Anna Paulowna, 27 Juli 1897. I'JT EN VOOR DE PERS. Het nieuwe Ministerie. Gemengd Nieuws. bezat, werd dsarmede door den fkassier" genoegen genomen, onder voorwaarde eren- wel, dat de overige f 10 bij de uitbeta ling van den prijs verrekend zouden wor den. Na vele plichtplegingen verliet de ^kassier" het huis van mej. P. Tot dus verre is de uitbetaling echter achterwege gebleven. Eeu ingesteld onderzoek heelt aan het licht gebracht, dat mej. P. opge licht is. De die! schijnt vroeger aan de bank werkzaam te zijn geweest. Vergadering van den RAAD der gemeente Oude Niedorp op dinsdag 27 Juli j. 1., 's voormiddags ten 11 ure. Aanwezig de Burgemeester, voorzitter, alle leden en de entvanger tot assisten tie bij het behandelen der rekening. De Voorz. opent met een welkom de vergadering, waarna de notulen der vori ge worden gelezen en goedgekeurd. Iogekomen is le. Schrijven van den heer J. F. Böttger, waarbij deze wegens overlijden van zijne moeder, mej. de weduwe Bött- ger, naar billijkheid gedeeltelijk afschrij ving verzoekt van haren aanslag in den hoofdelijken omslag. Algemeen wordt besloten, afschrijving te rerleenen voor acht maanden. 2e. Een besluit van h.h. Gedeputeer de Staten dezer provincie, waarbij de gemeente O. Niedorp voor den tijd van jaren, te rekenen vanaf 1 Januari 1897, wordt vrijgesteld van het geven van on derwijs in de vrije- en orde-oefeningen aan de openbare scholen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3e. Een schrijven van de N. H. Com missie tot aanbieding van een huldeblijk aan H. M. de Koningin-Weduwe-regen- tes, waarbij wordt verzocht voor 1 Octo- ber a. s. opgave van de namen der leden van de plaatselijke commissie tot hetzelfde doel, ten einde die in een album te doen calligrapheeren, en eene afbeelding van het gemeente-wapen. Wijl tot heden nog geen plaatselijke commissie in het leven was geroepen, be sluit men, op voorstel van den Voorz., zich in beginsel bij adressanten aan te sluiten en zoo mogelijk in de volgende vergade ring de commissie samen te stellen. 4e. Het verslag van de vereeniging »de Ambachtsschool voor Alkmaar en omstre ken", hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen en belangstellenden ter lezing aangeboden. 5e. Een schrijven van den voorz. der Afdeeling „Heerhugowaard en omstreken" van ffHet Witte Kruis", waarin den Raad wordt medegedeeld, dat het water in den noxtonpnt, die voor rekenir.g van genoemde aldeeliDg in de gemeente O. Niedorp op het schoolplein aldaar werd vervaardigd, aan de eischen van bruikbaar drinkwater zeer goed voldoet en dit on getwijfeld zal blijven doeD, als om de twee jaar het reservoir wordt schoonge maakt. Wordt mede voor notificatie aange nomen. Hierna gaat men over tot het nazien der gemeenterekening en bescheiden over het dienstjaar 1896, door Burg. en Weth. den Raad aangeboden. De tot het nazien aangewezen commissie, bestaande uit de heerenStrijbisVan der Oord en Krillerstelt na een serieus onderzoek voor, de rekening aldus voor- loopig vast te stellen, op eene ontvangst van f 10729.095, eene uitgaaf van 110003.74 en een batig saldo, groot f 725.35', waartoe algemeen wordt besloten. De rekening zal gedurende 14 dagen ter inzage worden nedergelegd en aan Gedeputeerde Staten ter sluiting en vast stelling medegedeeld. Alzoo aan de rondvraag gekomen, vraagt de heer Strijbisof het billijk en gepermit teerd is, dat met eene ijzeren molenas van circa 7000 h 8000 pond over de Yerlater brug wordt gereden, zooals onlangs