Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Hervormde Kerk, 8CHAG Kx\, te Anna Fanlonna, Herv. Kerk te ttarsingerliorn c. a. Doopsgezinde Gemeente Harsingerliorn c.a. Hervormde Kerk te Hippolytus- hoef c. a. op Wieringen. Burgerlijke Stand. Gem. «CUAUEI. Gem, zype. looft spr., dat met goede controle de zaak even goed zal gaan als nu, en met minder kosten. Voorzitter informeert, (daar hij toen hier nog geen burgemeester was) welke controle daarover bestond. De heer v. d. Maaten licht in, dat de gemeente-opzichter en de toenmalige veldwachter daarop het toezicht hadden en gelooft, daar nu de gemeente-opzich ter meer alleen opzichter is dan de vo rige functionaris, het beter zal gaan. De heer Vlaming zegt, dat den gemeen te-opzichter alleen de rioleering was op gedragen en de rest op de schouders rustte van den politieagent. Voorzitter belooft, eveneens hiervan werk te zullen maken. De heer Vlaming zou het werkvolk, eventueel werkzaam aan den bouw van de Rjjkslandbouwwinterschool, gaarne tegen ongelukken willen verzekeren. De onkos ten bedragen maar 16. De heer Roggeveen wijst er op, dat het gebouw wel kan worden aangenomen door een aannemer, die dat zelf reeds gedaan heeft. De heer v. d. Maaten is er niet voor, het gebouw is laag en wanneer men hier toe overging, zegt spr., zou men het ook moeten doen bij de jaarlijksche aanbe steding der gemeentewerken, daar het bij die werken nog wel eens voorkomt, dat schilders of anderen hoog moeten klimmen. De heer Vlaming beweert, dat het e- venwel goed mogelijk is, een ongeluk laag bij den grond te kunnen krijgen. In stemming gebracht, wordt het voor stel Vlaming verworpen met 1 stem voor. Hierna gaat de raad in comité. Herbesteding der Land bouw winter school op dinsdag 24 Aug., ten raadhuize alhier. Ingekomen 7 biljetten. D. Kramer, Schagen f 6805. J. Eriks, Schagen 6915. W. Lammerts, Helder 6926. P. Rempt, Winkel 7073.— J. Dorregeest, Alkmaar 7158. P. Honijk, Schagen 7269. P. Voorman, Schagen 7289. Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. D eGymnastiek-enScherm- vereeüiging Lycurgus, dinsdagavond j. 1. in Cérès vergaderd, besloot met algemeene stemmen, den heer Ds. A. W. van Kluijve het eerelidmaatschap der vereeniging aan te bieden. De vereeniging kwam tot dit besluit wegens de belangrijke diensten, die de heer van Kluijve tot twee malen toe als voorzitter der feestcommissie bij gele genheid der gewestelijke uitvoeringen aan de vereeniging had bewezen. Staande de vergadering werd eene deputatie, bestaande uit de heeren L. J. Roggeveen en Th. BRoep, naar den heer van Kluijve afgevaardigd. Deze depu tatie had het genoegen, de vergadering spoedig daarop te kunnen mededeelen, dat ZEd. dit lidmaatschap welwillend had aanvaard. 'De populier als blikse m— afleider. In de Mittheilnngen der Thurg. Naturf. Gesellschaft heeft dr. C. Hess te Frauen- feld een interessante verhandeling over bovenstaand onderwerp geschreven. Een bewerking daarvan geeft de heer H. Over- hoff in de jongste aflevering van De na- tuur. Men ontleent daaraan de volgende conclusies lo. De populier vormt een aantrek- kingspuut voor den zijn weg naar de aar de nemenden bliksem en is zelfs zulk een goede opvangstang, dat, gelijk door feiten bewezen is, de bliksem daaraan boven, in de onmiddellijke nabijheid staande, hooge gebouwen, ja zelfs boven bliksemafleiders de voorkeur geeft. 