INGEZONDEN. f. Een schrijven van denzelfden datum 16 dezer, waarbij zij verklaart, na lang wik ken en wegen hare sollicitatie naar de be trekking van onderwijzeres aan de school te Sint Maarten in te trekken. Anna Paulowna 23 Dec. 1896. Gisteren avond hield ons Nutsdepar- 1'LAATSfcXIJK MÜL'WST a. Kerkvoogdij Zoudt U zoo goed willen zijn, voor het volgende eenige ruimte in Uw blad af te staan? Een man, een man, een woord, een woord. Zoo leert men op de lagere school. Hoe schoon het ook zou zijn, wanneer deze ideale spreuk steeds werd toegepast, schooner nog (volgens mijne opinie) was het, wanneer de onderwij zerswereld haar nu eens voor éénen en kelen keer vergat. Zij heeft gedreigd, dat zij de sollici tante voor St. Maarten verdacht zou maken en zij doet het ook. En heeft zij daarin gelijk Volmondig durf ik neen te zeggen. Als coups d'état waren hare dreige menten misschien nog eventjes te recht vaardigen. Nu er, ondanks alles, toch ééne, ik durf zeggen, den moed heeft, als sollicitante op te treden, vind ik het laf, dat zij niet wil bekenneq, dat hare macht, in dit geval rustend op de vrees van aan de kaak te worden ge steld, nog lang geen almacht is. Achtend J. Helder. K O L H O R N, 20 Dec. '96. Gemengd Nieuws. Een treffend ongeval had eenige dagen geleden 's avonds op den van Triest naar Weenen vertrek- kenden posttrein vóór den Egyditunnel bij Marburg plaats. De trein had juist het station Egyditunnel verlaten, toen drie boerinnen, die door een verzuim of uit onwetenheid waren blijven zitten, nog wilden uitstijgen. De eerste stapte van den trein en viel op den grond, zonder Verslag van het verhan delde in de vergadering van den Raad der gemeente Sint Maarten, op Woens dag, den 23 December 1896. Afwezig waren de heeren Jn. Brommer en P. Jonker. 1. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering, worden dezelve goed gekeurd en gearresteerd. 2. Wordt naar aanleiding van het in de vorige vergadering besprokene, ten aan zien van het formeeren der liggers en kaar ten der wegen, algemeen goedgevonden en besloten, de werkzaamheden daarvan op te dragen aan de heerenR. Swagerman te Nieuwe Niedorp en A. Vis te Oadcar- spel. 3. Wordt na voorlezing voor kennis geving aangenomen, een schrijven, waaruit blijkt, dat door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, in de gemeente Sint Maar ten is opgericht, een Roomsch Katholiek Parochiaal Armbestuur, bestaande uit drie ledeD, met het doel, om met middelen, aan hetzelve te verstrekken door het Roomsch Katholiek Genootschap aldaar, te helpen voorzien in den nood der in die gemeente aanwezige Roomsch-Katholieke armen en hulpbehoeftigen. 4. Worden achtereenvolgens gelezen de navolgende ingekomen stukken, als a. Eene missive van den heer Districts schoolopziener te Haarlem, dato 19 Novem ber 11. No. 2935 A/H te kennen geven de, een schrijven te hebben ontvangen van de Afdeeling Schagen en Omstreken van den Bond van Nederlandsche Onderwij zers, waarin deze vereeniging hare overtui ging uitspreekt, dat zich bij de oproeping naar de betrekking van eene vakonderwijze res in de nuttige handwerken, aan de school te St. Maarten, wel sollicitanten, zoowel uit deze gemeente als daarbuiten, met het door Mej. van Albada genoten salaris, zullen aanmelden. En hoewel ZEd. op grond van de aan hem ter zake gedane verklaring van den Voorzitter,in de overtuiging van dieAfdeeling niet deelt, geeft hij toch in over weging,alsnog tot het oproepen van eene vak-cnderwijzere;, gediplomeerd voor Nuttige Handwerken, op eene wedde, gelijk aan het bed rai, als door Mej. van Albada voor die betrekking werd genoten, over te gaan, waartoe hij door meergemelde Afdeeling was uitgenoodigd, daartoe pogingen bij het college aan te wenden. b. Idem van denzelfden datum 21 No vember d. a. v. no. 2937 A./H., houdende bericht, dat blijkens heden bij hem inge komen mededeeling drie bevoegde