Politiek ovemcLt ier weel. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Een jubileum. Gemengd Nieuws. Vonkjes. W. M. Tz. Predikbeurten. Hervormde Gemeente Anna P a n 1 o w n a. Herv. Kerk te Hipolitushoef c. a. op H ieringen. Burgerlijke Stand. Hervormde Kerk. Barsiiigerhorn c. a, Gem. SCHA O EN. Gem, ®ijpe. Gem. Barsiiijrerliorn. Gem. Broek op Langendijk. Gem. Sintmaarten. Gem. Aoord-Scliarwonde. Gem. Wierinoerwaard. Gem. Heer Hugowaard. Gem. Haringcarspel. Gem. Oudkarspel. Gem. Winkel. Gem. Oude Niedorp. de schoolkinderen. Deze hehben zich oit- stekend vermaakt. ZaDg, beweging-spel letjes, looneelstokjes eDZ. wisselden elkan- der af, en, wat bij de jongelui niet het minste weegtde vele versnaperingen lie ten zij zich goed smaken. De le en 2e Maart zijn voor den jabiiatis gemaakt tot onvergeetbare dagen. Moge hij met zijn gezin nog vele jaren ondervinden, wat hem uit zoo vele monden is toegesprokeu en toegezongen. Door de agenten van beet- wortelsuikerfabrieken worden in de pol derstreken ten westen van Noord-Brabant (district Mark en Vliet) contracten voor de volgende campagne afgesloten voor f 9 per 1000 KG. bieten. Eenodrijvende kerk. Eenige ingezetenen van SCHEVENIN- GEN hebben onlangs eene bijeenkomst ge- honden, wauiin de mogelijkheid is onder zocht tot invoering van een kerkschip, ge deeltelijk ingericht tot het honden van godsdienstoefeningen, gedeeltelijk voor hos pitaal. Het doel is, zoodanig vaartuig ge- dnrende den tijd van de haringvangst op zee te doen krnisen ter plaatse, waar de haringvloot ha>r bedrijf aitoefent. Naar men ons mededeelt, is de gemeente Zijpe verdeeld in 2 stem- districten, nl. in dat van Noord- en Zaid- Zijpe, de scheiding is bij de Pastorij nabij St. Maartensbrug. Zij, die Vr ij dagavond in de zaal „Harmonie" te Alkmaar de Fisk Jubilee Singers zijn gaan hoo- ren, en dat waren er velen, zullen zich kun' gang zeker niet hebben beklaagd. Een groot en uitgebreid en met goede zorg gekozen programma werd door hen uitstekend en met climax afgezongen. Bright light (helderlicht), Nigeizangen Open thj window love (oj.eu je venster, lietje) voor mannenkoor, zijn nummeis, die zeer zeker het auditorium het best zijn bevallen. Het uittreksel uit de Cant&te Esther was waarlijk niet minder mooi eu treffend, maar hoewel het geluid van den baszanger, die in dit nummer een solo zong, niet anders dan mooi, rond en diep genoemd kan worden, mocht hij ons in dit ge deelte na juist niet behagen. Later was dit wel het geval. In één woord, deze Eisk Jubilee Singers zijn een bezoek ten volle waard. Wij hebben met zoo vele andere bladen meermalen gespot met de be droevende manier, waarop do groote mo gendheden in de Oosterscbe kwestie op treden. Sedert jaren toch is men bezig, den ontredderden boedel van den Sultan in orde te brengen; sedert jaren is men bezig, de traktaten van Parijs, San Ste- fano en Berlijn uit te voeren, en toch blijft alles bij het oude en is bet, alsof de bezegelde overeenkomsten voor mis druk zijn opgesteld. De groote belan gen, die bij eene atdoende regeling be trokken zijn, noodzaken echter de ver schillende rijken meermalen tot groote voorzichtigheid, wijl bij eene misplaatste inschikkelijkheid bet betrokken land er de nadeeligste gevolgen van zou ondervinden. Meestal wordt Engeland het groote strui kelblok genoemd, dat den weg tot af doende maatregelen blijft versperren. Geef