2o. De beschermende werking der po pulieren op nabijstaande gebouwen hangt voor een groot deel af van de plaatselijke toestanden. 8o. Als werkelijke bliksemafleiders kun nen slechts die populieren beschouwd wor- den, welke een volkomeD, tot dicht bij den grond reikende kroon bezitten, zich op een afstand van minstens 2 meter van het naastbijzijnd punt van het gebouw bevinden, op een door en door natten ondergrond of langs een vijver, sloot of beek staan en wanneer tevens aan de boomzijde van het gebouw geen aie- taalmassa's aanwezig zijü, welke niet afge leid zijn. 4o. Is de standplaats der populieren droog en bevinden zich aan gene zijde van den langs de boomen grenzenden muur of metaalmassa's of een van vocht verzadigde groLd, of het een of ander wa terreservoir, dan bestaat er zeer veel kans dat de bliksem op het gebouw zal over springen. 5o. Bevindt zich het aantrekkingspont, hetzij als metaalmassa's, (hetzij als vochti ge grond of waterreservoir) in het aangren zend gedeelte van het gebouw, dan volgt de van den boom overgesprongen bliksem den aangrenzende muur tot dicht bij deD grond, om ten alotte of op daar aanwezige metaalmassa's bf wel direct op den grond of in het waterreservoir over te springen. 6o. Is zoowel de standplaats der popu lieren, als de grond van het aan de boom- zijde grenzend gedeelte van het gebouw droog en bevindt zich eerst in de tweede of derde ruimte een waterreservoir, dan zoekt de bliksem largs niet met zekerheid aan te geven wegen, maar daarbij in den regel het balkwerk volgend, dit reservoir op. 7. Iïoogvertakte of slechts dun vertik te en gebladerde populieren in de nabij heid der gebouwen (op kortereu afstand ul. dan van 2 M.) vormen steeds een bükssmgevaar, dat des te grooter is, hoe korter de kronen zijn en hoe dichter de boomen bij het geboaw staan. 8o. Het gevaar voor brand is des te grooter, hoe langer de weg is, dien de blikssm vin af de populier tot de in het gebouw zich bevindende aantrekkiugspun- teu moet ailegg6n. De moordenaar van Cano- vas de Crstillo is vrijdagmorgen te elf uur ter dood gebracht. Het was te be grijpen, dat Angiolillo trouwens zich geen enkele illussie maakte over het lot, dat hem wachtte, en sedert het vonnis was uitgesproken, verwachtte hij elk oogen- blik zijne overbrenging naar de gevange niskapel een zeker teeken, dat hij binnen vier en twintig unr zou worden ter dood gebracht. Geestelijken bijstand heeft hij toi het laatste oogenblik geweigerd. Hij beeft zelfs bij den directeur der gevangenis ge protesteerd tegen de moreele pressie, wel ke op hem werd uitgeoefendhij ver langde met rust gelaten te worden, tot het oogenblik der executie toe. Hij heeft zich al den tijd bezig gehonden met het ver kondigen van anarchistische theorieën aan de bewakers; het was verkeerd, verklaar de hij, wanneer men beweerde, dat hij medeplichtigen hadhij had op eigec aandrift gehandeld, verklaarde hij, nit ei gen beweging, en lang reeds had hij over het vermoorden van senor Canovas nage dacht. „Ik sterf*, verklaarde hij, „omdat ik mijn broeders gewroken heb, maar op mijn beurt zal ik ook door anderen ge wroken worden'. Toen Angiolillo met zijn doodvonnis in kennis werd gesteld, scheen hij aanvanke lijk iets opgewonden