Politie! overzie!! der weel. Builenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Varkensvleesch in Engeland. Wieringen. Wieringen. Wieringen. Geertje Kleefstra. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. jpp g arnrr i Alkmaar, 2 September. Deze gemeente komt voor de tweede maal voor een niet onbelangrijk deficit te staan. Van de verduisterde i 60.000 ie tot heden nog niets terecht en nu wijst de gemeenterekeniog, dienst 1896, een nadeelig saldo aan van f 14.139.78, zoo dat in de gemeentekas thans een totaal tekort bestaat van f 75.000. De laat ste f 14.000 hebben echter hnn ontstaan te danken aan twee zaken. Aan da ont vangsten ontbreekt een hedrag vanf 7000, op de begrooting gesteld als „teruggave aan een aan de gasfabriek gedaan voor schot in 1895'. Dit bedrag werd echter reeds in bet einde van 1895 vereffend, toen deze gemeente aan de fabriek f 7000 leende, onder verplichting, het voorschot te vereffsnen en jaarlijks van die leening at te lossen f 1000. Verder is in de rekening, in verband met de invoering van de nieuwe wet op de personesle belasting met 1 Januari 1897, slechts verantwoord het aantal op centen, geheven over 8 maanden van den dienst 1896—7. Over 4 maanden, tot een bedrag van ruim f 11.000, is alzoo niets ontvangen. Waren deze ontvangsten niet toevallig aan den dienst van 1896 ont trokken, dan zon de dienst gesloten heb ben met een batig slot van f 4000. Het beheer over 1896 had alzoo eene be vredigende uitkomst. B. Ct. Aan het jongste consulair verslag ont leende men het bericht, dat het holland- sche spek te Londen niet meer gewild is, een gevolg van het voederen met maïs. In verband hiermede schrijft men uit Bei- len aan de Asser Ct. „Wat te voorzien was en wat door en kele boeren reeds voorzegd is, is een feit geworden. „Londen apprecieert niet meer de varkeus, die bijna uitsluitend met maïsmeel gemest zijn'. Dat is een leelij- ke streep door de rekening. De varkens- mesterij was er anders zoo mooi voor in gericht en wierp in den laatsten tijd bij tamelijk hooge prijzen en goedkoopte der maïs goede winsten af. Doch reeds lang hoorden wij de klacht, dat de qualiteit vaD spek en vleesch door het vele maïs voeren er onder leed. Maar waar geen klagers zijn, zijn ook geen brekers en zoo lang Londen zich stil hield, marcheerde de zaak goed. Groots hoeveelheden maïs zijn vooral iD den loop van dit jaar niet al leen aan varkens, maar ook aan melkvee opgevoerd. Thans klinkt van de overzijde van het Kanaal een basta 1 dat weergalm vindt in dag- en landbouwbladen. Het zal nu tijd worder, om de bakens te verzetten en het weer op een andere schijf te gooien. De waarschuwing toch is van belang, wil men onzen varkenshandel niet in dis- crediet brengen, evenals 't met onze boter is gegaan. Waar het den aftrek van zulk een belangrijk artikel uit de boerderij be treft en onze voornaamste afnemer zijne stem laat hooren over eene verkeerde ge woonte, daar dient men deze waarschuwing niet in den wind te slaan. Drente is bij uitnemendheid het gewest, waar varkens- mesterij een rijke bron van inkomsten is voor groot en klein zij is in vele plaat sen de kurk, waarop de landbouw drijft. Men mag het belang daarvan niet op het spel zetten, ter wille van een weinig meer voordeel. Wat het voeren van maïs aan melkvee betreft, ook daartegen gaan reeds stemmen op. Maïs geeft wel veel melk, maar met het oog op de bolerprodnctie wordt de qualiteit niet geprezen. „Man kann des Gaten za viel haben zal ook in dit op zicht eerlang blijken. Bacillenvrees. Uit AMSTERDAM schrijft men Waar een wethouder van onderwijs al niet op te letten en over te denken heeft I De hoofden der scholen zijn in het bezit gekomen eener aanschrijving, waarby zij worden uitgenoodigd, voortaan bij het schoonmaken der school vochtig zand, vochtig zaagsel of liefst turfmolm te laten gebruiken. De maatregel dieut, om de schoonmaaksters te