Rusland de vrije hand, dus rede neert men, en binnen korten tijd is de Augiasstal in het Oosten gereinigd. Het vraagt voor zijne moeite slechts het poove- re bezit van Konstantinopel. Maar juist den verbindingsweg tusschen de Zwarte zee en den Archipel kan Engeland onmoge lijk goedschiks aan Rusland afstaan. Aan de Zwarte zee liggen de korenschuren van Engeland. Rusland, in het bezit van Konstantinopel, zou daardoor de Darda- nellen beheerschen, zoodat bij een' even- tueelen oorlog die schuren voor Enge land gesloten konden worden. Dat zou hetzelfde wezen, als, door den honger ge dwongen, zich op genade of ongenade aan den vijand over te geven. Wij wil len dit door eenige cijfers trachten toe te lichten. Engeland produceert voor zijn verbruik op verre na niet genoeg graan. Volgens de jongste statistische opgaven bedraagt de invoer van graan en meel in Groot Britannië 7476 millioenen K. G. Al kon het nu den geheelen uitvoer van de VereenigdeStaten, Britsch-Indië,Australië, Kanada en Argentinië die respectievelijk 3915, 2170, 572, 569 en 349 millioenen K.G. bedraagt, tot zich trekken, dan had het nog nauwelijks voor zijn verbruik genoeg. Nederland, Frankrijk, België, Duitsch- land, Italië, Zwitserland, Spanje, Zweden, Denemarken, Noorwegen zijn echter ook koopers op de wereldgraanmarkt, waar door Engeland noodwendig bij de Zwarte- zee-landen, Rusland, uitvoer 8621 mill. K.G., Rumenië, uitvoer 1640 mill. K.G., Bulgarije 429 mill. K.G. en Hongarije, door de Donau in open verbinding met de Zwarte zee, uitvoer 1222 K.G., ter markt moet gaan. Wij zien hieruit tevens, dat Oosten rijk door de Donaumonden al eveneens groote belangen op het Balkanschierei land heeft te behartigen. Op deze punten zullen de groote mo gendheden wel nimmer tot overeenstem ming komen. Gelukkig zijn er ook van minder ernstigen aard en is men althans voorloopig in de Kreta-aangelegenheden .tot een gemeenschappelijk besluit geko men. De gezanten der zes rijken heb ben in Athene eene gelijkluidende nota overhandigd, die van den volgenden in houd is. „Op bevel mijner regeering breng ik ter kennis van Uwe Excellentie, dat de mogendheden overeengekomen zijn, de gedragslijn vast te stellen, waardoor een einde wordt gemaakt aan den toestand, waarvan het voorkomen niet van de mogendheden afhing, doch waarvan het voortduren den vrede van Europa in ge vaar zou kunnen brengen. De regeerin gen zijn het eens geworden over de vol gende punten „le Kreta kan in geen geval onder de tegenwoordige omstandigheden met Griekenland vereenigd worden; „2e Met het oog op de door Turkije veroorzaakte vertraging in de toepassing van de met haar overeengekomen her vormingen, hebben de mogendheden be sloten, aan Kreta, onder behoud van de integriteit van het Ottomaansche rijk, een volledig zelfbestuur te geven, dat be stemd is, het eiland eene afzonderlijke regeering onder de hooge suzereiniteit des sultans te verzekeren. „Dit doel is slechts te bereiken, wan neer de Grieksche vloot en troepen van Kreta worden teruggetrokken. De mo gendheden verwachten met vertrouwen van de wijsheid der Grieksche regeering, dat zij niet zal volharden op een' weg, die strijdig is met de besluiten der mo gendheden. „Ik verheel niet, dat mijne instructies mij nog voorschrijven, de Grieksche regee ring bij voorbaat mede te deelen, dat in geval van eene weigering de mogendhe den onherroepelijk