INGEZONDEN. Polei overzicht ier woei. Anna Paulowna, 9 April 1897. Buitenlandsch Nieuws. Een woord tot de Kiezers. PLAATSELIJK NIEUWS. Candidatuur mr. E. Fokker. Burgerlijke Stand. Gein. S CJ H A JK M arktberichten. ADVEHTENT1EN. JANTJE SCHOORL, Ondertrouwd Jm. Blaauboer Jz. Veilingen. M, liooijinan \V«1, Arie Meijer Sz. Dieuwertje Schoen, Meester Gielei). heer Fokker met algemeene «temmen als kandidaat gekozen. De heet lekker zal hiervan kennisgegeven en verzocht wor den, voor de verkiezing alhier eene poli tieke lezing te hondeD. Eene «cherpe bespreking over de in den hitsten tijd genomen houding van de zijde der Catholiekea en warme aanbe veling tot het nemen van zeer krasse mail regelen van tegenweer, met opwek king tot trouwe opkomst ter stembus, werd de vergadering gesloten. Heden avond werd in tegenwoordigheid van den landbonwleeraar, den heer Nobel te Schagen, de Com missie van toezicht en eenig* belangstellenden het eind-examen gehonden van de jongelieden, die den tweejaarlijkschen winter-cursns voor den landbouw ten einde toe hadden bijgewoond. Na dit onderzoek betuigde de heer Nobel zijne te vredenheid over het onderwijs, bracht zijn dank aan de onderwijzers, de heeren Geevers en Raapwelke hnnne krachten aan dat onderwijs hadden gewijd en ook een woord van hulde aan de leerlingen, die met volharding en ijver de lessen hadden bijgewoond. De heer Geevert sprak daarna een afscheidswoord tot zijne leerlingen, en verklaarde zich volgaarne be reid, hen voor te lichten, wanneer zij omtrent het een en ander, wat den landbouw betreft, iets wensch- ten te weten. De oudste leerling, P. I'reijger Hz., bracht ten slotte namens zijne medeleerlingen zijn dank aan de onderwijzers voor het genoten onderricht In de gemeente Winkel be draagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer en de Pïov. Staten 297 en voor den Gemeenteraad 291. A a n h e t POOLLAND, onder de ge meente Barsingerhorn, brandde jongstleden donderdag avond een ond huis af, meer bekend onder den naam van „de broeder." Het behoorde in eigendom aan C. Kooi van Kolhorn en werd bewoond door O. Wil en S. Rentenaar. Het weinige vee, dat zich in het huis bevond, is gered, doch overigens zeer weinig. Het ergste is wel laatstgenoemde der bewoners er aan toe, daar deze zijne goederen niet geassureerd had. De brand ontstond door het omvallen van eene pe troleumlamp bij hooi en stroo. Overreden. Toen eergisteravond de trein van 8.2 uit NIJMEGEN het slation RENEN bin nenliep, wilde de conducteur G. House van den Oosterstoomtiam nog den overweg overstekeD, met het noodlottig gevolg, dat hjj door de locomotief werd gegrepen en een eindweegs meegesleurd. De ongeluk kige bleef op de plaats dood. Hij laat eene vrouw en 6 kinderen na. Verbrand. Eene weduwe te DORDRECHT is het slachtoffer geworden van een zeer droevig ongeval. Toen haar vader eergisterochtend aan de woning zijner dochter kwam, voor wie hij eene boodschap had verricht, hoor de hij de henedenwoners eeuige ongewone drukte maken. Weldra bleek, dat zij van boven een kreet en eenige verdachte ge luiden hadden gehoord. Met den benedenbewoner ging de vader naar boven. In de voorkamer, welker deur zij intrapten, bespeurden zij niets ver dachts, maar de achterkamer vonden zij