TEGRENPAPIGR PLAATSELIJK NIEUWS." Euphonia, onze dameszang- vereeniging, gaf zondag j. I. in het locaal van den heer D. v. Ttouiver haar eerste winterconcert. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Geiii. Callantsoog. T E R Y.0 L G Groote Najaars-Veemarkt. Wit en grijs 3 et. per vel. P. Trapman, SCHAGEN. ff ff ff ff Predikbeurten. Hervormde Gemeente Barsingerhorn en Haringbuizen. te Anna Paulowna. Doopsgezinde Gemeente Barsiugerhorn c. a. niet meer aan die van den tegenwoordigen tijd en wij hebben ons derhalve gewend tot de eigenaars met de vraag of rij be reid zijn verbeteringen aan te brengen. De betrokken firma is wel geneigd zooveel mogelijk me Je te w;rken doch aarzelt voor de betrekkelijk geri-ige hoeveelheid boter, die uit Nederland daarheen wordt gebracht, groote kosten te maken, gelijk noodig sou zijn indien zij daar koelkamers wilde inrichten. „Er bestaan aan de overzijde der Theems ecbier reeds pakhuizen met koel kamers, waar ruimte is voor circa 1000 ton boter en die gelegen zijn in Tooley Street, waar de provisie-handel in de laat ste jaren zich voor een groot deel gecon centreerd heeft. De meeningen over een eventueele verplaatsing zijn echter in den Londenschen handel eenigszins verdeeld en in dezen stand van zaken achten wij het ge raden, eer wij verder gaan, de belangheb benden in Nederland te raadplegen. Wij leggen U daarom den toestand bloot, zoo als die op het oogenblik is, en beveleD ons aan voor mededeeling nwer meeuing. «Het komt ons voor, dat het nn een gunstige tijd is, om dit onderwerp in over weging te nemen. „Voor uw aatwoord vóór het begin des volgenden jaars honden wij ons aanbevolen." Het bestuur der Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen bestaat uit de heeren A. A. H. Boissevain, voorzifter en H. S. J. Maas, fungeerend secretaris. Schageu, 13 October 1897. Niet minder dan 14 zangnummers -j- een paar voor fluitsoli bevatte het programma en toch was het concert om halt elf afgeloopeD, wel een bewijs, dat de di recteur, de heer Ter Lindende zaakjes goed voor elkander had en het geduld der bezoekers niet te lang op de proef wilde stellen, wat de pauzes betrof. Gaarne willen wij hulde brengen voor hetgeen de dameszangvereeniging en haar verdienstelijke directeur, de heer Ter Lin denzondagavond te genieten hebben gegeven. Er is meer dan voldoende blijk gegeven, dat ijverig is gestudeerd en de leiding van het koor aan goede handen is toevertrouwd, aan iemand, die op het ge bied van mnziek iets degelijks presteert. Is nit den aard der zrak een dames koor niet in staat een geheeleo avond boeiend te vullen, er werd ditmaal een uit zondering gemaakt, daar er bij de samen stelling van het programma voor zorg was gedragen, de noodige afwisseling aan te brengen. De nummers, uitgeroerd met begeleiding van het strijk-kwartet, dat zich tusschen twee haakjes gezegd ver dienstelijk van haar taak kweet, de soli van de dames Asjes en Feugerde fluitsoli van den beer Wernerdat alles drong er wel toe bij, om den avoud genotvol te doen zijn. Wij zullen het program niet nummer voor nummer nagaan, maar alleen ons bepalen tot het weergeven van den alge- meenen indruk, die volkomen bevredigend was. Het meerendeel der nummers werd zniver gezongen, de noodige nuanceeringec in acht genomen en aangebracht. Het klankgebalte was goed, alleen was de sopraan soms iets scherp. De zang was rustig en niet gejaagd, elk vertrouwde blijkbaar op zich zelf, wetende dat de partg gekend werd. Het tweetal zangnummers, dat door mej. T. Asjeswerd vertolkt, nl. Wiegelied en Mijne Moedertaal, verwierven een daverend applaus. Dit succes was verdiend, daar de jeugdige dilettante deze beide liederen zeer schoon heeft gezongen. Vooral in Mijne Moedertaal was mej. Asjes uiterst gelukkig. Ook mej. A. Feuger