beveiligen tegen de micro-organismen, die bij het vegen van den grond opstuiven. De oude methode, het sprenkelen van water, schijnt niet af doende te zijn. Mr. van Hall heeft dit misschien vernomen uit den mond van zijn mede-wethonder, dr. Blooker. Mietje de schoonmaakster, die 41 jaren geveegd en daar niets uit „gehouden' heeft, wil het beter weten dan de beide wethouders. Zij beweert, dat grof zont het eenige ware middel tegen het stof en mitsdieD ook tegen de micro—organismen is. Wat de idealistische wethouder van onderwijs nn voor de schoonmaaksters doet, zal, zegt meD, bij den hygiënisti- schen wethouder van publieke werkeD, dr. Blooker, navolging vinden ten aaniien der stadsreiniging. Handelaars in zand, zaag- ael, turfmolm en grof zout wrijven zich bij dit prospect de handen. Wat later nog voorgeschreven aal worden bij het ver- bonwen van oude sfadsgebouweD, het kleedenkloppen, het inzamelen vao asch en vuil langs de huizen, enz., is nog niet bekend. Men bericht ons, dat het Amsterdani8ch Vocaal Kwartet zich achtereenvolgens zal doen hooren in ons land, daarna in een tiental steden in Dnitsch- land, voorts in Maart van 't volgend jasr in München, Crtfeld, daarna een reeks uitvoeringen in Weenen en andere plaat sen ia Oostenrijk zal gevet). Vermoedelijk daarna in België. Het is een verblijdend verschijnsel, dat dit echt nederlandsch, men zon kunnen zeggen Amsterdamsch, ensemble ook in den vreemde een wereldnaam heeft ver overd het meereodeel toch van onze ne derlandsche toonkunstenaars blijft in ons lmd, zonder gelegenheid te hebben, zich te meten met de buitenlanders. Foor de talrijke muziek- liefhebbers in onze omgeving hebben wij eene heugelijke tijding. Het beroemde Amster- damsche Vocaa.Kwartet, bestaande nit de da mes ANoordewier ReddingiusCato Loman, en de heeren Joh. Rogmans en Joh. Al. Ales- schaert (waarvan Ban. de Lange in zijne beoordeeling o. m. schreef„de namen der uitvoerenden zijn een waarborg voor een meer dan gewoon kunstgenot") geeft eene uilvoering op woensdag 8 September 1897 in Alkmaar. Wij hopeD, dat het publiek door een tal rijke opkomst zal bewijzen, dat Het het be zoek van dit beroemd viertal naar waarde weet te schatten. Voor nadere bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie, die men in onze kolommen vinden kaD. Woensdagmiddag was het kindermeisje van den heer J. Plet, rijks veearts te HEEREN VEEN, met diens vierjarig dochtertje in een bootje gegaan, liggende aan den kant van de diepe Van Engelenvaart. Door een onvoorzichtige be weging kantelde het lichte vaartuigje en beiden geraakten te water. Het kinder meisje was weldra gered, doch toen het van den eersten sehrik bekomen was, vroeg het naar de kleine. Het bleek, dat niemand gemerkt had, dat ook het kind in het water gevallen was en toen men dit vernam, was het reeds weggezonken naar de diepte. Terstond begaven zich een viertal mannen te water. Na herhaaldelijk gedoken te hebben, gelakte het P. Meijer, Je kleine boven te brengen, doch schijnbaar waren de levensgeesten reeds geweken. Terstond werd geneeskundige hulp ont boden, doch inmiddels begon de heei P. Zijlstra, beurtschipper op Amsterdam, de bekende voorschriften omtrent de behan deling van drenkelingen toe te passen, en wel met zoo goed gevolg, dat toen de geneeskundige kwam, het kind reeds bij gebracht was en deze constateeren kon, dat er geen levensgevaar meer bestond. Aan het toepassen van die voorschriften heeft de kleine, die een minuot of zeven onder water was geweest, het behoud van haar leven te danken. tje. Een gewichtig persoon- In het Staatsspoorstation trok dezer da gen eene juffrouw uit de provincie, die met man en kroost een uitstapje naar DEN HAAG had gemaakt, |de aandacht door haren lichaamsomvang. Op de vraag van een nieuwsgierige, die „als hij niet te onbescheiden was" gaarne eens het ge wicht van moeder wilde kennen, werd welwillend geantwoord 