ZIJLSTRA, Dienstbode, Marktberichten. Predikbeurten. Hervormde Gemeente Anna Panlowna. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Barsingerhorn c. a, Hervormde Kerk. ff ff Burgerlijke Stand. Geril. 8 C II A te JK Jtf Gem. Kijpe. Gem. Wieringen. 10 t ADVK KTKNTIEN. Anna §uzanna, W. Wüber, FULPi, TANDARTS is verhuisd naar het Luttik- oudorp (Zaadmarkt)86, Alk maar. Een dienstbode, P. G., biedt zich aan, om met Kerstmis of 1 Februari '97, in dienst te treden, liefst in een klein gezin. Men vraagt een met KERSTTIJD, tusschen 16 en 18 jaar, bij II. DELVER, te Anna 1'aulowna. P. Roggeveen Pz. men, door de vorige bewoners achtergela ten. x an- Zooals men zie', is het bijgeloof om trent katten nogal uitgebreid, en deze staaltjes zouden nog niet verschillende dere te vermeerderen zijn. De gezondheidsraad te New-Yor.k schijnt na eene reeks van proef nemingen tot de overtuiging gekomen te zijn, dat de plaatselijke verschijnselen ten gevolge van de koepokinenting verminderd worden als men inentiagsstof reemt van kal veren, die uit de pokken van een kind ingeënt zijn, Men noemt deze methode „retrovaccinatie"; zij zal in t vervolg daar ter plaatse steeds worden toegepast. Vergeetachtigheid. Als men in het Blaauwbook over de Londensche politie leest, wat er in het af- geloopen jaar al niet in rijtuigen en om nibussen is blijven ligger), krijgt men den indruk, dat bet Engelsche publiek erg ver geetachtig is. Onder de duizenden voorwer pen, die in openbare rijtuigen werden gevon den en aan de politiebureau's gedeponeerd, noemen wij slechtseen geldbuidel met 700 pond p.st. een telescoop, een rijwiel, eens kat, een kanarievogel in eene kooi, stoelen, ijzeren cylinders met vloeibaar kool zuur, honden, electrische batterijen, voetwar mers, de hersenen van een paard in een stop- flesch met spiritus, kinderwagens, geweren, eene naaimachine, ransels en gereedschappen. Eene werkelijke universee- le machine heeft de heer Arthur Timewell te Chicago uitgevonden, een werktuig, dat voor het „vullen en dichtmaken van zakken" alle vereischte bewegingen en arbeid auto matisch uitvoert. Deze origineele machine, die het vernuft der Yankees inderdaad alle eer aandoet, bestaat uit eene inrichting om den zak met eene bepaalde hoeveelheid van een willekeurig artikel (haver, erw ten, meel enz.) te vullen, een naaimachine voor het dichtnaaien van de gevulde zak ken, een gedurende de vulling van den zak als zakhouder functioneerend raam en een knipwerktuig om den draad van den genaaiden zak te knippen, Practischer kan men zich eene machine moeilijk den ken. De Nijv. Gerechtelijke dwaling. Een Siciliaan, Georgio Canzoneri, werd vijftien jaar geleden tot levenslange gevan genisstraf veroordeeld wegens moord op zijne vrouw. Hij was het slachtoffer van de wraakzucht van een der getuigen, die on der eeda verklaarde, dat hij hem den moord had zien begaan. Nadat de man vijftien jaar in den kerker gezucht had, is zijne onschuld na aan het licht gekomen. Een brand met wijn.ge- bluscht. Eeuigen tijd geleden brak in de groote opslagplaatsen van wijn en gedis tilleerd van de firma Korbett te Korbett's- Station, nabij Guerleville (Californië) een geweldige brand uit, die binnen weinige minuten zulke afmetingen aannam, dat ook de bovenverdiepingen van het etablisse ment aangetast werden en hel dak instort te. In zija val verpletterde het dak eene enorme perskuip en verscheidene siandva- ten, die ongeveer 150.000 gallons jongen wijn bevatten. Daar er gebrek aan water was, moest de brandweer zich met wijn behelpen en