Mr. Fokker. Mr. FOKKER, Boerenmeid, INGEZONDEN. Kiezers. Binnenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Predikbeurten. Burgerlijke Stand. AD VEKTENTIEN. Van Kossem. Kwestie Boar Fokker. J. Strij bis Azn. A Arts. Donderdagavond, den lOden dezer, besprak de heer J. O. vuii l-vu ijk hof, candidaat voor de Tweede Kamer, in de zaal van den heer D. Bijl te Nieuwe Niedorp, voor slechts zeer weinig publiek het onder werp „Een zelfstandige arbeiderspartij. Nadat de kleine vergadering door den heer Melchers van Zuid-Scharwoude met een inleidend woord was geopend, zette de heer Fan Kuijkhof uiteen, dat de bij deze beperkte uitbreiding van het kiesrecht mede tot de stembus toege laten kiezers, hoe lauw ook, blijkens weer deze vergadering, met nieuwe ei- schen zouden voor den dag komen dat de tegenwoordige alom verkondigde leu zen: „clericalisme of anti-, protectionisme of vrijhandel", den arbeider weinig raak ten, dat zij zelts de noodzakelijke soci ale hervormingen op den achtergrond drongen. Wieringen, 9 Juni. Hervormde Kerk te Hipolitus- hoef c. a. op Wieringen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c.a. Hervormde Kerk Barsingerhorn c. a. Gem. 8C11AGEI. P. OUDT, J. v. E ijzeren G. G. Borst. D. Wit Kz. Schotvanger- gedeeld en in welke organisaties zij ook opgenomen mogen zijn, het vertrouwen verbeuren, dat nu door die te groote verwachtingen gewekt werd. Ook dit is eene reden voor ons, om rustig en kalm en onvervaard den strijd te strijden, maar niet door kunstmatige verbindingen eene schijn meerderheid te vormenwant wij weten, wat wij willen, en weten ook, dat wij kunnen volbren gen, wat op onze programma's staat; er is daarbij niets onrijps, niets onbereikbaars, niets onuitvoerbaars er is niet meer be loofd, dan gegeven kan worden, maar gegeven alleen door hen, die het ernstig en ten volle willen. Aarzelende, twijfe lende, halfslachtige medestanders kunnen wij niet gebruikenwant ook van ons zal, als wij de meerderheid erlangen, verantwoording gevraagd worden, wat wij ermee gedaan hebben. Welnu, wij duchten die verantwoorde lijkheid niet, wij zien tegen het verkrijgen der meerderheid niet op, want wij weten, dat zij houden zal, wat het £/»i<f-program belooft, als maar de meerderheid be staat uit kloeke, degelijke mannen, die dat program uit volle overtuiging heb ben omhelsd. En dusop zulke mannen brenge men dinsdag zijne stem uit, vol vertrou wen, vol moed en vol goede verwachting. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven de meerderheid brengen. Indien ge wacht tot de herstemming kan 't te laat zijn. Schagen, 12 Juni '97. d8 De rede van den heer van Asch van Wijck, te Schagen gehouden, noopt mij, U een ernstig woord van waarschu wing toe te roepen. Het streven der kerkelijke partij: bijzondere school regel, openba re uitzondering, en wat daaruit volgtgewetensvrij beid aan banden gelegd, was, om de z. g. liberale pro- tectionisten niet aftestooten zoo zoetsap pig voorgesteld, dat de heer v. A. v, IV. na een krachtig protest onzerzijds tegen de aanranding der openbare school, kon verklaren, deze geestdrift niet te begrij pen, omdat hij het openbaar onderwijs niet had aangerand. Kiezer, welken godsdienst gij ook belijdt, want dat heeft er niets mede te maken, voelt ge niet, dat de bewering „dat het openbaar onderwijs niet opvoe dend is", een onwaarheid is Neen, mijnheer v. A. v. IVhet open baar onderwijs is niet kerkelijk, maar wel opvoedend. Kiezer, welken godsdienst gij belijdt, voelt ge niet, dat bijzonder onderwijs re