365 pon den. Men is belangstellend te vernemen, wel ke nederlandsche onderdaue dat record zal kunnen verbeteren, Men meldt nit WER KENDAM In den laten avond van woens dag is hier een moordaanslag gepleegd op zekeren Wonter Kieboom, vader van een talrijk huisgezin. De man kwam tegen half elf uit de herberg van D. v. d. W. aan den Sasdijk. In de herberg zelf was, volgens ver klaring van den kastelein, niets voorge vallen. De gewonde had er een partij biljart gespeeld met C. v. O. Een honderd me ter voorbij da herberg schijnt hij aange vallen te zijn en vreeselijk gesneden. Op zijn hulpgeroep kwam zijne eigen vroaw toesnellen, die daar dicht bij woont, en geholpen door een paar mannen werd K. voorzichtig op een kruiwagen naar huis gereden. Daar bleek, dat hij acht diepe sneden over, het hoofd en in den nek had ontvangen. Had hij een kwartier langer zoo aan den dijk gelegen, dan was hij doodgebloed. Op de plaats der misdaad werden eene zijden pet en een lage schoen gevonden, blijkbaar van den aanvaller. De zwaarste verdenking rast op genoemden C. v. O., die bekend staat als een liefhebber van vechteu. De gemeentepolitie doet scherp onderzoek. Ook de wachtmeester der ma- rechanssée uit Woudrichem is onmiddellijk met het gepleegde feit in kennis gesteld. Yerslag Algemeene Ver gadering der Yereeniging Vrije Lief dadigheid'te Wieringerwaard. Door het slechte bezoek op deze ver gadering, besloot het bestuur, om het verslag der werkzaamheden en der kas in de Schager- en Zijper Courant te laten opnemen, om de werking van bovenge noemde vereenigiDg onder de aandacht der leden te brengen, opdat het voor niet-leden tevens een spoorslag zou kunnen zijn, ook hunnen zoo zeer ge- waardeerden bijstand aan de vereeniging te verleenen. In het afgeloopen jaar is de kas een weinig teruggegaan sloot verleden jaar de rekening met een voordeelig saldo van f 107.54, nu sluit zij met een dito van f 100.34. Dat het niet meer is te ruggegaan, trots den strengen winter en de vele zieken onder den behoeftigen stand, is te danken aan de gehouden soirée, waarvoor het bestuur nogmaals dank brengt aan de dames en heeren, die zich daarvoor belangeloos hebben ingespannen. De ontvangsten waren dit jaar aan contributie en opbrengst soirée f 527.78, en de uitgaven f 427.44, alzoo een batig saldo van t 100.34. Als men nagaat, dat verstrekt is aan behoeftige zieken en zwakken ongeveer 2460 L. melk, t 40. aan vleesch en f 44.aan brandstoffen, en bovendien aan vele ouden van dagen, die niet meer kunnen werken, een we- kelijksche gift aan meel en gist tot een bedrag van ongeveer f 130.en verder aan enkelen kleedingstukken en dekens, dan kan men nagaan, welke steun wordt verleend aan bovengenoemde ingezetenen van Wieringerwaard. De verjaardag van Koningin Wil- helmina werd jl. dinsdag alhier fees telijk gevierd. Des morgens ten tien ure trok de schooljeugd, voorzien van de nederlandsche driekleur, waaraan de Oranjewimpel wapperde, het dorp door, hier en daar werd even halt gehouden en een volkslied gezongen. Om twee uur had er eene ringrijderij plaats van paar den, bespannen voor tweewielige rijtui gen, en bestuurd door eene dame en een heer. Aan dezen wedstrijd namen deel 28 paren. De wedstrijd hield aan tot 5 uur terwijl de uitslag was als volgt De le prijs werd gewonnen door C. Jb. Tijsen en Maartje Metselaar; de le premie door J. Veerdig en Wijntje Mulderde 2e premie door D. Kort en Neeltje Minnes, en de 3e premie door P. S. de Jong en Aaltje de Wit. Na afloop der ringrijderij ging men in optocht naar 't logement van den heer B. Lontalwaar de prijsuitdeeling ge schiedde. Des avonds werd de feestdag besloten met een vuurwerk, geleverd door de heeren Merckelbach en Co. te Amsterdam. Alhoewel het weder niet al te gunstig was, is het vuurwerk toch goed ge slaagd. Na afloop hiervan trok men weder in optocht, met muziek voorop, door het dorp, en tot 1 uur liet de