te zijn maar spoe dig herstelde hij zich en met enkele wourden bedankte bij zijn advocaat, die tegenwoordig was. Eeuige minuten later werd zijn cel weer geopend en traden de oppassers binnen, vergezeld van geestelij ken, om hem te vervoeren naar de kapel. De moordenaar protesteerde tegen de- za overbrenging, zeggende, dat hij zich in de cel voldoende op zijn gemak bevond, dat hij niet behoefde te bidden en dus niet naar de kapel behoefde te gaan. Er werd hem gezegd, dat zijne overbrenging noodzakelijk was en dat het hem vrij stond, de godsdienstoefeningen, welke in de kapel te zijnen behoeve werden ge daan, te volgen of niet. Toen een der geestelijken bij hem op boetedoening aandrong, antwoordde de ge vangene „Als gij niet de macht hebt om mij uit de gevangenis ta verlossen, laat mij dan alleen. Ik zal het zelf met God klaar spelen.' Terwijl de missen werden opgedragen, schreef de gevangene, die aan de gansche plechtigheid niet de minste aandacht wijd de, aan zijne familie en maakte een anar chistische verklaring op, waarin hij voor spelde, dat nog verscheiden staatslieden in de verschillende landen zullen worden geëxecuteerd. Des namiddags arriveerde de beul uit Bourgas en begon onmiddellijk het scha vot op te richten. Vrijdagmorgen elf uur nam de beul den gevangene van de bewaarders over en weinige minuten later verscheen Angi olillo, gekleed in een ruw gewaad, met een Koord dichtgesnoerdeen kap met een kruis op het hoofd; ijzers aan zijne voeten en de handen op den rug gebon den. Hij werd vergezeld door geestelijken, die gebeden opzeiden. Slechts enkele personen waren bij de executie tegenwoordig. Er wordt verzekerd, dat de veroordeelde, toen de beuls de banden aan hem sloegen, nogmaals anar chistische theorieën verkondigde. Doch de kap werd over zijn gelaat getrokken en het wnrgijzer verstikte zijne laatste woor den. Kort daarna viel het hoofd machte loos voorover. Aan het recht was vol daan I Surinaamse h-H o 11 a n d s c h. Onderstaande nieuwtjes uit een sari- naamsch blad geveu een denkbeeld van 't Hollandsch („dezelfde znivere Dietsche taal") dat men daar spreekt „Aan het iets doen der straten Groote Dwarsstraat e. a., wat wij kort geleden met genoegen vermelden, is men gestaakt, kort nadat wij zulks hadden medege deeld. „Eergistermorgen, terwijl een koelie met zijn ezel en kar de Logebrug afzakte, werd de ezel schichtig door geblaf van een hond, overreedde een kiud en bracht het arme schaapje in een bedenkelijken toestand. „Ten politie bnreau werd de klachle gebracht van een kind, dat zijn stiefva der gestolen beeft." Vogels en petroleum. Gedurende het binnensleepen van het lek geworden nederlandsch stoomschip Rotterdam, te St. John's (N. F.), is nit het schip eene hoeveelheid van 4000 ton petroleum gevloeid. Er wordt beweerd, dat duizenden zeevogels, die zich in den om trek ophielden, daardoor zijn gedood. Het is nog niet uitgemaakt, welke de voornaamste oorzaak van dien dood isde lucht van de vluchtige bestanddeelen van de petroleum, bf het drinken er van, bf het zwemmen er in. Naar aanleiding van de talrijke arrestaties der studenten van Mos kou en Kieuw in het vorige najaar en de verbanningen naar Siberië, die er het ge volg van waren, reept Dott. Efliio Tos te Turijn onder sanctie van den Raad van bestuur der Associazione