4» Het huis met drie woningen ^wieTVj ia 't hart des menschen aan God verbon den, maar de mensch is soms jiren lang zich dien band der gemeenschap niet bewust, eu dan is hij gelijk aan de plant, die een kwijnend bestaan voortsleept, zoo lang zij de goede aarde niet heeft gevon den dan is hij gelijk aan den mensch, dien buiten zijn vaderland 't heimwee langzamerhand de krachten sloopt. Maar ziet, daar is 't ontwaakt, en 't is hem, of bij de kusten van zijn vaderland aan den gezichteinder ziet blauwen't neemt toe, 't wordt krachtiger, en hij voelt zich als 't ware in 't ouderlijk huis verplaatst. Wat is 't toch een aangrijpend beeld, de bewuste gemeenschap met God te verge lijken met het Vaderhuis of vertegen woordigt u dat huis niat alles, w»l in die gemeenschap op den voorgrond treedt Ziet, als de liefhebbsnde moeder voor ha re kinderen, zoo is Gods liefde voor 't menschenkind, waardoor hij alles met vertrouwen uit diens handen aanneemt, overtuigd als hij is, dat God steeds zijne kinderen 't goede schenkt. En is voor het kind de Vader niet 't beeld der wijsheid, tot wien 't gaat met zijn vragen, aan wiens woorden 't onvoorwaardelijk geloof slaat, op wiens kracht 't steunt? Welnu, is niet eenzelfde onvoorwaardelijk vertrouwen op Gods kracht en wijsheid het deel van den godsdienstigen mensch En hebt gij wel eens in een oogenblik van vermeend gevaar het kindeke gadege slagen, dat daar buiten speelde voor de deur der ouderlijke woning Zoolang 't den drempel niet had bereikt, was 't ang stig en weende 'tmaar toen het een maal in de deur had post gevat, toen wa ren de traantjes plotseling gedroogdtoen durfde 't omzien, 't gevaar in de oogen toen was 't voor zijn gevoel of 't daar door geen gevaar kon worden bedreigd. En is zoo voor den godsdienstigen mensch God niet de toevlucht in al zijn cooden, in wiens nabijheid hij zich onbekommerd, kalm, rustig gevoelt Ja, dat welbehsge- lijk gevoel van rust, van veittouwen, van liefde doordringt 't hart van den mensch, die na jaren van afwezigheid zich weder mag nederzetten aan den huiselijken haard, al is 't gelaat reeds gegroefd en zijn de ha ren vergrijsd. Daar buiten vond hij geen warmte daar was niemand, voor wien hij zijn hart eens vertrouwvol kon uitstortendaar werd hij opgejaagd van de eeae plek naar de andere en nergens vond hij de zoo vurig begeerde rust. Ziet, ook dat ervaart de mensch, die lot 't godsdienstig leven is ontwaakt. Wat hij in zijn kindsche jaren in dat huis gevoelde met betrekking tot al zijn kinderlijke behoeften en nooden, dat kan hij als man nog gevoelen, even diep, even in nig, niet op een bepaalde plek, maar overal op d" wijde, wijde wereld. Nog kan hij zijn hoofd onbekommerd nederleggen als rust te 't op den schoot van zijn moedernog voelt hij den druk van 's vaders hand, als toen deze hem steunde op 't padoveral is voor hem een haard, waar hij zich kan nedervlijen na de onrast des daags, want hij ia een kind geworden van dat groote Vaderhuis, en hij weet 'tgelijk een Vader zich ontfermt óver zijn kindsreD, zoo ontfermt zich God over degenen, die Hem lielhebben. Daarna richtte de heer Ds. van Kluijve het woord tot den heer J. A. G. van der Steur bonwkundig ingenieur, om hem namens het Kerkbestuur oprechte hulde en war men dank te brengen, als de ontwerper van het schoone plan van het nieuwe kerkgebouw. Het ontwerp, de vrucht van ernstig na denken des jongen, talentvollen kunste naars, strekt hem tot hooge