Politiek oraracM Ier week. &eieeitel)GleD9iQailii£. Buitenlandse!) Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Rectificatie. Gemengd Nieuws. Rechter:Nu ziejehet zelf wat heb je nu van je gemeene streken lederen keer wordt je betrapt BeklaagdeNeen, maar nu moet u niet opsnijden 1 BijLancester is de eer ste verdieping van den Haltonkorenmo len onder het gewicht van het graan en de machinerieën ingestort. De oud ste firmant, Edmuod Askew, werd verpletterd. Een spoorwegongeluk. Madras, 24 Sept. Een ver schrikkelijk spoorwegongeluk heeft plaats gehad op den spoorweg Bangalore—Mysore. De locomotief en vijf waggons stortten in de snelstroo- mende rivier, waarover de brug was weggeslagen. Een groot aantal perso nen verloor het leven er bij. Openbare Vergadering vanden Itaad der gemeente Schagen, op Dinsdag 28 September 1897, des morgens ten 10 ure. Punten van behandeling Ingekomen sfukken. Adres onderwijzer van Genne om eervol ontslag. Benoeming onderwijzers Herhaling- school. Aankoop grond aan de Nes. Reinigingsdienst. Schagen, 25 September 1897. De Burgemeester S. BERMAN. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. Burgerlijke Stand. ©em. SCHAGEN. Wij hebben in ons vorig overzicht eene schets geleverd, welke verhouding Spanje innam tegenover zijne koloniën. Met eene vingerwijzing toonden wij den invloed aan, dien de kerk op de po litiek in Spanje uitoefent, een invloed, die volstrekt niet tot het verledene be hoort, maar nog dezer dagen zich op het schiereiland zelve deed gevoelen. Wat men meende, tot de middeleeuw- sche tradities te behooren, is gebleken nog altijd een der hefboomen van Ro- me's macht te zijn. De banvloek, die eens de uitstekendste mannen der we tenschap, de kampvechters voor het woord en de vrije gedachte, trof, is nog voor weinige dagen over den spaan- schen minister van financiën uitgespro ken. De bisschop van Majorca heeft ge meend, dit bekrompen uitvloeisel van kerkelijke overheersching in onze eeuw van verstandelijke ontwikkeling en geestelijke zelfstandigheid te moeten toe passen. De zaak is deze De minister van financiën Navarro Revertes maakte aanspraak op een stuk grond op het eiland Majorca, waar op een kerk gebouwd is, die eene hei lige reliquie bewaart. Het eigendomsrecht van dien grond gaf aanleiding tot een geschil tusschen kerk en staat. De bisschop beweerde, dat hij, als vertegenwoordiger der kerk, recht op dien grond had, terwijl de mi nister meende, dat deze bezitting tot de domeinen van den staat behoorde. Toen nu de bisschop weigerde, het geschil aan de uitspraak van den rech ter te onderwerpen, hakte de minister den knoop door en gelastte hij aan de ambtenaren van zijn departement, van bedoelden grond bezit te nemen. Deze ongehoorde ministerieele zelfstan digheid vertoornde den bisschop zooda nig, dat hij over den minister en allen, die tot de uitvoering van het besluit hebben medegewerkt, den banvloek heeft uitge sproken. Men denke niet, dat zoo'n vloek op het zwarte schiereiland zonder beteeke- nis is. Men schuwt den gevloekten minister als iemand, lijdende aan eene besmettelijke ziekte en in Madrid weigert men hem le vensmiddelen te leveren. Zelfs de Koningin- Regentes wil geen stukken teekenen, die van den minister afkomstig zijn. Het spreekt, dat het wankelend conservatieve ministerie door deze clericale betooging zijn uiteinde eenige weken heeft verhaast. Het heeft er veel van, of het arme land door al de egyptische plagen, zij 't dan ook in gewijzigden vorm, ge troffen wordt. Er gaat bijna geen week voorbij, of de een of andere treurmare komt uit Madrid tot ons. Uit Cuba ko men weder de meest verontrustende be richten. Terwijl generaal Weyler het westen van Cuba zoekt te bevredigen, gaan de opstandelingen kalm hun gang. Generaal Dacosta greep de spaansche bezetting