zong zeer verdien- steiyk de Alt-solo in Avondcantate, haar sympathiek altgeluid leent zich voor der gelijke gedragen, ernstig-getinte zangwijzen. Het daverend handgeklap en voetenge trappel was een welsprekende hulde vanwege het auditorium voor het fluitspel van deu hr. Wernerblijkbaar gelakte het den heer Werner volkomen, de aanwezigen bewon dering af te dwingen. Ten slotte nog den heer L. A. Schou ten een woord van waardeeriDg gewijd voor de hoogst accurate en zoo uitstekende wijze, waarop hij de verschillende nummers heeft geaccompagneerd. De zaal was goed bezet, waaronder veel bezoek van buiten, hetgeen voor den heer Ter Linden en zijn koor zeker hoogst aangenaam en opbeurend was. Immers, den ijverigen directeur en Euphonia komt toch voor zijn vele bemoeiingen en haar ijver de waardeering toe van liefhebbers van muziek, en het worde niet vergeten, dat Euphonia het eenige is, dat wij Scha- gers op het gebeid van zang bezitten, eo daarom is het goed, dat deze vereeniging haar plaats met eere inneemt en in de toekomst met eere blijve vervullen, maar dan ook een dergelijke vereeniging gesteund. Het heiwerk aan de lijn Schsgen-V ognnm loopt ten einde. Men is thans bezig met de palen voor den on derbouw van de brog over de Leets, iD de nabijheid onzer gemeente. Gedurende 20 weken is een dubbele ploeg van 7 man werkzaam geweest met 2 heistellingen en heeft in dien iyd het paalwerk voor 14 bruggen en 3 duikers geslsgen. Onder deze bruggen is een draaibrug, die te Winkel, al de andere zijn vaste bruggen. Vergadering van den Raad onzer gemeente, op zaterdag 9 October j.1., des avonds ten 6 are. Afwezig de heer T. Meurs. De Voorzitter opent de vergadering en gaat direct over tot de behandeling van pont I der agenda: aanbieding der be grooting dezer gemeente over den jsre 1898. De begroo'.ing sluit in ODtvang en uitgaaf op f 33416.39. Voorzitter stelt voor, die begrooting 14 dagen ter visie te leggen, hetgeen met a'gemeene stemmen wordt goedgekeurd. Na eenige stemmingen worden tot leden der commissie, belast met het nazien der begrooting, benoemd de heerenHoog- schagen, Roggeveen en Asjes. Ingekomen was een schrijven van den gemeenlebode, den heer C. de Fries, met aanvrage om ontslag nit zijne betrekkingen tegen 1 Jan. a.s, en met beleefd verzoek om pensioen leneindebargerlijk te kannen leven. De heer 8. Beman beweerde, dat dit adres een tweeledige strekking had. Ie gedeelte betrof de aanvrage om oDtslag tegen 1 Januari, en spr. stelde voor, den heer ds Fries meer te geven dan hij vroeg, de Fries vroeg octslag, de heer Beman stelde voor hem dat te geven zoo eervol mogelijk, daar de heer de Friss dit in alle opzichten had verdiend. Met algemeene stemmen verstrekt. Voor het tweede gedeelte stelde de heer Berman voor, te gaan in geheime zittÏDg; alzoo geschiedde. Bij heropening stelde Voorzitter, naar aanleiding van de in de geheime verga dering gehouden discussiën, de vraag: zal met 1 Januari aan den heer de Fries pensioen worden verleend Tegen stemden de heeren Eoogschagen FlamingBuis en Hazeu. Voor de heeren r. d. Maaien, Rogge veen, Asjes, Bijpost, Smit, Fader en Meurs (deze was gedurende de geheime zitting ter vergaderiug gekomen. Besloten was dus, den heer de Fries pensioen te verleenen. Nu werd door den Voorzitter aan den Raad de vraag gesteld: hoeveel P De heer 3. v. d. Maaien vraagt, hoeveel de tractementen van de Fries bedragen. Spr. ontvaDgt tot inlichting f 100 en vrij wonen als bode, f 120 als markt meester, f 65 als waagmeester, hetgeeD, met woninghunr in aanmerking genomen, on geveer f 400 zal bedragen. De heer J. v. d. Maaten wil de zaak geregeld zien als bij het rijk, waar bij 40-jarigen dienst van het tractement wordt uitgekeerd en vervolgens naar het aantal jaren wordt gerekend. Spr. zou in dit