eere. De heer Ds. v. K. sprak daarbij de hoop uit, dat het deu heer van der Steur gege ven moge worden, om met zijn machtig talent nog menig kunstwerk in dien trant te scheppen. In aansluiting met de hulde, den ont werper gebracht, meende de heer Ds. v. K, den heeren C. Visser eu van Zanten ook van deze plaats een welgemeend woord van dank en erkentelijkheid te motten toebrengen, voor de uitnemende wijze, waarop zij zich als opzichters van hunne taak hebben gekweten, en een aandeel hebben gehad in de stichting van het schoone kerkgebouw. Daarop wendde spreker zich tot deu heer W. Lammers, aannemer en uitvoerder van het werk. Er op wijzende, dat, zooals nit den aard van het vak voortvloeit, het aannemen dikwijls speculatie is, gevoelde spreker zich gedrongen hier te getuigeD, hoe door den heer Lammers het werk met de meeste nauwgezetheid was uitge voerd, zonder daarbij het winstbejag op den voorgrond te hebben gesteld. Naast den heer Lammers stond de heer C. Kok, onderbaas bij het werk. Met ij ver en opgewektheid vervulde hij zijne taak, en werkte hij geheel in den geest van zijn patroon, waardoor het werk on gestoord ten einde werd gebracht. Spr. noemde het een geluk er op te mogen wijzen, dat gedurende den bouw geene ongelukken hadder. plaats gehad, wat spre ker mede een gevolg achtte van de be paling, dat gedurende den arbeid geen sterken drank gebruikt mocht worden. Dit verbod kon als een dubbele zegen beschouwd worden. Het optreden van den heer Kok liet den in druk achter, dien spreker der> hartelijken wensch deed uiten, dat het ook deu heer Kok gegeven moge zijn,op zulk eene eervolle wijze vooit te kunnen gaan. Ten slotte richtte Ds. van K. zich tot den heer J. Denijs Jz., den dichter der cantate, den leider der uitvoering van den zang, en tot diens kleinzoon, den heer J. Denijs Ke., den componist van de mn- ziek dor centate, die op zulk eene uit nemende wijze ten gehoore werd gïbraebt, evenils het schoone lied van Von Bïethoveu. Spr. bracht hulde aan de talenten, aan de heerlijke gaven van dichter en compo nist, waarbij de z-.ngr.rs zoo schoon da gedachten, in het toonwerk neergelegd, hadden vertolkt, waardoor deze dag eene hoogere wijding had verkregen. Als slotzang werd daarop door de gemeente gezang 96 gezongen. De plechtig feestelijke stemming dezar Godsdienstoefening wetd nog ver hoogd door de uitvoering van een tweetal Ziogonrnmers, door een mannenkoor, on der leiding van den heer Tb. Denijs Je. Bij den aanvang der Godsdienstoefening werd gezongen bet eerste nummer „De Hesm'len roemen des Eeuwigen eere", ge toonzet door L. v. Beethoven. Deze machtige compositie maakte een diepen in druk, zoaals het door dit koor met warm te en nadruk werd voorgedragen. Het tweede lied raiakts uit den aard der omstandighediu een ernstigen, plech- tigen indruk. De woorden dezer Cantate waren gedicht door den heer Tb. Denijs Jzen waren gewijd aan de schildering van het vergaan der oude en het verrijzen der nieuwe Kerk. Deze tekst op zichzriven is door de schoone woordenkeuze meer dan waard, aan de vergetelheid ontrukt te worden en bewaard te bljjven voor het Schager nageslacht. Wij twijfelen er dan ook nietaan, of esn afschrift daarvan zal in ons kerkelijk archief een g06d plaatsje vinden. De zangwijzen van dit vierstemmig lied, alsmede het orgel-accompiguement zijn eene creatie van den heer Jb. Denijs Kz., kleinzoon van den heer Jb. Denijs Jz., op mnzikaal gebied een jong, maar