besloten zijn, voor geen dwangmiddelen terug te deinzen, wan neer de terugroeping der schepen en troepen van Kreta niet na afloop van een termijn van zes dagen heeft plaats gehad." Zal Griekenland toegeven Waarschijnlijk wel. Wel tracht men nog door de openbare meening op de re geeringen te werken. In Italië en Frank rijk worden onder Griekschen invloed in tal van groote steden betoogingen ge organiseerd, doch de diplomatie blijft koud. Ook langs een' anderen weg poogt men dat doel te bereiken. De Metropoliet van Athene roept in een' brief aan den Metropoliet van Sint- Petersburg de heden der Russische kerk in, ten behoeve van de broeders op Kre ta, die strijden voor hun geloof en hunne redding. De Engelsche geestelijkheid ontving een schrijven in denzelfden geest. Den aartsbisschop van Canterbury wordt ge smeekt, zijne stem te verheffen ten be hoeve van de redding en de vrijheid der wreed verdrukte Kretenzen. Wij begrij pen den eerwaarden Metropoliet niet ten volle. Als Kreta een volledig zelfbe stuur ontvangt, is er toch van onder drukking der Christenen geen sprake meer. Hij zal zeker bedoeld hebbenWend uwen invloed bij de regeering en het volk aan, opdat het grondgebied van Griekenland vergroot en het getal onder danen van koning George vermeerderd moge worden. In 't belang van de Kretenzen zal 't nog de vraag zijn, of eene inlijving bij Griekenland boven eene volledige auto nomie verkozen moet worden. Grieken land heeft gedurende de zestig jaren van zijn hernieuwd Volksbestaan zulk een treurig figuur gemaakt, dat men met recht mag twijfelen, of het geluk van anderen wel veilig aan zijne hoede toe vertrouwd is. De terugslag van het optreden van Griekenland doet zich reeds in andere deelen van het Balkanschiereiland gevoe len. In Oud-Servië hebben reeds bloedige botsingen tusschen Christenen en Mu zelmannen plaatsgehad Zeer zeker, om hunne gemeenschappelijke belangen te bespreken, heeft koning Alexander van Servië een bezoek gebracht aan den vorst van Bulgarije. Van meer betee- kenis voor den vrede achten wij het uitstapje, dat keizer Franz Jozef en de prins van Wales thans langs de kusten van de Middellandsche zee maken. Dit bewijst, dat er voor internationale bot singen voor heden geen gevaar bestaat. De Oostersche kwestie heeft zoo danig aller aandacht in beslag genomen, dat andere gewichtige politieke voorval len nauwelijks opgemerkt worden. En toch is de verandering, die op 3 Maart in de Vereenigde Staten heeft plaats gehad, de bijzondere opmerkzaamheid ten volle waardig. De voorzichtige, kalme president Cle- veland heeft op dien datum plaats ge maakt voor den republikein Mac Kinley In eene Boodschap aan het Amerikaan- sche volk zet de nieuwe president zijne te volgen politiek uiteen. De president zal eene vaste, rechtvaardige politiek volgen. Om internationale geschillen te beslechten, prijst Z. H. Ed. de scheids rechterlijke uitspraak aan. Het arbi trage-traktaat met Groot-Britannië vindt in hem een' warmen voorstander. Over zijne houding in het Cuba vraagstuk spreekt hij echter niet. Dat blijft dos vooralsnog een vel wit papier, waarop evengoed eene oorlogsverklaring, als een traktaat van vriendschap geschreven kan worden. ATHENE, 5 Maart Eene koortsachtige bedrijvigheid heerscht in geheel Grieken land. Onophoudelijk wordt oorlogsma teriaal naar Thessalië gezonden; troepen worden in allerijl aan