geval f 100 pensioen verleend willen zien. Dit voorstel wordt aangenomen met 3 tegen 8 stemmen. Voor stemden de heeren HoogsckagenFlaming, Smit, Roggeveen, Asjes, Fader, v. d. Maaten, Meurs. Tegen de heeren Bijpost, Buis en Hazeu. Niets meer ter behandeling zich voor doende, wordt de vergadering gesloteo. Meermalen hadden we ge legenheid, een en ander mee te detlen omtrent de door godsdienstwaanzin aange grepen secte in Tiraspol (Rusland.) Eerst thans is het gelukt, het geheele verhaal omtrent hel levend begraven sa men te stellen. De psychiater Sikorsky, een hoogleeraar aan de universiteit te Odessa, heett een uitgebreide verhandeling over het geval het licht doen zien en daaraan is het vol gende ontleend De plaats waar het verschrikkelijke dra ma is voorgevallen, wordt geschilderd als een klein paradijs, dat den mensch eerder tot levensvreugde opwekt dan tot het den ken san treurige dingeD. In het begin van deze eeuw vestigde zich ongeveer 6 wersten van Tiraspol een grondbezitter, Kowalew genaamd, die zijn bezittingen aan zijn zoon naliet. Later behoorden dezen aan de vrouw van dezen zoon. Het vreedzame buitenleven werd even wel gestoord, toen zich daar een vrou welijke pelgrim, Vitalia geheeten, ia de bnnrt kwam vestigen. In den vorigen herfst preekte zij in den geheelen omtrek en voorspelde aan allen, die haar kwa men nooren, de ontzettendste gebeurte nissen. lu 't eerst kon zij slechts kinderen om zich heen verzamelen, maar weldra werden ook volwassenen door haar gods dienstwaanzin aangegrepen. Er zouden zoo vertelde Vitalia gerechtsdienaars komen, een deel van de bewoners naar Siberië overbrengen en de anderen in de gevangenis werpen. Zij ried aan, dat zij, die weggezonden werden, vooral warme kleeren zonden meenemen, terwijl de be woners, die voor de gevangenis bestemd waren, al den mondvoorraad, die er over zon zijn, tot zich moesten nemen, daar zij andere in de gevangenis zouden omkomen. Toen nu in December van het voiig jaar de volkstelling begon en de ambte naren, daarmee belast, dos ook in Tiras- pel kwamen, meenden de aanhangers vaD de prctetes, dat een deel der voorspelling al aan het uitkomen was. Op de tot hen gerichte vragen antwoordden zij slechts, Jat zij Christenen waren, dat Christns hun vaderland en hun naa» was. Zij weigerden dos bun namen op de lijsten in te vullen en in 't algemeen cm wetten, die niet die tan Christus warer, te ge hoorzamen. Na dit voorn! vond de eerste begra fenis van levende personen plaats. Een paar dagen te voren had^Vitalia haar zus ter telegrafisch tot zich geroepen en haar daarna overreed, om aan den collectieven zelfmoord deel te nemen, hetgeen ook ge schiedde. Als gemeenschappelijk graf werd een kelder uitgekozen in het hnis van zeke ren Fomin. Een der muren van den kel der werd verwijderd en in die richting groeven zij een hol van 5 «s&shen" lang, 41', sashen boog en */4 breed (1 sashen 3 meter). Voor allen, die gereed waren te ster ven, werden doodskleederen gemaakt en op den avond van den 22n December zon de verschrikkelijke daad volvoerd worden. Ongeveer drie uur duurden de voorbereidende maatregelen. Daarna werd een lijkzang aangeheven en de ten doode gewijden in het geheel 10 menschen gingen in het hol. De vrouw van Kowa lew ging het eerst naar binnen, Feodor Kowalew wilde zijn echtgenoote volgen, ma.r Fomin smeekte hem, om buiten te blijven en de anderen te helpen zich te begraven. In de laatste oogenblizken bevonden alle deelnemers zich in een toestand van geestverrukking en waren zij vervnld vau de hoop op de vreugden des hemels, die hen wachtten. Ten slotte ging men over tot het dichtmetselen van de opening van het hol, waarbij Fomin van bioDen en Kowa lew van bniten werkten. De bniten geble ven leden der aekte keerden na het ver laten van den