INGEZONDEN. Kwestie Fokker-de Boer. PLAATSELIJK NIEUWS. GEMENGD NIÉUWS? ia Provinciale Staten van Noord- Holland. Verkiezingen Tweede Kamer. ATTENTIE 8. v. pl. candidaat stellen. „der Alte August' gen' die"°' - bo"' De heer C. Prins vin Anna Paulowns, candidaat bij de ver kiezing voor Provinciale ïotaten, trad j. 1* zondagnamiddag in de kolfbaan van den kastelein Ooijers te Barsingerhorn voor de kiezers aldaar op. Daar dit optreden van den heer Prins eerst een paar dagen van te voren was aangekondigd, bestond het gehoor slechts nit een 25 man. De eenvoudige duidelijke voordracht, waarmede de spreker eenige belangrijke vragen van den dag behandelde, zoo als uit het verslag zijner te Schagen ge houden lezing kan worden nagegaan, had anders wel eene betere opkomst van belangstellenden verdiend. Na de lezing bracht niemand der aan wezigen op— of aanmerkingen bij. Bij de op 5 dezer gehou- den verkiezing van twee hoofdingelanden voor de banne Haringcarspel werd herkozen de heer R. Boon en gekozen de heer J. Schoorl. Voor de betrekking van Hoofd aan school no. 1 te Heer HugO- waard zijn op de voordracht geplaatst de heeren D. Ijalma te Helder, J. Bits te Alkmaar, E. de Boer te Beverwijk, J. Porie te Winkel, J. W. Bulseheom te Groot Schermer en K. Beider te Schar dam. De vijf eersten onderwijzers, de laat ste hoofd der school. In de flink bezochte ver- gadering der Protestantsche Kiesvereeniging Burgerplicht* te Heer Hugowaard, den 5en in de Hengstman gehouden, werd aan den gewezen secretaris, den heer J. Met door den Voorzitter hulde bewezen voor zijn bijzonderen ijver. De bespreking over de aanstaande ge meenteraadsverkiezing gaf den Voorzitter aanleiding, mededeeling te doen van eeni ge zaken, die hem ter oore waren geko men, o.a. het bedanken van den heer J. van der Oord voor de candidatuur, hum her haaldelijk aangeboden door katholieken. De lijst van kiezers werd nagegaan en besloten, de buitenwonende kiezers op te roepen, om vooral aan de stemming deel te nemen, terwijl in de gemeente ieder zich zal beijveren, zijne medekiezers naar de stembus te krijgen, ter bevordering van de candidatuur Wonder en de Boer. Na eenige discussie over den inhoud van het strooibiljet werd de vergadering gesloten met het voorlezen van het lied, in de Ned. Werkman voorkomende, ge- teekend door onzen plaatsgenoot K. P. te V. Maandagavond j. 1. hield de heer C. Prins van Anna Panlowna, candidaat voor de Provinciale Staten, in het locaal van den heer Kaan te Nieuwe Niedorp voor een klein aantal hoorders eene lezing ot iede, zoo men het noemen wil, die vrijwel over eenkomt met wat d« heer Prins te Schagen heeft gesproken, althans te oordeelen naar het verslag daarvan ia het vorig nummer der Schager Courant. Het zal dus het eenvoudigste zijn, den belangstellenden lezer naar dat verslag te verwijzen. Van de gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door de heeren D. Kuilman en B. Jansen van N. Niedorp. Eerst genoemde beweerde, dat de spreker om eene rede vóór het protectionisme te houden niet of weinig anders had behosven te spreken, en bracht tot staving dier meening enkele gedeelten der rede in herinnering. De laatste, die het in meer opzichten met den spreker eens was, maar niet voldoende was ingelicht, wenschte nog gaarne te ver nemen de reden, waarom in het vrije Engeland geklaagd werd over te grooten in voer van duitsehe industrie; of de Raf- fuisensche banken ook hier bestaanbaar en aanbevelenswaardig warenwelk heil de heer Prins verwachtte van verbetering in het pachtcontract, vergoeding aan pach ters voor verbetering van het land, landbouw scholen, enz. De heer Prins diende beide heeren van antwoord, waarna onder dankzegging voor opkomst en attentie en met aanbeveling der candidatuur van den spreker, de heer Van Wijk van Anna Paulowua de bijeen komst sloot. Woensdag 28 Juni werden te SNEEK op hel postkantoor 1000 