Universitaria To- rinese de studenten van geheel Eoropa op tot protest. Een viertalige proclamatie, die ook aan de senaten der nederlandsche studentencorpsen gezonden werd, bevat a m. het volgendebij zulk eene droeve zaak (de verbanning naar Siberië) stil te zitten, zou een misdaad zijnonmensche- lijk ware het, de stem der jeugd te laten versmoren door de gevoelloosheid der tij den; het oogenblik schijnt ons gekomeD, dat het gevoel van broederlijkheid ons moet opwekken om troost te verschaffen aan hen, die in droefenis en wanhoop de heiligste rechten van den mensch zien onderdrukt. „'t Is daarom dat wij ons tot u wenden, U en Uwe stadgenooteD, met het verzoek, om door het teekenen van uwen naam alleen aan onze petitie meer kracht bij te zetten. Alle handleekeningen te zamen worden dan naar den Tsaar gezonden „en invoquant en faveur de nos compagnons arrêtés la c'éonence souveraine". De oproeping eindigt met een beroep op het jeugdig enthusiasme ei het gevoel van medelijden, dat zich niet laat tegen houden door grenzen van land of verschil van ras. „Deze spontane en algemeene uiting zal aan de beschaafde naties toonen, dat het tegenwoordige jonge geslacht bij ellende en rampspoed de humane grondbe ginselen hoog houdt en huldigt," Een lastige opdracht. Een der uitgebreidste autograten-verza melingen bezit de koningin van Engeland. Voor eenigen tijd nu ontwikkelde een ha- rer hofdames een bijzonder talent voor grafologie (kennis, om uit schrift het ka rakter der schrijvers te lezeD) en zeer vaak onderhield zij haar hooge meesteres daar door, dat zij naar autografen van beroemde mannen en vrouwen hun karakter wist te beoordeelen. Om nu de kunst van het jonge meisje eens op een wat zwaarder proei te stellen, gaf de koningin haar een brief zonder begin en zonder onderleeke- ning en verlangde van de dame dat zij haar een schriftelijke analyse van het ka rakter van den schrijver zou geven. De opdracht was niet gemakkelijk, daar mis schien wel de schrijver eeu nabestaande van de koningin was. Maar de jonge da me besloot ten slotte toch hare meening te zeggen, hoewel de karakteristieke bij zonderheden der letters bijzonder slecht waren, Zij teekende dus alle gebreken van den briefschrijver op. Toen nu de koningin deze reeks van menschelijke zwakheden las, lachte zij, terwijl zij de analyse als volkomen jnist erkende. De jonge dame kon niet vernemen, wiens karakter zij ge analyseerd bad, zij vermoedt evenwel, en waarschijnlijk juist, dat hel 't schrift van een op den voorgrond tredenden politicns is. Hertog Johann Albrecht van Mecklenburg maakte onlangs, de gast van graaf Plessen te Ivenack zijnde, eene wandeling door 't veld en ontmoette een jong schaapherder, met wien bij ,het vol gende gesprek voerde: „Da?, mijn jongen, hoe gaat 't F" Hoe zou 't me gaan P" vroeg de naar 't uiterlijk 14-jarige knaap. „Heel goed", voegde hij er terstond bij, terwijl hij zonder op te zien voortging met breien. „En wat verdien je nu wel, kerel »Wat zon 'k hebben P* vroeg hij weder op zijne beurt en hij antwoord de zichzelf: „Ik krijg eten en drinken". „Verder niemendal P" „Jawel, ha ring en met Kerstmis heeft me de heer inspecteur een warm buis gegeven.' „Heb je anders niets?' De jongen keek den vorst met verbaasde oogen aan eu vroeg„Heb jij dan meer E en