dank zij deze, in voldoenden voorraad aanwezige vloeistof, werd zij na een inspannenden arbeid van drie uren den brand meester, en slaagde zij er in, de kelders, die 100.000 gallons oude wijnen bevatten, te behouden. Zooalsmen weet, bestaat de gewoonte in vele hotels, dat een gast extra betaalt voor de verlichting. Dit wordt door den hotelhouder daardoor ge rechtvaardigd, dat hij eene éénmaal ge bruikte kaars niet weer gebruiken kan; neemt echter de gast de kaars mede, dan wordt dit hem euvel geduid. Om nu de eenmaal gebruikte kaars weer het aan zien vau eene nienwe te geven, heeft een Eranschman een klein toestelletje bedacht, dat het beste te vergelijken is met de bekende potloodslijpers, met dit verschil, dat het daarin bevesligd mes zoo krom loopt, dat bij het gebruik van dit ma chinetje, de afgebrande kaars weer den bekenden puntvorm aanneemt. Daarna wordt de verkoolde pit afgeknipt en de kaars is weer als nieuw te beschouwen. Wanneer dus voortaan de hotelhouders korte kaarsen geven zegt het Week blad voor Drogisten, waaraan dit is ont leend kan men met alle recht ver moeden, dat zij met een dergelijk ma chinetje behandeld zijn en zal het te be zien staan of de gasten dan ook nog ex tra voor de verlichting moeten betalen. Mei lootjes in de l-erlc. Op Allerheiligen heeft in de kerk te Combs bij Lyon de godsdienstoefening onder zeer eigenaardige omstandigheden plaats gehad. De Rböne was de kerk binnengedrongen, zoodat de priester in een bootje naar het altaar moest varen, dat slechts gedeeltelijk onder water stond. De zitplaatsen waren alle overstroomd: de geloovigen voeren de kerk binnen en moesten in hunne schuitjes de godsdienst plechtigheid bijwonen. In het Karltheater te Weenen is brand ontstaan, die aan kwaad willigheid is toe te schrijven, want men ontdekte, dat de gordijnen en draperieën van eene loge met petroleum waren ge drenkt, en in andere loges werden even eens sporen van petroleum gevonden. De brand werd spoedig gebluscbt, en de voor stelling kon een half uur na den ge- zetten tijd doorgaan. Da dader is onbe kend. "V oor eene Engelse he recht- bank werd onlangs de gewichtige vraag behand.F, of na h.t verbreken van het engagement tusschen twee jongelieden de verlovingsring moet worden teruggegeven De sollicilor van den eiscber deelde me de, dat zijn cliënt „verkeering" had ge had met da beklaagde bij h. d haar twee ringen gegeven, een gladden gouden en een met diamanten, en daarbij gesproken van hun voornemen om vereenigd door het leven te gaan, waarvan de ringen het be wijs zouden zijn. Kort daarna had het meisja Diets meer van hem willen weten" en bovendien geweigerd de ringen terug te geven. De sollicitor van den eischer meen de, dat ringen gaen geschenken waren, doch symbolen van de verloving, en dat op dien grond de rechter moest verkla ren, dat de beklaagde de ringen terug moest geven aan zijn cliënt. Het meisje was eveneens voor den rech ter verschenen met haar sollicitor. En de ze beweerde, dat de ringen gegeven waren, zonder eenig 'voorbehoud. Ééns gegeven, blijft gegeven dus De rechter kwam Salomo nabij in wijs heid. Eerst vroeg hij den jongen man, welke gronden hij had voor zijn eischof hij bepaald gezegd had, dat die ringen slechts symbolen waren, en geen geschen ken En aan het meisje vroeg hij welke reden zij had, de ringpn te willen behou den, die haar als symbool van liefde en trouw helaas reeds weer verbroken waren geschonken P Merkwaardig was bet antwoord van de scboone„Waarom zou eene dame de ringen, die zij van hare aan bidders krijgt, niet