geschied de, met het gevolg, dat twee planken van het brugdek braken. Men is van oordeel, dat in dergelijke gevallen de vervoerder extra planken onder de wielen moet leggen en besluit, aan den afzender van genoemde molenas vergoe ding te vragen voor de aan de brug ver oorzaakte schade. Hierna sluit de voorz. de vergadering. De zaugvereeniging „Crescendo", jeug dig en vol ijver, besloot verleden week, om zondagavond jl. eenige stukken uit te voeren cp het water en wel op het dus- gencemde Onde Yeer (Zijper boezem). Het weer was intusschen ongunstig en beier zou het geweest zijn, wanneer de uitvoering op beter gelegenheid van wind en weer had gewacht, maar de meeste leden wilden het voorgenomen plan door zetten, en het ging dan ook door, wel niet op het Oude Yeer, maar iu de Molenvaart bij de sluis. De zangmuziek lokte natuurlijk veel hoorders en wandelaars. De met lampi ons verlichte schuit maakte een aardig effect, maar de zang kwam ten gevolge van den sterken wind niet tot zijn recht, waardoor de satisfactie voor de zangers en zangeressen en vooral voor den ambitieuzen directeur, den heer A. de Boerachterwege bleet. Ook dienen de leden zich voortaan te houden aan h6t repertoire van den direc teur. We hopen, dat de volgende publieke uitvoering, hetzij dan in de open lucht, of binnen de muren, meer voldoening mo ge schenken, es we twijfelen cok niet, of dit zal het geval zijn, want de ijver van den directtur en de liefhebberij der leden strekken daarvoor tot waarborg. Een broedende haan. In de gemeente BRUMMEN (Oorlen- oever) doet zich in de kippen wereld eene bijzonderheid voor. Eene klokhen had de gewoonte aangenomen, 's avonds hare nachtrust te gaau nemen in een boom, hare kuikens aan hun lot overlatende. De haan, toegeschoten op het angstig piepen der kuikens, bemerkt, dat deze onverzorgd zijn en verlaten door de moeder. Hij neemt daarop de moederzorg over's a- vonds neemt hij de kuikens ouder zich, over dag wandelt hij met hen over de plaats en hoort men hem telkens klokken, terwijl hij zijne kinderen zorgvuldig ver dedigt tegen aanvallen van jonge en oude hanen. Personeele belasting. Als een sterk staaltje van den diuk, waaronder de koffiihuishouderj en hoteliers komen door de nieuwe personeele belasting diene, dat de heer E. Meijer van het H 6 t e 1 Palais Royal te Amsterdam, die ten vorige jire werd aangeslagen tot een bedrag van f 745.13, voor 1897 is aangeslagen tot een bedrag van f 2982.01Y2 Das meer dan verviervoudigd! Dezer dagen sprong te RO- ZENDAAL eene vreemde dame uit de eerste verdieping van het logement „Dj Leeuw". Zij kwam op het hoofd terecht en was op slag dood. Uit Ha vel te, in DRENTE, schrijft men aan het N. v. d. D. Wie hier in het laatst van den hooitijd des zondagsmorgens vroeg op is, kan eene eigenaardige proeve van drentsche hulp- vaardighaid aanschouwen. Boerenzoons, zoowel als boerenknechten, komen dikwijls den nacht van zaterdag op zondag niet thuis, maar blijven samen ergens in het gras liggen keuvelen, totdat de eerste morgenschemering aanbreekt. Dan halen zij de zeisen uit de schnren en gaan maaien voor den arbeider, die, op de werkdagen hard zwoegend voor den boer, geen tijd overhoudt, om ook nog zijn ei gen hoekje hooiland te bewerken en die dus gedwongen zou zijn, dit op zondag te doen. Wanneer hij dan des morgens ver schijnt, is het grootste deel van het werk reeds door de jongelieden verricht, die tegen kerktijd naar huis gaan, om een gemakkelijk nestje in den hooiberg op