rijdende tentoonstel- ling. De industrieëlen van New-York en Pliil&delphis zijn op de gedachte gekomen, door het organiseeren eener vervoerbare tentoonstelling het aantal hunner klanten in het binnenland te vergrooten. Te dien eiude hebben zij een spoortrein van twaalf waggons gehuurd, van welke een als per sonenwagen, en een als bagagewagen dient, terwijl de andere tien voor het opstellen der voorwerpen bestemd zijn. De trein zal 115 steden van minstens 10000 inwoners aandoen in elke stad houdt men een tot drie dagen halt. Het uiterst wes telijke punt der reis zal Topeka (staat Kansas) het meest noorlijke Stillwater (staat Wisconsin) en het uiterst zuidelijke punt Saint Lorin ziju. De toegang tot deze rijdende tentoon stelling is gratis en men rekent op een bezoek van minstens 10 miljoea personen. Een vast beambte reist den trein steeds een week vooruit en zorgt in alle steden, waar msn een kort verblijf neemt, voor de noodige reclame voor de onderneming. Alle exposanten kannen hun tentoonge stelde eigendommen door hunne eigen be dienden laten bewaken. Deze reizen in den personenwagen mede. De bagagewag- gon wordt o.a. ook met een massa strooi biljetten beladeD, welke onderweg uitge reikt zullen worden. Wielrijden. Jaap Eden behaalde zondag te Leipzig eene zeer populaire overwinning. In de beslissing reden de beste boiten- landsche renners mede, waaronder Bourril- lon, de fransche kampioen, Büehner, Cuurbe d'Outiilon, Ksiser, e. a. Eden wist zich voor Bourrtllon als eer ste te plaatsen. Deze overwinning mag men niet licht tellen, daar Bourrillon te Parijs voor ono verwinnelijk geldt. Een spoorbaan op den berg SinaL Een engelsche maatschap pij is sedert eenigen tijd bezig, van de Ports de toestemming te krijgen, om een spoorweg aan te leggen, welke het arabische schiereiland dooisrijden zal en Port—Ssïd met de stad Bassorah, aan de peizische golf, zal verbinden. Van het station El- Tor zal een zijlijn aangelegd worden, die slechts voor toeristen bestemd is en als tandradbaan tot aan den top Tan den Sinaï zal voeren. Dasr bet gebergte slechts van een kant loeg>nkelijk is, is de weg van te voren reeds bepaald. Een eerste station wordt bij het steenen kruis ge bouwd, dat keizerin Helena, de moeder van Constantijn, op de plaats liet oprich ten, waar Mozes onder donder en blik sem de tafelen der wet ontvingeen tweede wordt gebouwd voor de spelonk, waar de profeet Elia op zijne vlncht voor de Baaisprofeten verscheiden weken met waken, vasten en bidden doorbracht. De reislnst groeit van dag tot dag aan mis schien is de tijd niet ver meer, waarop men eiken dag op het terras van een groot hótel een gezelschap licht gekleede en slaperige toeristen, zooals op den Rigi, zien kan, die op den berg Sinaï de zon wil len zien opgaan. Een strop. Eenhongaar- sche graaf had onlangs, bijgestaan door een advocaat nit Bndapest, een belangrijk proces gewonnen. De advocaat zond kort daarna zijn rijken cliënt eene onkostenre- kening ten bedrage van f 300, wat den graat niet heel best aanstond. Hij geraakte zelts buiten zich zeiven van woede, doch bij nader inzien nam hij toch f 300 nit zijne kas en zond dit bedrag met een begeleidend schrijven aan zijn rechtsgeleer de. In dezen brief kwam o. a. de veelzeg gende uitdrukking voor: Hierbij ontvangt u 1 300 tot den