„Hermes". Door de vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier is op Woens dag 17 Maart 1897, des voormiddags halfell ure, bij J. Winkel teBenning- broek, eene vergadering uitgeschreven. Onder dePunten van Beschrij- v i n g komen voor Jaarverslag der vereeniging (art. 3 der statuten). Rapport der financieele commissie, betreffende de rekening en verantwoor ding over 1896, sluitende met een ba tig saldo van 2010,127a- Verslagen Benoeming van: Bepaling van de plaats, waar de al- gemeene vergadering in November 1897 zal worden gehouden. Voordracht van het BestuurScha gen. Voorstellen van het Bestuur c. tot het uitloven van eene gouden medailje of f 50.— voor de Internationa le Landbouwtentoonstelling te 's Hage. In te leiden door den heer G. Wonder; Bespreking omtrent een aan de Re geering gericht adres in zake mond en klauwzeer, In te leiden door den heer G. Groot. Vaststelling begrooting in ontvangst en uitgaaf op 3688,62'/a- Telegrammen. CLUBTOCHT naar den HELDER, Zondag 7 Maart a.s. De 1ste captain. PLAATSELIJK NIEUWS. Ingekomen stukken. Adres loting staanplaatsen marktvee. Adres Gymnastiek- en Scherin- vereeniajng „Lycurgus," om subsidie voor de gewestelij ke uitvoering. Regenbak. Suppletoire begrooting herbouw gemeentetoren. Ontheffing gymnastiek in Vrije, en Ordeoefeningen. Benoeming lid schoolcommissie. Levering geneesmiddelen ten behoeve der armen. n e is Vrijdag afgeloopen. Hij had nn I Inbraak. de koord dan hpt met pogingen aan ta wenden tot oprich ting van een uationalen bond van bieten- verbouwers. V r ij dag, 2 6 Februari 1897, vergaderde ds Afdeeling Winkel der Centrale Liberale Kiesvereeniging in het Hoofdkiesdistrict Enkhaizen. Na de opsning door den heer J. Bakker als waarnemend Voorzitter, hei lezen der notulen van de vergaderingen, gehouden den 13en November 1896 en 11 Januari 1897, welke werden goedgekeurd, werd de rekening van den beer H. van Heerik- huizen door de heeren A. J. Onnekes en P. Wit nagezien en in orde bevonden. De ontvangsten hebben bedragen aan con tributie van 67 leden over het jaar 1896: f 33.50, makende met het saldo van 1895, bedragende f 41.07, eene som van f74.57. De nitgaven, die in 1896 bijzonder groot waren door eene extra nitkeering aan de kas der Centrale te Schagen, bedroegen f74.805, zoodat er een nadeelig saldo was van f 0,23'. De secretaris deelde mede, dat van de „Korte schets van ons Staats bestuur*, uitgegeven voor rekening der Centrde Liberale Kiesvereeniging in het Hoofdkiesdistrict Enkhuizen, door hem aan verschillende personen zijn verstrekt 150 exemplaren, zoodat nog een 150-tal gra tis te verkrijgen is voor belanghebbenden in de gemeente Winkel. Tot ledeu van het bestuur werden ge- kozeu de heeren: K. Breebaart Jz., P. Wit en A.J. Onnekestot lid van het Hoofdbe stuur der Cenitale te Enkhuizen de heer K. Breebaart Jz., tot afgevaardigden naar de vergaderingen der Centrale gedurende het jasr 1897, de heeren P. Wit en T Benm ies en tot hunne plaatsvervangers de hee ren K. Knecht en R. Rezelman. De heer K. Knecht bracht versbg uit van de ver gadering der Centrale, gehouden te Ben- niDghroek, den 25sten November 1896. Hierna hadden eenige besprekingen plaats, raar aanleiding eener circulaire van de Afdeeling Enkhuizen, waarin dezen den zus- terafdeelingen verzoekt, met haar bij het Hoofdbestuur der Centrale aan te dringen op aansluiting bij de Liberale UdIc. Aan gezien de behandeling dezer circulaire niet op de convocatie-biljetten was ver meld en slechts 10 leden tegenwoordig waren, werd besloten, in de eerstvolgende vergadering een beslnit te nemen. De werkzaamheden waren hiermede afgeloopen en de heer J. Bakkerinmiddels door het Bestuur tot voorzitter gekoEen, sloot met een woord van dank aan de aanwe zigen voor hunne opkomst, de vergadering. a. van de vergadering der Vereeni ging „het Nederlandsch Paarden-Stam- boek". Uit te brengen