gel, openbaar onderwijs uitzondering, tot gewetensdwang moet lijden, want dat daardoor on- en minvermogenden op plaatsen, waar ze in de minderheid zijn, genoodzaakt worden, hunne kinderen naar eene school te zenden, waar onderwijs in kerkelijken, dogmatischen (niette verwarren met opvoedenden) geest wordt gegeven De kerkelijke partij heeft, toen de subsidies aan het bijzonder onderwijs zijn toegestaan, gezegd, daarmede tevre den te zijn en niet meer te zullen vragen, om zoodoende de liberalen, die zij daarvoor noodig hadden, tot te gemoetkoming ter wille van den vrede te bewegen. Thans, nu zij denkt, de macht in handen te krijgen, wil zij meer. Noemt gij dat eerlijk Ziet gij nu, dat zij niet zal rusten, voordat gewetensvrijheid in het vrije Nederland tot een hollen klank is ge maakt Met den diepsten eerbied voor elke waar achtige geloofsovertuiging, katholiek of orthodox, of welken ook, bezield, vraag ik gewetensvrijheid voor ieder. Katholieke en orthodox-protestantsche kiezers, hoe geloovig ge ook zijt, gij kunt Mr. v. A. v. W. niet stemmen, want indien ge gewetensvrijheid voor Uzelf vraagt, moet ge 't ook voor andersden kenden vragen. Neen, mijnheer v. A. v. JVaan uw zoet gefluit„Vooruitstrevenden, indien Mr. v. d. Kaaij in herstemming komt met mij, dan hebt ge van mij op soci aal gebied meer te verwachten dan van hem", geven wij geen gehoor. Arbeiders, kunt ge 't gelooven, dat een partij, die in zake gewetensvrijheid geen recht wil betrachten, die terwille van haar bondgenoot dat schandelijke voor recht der rijken, de dienstvervangiüg, voor tal van jaren wil bestendigen, U sociale rechtvaardigheid wil brengen Maar vooral tot U, z. g. liberale pro- tectionisten, tot U een ernstig woord. Als protectie in uw voordeel is, wat ik ontken, dan verkoopt ge uw vrijheid van geweten voor geldelijk voordeel. Is 't niet in uw voordeel, dan doet ge 't voor een hersenschim. Uw voorouders hebben hun leven verkocht voor uw vrijheid, gij ver koopt die weer voor geld. Mr. v. Asch v. Wijck heeft gezegd, eerst sociale hervorming en dan protec tie, maar dat de schoolstrijd voor op zou gaan, verzweeg ZEd. wij selijk. Ik vraag U met aandrang, stemt Nïiv Fokker in naam der rechtvaardig heid stemt niet Jhr. Mr. v. Asch v. Wijck. Bljjft niet thuis, want 't gevaar is groot en één 6tem kan den kerkelijken Zooals uit het verslag der politieke rede, door IVIr-. ID. Fokker te WIERINGER WAARD gehouden, reeds ten deele bekend is, werd door Os. de Boer* aldaar een door Mr. Fokker ge noemd cijfer in twijfel getrokken, Ds. de Boer deelde evenwel niet het z. i. juiste cijfer mede, noch voerde hij argumenten voor zijn twijfel aan, doch sloeg den spreker een weddenschap om f 100.ten bate der armen voor. Deze wijze van debatteeren werd door Mr. Fokker aanvankelijk met schouderop halen begroet, doch toen Ds. de Boer aanhield, nam spreker de weddenschap aan, zeggende, dat in elk geval de armen dan f 100.— er bij profiteerden. Het cijfer betrof het bezit van vastj goed hier te lande door niet-ingezetenen en Mr. Fokker heeft beweerd, dat dit, wat de ongebouwde eigendommen betreft, 4 h 5 of ruim 4°/0 van het to taal ongebouwd van het geheele Rijk bedroeg. Ds. de Boer beweerde daar tegenover, dat het bezit van buitenlan ders door den spreker veel te hoog werd opgegeven, waarna deze nog zijne bron nen noemde en zich ten aanzien van de betrouwbare wijze, waarop het cijfer gevonden was, beriep op den aanwezigen ontvanger der Registratie te Schagen. Nochtans bleef de heer Ds. de Boer zijne bewering volhouden