talent vol componist. In verband tot den tekst klonk deze compositie ons schoon, indrukwekkend in de ooren. Daar was geestverwantschap tas* schen dichter en componist. De in deze Cantate voorkomende bi- riton-solo werd door den heer C. Rogge' veen Cz. treffend gezongen en voorgedra gen. De muziek en de zang schilderden hier in aangrijpende klanken het vergaan van 't eeuwenoude Godshuis. Schoon, waardig gedacht en uitgedrukt. Aan den organist, den heer A. Koog er, een woord van waardeering voor de uit stekende wijze, op welke hij het accorn- pagnemeut weergaf en vertolkte en door eene zeer correcte registratie de zangers steunde en aanvulde. Door het kerkoestuur is in den muur van het zuidelijk portaal een hardsteenen gedenkplaat aangebracht, waarop da vol gende woorden zijn gebeiteld: Dit kerk gebouw, ontworpen door den heer J. A. Gvan der Steur, b.-iug. te Haarlem en onder diens leiding uitgevoerd door den aannemer, den heer W. Lammers te Hel der, is ingewijd op 26 September 1897 door ds. A. W. van Kluijve, tijdens het beheer van de kerkvoogden, de heeren Rh. de lieer, voorzitter, W. Vader Dz., secretaris, Jb. Hopman, penningmeester, J. Buis Jz., P. Vergadering van den RAAD der gemeente Schagen, gehou den dinsdag 28 September, de3 morgens ten 10 ure. Afwezig de heer C. Bijpost, zonder kennisgeving. De voorzitter, de heer S. Berman opent de vergadering en verzoekt daar na den heer Jb. Denijs Jz,, secretaris, de notulen te lezen, welke notulen na lezing door den Raad worden goedgekeurd. Vervolgens wordt aan de orde gesteld Behandeling ingekomen stukken pro- ces-verbaal kasverificatie, waarbij de ont vangsten bedroegen f 92557.56, uitga ven f 78280.92, zoodat in kas moest zijn en is bevonden een batig saldo van f 14276.64. Verder een schrijven van Dirk Berk hout van onder St. Maarten, met ver zoek, zijn Hoofdelijken .Omslag te ver minderen. Maar daar de tijd van het inleveren van reclames tegen den Hoof- delijken Omslag al reeds was verstreken, werd dit verzoek niet in behandeling ge nomen. Een missive van den heer K. v. Genne onderw. a. d. O. L. S., met verzoek om eervol ontslag tegen 1 November e, k,, wegens zijne benoeming als onderwijzer aan de openb. lag. school te Utrecht. Voorzitter maakt er op attent, dat dit verzoek was ingeleverd 8 September en volgens instructie de onderwijzer gebon den is, 2 maanden na inlevering van zijn verzoekschrift om ontslag in dienst der gemeente te blijven, dus in dit geval tot aan 8 November. Maar met het oog op dit klein verschil van tijd stelt voorzitter, hoewel anders geen voorstander, om den termijn korter te stellen dan in de in structie staat, voor den heer Van Genne tegen 1 November eervol ontslag te ver- leenen. Algemeene stemmen aangenomen. B. en "W.vragen en krijgen tevens mach tiging, om een nieuwen onderwijzer met acte fransch en tegen genot van dezelfde jaarwedde, op te roepen. De heer Hoogschat/en informeert, of 1 hiervoor juist iemand noodig is, die de hoofdacte bezit. Voorzitter licht in, dat dit niet posi tief het geval moet zijn, maar wel veel al zoo is. De heer Vlaming wjjst er op, dat als de sollicitant in hot bezit van de hoofd acte is, hij f 8Ö0 en anders f 750 zal ver dienen, dus zou hij liefst tene oproeping doen alleen rau personen met acte fransch. De heer r. d. Maaten is daar niet voor, daar men ze te weinig zal vinden en dus dan de keuze te beperkt wordt. Vervolgens wordt met algemeene stem men besloten, de