door den heer W. Teengs b. van de werkzaamheden van den zuivelconsulent over 1896 c. van de werkzaamheden van de pachtcommissiën over 1896. a. drie leden van het bestuur, we gens periodieke aftreding van de hee ren Jhr. Mr. P. van ForeéstJb. Pz. Groot en B. Brander b. een voorzitter c. een afgevaardigde naar het Land- huishoudkundig Congres d. een afgevaardigde naar de verga dering van de Vereeniging „het Neder landsch Paarden-Stamboek". a. tot het nemen van proeven met bloembollencultuur, waartoe in de vo rige vergadering reeds is besloten b. tot het verleenen van eene bij drage van f 200.voor de veetentoon stelling tijdens het Landhuishoudkun- dig Congres te Hoorn. In te leiden door den Voorzitter; d. tot het theoretisch opleiden van vee verloskundigen. In te leiden door den heer B. Brander; e. omtrent een in te stellen onder zoek naar de suikerbietenteelt in andere streken. In te leiden door den heer K. Breebaart Jz.) f. om een crediet te verleenen van hoogstens f 100.— aan het comité van de proefzuivelboerderij. In te leiden door den Voorzitter; g. om eene premie van f 100.— uit te loven voor de beste collectie van minstens 20 stuks in Hollands Noor derkwartier ingevoerde Engelsche fok- rammen. In te leiden door den heer H. Fijn Bi. Bydenveehouder T. A. S. te Anna Panlowna heeft zich op den veestal mond- en lilmivv- zeer voorgrdaaD. Maatregelen tegen verspreiding der ziekte zijn genomen. BERLIJN, 2 M art. Wolft Bureau meldt uit AtheneDe vertegenwoordigers der zes mogendheden hebben in den namiddag eene gelijkluidende nota overhandigd, wel ke eeneizijds de verklaring bevat, dat Kreta een volkomen autonoom staatsbe stuur zal krijgen onder snzereiniteit vsn den sultaD, en anderzijds den eiscb, dat de Grieksche schepen en troepen bianen zes dagen het gebied resp. de wateren van KrGta moeten ontruimen. - ATHENE, 2 M a a r tNiet a 1- leen te Athene, ook te Kor.stantinopel is eene ge'ijkluidende nota vnn de mogendhe den aan de reaeering ovchandigd. Hbld. Afrit: Bondsliotel v. m. 9 uur. Schagen, 3 Maart 1897. Vergadering van den RAAD der gemeente SCHAGEN, ge houden op dinsdag 2 Maart 1897, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heer J. v. d. Maaien. Na opening der vergadering door den Voorzitter, den heer S. Bermanleest de Secretaris, de heer Jb. Benijs Jz., de zeer uitgebreide en nauwkeurige notulen der vorige vergadering, die met algemee ns stemmen worden goedgekeurd. De Voorzitter zegt, aan de Kennisge vingen voor den Raad een paar mededee- lingen te willen doen vooratgaao. De eerste, gedateerd 30 Januari j.1. is van deD onlangs afgetreden Commissaris der Koningin, waarbij deze een „vaarwel" toeroept aan onze gemeente en de beste wenschen uit voor haren verderen bloei. Na voorlezing dier missive zegt de Voorzitter Aan dit vriendelijk afscheidswoord is het mij eene behoefte, mijne heeren, een woord van waardeering toe te voegen. AlleD, die hier zijn, is het onlangs genoeg gebleken, hoe de toongevende bla den één in lof waren over de groote ver diensten van Jhr. Mr. Scborer als Commissaris der Koningin in Noord- holland. Zeventien jaar lang bekleedde hij dit hooge ambt op de meest voorbeeldige wijze. Naast het vele, dat de heer Schorer gedaan heeft voor de versterking der Zuiderzeedijken en voor de verbetering der gemeenschapswegen in dit gewest, toonde hij, nok een open oog te hebben voor alle andere openbare belangen. IJ, zoo goed als mij, is het bekend, hoe nog zeer onlangs door zijn krachtigen steun aan onze gemeente tene Provinciale subsidie werd verleend in de stichtings- kosten der Rijkslandbouwwinterschool alhier. Niet echter alleen als het eminente Hoofd der provincie Noordhollind, doch ook als mensch was hij in hooge mate geacht en bemind, hetgeen ieder zal ge tuigen, die het voorrecht had, met de bemin nelijkheid van zijn persoon kennis te ma ken. Geen wonder, dai,1osn hij tot een