HIJ. Ja het was mijne fout, maar hoe kon ik het veranderen? Wat moet Ethel van mij denken Dat ik een afschuwelijke zwakkeling ben en een man, die oso^ geld wil trouwen. En dikwijls komt io mij eene booze begeerte op, de verdenking, of zij misschien geen gelijk heeft. Ik kan die giftige s'ang niet verworgen, maar ik zweer, dat zij liegt. j huizen en restaurants der hoofdstad ver- Burgerlijke Stand. Gem. NCHAGiEIV. Gem. Zijpe. Gem. Wieringen. Gemeente Winkel. PLAATSELIJK NIEUWS. 554ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr Ij zen. Marktberichten. wat voor zoete, dwaze dingen flaisterde hij mij in 't oor - o, wat kwelt en smart mij deze herinnering en is wa9 zoo gelukkig. - O, had ik dat onzalige boek vandaag maar niet gelezen, waarin a^bSf brief als leesteeken was geleg van zijn vriend uit de plaats, tante woonde, de brief, dia apree eene zekere jnffrouw Ethel >uc hem de vriendschappelijke mededeeling °o' ik1 had-het kunnen weten, maar och, de misleiding was te welkom. Zijne fotografie schijnt mij glimlachend aan te zien, ik moet ze oaadrawi^a hij mag niet zien, dat ik ween. Ik ben me mooi, en het weenen brengt mij nog meer van streek de donkere oogen lachen mij tegen, ik moet de totografie omdraaieD. O, Adriaan, Adriaao, als gij wist, hoe ik je aanbid! Of hij mij misschen toch nog een beetje een heel klein beetje be mint Het is gebeurd en zoo onloochenbaar tegen mij getuigend, zoo schandelijk en beschamend, als ik het vermoed en ge vreesd had. Ja, het was van begia af een keten van voorvallen en ongelukkige gebeurtenissen geweest, zulke voorvallen, die vermeden konden worden, zulke bij zondere toevalligheden, die er ons aan doen twijfelen, of wij menscben wel de inacht hebben, de veranderlijke, oude vrouw Noodlot te gebieden. O, waarom heb ik niet den moed ge had, mijn gevoelen te openbaren, waarom heb ik mijzelven onder de betoovering v-n hare lieftalligheid en goedheid nog steeds weer dralend afgevraagd, of dat wel werkelijk liefde was, of mijne gevoe lens niet met den tijd zouden veranderen, of zij werkelijk mijn gedroomd ideaal was. O, al die overdreven schilderingen der liefde, die men in romans en in 't leven hoort, wekken in mij dien kwellenden twij fel. De een rijdt mijlen ver in razenden galop om zijn bloed tot kalmt3 te brengen, den ander verbleekt, als hij „haar' kleed in de verte ziet schemeren, een derde vergeet plicht en familie, en alles door de krankzinnigheid van zijnen hartstocht. En daar dit alles bij mij niet gebeurde, geloofde ik mijn hart niet en dacht, de grande passion' van mijn leven wis nog niet gekomen. En dan ook was ik van tijd tot tijd verlegen en gesloten, en ik zag, d&t zij mijn dralen bemerkte, en dat mijne plotselinge vetwaarloozing haar kwetste, want zij was niet een van die meisjes, die een man om den hals valleD, hare scherpheid alleen liet mij 't eerst vermoeden, dat ik haar niet onverschillig W88. Maar eens op een avond werd het mij duidelijk, dat ik haar lief had. Wij wa ren alleen in den tuin, en uit het muziek salon klonk een verleidelijke baryton, stree- lende melodieën zingend tot ons. Za zat in haar wit kleed op de borstwering van eene oude springbron en wij hadden 't over idealen. En hoe schuchter en betooverend klonken de verstandige, origineele beschou wingen van hare lippen. En haar gezich tje 1 Zij had eene zoo verrukkelijke maaier, haar gelaat op hare handjes te doen