aan bevelingen voor de candidatnur-Van Gilse, geadresseerd aan den brievengaarder te Scharnegoutum, bezorgd, die den volgen den dag (donderdeg) aan hare adressen konden worden besteld. Het blijkt nu, dat de kiezers in Ranwerderhem en Wijm- britseradeel ze eerst des vrijdags hebben ontvangen, leden waarom de kiesvereni gingen Sneek en Rauweiderhem deswege eene klacht bij den inspecteur der poste rijen te Zwolle hebben ingediend. Uit SNEEK schrijft men over de jongst gehouden herstemming voor een lid der Tweede Kamer in dat district a&u De Hollander: Het kan niet anders, of de verkiezing in Sneek zal nietig verklaard moeten worden. In IJlst toch werd aan een kie zer de oproepingskaart, die hij aanvroeg, geweigerd, zoodat hij aan de stemming geen deel kon nemen. En daarbij is te Woudsend verwarring ontstaan tusschen twee personen van denzelfden naam en is de niet-kiezer opgeroepen om te stemmeD, terwijl de persoon, die kiesbevcegd was, geeu kaart heelt ontvangen. De eerste, die das niet kiesbevoegd was, heeft aan de stemming deelgenomen en brecht zijne stem cp van Gilse nit, terwijl de kiezer, die voorbijgegaan is, op Beemskerk zou gestemd hebben, evenals de kiezer in IJlst. Was dus alles gelöopen, zooals 't be hoort, dan had van Gilse 2451 en Beems kerk 2453 stemmen verkregen en zon dan de laatste gekozen zijn geweest. Er zal dus in elk geval verzocht wor den, dat de stemming nietig verklaard worde. De beslissing daarover valt even wel eerst, wanneer de nieuwe Tweede Ka mer de geloofsbrieven onderzoek', dus in September. Zitting van dinsdag 8 Juli 1897. Bij de opening dezer zitting, welke door 61 leden werd bijgewoond, wijdde de voor zitter een woord van hulde aan de nage dachtenis der overleden leden, Kaan en Koovman. Daarop werden de geloofsbrieven onder zocht van het nieuw gekozen lid, den heer J. Zijp Kz. te Venhuizen, die na toehting zitting nam. De voordrachten tot hel verleenen van snbsidies voor landbouw eu veeteelt zijn gesteld in handen eener commissie, be staande nit de heeren Den Tex, Willioge, Zijp (Abbekerk), Kool, T. J. Waller, Coninck Westenberg, Serrurier, Kalff en Roelvink. Vervolgens werden nog eenige andere commissiën aangewezen, waarop de vergade ring uiteenging tot 8 Juli. Met het oog op eene eventueele vacatu re iu district IX is door de Amsterdam- sche afd. der „Liberale Unie" voorloopig gecandideerd voor dat district mr. A. Kerdijk. In eene te LEEUWARDEN druk bezochte vergadering van de arbeiders partij, waarbij onderscheidene arbeiders- kiesvereenigingen en vakvereenigiDgen uit Leeuwarden en andere plaatsen van het district vertegenwoordigd en vele arbeiders zeiven opgekomen waren, is ds. Bax, van Zaandam, met 62 stemmen candidaat voor de Tweede Kamer gesteld. Van Kol ver kreeg 21, Rauwerda, van Stiens 11. (De heer Bax, van dit besluit in kennis ge steld, heeft reeds bericht, de candidatuur te aanvaarden.) De vergadering besloot, een brief te zenden aan den heer Middelkoop te Leeu warden, die door de afdeeling Leeuwarden van de Prov. ïriesche Werklieden-veree- niging tot candidaat is gekozen, en hem te verzoeken, zich terug te trekken, ten einde niet opnieuw den strijd tusschen de arheiders te doen ontbranden. Voor de aanst. verkiezing van een lid der Tweede Kamer voor WINSCHOTEN heeft de Volkskiesveree- niging candidaat gesteld den heer H. van Kol, soc.