hoo- ger, eervol ambt geroepen weid, vooral zij, die uit den aard van bun ambt of werk kring dikwijls met hem in aanraking kwa men, dezen Commissaris met ieede oogen zagen heengaan. In hem verliest gansch Noordholland een man, die zich in tal van opzichten ver dienstelijk en bemind heeft gemaakt. Ik meen daarom op de onverdeelde in stemming dezer vergadering te mogen re kenen, waüaeer ik haar voorstel, gelijk ik bij deze doe, den heer Jhr. Mr. Schorer het leedwezen van Schagen's gemeentebe stuur te betuigen over ziju vertrek en hem de geluk wenschen aan te bieden bij de zeer hooge en bijzondere onderscheiding, hem van de zjjde der Kroon te beurt ge vallen. Bij acclamatie goedgevonden. De tweede mededeeling, gedateerd 9 Febr. j.1., behelst het bericht van het over lijden van Br. 8. de Boer In aansluiting hierop, zegt de Voorzitter Ongetwijfeld zult gij, mijne heeren, met mij, dit bericht met leedwe zen hebben vernomen. In docter de Boer verliest de gemeente een hoogst achtenswaardig burger en een bekwaam geneesheer, die tal van jaren met onkreukbare trouw en met eene ernstige opvatting van zijne taak, als medicns is werkzaam geweest. Eenvoudig, onopgemerkt, vrij van alle vertoon, ging hij zijn' weg. Dit gaf aan zijne persoonlijkheid eene eigenaardige kleur en vertegenwoordigde met die kleur en zooah het gekleurd was, zijne betee ken is. Geen wonder, dat hij bjj ieder geacht en bemind was, en dat hij zooveler har ten voor zich wist te winnen. Het verlies, dat door de gemeente gele den is, mag dan ook ongetwijfeld zwaar genoemd worden, en de herinnering aau docter de Boer zal zeker niet spoedig ver loren gian. Moge zijne weduwe en verdere familie met stille onderwerping in den hair ge troffen slag berasting vinden, en overtuigd zijn, dat de overledene ook bier niet zal vergeten worden. Ik stel ujvoor, mijne heeren, het schrijven van mevrouw de weduwe de Boer met een adres van rouwbeklag te beantwoorden. Aldus wordt besloten. 1. Melding ambtsaanvaarding van drn heer v. lienhovenCommissaris der Ko ningin. 2. Missive Ged. St., goedkeuring ko hieren Hoofd. Omslag en Hondenbe lasting. 3. Missive Ged. St., betreffende de poliiieverordeniDg, tegen welker wijzigin gen gren bezwaar bestaan. 4. Missive Commissaris der Koningin,mel dende de Koninkl. goedkeuring betreffende verord. begraafplaats en vethooging maximum Hoofd. Omslag. 5. Procesverbaal kasverificatie van 14 Dec Ontvangsten f66754.29 Uitgaven f28876.545 zoodat in kas moest zijn en is bevonden f37877.745 6. Schrijven Minister van Binnenl. Za ken, dat tot plaatselijke Commissie van Toe zicht op de Winterschool zijn benoemd, de heeren 8. BermanP. Buis Jz., J. v. Beusekom, J. Breebaart Kz. en J. L. 7. Groneman. 7. Schrijven Gebr. v. Bergen, Noordwol- da, dat zij het met den heer v. d. Sleur zijn eens geworden over de plaatsing van klokken en uurwerken dat zij beide klok ken gemaakt hebben in de verhouding van de tonen D. en B.; dat de groote klok weegt 16191/2 kilo, de kleine 3911/, kilo, te zamen 2011 kilo. Tevens werden de edelachtbare heeren raadsleden tot een be zoek nitgenoodigd. Was ingekomen een adres van L. Koning en consorten, in welk schrijven adressanten betreurden het in de vorige vergadering door den raad genomen besluit, waarbij liet voorstel van B. en W., betreffende de lo ting der staanplaatsen van het marktvee, verworpen was geworden, en verzochten adressanten met de bewering, dat de in de vorige vergadering aangevoerde motieven geen steek hielden, op het besluit terug te komen, wat betreft de plaatsen vanaf de trap tegenover het koffiehuis van den heer Joh. de Beurs tot aan de trap bij de Nieuw- straat. B. en W. adviseerden, om de loting, gelijk die door adressanten wordt verzocht voor het door hen aangegeven gedeelte van den omringmuur, in te voeren, en de in de vorigo raadsvergadering voorgelezen bepalingen deswege dienovereenkomstig te