INGEZONDEN. Politiet overzicht der weet. fLAATSELIJK NIEUWS. Veilingen. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. Gem. NCII1G1V 554ste STAATSLOTERIJ- D. Bctk Dz. te C a 11 a n t s o o g is al reeds een kievitsei gevonden. C. P. T. BIGOT, te Kolhorn. Anna Pauiowna. WIE RINGEN. Wieringen. Buitenlandsch Nieuws. Vereniging tot Vereenvoudiging van onze Schrijftaal. a. bet Weiland opgehouden; SCHA O ENT. Hervormde Kerk. Barsingerhorn c. a. Doopsgezinde Gemeente Barsingerliorn c.a. Hervormde Gemeente A n n a l* a u 1 o w n a. hoef c. a. op Wieringen. 21 Mrt. te Westerland d. 2 ure ds. Bax. Hem. zype. Getrokken Pr ij ze n* verschijnen; hij is naar hel hospitaal ge bracht, alwaar hij natuurlijk wordt afge keurd. Op het land van den heer Als er van iemand een roep uitgaat, dan wordt het een soort behoefte, hem gezien en vooral gehoord te hebben. Nu, van Bigot ging een roep uit. Verschillende plaatsen in het Noorderkwartier hadden hem als spreker mogen begroetenook te Kolhorn zou hij optreden en wel in het Departement aldaar der M. t. N. v. 't Alg. Voor een 85-tal dames en heeren gat hij donderdagavond jl. zijae gaven ten beste. Biqol is iemand, die den jeugdigen leeftijd al lang overschreden heeft. Eu nu staat het vast, dat, wat er gesproken wordt, bijna altijd in verband gebracht wordt met den persoon, die 't zegt. Voordrachten hebben nu eenmaal hunne eischen en hoewel jeugd voor een groot gedeelte levensvoor waarde is vooral als amateurs aan 't woord zijn bij Bigotals beroepsvoor drager, leek alles goed en alles pas. Hij mocht blijkbaar een potje breken 't ge sprokene en de spreker lieten zich, waar zulks uoodig was, zeer goed scheiden. Toen hij dan ook optrad en den avond opende met eene voordrecht in costuum, getiteld: „Een Oudstrijder van't jaar'30", en waarin den Nederlanders een bedekt, doch welverdiend verwijt weid toegediend omtrent het groot verzuim, waaraan zij zich schuldig maakten tegenover de Oud gedienden in 't algemeen, oogste hij luiden bijval. Dit stukje pakte; er zat kern in. Maar daarmee wa3 het, helaas uit met de ernstige voordrachten, hoe gaarne men voor afwisseling nog iels dergelijks gehoord had. Onmiddellijk kwam het comische genre aan de beurt en daarmee werd de gansche avond aangevuld. Als het't doel van 't Nutsbestuur is geweest, het auditorium eens smakelijk te laten lachen, dan is dit doel volkomen bereikt. Er is gelachen. Eerstens om de bijzonder comische manier van zeggen, waarin de heer Bigot zeer ver is. Vervolgens om zijr.e mimiek en de geestige wijze, waarop hij zijne plastische voorstellingsgaven ontwikkeld heeft. Ein delijk om de echt humoristische manier, waarmede hij allerlei fijne trekjes weet te doen uitkomen en ten slotte, om de ste kelige wijze, waarop bij sommige toestan den en personen weet te hekelen. „De Strijder vaa'80" werd gevolgd door „Mijne eigen kamer", waarin werd geschetst, hoe iemand, die zijn lievelingswensch ingewil ligd zag en eene eigen kamer gekregen had, deze zich successievelijk door zijne eega zag ontnemen, tot er ten laatste voor hem geene andere ruimte meer in overbleef, dan.... in de wieg.