steu nen, zoodat zij dikwijls schoouer leek dan de schoonste, hoewel zij, naar ik meen, niet mooi was. En dan lachte zij in mu zikaal lachen en bloosde, en zag, als in een droom verloren, in de verte en nu en mij was het dien arond als een romanheld te moede. En toch verried ik mij niet. Ik weet niet waarom, maar ik was bang, mij ver gist te hebbeD, ik mocht haar eens on verschillig zijn. En ik liet haar gaan, zonder gesproken te hebben, maar ik besloot den volgenden morgen op 't visite—unr mijn geluk te beproeven denzelfden avond, toen ik, zonder rust te kunnen vinden, nog laat iü den tuin omdoolde, vond ik haar zak doek dat kon als voorwendsel dienen, maar neen, geen voorwendsel, ik wil haar open en eerlijk vragen. Den zakdoek zond ik terug en schreef er eenige regels bij, wat er in stond, wist ik zelf niet. En den volgenden mor gen kwam de ongelukkige brief. In mijne eerste boosheid had ik alles wel willen verscheuren. Die domkop, die Vernon, of dat hem wat aangingW aarom in s hemels naam moest hij m ij, van wien hij wist, dat ik dat meisje liefhad, dat ik echter voorloopig slechts een jong advo caat ben met mooie vooruitzichten, als nieuwtje die erflating mededeeleo. „Den eersten wenk', o, ik had hem uit dankbaarheid graag een pak slaag gegeven; mij tot een bruidsgiftsjager te bestempelen, mij, die haar liefhad. O, dat was een harde slag, de hardste, die een man kan terneerslaan. Mijn bezoek bleef achterwege, maar toen ik baar s' avonds op het bal wederzag en zij mij zoo litf en vriendelijk aanzag, en verlegen tegemoet kwam en nog niets van de erfenis scheen te weten, toen ging mijn hart met mijn verstand op de loop, en ik bekende haar, dat ik haar lief had. En den volgenden dag bekende zij mij haar geheim, en ik, ik moest ver- r»ssing huichelen. O. En nu weet zij alleszij moet het boek gelezen hebbenik vond het bij haar leunstoel, daar moet het uit hare hand gevallen zijn, toen zij den ongelukkigen brief ontdekte. Nu herinner ik mij, dat ik hem in 't boek heb gelegd en hij is er niet meer in. O Ethel, lieve, kleine Ethel, z.1 zij mij ooit weer liethebben, z«l zij mij ooit weer kussen WanBeer zal ik 't weer wagen, tot haar te gaanmaar zij is zoo goed, zij za) misschien toch gelooven verge ven maar zal zij zwijgen Misschien heeft zij den brief in 't geheel niet gele zen, misschien heb ik hem verloren, ver scheurdWie weet. NeeD, neen, ik wil zwijgen en haar in niger dan ooit liefhebben. d. C» De spitsvondige boek- handelaar. In de belgische stad Bergen voor eenigen tijd de mémoires van een onlangs eestorven, zeer gezienen boekhan delaar verschenen, waarin de schrijver de volgende, zeer aardige anecdote mededeelt. Als jongmensch kwam ïiij naar Bergen en werd bediende in den kleinen boekwin kel van Beroy, die een zeer energiek en practisch man was. Na verloop van een drietal jaren bad hij reeds eene goede positie in de zaak ingenomen, en nog drie jaar later werd hij op de inmiddels vol wassen dochter van Beroy verliefd. De flinke, geestige jonkman vond innige we derliefde bij baar, masr toea hij aanzoek bij haar vader deed, fronste dtre zijn voorhoofd. De betrekking in zijn huis was voor den practischen man geen vol doende waarborg voor een bestaan. Hij moest op zijn minst een meesterstuk van flinkheid afleggen. moet ik dan wel doen vroeg de jonge boekhande har. Na kort nadenken meende de oude, dat het meesterstuk daarin moest