kelder daarin eerst na drie dagen terng. Volgens de onderzoekingen van genoem den professor Sikorsky moeten de levend begravenen onder verschrikkelgke smarten gestorven zijn. De oude man Skalschkew had zich met de handen een kuiltje in den grond gegraven, om zgn hoofd erin te leggenin deze honding is hij ook gestorven. Hij, zoowel als de andere zelf moordenaars, hadden getracht door koele aarde op de borst te leggen, hun lijden te doen verminderen. De slachtoffers hebben 88 uur in het hol kunnen leven. Een licht, dat midden in het hol op een soort van tafel gestaan Ad, was zoover opgebrand, dat de tafel vuur gevat heeft. De vlam moet evenwel spoedig door gebrek aan zunrstof zijn uit gedoofd. Waarschijnlijk waien de men schen reeds dood, toen dit geschiedde, in elk geval bniten staat, om het vlamvatten van de tafel te beletten, Io den nacht van 26 op 27 December begroeven zich op dezelfde wijze acht per sonen in het huis van Suchow. Ook hier metselde Kowalew de opeoing dicht. Een paar dagen later werden Vitalia, Polia (de jongere zuster van Kowalew) en twee oudere mannen door de politie ge arresteerd wegens het niet hebben van een pas. Alle gevangenen weigerden eenig voedsel te gebruiken en in 4 dagen alen noch dronkeu ze iets. Gedurende dien geheelen tijd waren zij in een toestand van groote spanning en opgewondenheid en overlaadden zij elkaar met verwijteo. Toen prof. Sikorsky van het geval hoor de, bezocht hij de ongelukkigen en ver klaarde hij. dat zij in een krankzinnigen inrichting behoorden geplaatst te worden, daar de geestvermogens bij allen gekrenkt waren. Men liet hen toen vrij, maar in de nederzetting begon onmiddellijk na haar terugkeer tegen Vitalia en Polja zeker misnoegen te heerschen. Een oude man, dien Vitalia ook over gehaald had, zich te laten begraven, wei gerde haar te gehoorzamen, onder het volk begon zich het gerucht te verbrei den, dat de leden der sekte hnn geloofs- genooten levend begroeven en Vitalia werd door een grooteD angst aangegrepen. Zij wilde ook sterven, liefst in een zoo groot mogelijk gezelschap, en hiertoe zon zij eindelijk geraken in den kelder van Fomin. Polja, de oude vronw Kowalew, haar jongste idiote zoon en twee nonneD, wier namen onbekend gebleven zijn, vergezel den haar. Kowalew zelf metselde weer den muur dicht, doch daarna werd hjj plot seling door zekere ontzetting aangegrepen en Dam hij de vlocht. Zooals men weet, werd hij later door de politie opgespoord. Volgens Sikorsky heelt de ongelukkige gentel gehandeld onder den invloed van Vitalia, omtrent wie de geleerde gelnigt, dat zij „langza merhand elk natuurlijk gevoel, verstand en wilskracht verloren had, doch in 't geheel niet psychisch ziek was.' De heldinnen van Cuba. Het ongeluk van haar vaderland heeft vele cubaansche vrouwen bezield met moed en geestdrift, en haar overtuigd, dat zij deel kunnen en moeten nemen aan de verdediging van het eiland. Zij hebben vooreerst,trouwens in het buitenland, een machtige vereeniging gestichtLas Hijas de Cuba (De dochteren van Cnba), die on ophoudelijk en moedig strijdt voor de vrij heid van hel vaderland. De presidente de zer vereeniging, mevr. Gonzalo de Qnesa- da, is een jonge vrouw van een zeldzame schoonheid en groote wilskracht. De offer vaardige leden van de Hijas de Cuba zijn zeer talrijk. Bijna allen hebben haar vermogeD, zelfs haar sieraden, gecfferd om de oorlcgskss te vullen. Allen leggen zich de grootste ontberingen op, om zoo veel mogelijk voor haar land te kannen doen. Velen harer hebben bewezen gege ven van groot redenaars- en anderen van schrijverstalent. Mevrouw Baralt heeft reeds dikwijls door haar bewonderenswaardige welspre kendheid verrast. Daarbij is zij een zange res met pen wouderschoone stem en groo te begaafdheid. Maat ook treden de cu baansche