„ Mijne eerste natte les" heette de vol gende voordracht en allerdolst was de wijze, waarop hij vertelde,hoe hij te water viel, juist één dag, vóór hij het zwemmeu zou leeren. Mat „Een Jurylid" besloot hij de eerste afdeeling. Hoofdzaak in deze schets was het stokpaardje, door alle gevierde sprekers zoo gaarne bereden, n. 1. om één en 't zelf de gedicht op verschillende wijzen voor te drageQ. Bigot wist met deze voordracht da lachspieren van 't begia tot 't eind in bewegiug te houden. Na de pauze gaf hij „Blinde Dirk", die in zijne bijziendheid de dwaaste dingen deed en de zouderlingste abnormaliteiten uithaalde. Allergeestigst was b. v. het volgende trekje. Hij ging een spekslager begraven, geraakte ongemerkt uit den stoet en belandde in een' auderen, die een' notaris grafwaarts droeg. Aan de groeve het woord voerend, zeide hij nu „Dierbare afge storvene 1 die uw geheele leven met zwijn- derij hebt doorgebracht", enz. Hij liet dit stukje volgen door „X-stralen", een titel, die tegenwoordig opgeld doet en waarvan iets te maken is. Nu, Bigot liet zich niet onbetuigd: hij maakte er ook wat van en besloot den avond met: „Een Mopperaar", dat in costuum, een aardig slot was. Natuurlijk kreeg men nog eene toegift onder den titel vau Een probaat Middel", eu daarna bedankte de voorzitter den sprektr voor het gesmaakte kunstge not, den wensch er bijvoegende, dat ee; e hernieuwde kennismaking niet tot in lengte van dagen op zich zal laten wach ten. De landbouwwerkzaamhe- den schieten niet op. De grond is en blijft nat. Pogingen, om karwij te wieden, heeft men moeten staken. Een enkel stuk in den Groetpolder is met erwten bezaaid en zoo is ook in den WaardpOlder hier en daar wat haver in den grond ge komen, maar dat is ook alles. Verlangend wordt naar droogte uitgezien. Ook de ar beiders ziju die gedwongen werkloosheid al lang moe. Met ongednld wordt naar hervatting der werkzaamheden verlangd. Als eene b ij zonderheid meldt men, dat op het land van den heer B. J. Prins, te Anna Pauiowna, een geheel witte mol is gevangen. In den nacht van woensdag op don derdag brandde op het Breezand de woning af van den bouwmau van Hees, bekend door zijne kunstmatige kippenbroelerij. Eer de brandweer aauwezig kon zijn, was de geheele woning in de asch gelegd. In der haast werden nog eenige sieraden gered, overigens werd alles een prcoi der vlammen. Alles was verzekerdoorzaak onbekend. Woensdagavond trad alhier in eene ver gadering van den Nederlandschen Prot s- tantenbond als spreker op de heer Ds. G. W. Melchers, uit Zuid-Scharwou- de, met eene rede over de godsdienstige beteekenis der arbeidende klasse, Spr. gaf een kentig uitgewerkt overzicht vau de arbeidersbeweging, en cwam tot het resultaat, dat de godsdienst bniten de arbeidersbeweging moet blijven, daar de ze in dien strijd van ondergeschikt, ja, van geen belang is. Verder gal spreker te kennen,dat,indien de arbeiders zich nog meer znlien organiseeren, zij zich meer ver sterkt zollen zien door hen, die in den concurrentiestrijd moeten vallen. Na eece uitvoerige bespreking van bovengemeld onderwerp sloot de voorzitter de vergade- ring. De Vereeniging „Eensgezindheid* hield j. 1. dinsdagavond hare laaiste bijeenkomst. Zooals het de gewoonte is, wordt den laatsten avond van 't seizoen altijd iets extra's opgevoerd, zooals ook nu het geval weder was. 