bezwangerd met zulk een yerstikkendeu rook, dat de beide mannen geen hand voor de oogen konden zien Op den tast von den zij de bewoonster op den grond lig gen, geheel in vlaromen gehuld. De vader greep toen onmiddellijk eene wollen deken van het bed, en bluschte daarmede het vuur, echter te laat: de arme vrouw bleek reeds overleden te zijn. Afgrijselijk waren de brandwonden, die zij aan het hoofd en het bovenlijf bekomen had. De juiste toedracht van het ongeval is niet met zekerheid vast te stellen. Men ver moedt, dat de weduwe bezig was met strij ken, dat toen bet petroleumtoesiel in brand geraakt is en dat zij, dit brandende kock- toestel in veiligheid willende brengen, daar mede gestruikeld is. Brand werd niet ver oorzaakt. De weduwe laat drie kinderen na. - Wij hebben het genoegen, aaD onze abonnés, die tevens lezer zijn van het Geïllustreerd Zondagsblad, mede te deden, dat zich als houders van de exemplaren, waarop de prijzen van de GRATIS VERLOTING ad f 250.— ziju gevallen, hebben aangemeld voor No. 273081, waarop f 100.is gevallen, de heer Job. Ester, Molenstraat te Zwolle; voor No. 241260, waarop f 100.is gevallen, de heer Peter van Neer, te Snsteren vooi No. 195132, waarop f 50.is gevallen, de heer Mr. P. H. A. Tydeman te Tie). De bedragen zijn ter oitkrering aan de prijswinDers, door de Uitgevers, overge maakt. Moord te ARNHEM. Zekere R., wonende in de Trompetsteeg te Arnhem, ontving zaterdagavond bezoek van den stoffeerder G. van R., die bij hem in den kost was geweest en met zijne dochter hzd verkeerd. Er ontstond tusschen hen twist over eenige achterge houden kleedingstukken en liep dit zoover, dat R. den stoffeerder een slag met een tabaksdoos gaf. Deze verliet R's. woning en bezocht eene tapperij, waar hij eenige borrels dronk en in opgewonden toestand geraakte. Vandaar komende, ontmoette hij in de Pastoorstraat R., die hem stond op te wachten en werd hij, hem weder ziende 166 driftig, dat hij een z. g. stoffeerders- mes trok en R. daarmede in de borst stak. De vermoorde zakte ineen en werd hevig bloedende bij den geneesheer De V. ingedragen, die constateerde, dat de wond levensgevaarlijk was, waarop bij per rij tuig naar het stedelijk zitkenhnis is over gebracht. De dader, die de vlucht had genomen, werd spoedig achterhaald en in voorloopige bewaring gebracht. Zondagnacht overleed R. aan de gevolgen der verwonding. Alle berichten, die inde laatste dagen omtrent de verhouding tusschen Engeland en Transvaal tot ons kwamen, spreken van een verbeter den toestand. Zoo het in Londen werke lijk ernst is, om den vrede te bewaren, bestaat er alle kans, dat het zwaard in de schede blijft. Er zullen echter nog heel wat nota's tusschen Pretoria en Londen gewisseld worden, voor dat de laatste kwestie van de baan is. De schadeloosstelling, door de regeering der Zuid-Afrikaansche Republiek verlangd voor Jameson's inval, zal den heer Cham- berlain ook heel wat hoofdbreken kosten. Daar zal niet alleen staatmans-, maar ook koopmanstalent voor uoodig zijn. Ziehier de rekening, zooals ze bij het britsch koloniaal-Bestuur is ingediend. A 1. Uitgaven voor militaire doelein den en voor het oproepen der burgers L. 136,733-4-3 2. Schadeloosstelling aan de Ned.