en werd be sloten, dat het bestuur der kiesvereeni- ging te Schagen na raadpleging der cij fers zoude beslissen. Zonder ons te begeven in eene beant woording der vraag, of het in een debat niet de voorkeur verdient, argumenten voor te dragen in de plaats van wedden schappen, publiceeren wij hieronder de officieele cijfers, ons door den genoem den ontvanger verstrekt. Deze schrijft ons „Den 4 Febr. 1895 werd door Mr. E. Fokker als kamerlid tot den Minis ter van Financiën het verzoek gericht, „om een opgave te ontvangen van het be- „zit van vast goed hier te lande door niet- „ingezetenen. De Minister zegde zulks „toe en droeg bij brief d.d. 18 Febru ari 1895 no. 80 Registratie aan de ontvan gers der Registratie op, om, elk voor „den kring van zijn kantoor, die opgave „samen te stellen. Die ontvangers toch „hebben van bedoeld vast goed een af zonderlijke boekhouding, die jaarlijks „wordt bijgehouden. „Het resultaat van dat onderzoek, ge- „vende den toestand van begin 1895, werd „door den Minister medegedeeld in de „Memorie van Antwoord op het Y. Y. der „le Kamer betreffende hoofdstuk Yllb „der Staatsbegrooting 1896 (zie Hand. „le Kamer 1895/6 blz. 197). „De hier navolgende cijfers zijn ont beend aan de „jaarcijfers der Centrale „Commisie voor de Statistiek",welk werk „uit officieele gegevens wordt samenge- „steld.Kolom 2 is door mij conform bevon- „den aan de officieele cijfers, in de Hande lingen der le Kamer voorkomende. „Uit die cijfers blijkt, dat het percenta ge, over het geheele land gerekend, be draagt 4.£5 en dat de bewering van vMr. Fokker derhalve juist was. Belastb. opbr. van ongebouwde eigen dommen,beboerende Totale belast aan niet-ingezete Provinciën. bare opbrengst nen des Rijks, ongebouwd. TOTAAL. pCt, Noord-Brabant. 10.628741 660279 6.2 Gelderland. 12.371248 446192 3.6 Zuid-Holland. 16.257528 369769 2.2 Noord-Holland. 11.992785 122713 1.0 Zeeland. 6.915662 1645080 23.8 Utrecht. 5.137338 124834 2.4 Friesland. 13.077710 83005 0.6 Overjjsel. 5.420658 46504 0.9 Groningen. 8.459826 24118 0.3 Drente. 1.813883 9816 0.5 Limburg. 4.230329 573411 13.5 96.305708 4095721 4.2 (get.) de Joncheere, Ontv. Regist. hun geestverwant en lieten al de ande re belangrijke vraagstukken waaron der toch zeker het bestaan der Op. school ook recht heeft te behooren hen koud. Wat helaasbij vele pro tectionistische liberalen het zwaarste weegthet invoeren of achterwege bljjven van graanrechten, het staan of vallen der Op. school, weten wij allen te goed, die den ijver hebben gezien, waar mee zij het protectionistisch vaandel in dit district hebben geplant en verdedigd. Het antwoord van den heer v. A. v. fV. op de vraag van den heer Roep) wat bij de anti-revolutionaire partij, zoo zij aan het roer mocht komen, het eerst aan de beurt zou zijn„protectie" of „so ciale hervorming" moet h.h. pro- tectionisten dan ook wel als een stort bad op het lijf zijn gevallen. Zonder weifelen antwoordde de heer v. A.v. FT.: de sociale hervormingen en niet on handig wist hij daarbij met het oog op eene eventueele herstemming tusschen hem en den heer Fan der Kaag, de pun ten van aanraking tusschen het anti- re v. program en dat der Liberale Unie in het slot van zijne repliek in te vlech ten. Mocht echter onverhoopt de heer r. d. Kaag en niet de heer Fokker met den heer v. A. v. W. in herstemming komen, dan wordon alle Fokkerianen Kaaimannen en geen Aschmannen. Het woord van protest van den heer Drees vond instemming, de inleider heeft het ondanks zichzelven erkend. Maar hoeveel temeer waarde