de grens gecon centreerd. Het publiek verkeert in groote opge wondenheid. Ingeval de mogendheden dwangmaatregelen toepassen, verwacht men de ernstigste gebeurtenissen aan de grens. De Helleensche vloot is verdeeld in 4 es kaders, die bij de Sporaden, in de Golf van Arta, bij Kreta en Milo kruisen. De consuls van Oostenrijk, Rusland en Servië te Uskub (Macedonië) hebben aan de gezanten te Konstantinopel geseind, dat het noodig is, maatregelen te nemen voor de openbare veiligheid, daar de Turksche troepen eene dreigende houding aannemen. Schagen, 6 Maart 1897. Gewestelijke veteenig. Noord-Holland. De gewestelijke vereeniging Noord- Holland van het Nederl. Onderw. Genoot schap telt tegenwoordig 38 aideelingen met 1083 gewone leden. Het aantal le den van verdienste bedraagt 2, het aantal honotaire leden 32 en het aantal voor standers 8. Alleen in Amsterdam zijn 483 Onderwijzers en Onderwijzeressen leden der vereeniging, in Alkmaar 47 en in Schrgen 38. Aan het postkantoor al hier en de daaronder ressorteer en de hulpkantoren werden gedurende de maand Februari ingelegd f 9368.34terugbe taald t 5367.47. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 3430. Maatregelen tegen mond en klauwzeer. Ten einde onze markt voor besmetting van mond- en klauwzeer te vrijwaren, hebben de autoriteiten dezelfde maatre gelen genomen, die voor een paar jaar bewezen, doeltreffend te zijn. Op de ver schillende toegangswegen tot onze gemeen te wordt het aangevoerde vee donderdags door heeren veeartsen onderzocht, en ten bewijze daarvan van een merk en stem pel voorzien. Eerst dan mag bet vee op de markt ten verkoop worden gepresenteerd. Dein deze week te hou den hengstenkeuringen beloven al leszins belangrijk te zullen zijn en het bewijs te ltveren, dat de paardenfokkerij in deze Provincie merkbaar vooruitgaat. In het geheel zijn ongeveer 70 hengsten aangegeven, waaronder 25 voor de op a. s. dinsdag alhier te houden keuring. In ons vorig nummer deelden we mede, dat de heer Feisser te Schagerbrug den 13en dezer alhier eene politieke lezing zal houden. Meu ver zocht ons, dit bericht te willen lezen als volgt De Afd. Schagen der Liberale Unie heeft den heer H, Feisser te Schager brug uitgenoodigd om, zoo mogelijk, op zaterdag 13 Maart e.k., in de Landbouw- sociëteit »Cérès" alhier, eene lezing te houden over de nieuwe kieswet. We kunnen hieraan toe roegen, dat de heer F. deze uitnoodiging waarschijnlijk zal aannemen, doch dat de lezing vermoe delijk eenige dagen later zal plaats heb ben en wellicht ook niet uitsluitend over de kieswet zal loopen. Een en ander wordt natuurlijk nader bekend gemaakt. H et Hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzers Ge nootschap is van plan, eene kleine bro chure te verspreiden, zoo mogelijk in samen werking met den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, waarin de meest dringende kwestiën, waarvan de oplossing in de naas te toekomst mogelijk is, en waarover in het N. O. G. vrijwel eenstemmigheid heerscht, kort worden uiteengezet. De onderwer pen, ten getale van vijf, erin te behande len, zullen in de afdeelingen aan eene stemming wordeD onderworpen. Voor den 19 Maart wordt de uitslag van het refe rendum door het Hoofdbestuur ingewacht, zoodat die stemming door de Afdeeling Schagen in de vergadering van Donderdag 11 Maart zal moeten plaats hebben. D e h e e r J. Wiersma, klerk