd van eene kat te droo- men is in Duitschland een teeken van erge ziekte. In Ierland wordt de kat door eene ver huizende familie niet meegenomen, vooral niet als men over een water moet. Als het regent, wanneer er eene groofe wasch aan de lijn hangt, dan is zulks in Duitschland een zeker bewijs, dat de vrouw de kat mishandeld beeft. Ongeluk vo'.gt, als eene zwarte kat uw pad krnist, want de duivel waart rond, vooral des nachts, in de vermomming van eene zwarte kat. In Schotland placht men roos te gene zen door een oor van de kat half af te snijden en het bloed uit de wonde op het zieke lichaamsdeel te laten druipen. Als men in Schotland verhuist, wordt de huiskat in de nieuwe woning geworpen, voordat de famijie zelve binnengaat, opdat de kat eenige ziekte of vloek moge opne-

Schager Courant | 1896 | | pagina 2