muziekvereeniging „Harmonie" hare welluidende tonen in de versier de feestzaal hooren. J. 1. woensdagavond vergaderde ten huize van den heer D. Lont een 40- tal visschers en schippers, en wel op uitnoodiging van den heer Burgemeester. De vergadering werd door den Edel- Achtb. heer Kolff geopend, die den aan wezigen zijn welgemeenden dank betuigde voor de trouwe opkomst. Het doel dezer bijeenkomst was om, volgens ontvangen circulaire van het gen. comité, bij de a. s. kroningsfeesten van H. M. Koningin Wilhelmina, van hier uit een versierd vaartuig, (gelijk uit alle zeeplaatsen van Nederland) ter vertegenwoor diging van deze plaats, naar Am sterdam te zenden, hetwelk bij de vis schers een gunstig onthaal vond. Tot bestuursleden voor de regeling van het feest werden gekozen de heeren P. J. Wigbout, Voorzitter, J. Bais Ez., Secr,, P. C. Kaan penningm., C. Ter- faille, J. Metselaar, Jb. Kaleveld, com missarissen. De kosten voor het versierde vaartuig zullen ongeveer f 400.be dragen. J. 1. dinsdagnacht, ongeveer twee uur, barstte een hevig onweder boven het eiland los, gevolgd door harden wind en hagelbuien. Vier personen, welke zich naar Westerland begaven, werden opgenomen en tegen de wallen aangeworpen, waardoor een hunner zoo van schrik bevangen was, dat hij gedurende den tocht steeds moest worden geholpen, om voort te komen De andeien zijn gelukkig met den schrik vrijgekomen. Verschillende telegraafpa len werden van boven af tot aan den grond toe gespleten, en de bliksem begaf zich langs de lijn in het tele graafkantoor van de heer de Vries, 't geen het gevolg had, dat de dienst niet meer kon worden voort gezet. Hier en daar werden paar den en schapen in de slooten gewor pen en schooven graan op het land werden getroffen en verbrandden. Andere ongelukken zijn niet be kend. Door een onbekende oor zaak verbrandde gister te Groet, gemeen te Schoorl, het Volksbier- en koffiehuis met schilders-affaire, tot den grond toe( af. Alles was verzekerd in de Brussel- sche Maatschappij. Bij een der ingezetenen der gemeente VOORHOUT deed zich onder de kippen een vreemdsoortige ziekte voor. De dieren konden geen voedsel slikken voortdurend liep hun 't slijm uit den bek en bijna allen hadden zieke pooten, sommige zoo erg, dat ze niet loopen konden. Volgens overeenkomst met een buur man, mochten deze kippen op diens wei land loopen, waartoe in den tuinmuur eqpe opening was gemaakt. Bij het on derzoek naar de ziekte bleek nu, dat het vee van den buurman, loopende op dat weiland, was aangetast door het mond- en klauwzeer zoodat het geen twijfel leed, of deze ziekte was ook op de kippen overgegaan. Vier kippen zijn aan de ziekte gestorveD, de overige zijn herstellende. indertijd wegens majesleitsschen nis tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zij is daarna naar België uitgeweken. Daar verkeert zij in droevige omstan digheden zij is werkeloos, broodeloos en zal weldra ook geen dak meer boven het hootd hebben. In Be Vrouw doet de redactrice, Nel- lio van Kol, een beroep op de partijge- nooten, om gelden bijeen te krijgen. Zooals men weet, is Geertje Kleefstra Nu de oproerige bergstammen aller aandacht naar Britsch-Indië hebben getrokken, zijn enkele bijzonderheden omtrent het indische leger zeker welkom. Het europeesch leger bestaat uit 74.040 man, waarvan 5679 totdecaval- lerie, 13319 tot de artillerie, 273 tot de genie en 53740 tot de infanterie behoo- ren. Te Bengalen liggen ingekwartierd 44214 man, te Madras 13481 en te Bombay 12868 man. De artillerie be staat uit 88 batterijen. Behalve door dit europeesch leger, wordt de orde in het uitgestrekte rijk bewaard door inland- sche troepen, ter sterkte van 145.000 man. Deze troepen worden door europeesche officieren aangevoerd. Over de verschil lende wapens zijn zij als volgt verdeeld artillerie 4531, cavallerie 23230, sappeurs en mineurs 3826, infanterie 113.813. Van deze