van Managna, op drie mijlen afstand van de hoofdstad Havana aan en joeg haar op de vlucht. De opstandelingen bezetten Managna en maakten de wa pens en de munitie in de forten buit. Een ontzettingsleger, dat uit Havana tegen de stad werd opgezonden, werd door de Cubanen uiteengejaagd. Gomez heeft de stad Placeta, in de provincie Santa Clara, genomen. En alsof deze jobstijdingen nog niet voldoende waren, heeft thans generaal Woodford, de nieuwe amerikaansche ge zant aan het spaansche hof, eene ern stige nota bij den hertog van Tetuan, den minister van buitenlandsche zaken, ingediend. Hierin eischt de Unie, dat Spanje voor het einde van October aan den opstand op Cuba een einde zal hebben gemaakt. Mocht dat niet het geval zijn, dan zouden de Yereenigde Staten tot eene krachtige tusschenkomst gedwongen zijn Een oorlog zou dan onvermijdelijk zijn. Er zijn in de cubaansche quaestie be langrijke punten van overeenkomst met het Kreta-vraagstuk. Eerst de opstand, daarna verwikkelingen met het bui tenland en ten slotte een krijg om het bezit van het eiland, 't Zou vreeselijk zijn, zoo de zwaarden opnieuw getrokken werden, terwijl ze op den Balkan nau welijks in de schede zijn gestoken. Want het blijkt nu werkelijk waar te zijn, dat de voorloopige vrede tusschen Turkije en Griekenland gesloten is. Wel gaan er nog in Griekenland stemmen op, die zich tegen de fïnanci- ëele controle verzetten, wel wordt in enkele persorganen nog een heftige toon aangeslagen over de vredesvoorwaarden, wel zijn er nog onder de Hellenen, die een verdedigingsoorlog tot het uiterste prediken, doch ze zijn als de stemme eens roependen in de woestijn. Grieken land zal zich hebben te schikken naar hetgeen de mogendheden en de sultan hebben goedgevonden en besloten. Be halve eene oorlogsschatting van 44.000.000 ned. guldens, ondergaan de grenzen in Thessalië eene belangrijke strategische verandering. De nieuwe regeling geelt aan Turkije een smalle, lange Btrook land, die vaD groot tactisch belang is. Deze strook strekt zich langs de ou de grens uit van Gritsianon en Zarkos,' plaatsen nabij Trikala gelegen, tot dicht bij de golf van Saloniki, en om vat al de bergen, die tot dusver in han den der Grieken waren. De grens loopt nu langs den voet der bergen door de vlakte van Thessalië. Yan het meeste belang voor de Turken is het stuk na bij Zarkos, dat aan hun gebied is toe gevoegd en waardoor de weg van turksch grondgebied, dat van Elassona tot voorbij Damasi in de thessalische vlakte dringt, nog vergroot wordt. Hierdoor wordt het den Turken moge- gelijk, om, mocht weder een oorlog tus schen Turkije en Griekenland uitbreken, den bergrug, die de vlakte van Larissa van die van Trikala scheidt, te bezet ten. De drie passen, die van Macedonië naar Thessalië voeren, zijn in handen der Turken. Hierdoor is het Grieken land vrijwel onmogelijk, om van de land zijde ooit weder aanvallend te werk te gaan. Het bezit van de bergpassen is in vele gevallen een overwegend voor deel. Het bezit der passen zal ook wel een der hoofdvoorwaarden zijn, die Engeland zal eischen, zoo het de bergstammen aan de noordelijke grenzen van Britsch-Indië, tot onderwerping heeft gebracht. Door dat bezit liggen ten allen tijde de va- leien der bergvolken voor zijne legers open. Maar daardoor zal Engeland tevens een overwegenden invloed op den gang van zaken in Afghanistan moeten krijgen, welk vooruitzicht reeds nu in Rusland tot scherpe opmerkingen aanleiding geelt. Het officiëuse orgaan van het ministerie van buitenlandsche zaken, onder leiding van prins Uchtomski, zet uiteen, dat de gebeurtenissen aan de indische grenzen door Rusland niet onverschillig kunnen worden beschouwd. Indien Engeland er in slaagt, met groote krachtsinspanning de grensstammen te onderwerpen, zullen de Engelschen zich lot