aankoop van een strop. Er verstreken drie dagen, zonder dat de advocaat iets van zich liet hooren, doch den vierden dag arriveerde op het land goed van den graaf een wagen vol stroppen, vergezeld van de ken nisgeving, dat de advocaat „conform de opdracht van den heer graaf stroppen" ge kocht had, die hem hierbij gewerden. Tegelijkertijd nam hij de vrijheid, aan de afdoening der onkostenrekening te herinne ren, waarbij nog eene extrarekening van f 50 gevoegd was voor zijne bemiddeling bij den aankoop van het bestelde artikel. De graaf heeft thans zijn hnis vol stroppen, die hij met en benevens zijn advocaa* naar den duivel wenscht. Ook een feestdag. In de gevangenis te Pankraz in Bohe- men heeft een misdadiger, Josef Heli ge naamd, zijn 50-juig verblijf in de gevan genis gevierd. Hij is nu 85 jaar oud en wanneer hij 92 is, zal hij zijn tijd hebben uitgediend. Toen de directeur hem vroeg, of hij ont haald wenschte te worden om dien bijzon deren dag te vieren, antwoordde hij, dat zijn liefste wensch was, naar een gerechtshof te worden gebracht, waar hij eenige an deren tot gevangenisstraf kon hooren ver- oordeeleü. Microben op den Bij bel. De vreps voor microben blijkt in En geland zelfs sterker te zijn dan de eerbied voor den Bijbel. Het ceremonieel bij het afleggen van een eed in Engeland bestaat in het kussen van den Bijbel. Een dokter, die als getui ge eeD eed moest afleggen, overtuigd zijn de, dat zijne voorgangers penige baccillen op het heilige boek hadden gedeponeerd, haal de eerst een fleschje uit zijn zak eu ont smette zorgvuldig de plek, waar bij zijne lippen wilde plaatseD. Er heerscht over deze heiligschennis groote verontwaardiging onder de Engel sche geestelijken. Het ergste is dat het voorbeeld van den dokter in de meeste gerechtshoven door anderen nagevolgd wordt. Amateur - etraatreinig- s t e r s. Een nieuwe functie is in een der dor pen dicht bij Chicago ingesteld en heeft den vorm van een soort feest aangenomen nl. bet schoonmaken der stralen door de menschen, die er wonen. Dit gebeurde den 15Jeu Mei te Austin een der deftige da mes daar, bekend in de gezelschapskrin gen te Chicago, vond, dat de straten van het dorp niet netjes genoeg waien en stel de in haar club voor, dat er een straat- reinigiugspartij zou gehouden worden, waar bij de dames allen zelve haar grasveld, bloembedden, tuinpaden en de straat voor haar huis zouden schoon vegen. De Ge meenteraad gat zijne toestemming en stelde den 15 en Mei rast voor de groote gebeur tenis ds dames kochten mooie gereedschap pen en allerliefste tnincostuams en waren een week vooruit al vol opgewondenheid over het nieuwtje.Het schouwspel moet uniek ziju geweest en zeer amusant voor dienstboden, wien het werk op die manier uit de hand genomen werd. Een gladde. Jan is op een doopfevstje geweest, waar het kolossaal laat geworden is. Tot over maat van ramp merkt hij, dat hij den sleutel vergeten heeft. Op zijn donderend aankloppen verschijnt vrouwlief aan 't ge opende venster en decreteert„Z66 laat doe ik mijn voordeur niet meer open nu kun ja den heelen nacht op straat blij ven 1" „Och doe het maar, Grietik breng ook een flesch wijn mee „Dat is wat anders,' denkt Jan's vrouw en dott open. „Waar heb je den wi^n nu?" „Hier vrouw!' (en wijst op zijn buik). Uit Chion (Vancouver i- l*nd) ia t: Viclosia in Britsch-Columbië i een telegram ontvangen, berichtende, cat daar van de rivier Stewart ten mijnwer ker was teruggekeerd met een waarde van 160.000 dollars aan stofgoud bij zich. De Godsdienst-oefeningen beginnen om O1/, ure, des voormiddags. 