nog zou dat protest hebben gekregen, als niet de heer Drees of een ander onderwijzer, maar iemand, buiten den onderwijzerskring staande, den handschoen, der Op. School in het aangezicht geworpen, had opge nomen en had getuigd, waarom een groot deel van het Ned. Yolk de Op. School nog lief heeft, haar, de kweekplaats van verdraagzaamheid en broederzin had getuigd, hoe nog altijd de Op. Onder wijzers in art. 23 der wet, waar het spreekt van „opleiding tot alle christelijke en maatschappelijke deugden" lezen „opleiding tot alle maatschappelijke, zedelijk-godsdienstige deugden," als daar zijn braafheid, onomkoopbaarheid, vrij heidszin, liefde tot den evenmensch, ver draagzaamheid, eerbiediging van eens anders denkwijze. Welnu, wat hebben wij te wachten van mannen alb den heer v. A. v. W die het openlijk en onomwonden heeft erkend, dat de bijzondere school regel, hoofdzaak, de Op. School uitzondering, aanvulling moet worden Wat anders dan dat als eerste punt op het program der anti-revol. partij, zoo zij in haar monsterverbond met de Katholieke partij het roer van 't schip van staat in handen krijgt, zal staanhervattinq van den on- zaligen schoolstrijd. Niet het protectie- vraagstuk no. 1, maar de sociale her vorming, zegt de heer v. A. v. W. Ik geloot hem gaarne, maar durf voor spellen, dat daartoe als het eerste en meest kardinale punt zal behooren de vrijheid der secteschool. Zullen de protect. liberalen tot dien prijs hun graanrechten ^-durven koopen Ik vrees van wel, maar dan richt ik mij tot u, vele nieuwe kiezers, arbeiders in hoofdzaak, en vraag u op uw practisch geweten, uwe beurs af, of gij den protectionist zult steunen, die u duurder brood wil bezorgen en op uw zedelijk geweten af, of gij, door den an tirevolutionair te stemmen, ertoe wilt me dewerken, het bestaan onzer openbare school te ondermijnen. Wilt gij geen duurder brood, wilt gij uw kinderen als altijd kunnen zenden naar de Op. school, waar gij zelf onder wijs hebt genoten en het laatst niet het minst wilt gij verbetering van maatschappelijke toestanden voor allen maar voor u zelf in de eerste plaats, kiest dan den candidaat der vooruitstre- venden in dit district, kiest Mijn dank voor de plaatsing, Uw dw. J. HL Ressing. Het Bestuur der Afd. Schagen der Liberale Unie. Schagen, 11 Juni '97. Geachte Redacteur f Toen op de vergadering van 1.1. don derdag, in den huize Cérès te Schagen gehouden, de inleider, de heer Jhr. Mr. van Asch van Wijck zijdelings een aanval deed op de Op. school, was het de heer Meijer Drees van Dirkshorn, die daarna een woord van krachtig protest deed hooren tegen de bewering van den inleider, dat de Op. school slechts nutti ge kundigheden aanbracht en niet tevens medewerkte tot de zedelijk-godsdiensti ge ontwikkeling der jeugd. Het applaus, dat op deze ontboezeming van den heer Drees volgde, was zóó geest driftig en tevens zóó algemeen, dat te recht de vraag bij velen mocht opkomen: Zijn wij hier allen tegenstanders van den heer v. A. v. W.Ik durf echter niet beweren, dat al de voorstanders der Op. school hebben ingestemd met dit applaus, want naast den afbreker der Op. school zagen velen ter vergadering in den heer v. A.v. W. den opbouwer van het protec tionisme. Als zoodanig was de inleider Hetbestuur der Libe rale kiesvereeniging alhier maakt bekend, dat abusievelijk onder de aanbeveling van M!r*. I^olvlzer is geplaatst de naam van I>. de Waard, dit had moeten zijn L. de Waard. Het Bestuur der Kiesvereeniging al hier deelt mede, dat de aanbeveling van mede werd