te zoeken, waar zij kunnen uitslapen, en dan eerst tegen den avondmelktijd weer te voorschijn komen. De Vereeniging tot Ver betering van den Volkszang te AMSTER DAM wil trachten, met het oog op het aanstaande Kroningsfeest, eenheid te bren gen in de keuze der liederen, welke zon der twijfel ook dan weder uiting moeten geven aan de feestvreugde. Zij heeft daar toe uit haar midden eene commissie be noemd, bestaande nit de heeren J. Stam- perius, Voorzitter, P. van den Ent, W. H. de Groot Wzn., F. J. Haverkamp, G. Kappenburg Pzn., G. S. van Krieken, H. vau Voorthuysen, A. H. Westendorp en A. P. de Wild, Secretaris. Deze Commissie zal een keurbundeltje liederen samenstellen, welke geschikt zijn, om door klein en groot te worden gezon gen. Het boekje zal tot een geringen prijs verkrijgbaar gesteld worden en zoo moge lijk door het geheele land verspreid. Reeds riep de Commissie de medewer king in van alle onderwijzers en onderwij zeressen van Nederland, maar behalve die kunnen nog velen^tet het goede doel, dat de Commissie beoogt, medewerken, eu alle medewerking zal hoogst welkom zijn. Wij denken hier aan Feestcommissie's en Zang gezelschappen, die de liederen kunnen doen instudeeren, aan particulieren, die genegen zijn, de goede zaak financieel te steunen en alzoo de Commissie in de gelegeuheid te stellen, present-exemplaren in grooten geta le te verspreiden. In de tweede plaats strekt de arbeid der Commissie tot het in het leven roepen van een Kroningslied. Zij heeft daartoe een wedstrijd uitgeschreven, waar toe alle musici van Nederland ter deelne ming zijn uitgenoodigd. De Jury bestaat uit de heeren Richard Hol, Dan. de Lan ge en Bern. Zweers. Aan de best gekeur de compositie zal een prijs worden toege kend van f 100.of eene gouden medail le van gelijke waarde. Nadere inlichtingen verschaft de Secreta ris der Commissie, de heer A. P. de Wild, Marnixstraat 372, Amsterdam. Omtrent de loopbaan van de nieuwbe noemde ministers kan het volgende wor den medegedeeld De heeren PiersonJansen en Lely wa ren leden van het Kabinet Van Tienho- ven-lak, bij welks optreden eenige bij zonderheden omtrent hun politiek en maatschappelijk verleden zijn medege deeld. Do heeren Pierson eu Lely zijn iu dit jaar respectievelijk benoemd tot onder voorzitter en lid van de Centrale Staats- commisie voor de Parijsche Wereldten toonstelling in 1900. De heer mr. TV. E. de Beaufort, mi nister v&n Buitenlandsche Zaken, herkom stig van de Utrechtsche Hoogeechool, was vroeger schoolopziener iu de provincie Utrecht, en van 1877 tot 1883 lid vsn de Tweede Kamer voor Tiel lid der Eer ste Kamer voor Zuid-Holland vsn Jan. 1884 tot zijn wederoptreden als iid der Tweede Kamer in Norember van dat jaar voor Amsterdam, welk district hij tot September a. s. zou vertegenwoordigen, maakte zich naam door zijne staatsrech terlijke en historische studiën. Zijne ge schriften on redevoeringen kenmerkten zich door den keurizen vorm. Nu en dan schreef hij in De Gids en in tijden van verkiezingen zagen staalkundige vlug schriften van zijne hand het licht. Sedert 1883 had hij als lidzittiugiu de commissie, belast met het afnemen der diplomatieke examens en mede maakte mr. De Beaufort deel uit van de Staatscommis sie voor de werklieden-pensioenverzekering. Hoewel nimmer behoord hebbende tot het corps beroepsdiplomaten, zal de nieuwe minister zich door zijne kennis van de in ternationale aangelegen lieden en door zijne hoffelijke manieren en vormen aaa het ministerie