soldaten bevinden zich 83671 in de provincie Bengalen, 31929 in Ma dras en 26471 in Bombay. Met inbegrip van enkele andere corp sen komt men tot een strijdmacht van 237000 man, behalve de vrijwilligers, die samen vormen 11 afdeelingen caval lerie, zes corpsen artillerie, twee briga des genie en 53 regimenten infanterie. Buiten dit actief leger bestaat er een reserve, welke samengesteld is uit man schappen, die, na vijf jaren gediend te hebben, met groot verlof naar huis zijn gezonden. Jaarlijks worden dezen een maand onder de wapenen geroepen. Onder de inlandsche troepen worden de Goorkha's tot de beste en trouwste gerekend. Over den opstand valt op dit oogen- blik weinig met zekerheid te zeggen. De houding van den Emir van Af ghanistan, baart nog immer ongerustheid, hoewel hij zich tot heden niet openlijk in den strijd heeft gemengd. In Beloed- sjistan schijnen de zaken een verkeer den weg te nemen. Er moet een geest van ontevredenheid heerschen onder de inlandsche troepen in Beloedsjistan, waar door deze niet te vertrouwen zijn. In onzekerheid komen de indische berich ten volkomen met die over den turksch- griekschen vrede overeen. In stede van deze dringende aangelegenheid ten spoe digste af te doen, houden de vorsten zich bezig met feestelijkheden en revue's. Keizer Wilhelm is na een groote inspec tie te Coblentz, waarbij Z. M. zijn re denaarstalent den vollen teugel vierde, naar Beieren vertrokken. Te Wurzburg hield hij een revue over het tweede beiersche legercorps, waar bij mede de prins-regent van Beieren, de koning van Wurtemberg en de groot hertog van Hessen tegenwoordig waren. De keizer was zeer tevreden over het leger van zijn beierschen bondgenoot en verklaarde de troepen de gelijken van de pruisiscbe. Zeker van de zijde des keizers eene onderscheiding. Of men er in Beieren mede algemeen zoo over denkt, staat te bezien. Keizer Nicolaas onderzoekt zijne troe pen in de vlakte van Warschau. De Polen hebben hun heer en gebieder met groote hartelijkheid in hunne oude hoofdstad ontvangen, 't Kan verkeeren, zegt Brederoo. Feesten van anderen aard worden in Kopenhagen gevierd en staan Stokholm te wachten. Te Kopenhagen trad de der de zoon van koning Oskar van Zweden en Noorwegen met prinses Ingeborg, de tweede dochter van den deenschen kroon prins, in 't huwelijk. Door dit huwelijk zijn de deensche en zweedsche hoven dubbel verbonden. De deensche kroonprins toch is met eene dochter van Karei den XV, dus een zuster van koning Oskar, gehuwd. De deensche koningsfamilie is met de voornaamste europeesche Torsten ver maagschapt. De kroonprins is een zwager van ko ning Oskar van Zweden en Noorwegen, de tweede zoon van koning Christiaan, koning George van Griekenland, is ge trouwd met grootvorstin Olga Konstan- tinovna van Rusland, de derde prins, Waldemar, koos Maria van Orleans, een dochter van den hertog van Chartres, tot vrouw. De oudste dochter des konings huwde met den britschen troonopvolger, Dagmar, de tweede dochter is de kei zerin-moeder van Nicolaas van Rusland, terwijl Thsyra, de derde prinses, hare hand schonk aan den hertog van Cumberland. Na afloop der feestelijkheden in de deensche hoofdstad trekt het hooge gezel schap naar Stokholm, waar op 17 Sep tember koning Oskar den dag hoopt te herdenken, waarop hij voor 25 jaar de regeering aanvaardde. De festiviteiten zullen 2 dagen duren en besloten worden met een groot noorsch zangersfeest, waaraan een koor van meer dan 1000 personen zal deelnemen. Behalve de deensche verwanten worden voor het jubileum in Stokholm verwacht de erfgroothertogen van Baden en van Luxemburg met hunne gemalinnen, prins Fredeiik van Pruisen, als vertegenwoordi ger van keizer Wilhelm prins Christiaan van Sleeswijk-Holstein, als vertegen woordiger van koningin Victoriaprins Chira van Siam. Bij de legeroeleningen en beleefd- heidsbezoeken staat voor heden nog een punt van meer ernstigen