29 Augustus Geen dienst. 5 Srptember Ds. van Kluijve. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente. gedurende de maanden Augustus en Seo- tember. Geen Dienst12 September. Overigens telkens 's morgens te half tien. 29 Aug. voorm. Barsingerhorn. 29 Aug. nam. Haringhuizen. 29 Aug. Kreil, Ds. Kooiman. 5 Sept. Barsingerhorn, Ds. Kooiman. 29 Aug. Hippo lytuih. t. m. 10 u. Ds. van Kluijve. Ingeschreven van 21 24 Aug. 1897. GeborenWillem, e. v. Jacob Wijn gaard en van Gunrtje Rijs. OndertrouwdWilhelmus Raap, jm. oud 24 jr., wonende te Haarlem, en Jo- anna Overtoom, jd. oud 23 jr., wonende te Schagen. Getrouwd en overleden Geene. Ingeschreven van 18 20 Aug 1897. Geboren Neeltje, d, v. Cornelis Win kel en Cornelia Konkel. Gertrndes Maria Catharina, d. v. Hendricus Gerardns Kroon en Elisabeth Klaver. Antje, d. v. Aris Nannis eu Neeltje Meereboer. Ondertrouwd: Klaas Kolhorn,jm.,Com- missionnair, 29 jr. te Helder en Miartje Stompedissel, jd. zonder beroep, 23 jr. te Zijpe. GetrouwdWillem Spaans, jm., koop man, 23 jr. te Schagen en Aafje Anna Elisabeth Bakker, jd. zonder beroep, 24 jr. te Zij pa. Dirk Schouten, jm., Arb i- der, 25 jr. te Callantsoog en Trijntje Brouwer, jd. zonder beroep, 22 jr. te Zijpe. Overleden Geene. Marktberichten. 12 12 Hoorn, 21 AUG. 1897, 8 H.L. Tarwe Rogge Gerst Haver Witte Erwten Groene Grauwe Vale Braiiie bconon. Witte Paarden Karwijzaaa Mosterdzaad 16 Paarden 17 Koeien 142 Schapen 57 Lammeren 8 Kalveren 28 Varkens 12 Biggen Kip-Eieren per 100 2425 koppen boter, p. kop A Ikrnaar, 21 AUG. '97. s a a a Aangevoerd f 7.- a a 3.75 a 3.25 a a 12.50 8.50 6— 10 75 17.25 75— ,100— 18.- a 14.— a 14— 9— 5— 2.75 0.47' 7.50 A25 3.75 16— 16— 9. - 140— 220— 23— 18— 19— 18— 8— 3— 0.52» Aangevoerd t 50.— a 80— ,140— a 240— 8— a 16— 8— 5 Paarden 19 Koeien en ossen 14 nucht. kalveren 96 magere Schapen 96 magere Varkens 347 Biggen 10 Bokken en Geiten Boter perP. Kipeieren per 100 Eend- dito per 100 Kleine Bokjes Lammeren Alktnuar, 33 AUG. 1897. Aangevoerd 13— 6— 2— -.50 2.75 20— 17— 9.50 6— -.57' 3.50 f a a „170— 35— -.70 8— 16— a a a 190— a 85— —.80 20— 24— —.41 16.— Paarden 15 Koeien, per K.G. per stak 169 vette Kalveren per K.G. 43 Nuchtere Kalveren 587 Schapen, Limmeren 167 vette Varken», p.K.G.„ .35 52 magere dito 13. EDAM, 21 AUG. 1897. KaasAangevoerd 88 stapels, wegende 17,493 K. G.hoogste prijs f 26.50, per 50 kilo. Purmerend, 24 AUG. 1897. Aangevoerd; 315 stapels kleine kaïs f 27.k st. comm. f 8t. middb. f 22 22697» K.G. Boter f —.95 a f 1.05 per K.G. 623 Runderen, vette, f 0.50 a 0.62 per kilo. 44 Stieren, Prijshoudend, handel stug, 207 Vette Kalveren, f 0.50 a f 0.70 p. K.G. 140 Nuchtere idem, per stuk f 6.a 20— beide handel stug. 12 Paarden. 2320 Schapen en lammeren, lager in prij*, handel stug. 203 Varkens, vette, per K.G. f 0.36 a f 0.42 handel vlug. 116 idem, magere, per stak f 13.a 25. 212 Biggen, per stuk f 6— a f 9 beide handel matig. Ganzen, f 0.a f 0.Zwa nen f a 0 Kipeieren f3.a 3.50, Eendeieren t 0.— p. 100.

Schager Courant | 1897 | | pagina 5