van Buitenlandsche Zaken geen vreemdeling gevoelen. De heer mr. P. W. A. Cort van der Lindenminister van Justitie, begon, na zijne rechtsgeleerde stadiëo, zijne loopbaan als advocaat te 's-Gravenhage, derhalve bij de balie, waarvan zijn hooggeëerde vader, mr. Gijsbert van der Lindente vens Deken der Orde, tot aan zijn dood een sieraad bleef. Vele jaren was de zoon, ook tijdens het lidmaatschap van zijn va der, commies-griffier van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, als hoedanig hij door zijn bijstand aan de commissie van onderzoek een belangrijk aandeel nam aan de voorbereiding van het Wetboek van Strafrecht, naar het ontwerp-Medder- man. Hij werd daarna hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid aan de Universiteit te Groningen, welken leerstoel hij verwissel de met dien aan de gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam. En toen onder het bestuur van zijn onmiddellijken ambts voorganger aan het hoofd van het depar tement van Justitie de behoefte gevoeld werd aan een bekwaam jurist voor wet- gevenden arbeid, viel de keuze van mr. Van der Kaay op professor Cort v. d. Lindendie nu van raad-advisenr opklimt tet den rang van minister aan hetzelfde departement, waarbij hij sedert 1 Mei des vorigen jaars werkzaam was. De heer mr. II. Goeman Borgesius kwam als jong meester in de rechten, die in Groningen eenigen tijd de prac- tijk uitoefende, herwaarts, om de hoofdredse- tie van het dagblad Het Vaderland op zich te nemen. In 1877 verhuisde de talent volle journalisl van de Perstribune in de Tweede Kamer, waar hij als overzicht schrijver voor zijne courant in de rij zij ner Pdrsbroeders plaats nam, naar de groene banken in de zaal, om voor Win schoten dr. Jonckbloet als lid op te vol gen. In 1888 opteerde hij voor ZutpheD, dat hem sedert, en ook nog dit jaar, on der het nieuwe kiesrecht, trouw bleef. So ciale, economische en financieele politiek waren steeds zijne geliefde onderwerpen, waarvoor hij in woord, geschrift en op het spreekgestoelte met warmte streed. Voor al in verkiezingstijden trachtte hij in tal van deelen des lands de kiezers voor zijne partij en de door haar voorgestane begin selen te winnen. Borgesius bezit eene groo- te werkkracht, waarvan hij o. a. blijk gaf door zijne toelichting van en commentaren op verschillende wetten, met namedecoë peratiewet en drankwet. De Generaal-majoor Eland, minister van Oorlog, was laatstelijk commandant der stelling vau Amsterdam. Zijn oor spronkelijk wapen is dat van de genie, maar sedert zijne overplaatsing bij den generalen staf, waarvan hij gous-chef was, behoorde hij tot laatstgenoemd dienstvak. Hij was directeur van de Hoogere Krijgs school, heeft over vele militaire onderwer pen geschreven en gesproken, meermalen in de Vereeniging voor de Beoefening van de Krijgswetenschap, waarvan hij bestuurs lid was, en deed zich steeds kennen als volbloed voorstander van den persoonlij ken dienstplicht. De heer J. T. Cremer, minister van koloniën, stond vroeger aan het hoofd der handelsondernemingen op Deli, welke hij door zijne energie en handelskennis tot een hoogen ttap van bloei opvo-rJe. Eene koop stad als Amsterdam beschouwde zich als aangewezen, om hem de behartiging van 's lands belangen in de Volksvertegenwoordi ging toe te vertrouwen, in welk lichaam zij ne adviezen over koloniale handelsvraag stukken, de verhooging der productiviteit van Indië en over de ontwikkeling onzer handelsbetrekking, n in het verre Oosten op