bestaan, dat hij de onverkochte oplaag van een sentimenteelen roman De geknakte lelie aan den man bracht. De jocge man verbleekte, maar in weinige oogenblikken was hij weer zich- zelf eene reddende gedachte kwam bij hem op. Binnen eene week waren de groene vergulde tanden" prachtig verkocht. De volgende week was eene nieuwe oplaag noodig. Verbluft deed Be roy onderzoek, hoe dat kwam het bleek zeer eenvoudig te zijn. De volgende annonce verscheen drie op elkaar volgen de dagen io een der bladen „Een jong, keap, welgesteld tnan zoekt eene levensge zellin. Rijkdom eu schoonheid zijn bijza ken, wel evenwel ziet hij op goede ka rakter- en geestes eigenschappen. De vol gende week zal hij eiken namiddag toa- schen vier en zes uur gaan wandelen. De dame, die op deze annonce acht slaat, kan zich zonder opzien tc baren door het bij zich dragen van het bekende boek: tDe geknakte leliedoen kennen". Dat was voldoende 1 Iets nieuws over kunst- matiga diamanten. Kunstmatige diamanten van kleine afmeting te maken, is, zoosls men weet, reeds dikwijls gelukt: maar te vergeefs heeft zich de scherpzinnigheid van den zich met dergelijke zaken be- moeienden onderzoeker bezig gehouden, om ook groote diamanten kunstmatig te verkrijgen. Als de berichten, die uil Ziitich komen, waarheid behelzen, daD is den daar wonenden chemicus Moyat de ze zaak gelukt. Hij deed zijne proeven in hoofdzaak op dezelfde manier, als waarop kleine diamanten gemaakt worden, n.1. door bteenkolen en ijzer onder sterken luchtdruk te breDgen, waardoor de kool stof kristalliseert. Moyat moet de uitvoe ring werkelijk verbeterd hebben, terwijl hij ijzervijlsel, stofkolsn en vloeibaar kool zuur in eene stalen buis brengt, welke daarna hermetisch wordt gesloten. Door twee in de buis gevoerde electroden wordt dan de eerste aan de werking van den electrischen stroom blootgesteld, die het ijzer vloeibaar maakt en eene vermenging daarvan met een deel van de stofkolen bewerkt. Tegelijkertijd vtrdampt het vloei bare koolzuur en daardoor wordt een vreeselijke druk op het mengsel van ijzer en kolen uitgeoefend, die de oplossing van de kolen in het vloeibare ijzer wezen lijk begunstigt. Bjj de afkoeling van dit mengsel kristalliseert zich een deel der kolen tot diamantachtige lichamen, en deze kristallen worden later door verdund zoutzuur van het ijzer afgescheiden. Deze gebeurtenis scheen den consul der Veree- nigde Staten van Noord-Amerika te Zütich belangrijk genoeg, om daarvan bericht te zenden aan het Staatsdepartement te Washingtonaan hem moet evenwel ook de verantwoordelijkheid van de juistheid zijner mededeeling overgelaten worden. Paniek in een schouwburg. Donderdag jl. ontplofte in de Rappiui- schouwbnrg in Bologna gedurende de voor stelling de gasmeter. Het publiek, onge twijfeld onder den indruk der ramp te Parijs, werd door een paniek aangegrepen en drong naar de uitgangen die men ech ter in de duisternis niet zoo ganw kon vinden. Velen sprongen uit de vensters. De toegesnelde brandweer rukte alle den- ren open. Verscheidene personen kregen brandwonden en andere kwetsuren; van doodelijke ongelukken heeft men Dog niet gehoord. Gisteravond te negen u- ren, toen eene vroolijke menigte, van de plechtige opening der tentoonstelling te Brussel wedergekeerd, zich in de koftie- i spreidde, werd algemeene opschudding verwekt door een schr.kkelijken brand te Lleken, ontstaan in eene