aan het station te IJmuiden, is als zoodanig overgeplaatst naar hier. Voorde met 1 April a.s. v a- cant komende betrekking van p08tbode te Schagen, is benoemd de heer J. Blaauw. te SINT MAARTEN. Wij vernamen, dat het op 3 April a.s. vijfentwintig jaar geleden zal zijn, dat de heer F. Gieten, onderwijzer aan de K. K. Parochieschool alhier, zijne betrekking aan die school aanvaardde. Daar de heer Gielen zich bij vele gelegenheden als een verdienstelijk medeburger heeft doen ken nen, maken wij gaarne van dit voor hem zoo heuglijk feit melding. schen te leveren, dl. 1 den persoon, alles op speculatie, daar ieder, die dit verlangt, er aan deel kan Demen, zonder te voren van het plau kennis te geven. De hoe veelheid voedsel, voor de uitvoering van dit menu vereischt, is enorm, bijna onge looflijk. Tachtigduizend oesterB zijn in Baltimore en New-York besteld, verpakt in 266 vaten, wegende 18,620 ponden. Zij kosten dl. 1.20 per vat, en du9 bijna dl. 320 in het geheel. Voor de 1400 L. soep worden twee heele ossen gebruikt, die te zamen ongeveer 2800 pond wegen, a 10 cent per pond, en dus dl. 280 in het geheel kosteD. Voorts zijn 2700 kip pen a dl. 648, 350 kalkoenen a dl. 250, 2000 kreelten en 5000 krabben h dl. 450, 250 hammen h dl. 175, niet te versmaden. Voor de wildpasteien worden 30 dozijn patrijzen, zestig fazanten en evenveel kwartels geslachtvoor de 250 ganzelever- pasteien moeten 1000 ganzen het leven la ten. Denk eens, hoeveel brooden er ge sneden, hoeveel vaatjes boter aangebroken moeten worden voorde 12.000 sandwiches! De terrapin is de kostbaarste schotel; de ze groote schildpadden zijn niet zeer over vloedig, en het is moeilijk, de 3000 stuks, die noodig zijn, bij elkaar te krijgen. Zij kosten dl. 72 per dozijn, zelfs hij zulk eene groote hoeveelheid. Achthonderd liters punch k la romaine, 7200 liters vanille-en chocolade-ijs. 2800 liters citroen-ijs, 50 kisten sinaasappelen, 75 trossen bananen, 500 pond Malaga-druiven, 25 vaten ap pelen, duizenden „cakes" van verschillen de soorten, 2000 liter koffie, gemaakt van 500 pond, besluiten het souper, dat den kok op zijn minst dl. 13.933 zal kosten. De uitvoerende commissie van de Inwij- dings-Feesten heeft hem dl. 6000 vast toegezegd, zoodat nog 7933 menschen kaar tjes moeten nemen, om de kosten goed te maken. Dan heeft hij er nog geen cent aan verdiend. Maar ongetwijfeld zullen velen wel van de gelegenheid gebruik ma ken, om voor den geringen prijs van de volgens een uitgelezen menu te soupeereD, dat in de beste hotels voor table-d'hóte- Hienu zou kuunen gelden. SPRANKELS. Het souper, dat bij gele- genheid van het Iuauguratiebal dezer dagen Maart le Washington wordt gegeven, is door een der voornaamste koks van Philadelphia aangenomen en voor hem een tamelijk gewaagde speculatie. Op het menu vindt men de kostbaarste delicatessen ver meld, o.a. oesters,rauw, gestoofd en gebakken, kippeD, zwezerik-pasteitjes, terrapin (een soort schildpad, kreeften, wildpasteien, paté de foie gras, punch h la romaine, ijs, druiven en taarten. De kok heeft aange nomen, een souper voor tienduizend meu_ Door beleid brengen wij veel meer tot stand, dan door geweld. Tacitüs. Het is weldadig te bedenken, dat hetgeen, waarop het in de wereld aankomt om iets groots lot stand te brengen, in de eerste plaats is, Diet tact, niet waardig heid, maar hait. A. Pierson. Prijs veel, maar vlei