-Z.A. spoorwegmaat schappij wegens het gebruik van de vervoermiddelen der maatschappij voor den krijgs dienst 9,500-0-0 3 Terugbetaling van uit gaven, door de betrekkin gen van gesneuvelden en ge wonden gedaan 234-19-6 4 Voor annuïteiten, pen sioenen en schadevergoeding aan weduwen en kinderen van gesneuvelde burgers en aan betrekkingen van (on gehuwde) gesneuvelde bur gers, alsook aan gewonde burgers 28,243-0-0 5 Uitgaven van het tele- graafdepartement voor over werk, diensttelegrammen, o- verzeesche telegrammen, enz, 4,6 92-11-9 6 Hospitaal-uitgaven ten behoeve van de gewonden en zieken van Jameson's troep 255-0-0 7 Onderhoud van familie leden van burgers, geduren de hun diensttijd 177-8-8 8 Schadeloosstelling, aan opgeroepen burgers betaald voor den dienst en voor de zorgen en moeiten, die zij te lijden hadden ,462,120-0-0 9 Uitgaven rekening van den Oranje-Vrijstaat „36,011-19-1 Totaal A 677,933-3-3 B. Moreele schade, waar voor de regeering der Zuid- Afrikaansche Republiek scha deloosstelling verlangt, in ver band met den inval op haar grondgebied door dr. Jame- son en troepen van de Char- tered Company, einde Decem ber 1895 en begin Januari 1896 Totaal 1,000,000-0-0 Totaal A en B 1,677,938-3-8 De lezer zal begrijpen, hoe geweldig deze met onbetwistbare handigheid in elkander gezette rekening, door het geld- lievende Engeland onder handen is ge nomen. Vooral de moreele post heeft het moeten ontgelden. Tot heden vernamen wij niet, dat koopman Krüger iets op zijne vordering heeft laten vallen. Als ieder welgeaard handelaar wacht hij ze ker eerst een bod af. Nu, op loven en bieden zal 't wel gaaD, daar kan men gerust op wezen. Wanneer Engeland de handen in Zuid-Afrika eenigszins ruimer krijgt, dan zullen al spoedig de krijgstoerustingen in het Nijldal onze belangstelling eischen. Met hoeveel genoegen wij de vernieti ging van Engelands macht in Zuid-Afrika zouden vernemen, met evenveel sympathie zouden wij de berichten lezen, die zijn succes aan de boorden van den Nijl meldden. Engeland is voor Egypte een zegen geweest. De berooide financiën zijn hersteld, het dwangbestuur der pacha's is vernietigd, de verwilderde troepen zijn gedisciplineerd, de landbouw is uit zijn verval herrezen, de geschokte recht spraak heeft haar vertrouwen op nieuw gevestigd, en dat alles en nog meer heeft het land aan de engelsche bezet ting te danken. Het is dan ook onze besliste meening, dat Berber, Dongola, Taka, Kordofan en Sennaar eerst dan weder voor de beschaving gewonnen zullen zijn, als de macht der Derwischen er voorgoed vernietigd is. Welk een invloed het wanbeheer van den Madhi in de zonnige provinciën van Soudan heeft uitgeoefend, leert de provincie Dongola. In 10 jaren tijds is de bevolking met l/3 verminderd. Onder de mannen wordt de grootste plaats ingenomen door grijsaards en knapen. De bronnen, die het bebouwbaar land van water moeten voorzien, zijn grootendeels verstopt. De veestapel is tot op eenige duizenden stuks geslonken; de onmisbare dadelpalm in vele deelen bijna niet meer te vinden. Doorloopend stond de bevolking bloot aan invallen van roofzieke woestijnstam- men, die de eigendommen verwoestten en de bezitters als slaven met zich sleep ten. In de weinige maanden, nadat de provincie door Sir Kitschner werd bezet, is al de ellende