oproeping evenals de vorige maal te doen luiden. Voorzitter informeert, of wederom ver gelijkend onderzoek van eenige sollici tanten zal worden gehouden Algemeen verklaart men zich voor een onderzoek. Als onderwijzers voor de herhalings school worden nut algemeene stemmen benoemd, op voordracht van den heer J. H. Ressing, de heerenIh. B. Roep en I. Ijalkens. Do heer Roogsciagen informeert, of de regeling het herhalingsonderwijs nu door B. en W. is vastgesteld Voorzitter antwoordt ontkennend, maar belooft met de opmerking van den heer Roogschagen zijn voordeel te doen. Voorzitter doet mededeeliug, dat B. en W. zich, naar aanleiding van de op merking van den heer Roggeveen in de vorige vergadering gemaakt, zich tot den heer Den Hartog aan de Nes heb ben gewend en dat door den gemeente opzichter en B. en W. den grond is uitgezet, zooals die het geschiktst voor de rooiljjn uitkwam en dat Den Hartog voor dien grond van de gemeente vor dert een bedrag van f 100, welke som B. en W. zeer billijk voorkwam, mits dien zij dan ook aan den raad voorstel len, dit aanbod te accepteeren, te meer, daar Den Hartog het hek, dat geplaatst zal moeten worden, voor zijne rekening krijgt. Met algemeene stemmen wordt dit goedgevonden, zoodat verdere noodige formaliteiten zullen worden getroffen. Door den heer J. v. d. Maaten was in een der laatste vergaderingen eene opmerking gemaakt over den reinigings dienst en naar aanleiding daarvan wa ren B. en W. tot de volgende slotsom gekomen Het aantal personen, van wie het vuil moet worden weggehaald en de privaten geledigd, is in werkelijkheid eerder hoo- ger dan lager, dan men dacht, en zal waar schijnlijk nog toenemen. Verder moet in het oog worden gehouden, dat de dienst, sedert die ia eigen beheer werd genomen en meer regelmatig geschiedt, belangrijke uitbrei ding heeft verkregen. Dat de straten er veel beter uitzien dan vroeger is reeds in den Raad erkend, en behoeft dus niet verder te worden geconstateerd. De hoofdvraag is duszou bij ver pachting de dienst evengoed als nu wor den vervuld en zullen de kosten lager zijn dan tegenwoordig. "Wat het eerste punt betreft, zijn B. en W. van oordeel, dat zelfs bij scherpe controle en toepassing van boeten bij verzuim, dat niet het geval zal zijnde ervaring van vroeger wettigt deze mee ning. En nu kan men 't toezicht ver scherpen, doch bij de uitgebreidheid der werkzaamheden zou dat bij verpach ting wel onafgebroken mogen zijn. Eu daarvoor is noch de politie, noch de gemeente-opzichter steeds beschikbaar en wat de laatste betreft, mag niet worden vergeten, dat hij behalve ge meente-, ook polderopzichter is en wer kelijk vele werkzaamheden heeft, die het hem bij al zijn ijver ondoenlijk zouden maken, de werklieden van den pachter zoo scherp te contröleeren, als voor den geregelden dienst noodzakelijk zou blijken. Voorbijgezien mag zeker mede niet worden, dat de werklieden, die achter en in zoovele woningen komen, vertrouw bare en redelijke peisonen moeten zijn vertrouwbaar ook, dat zij hun werk, ook buiten opzicht, uit plichtsbesef goed doen en redelijk tegenover de burgerij. Of het personeel, dat een pachter zou gebruiken, aan die eischen zou be antwoorden, meenen B. en W., op grond van vroegere ervaringen, te mogen be twijfelen. Daartegenover staat, dat de positie van vaste werklieden in dienst der ge meente een geheel andere iszij weten, dat op plichtverzuim ontslag volgen kan eu zij daardoor hun