onbeperkte gebie ders in die streken opwerpen, waardoor dan tevens het wel en wee van 8 mil- lioen Afghanen mede van Engeland's beschikkingen afhangt. Zulk een toestand zou Rusland niet kunnen gedoogen. De russische regeering kan geen samentrekking van engelsche troepen aan zijne grenzen dulden. Om dit te voorkomen, zou het tijdig maat regelen van tegenweer moeten nemen. Dat die twee in Centraal-Azië eenmaal met elkander in botsing zullen komen, is vrij vast, dat verschillende invloeden er op werken, om dit oogenblik te ver haasten, zou men bijna vermoeden en dat in de eerste plaats Dnitschland van dien strijd zou profiteeren, lijdt geen twijfel. De gewichtige diensten, die Duitsch- land in den laatsten tijd bij verschillen de gelegenheden aan Turkije heeft bewezen, zouden door Turkije vergoed kunnen zijn, door op de Moslims van Midden-Azië zijn invloed aan te wenden, om tegen Engeland in opstand te ko men, uit welke verwikkelingen ten slot te weder een breuk tusschen Engeland en Rusland kon ontstaan. Buiten de han- delsvoordeelen, die daaruit voor Duitsch- land zouden voortvloeien, zou een oorlog tusschen die landen de macht van het tweevoudig verbond aanmerkelijk ver zwakken, waardoor de overheerschende positie van Duitschland weder voor vele jaren verzekerd was. Schagen, 25 September 1897. In het nummer van woens- dag j. 1. werd een berichtje geplaatst, waaruit men kon lezeD, dat de heer A. Kuipers, die hier dinsdag eene lezing zal houden over Amerika, agent was van de Port Arthur Land Company en dus voordeel zou hebben bij het mee gaan van vele personen naar Texas. Dit nu is het geval niet, de heer Kuipers staat volstrekt niet bij bovengenoemde company in betrekking, en houdt deze lezingen uit zuivere sympathie voor zijne oude landgenooten en omdat hij zich op zulk een hoogen leeftijd nog ge roepen gevoelt, hen deelachtig te doen wor den in de voorrechlen, die hij zelf door zijne emigratie naar Amerika heeft verkregen. Het is hem financieel geheel onverschillig, of er één of honderd menschen met hem mede gaan, maar het spreekt vaDzelf, dat hij zijn werk, dat lang niet gemakkelijk is, gaarne met succes bekroond ziel. Daarom wekken wij een ieder gaarne op, om de lezing van den heer Kuipers te bezoeken, om daar door een bewijs te leveren, dat men zijn streven, om nuttig te zijn voor zijne me- demenschen apprecieert. In den muur tusschen de kerk en den toreD, onder welks boog de over blijfselen van de Heeren van Schagen rusten, is een gepolijste, zwart marmeren steen aangebracht, waarop met gouden letters staat „Ter gedachtenis aan "Willem van Beieren, Eerste Heer van Schagen, overleden 1478 en verscheidene zijner nazaten en opvolgers, die hier rusten, is deze gedenksteen ge plaatst door O. C. L. Graaf d' Oultremont de Duras. Met de vervaardiging van dezen gedenk steen was de heer P. Metselaar van Alkmaar belast. I n de ruïnevan de onlangs verbrande smederij ven den heer Ben Hartog op de Nes alhier, werden twee sfeenen gevonden, die ongetwijfeld oud heidkundige waarde bezitten. De eene steen is vierkant en vertoont en relief drie vrouwenfiguren, waarvan de twee buitenste iu de eene hand het wapen van Holland, in de andere eer bloemtak dragen. De middelste figuur staat in een „tuin" en draagt mede het wapen van Holland. Even beneden den geringden rand staat het jaartal 16 met het onderschrift „vie als God De tweede steen is iets grooter en halve maanvormig. Daarop zijn twee leeuwen gebeiteld, ieder dragende een gekroonde sabel. In het midden is weer een vrouwen figuur, zittende in een #tuin", waarin 3 wapens zijn aangebracht. Binnen den fraai gebeitelden rand staan beneden 11 verschillende schilden met figu ren, boven twee schilden met den leeuw van Holland. Waarschijnlijk vertoonen genoemde schilden de wapens van de hollandsche