-dem. Patroon en Bediende, Bij de a. s. gemeenteraadsverkiezing te ZAANDAM doet zich het geval voor, dat in een der drie kiesdistricten als candidaat zijn gesteld een patroon en zijn bediende. In district II toch is door de afdeeling Zaandam der Liberale Unie als candidaat geproclameerd de heer E. G. Verkade, lid der firma Verkade Co., welke de beken de brood-, koek- en beschuitbakkerij al daar drijft, terwijl de radicalen in dat dis trict candideeren den heer J. Switzer Az., magazijnmeester aan genoemde fabriek. Ge lukkig is de verhouding van patroon en personeel aan deze broodfabriek van dien aard, dat de heer Switzer er niet aan be hoeft te denken, zijne candidatuur in te trekken. Het ministerie. Men meldt uit DEN HAAG Nadat de heer Gleichman zaterdag is gehoord, zou volgens gerucht ook de heer Tak van Poortvliet door de Regentes zijn geraadpleegd. Prov. Staten. In het district VELSEN (candidaten Jhr. G. S. Boreel, lib., en J. H. Bijvoet, kath.) werd gekozen Jhr. G. S. Boreel, met 1348 van de 2482 uitgebrachte stem men. De heer J. H. Bijvoet verkreeg 1079 stemmen. Toen dezer dagen de werklieden der hoogdrukwaterleiding te DEVENTER bezig waren met het leggen eener leiding in de woning van den koop man Maller, in de Walstraat, stortte eens klaps een muur in en wel in den winkel, waarin drie kinderen wareD, om lompen te verkoopen. Een jongetje van 4 jaar raakte geheel onder het puin bedolven en werd met gebroken dijbeentje en belangrijke hoofd wonden opgenomen. Het tweede kind be- Kwam eenige minder belangrijke hoofdwon den, terwijl het derde kind met den schrik vrij kwam. Een Verkiezingsmanifest- De heer Aug. Kamps te Sittard, die bij de jongste Kamerverkiezingen in dat district kandidaat werd gesteld en daardoor stem ming noodzakelijk maakte, is nu weer kan didaat gesteld voor de Gemeenteraadsver kiezingen. Hij heeft die kandidatuur aan vaard en beveelt zich nu in de gunst der kiezers aan in volgend interessant manifest Edele Heeren Kiezers voor Leden van den Gemeenteraad te Sittard. Het wjas UEd. reeds lang bekend, dat ik mij zou Weinul die tijd is gekomen, en beveel mij ten zeerste in' uwe gunst aan. Het zal mijn grootste streven zijn, uwe belangen in den gemeenteraad met hart en ziel te behartigen en niet aarzelen om voor alles wat noodzakelijk is mede te werken en mijne beste krachten daartoe in te span nen. Hoogachtend, Groete Aug". Kamps, genaamd „der Alte August." Een man die uwe rechten heeft gehand haafd door zich Candidaat te stellen voor do Tweede Kamer, want zonder mijn optreden was U allen uw kiezersrocht ontnomen en moest Gjj U by eene inteekenlijst van eeni ge kiezers neerleggen en er viel niets to stemmen. Dus ze hadden allen niet noodig en schuifden hunnen Candidaat maar zoo yan de plank at, maar haltzoo ging het niet. Door mij hebt gij allen uw stemrecht te rug gekregen en hebt als kiezer uwe vrije keuze kunnen doen, en eens goed stemmen geleerd, dat in 't vervolg weet hoe te stemmen voor uwe gemeentebelangen, daar om moet U nu niet vergeten en zijn puntje eens behoorlijk zwart gemaakt, U kent hem allen goed ge noeg en weet dat hij niet bevroren is, maar recht door zee gaat om uwe belangen te handhaven en te verdedigen. Een man die durft spreken als het tijd is en volgens zijn program zorgen zal: lo. Dat onze oude kermis weder op den ouden tijd gevierd wordt, want hierdoor hebben alle neringdoenden groot nadeel. 2o. Vermindering van dien overdreven hoofdelijken omslag. 3o. Vernieuwing onzer straten, die zoo miserabel slecht zijn, dat niet alleen de lie den, maar paarden en karren den hals bre ken, ofschoon er geen arme boer of voer man met een os of in de stad kan komen oi moet toch nog straatgeld betalen; zouden dan die lieden daardoor geen aanspraak heb ben op goede nieuwe bestrating? 4o. Aanstelling van 2 a 3 arbeiders extra en alleen voor dagelijksche straatreiniging. 5o. Eene flinke en goede Torenklok waar ik Goddank als oud vakman nog al veel kennis van heb, dus dat ze ons geen prul kunnen leveren. 6o. Verbetering der wegen en kanalen in de stad, in Ophoven, Leijenbroek en Overhoven, maar zonder eigen belang. 7o. Plaatsing van minstens twee pompen in deze dorpen in plaats van die smerige open putten, waar alle vuilnis in geworpen kan worden en het drinkwater daardoor dus zeer schadelijk voor de gezondheid is. (Deze lieden betalen toch ook belasting.) 