nooitwie prijst, doet eDgelen-, wie vleit, doet dui- velenwerk. Zie toe, dat gij geen bitterheid brengt over het hart eener moeder. Egyptische Spreuk. Gij dochters, slaat uwe moeder met eerbiedige oplettendheid gade en bedenkt, dat er geen kunstwerk is, dat haar genie en smaak meer eer aandoet dan hare dochters. Jean Paul. Wat een wolk, welk een nacht op uwe paden, Welk een storm op de speelreis der zorg- looze kiel, Als uw afgod op eens aan zijn voetstuk ontviel, Om 't ledig van 't hatt te verraden. Is 't niet steeds moog'lijk, goed te hand'len, Elk doe zijn best, toch goed te wand'len. 't Zij men hem prijze of wel lake, Een naam doet dikwijls veel ter zake. Bedreven in 't onwaarheid spreken, Is voor geen meDseh een gunstig teeken. 't Gebruik der dingen juist te weten, Mag zeker nutte kennis heeten. Wat elk voor zich het minst moest duldeD, Is 't niet voldoen van al zijne schulden. Niet al, wat als beleefdheid geldt, Wordt algemeen op prijs gesteld. Van 't goede al te veel begeeren, Kan nimmer waar genot vermeêren. Wie leeft voor anderen op aard, Diens leven is wel 't meeste waard. Op 't hoogste streven 't oog te houden, Zij 't doel van jongen en van ouden. Geen bedsermoen heeft het vermogen, 'i Genot der mannen te verhoogen. Beleefd zijn jegens andre liêi, Kan zonder moeite licht gescbiêa. Wat men vaD iemand 't liefst vergeet, Is wel het goede, dat hij deed. De morgen-Godsdienst-oefeningen nen om 9y2,ende namiddag-Godsdienst" oefeningen om 3 nur. 7 Maart, nam, üs. Ludwig. 14 vooim. Ds. van Klam 21 nam. Mühric 28 voorm. «jve. ing. Van Kluijve, 7 Mrt. te Westerland n. 2ure ds."Wienng, 4 Hipoiitush. v. 10 v. Deursen' Westerland n. 2 Bax. lw'g. ff Bax. Hipoiitush. v. 10 Ludv 8CH10KIS, De Godsdienst-oefeningen beginnen om ÏO ure, des voormiddags. 7 Maart Ds. A. W. van Kluijve. 14 u Ds. Hobus. II £s. A. W. van Kluijve. v Geen dienst. voorm. Barsingerhorn. nam. Haringhuizen. Geen dienst, voorm. Haringhuizen. Geen dienst. 7 Mrt. r 14 f 21 28 V Ingeschreven van 8 5 Maart 1897. Geboren Elisabeth Jannetje, dochter van Jan Comelis Mooij en van Meinsje Prins. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden; Geene. Ingeschreven van 19 26 Februari 1897. Geboren Jozef, z. v. Gerrit Lievendag en Anti. Elswijk. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd Dirk Plevier, j.m «laebter, 22 jr. te Zijpe en Trijntje Brander, j. d. zonder beroep, 19 jti te Alkmaar. Overleden Pieter van der Oord, 29 jr. Echtgea van Iefje Eriks. Eeindert Buisman, 1 jr. en 5 mud. z. v. Reindert en Bregje Tentij. Alida Slijkermaa 26 jr. ongehuwd, d. v. Cornelis en Antje Nauo Arie Brak, 1 jr. en 3 mnd., z. v, Arie en Aagje Kater. Gem. Nieuwe IViedorp. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. GeborenGerrit, z. v. Jacob Groot en Trijntje Joffer. Pieter, z. v. Stephanus Fraij en Aartje Noo- der. Nieaje, d. v. Simon Wit en Geertje Schardam. Simon, z. v. Jan Kistemaker en Guurtje Grin. Ondertrouwd en Gehuwd: Klaas Appelman en Trijntje Kaag. GehuwdJohan Marie Eliazar Tisserand en Geer tje Klerk. Tijs de Graaf en Maartje Wit. Overleden Cornelis Out, zoontje van Cornelis Ont, en Jansje Eeken 11 maanden. Levenloos aangegeven zoon van Cornelis Wit Dz. en Aaltje Zeeman. Simon Nienweboer, echtgenoot van Bregje Spoelder, 50 jaren Ingeschreven van 1 28 Februari 1897 Geboren 2 Febr. Klaas, z. van Jan Bakker en van Geertje Vader. Trijntje, d. van Jan Dirk Pool en van Maria Herman. 