meelfabriek. Het gebouw met gevelbreedte van 35 meter en vijf verdiepingen tellende, stond in lichter laaie, hoe, is nog onzeker. Toen de brand nitbrak, werd er niet gewerkt en warec er slechts zes personen in het ge bouw, van wie één, een stoker, is omge komen. Een werkman werd met groote moeite, deerlijk gekwetst en gebrand, ge- j red. Nog een paar andere menschen on dervonden kwetsuren. Te rif nat was 1 men den brand meester, maar daar er 400000 kilogr. meel in de fabriek was, dat het vnur voortdurend voedde, bleef de brandweer den ganschen nacht op de been. Telegraafpalen zijn op 20 meter af- stands in vlam geraakt. De werktuigen in de fabriek waren pas vernieuwd en I men rekent, dat de schade meer dan een millioen fres, bedraagt. Hoede juffrouw van de telefoon aan een man kwam Een pikant en, zooals men meeut, zeer ware geschiedenis baart in de krin gen der Parijsche ftelefoondames" zeer veel opzieti. Voor eenige weken werd de telefoonlijn Parijs-Rijssel geopend. Reeds eenige dagen later zag zich een weduw- naar° die er goed bijzit, genoodzaakt, een vriend in Parijs aan te roepen. Hij gaf hem de opdracht, uit zijn uitgebreiden kring van kennissen een hem passend meisje, mooi, vlijtig, en als t niet 8n- ders kon, onvermogend, op te zoeken, hem fotografie en eene korte levensbe schrijving te zendenals het hem aan stond, zou de Rijsselaar naar Parijs ko men, om persoonlijk met de Parijscne schoone kennis te maken en vervolgens zoo spoedig mogelijk te huwen. Dit ge sprek werd door eene telefoniste, die juist dienst had, gehoord. Hare fotografie, door een bescheiden en warmen brief begeleid, af te zenden, vergde niet meer dan eeD uur. Reeds den volgenden avond kon de weduwnaar in Rijssel de mooie en uit goede familie geboren telefoniste persoon lijk leeren kennen. Daar zij hem alles schriftelijk had medegedeeld, waren er niet vele verklaringen meer noodig, en sedert eenige dagen heelt de Parijsche telefoonmaatschappij eene vlijtige beamb te minder. Wel is waar had zij door het breken van haar ambtseed den misschien lang verwachten man gevonden, maar ook het hardste bestuur zal in zoodanig geval genade voor recht lateD gelden, temeer, daar de man van de slagvaardige, telefonist- bureauchef van ds telefoon maatschappij in Rijssel i9. Bordeaux Parijs. Uit Frankrijk komen uitvoerige berich ten over de kansen voor dezen belangrij ken wegwedstrijd der beide favorieten Ri- vierre en Cordacg. Particuliere berichten over de oefenin gen van onzen landgenoot doen verwachten, dat hij een uitstekend figuur zal maken en de in hem gestelde verwachting niet zal beschamen. Hij oefent zich nog steeds geregeld in de bergen tusschen Bordeaux en Orleans. Voortdurend gaan de wegen hier berg-op berg-af. Zijne gangmakers moeten naast hunne machines tegen deze hoogten oploo- pen, maar Cordang trapt za kalm op. Men is overal verbaasd over zijn rijden. Als gangmaking krijgt hij gedurende den wedstrijd 52 machines, tri-, quadru- en quintuplets, o. a. ook electrische tan dems. Op verschillende plaatsen langs den weg bevinden zich reservemachines, die speciaal voor hem gereed worden gehou- den. 