hoogen prijs gesteld weiden. Hij is algemeen voorzitter van de Staatscommissie voor de Parijsche tentoon stelling. Alle leden van het nieuwe Kabiuet ont vingen in hunne vroegere betrekkingen of ambten reeds de onderscheiding van ridder der Orde van den Ned. Leeuw. Zaterdag heefteen Ameri- kaan, M'Nally, getracht, het Kanaal van Dover naar Calais over te zwemmen, ge volgd door een kleinen logger met ver scheidene viitnden. Het was effeu water, toen hij te 11.20 begon, maar er hing een dikke mist, tot één uur toe. De zwem mer was zeer vroolijk en zong het refrein mee, wanneer men aan boord een lied aanhief, maar later werd hij vermoeid, kreeg last van kramp en zeeziekte en eindelijk, toen hij blijkbaar niet wist, wat bij deed, zondagochtend halfdrie, nam men hem op. Een ramp. In La Tour de Peilz bij tfevery (kanton Wa .dt in Zwitser land) was dinsdag een werkman bezig, een beerput te leggenplotseling raakte hij door het inademen van vergiftige gas sen bewusteloos, eD hij viel in den put. De koetsier van een heerenhnis snelde hem te hulp, raakte ook bedwelmd en viel er eveneens in. Hetzelfde geschiedde met een dienstmeisje, dat wilde komen helpen, en met een italiaanschen arbeider, die jnist passeerde. Eindelijk, na veel moeite, gelakte het een twintigtal mannen, van wie er enkelen zich aan touwen aflieten, de drie eersten bewusteloos boven te brengenzij kwamen in het hospitaal weer tot bewustzijn, doch de koetsier stierf weldra; de Italiaan wtrd dood op gehaald, de beide anderen hoopt men in het leven te honden. Een harde knikker. Wanneer iemand er zich op beroemen kan, een harden schedel te bezitten, dan is het zeker wel zekere mr. Charles Ya- tes, iemand,'die op de Hawaï-eilanden ge boren is en te San Francisco een herberg doet. Om een quaestie, waarvan de explicatie ons te ver zou voeren, had mr. Yates ruzie gekregen met eene negerin en deze schoot hem van uit haar venster bijna a bout portant, een revolverkogel boven op het hoofd. Een ander zou onmiddellijk een lijk geweest zijn, maar mr. Yates scheen niet in de wieg gelegd, om door eene ne gerin te worden doodgeschoten. Hij voelde nauwelijks pijn en de kogel van groot kaliber sloeg op zijn schedel zoo plat als op een stalen plaat. De chirurgijn, die ontboden werd, om den kogel te verwijderen, vond tot zijne groote verbazing onder de hoofdhuid slechts een looden plaatje ter dikte van een dubbeltje. Na afloop der operatie nam Yates weer achter zijnbuffet plaats, alsof er niets gebeurd was. De negerin werd niettemin in hechtenis genomen. Een ijverig reporter, die eene zeereis meemaakte en de verdiensten van den kapitien wilde doen uitkomen, schreef, dat de gezagvoerder vertrouwd was met den weg en iedere golf op 't eerste gezicht kende. Smolentz-rvnecdoten. Hoewel hij de krijgskans niet ten gun ste van de Grieken heeft kunnen doen keeren, is generaal Konstantijn Smolentz voor de Atheners nog altijd een voor werp van vereering. De gemeenteraad der stad heelt zelfs besloten, een straat raar hem te noemen. De spotters hebben cehter ook hem niet gespaard, en talrijk zijn ds anecdoten, dis van hem verteld worden. Zoo wordt er verteld, dat Smolentz een broeder heeft, die kort geleden minister van oorlog was. Met dezen broeder is Smolentz in groote vijandschap en dat is ook de reden, dat de broeder zijn familienaam in Smolenitz ver anderd heeft. Broeder Smolenitz heeft een grijzenden snorrebaard, dien hij door ver ven den jeugdigen glans tracht terug te geven. Generaal-majoor