vrouwen in het leger als vrij willigers. Dit leger telt niet minder dan 1500 vrouwelijke soldaten velen daar van wareD, vóór de oorlog begon, rgke en gelukkige vrouwen. Haar mannen zijD ge dood, haar huizen verbrand, haar goederen verbeurd verklaard en zij zelf hebben moe ten vlochten, om haar eer en het leren te redden. Anderen hebben een vader, een broeder, een echtgenoot, een brnidegom of een zoon in de gelederen der opstandelin gen of zij hebben een dierbaren verwant verloren en naar geweer en sabel gegre pen om hen te wreken. Onder deze hel dinnen moet vóór allen worden genoemd mevr. Adela Azcuy de Piloto, die tot ka pitein van een cnbainsche compagnie be noemd is geworden. Zij is een joDge, be koorlijke vrouw, aan wie men haar ver mogen had ontroofd, wier onders men had gedood, en die zelf met moeite den dood ontging. Hondsdolheid. Te Parijs ie een jong meisje gestorven san hondsdolheid, zonder dat haar hond, die dol gestorven was, haar had gebeten. Waarschijnlijk heeft zij in de periode, toen de dolheid zich nog niet bij den hond vertoonde, met dezen gespeeld het dier heeft haar gelikt, misschien wel in het gezicht, mogelijk ook had zij een wondje, waarin het toen al vergittigde speeksel van den hond is doorgedrongen. Onder vreeselijk lijden is het meisje ge storven zij weigerde, zich door haar fa milie en vriendinnen te laten omhelzen, vreezende, dat deze de hondsdolheid zou den krijgen op dezelfde wijze als zij zelve de ziekte had gekregen. Een zonderling adres. Het adres Messieurs Druck Verlag k Leipzig, door een fransch uitgever naar een boekverkooper te Leipzig gezonden, heeft een tegenhanger gevonden. Een dnitsche firma H., die allerlei soorten van stijfsel in den handel brengt, ontving deze week een brief met dit opschrift Messieurs H. requires no boiling, made in Germany. No. 1 Rice Starch. Deze brief was ook uit Frankrijk afge zonden door eec waschvrouw, die een be stelling wilde doen. Zij had dit adres af geschreven van een doos, waarop de naam der firma stond met boven aangehaalde woorden (beteekenend „bekoelt niet gekookt te wordenin Duitschland vervaardigd, Rijststijfsel No. 1"). De fransche post zond den brief naar Londen en van daar kwam deze naar Duitschland, waar de postbeambte begreep, dat een bekende stijf- selfabrikant bedoeld werd, die aldus de bestelling kon uitvoeren. Een zonderlinge samen loop. Bij Albi, in het dorp Guitalens, heeft een bruiloft plaats gehad, waarbij dit merkwaardig» was, dat al de deelnemers er aan denzelfden geslachtsnaam voerden. De bruidigom was Louis Ernesto Despias, secretaris van het dorp, de brnid heette Alexandrine Despias, haar voogd Albert Despias, burgemeester van Gnitalens, de ambtenaar van den bnrgerlijken stand heette Charles DespjLsgetuigen waren de heeren Jacques Despias, Eugène Des- plas, Franfiise Despias en Jean Des- plas. Boschbrandenin Noord- Amerika. De boBckbranden Ban de grenzen van Canada en de Vereenigde Staten zijn er ger dan de eerste berichten doen vermoe den. In Canada zijn reeds driehonderd vierkante mijlen grond verwoest. Dertien menschen zijn in de vlammen omgekomeD en et worden nog personen vermist. Twee duizend menschen eijn dakloos. Er is voor daizenden dollars materieele schade aangericht. Eo nog is het woedend ele ment niet bedwongen, men vreest voor de groote nederzettingen in den omtrek. In de noordelijke stalen van de groo te amerikaansche Republiek zijn twintig of dertig menschen omgekomen. Dag en nacht bestrijden de kolonisten de vlam men om de meer bevolkte districten te behouden. Voor honderdduizenden dollars aan tim merhout, veel graan en tal van boeren hofsteden zijn io vlammen opgegaan. Een der lezers schrijft aan het Hbld. Ik lees in uw blad van een boer, die tegen de koningin heeft gezegd «sirene', van een