in haar verderen voort gang gestuit. Engelands vestiging in Egypte beeft op den loop der politieke gebeurtenis sen een gewichtigen invloed. Voorname lijk door en om Egypte zijn reeds se dert jaren de betrekkingen tusschen En geland en Frankrijk vrij koel. Ten ein de zich van het bezit der Nijldelta te verzekeren, zoekt het de vriendschap van Italië, steunt de Oostenrijksche politiek in het Oosten, en neemt nota van de wen- schen, die men in Berlijn koestert. Met Engeland in Egypte, Frankrijk in Tunis en Oostenrijk in Bosnië was het Bismarek mogelijk, de wereldpoli tiek te beheerschen. ZijD verre blik had voor die landen wegen gevonden, die, eenmaal betreden, hen in onophou delijke botsingen met derden moesten brengen. Het is volstrekt geen buitengewoon verschijnsel, dat de bron, waaruit vor sten en volken kunne kracht putten, tevens de ziektekiemen voor hun ver val bevatten. Met staatkundige partijen is het al evenzoo gesteld. Protectie en de gouden standaard verschaften aan de Republi keinen in de Vereenigde Staten eene schitterende overwinning. Nauwelijks had dan ook Mac Kinley den presideuts- zetel in bezit genomen, of eene verhoog de tarievenwet, met terugwerkende kracht nog wel, werd bij de vertegen woordiging ingediend. Het volk, dat werk en brood als onmiddellijke gevol gen waren voorgespiegeld, ziet wel de prijzen stijgen, maar daarbij blijft het. Teleurgesteld loopt het over naar het kamp der Democraten, en in districten, waar voor weinige maanden de Repu blikeinen eene meerderheid van duizen den telden, behaalden nu voor een paar dagen hunne tegenstanders eene schit terende overwinning. In Cincinnati, waar Mc Kinley in No vember eene meerderheid had van 20,000 stemmen, zijn thans de Democraten geko zen met eene meerderheid van 7000 stem men. Zelfs Canton, de woonplaats van Mc Kinley, sloot zich bij de tegenpartij aan. De Raadslieden van den president zul len op de eene of andere wijze voor het volk eene gepaste afleiding moeten zoe ken. Eene boodschap over Cuba, wat kras gesteld, zal de gelederen wel weer sluiten Met dat eiland kunnen de Span jaarden maar niet klaar komen. Geluk kiger zijn ze op de Philippijnen geweest. De laatste sterkte is door de spaansche troepen genomen. Met den val van San Franeisco de Malabon is deze opstand voor een paar jaar bedwongen. De gouverneur-generaal heeft aan eene deputatie uit de geestelijke orden plech tig verklaard, dat de liberale wetgeving ingetrokken zal worden en tevens, dat de orden opnieuw in al hunne rechten zullen worden hersteld. Dit zal dus wel een man naar het hart der Eerwaarde broeders zijn. Het moet van de Span jaarden gezegd worden, dat zij de mid- deleeuwsohe begrippen in eere weten te houden. Dat bleek ook dezer dagen in eene groote bijeenkomst van Carlisten. Daar liet men een elfjarigen knaap optreden, die in eene keurige rede de rechten van don Carlos bepleitte. Jammer, dat dit jongentje niet aan den kinderkruis tocht heeft kunnen deelnemen. Wat ons bij 't lezen van dit bericht het meest trof, was, dat de politie den knaap in voorloopige hechtenis had ge nomen. Ook bij hen dus geen zweem van gezond verstand. Hadden wij eene stem in den Raad, wij stelden voor, Spanje tot zevende groote mogendheid te verheffen: Ons ventje met zijne goddelijke ingevingen kon dan namens Spanje zitting nemen in het concert der europeesebe gezanten te Konstantinopel. Wellicht tastte men dan niet meer, zoo als tot helen, in 't donker rond. Een beetje licht in de kretenzer en grieksche kwestie zou zeker wensche- lijk zijn. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Al. de R. I Wilt n zoo vriendelijk zijö, ondergetee- kende in uw blad de gelegenheid te geven, belangstellenden mede te deelen, dat het door velschillende omstandigheden onmoge lijk is, den heer Mr. E. Fokker te Middel burg, caudidaat van onderstaande vereeni- ging, den kiezers in eene aewtzfbijeenkomst voor te stellen, hoewel dit anders te ver kiezen ware geweest. Ondergeteekende hoopt en vertrouwt echter, dat een ieder iets voor de goede zaak zal over hebben en derhalve het uur der bijeenkomst geen nadeeligen invloed op de belangstelling der kiezers zal hebben. Met dank voor de plaatsruimte, M. de R., namens het bestaur van de Aid. Schagen der Lib. Unie, H. W. van Rossem, secr. Schagen, 9 April. '97 wqj—jujiiii ii ii mi n in" De dood van onzen afgevaardigde ter 2e Kamer der St. Gen., mr. A. P. de Lange, roept ons, kiezers in het diairiet Alkmaar, onverwacht den 20en dezer naar de stembus en legt ons opnieuw de vraag voor, op wien wij onze stem zul len uitbrengen. Weliswaar zal de gekozene slechts een minimum tijds zitting kunnen nemen, maar toch zal dit waarschijnlijk niet be letten, dat de verschillende partijen al hunne krachten inspannen, om ten partijge noot gekozen te zien en zoo bjj de peri odieke verkiezingen in Jnni a.s. een voorsprong te hebben. Met het oog vooral hierop verdient dus m.i. de vraag wel eenige overweging: wien zullen wij kiezen Een paar kiesvereenigingen hebben de vraag al reeds beantwoord en mr. E. Fokker can- didaat gesteld. Dat deze candid&at echter nietde bij alle anti-clericalen gewenschte man zal zijn, kan vrij zeker genoemd worden; ve len hunner zullen zich tegen hem verkhren, omdat hij hun te radicaal is. De kies vereenigingen toch, welke Mr. Fokker candidaat stelden, zijn aangesloten bij de Liberale Unie en dat zegt hun genoeg. Anderen, en hun getal is zeker niet min der groot, zoudeu liever een man gekozen zien, die met de behoelten van 't plat teland bekend is, daar volgens hun be weren 't getal „heeren* in de 2de Kamer toch al groot genoeg is. Er, waarlijk, als men de lijst der kamerleden nagaat, blijkt wel, dat de steden vrij wat beter verte genwoordigd zijn dan de landgemeenten en nn moge de Grondwet bepalen, dat de Staten Generaal vertegenwoordigen het geheele nederlar.dsche volk, de wetten, door die St. Gen. in 't leven geroepen, zijn daar, om te bewijzen, dat in de prac- tijk daar wel iels aan hapert, want van vele kan gezegd worden, dat zij meer in 't belang der groote steden zijn dan ten bate van 't platteland. Het onlangs behandelde ontwerp op de gemeentefin&n- ciëa is volgens deskundigen daarvan we der een sterk sprekend bewijs. Hierop nn lettende, verdient mijns inziens de vraag dan ook wel overweging, of het met het oog op onze belangen niet gewenscht is, een „plattelander" tot afgevaardigde te kiezen. Reeds bij vroegere verkiezingen is, deze vraag door velen toestemmend be antwoord en 't is met het oog