steden in de zeventiende e6uw. Beide stee- nen zijn van gebakken roode aarde. De keuring van Rammen op woensdag a. s. belooft zeer belangrijk te worden, Reeds is plaatsruimte door verscheidene fokkers nit de aangrenzende gemeenten gevraagd. Zelfs van nit Schellink hout en Hoorn zal aan de keuring worden deelgenomen. Waar een zoodanige deelname van prima qualiteit wolvee is te verwachteD, belooft deze dag tevens voor den handel van beteeken is te worden. De heer C. Brouwer, a m b t e- naar bij de Rijks-belastingen alhier, is overgeplaatst naar Naarden. O n z e teekenöchool mag zich ook dit jaar weder in eene prijzenswaar dige belangstelling verheugen. De lessen worden gevolgd door 33 jongelui en wel 14 in de afdeeling bouwkundig teekenen en 19 in de afd. handtaekenen. Inde Dabijheid van ons sfation zijn reeds tal van handen voor den nieuwen tramweg in de weer. Een zijtak van den tramweg, waarover het goederen vervoer naar de spoorlijn der H. IJ. S. M. plaats moet hebben, wordt daarvoor ter hoog te van den spoordijk gebracht. Hieraan gaat de demping van een deel der spoor- sloot gepaard. Om de benoodigde gronden voor een en ander te verkrijgen, heeft de aannemer een stuk grond in de onmiddellijke nabij heid van dit werk aangekocht, waaruit thans de noodige specie wordt gegraven. Demarkt vandonderdag j.1. verkeerde in eene vrij gunstige conditie flinke handel met hooge prijzen. De scha pen noteerden zelfs hoog. Pondsgewijze werd voor vette schapen een galden meer betaald dan op de jong ste markten te Parmerend en Alkmaar. Het verschijnsel is vrijwel te verklaren. Sedert de laatste jaren neemt de fokkerij van schapen in onze polders geregeld af. Er zijn streken, waar het aantal schapen tot op een vijfde van vroeger jaren is teruggebracht. De aanvoer neemt dus af, terwijl onze markt in de laatste weken meer koopers trok. Vandaar bij gunstige noteeriog uit Londen vlugge markten met vaste prijzen. Ook vette varkens stegen in prijs. Het engelsche publiés heeft sedert eenigen tijd een bijzondere voorliefde voor varkensvleesch gekregen, waardoor de markt is gerezen. Vette koeien werden verkocht tegen 281/, a 29 cent. Het mager vee werd voornamelijk aangekocht voor Beemster en Schermer vetweiders. Al meer komen geldekoeien van onze markt bij de wei- ders van die streken in trek-. Gezonde waar, bij uitstekende groeikracht, wat wil men ook meer. K.erlxinwyding'. Zondagmorgen a.s. zal van af 9 ure ook gelegenheid zijn, zich bij de ingangen van het kerkgebouw van tekstboek jes te voorzien. Abusievelijk werd in ons vorig nummer meegedeeld, dat de inwijding onzer nieuwe ketk zal plaats hebben op zondag 26 September a. s., ten 9ya ure, dit moest zijn ten 10 uur. Eene achttienjarige moor- denaarster. Onlangs begon voor 't Hof van Assises in het departement der Oise een merkwaardig proces en wel tegen een meisje van achttien jaar, Maria Juliette Capronnier, beschuldigd van in 't laatst van Maart twee personen vergeven en be stolen te hebben. Haar eerste slachtoffer was eene in haar eigen huis geheel alleen wonende weduwe Morlay te Bresles, eene bloedverwante van haar, wie zq een bezoek bracht. Aan tafel deed zij ongemerkt morphine iu de soep der oude vrouw, die al spoedig on passelijk werd en eindigde met op haar stoel in slaap te vallen. Marie bond haar vast, deed haar een zakdoek om den hals en draaide dezen met behulp van een stokje zoo stevig aar, dat de ongelukkige spoedig geworgd was. Nu doorsnuffelde zij alle meubelen en maakte een pak van linnen goed en kleederen, twee horloges en ef fecten ter waarde van ongeveer 14.000 frs. bait. Daar zij echter niet meer dan 25 frs. gereed geld gevonden had, was zij niet te vreden en besloot een tweede misdaad te plegen. Met haar buit naar Beauvais gespoord, begaf zij zich zich naar zekeren