onder wijzeressen in de nuttige handwerken, wier namen hem genoemd zijn, bereid en genegen waren, om als vak-onderwijzeres aan de Openbare Lagere Scbool te Sint Maarten op te treden, tegen het door Mejuffr. van Albada voor die betrekking ge noten salaris, waaruit hij moet afleiden, dat de Voorzitter met de mogelijkheid, om voor de aftredende onderwijzeres eene andere, werkelijk bevoegde en geschikte vak-onderwijzeres in de nuttige handwer ken te bekomen, onbekend is geweest, doch op grond waarvan hij het plicht matig acht om in verband met het hier boven genoemd schrijven, zeer ernstig in overweging te geven, onverwijld tot de door hem bedoelde oproeping van solli citanten voor de betrekking van vak—on derwijzeres aan de school te Sint Maarten over te gaan. C. Schrijven van het Bestuur van de Afdeeling Alkmaar van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap dato 23 Nov. 1.1. met uitnoodiging om le. In te trekken de door dit College op 11 November 1.1, genomen besluiten, waarbij, als gevolg van het door Burgemeester en Wethouders ingediende voorstel tot reorganisatie van het onderwijzend personeel aan de school te Sint Maarten, de jaarwedde der te be noemen Onderwijzeres, tevens met acte voor nuttige handwerken, wordt vastge steld op f 650.en tegen deze jaarwed de eene oproeping van sollicitanten voor die betrekking te doen in de schoolbladen, en: 2e, alsnog over te gaan tot bet plaat sen van eene oproeping van eene vak—on derwijzeres, en die uitsluitend met het geven van onderwijs in de nuttige hand werken te belasteu. d. Een schrijven van Heeren Ge deputeerde Staten, dato 16 dezer, No. 72, waarbij werd teruggezonden het op 11 November 1.1. genomen besluit, strekkende tot verhooging der jaarwedde voor eene te benoemen onderwijzeres aan de school te Sint Maarten, met verzoek dit, om de daarin vermelde redenen, in nadere overweging te willen nemen. 6. Request van mejuffr. Hendrikje Veenstra dato 30 November 1. 1., waarbij deze, onder overlegging van de benoodigde stukken, zich aanmeldt als sollicitante naar de betrekking van onderwijzeres aan de school te Sint Maarten. Na eenige discussie over bovenstaan de ingekomen stukken wordt op voorstel van Burgemeester en Wethouders alge meen goedgevonden en besloten, het op 11 November 1.1. genomen besluit buiten wer king te stellen, en den Heeren Districts- en Arrondissements—Schoolopzieners de gelegenheid aan te bieden, om in overleg met het Hoofd der school alhier, tegen eene wedde, gelijk aan het bedrag als door Mejuffr. Van Albada voor de school te Siat Maarten wordt genoten, eene voordracht yaa vak-onderwijzeressen, gediplomeerd Toot nuttige handwerken, samen te stellen, teneinde daaruit eene benoeming te kun nen doen, onder verplichting evenwel, dat de benoemde daarvoor des dinsdags— en vrijdagsmiddags aan de kinderen uit de laagste- en des donderdags aan die uit de hoogste klasse, zoomede aan de meisjes, komende uit het dorp Eeuigenburg, onder wijs in de handwerken moet verstrekken, en waarbij het wenschelijk wordt geacht, dat de te benoemen titularisse hare woon plaats kiest bionen deze gemeente. Wijders wordt ten deze nog besloten, Mejuffrouw van Albada uit te noodigeu, hare betrekking als vak-onderwijzeres aan de school te Sint Maarten, te blijven waarnemeD, totdal in de, door haar bedan ken, ontstane vacatnre zal zijn voorzien. 5. Wordt gelet op den rooster van af treding ten aanzien van armvoogden Overwegende dat daaruit blijkt dat op 31 dezer eeue vacature zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer lijs Rens, waaromtrent wordt besloten, daarin op heden te voorzien Wordt goedgevonden, tot de benoeming deswege over te gaan met gesloten briefjes, bij de opening waarvan bleek, dat de heer lijs Rensmet algemeene stem men werd herkozen tot lid der aimen- commissie dezer gemeente. Zullende hiervan mededeeling geschieden san den benoemde. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering doorden voorzitter gesloten. In de 1.1. gehouden Ver- gadering van het departement Kolhorn der Maatschappij „lot Nut van H Alge meen" trad voor een vrij talrijk gehoor als spreker op de heer J. Bruinwold Rie- del, de algemeene Secretaris der Maat schappij, met het onderwerp „V e r h u« ren van tuingrond aan werk lieden met en zonder in den huurprijs begrepen koop-enaf- lospenningen." Oogenschijnlijk een droog onderwerp, dat evenwel zoo meesterlijk behandeld werd, dat ieder gespannen luisterde en duidelijk begreep, hoe ten plattenlaude, en dus ook hier, het sociale vraagstuk eene belangrijke schrede zijne oplossing naderbij ko men sou, door voor billijken prijs voor den boerenarbeider en kleinen ambachts man, naarmate de grootte van zijn gezin, tuingrond beschikbaar te stellen, waardoor hij voor hem en de zijnen in het onder houd voor een belangrijk deel, kou voor zien. Immers, de armoede door #Self- htlp* te bestrijden is ontlasting van ar menzorg en vertu-ffing van den arbeider zeiven, voor particulieren, armbesturen, kerkvoogdijen enz. de weg, als met den vinger aangewezen, waarop armoede met al hare ellende tot een minimum kan wor den teruggebracht, zonder schade voor het moreele bewustzijn van het individu, integendeel, het peil daarvan hooger doet opvoeren. Vrijdag j.1. was eenig volk bezig, sfeen- kolen te laden op eeDe kanonneerboot. Het was zeer koud en een der matrozen liet zich, terwijl hij in zijne banden stond te blazen, de woorden ontvallen„Waarom zijn wij toch geen Eransoozen of Span jaarden Hier in dat vervloekte land is het altijd zoo verrekt koud De adjudant-machinist, die dit hoorde, duwde den matroos in 't voorbijgaan toe jJe moest je schameü, schobberd, onge luk en toen hij later terug kwam, voeg de hij er bij „Ga, je maar verzuipen je vreet er toch van »Nou ja," antwoordde onze matroos, „ik vreet er wel van, maar daar werk ik ook voor.* Dat was te veel voor het vaderlandlie vende hart van der. adjudaut-maebinist en hij verklaarde den matroos, dat hij rapport zou maken. Den volgenden morgen moest de ma troos zich inderdaad verantwoorden over het door hem gesprokene en daar hij niet ontkende, de geïncrimineerde woorden te hebben gebezigd, werd hij gestraft wegens „vadeilandsbeleediging* Volksdgb. Sedert gisteren, dinsdag, wordt er in het hnlppostkantoor te Wie- ringerwaard gas gebrand. De brieven gaarder, de heer Peereboomneeft een put laten boren en alles voor eigen rekening laten inrichten. Dit is waarschijnlijk wel het eenigste hulpkantoor in Nederland, dat gas brandt. tement eene vergadering met dames. De heer J. Ter Hall las voorDe ou de admiraal, vanWerumeus B u n i n g de heeren Rezelman en Van den Berg gaven bijdragen van Cremer en J. v. Maurik Jr. ten beste. Tevens werd in deze vergadering de heer K. Kuiper herkozen tot directeur der Spaarbank en werd eene Commissie van onderzoek benoemd naar het feit van eene redding uit het ijs, dat onlangs op den Spoorput alhier plaats had. Vergadering van den Raad der gemeente Barsingerliorn, gehouden op Dinsdag, den 22 Decem ber 1896, des namiddags ten 2 ure. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Gelezen en voor kennisgeving worden aangenomen 1. eene missive d.d. 11 Nov. j.1. van Heeren Gedeputeerde Staten, houdende ontrangstbericht der herzieningsverorde ning, vastgesteld den 27 October j.1. 2. een besluit d.d. 9 December j.1. van Heeren Gedeputeerde Staten, hou dende vaststelling der Gemeenterekening over 1895. Inzage wordt genomen *an bet proces verbaal der laatstgehouden opneming der boeken en kas van den gemeente-ont vanger, waaruit blijkt, dat op het tijd stip der opneming in kas was een be drag van f790.60. Tot leden van het Algemeen Burger lijk Armbestuur worden herbenoemd de heeren J. Bood IJzen C. Schoort, en tot lid van het Weezen—armenbestuur wordt herbenoemd de beer E. kluijver. In behandeling woidt genomen de in de vorige vergadering vastgestel de begrooting voor 1897, welke begrooting terug is ontvangen met de mede deeling, dat, daar de school te Haring huizen op 15 Januari 1896 door 41 leerlingen werd bezocht, een ouderwijzer aangesteld moet worden en de betrek kelijke begrootingsposten verhoogd moe ten worden. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat thans het getal kinderen 43 bedraagt, waarvan 9 buiten de gemeen te wonen Daar het maximum getal kinderen, waarvoor volgens de wet een onderwij zer benoodigd is, 40 bedraagt, zou dus voor 1 kind een onderwijzer aangesteld moeten worden, hetgeen in het belang der gemeente-fiuanciën niet wensche lijk is, en voorkomen kan worden, door de buiten deze gemeente wonende kinderen met 1 Januari a.s. niet meer toe te laten. Burgemeester en Wethouders advisee- ren dan ook, tot dezen maatregel over te gaan en de begrooting niet te wijzigen. De beer Raat vindt het jammer, dat de buiten deze gemeente wonende kinde ren met 1 Januari a s. geweerd moeten worden en dat ten opzichte van een zoo klein getal, zijnde slechts 1 boven het maximum, geen uitzondering gemaakt kan worden. Misschien, dat bet volgend jaar het getal wel weder gelijk of be neden het maximum is. Voorzitter deelt mede, dat het den ou ders der schoolgaande kinderen bekend is, indien het getal kinderen boven het maximum is gekomen, hunne kinderen niet meer toegelaten zullen worden. De heer Kluijver zegt, dat het aan blijven der buitenwonende kinderen geen financieel bezwaar dezer gemeente mag worden, doch sluit zich geheel aan bij het gezegde van den heer Raat en zou gaarne zien, dat eene poging werd aange wend, om die kinderen op de school te kunnen houden. Misschien zou er ont heffing van het gebiedend voorschrift van art. 24 der wet kunnen worden verkregen. Voorzitter zegt, dat volgens de wet niet meer dan 40 kinderen de school mogen bezoeken, of er moet een onder wijzer aangesteld worden. Hij ziet er volstrekt geen heil in, dat eene po ging wordt gewaagd, om ontheffing van het aanstellen van een onderwijzer te verkrijgen. Door Gedeputeerde Staten zal niet van de wet worden afgeweken. De heer Kluijver vraagt, hoe het hoofd der school over het aanblijven der bui tenwonende kinderen denkt. De Voorzitter zegt, dat het hoofd der school geen bezwaren heeft tegen het aanblijven der buitenwonende kinderen, doch reeds meermalen heeft beweerd, dat het in het belang van het onderwijs zou zijn, indien eene onderwijzeres werd aangesteld. De heer Kluijver stelt voor, allereerst bij Gedeputeerde Staten ontheffing van het bepaalde bij art. 24 der onderwijs wet te verzoeken en zoo dit niet wordt toe gestaan, de buitenwonende kinderen met 1 Januari a.s. niet meer toe te laten. Dit voorstel wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomentegen stemden de heer Blaauboer en de Voorzitter. Gelezen en vastgesteld wordt een be sluit tot verkoop van twee aan deze ge meente toebehoorende perceelen weiland, te zamen groot 1.65.90 H. A. tegen een bedrag, berekend tegen f 2000 per H. A., welke perceelen noodig zijn voor den aanleg van den Stoomtramweg Schagen- Wognum. Bij de algemeene rondvraag deelt de heer Kluijver mede, dat bij het laatst te Barsingerhorn voorgekomen typhusgeval do wet op de besmettelijke ziekten, wat betreft het aanplakken der kennisgeving, niet behoorlijk is nageleefd en verzoekt, dat in volgende gevallen hierop beter gelet zal worden. Voorzitter zegt, dat de kennisgeving eenigen tijd op eene te onzichtbare plaats heeft gehangen, doch zoodra was dit niet opgemerkt, of den bewoner is hiervan kennis gegeven. De heer Beers deelt mede, dat op de school te Kolhorn weder eenige pannen stuk en verschoven zijn. Daar dergelijke dingen aanleiding geven tot lekkage, zou hij gaarne zien, dat daarop beter werd toegezien. Voorzitter antwoordt, dat