8o. De miserabel slechte verlichting in de stad, waar w\) voorloopig echter door het slechte gasnet nog een beetje geduld mede moeten hebben tot ik er ben. 9o. Voor 't doorleggen van den trein of stoomtram an Wehr tot boven aan de Putstraat en niet achterom, om deze schoone maar doode straat wat op te beuren. Edele Heeren Kiezers! Ziehier eenige ar tikels van mijn program, de rest zal ik wel aan de groene tafel uitmaken als het tfjd is, en verzeker U allen dat ik voor niets be vreesd ben en met ijver en wilskracht uwe belangen zal blijven verdedigen en tot stand doen brengen wat noodig is, als ook het groene laken aan mijn kant wat eerder ver sleten is. Dus Edele Heerlfei Kiezers, ik houd mij bij eene getrouwe opkomst op den stemdag beleefd aanbevolen. Nogmaals groete met alle Achting Aug. Kamps. P.S. Ze hadden zeker al lont geroken van mijn program door-den een of ander, want donderdag den lsten Juli hebben ze met drie man flink aan de Torenklok gewerkt, nadat ze bijna een jaar totaal heeft stilgestaan. Limb. Koerier. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur I Na het schrijven van den heer de Boer in uw blad van heden mijner zijds nog een enkel woord, zoo kort mo gelijk. Ik wensch thans alleen het volgende te constateeren. Mij werden, als een der ambte naren, die de cijfers in quaestie hadden verzameld, in de vergadering te Wieringerwaard door Mr. Fokker eenige inlichtingen gevraagd. Als gevolg daarvan gaf ik in de gere zen qnaestie ook aan het bestunr der Kiesvereeniging op zijn verzoek inlichtin gen, steeds objectief. Verder verklaarde ik wat ik den heer lokker al of niet had hooren zeggen. Het stond ieder toen aanwezige vrij daarom trent eene andere verklaring af te leg gen, zonder dat ik dan zijn naam, zoo als de heer de Boer deed, met diens naam tot eene firma zoude hebben verbonden. Mijne opvatting omtrent het door Mr. F. gesprokene, dat ik met de noodige kalmte en aandacht had gevolgd, werd la ter door den spreker zelf als volkomen juist geteekend (zie de pertinente verkla- ting omtrent de gebezigde woorden in de Schager Ct. van 24 Jani jl.j, terwijl ook anderen die juist achtten en alleen van den heer de Boer het tegendeel is vernomen. Onder deze omstandigheden laat ik het oordeel over de beweringen van den heer de Boer met gerustheid aan den lezer over. In mijn optreden in deze heb ik steeds getracht te zijn zakelijk en correct. Het zoude mij aangenaam zijn te kan nen denken, dat de heer de Boer dit ook in gemoede van zichzelf kon zeggen. Laat mij het gebrek in den vorm mogen toeschrijven aan de hevigheid der overtuiging en de hartstochtelijkheid van den ijver. De heer de Boer moge, zoo hij dit wenschelijk acht, nog een tijdlang in den toon van zijne rede en zijn schrij ven doorgaan ik zal de vrijheid nemen er verder het zwijgen toe te doen. Met dank voor de plaatsing, Uw Dw. de Joncheere. Schagen, 4 Juli 1897, Volgens deD heer de Boerzie Schager Courant 4 Juli 1.1., sprak de heer de Jon- cheere van belastbare opbrengst, waartegen Mr. Fokker niet opkwam, waaruit duide lijk blijkt, wat Mr. Fokker gezegd en be doeld heeft. Indien echter de heer de B. werkelijk meende, dat Mr. F. iets anders had gezegd, dan blijkt hieruit tevens, dat de heer de B. toen reeds wist, dat de kwestie op een misverstand berustte en had hij als fat soenlijk man dit onmiddellijk moeten z:g- De beslissing aan anderen op te dragen onder voorbehoud, dat het oordeel over de juistheid aan hem, die de beslissing vraagt, zal zijD, kan bij iemand met gezonde her senen niet opkomen, noch aangenomen wor den even onzinnig is het vermoeden, dat wij tot leden van het voorgestelde eeregerecht ons zeiven zonden benoemen. Zijn dat geen uitvluchten De bewering van den heer de dat Mr. F. zou gezegd hebben, dat 4 ten honderd van het Nederl. grondbezit bouwland zon moeten zijn, dat aan niet- ingezetenen moest toebehooren, is weder een derde onjuiste voorstelling. Voldoende bewijs, dat