wijzigen, en daarin tevens het minimum getal der runderen, waarvoor aan de loting kan worden deelgenomen, te bepalen op drie, alsmede, dat de deelnemers aan de loting in volgorde van de getrokken num mers, met hun vee moeten aansluiten, te beginnen bij den opgang in den omring muur tegenover het koffiehuis van den heer Joh. de Beurs. De pachter van het marktgeld heeft zich, ofschoon daartoe niet door de pachtvoorwaarden verplicht wordende, be reid verklaard, wekelijks bij de loting te genwoordig te zijn. De he<r Stammes gelooft, dat deze lo ting in. gean enkel opzicht zal kunnen bevallen en dat bij eene dergelijke rege ling de beste plaatsen altijd door de kooplieden zullen worden bezet en de particulieren zich met de andere plaatsen zullen moeten tevreden stellen. Spr. is er sterk voor, de markt vrij te laten en ieder evenveel recht te geven. Voorzitter oordeelt, dat de tegenwoordi ge toestand tot vele moeilijkheden aan leiding geelt, daar deze eischt, dat, wil men eene goede plaats hebben, men al vroeger en vroeger moet komen. De heer Asjes kan het voordeel van den voorgestelden maatregel voor de betrokken personen maar niet inzien. Spr. inlormeerl, of het maximum ook is vastgesteld. Voorzitter licht toe van op 15 sfuks vee. De heer Buis wijst ook iu het breede op da grief, om al vroeger en vroeger aan de markt te moeten komen. Spr. noemt dat zeer nadeelig voor het vee. De heer Roggeveen evenwel meent, dat de feiten de redeneeriog van den heer Buis logenstraffen, daar de markt tot nog toe altijd vrij geregeld op eenzelfde tijd stip aanvangtwanneer, hetgeen beweerd werd, waar was, dan had dat ook al reeds tot dusverre moeten gebeuren en de markt begint ongeveer telkens, wanneer het dag wordt. De heer Buis wijst op de oneenigheid, die er uit voortvloeit tusschen de koop lieden. De heer Meurs gelooft, dat door den in te voeren maatregel de boeren meer kans krijgen op goede plaatsen, daar zij nu ook iu de gelegenheid komen, om mede te loten, en die kans hadden zij vroeger nooit. Voorzitter wijst er op, dat in andere plaatsen ook dergelijke maatregelen be staan. De heer Vlaming kan zich met het voorstel van de adressanten niet vereeni gen. Spr. wil de markt vrij laten en niet alles in handen geven van een paar kooplieden of kasteleins, te meer, daar boeren die minder dan 3 koeien aan de markt brengen, niet aan de loting mogen deelnemen. Voorzitter duidt op den groolen aan-' voer der kooplieden en noemt dat zeer belangrijk voer de markt. De heer Vlaming beweert, d.t de koop lieden hier komen, omdat zij bier verkon- pen en niet, om der gemeente inkomsten te verschaffen. De heer Buis noemt die opmerking vol komen juist, maar oordeelt het bezoek de zer kooplieden toch van groot belang voor onze markt. De beer Vlaming zegt, dat zij wel zul len komen ten bate van eigen portemon- naie. De heer Asjes geeft te kennen, dat hij er de vorige maal beslist tegen was, maar dat hij in dien tnsschentijd eens met den heer Keesom heeft gesproken over dit geval en die hem heeft gezegd, dat hij de markt te Lsiden vee', pretnger voor zich vindt dan die te Schagen, en als zij hem hier te lastig worden, hij Schagen wel eens eenige keeren zou passeeren. Spr. maakt zich hierover nn juist niet direct zoo bevreesd en wilde de markt ook liever vrij honden. De heer Smit oordeelt, dat als Keesom weg blijft, er wel weder een ander in zijn plaats zal komen. De heer Vlaming zag deze zaak liever uitgesteld tot de nienwe markt, dan kon meu zien, of de inrichting daarvan nog een dergelijken maatregel noodzakelijk maakte. De heer Buis zegf, dat B. en W. het hebben voorgesteld als proef, tot de nisnwe markt daar is. De heer Bijposl oordeelt de houding van B. en W. in deze ziak wel wat vreemd. B. en W, bewijzen, doordat zij ditzelfde adres weer in den raad brengen, weinig hoogachting te bezitten voor beslui ten van den raad. 