bewaren, als trofeeëo, zooals de Indianen de scalpen dragen hun ner verslagen vijanden Na beider antwoord vernomen te heb ben besliste de rechter dat de gladde gouden ring als een verlovingsring moest worden beschouwd, dus als een symbool, dat moet worden teruggegeven, wanneer de verloving verbroken wordtdat echter de ring met diamanten be schouwd moet worden als een geschenk en dus door de beklaagde mag worden behouden en als eeue trofee gedragen. Beiden waren hierdoor ia 't gelijk gesteld, maar tevreden waren zij niet. Het meisje niet, omdat ééa van hare scalpen haar was ontnomen, en de jonge man niet, omdat hij slechts ééa ring terugkreeg. Toen hem op last van den rechter de gouden ring werd overhandigd, wierp hij dien op den grond, roepende: „Dien heb ik niet noodig!" en verliet hij de zaal. Eene glazen deur. Op de speelplaats van eea der Parij- sche lycées is een j»ar geleden een ongo- iuk gebeurd. Bij het balspel struikelde een der leerlingen en toen hij zicli aan de kleeren van een ander wilde vasthouden, viel deze voorover tegen eene glazen deur, met het treurig gevolg, dat zijn pols diep werd ingesneden en hij het vrija gebruik van zijne rechterhand voor altijd zal moe ten missen. De vader van den verminkfen knaap heeft daarop tegen den directeur der school eane vordering tot schadever goeding ingesteld en deze is door de recht bank te Parijs thans tot een bedrag van 5000 frs. toegewezen. De rechtbank heeft overwogen, dat het wel nuttig is de school jeugd te gewennen aan voorzichtigheid en oplettendheid, maar dat het schoolbestuur niettemin lekening moet houden met de dartelheid der jeugd, vooral bij geoorloof de spelen, en dat zij daarom voorzorgen had behooren te nemen tegen het gevaar, dat een glazen deur oplevert, die op de speelplaats uitkomt. De prakt ij k op 't land. Boer (die den doktor 's nachts om twee uur komt halen)Och, dokter, kunt u niet met mij mee gaan mijne vrouw is erg naar, u kan meteen meerijden DokterIs 't dan zéé erg met haar gesteld BoerOch neen maar overdag kan ik mijne paarden niet missen G elezen in een der bladen. Moeder (ongeduldig)Ik weet niet wat er van dat kiud worden zal, niets bevalt hem. Vader (bedaard)Wel, laten wij hem dan kunst criticus laten worden. OpZanteis een vrij ster ke aardschok waargenomen. Schade werd echter niet aangelicht. Een goed antwoord. MeesterEen abstract zelfstandignaam woord is de naam van iets, waarvan men zich wel een denkbeeld kan vormen, maar dat men niet kan aanraken. Kan je me een voorbeeld geven, Jansen P Leerling Eene gloeiende pook. Hoe breed was de rivier? Eens op een dag werd er door de Duitsche troepen eene manoeuvre ge houden. Een detachement van de Noorderpartij moest onder commando van een generaal eene groote rivier overtrekken. De generaal gaf zijn paard de sporen en reed vooruit, om zich van den toestand der brug te o- vertuigen. Toen het detachement hem had ingehaald, zag men hem in druk gesprek met den brugwachter. Aan de overzijde van de rivier ge komen, liet de generaal halt houden en officiersappèl blazen. „Mijne heeren," sprak hij den officieren toe, „ik heb u bij mij laten komeD, om u opmerkzaam te maken, hoe moeilijk bet is, de breed te van eene rivier te schatten. Neemt u allen den afstand eens goed op, en, zegt mij dan uwe bevinding. Kolonel, laat ik het u eerst eens vragen hoe breed schat u de rivier „Vijfhonderd meter, generaal," klonk het antwoord. De generaal lachte en sprakJa, ja, dat is niet zoo gemakkelijk, daar is oefening voor noodig. Overste, wat denkt u ervan De