gehecle bestaans middel in de waagschaal stellen. En wat nu de mindere kosten betreft, ook daaromtrent maken B. en W. zich geen hooge iilusiën. Men vergete niet, dat ook de pachter rekening zal houden en met de uitbreiding, welke de dienst in de laatste jaren heeft ondergaan en met de belangrijke meerdere kosten van ver voer, nu de vuilnisbelt van het Hoog is verplaatst naar de Halerbrug, terwijl ook voor hem het bezwaar bestaat van de lage prijzen, thans voor het straat- vuil gemaakt wordende. Wat dit laatste punt betreft zij opgemerkt, dat ofschoon ten vorigen iaie slechts f 94, in 1893 tot en met 1896 gemiddeld werd ont vangen f 193. terwijl over dit jaar tot heden werd ontvangen f 241. Nog moet, wat eene verpachting be treft, de mogelijkheid in het oog worden gehouden, dat bij eene meermalen voor komende overeenkomst tusschen gega digden alle werkelijke concurrentie af wezig zou kunnen zijn, en de inschrij ving, vooral nu de uitgaven, door de gemeente gedaan wordende, bekend zijn, der gemeente evenveel zou kunnen kosten, als het houden van den dienst in eigen beheer. B. en W. meenen in het belang van een goeden, voor de ge zondheid zoo noodzakelijken reinigings dienst, verpachting te moeten ontraden en adviseeren, den dienst op den be- staanden voet te behouden. De heer v. d. Maaten bracht B. en W. dank voor de spoedige manier, waarop zij deze zaak ter hand hadden genomen. In hoofdzaak was hij van zijne meening iu deze wel wat teruggekomen, ofschoon hij het in alle opzichten niet met het advies van B. eu W. eens was. Daarin wordt gesproken, dat wanneer de reini gingsdienst niet in eigen beheer is, men niet zoo goed zal kannen contróleeren, dan wanneer het eigen werkvolk is volgens spr. behoeven B. en W. alleen die bepaling bij de verpachting te maken, dat werkvolk in dienst genomen wordt, dat door B. en W. wordt goed gevonden, en dat B. en W. het recht heb ben, die menschen te ontslaan dan gelooft spr. te staan op hetzelfde standpunt als nu. Dat er nu bij verpachting geen concur rentie, of liever niet zooveel als vroeger zal zijn, dat, gelooft spr., kan moeilijk worden beweerd, daar het in den tegen- woordigen tijd zeer moeilijk is, zich een werkkring te scheppen en dit wel iets zou zijn voor den een of ander, en zoo doende juist meer concurrentie zou komen. Dat de kosten bij de verpachting hooger zullen worden dan vroeger het geval was, dat is door den aard der omstan digheden waar, maar volgens den heer v. d. Maaten kan cat in geen vergelijking komen met de som, die de reinigings dienst der gemeente nu kost. Spr. staat er niet op, voorloopig verandering te maken en zal zich bij de tegen woordige wijze neerleggen, of een der andere heeren raadsleden moest een plan hebben, dat spr. wel aanstond. De heer Vlaming doet zich kennen als een voorstander van verpachting. Spr. oordeelt de controle, die op de pach ters moet worden uitgeoefend geeD be zwaar. De gemeente-opzichter kan doen, wat hij nu doet, met den boel hier en daar na te gaan, en de politie loopt den gan- schen dag op straat en kon dus toezien, of op de straten vuil ligt. Spr. wil voor 3 4 jaar het ophalen van het vuil verpachten en mocht het nu, ongedacht niet bevallen, nu, dan kan men weer tot eigen beheer overgaan. Da heeren Smit en Asjes blijken te genstanders te zijn van verpachting, en gelooven, dat de toestand der gemeente, evenals vroeger, er niet zindelijker op zal worden en dat verpachting vele