't Is volgens Spr., of B. en W. adressanten in deze zaak de voorkeur geven. Een raadsbesluit is dan toch geen doofpot, revue of operettenko- ningin. Wat eenmaal besloten is, blijft besloten, dan zonden wij, zegt Spr., wel 2 of 3 maal telkens hetzelfde adres kunnen behandelen. Voorzitter wijst den heer Bijpost er op, dat B. en W. dezen maatregel oordeelen te zijn in het belang van de goede orde en vindt, dat zij als college van advies hunne meening, die in dit geval niet veran derd is, moeten zeggen. Da heer Bijptst is dat niet met voor zitter eenshet lijkt, volgens spr,, alsof men gedacht heeft: nu, wij hebben het de eerste maal niet verkregen, wij zullen het nog maar eens doen, misschien is de raad in dien tnsschentijd wel omgewaaid. Spr. oordeelt, dat de houding van B. en W. niet getuigt van hoogschatting en eerbied voor de besluiten van den raad. Voorzitter zegt, dat door B. en W. wel zekerlijk de besluiten van den raad wor den geëerbiedigd, maar dat dit adres een nieuw verzoek is, waarover B. en W. ad vies moeten uitbrengen. In stemming gebracht, wordt het adres van de hand gewezen met 6 tegen 4 stem men. Tegen stemden de heeren Vlaming, Hoogschagen, Smit, Roggeveen, Bijpost, en Stammes, vóór de heereuMeurs, Buis, üazeu en Asjes. De heer Asjes stemde evenwel alleen vóór, met de nadrukkelijke bepaling, dat de invoering als tijdelijke proef werd voor gesteld. Was door Lyctlrgus gevraagd, evenals in 1889, f 75.subsidie, B. en W. meenen echter, gelet op den minder gnnstigen financieelen toestand der gemeente, te moeten adviseerea, ditmaal geen hooger bedrag te moeten toestaan dan f 50. De heer Bijpost informeert, of in 1889 ook langs de hmzen met eene lijst is gecircu leerd. De heer Roggeveen vraagt, of deze uit voering van de gemeente nog meerdere onkosten zal eischen. Voorzitter wijst op de officieale ontvangst, op den eerewijn. De heer Bijpost zag daarom liever een vast bedrag uilgetrokken voor alles te za men. De heer Stammes oordeelde dat die eere wijn wel achterwege kon blijven. De heer Vlaming had liever een bedrag van f75 vastgesteld, met inbegrip van ee rewijn, welke gedachte hij later wijzigt, door nu als subsidie voor te stellen 40. en later bij eventueele aanvraag voor eene feestelijke ontvangst, het overige voor ver dere kosten te kunnen gebruiken. B. en W. nemen dit voorstel van den heer Vlaming over, hetgeen vervolgens met algemeene stemmen wordt aangeno men met die bepaling, dat B. en W. het recht hebben, het verdere in deze zaak la ter af te handelen. B. en W. kunnen tot hun genoegen mededeelen, dat de bezwareu van den heer v. d. Steur tegen eene waterleiding boven den grond, bij nadere overweging zijn op geheven. De verschillende besprekingen in de vorige vergadering over de vraag, een of twee bakken te stichten, is nader door hen overwogen en zijn zij van oordeel, dat één bak met een inhoud van 16000 liters, voldoende zal zijn. De kosten znllen on geveer bedragen f 350.waar afgaat f 100.— subsidie „Witte Kruis", B. en W. stellen voor, een bak te plaatsen, systeem Monier in ronden vorm aan de noordzijde der kerk. Zonder eenige bespreking met algemee stemmen aangenomen. Be Was opgemaakt voor 1896 eene be- erooting, in Ontvangst en Uitgaaf .i„; tende op f 44560.-, '0l' was uitgegeven 4219.09 zoodat overblijft f 40340.91. Daar wegens het eindigen van het dienst, jaar 1896 op de daarvoor vastgesteld sup. begrooting geene uitgaven meer m0gen geschieden, stellen B. en W. voor, Cene snppletoire begrooting voor 1897, voor da{ bedrag in ontvangst en uitgaaf vast te stel. len, waartoe met algemeene stemman wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt algemeene stemmen besloten, voor den tijd van 5 jaar ontheffing te vragen tot het geven van onderwijs in de vrije—en orde- oefeningen, daar er bij B. en W. twee bezwaren bestaan, nl. le zou daarvoor eeie splitsing moeten plaats hebben van het groote