overste meende goed te doen met dezelfde meening te verkondigen als de kolonel en raadde eveneens 500 me ter. „En u, majoor, hoeveel schat u?" „Ik houd 500 meter voor te breed; meer dan 475 meter zal de rivier niet zijn," antwoordde de majoor. De generaal zei niets, doch schudde veelbeteekenend met het hoofd. Na den majoor moesten de kapiteins en de lui tenants hunne meening zeggen, die er maar op los raadden: 1000 meter, 600 meter, 300 meter en 1200 meter. „Maar, mijne heeren", zei de gene raal, „dat is allemaal fout, fout, fout kijk toch een beetje uit de oogen is er nu niemand, die me een tamelijk juist antwoord kan geven Daar kwam een piepjonge luitenant naar voren en salueerde. „Gij, jonge vriend vroeg de gene raal eenigszins verwonderd, „nu, daar ben ik toch nieuwsgierig naarhoe breed schatude rivier?" Zonder zich te bedenken, antwoordde de luitenant„187 meter, 43 centi meter". De generaal keek verrast op en sprak na eenig nadenken „Hm, hm, ja, ik voel iets voor uw schatting; hoe langer ik er over nadenk, hoe meer ik tot het inzicht kom, dat gij wel gelijk zoudt kunnen hebben. Zoo breed zou ik haar ook schatten. Maar, als ik vragen mag, welke metbode van afstand schatten hebt u hierbij toege past Met de hand aan den helm antwoordde de jonge officier „Ik heb het ook aan den brugwach ter gevraagd, generaal." Redevoering over den mest en hare beteekenis voor den land bouw. „Ja, mijneheeren, men kan vei lig zeggen: de mest is het ijzeren fonda ment van alle physische en daarom ook vau alle geestelijke cultuur. Zij is de ei genlijke grondslag, waarop de menschheid de roemrijke tempelen haren wetenschap en kunst heeft gebouwd. Zij verdient der halve niet alleen uit landbouwkundig, maar ook uit een aesthetbch oogpunt ons aller belangstelling in de hoogste ma te. Waarlijk, mijneheeren, ik kan u den mest niet genoeg met warmte op het hart drukken!" Verkiezingsemblemen iD de Vereenigde Staten. Het schijnt, dat de presidentsverkiezin gen in Amerika dezen keer nog meer dan anders de vindingrijkheid der fabri kanten van zinnebeeldige voorstellingen ter tere van een der twee candidsten, heeft gescherpt, want de Amerikaansche kiezers zijn er op gesteld door een uiter lijk kenteeken vau hunne politieke ge zindheid te doen blijken. Medailles, knoopjes, dasspelden met het portret van een der candidaten, de viezen als: „Wij willen een dollar, die honderd cent waard is", of „wij willen het witte metaal', enz., in allerlei vorm kwamen zij voor. De voorwerpen waren, naarmate ze dienen moesten voor de par ty der goudmannen of van de zilverman nen, geel of wit. Zoo waren er kevertjes, vergnld of verzilverd, die door een verborgen veertje hun vleugels openden, waardoor het por tret van den candidaat van een der par tijen te voorschijn kwam. Een democra tische knoop droeg deze woorden: „Geen gouden kruis; geen doornenkroon", waar mee eene toespeling werd gemaakt op de bekende redevoering van Bryan te Chica go; weer een andere stelde eene wijzerplaat voor, die zestien minuten voor ééa uur aanwijst, wat zinnebeeldig op de verhou ding tusschen goud en zilver van 16 tot I staat. Uit ten artistiek oogpunt was goed ge vonden een nagemaakte dollar, omringd door zestien kleine verzilverde dollars hierop las men de letters E. C. O. S. d. i. Eree coinageof Silver (vrije aanmuttt van zilver). De republikeinsche emblemata droegen de letters G. O. P. d. i. Grand old Part ij (groote oude partij). Er waren zeker een honderdtal van de ze zinnebeeldige voorstellingen en men kon zelden een kiezer ontmoeten, die