Smolentz noemde dat handelen als een modegek en een soldaat onwaardig en had er al menig hartig woordje over gezegd. Toen nu Smolenitz minister van oorlog werd, vond Smolentz eindelijk gelegenheid, zijn broe der wegens zijne ijdelheid te bespotten, zonder dat deze hem er iets om kon doen. Smolentz, die toenmaals overste van een regiment artillerie was, stelde een zeer vor melijk dienstbericht op „aan Zijne Excel lentie den minister van oorlog Smolenitz', waarin hij mededeelde, tot zijn leedwezen bemerkt te hebben, dat in zijn regiment verschillende bejaarde officieren hunne grijzende snorren als oude gekken verfden. Zulk eene handeling achtte de schrijver, ook al werd za niet bij den krijgsraad verboden, onvereenigbaar met den stand van soldaat. Daarom had hij zich gehaast, er de opmerkzaamheid van Zijne Excellen tie op te vestigen en verwachtte nu zijne bevelen hieromtrent. Natuurlijk wacht hij er thans nog op. Een Engelschman heeft onlangs eene berekening gemaakt, hoeveel jaarlijks in Engeland wordt uitgegeven aan de zoo populaire hippische sport. Hij heeft het resultaat gekregen, dat het onderhoud, de laining en de fokke rijen per jaar ongeveer 8,000,000 kosten. Hierbij is niet eens gerekend een bedrag van 300,000, dat aaa prij zen wordt besteed. Naar de bedragen, die aan weddenschappen beloopen, heeft de ze becijferbar maar niet eens een slagpro- beeren te slaan. Andrée's Noordpool- tocht. Men bericht als zeker, dat alle dui ven, die Andrée in zijn ballon heeft me degenomen, den stempelAndrée-expeditie A. D. 1897, dragen, zoodat geen der tot nu toe opgevangen dieren van den lucht schipper afkomstig kan wezen. Er loopt een gerucht te Kopenhagen, dat bij Tromsö een postduif gegrepen zou zijn, wie op een harer vleugels de woorden gestempeld waren Noordpool gepasseerd vijftien." Stof vooreen roman van Aimsrd. Voor 22 jaar, in October 1875, verdwaalde in het bosch van Elgin, in Canada, de zoon van Louis Chrétien de St Damasr, graaf de d'lslet. Hij werd meegenomen door twee I tdianen, die hem, na 14 maanden lang heel slecht behan deld te hebben, aan een circus verkomt, ten, waar men hem opleidde tot kuns(e maker. Op zekeren dag wist hij daar ta ont_ siappen, maar hij werd weer gevangL genomen. Voor eenige maanden wist hii echter voor goed weg te komen. Men had hem in den circnsden naam van JosephPs gegeven, en daar iemand hem eens had verteld, dat hij in een dorp bij Quebecr was geboren, ging hij daarheen, in ,j hoop, zijne ouders terng te vinden. een der dorpen bij een rivier vernam hij1 dat een twintigtal jaren geleden daar een kind was verdwenen. Na ingewonnen in. lichtingen bleek hem evenwel, dat hii jn elk geval dit kind niet was. Toen vernam hij in het hotel Bi lodeao, in Elgin, toevallig, dat een zoon van graaf d'Islet in 1875 verdwenen was Hij begaf zich onmiddellijk naar de w0! ning van den graaf en werd inderdaad door zijne moeder herkend. Een vrouw in Indiana (Ver. Staten) heeft getoond, buitengewo- nen moed te bezitten. Een maand of zes geleden werd haar man aangetast door kanker in den voet. Toen de dokters hem mededeelden, aan welke ziekte hü leed verzocht hij, hem den voet af te zetten' Hiervan echter wilden zij njet hooren hij was te oud en zou de operatie niet overleven, verklaarden zij. Zijne vrouw was met deze uitspraak niet tevreden. Toen de dokters vertrokken waren, sleep zij een slagersmes zoo scherp mogelijk, sneed het vleesch om den enkel door, ontwricht te den voet en sneed dien toen