de timmer man Droog belast is met het opzicht, doch door ziekte van dezen is het zeker achterwege gebleven. De heer Beers merkt verder op, dat de turfdijk te Kolhorn nog niet is geschrobd. Voorzitter antwoordt hierop, dat daar toe nog geen gelegenheid is geweest. Hierna werd de vergadering gesloten. De uitslag van de ge- houden herstemming voor een lid van het Hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap is als volgt Uitgebracht werden op den heer A. J. Straatman 1610 stemmee en op den heer C. A. T. Zernicke 1161 stemmen, zoodat gekozen is de heer A. JStraatman. Schagen, 24 Decemoer 1896. Uitslag van de aanbeste ding van reuzel, raapolie en petroleum, ten dienste voor de watermolens van don Banne en Polder Schagen. Ingeschreven Door den heer J. Groot, reuzel 55 ct per K G., raapolie 32 ct. en petroleum 71I2 per liter. Door den heer J. Rotgansreuzel 54 ct raapolie 32 '/2 ct en petroleum 7 ct. Door den heer G. Üorheckreuzel 54 ct raapolie 30 cent, petroleum 71/2 ct. Gegund aan den heer Dorbeck D e v e r p a c h t i n g van het vischwater, bestaande in 23 percee len, behooreude tot den Banne en Polder Schagen, bracht voor 1897 de som van 64,92 gld. op. In de vergadering van de Banne en den Polder Schagen, zaterdag j.1. in het Polderhuis alhier ge houden, werd als Hoofdingeland toege laten de heer D. Smit Cz. Herbenoemd werden tot lid van het Dagelijksch Be stuur de heer J. Borsttot Secretaris de heer Ph. de Heer en tot Penningmeester de heer K. Rezelman. De Schildersbond: „Door vereeniging verbetering", hield Maandag j.1 in het lokaal van den heer P. Roggeveen eene algemeene vergadering. Ruim 20 leden woonden de bijeenkomst bij. De besprekingen, die grootendeels een huis houdelijk karakter droegen, bepaalden zich voornamelijk tot de vraag, op welke wijze de schilders in Hollands Noorden door gemeenschappelijk overleg en samen werking het best de belangen harer le den en de toenemende eischen van het vak zullen kunnen behartigen. Algemeen was men van gevoelen, dat een krachtige invloed van plaatselijke organisaties behoorde uit te gaan. Als voorbeeld tot navolging daarvan werd op Langedijk gewezen. Als leden van het Bestuur voor 1897 treden op de h. h.: G. Rezelman, Oud- carspel, president, A. VolgerWinkel, secr., P. Berkhout Zuid-Scharwoude, penningm., J. Baarsvice-president en 11. v. d. Velde, Moerbeek, vice-secr. Besloten werd, voortaan driemaal per jaar te vergaderen en wel bij afwisseling te Schagen, Nieuwe N iedorp en Z u i d-S charwoude. Aan de vergadering was eene tentoon stelling verbonden, van „Schilderwerk", vervaardigd door leden der vereeni ging- Wij waren inde gelegenheid, een kijk je op de bovenzaal van den heer Rog geveen te nemen, waar het werk van een vijftien-tal inzenders werd geëxpo seerd. Het geheel maakte op ons een zeer gunstigen indruk. Onder meer zagen wij eene keurige collectie hout- en marmer-stalen, waarbij vooral het Ame- rikaansch grenen en het wit en grijs marmer hoogst natuurlijk waren terug gegeven. Yerder prijken aan de wanden decoratiewerk, wapens, letters, motie ven voor plafond- en wandversieringen, modellen voor opschriften en reclame borden, teekeningen en een enkel stukje in olieverf. Hoewel het in den beginne de be doeling der vereeniging was, de tentoon stelling alleen op den dag der vergade ring voor hare leden te houden, kwam de vergadering op dit denkbeeld terug en besloot zij, gedurende 4 dagen de expo sitie voor ieder open te stellen. Men leze dienaangaande achterstaande advertentie. Zondag 20 Dec. '96 had te WORMERYEER de gewone jaarlijksche vergadering van het Gewest N. H. van het N. Gd. plaats. Door den afgevaardigde onzer Gymn.