aard op de agenda van werkzaamheden der euro peesche regeeringen. Het is een ge meenschappelijk plan de campagne tegen de anarchisten. Spanje heeft zich in verbinding met Berlijn gesteld en ge meenschappelijk zijn ze druk bezig, En geland, de Vereenigde Staten en Zwit serland te overreden, met de overige mogendheden één lijn te trekken. Men spreekt reeds, dat over dat onderwerp te Brussel eene diplomatieke conferentie plaats zal hebben. Reeds terstond na den dood van Canovas heeft de spaansche regeering bij verschillende regeeringen pogingen gedaan, om gemeenschappelijk tegen de mannen van de daad op te treden. Frankrijk, Engeland en België maakten toen allerlei bedenkingen en verwachtten in elk geval van Spanje voorstellen, opdat eene vruchtbaro bespreking plaats kon hebben. Italië zou voor veroordeelde anarchisten eene internationale straf kolonie willen stichten. Portugal en Spanje hebben zich reeds met dit plan vereenigd. Laatstgenoemd rijk wil hier voor gaarne een eiland van de Soeloe- groepde Carolinenof PhilippijnenafstaaD, Dit voorstel is van de zijde van Spanje nog zoo heel dom niet. Op die wijze zou het zich het bezit van de Philip- pijnen tamelijk vast verzekeren, wat nu nog maar zoo zoo is. Nog altijd vragen deze eilanden belangrijke opofferingen van het moederland. De spaansche regeering heeft voor de zooveelste maal eene nieuwe lichting van 40.000 man opgeroepen, waarvan 27500 besterad zijn voor Cuba en de rest voor de Phillippijnen. Arme kerels. Het kan ons niet verwonderen, dat vele dienstplichtigen, bij de uitvaar diging van het decreet, de wijk naar Frankrijk hebben genomen. Straks nes telen deze uitgewekenen zich in bosschen en bergen en vormen rooverbenden, of sluiten zich aan bij Carlistische groepen in het noorden. Zoo ontstaan uit de indische polypen nieuwe armen, die de zorg der spaansche regeering en den last der bevolking onrustbarend verzwaren. SchageD, 4 September 1897. Donderdag jl. had alhier de eerste keuring plaats van stieren, on der toezicht van de Provinciale Commis sie voor de Veefokkerij. Beschikbaar zijn 8 prijzen van f 200 en 100 gld. Door deze van wege provincie en rijk gesub sidieerde keuringen vervallen die, welke door de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier tot heden werden gehouden. De keuringscommissie bestond uit de heeren P. Schenk te Wieringerwaard, J. Koopman te Beemster en C. Stapel te Berkhout. Aangeboden werden 12 twebjarige en oudere stieren en 26 eenjaiige, en wtl van de volgende eigenaars Tweejarige en oudere C. Kooij, G. Glaij, P. Schermerhorn, A. Brak, S. Groot, F. de Boer, W. v. d. Oord, P. Kaan Dz., W, de Wit, W. Jimmiuk, K. Blaauboer, J. L. T. Groneman, Eenjarige A, Borst, A, Bakker, C. Meuts, P. Kooij, L. Jonker, G. Kuiper, J. Schermer, K. Boekei, J. M. Koelman, T. Vetman, H. Spaans, Gebr. Buis, D. Waiboer Dz., F. RezelmaD, J. Jimmink, G. Claij, S. Batter, J. Vries, A. Swarts, K. Govers, C. A. Bakker, G. Claij, K. Blaauboer, W. Jimmink, Erven D. J. Kaan. Haringcarspel. Haringhuizen. Haringcarspel. Schagen, Zijpe. Oudcarspel. Barsingerhorn. Wieringerwaard. Zijpe. Zijpe. SchageD. Wieringerwaard. Tuitjenhorn. Schagen. Winkel. Wieringerwaard. Schagen. Haringcarspel. Schtrmerhorn. Winkel. Schagen. Wieringerwaard. Barsingerhorn. Schagen. Wieringerwaard. Barsingerhorn. Wieringerwaard. Haringhnizen. Barsingerhorn. Schagen. Koegras. Schagen. Barsingerhorn. Haringhnizen. Schagen. Zijpe. Wieringerwaard. Na afloop der keuringen te Alkmaar, Hoorn, Purmerend, Weesp en Beverwijk, wordt de uitslag der bekroningen bekend gemaakt. Bij de stisrenkenringop donderdag j.1. had de hr. C. tan der Oord het oDgrluk, tnsgchen een tweetal zeer woeli* ge dieren zoodanig beklemd te raken, dat een geneeskundig onderzoek noodzakelijk was. AA ij vernamen, dat door den heer dr. Melchior een breuk van het sleutelbeen werd geconstateerd.

Schager Courant | 1897 | | pagina 2