er geen droeg; zelfs waren er enkele, die hun kleeren op verschillende plaatsen er mee behangen hadden. De verkiezingsstrijd zon niet echt Ame- rikaansch zijn geweest, zoo de reclame er ook haar voordeel niet bij gezocht had. Som mige fabrikanten hadden b. v. als rand schrift om de portretten van Mc. Kiuley of Bryan op de melailles of partijkcoopen, een kleine lofrede laten drukken, niet voor een der twee candidaten, maar voor de onovertreffelijke qualiteit van hun wa ren Welken omvang de beweging heeft ge kregen, kan men hieruit opmaken, dat al leen de repnblikeinsche partij dit jaar niet alleen zesmaal zooveel literatuur voor den strijd in dë Engelsche taal en twin tigmaal zooveel literatuur in vreemde ta len als anders gebruikelijk was, heeft ver spreid, maar dat zij alleDgs ongeveer 8000 redenaars in het veld heeft gezon den; en de krachten, die door de andere partijen en de sound-moaey-liga met woord en geschrift zijn aan het werk gezet wa ren, naar verhouding, niet minder gewel dig. Bryan redevoerde in de laatste dagen door de bank vijftieDm al per dag, maar ook de vroegere president der Unie, Har- rison, heeft 'i op zijn tocht door Indiana (welke staat, naar men weet, door de re publikeinen gewonnen is) tot twaalf toe spraken op éan dag gebracht. Heel de wereld spande zich in. Senatoren, leden van het Huis, leden van Cleveland's ka binet, evenzeer de redacteur van eeD dorpskrantje, de staatsgouvernenrs, zoowel als de leiders van arbeidersgroepen, De voorzitter van het Huis, Thomas Reed, reisde van Maine naar Californië om daar te spreken; onder weg werd aan tal van plaat sen halt gehouden en eene toespraak gehou den; Ried's stem begeeft hem; hij reist naar Chicago, onderwerpt zich aan eene kuur, en drie dagen later treedt hij daar in twee reusachtige vergaderingen als spreker op: voor 6000 menschen, die aandachtig het nor te luisteren legden naar de hee- sche stem van den „Tsaar" uit het Huis der vertegenwoordigers. Soldaten-mishandeling. Wegens soldaten-mishandeling werd de on derofficier Geve van het regiment Gardes du Corps te Potsdam tot een vestingstraf veroordeeld en tot het ondergaan dier straf naar de vesting Spandau overgebracht. Ge ve had een soldaat uit zijne sectie, toen deze sterk bezweet van den dienst thuis kwam, een emmer kond water over het hoofd uitgestort, met het gevolg, dat de man bijna geheel doof werd en ongeschikt voor den dienst naar huis moest worden gezonden. De Godsdienst-oefeningen beginneD om ÏO ore, des voormiddags. 15 Nov. Geen dienst. 22 Ds. A. W. v. Kluijve. 29 Ds. A. W. v. Kluijve. 6 December, Ds. A. W. v. Kluijve. (Doop.) 13 Geen dienst. De morgen-Godsdienst-oefeningen begin nen om Oy2,ende namiddag-Godsdienst oefeningen om 2 uur. 15 Nov. Ds. A. W. v. Kluijve, Nam. 22 Ds. Hobus, Voorrn. 29 Ds. Ludwig, Nam. 6 Decpm. Ds. Wieringa, Voorm. 13 Ds. Beekhuis, Nam. 20 Ds. de Boer,Voorm. 25 Ds. Bax, Nam. 27 Ds. Ludwig, Voorm. 15 Nov. Kreil, 22 29 Ds. Kooiman. Barsingerhorn, Ds. Kooiman. Kreil, Ds. Kooiman. 15 Nov. Barsingerhorn, voorm. n V Haringhmzsn, nam. 22 i/ Geen dianst. 29 V Haringhuizen, voorm. 6 December, Geen dierst 13 e Barsingerhorn, voorin. Haringhuizen, nam. 20 u Barsingerhorn, voorm. 25 ir Geen dienst. 26 i/ Barsingerhorn, voorm. 