de heer de B. niet meer weet of wil weten, wat gezegd is en dat hij Mr. F. allerlei onjuiste be weringen in den mond tracht te leggen. Als ons laatste woord in deze kwestie thans 't volgende Wij ontkennen pertinent, dat bij de opdracht der beslissing door den heer de Boer het door hem beweerde voorbehoud zonde zijn gemaakt. Het is trouwens voor ieder duidelijk, dat het dan geene opdracht zou geweest zijn, doch de beslissing teD slotte bij den heer de Boer zelf zou zijn gebleven. Krachtens de opdracht is de beslissing bij ons en elk der partijen zal die heb ben te eerbiedigen. Wij zijn cvertnigd, dat de kwestie liep over de belastbare opbrengst. Nu de heer de Boer het door ons ter tegemoetkoming aan zijne bedenkingen voor geslagen eeregerecht heeft afgewezen, hand haven wij onze vroeger gegeven beslissing en verklaren de weddenschap door den heer de Boer verloren met bepaling, dat de som van f 100 ten behoeve van de ar men der gemeente Wieringerwaard zal. worden betaald in handen van den Burge meester van Wieringerwaard binnen acht dagen na heden. Bet Bestuur van de Afdeeling Schagen der Lib. Unie, 1?. Huis, Voorzitter. H. W. van Kossem, Secr. Schagen, 7 Juli '97. Van het Nederl. grondbezit aan bouwland, niet in 't algemeen dan toch zeker. Schagen, 7 Juli 1897. Hoe hoog de directeur der Harmoniekapel, de heer L. A. Schouten bij de leden staat aangeschreven, blijkt wel uit het feit, dat hem verleden week ter gelegenheid van zijn 25-jarig huwe lijk namens die leden een zeer fraai al bum werd vereerd, prijkende met toepas selijke iusciiptie en de portretten der le den. De heete dagen en het daarop gevolgde onweer met zijn plasregen heeft aan land- en tuinbouw belangrijke schade veroorzaakt. De in bloei staande erwten zijn in een paar dageD verbrand, waardoor de bloesem is opgedroogd, zonder vrucht te kunnen zetten. Menig bed peulen en doppers, dat prachtig beloofde, stelt nu de hoopvolle verwachtiug te leur. De vroege aardappels zijn plotseling zoodanig door de ziekte aangetast, dat zij binnen drie dagen van groen zwart ziju geworden. Da late houden zich nog goed, doch mochten ook deze spoedig door de ziekte worden aangetast, dan is er een matige aardappeloogst in 't vooruitzicht. Den 4en maakte de heer ter Linden, onderwijzer aan de o. 1. school alhier, met een 35-tal kinderen zijner klasse een rijtoertje naar het bosch ffAnas« in de Zijpe en Callantsoog. Melk, brood, zeelucht en een verfrisschend voetbad, eene duinwandeling en eene rust in het bosch gaven den kleinen kracht, om den dag vol te makenfrischheid en opge wektheid van geest en lichaam voor lan gen tijd en heerlijke vermoeidheid, die hen 's avonds vroeg in de armen van Klaas Vaak riep. Dergelijke tochtjes zijn om zeer vele redenen warm aan te beve len, om de kosten behoeven weinigen het te laten. Afloop van de aanbeste ding, gehouden op zaterdag den 3 Juli 1897, ten dienste van de Banne en den Pol der Schagen, van Timmer- en Schil derwerk. Bestek timmerwerk f 194.00. Inschrijvers C. N. Vlaming te Schagen f 283.00. P. Voormanf 224 00. D. Kramerf 210.00. J. Eriks, f 188.CO. P. Bonijk f 180.00. C. Visser a f 169.00, Aan den laagsten inschrijver gegund. Bestek'Schilderwerkf n^ru Inschrijvers,00, J. Streek te Schagenf 140 00 f 129:O0 124.00' la i'r f 124.00 Aan den laxgsten inschrijver bij het U gegund. Doodgedrukt door eP„ slang. Op eene tentoonstelling te N York heeft dezer dagen een vreeselïV voorval plaits gehad. Twee enorme slangen, (die elkander nn woedende wijze bevochten, verbrijzeld de spiegelruit van de kooi en vielen een niet onbelangrijke hoogte op de De eigenares der slangen, eene Watp reuzin, die met een dwerg, met wien verschillende kermissen bereisde eehnwÜ was, stortte zich op dereptiliëo, om onheilen te voorkomen. De python, die nog kronkelde zich „m he. lk..B°?.r en klemde haar hals tusschen zijn ringen De ongelukkige werd stervende