ander, die haar genoemd heeft „vrou gemaalin". Nog erger maakte het een der vroege re volksvertegenwoordigers van Limburg, die niet nitmnntte door zijn bijzondere geestesgaven. Hij zon eenmaal den ko ning hebben toegesproken met „daag sire, wie geit et mit de Birene en mit de gaanse oranjerie?' Ingeschreven van 1 Aug. 30 Sept. 1897. Geboren 10 Ang. Pieter, z. v. Corne- lis Hoogschagen en Aaltje Delver. Ondertrouwd en getiouwd Sept. Arie Koger, jm. 28 jr., arbeider en Elisabeth Baken, jd. 23 jr. zonder beroep, beiden te Callantsoog. Overleden 27 Sept. Dienwertje Lange- reis, oud 87 jaar, weduwe van Cornelis Vader. Burgemeester en Wethouders van SCHAGEN brengen ter kennis van belang hebbenden, dat de gewone groote Na jaar s-V ee markt aldaar zal gehou den worden op donderdag 28 Oc tober a. s. Schagen, 13 October 1897. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, S. BERMAN. De Secretaris DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Scha gen brengen naar aanleiding van art. 203 alinea 3 der Wet van 29 Jnni 1851 (Staatsblad No. 85) ter openbare kennis, dat de begrootiDg der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor 1898, zooals zij aan den Raad der gemeente is aangeboden, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing ia nedergelegd tot en met den 23 October a. s. en dat een ieder daarvan tegen betaling der kosten een af schrift zal kunnen bekomen. SCHAGEN den 9 October 1897. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. BERMAN. De Secretaris, DENIJS. Marktberichten. Hoorn, 9 OCT. 1897. Aangeroerd 6 H.L. Tarwe f 7.50 a 8.25 Rogge a 8 Gerst 3.75 a 4.25 13 7» Haver f 3— a 3.75 i Witte Erwten 8— a 9— g Groene 9— a 12— Granwe 12.50 9 17.50 9 Vale 9— a 16.50 9 Brnine boonen. 8— 9.50 9 Witte 9.50 a 10— 9 Paarden 5— a 5.50 Karwijzaaa 10 75 a 25 Paarden „100.— a 300— 31 Koeien „150.— a 200.— 284 Schapen 20— a 25.— 223 Lammeren 14— a 20— 9 Kalveren 15— a 25— 2 Zeugen 40— a 60 43 Varkens 15— a 25— 119 Biggen 6.— a 13— Kip-Eieren per 100 a 4. 2000 koppen boter, p. kop 0.60 a 0.62' Alkmaar, 9 OCT. '97. Aangevoerd 5 Paarden t 70— a 250— 12 Koeien en ossen ,140— a 200— 51 nucht. kalveren 6— a 18— 272 magere Schapen 10— a 20— 108 magere varkens 14— a 20— 242 Biggen 6— a 10. - 36 Bokken en Geiten 9 2— a 6— Boter perP. 9 -.55 a -.60 Kipeieren per 100 9 4— a 4.50 1 Ezel 9 20— a Alkmaar, 11 OCT. 1897. Aangeroerd: 13 Koeien, per K.G. a per stuk „160.a 225. 116 vette Kalveren 30.— a 80. per K.G. .60 a .80 28 Nuchtere Kalveren 8.a 18. 944 Sehapea, vette 16.a 25. 108 vette Varkens, p.K.G. .40 a .45 22 magere idem 15.a 17. PURMEREND, 11 Oct. Op de heden ge houden najaarsmarkt waren 3791 ronderen aangevoerd. Prijzen I 80 a 250. Handel stag. fMrmerend, 12 OCT. 1897. Aangevoerd295 stapels, kleine kaas f 29.k st. oomm. f st. middb. f 25. 1818 K.G. Boter f 1.20 a f 1.30 per K.G. 474 Runderen, vette, f 0.50 a 0.60 per kilo. 12 Stieren. Vette koeien, prijshoudend han del vlag. 202 Vette Kalveren, f 0.65 a f 0.85 p. K.G. 128 Nnchtere idem, per stnk f 6.h 18— beide handel vlug. Paarden. 2481 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel stug. 144 Varkens, vette, per K.G. f 0.30 a f 0.44. handel ving. 84 idem, magere, per stak f 13.a 20. 331 Biggen, per stuk f 6.— a f 10.50 beide handel matig. 136 Ganzen, f 2.25 a f 2.75. Zwa nen f a Kipeieren f 4.50 a 5.Eendeieren i' p. 100. C H A JU De Godsdienst-oefeningen beginnen om IO ore, des voormiddags. 17 Oct. Ds. van Kluijve. 17 Oct. Haringbuizen, vm., Ds. de Boer. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente. Gedurende de maanden October, No vember en Decembergeen dienst op 17 October, 7 en 28 November, 12 en 26 December. Overigens telkens 's morgens te half tien. 17 Oct. Barsingerhorn. Ds. Kooiman.

Schager Courant | 1897 | | pagina 3