daarop, dat ik de vrijheid neem, de aandacht van al len, die belang hebbeD bij, belang stellen in alles, wat den bloei van het platteland bevorderen kan, te vestigen op een man, door 't geheele land, en ook in ons district hekend om zyne uitstekende adviezen in zake landbouw. Ik bedoel den heer J. Baron,die onder 't pseudoniem „Ericusc in Het Nieuws van den Dag en in ver gaderingen van Hollands Noorderkwartier enandere landbouwvereenigingen met kracht en talent tracht te bevorderen alles, wat den landbouw in den meest uitgestrekten zin van het woord dienstig kan zijn. Werkelijk, ik zou voor een district als het onze op 't oogen blik geen beter can didaat weten te noemen dan den heer J, Baron. Ik, die geen landbouwer ben,volg hem bij ziju gloedsol schrijven in „liet Nieuws" slechts als belangstellend lezer, maar altijd met genoegen en heb respect voor ziju ijve ren voor de landboowbelangen. Gij, landbouwers, zult moeten erkennen, dat „Erious®, de heer J. Baron, al moge hij soms dwalen, veler oogen Keft geo pend, sluimerenden en tragen heeft opge wekt en wakker geschud, en altijd met den gloed der overtniging schrijft en spreekt, waar hij den landbonw, dien „zenuw van den Staat,' tracht op te hef fen en tot Dieuwen bloei te brengen. Aan u dus in de eerste plaats, landbou wers in ons district, te overwegen, of het in nw eigen belang niet beter is, den heer J. Baren eene candidatuur aan te bie den, dan opnieuw uwe stem te geven aan een onbekend of althans minder met de plattelandstoestanden en -behoeften bekend persoon. Dixi. ,140 a 200. ,100.— a 160.- 60.— a 100.— Schagen, 10 April 1897. Donderdavond ontstond er op den zolder bij onzen plaatsgenoot L. S. een begin van brand, dat evenwel spoedig gebluscht was. Reeds in den mid dag was daar ter plaatse een onderzoek ingesteld, doordat men eene sterke brand lucht rook. Naar men ons mededeelt, zal de heer mr. E. Fokker, de oandidaat der bij de Liberale Usie aangesloten kiesvereeni gingen, maandag den 12, 's-middags, alhier en des avonds aan den Langendijk en dinsdags den 13, des avonds, te Alkmaar voor da kiezers optreden. Onder directie van de heeren de la Mar en Barendse zullen ten locale D. van Twuiver op den tweeden Paaschdag worden opgevoerd: het blijspel Hoe een vader z' n dochters aan den man brengt, en de operette no. 66. Vrijdag geraakte alhier door het achteruitloopen van het paard eene kar en paard te water, gelukkig zon der ernstige ongelakken ten gevolge te hebben gehad. Zelfs de mooie kleeren van den inzittende bruid en bruidegom bleven gespaard voor ongewenschte aanraking met vuil slootwater. In ons vorig Nummer ga ven wij een vluchiig overzicht der Ten toonstelling en verwonderde het ons, dat aan de prachtige inzending Rijtuigen van den heer MET te HEER HUGOWAARD geen bekroning was toegekend, te meer, daar door degelijke beoordeelaars en toeschou wers onze meening gestaafd werd. Later werd ons de oorzaak duidelijk. De inzending geschiedde te laat, om voor de bekioning in aanmerking te komen. f 30.— a 64.— 9 4.50 a 19.- 0 14.- a 24,- 9 a 9 11.- a 13.— 9 .34 a -.42 9 6.