Foirrier, van wien zij wist, dat hij iB zeer goe- deu doen verkeerde. Deze ontving hasr zeer vriendelijk. Zij vergold znlks door morphine te dosn in zijne koffie en hem verder jnist zoo te behandelen als de we duwe. Toen hij bedwelmd was, worgde zij hem met zijn eigen foulard, aangedraaid met behulp van een blikjes-opener. Daar op maakte zij zich meester van bijna 5900 frs. aan goud, zilver en bankpapier, en ver schillende andere waardenbleef den nscht in het huis en vertrok 's ochtens vroeg met den eersten trein naar Amiens. Door 't een ea ander, dat zij zich liet ontval len, kwam alles uit. Hare moeder staat als heelster terecht. Beide vrouwen hebben de dochter reeds sedert haar veertiende jaar een onzedelijk leven geleid. Sultan Abdnl Hamid. Londen, 24 Sept. De Standard ontvangt uit Konstantinopel het belicht, dat naar het gerucht wil de Sultan ernstig ongesteld is. Een raak antwoord. Een hatelijk mensch zit in een groot gezel schap en wil om een of andere reden een oode jongejuffrouw plagen. Yertelt u toch eens, waarom u nooit getrouwd bent?* zegt hij plotseling hardop. „Omdat ik niet zoo gauw voldaan was als uw vrouw", klinkt het antwoord. Geneesmiddelen uit vroeger tijd. Iu een wetenschappelijk engelsch tijd schrift komen mededeelingen voor over de buitengewone geneesmiddelen en ge neesmethoden van engelsche doctoren in vroeger jaren. Als men leest, welke middelen de oude medicijnmeesters" bij hun kuren gebruikten, dan moet men werkelijk het noodlot dankbaar zijn, dat men in de 19de eeuw het levenslicht heeft aanschouwd. Zoo heeft men in de schrif telijke nalatenschap van dr. Bulleijn, den lijfarts van Hendrik VIII, de volgende opmerking gevonden Men neme slak ken, versch uit hun huisje, losse ze op in witten wijn en olie met suiker, dit is een uitstekend middel tegen benauwd heid en hoesten." Eduard IV leed in zijn jeugd zeer aan zenuwachtigheid, Om hem daarvan te bevrijden, schreef dr. Bulleijn hem voor, een geroosterde muis geheel op te eten. Een ander zijner beroemde geneesmiddelen bestond uit een mengsel van gestampte edelgesteenten met verscheidene dunne goud- en zilverstukken. Dit alles, ge kookt met kruiden en honig, had een „wonderbaarlijke werking" in gevallen van hartklopping, duizeligheid, bezwij ming, maagzwakte en menscbenschuw- heid. „Koningen en edellieden", schrijft dr. Bulleijn, „hebben dit mengsel als lek kernij ingenomen. Het maakt de men schen dapper, hun lichaam welriekend en geeft het gelaat een fraaie kleur." Dr. Mayenne, de grootste geneeskundige uit de 17de eeuw en lijfarts aan het Iran- sche en engelsche hof, schreef tegen jicht een poeder voor, dat hij uit afschaafsel van een onbegraven men- schenschedel praepareerde, ot hij kookte een balsem uit bijzondere deelen van vleermuizen, adders, biggen, hertenmerg en schenkels van een os. Yan hoofdpijn werd men zeker bevrijd, als men een stuk touw, waarmede een arme zondaar gehangen was, om het pijnlijke voorhoofd bond. Een even heil zaam middel was het gedroogde mos, dat op een menschenschedel groeit, vervolgens fijn gewreven en dan als snuif gebruikt werd. Een goedgeloovig patiënt schreef„Ik nam tijdig 's mor gens een goede „prise" in, hing nog drie spinnen boven mijn bed, en deze ver dreven alle pijnen. God dank." Het is karakteristiek, dat de zieke zijn genezing maar aan de spinnen toe schreef dan aan de medicijnen van den dokter. Toen de tabak het eerst naar Europa uitgevoerd werd, wierpen zich daarop terstond alle dokters en kookten er al lerlei drankjes uit, welke zij het zieke menschdom voorschreven. O, de z. g. sympathie-middelen uit den goeden ouden tijd waren nu juist niet erg smakelijk, en slangen, slakkeD, regenwormen enz. speelden daarbij een hoofdrol. Het is geen wonder, dat de humorist Sterne, die op een reis in Frankrijk ziek