onderteekend door de heeren: H. B. Maasen. Arie Stam. C. Smit Czn. Nieuwe Niedorp: W. Hartenberg. D. Tuinman. W. Blokker. J. G. van Eden. J. C. Groot. J. Zeeman. Barsingerhorn: A. v. d. Oord, die evenwel te laat werden ingezonden, om nog onder die aanbeveling te worden geplaatst. Hugowaard heeft als candidaat voor Lid der Provinciale Staten gesteld, de heer L. van de Vijzel, burgemeester te St Pankras. De anti-clericalen, evenals de clerica- len, zouden bij eventueele meerderheid in de Kamer als eene zeepbel uiteen spatten. Ook protectie kon de leus der arbei ders niet zijn niet, omdat het vrijhan delsstelsel tot verbetering zal helpen, zooals de liberalen beweren, maar wijl het eerstgenoemde eene bevoorrech ting van het kapitaal is en elke indi recte belasting hatelyk voor den arbei der. Niet, zeide spreker, lag het maatschap pelijk euvel aan het clericalisme of liberalismeaan het kapitalisme. Daar door was het mogelijk, dat slechts en kelen profiteerden van den vooruitgang der wetenschap en dit wenschte de soc. dem. arb. partij te verhinderen, niet door het tegengaan dier meerdere wetenschap, maar door het ten alge- meenen nutte aanwenden daarvan. Zoowel om tot dit laatste, als tot eene radicale verbetering van den rechtstoe stand der vrouw en het bekleeden van goed bezoldigde betrekkingen ook door volks kinderen te komen, was noodig eene krach tige, zelfstandige arbeiderspartij. Elke ingrijpende sociale hervorming, betoogde spreker, stuitte af op de grond wet en dus luidde het eerste en hoofd punt van het program der soc. dem. arb. partij: „Grondwetsherziening, om te komen tot een algemeen, enkelvoudig kiesrecht voor mannen en vrouwen". Yan den in vloed der vrouw verwachtte men meer zedelijkheid, ook in de wetgeving. „De pensionneering van oude eninva- liede werklieden" moest en kon de staat bekostigen door bezuiniging toe te passen op uitgaven voor hooge tractementen en pensioenen en leger en vloot. Na eene verdere toelichting van het program eindigde spreker zijne helder, kalm en eenvoudig uitgesproken rede met eene opwekking tot organisatie op anti- kapitalistischen grondslag. Wijl niemand debat wenschte, sloot de heer Melckers hierop de bijeenkomst met eene aansporing (ot meer politiek leven en den wensch, dat men zou stem men den candidaat der arbeiderspartij. Heden morgen omstreeks 7 uur zag men vanuit de haven alhier,een schip met twee noodseinen in den mast, liggende op de Zuiderzee. Terstond voer de visschersschuit van W, Wit op het in nood verkeerende schip aan en had het geluk, den schip per met zijn zoon en den knecht be houden in de haven te brengen. Bij aankomst bleek het te zijn de tjalkschipper C. Verfaille van den Oever alhier, welke in den vroegen morgen een lek aan zijn schip bekwam, dat was geladen'met grint. Het schip is gezonken en was niet verzekerd. oud 23 jr. en Grietje Pronk, oud 31 :r den wonende te Schagen, J Dei- Getrouwd: Geene. Overleden: 9 Juni.Levenloos aangeenv kind van het mannelijk geslacht van CornI?-n Huiberts en Catharina Bakker. Ils Marktberichte n. i De Protestantsche kies- vereeniging Burgerplicht te Heer Schagen, 12 Juni 1897. -Donderdagnamiddagte ongeveer half vjjf geraakten niet minder dan twee personen, een vader met zjjn zoontje, twee honden, een varken en een mand vet te water. Die waterdompeling gebeurde op de Lange Snevert, doordat de honden, gespannen voor den wagen, waarin zich de bovenge noemde personen, varken en mand vet bevonden, achter de schapen, die men daar op dat oogenblik voorbijkwam, begonnen te jagen en zoodoende te water geraakten. Allen kwamen met een nat pak en den schrik vrij en hadden geen letsel bekomen; alleen de mand vet was er niet beter op geworden. SCHAttKA. De Godsdienst-oefeningen beginneD om 9 Vj ure, des voormiddags. 