weggedrai gen door de oppassers, die haar door mid- del van gloeiende ijzers uit deze doodeljj- ke omhelzing hadden bevrijd, Een trouwe gade. In Melle bij Caneo, Italië, trouwde voor on geveer vier weken een 70-jarige grijsaard een 20-jarig meisje en op een oogenblik van groote liefde beloofde hij haar een aardig sommetje als hij stierf. De trouwe echtgenoote dacht voortaan nog alleen aan het blinkende goud en zon er dag en nacht op, hoe zij zoo snel mogelijk in het bezit van den schat zon kunnen komen. Eindelijk had zij haar plan klaar Op een morgen, heel in de vroegte, wekte zij haar niets vermoedenden man en deed hem den voorslag, om te zamen eene romantische wandeling te doen en van een neef, die dien dag naar Marseille zou vertrekken, afscheid te nemen. De verliefde grijsaard zeide op alles ffja" en „amen" en het paar ging op weg, waarbij het langs een over het gebergte voe rend smal voetpad moest gaan. Bij het snelstroomend riviertje Voraitagaf de vrouw haar echtgenoot plotseling een hevigen stoot, zoodat hij hals-over-kop in het water tuimelde, maar door den stroom werd hij, zonder veel nadeel van zijne on derdompeling ondervonden te hebben, aan den anderen kant weer op den oever geworpen, waar hij half verdoofd bleef liggen. Toen hij weer tot bezinning kwam, ging hij, met wrok in het hart, naar huis. Zijne liefderijke vrouw was hem reeds vooruit gesneld, want zij meende zeker, dat zij hem gedood had, en zij wilde nu het geld zoeken, maar vond het niet. Ghiadho, zoo heette de man, vertelde het voorgevallene aan zijn huren en zijn vrouw werd gevangen genomen. Zichzelf dood verklaren. Zijn eigen dood-verklaring afgeven is wel iets, dat niet zoo heel vaak voor komt. Een zekere Barth, 84 jaar oud, pompenmaker te Aken, moest dezer dagen voor de rechtbank verschijnen wegens val- sche verklaringen aan den Burgerlijken Stand. Den 8en April was hij naar het bureau van den Burgerlijken Stand in A- ken gegaan en had daar verklaard, dat hij den vorigen avond was overleden. Hij had de doodakte onderteekend met den naam van zijn schoonbroeder. Zijn doel werd volko men bereiktdienzelfden avond bevatten alle dagbladen de mededeeling, dat Peter Barth, pompenmaker, overleden was. Aa- tuurlijk kwam de zaak tenslotte uit eu ook de justitie ter oore. Voor de recht bank verklaarde Barth, dat hij dronken was geweest en een grap had willen heb ben. Hij kreeg voor de grap 3 weken ge vangenisstraf. De tucht in Duitschland. Twee postbestellers in Elberfeld zijn gestraft met een boete van 1 en van 2 mark wegens onderbreking van den dienst. Bij de hevige warmte der laatste dag«n hadden zij een oogenblik stilgestaan voor een ydrinkstalletje* om een glas limona de te gebruiken. Noordpooltocht. De bekende reiziger loitenaDt Peary vertrekt op 10 Joli met eenige geleerden uit Boston, om een tocht te doen langs de westkust van Groenland. De ge e.r gaan aan land voor plaatselijk onc.rzo en worden na drie of vier maan eu w afgehaald. Peary zelf wil een voorloopig onderzoek instellen ter voorbereiding v« een tocht, dien hij in 1898 wil ou e men, die drie of vier jaren zal ^ure°' zal trachteD zoo dicht mogelijk de - 0 pool te naderen en in hooger gelegyfl N westen Eskimo's te vestigen. Een nair, die niet genoemd wil worden, de geldmiddelen voor dezen tocht bes baar gesteld. Het genoegen, g e e n 8.J te hebben. Een student te Erei schetst in een der daar verschijnend® e_ bladen dit genoegen op de volgende wij „Ik kom op een middag heel vergen°e8 door het bosch wandelen, dat naar mooie Waldsee voert; daar springen P Belieg twee kerels i chter een boom en roepen op verschrikkelijken toon u' jDs beurs ol het leven!" Kalm g' lachend haal ik daaropmijn men ledige beurs t» voorschijn en g non. nndarhnnd i« aan den eana i en ladv Baaierd treden binnen. Dit matte- I 6D an aai H0QW6U. suuura ua whi naiip m

Schager Courant | 1897 | | pagina 2