— a 9.50 9 —.15 a —.75 —.50 a 1.25 9 a 9 —.80 a -.90 9 -.15 a -.30 9 2.25 a 2.75 3. a 3.10 koffiehuis „de Beurs" alhier in eindveilint» gebracht, is verkocht voor f8200 aan den heer A. C. WertheimAmsterdam. Ingeschreven van 6 9 April 1897. Geboren geene. Ondertrouwd: Jacob Zoetelief, jongman oud 26 jr., wonende te Alkmaar en Miri,' Johanna Voorman, jongedochter, oud 22 jr., wonendi te Schagen. Getrouwd geene. SCHAGEN, 8 APRIL 1897. Aangev.; 3 Paarden f 80.a 100.'^ 3 Stieren 90.— a 100— 30 Gelde Koeien (magere) 70.a 140.— 18 Vette Koeien 30 Kalfkoeien 10 Vaarzen 5 Graskalveren 110 Nuchtere Kalveren 340 Overhouders Bokken en Geilen 50 Varkens (magere) 15 Idem(vette) per K.G 60 Biggen 40 Konijnen 30 Kippen Eenden 680 Kilogr. Boter 600 Kaas 7000 Kipeieren 5000 Eendeieren HOORN, 8 APRIL Kleine Kaas, hoogste prijs f 26.50. Com missie f24.50, Middelbare f - Hooikaas faangev. 138 stapels, wegende: 40584 Kilo. ALKMAAR, 9 APRIL 1897. Aangev. Granen: 709 H.L. als: 84 1I.L. Tarwe 6.50 a f 6.60. 81 HL. Rogge, f 4.70 a f5.20, HL. Gerst f a tsi HL. id. Chev. f 4.70 a f5.20. 386 HL Haver f 3.70, a f4.10. 125 HL. boonen: Paarden- f 4.65 a f 5.Bruine id. f 6. a f 7.50 Citroen- f 7.—af Dniven- f5.—af Witte-f 8.—a -.— 2 HL. Kanaries, f 5.— a 0 HL. Mosterd zaad rood, f—a f id Geel a 3 HL. Karwijzaad f a HL. Blauw Maanzaad fa 22 HL. Erwten: Groene f 7a 13.—; Grauwe f 9.50 a f 12.50 Vale- 7.—.a f Witte f ALKMAAR, 9 APRIL, 1897. Keine Kaas f 26.Commissie f 25.— Middelbare f 26.— aangevoerd 179 stapels wegende 80330 K.G. Handel over het ge heel s'ng. EDAM, 8 APRIL 1897. Aangevoerd 76 stuks boter, per 5 HG. f - .50 a f—.51. Grasboter f af Kipeierenf3, f 3.25 per 100 stuks. Ossen a -.- Rammen a ZAANDAM, 8 April, Aangevoerd: 8 stapels kl.ine Kaas, prijs f23.—. ENKHUIZEN, 7 APRIL, 1897. Heden werden aangevoerd stapels kaas, prijs f per 50 KG. De prijzen der zaden waren als volgt: Karwijzaad f 10.12' a I Mosterdzaad f 15.— a f 15.75 Maanzaad 7.a f 8.—. Groene erwten f 8.25 a 9.—. Vale erwten f 8.-. alO.-. Wgker Vale f 7.a 8.Grauwe erwten f 8. a 10.—. Bruine boonen f 6.50 a 8.25 Paarden boonen f 5.— a 5.50. Gerst f 3.75 a 4.25, Haver f 2.75 a 3.25. Aangev.: Vette Varkens f—.18 a .22 per V, KG. Magere Varkens f 11.— a I 20.- p. st. Biggen f 6.- a 9. - Scha pen f a Lammeren f Konijnen f0.60.-af 1.-. Kippea f 90. a 1.44 per stak. Eieren f2.75 a 3 per 100 stuks. Boter f 0.50 a f 0.52' per kop# Heden overleed mijne geliefde Echigenoote^ en der kinderen zitgvolle Moeder in den ouderdom van 52 jaar en 4 maanden, Uit aller naam, W. GROEN. Barsingerhorn, 9 April '97. De Huismanswoning met wei~ en bouwlandin den OOSTERMOERBEEK- POLDER, onder Nieuwe Niedorp, groot 11 H.A. en 87 aren, door den nota ris de Lange donderdag 8 April in het en Barsingerhorn, 9 April 1897. f| Den 12en April a. s. hopen on- H ze geliefde Ouders n en hunne 40-jarige Echtveree- niging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen» Behuwd— en Kleinkinderen. Door deze betuig ik mijnen Uioi" geil dank aan allen, zoowel binnen als buiten de gemeente, die mij per* soonlijk of schriftelijk hunne belang stelling betuigd hebben met mijne 25-jarige ambtsvervulling. Ook aan de oud-leerlingen en ouders der schoolgaande kinderen voor de stof felijke blijken van toegenegenheid, mij op dien dag betoond. Inzonder heid nog mijnen hartelijken dank aan mijn Collega, den heer J. J. v. d. Meulen.

Schager Courant | 1897 | | pagina 2