't Vorige jaar werden wij vergast op de vroolijke tonen der Harmoniekapel, thans echter werden er 2 tooneelstukjes ten gehoore gebracht, welke getiteld wa ren „De Geneesheer, of dat heeft mijn commensial gedaan," blijspel in drie be drijven, door J. Hubertus Janssen, va „Het Spreekuur van den dokter," kluchtspel in één bedrijf, van A. Reich, door Servaas de Bruin. Beide stukjts werden zeer net op- gevoeid en deden 't publiek hartelijk lachen. Een daverend applaus bewees, dat de aanwezigen zeer voldaan waren over het opgevoerde. De bovenzaal van Koorn was vrij talrijk bezet, en om de kosten te dekken was ieder bezoeker verplicht, een programma a 10 cents te koopen, hetwelk ook gedaan werd en waarvan de opbrengst f9.90 bedroeg. De laatste bijeenkomst van „Eensgezind heid" is wederom goed geslaagd, zoodat men vroolijk huiswaarts keerde. Met ingang van 1 April a. 8. is aangesteld tot Rijksveldwachter ter standplaats BUSSEM, de te Z ij p e, aan Het Zand, gestationneerde Rijksveld wachter, Opziener der jacht en visscherij L. Hessen. De bouw van een groot badhuis aan het Noordzeekanaal, nabij HUISDUINEN, is thans verzekerd. De minister van oorlog, die vroeger tegen de plannen bezwaar maakte met het oog op defensiebelangen, heeft aan een nader ge wijzigd ontwerp zijne goedkeuring gehecht, zoodat de voor de stichting vereischte ver gunning nu kan worden verleend. Evenals men in een tooneelspel hoofd personen aantreft, om wie zich al de andere medespelers groepeeren, zoo heeft men op het groote wereldtooneel op ge geven tijden, landen en volken, die de titelrol in het Staatkundig drama ver vullen. Deze alles behalve benijdens waardige eer valt in de jongste dagen aan Turkije en Zuid-Afrika ten deel. Kreta is en blijft nog altijd het punt, dat in de eerste plaats aller aandacht tot zich trekt. Bijzonder nieuws valt evenwel niet te vermelden. Trots de nota's der groote mogendheden blijven de Grieken op het eiland, volgens ko ning George enkel als rustbewaarders, en trots deze rustbewaarders, plunderen, vervolgen en dooden Christenen en Ma- homedanen elkander op echt middel- eeuwscke wijze. Want tot schande van de Christenen moet gezegd worden, dat ze geen haar beter blijken te zijn dan de alom verfoeide Turken. Volgens de laatste nota werd aan Griekenland tot woensdag j. 1. den tijd gegeven, om zich naar de wenschen van de mogendheden te schikken. Mocht het in zijn verzet blijven vol harden, dan zouden èn de havens op Kreta, èn de havens van Griekenland worden geblokkeerd. De Hellenen schijnen evenwel te mee- nen, dat ze die bedreigingen maar niet al te ernstig moeten opnemen, zoodat ze de nota doodleuk met eene tegen-nota hebben beantwoord. Het ontbreekt den mogendheden even wel niet aan de middelen, om eene mo gelijke blokkade krachtdadig door te zetten. De internationale vloot in de wateren van Kreta bedraagt 142 groote en kleine oorlogsschepen. Deze machti ge vloot is met 147 stuks zwaar ge schut, 544 kanonnen van lichter kali ber en 1548 snelvuurkanonnen bewa pend. De gezamenlijke bemanning be draagt 25800 koppen met nog eene landingsdivisie van 6000 man. De tegenwoordige toestand heeft ta melijk veel overeenkomst met dien van 1886. Men zal zich herinneren, dat in 1885 de omwenteling in Oost-Roemelië uit brak, die tot eene vereeniging met Bul garije leidde. Op de tijding van dien omme keer mobiliseerde Bulgarije zijn leger. De oorlogzuchtige stemming der Noor delijke Balkan-Staten sloeg weldra naar het zuiden over. Ook de gemoederen in Griekenland kwamen in heftige bewe ging. Toen de koning kort daarop