27 V Barsingerhorn, voorm. u Haringhuizen, nam. 31 n Barsingerhorn, avonds. Ingeschreven van 7 10 Nov. 1896. Geboren Adrianus, zoon van Leendert Windt en van Anthonie Brcxks. Ondertrouwd en GetouwdGeene. Overleden Jan van Oostveen, oud 72 jr. 5 mnd. echtgenoot van Adriana Geer- trnida Overtoom. Ingeschreven van 23 Oct. 6 Nov. '96. Geboren Simon, z. v. Klaas de Beurs en Grietje Witsen. Klaas, z. v. Cornelis Francis en Neeltje Kater. Pieter, z. v. Jacob Mosk en Dirkje Kuiper. Margare- tha, d. v. Willem Langerveld en Jannetje Zeeman. Ondertrouwd en getrouwd Geene. Overleden Antje Visser, 3 jr. d. v. Dirk en Margaretha van der Ham. Le- venl. aangeg. kind van Jan de Jong en Aal tje da Yos. Ingeschreven van 1 30 Oct. 1896. Geboren Marie Alida, d. v. Martinns de Haan en Trijntje Luijt. Mas.rlje, d. v. Jan Metselaar en Aaltje Wigbont. Corne lis, z. v. Arie Butter en Trijntje Rotgans. Trijntje Maria, d. v. Dirk Duinker en Dientje Dijkshoorn. Alida Wilhelmina, d. v. Wijlen Willem Rasch en Cornelia En gel. Anna d. v. Jan Dirks en Trijntje Lont. Hilgonda, d. v. Jan Tijsen en Maar- tje Bakker. Catharina Cornelia, d. v, Pieter Bruul en Geertje Lont. Jan, z. v. Vol- kert Kuut en Geertje Tijsen. Ondertrouwd geene. Getrouwd Cornelis Poppen en Hendri- ka Bakker. Pieter Poppen en Antje Vre- gat. Pieter xMulder en Sijtje Mulder. Pieter Tijsen en Cornelia Staaltjes. Overledengeene. II oom, 7 NOV. 1896. Aangevoerd 7.75 6 H.L. Tarwe f 6— a 7 J) Garat 4.25 a 5.50 7 yt Haver 3.— a 3,75 V Witte Erwten 7.— a 8.— 41 e Groene 9.- 12.— Grauwe 10.- 14,- n Vale 8.25 a 13,— v Bruine boonon 8.50 a 11. - 1) Witte 10.- a 12.— V Paarde 5.— a 6.— Karweizaad 11.— Mosterdzaad 17.50 a 7 Paarden 70.— a 200.— Koeien 10 Schapen 7 Lammeren 4 Kalveren 42 Varkens Zeageu 89 Biggen Kip-Eieren per 100 1725 koppen boter p. kop Alkmaar, 7 NOV. Paarden 1 Koeien 23 nucht. kalveren 6 magere Schapen 40 magere Varkens 314 Biggen 10 Bokken en Geiten Boter perP. Kipeieren per 100 a 18.— a 14. a 12.- a 12.— a 24.— 18.— 20.- 20.- 7*.— 4. a 6 a 0.67' a 1896. Aangevoerd: f a „180.- a - 8.a 8.— a 8.a 3.a 3.- a —.65 a -.72' 5.— a 5.50 Aangevoerd: f a .55 a —.65 a 35.— a 110.- —-70 a 8.a 16.— a 0.72' 20.— 13.— 13.- 6.— 7.— —.80 18.— 23.— —.39 14.— Alkmaar, 9 NOV. 1896. Paarden 17 Koeien por K.G. per sjuk 102 vette Kalveren per K.G. 25 Nuchtere Kalveren 660 vette Schapen 235 vetteVarkens p.K.G, —.28 a 26 magere dito 9.— a M'u r e r e ra d, 10 NOV. 1896. Aangevoerd 248 stapels kleine kaas f 29. k ;4st. comm. f 27.— st. middb. f— 1186 K.G. Boter f 1.25 a f 1.35 per K.G. 523 Runderen vette f 0.50 a 0.64, per kilo stug. 12 Stieren. 1 Paarden. 119 Vette Kalveren, f 60.a f 80. handel vlug. 103 Nuchtere idem, per stuk f 8.k 22. handel vlug. 244 Varkens, vette, per K.G. f .28 a f .36 handel matig. 82 Magere, idem, per stuk f 8.a 14. handel matig. 408 Biggen, per stak f 3.a f5. handel matig. 2147 Schapen prijshoudend stug. Kipeieren f 6, - a 7,—, Eendeieren f p. 100. Kievits f a Geboren: dochter van en G, Mart. W. Wijker en echtgenoote betui gen hun welverdienden, oprechten dank aan H. H. Doctoren Bax en Oostra, voor de flinke, humane behan deling dezer moeilijke verlossing; aan mej. N. PRINS-Waijboer, voor de onvermoeide belangstelling en verder aan allen, die ons ter zijde stonden. Wieringerwaard, 7 November 1896. *k* lieden trof ons den zwaren slag, door het plotseling afsterven van onzen veelbelovenden Zoon in den leeftijd van 26 jaren. Diep betreuren wij, Ouders, en Kin deren, den overledene. Cs. BLAAUBOER, Jo, BLAAUBOER-Pronk. Anna Paulowna, 7 Nov. 1896. Franco brieven worden onder lett. K. ingewacht aan het hulppostkan toor te Sint Maarten. Best late kwaliteit Kuipvleesch, tegen zeer lage prijzen. Hoofd kaas, Rolpens, F'elzel- worst, Pekelkluiven, Bloedworst, Leverworst, Metworst, enz. Aanbevelend

Schager Courant | 1896 | | pagina 3