werd, schreef„Mijn dokters hebben mij bijna vergiftigd. Zij schreven mij een bouillon voor van een levendgeplukten haan met een stekelbaars en maankoppen, maar met een mannetjes-stekelbaars, want een vrouwtjesvisch zou mij slechts kun nen schaden. De andere middelen zal ik maar niet noemen". Het Protestantisme in Frankrijk. In de zestiende eeuw heeft het er een maal naar gestaan, dat Frankrijk een Pro- testantsch land zou worden. Maar twee honderd jaren van vervolging hebben de Protestanten verminderd tot een betrekke lijk klein hoopje. Onder Lodewijk XIY waren er nog 2 millioen fransche Protes tanten, doch de Zonnekoning heeft ze doen versmelten tot 40.000. Thans zijn er on geveer 60.000, die den naam van Protes tant drjgen, iu 582 gemeenten met 700 predikanten. Bovendien onderhoudt het Genootschap tot Evangelisatie nog 140 predikanten, evangelisten en agenten en werkt in 195 verschillende plaatsen, waar het 300 lokalen bezit. E em vergissing. Werkmeid: „Gotien morgen, kan ja me twee pond biefstuk geven Slager*Kilo heet het tegenwoordig, beste meid." Werkmeid ^Zoo, kilo, niet meer bief stuk Gesmolten boter. In een restauratie bestelde een scheepskapitein een biefstuk met botersaus. „Nu,« zeide hij, „als dat boter is, dau ben ik van Indië naar hier door louter gesmolten boter gevaren.' Geraakt. Oude beer voor een schilderij Noem je dat koeien Ik heb nog nooit koeien gtzien, die er zoo uitzagen De man, die ze geschilderd heeft, boos ZooDenkt u dan, dat u al de koeien van de wereld gezien hebt Goed geantwoord. Karei, die graag voor geleerd doorgaat, stelt 's avonds in 't bierhuis de vraag„ais ik op mijn kop ga staan, dan zakt me 't bloed naar 't hoofd niet waar „Ja, dat zal wel zoo zija", is 't ant woord. „Waarvan komt 't dan, dat als ik op mijn beenen sta, niet al mijn bloed naar mijn voeten zakt „Nu, dat 's duidelijk genoeg," zegt een der kameraden, „dat komt daarvan, dat je voeten niet leeg zijn." Allen lachten, maar Karei begreep vol strekt niet, wat dat nu voor een aardig heid was en waarom men ook onder een glaz bier niet eens een wetenschappelijk gesprek voeren kan. Verkiezing ENKHUIZEN. De minister van binnenhndsche zakeD; overwegende, dat, ten gevolge van het o- verlijden van den heer J. Zijp Kzo., ee ne verkiezing moet plaats hebben van een lid van de Tweede Kamer der 8taten-Ge- neraai in het kiesdistrict Enkhuizen heeft goed gevonden te bepalen dat die verkiezing zal plaats hebben op dinsdag 12 October a. s., dat de stem ming, zoo noodig, zil plaats hebben op dinsdag 19 October a. s., en de her stemming, zoo noodig, op dinsdag 26 October daaraanvolgende. 8t.-Ct. Te MEPPEL gaf de eigenaar vau een paardenspel, staande op hetHoogetin, aan een ingezeten met een ijzeren voor werp een slag op het hcofd, die terdege aankwam; voorafgegaan was een woorden wisseling tusschen hen over eigendoms recht van een strookje terrein, dat ge deeltelijk gebruikt was voor plaatsing van de tent. Den geheelen dag liep het gerucht, dat men des avonds de tent zou beschadigen en dat geen voorstelling zou kunnen worden gegeven. Dit gerucht bevestigde zichde zeilen van de tent werden stuk gesneden, met steenen werd geworpen, glasruiten, waaronder een kolossale spie gelruit, werden ingeworpen, enz. De menigte, waaronder natuurlijk weer een massa nieuwsgierigen, nam steeds toe, zoodat de marechaussee te paard een ein de aan den oploop maakte, waarbij enke le personen met het plat van de sabel werden geraakt. Ook werd driemaal ge schoten. Daarna werd allee rustig. De tent werd nog des nachts afgebroken en in den vroegen morgen was personeel met paarden reeds afgereisd. Ingeschreven van 22 24 Sept. 1897. GeborenCatharina Jobanna, dochter van Klaas Yerheus en Guurtje Konijn. Ondertrouwd, Getrouwd, en Overleden: Geene.

Schager Courant | 1897 | | pagina 2