't Is moeilijk zich een juist begrip ta vormen van de sommen, die de fabriek van Cordang (Gladiator) besteedt, om haar rijder eene kans op de overwinning te bezorgen, 't Zijn reusachtige bedragen. Cordang was het vorige jaar vijfde san- komeude, wat door velen werd toege schreven aan eene onvoldoende gangma king. Dit jaar zal 't hier dus niet aan haperen. Advocatentranen Eene zeldzame, juridische quaestie is voor eene rechtbank in Termessa (Noord-Amerika) opgeworpen, namelijk, of het een advocaat veroorloofd is, tranen te vergieten, als hij de zaak van een cliënt bepleit, tenzij dit middel, dat uiterst geschikt is, om indruk op de jury te maken, de nietigverklaring van het vonnis tot gevolg hebbe. De rechter heeft geoordeeld, dat de tranen van een verdediger een even ge wettigd middel waren, om de jury te win nen, als alle ontroerende argumenten uit zijne pleitrede; het is overigens niet de eerste maal, dat een advocaat tot dit mid del zijne toevlucht heeft genomen. Men vertelt van eeu uit Boston, die zich een grooten naam heeft gemaakt door bet suc ces, dat hij bereikte met het stelselmatig aanwenden van deze soort van bewijsvoe ren. Nieuwe brand te Parijs. Gisteravond halfacht is op een hooizolder, behoorende bij het Circus Molier te Pa rijs, brand ontstaan, welke zoo snel zich uitbreidde, dat het dak van het circus al spoedig instortte en het geheele houten gebonw afbrandde. Het werd bij voorkeur door de hooge aristocratie bezocht en gaf slechts van tijd tot tijd voorstellingen. Morgen had er eene tot weldadige^oelein- den moeten plaata hebben, maar zij was wegens de ramp van 4 dezer onbepaald uitgesteld. Niemand heeft letsel ondervon den, maar de ontsteltenis was algemeen in de stad. Een amerikaansch recept. In 't binnenland van Afrika, das ver haalt de bekende duitsche ptedikant Otto Fancke ergens, woont een volksstam, die een van hooge beschaving getuigend gebruik in stand hond?. Hebben namelijk de daar wonende echtgenooten een twist gehad, dan blijven zij op een eerbiedigen afstand van elkaar en zondert elke partij zich in een hoek der hut af. De eerste, die weer ver standig wordt, wij zullen aanuemen, dat het de man is begint dan eens klaps te zingen „Ik ben dom'. Daarna antwoordt de vrouw„Ik ben dom" en daarop volgt het duet „Wij zijn beiden dou En nu vallen zij lachend elkander in de armen en alles loopt tot wederzijd- sche tevredenheid af. Misschien zon dit recept ook in andere landen met succes kunnen toegepast worden. Heel snugger. De vrouw van een rijken boer wilde zich een kostbaar horloge koopen. De koopman liet er haar eenigen zien en prees vooral een met diamanten bezet, dat bovendien 36 unr liep, zeer aaD. „Op één dag vroeg de dame onnoozel. Een zonderling gebruik. In Hongarije bestaat het gebraik, dat de bruid op den huwelijksdag uit een aar den pan al de gasten het aangezicht wa9cht en met een doek afdroogt. Elk der gewasschenen werpt dan een geldstuk in de pan ten behoeve van de brnid. De minister van binnenlandsche zaken heeft nu dat gebruik verboden, omdat gebleken is, dat het zeer bevorderlijk is aan de ver spreiding van besmettelijke oogziekten. Scherp gezicht. Een schoolmeester, die zag, dat eenigen vau de jongens stil waren weggebleven, riep driftig uit „Daar op de achterste bank zie ik alweer twee jongens, die er niet zijn 1" Een korte brief. Eene vrouw schreef aan haar man, die op reis was: „Lieve man! Ik schrijf u, ondat ik niets te doen heb, en ik eindig dezen brief, daar ik u niets weet te schrij ven. E ene bittere ondervinding deed een sergeant van Gombong op, die met verlof te Soerabaja kwam. Geen lo gement wilde hem bergen, hoewel hij des noods vooruit wilde