van eene buitenlandsche reis in zijne Staten terugkeerde, hield hij eene toespraak tot het volk van Athene, die twee dagen later gevolgd werd door het zenden van troepen naar de grenzen. Ook de ma rine werd gemobiliseerd en om het werk te voltooien, werd eene oorlogsleening bij de grieksche nationale bank gesloten. De mogendheden vermaanden daarop Deliannis, die ook thans in Grieken land aan 't hoofd van het kabinet staat, om zich niet in gewaagde avonturen te begeven. Het antwoord luidde, dat door de vergrooting van Bulgarije met Oost- Roemelië eene inbreuk op het tractaat van Berlijn was gemaakt, waardoor de belangen van Griekenland bedreigd wer den. Toen daarop in den oorlog tusschen Bulgarije en Servië het leger van dit laat ste land bij Pirot totaal verslagen werd, werden de Hellenen nog oorlogzuchtiger. Eene nota der mogendheden, tot de kabinetten in Athene, Sofia en Belgrado gericht, om zich te ontwapenen werd door de servische en grieksche regeeringen afgewezen. Op voorstel van lord Salis bury volgde eene tweede nota, waarin Griekenland er opgewezen werd, dat het geen recht had, Turkije te beoorlo gen en dat een aanval ter zee wegens de handelsbelangen niet zou worden geduld. Zeer kras antwoordde daarop Deliannis, dat deze nota inbreuk maak te op 's lands onafhankelijkheid. Dit antwoord werd door het volk algemeen stormachtig toegejuicht. Daarop besloten de groote mogend heden, eene vloot naar de wateren van Kreta te zenden, ten einde'eene botsing tusschen Turkije en Griekenland ter zee te voorkomen. Intusschen was het ka binet Salisbury in Engeland afgetreden en opgevolgd door dat vanGladstone, waar in Rosebery zitting had voor buiten landsche zaken. Deze vereenigde zich volkomen met de staatkunde van zijnen voorganger. In stede, dat de internatio nale vloot Griekenland tot toegeven bracht, concentreerde het op de turksche grenzen een leger van 70.000 man. Een turksch leger, belangrijk sterker nog, werd eveneens in Thessalië bijeen gebracht. Dagelijksche schermutselin gen waren het gevolg van de aan wezigheid van zooveel manschappen op de grenzen. Het onderhandelen moede, besloten de mogendheden, aan Griekenland een ultimatum te zenden, waarin het de keus werd gesteld tus schen ontwapenen of eene blokkade. Al leen Frankrijk had zich bij dezen laatsten stap niet bij de overige landen aangesloten. Minister de Freycinet liet in Athene weten, dat het verstandig zou zijn,om toe te geven, ook al, omdat men daardoor aan Frank rijk de onaangename taak besparen zou, maatregelen in het belang van den vrede tegen Griekenland te nemen. Deliannis poogde intusschen met allerlei uitvluch ten opnieuw de zaak op de lange baan te schuiven, doch de mogendheden voor kwamen dat, door een tweede ultima tum, waarbij nadrukkelijk binnen 8 dagen eene ontwapening van Griekenland geëischt werd. Na dien termijn stoomden op 27 April 5 pantserschepen de Pyraeus binnen. Twee dagen later gaf Deliannis te ken nen, dat hij uit deferentie voor Frank rijk geneigd was, langzaam het leger te verminderen. De vijf rijken bleven evenwel bij hunnen eisch en toen Grie kenland daaraan niet voldeed, verlieten de gezanten Athene. 