5 dito. Willem, z. van Wil lem de Graaf en van Geertje van Twuiver. 6 dito. Simon, z. van Gerrit Bakker en van Immetje Fraai. 7 dito. Ariaantje, d. van Jan Oudendijken van Maar tje Bakker. Ondertrouwd: 19 dito. Anne van der Welle en Grietje Visser. GetrouwdGeene. Overleden2 dito. Twee levenloos aangegeven kin deren van Cornelis Spaans en Trijntje Dam. 16 dito. Elisabet Bood, oud 82 j. ongehuwd. 18 dito. Aagtje Hollenberg, oud 11 mnd. d. van Klaas Hollenberg en van Dieuwertje Joffer. 24 dito. Pietertje Tuinman, oud 11 mnd. d. van Jan Tuinman en van Johanna Margrietta Cathalijna Dubbelman. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. BevallenJ. van der Plas-geb. Mulder z. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. Geboren.- 10 Febr. Klaas, zoon van Pieter Borst en van Dienwertje Breed. 20 dito. Cornelis, zoon van Cornelis Roozendaal en van Neeltje Kruijf. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden: 26 Febr. Jan Dekker, ond 48 jaren, echtgenoot van Grietje Doekes. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. Geboren Neeltje, d. van Klaas Bruijn en van Im metje Zut. Jacob, z. van Gerbrand Dujjves en van Trijntje Dentekom. Pieter z. van Klaas de Jong en van Grietje Sterk. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. EchtscheidingCornelis Bet, Arbeider, 31 jaar, en Petronella van Scbendel, zonder beroep, 31 jaar. Ingeschreven van 1 28 Febr. 1897. Geboren, Ondertrouwd en Gehuwd- Geene. Overleden: Dirk Kaan Rensz., echtgenootvan Aaltje Schenk, in den ouderdom van 70 jaren. Jacob Koog, wednwn. van Jansje Spaander, eerder gehuwd met Grietje Schoorl, in den ouderdom van 76 jaren. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. Geboren12 Febr. Cornelia, d. v. Cornelis Groot en Maartje Naone. 20 dito. Aaltje, d. v. Simon Bakker en Aafje Korver. 22 dito. Simon Jacobus, z. v. Johannes Zijp en Catharina Koning. Overleden: 2 Febr. Willem, z v. Klaas Schilder en Jansje de Groot, 11 mnd. 7 dito. Gezina Johanna Spaan, echtg. van Reijer Meurs, 41 jr- 24 dito. Jan Met, echtg. van Trijntje Gelder, 46 jr. 28 dito. Anna, d. v. Pieter Dekker en Sijtje Dekker, 14 mnd. Ingeschreven van 1—28 Februari 1S97. Geboren17 Febr. Neeltje, d. v. Dirk Blaauboer en Aafje Bnrger. 24 dito. Aasje, d. v. Pieter Blan- kendaal en Aafje Hol. Ondertrouwd en Gehuwd: geene. Overleden: 14 Febr. Guurtje Droog, oud 61 jf- ecktgen. van Cornelis Dekker. 18 dito. Maartje. Groothuizen, ond 7 mnd. 27 dito. Maria Stoop, oud. 2 jr. 28 dito, Maria Veldboer, oud 10 mnd. Ingeschreven van 1—28 Februari 1897. GeborenDirk, z. v. Arie de Jager en IJtjo Bakker. OverledenPieter Slooves, oud 86 jr. wedn. Tan Geertje Vader. Jantje Visser, oud 7 weken, d. v- Cornelis Visser en Aaftje Scheltus. Bregje Lieven- dag, ond 76 jr. wed. van Jan Tebbe. Trijntje Kejj- zer, ond 41 jr., echtgen. van Albert Tiei. Ingeschreven van 1 28 Februari 1897. Geborengeene Ondertrouwd: 12 Febr. C. Modder, j. m. 25 jf.c® A* Dirkmaat, j. d. 21. jr. Getrouwd: 21 Eebr. C. Modder, j.. m. 20 jr* eB A. Dirkmaat j. d 21 jr. Overleden; geene. Ingeschreven van 1—28 Februari 1897. Geboren27 Febr. Agatha, d. v. Jan W iering en van Wilhelmina Jansen. Ondertrouwdgeene. Gehuwd; 2 Febr. Evert Kant en Stjjntje Koop man. Overleden 27 Febr. Cornelis Tuinman, echtgenoot van Wijntje Kamp, 76 jr.

Schager Courant | 1897 | | pagina 2