betalen. Op den ser geant, die keurig gekleed aankwam, was boegeuaamd niets te zeggen. Het oude vooroordeel tegen militairen beneden den rang van luitenant blijkt echter nog on verzwakt te bestaan en bestuurders van de inrichtingen, waar hij zich aanmeldde, vreesden blijkbaar, hunne overige gasten te ontstemmen. Hoa valt toch zulk eene han deling te rijmen met de enthusiaste woor den van waardeering over het indische leger, dia steeds zoo mild worden ge bruikt SoerCt.) t U i t het nieuwsb1ad eener stad, waar de nummering van rijwielen is ingevoerd: „Verloofd No. 35743 met No. 15051.' De inschrijving vandeFi- garo ten bate van de weldadigheidsinstel lingen, die de verbrande bazar in de Rue Jean Goujon moest steunen, heeft reeds meer dan 750,000 fres. opgebracht. Smakelijk eten! Gast„Zeg eens Jan, waarom houdt je mijn biefstuk met je beide duimen vaet Kellner„Ja ziet u, die biefstuk is er al eenmaal afgegleden en over den grond gekeild, maar voor de tweede maal zal ie 't me niet lappen." Kinderlijk. Kleine Marie leest op eene spijskaart „gekookte zeeton gen". „Mama', vraagt ze, „worden de landtongen ook gekookt Een goed antwoord. Twee boeren hadden ruzie. „Als 't waar is," riep de een, „dan laat ik me den kop afhakken." „Dan kan je licht zeggen," was 't ant woord, „want je zoudt er niet veel aan verliezen." Familiaar. „Nietsnieuw s?" vroeg een luitenant, dis de ronde deed, aan een recruut, die voor bet eerst op wacht stond. „Nee luit'nant I weet uwes niksp" Aan boord rand eLeonard, zaterdag van Nieuw-York naar Gslveston vertrokken, is zondag brand ontstaan. Tien passagiers en drie matrozen zijn ge stikt. Achttien stokers moesten met re volvers verhinderd worden, te deserteeren. Toen de brand gebluscht was, werden de passagiers op de stoomboot City of Augusta overgebracht en keerde de Leo- nard naar Nieuw-York terug. Ingeschreven van 8 11 Mei 1897. Geboren: Jannetje, d. van Cornelis van der Oord en van Neeltje Vries. Jan, z. van Dirk Visser en van Maria Nieuwenbarg. Arie, z. van Klaas Snaas en van Aagje Korver. Ondertrouwd Gesne. GetrouwdJan Wijbrens Kunnen en Dieuwertje Molenaar. Overleden Arie Koomen, oud 68 jr. en 5 mnd. Ingeschreven van 30 Aprii 7 Mei 1897. Geboren: Hargaretha Aletts Wülemina, <L r. Pie- ter Swarth jf en Aletta Willemina Jansen. Jan Pieter, a. v. Hendrik Smit en Anna Smit Cornelis, a. v. Dirk Wildeboer en Antje Neefkes. OndertrouwdKlaas Quak, jm. Arbeider, 22 jaar te Zijpe en Pietertje van der Sluis, j.d. zonder be roep, 19 j. te Zgpe Cornelis Koomen, j.m. Straat- maker, 34 j. te Schagen en Elisabeth de Moei, wed. van Gerrit Jongejan, zonder beroep, 33 j. te Zijpe. Jan Blaauw, jm. Postbode, 25 j. te Schagen, on langs te St. Maarten en Sjookje Ha ze belt, jd. zonder beroep, 22 j. te Zijpe. GetrouwdJacob Glas, j.m. Arbeider, 24 j. te Sint Maarten en Aaltje Dekker, j.d. zonder beroep, 22 j. te Schagen. Pieter van der Flnit, jm. Arbeider, 2S j. te Texel en Dorothea Maria Kooijman, jd. zon der beioep, 24 j. te Zijpe. Pieter Kraakman, j.m. Koopman, 20 j. te Helder en Elisabeth Keizer, jd, zonder beroep, 22 j. te Zijpe. OverledenTrijntje Kapitein. 