verder af. En zoo goed verrichtte zij de operatie, dat de patiënt thans beterend is. Er zullen wel niet veel vrouwen zijn, die haar dat zouden nadoen, zegt de schrij ver der amerikaansche brieven in 't Nieutes, dit vermeldende. En dat is maar goed ook, zouden wij erbij willen voegen. De rechtbank te Tunis heeft op den gewonin fratiBchen trant uitspraak gedaan in een „drame passion- nel*. Zekere Marietta Bertolini, eene Ita- liaansche, was door een siciliaanschen ge lukzoeker Angeloti, zich noemende prins De Belmonte', bedrogen en verlaten, Ra- dat hij al hare spaarpenningen verbrast Lad. Zij wreekte zich, door een vroegeren minnaar Voltone over te halen, om den trouwelooze te vermoorden. In 't laatst van April overrompelde Voltone met twee anderen het slachtoffer, vermoordde hem, sneed hoofd en handen af (welke hij in een doek aan Marietta bracht) en wierp den romp in een put. Eene portefeuille met hare brieven, een horloge en eenig geld werden tevens meêgenomen. Het verkoopen van 't horloge deed alles uit komen. De rechtbank heeft Marietta vrijgespro ken, Voltone en één zijner medeplichtigen daarentegen veroordeeld tot altoos dnren- den dwangarbeid, den ander tot twes jaar gevangenis. De siciliaansche rooveri. Niet alleen de poolsche roovers, zooals voor een paar dagen werd gemeld, maar ook de italiaansche brigands laten weer van zich hooren. Vooral Sicilië, het heer lijke, bloeiende en toch zoo arme Sicilië, kiezen zij tot hun veld. In Palmentozzo bij Castelbueno ontvoerden vijf tot de tanden gewapende straafroovers een zeke ren SpaliiDo, den zoon van rijke ouders. Da roovers verlangen van de familie 100.000 lire. Et zija thans troepen ge zonden naar Castelbueno. Den volgenden dag werd bij Commara- ta, in de nabijheid van Girgenti, een jon geling, Mangiapane genaamd, door drie roovers gebonden op een gereed staand paard gezet en weggevoerd. In een bootje liet men hem een oogenblik alleen. Daar wist hij zich los te maken en vluchtte weg. In den nacht van vrijdag op zaterdag is, ten gevolge van dikken mist, de belgische mailboot Maris Een- riettegez, A. v. d. Kerckhove, ter hoogte van Dainkerken in aanvaring geweest met een fransche smak. De mailboot bekwam hierbij slechts lichte schade, maar de vischsloep is met man en muis vergaan. De naam van dit laatste vaartuig, de ha ren waarin het thuis behoort, alsmede het aantal manschappen, dat zich aan boord bevond, is tot heden onbekend. De papegaai op de fiets. De papegaaien in New-Tork sygen zeer in prijs, zegt men. De oorzaa aar van zou zijn, dat een bekend wie rij sedert eenige dagen een papegaai op zijn stuurstang heeft zitten, welke, zoo ra J in het gedrang komt, uitroept „Pas op Pas open iedereen wijkt daarop terug en maakt plaats voor den wielrijder. Maurice Rosenthal ver loofd Te Londen heeft het gerucht ge- loopeD, en verspreidde zich ook _oVer e_ vasteland, dat de beroemde pianist M»u rice Rosenthal, ternauwernood hers e van eene zware ziekte, zou trouwen urn eene wees, die tevens millionaire is. Aa^ een paar duitsche bladen, die hem on dervroegen, schreef de kunstenaar he volgendeVeroorloof mij u te zegg^i dat volgens mijne bescheiden meeniug dfl achtenswaardige ouders van mijn schatrij ke verloofde gestorven zijn, zonder kinde ren na te laten. Tengevolge daarvan keer terug naar mijne eerste liefde, de piano Ook dat nog! ZijJa, een stem in mijn binnen ste zegt mij... Hij. Wat 1 Heb je in je binnenste ook neg een stem 1

Schager Courant | 1897 | | pagina 2