voorlokaal aan de oostzijde dar gemeenteschool, dat volgens opgave van den gemesnteopziebter f 400.zon kos. ten, en 2ezal de tijd voor dat onder- wijs moeten gevonden worden, ten koste van tijd, voor andere vakken asngewezsn. B. en W. betwijfelen, of de invoering van dat onderwijs, gelet op de lichaamsbeweging! welke de schooljeugd hier geniet, noo- dig is. Tevens deelt Voorzitter nog mede, dat de plaatselijke schoolcommissie peen bezwaar heeft tegen dat ver- zoek. Wegens het bedanken van den heer J. Winkel voor zijne herbenoeming als lid der plaatselijke schoolcommissie, moest een nieuw lid worden benoemd. Door de plaatselijke schoolcommissie was alphabetisch opgemaakt de voordracht A. C. MelchiorII. W, v. Rossem en W. Vader. Benoemd werd de heer A. C. Melchior met 6 stemmen, de heer W. Vader ver kreeg 3, de heer HW. v. Rossem 1 stem. Door hal overlijden van den genees heer, den heer S. de Boerdie voor de som van f 500.'s jaarsin de genees kundige hulp voorzag, met de levering van geneesmiddelen daarbij, voor de Gerefor meerde en Roomscbe armen, is, waar het de levering der geneesmiddelen betreft, eene nieuwe regeling noodig. Wat de genees kundige hulp betreft, lou de practijk, inge volge het over deze zaak behandelde in de raadsvergadering van 7 Februari 1893 op voorstel van den heer Plomp, in een der gelijk geval, waarin wij nu rakeeren, worden opgedragen aan den toen benoemden geneesheer Dr. Melchior, met dien verstande, dat diens jaarwedde dan met f 300.zou worden verhoogd. B. en W. hebben met den heer v. i. Wal gesproken over de levering der geneesmid delen, die de leveriDg niet en b 1 o c per jaar wil aannemen, maar wel genegen is, de benoodigde geneesmiddelen te leveren voor 35 ct. per recept; daaronder worden dan ook begrepen de gemeentelijke armen. Volgens eene globale berekening, zal het recepten-aantal ongeveer 1200 bedragen, 't welk een bedrag maakt van f 420.—. Dr. de Boer rekende jaarlijks f 350.— voor geneesmiddelen en de heer v. d Wal le verde door elkaar gerekend vcor f 60.dat dus een totaal bedrag van f410.—B. en W. stellen daarom bij dit klein verschil in bedrag voor, den heer v. d. Wal voor dit jaar de leverantie te geven, en te rekenen vanaf 1 April. B. en W. geloofden het niet gewenscht, da delijk eene langduriger overeenkomst aan te gaan, daar er zich wellicht een anders apotheker hier zon kunnen vestigen en die, wat de mededinging naar deze leverantie betreft, niet buiten gesloten mag worden. De heer Flaming wijst er op dat deze verandering der gemeente jaarlijks f 150. zal kosteD. De heer Hoogschagen geeft te kennen, dat hij het wel noodig oordeelt, dat de heer Melchior eerst benoemd wordt. Voorzitter gelooft, dat de heeren beter doeD, zich bij de zaak zelve te bepalen en wie zich later geroepen gevoeld of f»8' heeft, over dr. Melchior te spreken g» dan zijn gang. De raad acht het evenwel niet onge schikt, dat er eerst ook over dr. Melchior wordt gesproken. De heer Hoogschagen vraagt daarop 'oor* lezing der bewuste notulen en de instruc tie van den heer Melchior. Spr. wijst teven' op het groote ongerief van 1 dokter en 2°a aan den heer Melchior den wensch van de raad wel willen zien overgebracht, dat ni) zijne practijk buiten Schagen zooveel gelijk beperkt. Spr. maakt eene vergaf king tusschen gemeente-ambtenaren, 1 door de gemeente betaald worden en 00 hunne krachten aan die gemeente all®e wyden. Spr. zou dat bier in dit gev8' daar de dokter door de gemeeDte betam wordt, ook gaarne zien. m Voorzitter acht dit zeer moeilijk, 0 een dergelijken wensch te doen. De heer Meurs oordeelt, dat als de Melchior alleen zijne krachten aan de g meente Schagen mag wijden, de 8en,ee^;j hem dan mm beter mag betalen, z 8 daardoor evenals andere gemeente-»8) naren, een menschwaardig bestasn Dan zou men, volgens spr., ook de pü 1 wel in den arm moeten nemen, 0IB

Schager Courant | 1897 | | pagina 2