75 j. Echtgen., van Lanrens van Zoonen. Dirk Klok, 36 i-, echtgenoot van Trjjntje Koorn. Johannes Hum inert, 3 j. en 10 m, ,z.v. Hendriken Marijtje Stroet Ingeschreven van 1 30 April 1897. GeborenGeertje, d. v. Simon Tijsen en Geertje Wigbout. JaaDtje, d. v. Pieter Breet en Geertje Smit. Simon, z. v. Wil lem Kaan en Trijntje Kooij. Neeltje, d. v. Dirk Koorn en Trijntje Vergat. Simon, z. v. Jacob Kuut en Neeltje Bont. Ondertrouwd Dirk IJpma en Neeltje Gorter. Simon de Wit en Dina ten Bok- kel. Jacob Keijzer en Antje Rotgans. Arie Glim en Cornelia Vroone. Herman Darphorn en Frederika Halfweeg. Simon Lont en Antje Bakker. Maarten Bais en Maartje Keijzer.Jan Lont ea Trijntje Bais. GetrouwdSimon de Wit en Dina ten Bokkel. Dirk IJpma en Neeltje Gorter. Arie Glim en Cornelia Vroone. Herman Darphorn en Frederika Halfweeg. Simon Lont en Antje Bakker. OverledenFerdinand Keulen, oud 17 maanden, z. v. Ferdinand KenleD, (over leden) en Aagje de Wind. Aaltje Bak ker, ond 32 jaar, echtger.oote van Jan Rotgans. Jan Koorn, ond 24 jaar, z. v. Jan Koorn en Trijntje Zomerdijk. Geertje de Wit, ond 5 jaar, d. v. Jan de Wit en Geertrui Beukema. Nan Dirk Lont, oud 7 maanden, z. v. Cornelis Lont en Trijn tje Verfaille. Cornelis Vermeulen, oud 78 jaar, weduwnaar van Trijntje Zomerdijk. Elisabeth Poel, oud 68 jaar, echtgenoote van Meijert de Haau. Ingeschreven van 1 30 April 1897. Geboran 20 April, Pieter, z. v. Cornelia Jes en Gezina Liefhebber. Ondertrouwd 9 April. Jan Brugman, j.m. 24 jr. en Antje Wit, j.d. 24 jr. 15 dito. Floris Klaver, j.m, 22 jr. en Aafje Molenaar, j.d. 20 jr. 16 dito. Arie van Zoonen, j.m. 24 jr. en Elisabeth Koster, j.d. 21 jr. 16 dito. Jan Bood, j.m. 28 jr. en Dieuwertje Pater, j.d. 23 jr. 16 dito. Cornelis Kuiper, j.m. 22 jr. en Dieuwertje Wit, j.d. 21 jr. Getrouwd23 April. Jan Brngman, j.m. 24 jr. en Antje Wit, j.d. 24 jr. 30 dito. Arie van Zoonen, j.m. 24 jr. en Elisabeth Koster, j.d. 21 jr. 80 dito. Cornelis Kuiper, j.m. 22 jr. en Dieuwer tje Wit, j.d. 21 jr. 80 dito. Jan Bood, j.m. 28 j. en Dieuwertje Pater, j.d. 23 jr. 30 dito Floris Klaver, j.m. 22 jr. en Aafje Molenaar, j.d. 20 jr. Overleden 18 April. Timen van Essen, oud 8 j. en 8 m., z. v. Hendrik van Es sen en Aatje Vink. 19 dito. Ariën Wit, oud 55 j., echtg. van Neeltje Peetoom. 22 dito. Mijnontje den Adel, oud 39 jr., echtg. van Jan Krait. Schagen, 12 Mei 1897. In den stal van den heer Maarten de Groot van Purmerend wa ren koeien lijdende aan moud- 611 klauwzeer en verder dieren, die ver dacht werden, die ziekte onder de leden te hebben. Van die verdachte dieren zijn er 82 naar onze gemeeote vervoerd, die nu volgens wettelijke bepaling onder scher pe controle zijn gesteld. 6de Klasse Trekking van 10 Mei. Prjjs van f 1000 No. 16397 20846 400: No. 1016 3127 6107 16746 f 200: No. 326 1294 1 100: No. 75 3775 6427 13326 19186 19366 20489 5de Klasse Trekking yan 11 Mei. Prijs yan f 1000: No. 862 8659 1 400: No. 5491 13055 20498 f 200 No. 11971 12350 f 100No. 185 278 7270 7290 7526 9595 9914 12444 14358 16001 18120 Moor», 8 MEI 1897. Aangevoerd 6 H.L. Tarwe f 5.a Rogge Gerst Haver Witte Erwten Groene Grauwe Vale Bruine boonon Witte Paarden Karwijzaad Mosterdzaad 2 Paarden 70 Koeien 735 Schapen 2352 Lammeren 30 Kalveren 30 Varkens 2 Zeugen 190 Biggen Kip-Eieren per 100 3825 koppen boter, p. kop 2 11 8 6 s s i 4— 3.75 a a a o a Alkmaar, 8 MÉI 4 Paarden 28 Koeien en ossen 110 nucht kalveren 3.25 7.25 8— 10— 7.25 5.50 a 8— 5— 10— 15— 75— „175— 20.- 3.— 5— 8— 40 3— 2.10 0.40 '97. Aangevoerd f 70.— a ,130— a 5.— a 7.25 450 4.75 4— 8 10— 13— 12— 9— 10— 5.50 150— 250— 27.— 9.— 14— 16— 50— 6— 2.25 0.42» 150— 150— 12—

Schager Courant | 1897 | | pagina 3