klachten van de burgerij ten gevolge zal hebben. Do heeren lloogschagenMeurs en Va der verklaren zich voor verpachting. Ook de heer Roggeveen is voor ver- paohting en zou gaarne willen weten, of de som, die besteed wordt aan de sor teering van het vuil, eigenlijk wel rente- gevend is. De heer Buis beweert, dat als het vuil niet gesorteerd wordt, de gemeente het niet zal kunnen verkoopen. De heer Roggeveen wil dan alleen den marktmest bewaren en het gewone vuil hier of daar voor demping gebruiken, b. v. bij Wisser op den stationsweg, want spr. ge looft, dat de som, die besteed wordt voor het uitzoeken van het vuil, niet eens door verkoop daarvan wordt vergoed. De heer v. d. Maaten wijst er op, dat het straatvuil voor 2/3 bestaat uit papier en dat, als men het vuil b. v. bij Vis ser neerwierp, de stationsweg den gan- schen tijd met papieren en andere din gen zou zijn bezaaid. Spr. zou het 't verstandigst vinden, dat men dit jaar de regeling nog zoo liet als zij is en dat ieder raadslid er eens ernstig over na dacht, hoe in deze zaak op de beste wij ze verandering te brengen is, want spr. noemde het geval, en dit waren de an dere heeren blijkbaar met spr. eens, hoogst moeilijk. De heer Vlaming verklaarde zich hier tegen, de andere heeren voor. Voorzitter vestigt de aandacht van de Raad op het plan van B. en W., om op ons marktterrein vanaf de poort aan de zuidzijde van het plateau tot aan de poort van den toren aan te brengen 1 1/i verbooging, zoodat er 3 rijen koeien kun nen staan, op de manier als dat te Hoorn en Purmerend is, met dat ver schil, dat de glooiing niet zoo hellend wordt. B. en W. gelooven, dat het aan zien van het markterrein er niet echoo- ner door zal worden, maar voor de ver- koopers van koeien is het hoogst ge wen scht, dat de dieren voor het goede gezicht er op, hellend worden geplaatst. De heer Asjes oordeelt het voor het plaatsen van het vee uitstekend, maar spr. zou het een zeer dwaas gezicht vinden, wanneer er dwars door de markt zoo'n opgehoogden dam kwam te liggen. De heer Buis zegt het ook zoo niet te willen als te Purmerend en Hoorn, maar alleen licht glooiend. Voorzitter gelooft, dat door dezen maat regel het gekibbel over de plaatsen van de koeien ook gedaan zou zijn. Dat is de heer v. d. Maaten met den voorzitter eensals men niet tot dezen maatregel overgaat, zal het gekib bel nog erger worden, want doordat het plateau kleiner wordt, worden de goede plaatsen rondom den omringmuur ook minder. De heer Vlaming zou die verhooging nog verder willen doortrekken en in beginsel willen zien aangenomen, dat tot verhooging zal worden overgegaan, maar dat de raad bij gelegenheid a]aJ markt geheel ruun is, zal uitmaken en zoo zullen we die straat le»»on Zo° I De heer v. d. Maaten wil lieve' 1 al naar aanleiding vaD een gezegde I den heer Buis in dien geest, aan g V4,| W. eene commissie toevoegen, om e,! kens in de gelegenheid te zijn, te of"! deelen hoe de ligging moet zijn'. °N Algemeen wordt dit voorstel goede», I vonden en tot commissie benoemd h heeren Vlaming, v. d. Maaten en veen. I De rondvraag niets opleverende, MI de Raad even in comité, waarna dè ver I gadering wordt gesloten. Dinsdagavond hield jn| het Noordhollandsch kuffi huis v3n jen I heer D v. houwer, de heer Hui. pers vau Steggerda, rusiend landhou- 1 wer in Amerika, eene lering over Amtri. kaansche landbouwtoesianden om zoq. doende den laat tot emigreeren op te wek- ken. Em honderdtal