13 Juni Geen dienst. 13 Juni Westerland n. 2 u. Ds. Miedema, 13 Juni Geen dienst. 13 Juüi voorm. Barsingerhorn. nam. Haringhuizen. Ingeschreven van 9-11 Juni 1897. GeborenGeene. Ondertrouwd; Wilhelmus Karei de Jong, 8CHAGEN, 10 JUNI 1897. AangeT^" 5 Paarden f 30— a 190' 3 Stieren 60— a 125~" 20 GeldeKoeien(magere), 90.a icn""" 30 Vette Koeien ,170— a 225'^ 25 Kalikoeien ,140— a 170 20 Vaarzen 50._ 7o"~ 20 Nuchtere Kalveren 822 150 Schapen (magere) 16a 90 100 Idem (vette) f 18.— a 25 Overhouders a 640 Limmcren 6. a li'~* 20 Bokken en Geiten 1— a 7'" 45 Varkens (magere) 12— a 17""" 35 Idem(vette) per K.G. —.33 a 40 Biggen 6- a 9 38 30 Konijnen _.i0 a 20 Kippen -.40 a 7? 650 Kilogr. Boter —.75 a 700 Kaas _.20 a _95 5000 Kipeieren 4500 Eendeieren a 35 2.25 a 2^75 2 90 a 3._ Op de op 9 Juni ie WlERitf(jEN houden markt werden aangevoerd- 4 Koeien f 80 a 150 3 Vaarzen ,80.- a 13q 5 Nuchtere Kalveren 6.~ a 5-50 a 9- 9— 738 Lammeren HOORN, 10 Juni 1897. Kleine Kaas, hoogste prijs f 24.50. Com- missie f23. Middelbare f 19— Hooikaas f—aangev. 377 stapels, wegende- 121887 Kilo. 8 01 ALKMAAR, 11 JUNI 1897. Aangev. GraDen: 117 H.L. als; H.L. Tarwe a i HL. Rogge, f— f_._. HL. Gerst f— a l4? HL. id. Chev. f 4.15 af 4.25. 35' HL Haver f 3,10 a f 3.65. 31 HL. bootten- Paarden-jf 0— a f Bruine id. t 7.25 a f 9— Citroen- f -— a f Dniven- f a f 31 Witte- f 6— a 7— HL. Kanariez t a 0 HL. Mosterd zaad rood, f a f H.L. id. Geel a1 HL. Karwijzaad f a HL. Blauw Maanzaad f a 5 HL. ErwtenGroene f 13— a 5 Graowe f 13— af ya|e. a f Witte f ALKMAAR, 11 JUNI 1897. KeiDe Kaas, f 25.25 Commissie f 24— Middelbare f 23. f';[aangevoerd 600. stapels, wegende 200000 K.G. Handel matig ENKHUIZEN, 9 JUNI 1897. Heden werden aangevoerd9 stapels kaas, prüs f 21.50 per 50 K.G. De prijzen der zaden waren sis volgt: Karwijzaad f 9.87' a f Mosterdzaad f 14 75 a f 15— Maanzaad f 8— a f Groene erwten f7— a 7.50. Vale erwten f 7.a 8—. Wijker Vale f 6— a 6.75. Grauwe erwten f 7.50 f 8.75. Bruine boonen f 5.50 7.25 Paaardeuboonen f a—.Gerst 13.75 a 4.25, Haver f3— a 3.25. Aangev.: Vette Varkens f .16 a —.20 per 7s KG. Magere Varkens f 11.— a f21— p. st. Biggen f 5.50 a 9.50 Scha pen f 16— a 23.Lammeren f 6. a 9.—. Konijnen f 0.50 a f 1.10. Kippen f —.90 a 1.40 per stok. Eieren f2 75 a 3.— per 100 stuks. Boter f0.52'a f0.55 per kop- Den 5den Juni overleed te Amerongen, in den ouderdom van 76 jaren eu 6 maanden, onze Vader en Behuwd-Vader, de heer weduwnaar van IMMETJE SLOOT. Uit aller naam, W. OUDT. Kolhorn, 10 Juni 1897. Wegens familie-omstandigheden eerst heden geplaatst. Ondertrouwd: Sergeant-schrijver K. N. M. e n Scbageufj De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan Familie, Vrienden, Buren en vooral ook aan Dr. Melchior te SCHA GEN, voor hunne onvermoeide hulp en belang stelling, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijne geheide Echtgenoote, Elisabet Bakker, on dervonden Nieuwe Niedorp, 11 Juni '97. Ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling, bij de vieriug hunner25—j arige echtvereeni* ging ondervonden. K. BAKKER, en F. BAKKER- Barsingerhorn, Juni 1897. TERSTOND GEVRAAGD een flinke in een klein gezin, a f'2.50 Per week. Brieven fr. letter ZBoekhan del Herms. Costar en Zoon, Alkmaar»

Schager Courant | 1897 | | pagina 2