- en Schermvereeniging Lycurgusden heer Jb. Kosterwerd op die vergadering voorgesteld de eerstvolgende groote Ge westelijke uitvoering wederom alhier te doen plaats hebben. In beginsel werd daartoe met alge meene stemmen besloten, zoodat na wederzijdsche schikkingen de uitvoe ring in S c h a g e n zal plaats hebben. "Voorts werd de heer Jb. Roggeveen Directeur van Lycurgus, met 43 stem men (algemeene) nadat hij als candidaat was voorgesteld door onzen afgevaardigde, gekozen tot commissaris of lid van het Bestuur van het Gewest Noordholland. Omtrent het tweede Con cert, jl. Zondagmiddag in het Noord- Holl. Koffiehuis gegeven door de kin deren der Departementale Zangschoolon der Directie van den heer ter Linden, bepalen wij ons hier tot de erkenning, dat het, wat de uitvoering betreft, onge twijfeld aan de verwachting voldeed. Wat aangaat de medewerking der so listen, constateeren wij, dat de heer v. Arnhem van Alkmaar, die welwillend de solo-partij van „Yader" in de Cantate op zich nam, evenals mej. 1. Asjesdie de partij van „Moeder" vervulde, zulks con amore deden. De heer van Arnhemwiens wijze van zingen van veel studie getuigde, gaf nog een drietal solo-nummers ten beste, w.o. „Gloeiend gesmeed." Deze heer heeft een krachtig en aangenaam geluid en wist door de voordracht aan deze lie dekens een eigenaardig charme te ver- leenen. Aan den heer L. A. Schoutendie de cantate en de solo's accompagneerde, zoowel als aan de jongej. Al de Veer die wederom de kinder-symphonie be geleidde, een woord van waardeering voor beider verdienstelijk werk. Naar aanleiding van het gering bezoek, moet het ons uit de pen, dat wij deze geringe belangstelling toch betreuren. We tende, hoezeer de heer Ier Linden zich inspant, om aan zijne leerlingen de be oefening der zangkunst aantrekkelijk en smakelijk te maken, was eene talrijker op komst hier niet alleen gewenscht, maar ook in zeker opzicht plicht geweest, nu het er op aankwam, door een talrijk be zoek blijk te geven van waardeering. Waarlijk, in eene plaats als Schagen, mag men wel terdege zich bereid too- nen om, ook op 't gebied der beoefening van de kunst, elkaar te steunen en hen, die 't goede willen, door de waardeering van hun werk die voldoening te schenken, waarop zij moreel recht hebben, aan spraak te maken. Zelfs, nu er op muzikaal gebied in onze gemeente een storm is losgebroken, hadden wij het verstandiger en nobeler gevonden, de personaliteiten een uur of wat ter zijde te zetten en ten minste het goede niet te negeeren, daar waar het zich tracht te ontwikkelen. Wanneer zal men toch eens leerea, personen van zaken te scheiden En toch dit laatste is een drin gende eisch voor de welvaart en den bloei eener gemeente als de onze, in weike wij ten zeerste wederkeerig el- kaar's steun noodig hebben. Die zijnen naaste waardeert, acht zichzelven is nog altijd eene waarheid. Woensdag had alhier eene verkiezing plaats voor het Bestuur van den polder Burghorn, ontstaan we gens de periodieke aftreding van den heer S. Bruindie weder herkozen werd. De heer W. Eazeu Jr. heeft met goed gevolg examen afgelegd als apothekers-assistent. (Heden) Donderdagmid dag had in het lokaal van den heer W. Roggeveen de verhuring plaats van landerijen, behoorende tot de Kerk voogdij, de Diaconie der Hervormde Ge meente, en het Hervormde Weeshuis te Schagen. Perc. I gehuurd door W. Bleeker, v. f75. vroeger 185. Perc. II gehuurd door C. Hos v. t 95. vroeger f110. Perc. III gehuurd door A. Bakker v. f 100. vroeger f 115. b. Diaconie der Hervormde Gemeente. Perceel I opgehouden voor f214. vroeger f 242. Perc. II gehuurd door J. de Yeer v. f 391. vroeger 428. Perc. III opgehouden voor f 150. vroeger 180. C. Hervormde Weeshuis. Perc. I gehuurd door W. Kooij v. f 250. vroeger f 309. Perc. II gehuurd door W. Meiten v. f 175. vroeger f 175. Perc. III opgehouden voor f 81. vroeger f120, Pee. 1Y opgehouden voor f 149. vroeger f160. Perc. V opgehouden voor f240. De verhuring geschiedt voor den tijd van 4 jaren. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Geachte Redactie.

Schager Courant | 1896 | | pagina 2