17 Mei 1886 trad de blokkade in werking, vier weken heeft zij geduurd en aan het land eene groote schade ver oorzaakt. Eerst, nadat Griekenland zijn leger weder op voet van vrede had ge bracht, werd de afsluiting zijner haveas weder opgeheven. Wij hebben deze geschiedenis eenigszins breedvoerig aan gehaald, niet alleen, omdat zij bijna geheel met den tegenwoordigen toestand overeenkomt, maar ook, omdat ze in de laatste dagen, in de parlementen van Frankrijk en Engeland meermalen ter sprake is gebracht. Indien ook thans de groote mogend heden tot eene ernstige blokkade over gaan, dan zal Griekenland, evenals in 1886, ten slotte gedwongen worden, zich aan den wil dier landen te onderwerpen. Altijd, wanneer de harmonie tusschen de toongevende rijken blijft bestaan. Hoewel wij met belangstelling den gang van zaken op het Balkan-Schiereiland volgen, trekken de Zuid-Afrikaansche aangelegenheden in nog hoogere mate onze aandacht. Heeft het Oostersche spinneweb zoo hare centraalpunten, waar de draden zich vereenigen,(wij noemen on der meer Konstantinopel, Athene, Bel grado, Sofia, Cettinje, Boekarest), het Afrikaansche web vindt ze in Londen, Pretoria, Bloemfontein, Kaapstad, Mal- mesbury, en wanneer de x-stralen in de Staatkunde eene toepassing hebben ge vonden, zal men ze ook duidelijk kun nen waarnemen in Berlijn, Lissabon en Den Haag. Voor de parlementaire com missie te Londen heeft Rhodes meerma len verzekerd, dat hij een groot deel der Afrikanen in de Kaapkolonie aan zij ne zijde heeft. Uit de besluiten, die de machtige Afrikaansche Bond in zijne vergadering te Malmesbury heeft aange nomen, blijkt evenwel, dat de groote man zich gansch en al heeft bedrogen. In de eerste plaats besloot de vergade ring bij acclamatie,den Afrikaanschen pre dikanten, die verleden jaar openlijk hun ne afkeuring over de Rhodes-politiek uitspraken, daarvoor dank te zeggen. Verder werd met algemeene stem men een voorstel aangenomen, waarin het congres verklaart, dat „alle overwe gingen van nationale zelfeerbiediging, po litieke eerlijkheid en goede trouw het voor de Afrikaansche partij onmogelijk maken, den heer Rhodes ook maar den gering- sten steun te geven, hetzij in de poli tiek, in de publieke pers, in parlemen taire verkiezingen of waar ook." Het congres verklaarde zich beslist tegen eenige betooging of beweging ten gunste van Rhodes en drukte zijne mee ning uit, dat hij nimmer meer een zetel in het parlement mag innemen. In het debat over dit voorstel veroordeelden de sprekers in de krachtigste bewoordingen de ontvangst van Rhodes, alB eene oor zaak tot het wekken van rassenhaat en het vernietigen van het ideaal van een vereenigd Zuid-Afrika. Men meene nu niet, dat deze sprekers toongevende mannen uit Transvaal waren, voor Engeland ware het te wen schen, het waren de eerste mannen uit de Kaapkolonie, mannen uit het Kaap- sche parlement, waarin de hollandsche par tij de meerderheid beeft. Deze openba ringen komen bij de jingo-artikelen, die een deel der engelsche pers opnieuw uitbuldert, vrijwel op hunnen tijd. Zij bewijzen, dat de Afrikanen in ge- geheel Zuid-Afrika beslist partij hebben gekozen. Men zal eens zien, welk een kalmeerenden invloed de besluiten van Malmesbury op de engelsche land- en goudkoorts uitoefenen. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven In 't najaar van 1891 verscheen in no. 10 van het maandschrift „Vragen van den Dag" van de hand van dr. R. A. Kollewijn het opstelOnze lastige spelling. Een voorstel tot vereenvoudiging. De schrijver beschuldigt de tans gebrui- kelike spelling van eindeloze plagerijen, waardoor ieder Nederlanders, die de pen hanteert, dag in dag uit wordt gekweld. Wat een verveling, tijdvermorsing, slechtgehumeurdheid op de scholen wegens 't van buiten leren van die grote massa regels (met onbehoorlik veel uitzonderingen) over de spelling met enkele of dubbele e en o, met 8 of sch, met i of ie met de verbinding n of s, en dan nog die geslachtsregels En wie de schooljaren achter de rug heeft vergeet ze al heel spoedig, omdat ze met de spreektaal in strijd zijn, en schrijft maar raak in zijn brieven en in alles wat niet voor 't publiek is, tevre den als men hem maar verstaat. En wie voor de pers schrijft of een stuk waarin geen spelfouten mogen voor komen, moet met de woordenlijst te rade gaan of de hulp inroepen van iemand die gewoon is dat te doen. En toch verschijnt geen nederlands boek of artie- kel van eenige omvang, of men vindt er spelfouten in. Te verwonderen is dat niet, omdat op het punt der geslachten der zelfstandige naamwoorden onze taal een énig en zeer betreurenswaardig standpunt inneemt. Dit opstel, later door meerdere ge volgd, heeft aanleiding gegeven tot het stichten van de vereniging bovenge noemd, een vereniging die in de wei nige jaren van haar bestaan vele aan hangers teltschrijvers, professoren, leraren en onderwijzers, overal waar onze taal gesproken wordt, niet het minst in Vlaanderen en de Transvaal. In de Telegraaf van 16 Junie 1896 vindt men de mededeling dat de kommissie in de verschillende staten van Zuid- Afrieka waar Nederlands wordt gesproken, het eens zijn geworden over de spelling voorstellen, die in hoofdzaak eenslui dend zijn met die van de nederlandse Vereniging tot Vereenvoudiging van de schrijftaal. Prof. Cosijn, de taalgeleer de, zegt daarop „Nu onze taal door een gunstige be schikking een steeds ruimer gebied gaat vinden dan ons klein plekje gronds nu voor onze letterkunde een „achter land" in het verre zuiden kan gewon nen worden dat eenmaal voorden bloei van ons „dierbaarst kleinood" stellig van de grootste waarde zal zijn, krijgt de spellingkwestie een groter en die per betekenis". En dan vraagt de hoogleraarals de Zuidafriekaners tot ons komen met de vereenvoudiging van onze verbuiging en spelling, of we hen dan kunnen afwijzen „met een dom en fier „non possumus WORDT VERVOLGD. Schagen, 20 Maart 1897. Door den heer G. M u ij s, waarnemend distiicts-veearts alhier, zijn donderdag j.1. vier koeien, aangevoerd uit Irieslmd eu bestemd voor onze markt, aangehouden als verdacht, besmet te zijn met mond- en klauwzeer. De heer M.J Hengevelddislricts-veearts te Haarlem, is terstond met dit geval in kennis ge steld, en verzocht om nadere instructies. H. Groot en G. Kroone, 1 e e r- üngen aan de O. L. S. alhier, hebben met goed gevolg examen afgelegd als leerling—klerk bij de Hollandsche Spoor weg-maatschappij. Eigenaardige afwijkin- gen komen er soms in de natuur voor. En het schijnt wel, dat deze afwijkingen bij alle soorten van diereu nu en dan voorkomen. Zno hoorden wij, dat bij den heer J. B. alhier een lam werd geboren, welks kopal de kenmerken van een hazekop had. i Alleen de oogen ontbraken. Ove»„ kwam bet beest geheel met een oC g#Ö9 lam overeen. gew°°n Ineen onzer hotels v minder met aardsche goederen bedeel!