belangstellenden woon. de de lezing bij. Op eenvoudige, onge- t schooide wijze ve relde de heer Kuiper» zijne levensgeschiedenis en ondervindingen, f in den vreemde opgedaan en menige nut- 1 tige wenk werd ten boste gegeven. Naar meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar het in dit nummer voorkomende overzicht I zijner lezing te Winkel. Den 27 en 28 dezer werden1 de toelatingsexamens voer de Eijksiand- bouwwinterschool alhier afgenomen. Toegelaten tot de 2de klasse werdJ, Best Nz. van Berkhout. Voor de late klasse slaagden J. Zijp j Az., Wognnm, R. S. EriksPetten, K. Wit, Schagen, D. Smit, Barsingerhotn, B. I R. Barendrecht, Beverwijk, J. Vis, Barsin- gerhorn en L. C. Kejs&r, Texel. Voor het studiejaar '97/98 bestaat thaus de 1ste klasse uit 8 en de 2de nit 10 leerlingen. Een treurige visite. Esn onzer plaatsgenooten, W. van de Loet, dacht dinsdag een bezoek af te leg. gen bij zijne verwanten te Alkmaar. Bij het uitstappen der trein te A. deed hij een misstap en brak zijn been. Hij werd ter verpleging in het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Bij het wegdragen van een zware ijzeren rail, bnnoodigd voor de nieuw aan te leggen tram, had J. Pegano het ongeluk, zijn been te breken. op de Loei, hetwelk zaterdagavond iu het hotel yde Roos," ten overstaan van den j Notaris C. Boonacker, werd geveild, is op- I gehouden op 1120 gld. H e t winkelhuis op de H o og- zijde, hetwelk dienzelfden avond door gemel- I den Notaris werd gepresenteerd, werd ver kocht voor 5500 gld. aau den heer R. de Moei alhier. r De heer J. R. Ressinghoofd der school alhier, is benoemd tot leeraar in de Nederlandsehe taal aan do Rijksland- bouwwinterschool. Aanbesteding van den bouw eeuer smederij op de NES alhier. Begrooting f 1365. Architect de heer C. Visser. Inschrijvers J. Eriks f 1330. P. Voorman f 1249. C. N. Vlaming f 1243. P. Houijk f 1224. Gegund aan den laagsten inschrijver. s Een gewijzigde bestem ming. De hulpkerk van de Hervormde ge meente alhier is door den heer J. C, v. Wijk te Anna-Paulowca aangekocht voor danszaal. Op de Landbouwtentoon stelling te 's-Gravenhage is o. m. bekroond Schiet- of lokeend, le pr. Jan Boekei, te Schagen. Embden. le pr. Jan Boekei, Schagtn. Voor de vele belangstel- lenden, die ongetwijfeld gaarne zich nog zullen willen voorzien, wordt medegedeeld dat nog een beperkt Ban tal tekstboekje® van de inwijding onzer kerk aan het b°" reau van dit blad k 10 ct. verkrijgbar zijn. Blijkens in dit nommet voorkomende advertentie zal zondag door Floralia eene tentoonstelling worden gehouden van de uitgereikte planten- Als beoordeelaars zullen worden nitg®" noodigd de heeren Balvers, bloemiit to Alkmaar, en de heeren Zot en de Gier 'an Schagen. Er zullen worden uitgeloofd zeven prijzen, een voor de schoonste pi»"' ya/è iedere soort en een voor de mooiste sor teering in haar geheel. Gaarne zullen bloemen en planten tf opluistering worden aangenomen. De Harmoniekapel zal van 3 tot 5 of een concert geven, waarvan wij het pr^ gramma in ons nummer van zaterdag z5' len opnemen. -Bi Hl de heden, woensdag, wege de afdeeling Schagen en Onrft ken der Holl. Maatschappij van Land"" alhier gehouden rammenkeuring™ den de volgende inzendingen bekroond- Halfjarige rammen, ingezonden 25 in dingen, le prijs f 10.— de heer J. B°tir Hoorn: 2e prijs f 5.— de heer P. ffoo j Winkel; 3e prijs getuigschrift de h00 Schuitemaker te Hauwert,

Schager Courant | 1897 | | pagina 2