/ medemenschen kwam dezer dagen e vrouw logeeren met twee kinderen. dag heeft de vrouw het hotel verlat"^ met achterla'ing van het joDgste ki dat, naar ons werd meegedeeld, door hotelhouder op het raadhuis gedepone/ü is. Het verstand bij honde en paarden is algemeeD bekend. Treffen/ voorbeelden worden daarvan aangehaald Een Dieuw bewijs van trouw en gehecht' heid werd door een paard in onze gemeen" te geleverd. De heer J. D. had het«v" in WIERINGERWAARD aangek^ voor de slacht. Op de gebruikelijke was het des avonds op stal gezet, en v0at. zoover men wist, was de deur voldoende afgesloten. Toch vond men den volgenden morgen de buitendeur openstaan en was het paard verdwenen. Eeu onderzoek bracht aan het licht, dat het des nachts langs den hem bekenden weg zijn ooden baas in Wieringerwcard weer had op. gezocht. De Windkorenmolen met Woon huis en Weiland, nabij Sint Maaiteus- brug, in de Zijpe, groot 51 Aren 38 cent. die donderdag 18 Maart in het hotel „de' Roos" door den notaris C. Boonacker in veiling werd gebracht, is verkocht voor 6661 gld. aan den heer van Stam te Schagen. De 3 perceelen Weiland in polder K., gemeente Zijpe, in de onmiddellijke nabijheid van het dorp Oulesluis, groot 3 H. A., 42 A. en 10 c. A., en het huis met erf en tuin, groot 4 A. 50 c. A. welke dinsdag 16 Maart door de notaris sen G. van Os en Air. Sloos in het Koffiehuis van den heer C. Slikker te Oudesluis in veiling werden gebracht, zijn verkocht: b. het Huis met Tuin voor 580 gld. aan den beer A. Bakker Jz., te Keins- merbrug. De vier aan elkander gelegen per ceelen Weiland met Schuur in den Oost polder onder Winkel, groot 4 H. A. 71 A. en 20 c. A. en het perceel Weiland in den Nederlandspolder aldaar, groot 42 A. 60 c.A,, die woensdag 17 Maart door de notarissen G. van Os en Air. Sloos in de herberg van den heer C. Kieft te Win kel in veiling werden gebracht, zijn ver kocht: a. de vier perceelen in den Oostpolder voor 6962 gld., aan de mede-eigenaars, de heeren Greidanus e. b. het Weiland in den Nederlandspol" der voor 647,52, aan den heer L. van Slipriaan te Winkel. De Godsdienst-oefeningen beginnen om ÏO ure, des voormiddags. 21 Maart Ds. A. W. van Kluijve. 21 Maart voorm. Haringbuizen. 21 Maart, Barsingerhorn üs. Kooiman. De morgeu-Godsdienst-oefeningen begin nen om 9 Va en de namiddag-Godsdienst oefeningen om 2 unr. 21 Msart, nam. (half 2) Ds. Mühring. Hervormde Kerk te Hipolitus- Ingeschreven van 16 19 Maart 1897. Geboren Petrus, zoon van Matthijs de Moei en van Jacoba Bleeker. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden Geene. Ingeschreven van 26 Feb.12 Msart 1897. Geboren Jacoba, d. v. Michiel Moras en Agatha Korver. Pietertje, d. v. Pieter- tje Del ver. OndertrouwdGeene. GetrouwdAlbert Brouwer, j.®- beider, 24 jr. te Zijpe en Ariaantje Disse j.d. zonder beroep, 26 jr, te Zijpe. GetrouwdThijs de Leeuw, j.tn- E'j1 man, 81 jr. te Zijpe en Maartje Ruijter, zonder beroep, 21 jr. te Helder. MattheD Geevers, j.m. Stoker, 26 jr. te Pauiowna en Grietje de Leeuw, j.d- *011 der beroep, 21 jr. te Zijpe. Overleden Geertje van Buuren, 1 1 d. v. Arie en Pietertje van der Aarde. lste Klasse. Trekking van 17 Maart. Prjjs van f 5000No. 9853 f 2000No. 4862 f 1000: No. 11101 19640 f 400: No. 10626 12049 f 200; No. 1446 3344 f 100: No. 7875 9159 19199 lste Klasse Trekking van 18 Maart. Prijs van i 100; No. 8123 15941

Schager Courant | 1897 | | pagina 2