Politiek omziclil der week Wieringen. Buitenlandsch Nieuws. GEMENGD MELVVS. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. ge- een den die werden gesproken onder 't ge- geldmiddelen reeds is de benoeming van] vergoten zal worden, voordat een bru'k van het noodige. een Duitscher tot minister van financiën regeld beetnur aan de gruwelen Hier werd een 7J-j»rige oude moeder aangekondigd. einde kan maken, een woord van troost toegesproken over De benoodigdheden voor leger en oordat de ves^e, het vertrek van haar zoon en dochter met vloot worden sedert eenigen tijd uit vier kleinkinderen, naar het voor hen Bluitend uit Duitschland betrokkenin onbekende land zulk esn moeder heett de dokken van Danzig, Stettin, ko- zijn, woorden van troost en opbeuring noodig, ningsbergen, Swinemünde, worden de nog neei wat inspanning v ereischt worden. afscheid is zoo goed als ze- j verouderde turksche oorlogsschepen zee-1 Inspanning zal het mede den be waar de wakkere Gordon het leven liet, weer aan de egyptisehe heerschappij zal onderworpen zal er van de engelsche troepen want ioo n ker een afscheid voor eeuwig. Daar werden eene vronw hartelijk de handen gedrukt tot afscheid, en moed inge sproken, om met haar man en zes kinde ren de groote reis te sanvaarden voor zoo iets kan en moet uien deelneming gevoelen. Ginds kon men een smartelijk afscheid waarnemen van een jeugdig echt genoot en vader, die zjj.ie vrouw en 4 kinderen hier achterliet, om in den vreem de te beproeven eenige meerdere welvaart aan zijn gezin te verschaffen. Waarlijk, het werk van deze belanglooze mannen en vrouwen getuigde van hartelijke deelne ming in het onbestemde toekomstige lot van de vertrekkenden. Ik ben er vau overtuigd, dat deze bij eenkomst op ieder die tegenwoordig was, een diepen en blij venden indruk heeft ach tergelaten, en de vertrekkenden nog me nigmaal met dankbare herinnering zullen terugdenken aan deze laatste bijeenkomst, in het moederland gehouden. Na een krachtig en opwekkend woord van den heer Kuiperg werd den Emigran ten het psalmvers ,D«t 'Heeren zegen op U daal" staande toegezongen en de bij eenkomst geslotec. Ik wil ook mijne beste wenschen voe gen bij de vele, welke reeds voor de ver trekkenden werden uitgesproken, hopende i op een voor hen voorspoedige reis en een welslagen. P. STAPEL, Broek in Waterland, 25 Oct. '97. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pisloor te Noord-Zij pe den heer J. P. Hunting, kapelaan te Amsterdam (St. Willebrordus buiten de veste). vaardig gemaakt, of worden nieuwe gelschen kosten, om de strijdzuchtige bodems voor het ottomanische rijk op Örakzai's, Afridi's en andere inboorlingen stapel gezet. Door turksche medewer- van Centraal-Azië aan hunne heer- king werden den duitschen schuldei- schappij te onderwerpen. De marschen schers van Griekenland hunne eischen zijn verbazend moeilijk. Soms zijn de ingewilligd, hebben zij zelfs de contróle bergpaden zoo smal, dat menschen en muilezels slechts achter elkander kunnen Te 8CHIMMERT (L.) is een ongeling noodlottig aan zijn einde geko men. Bij het openen van een kogelflesch- je sprong dit nit elkander en drong een der scherveD hem in het been, waardoor een ader werd doorgesneden. Bij gemis aan geneeskundige hulp overleed de jongeling na tien minuten aan verbloediug. Uitslag der veiling te Wogmeer, gem. Heusbroek, ten over staan van den notaris Gottmer, vau een Burgerwoonhuis, Erf en Bouwland aldaar, groot 0.44.20 HA.; aangekocht door den heer J. Keuning te Wogmeer, voor f 878. Uitslag der veiling te Hensbroek, ten overstaan van den zeilden notaris, van Huis, Erf, Tuin en Bouwland, aldaar, groot 0.82.60 Q A.aangekocht door den heer J. Hagenaar te Hensbroek voor f 511. J.l. dinsdag, des avonds ll/2 ure, werd op de bovenzaal van den beer C. C. Koorn eene nitvoering gegeven ten voordeele der bewaarschool te Hippolytushoef. De vergadering (uitvoering) werd geo pend door den heer P. Asjesdie het doel der uitvoering ia korte woorden uiteenzette. No. 1 van 't programma was strijkmuziek, gegeven door 5 jongelieden. No. 2 piano. De heer DsSmidts en inej. M. Asjes speelden te zamen een qnatre- mains, welke veel bjjval bij het publiek verwierf. Het blijspel, getiteldGemeubileerde kamers te huur, in twee bedrijven, werd accuraat gespeeld. De heeren P. Asjes, Ds. H. Bax en Jn. Bruut droegen ieder nog een bijdrage of novelle voor, en de Zangvereeniging bracht een drietal liede ren ten gehoore. Na afloop hield een gezellig bal de feestvierenden nog een ge- ruimen tyd bij elkaar. Geologisch mag het zoo niet zijn, in de politiek heeft het Balkan schiereiland zeer zeker wel een vulkanischen bodem. Daar rommelt en dondert het doorloopend, en maar al te vaak verkondigen rosse bliksemstralen, hoe gevaarlijk daar de toestand is. De geschiedenis leert ons, dat Pompeji en Herculanum bedolven werden door de geweldige uitbarstingen van den Vesu- viuswellicht zal de kroniek van het eind der negentiende en het begin der twintigste eeuw het nageslacht leeren, dat een der schoonste landen van Europa ten gronde ging door staatkundige willekeur. 't Is de onbeperkte alleenheerscher van Turkije, die volgens zijne oostersche begrippen, over het wel en wee van Zuid-oost-Europa beslist. Jammer is het, dat hij in zijne kortzichtige willekeur steun vindt bij enkele der groote landen Het over de grieksche financiën weten te verkrijgen. De hooge toon, dien de Sultan sedert eenige dagen durft aanslaan, wordt dan ook voornamelijk geweten aan de duitsche welwillende politiek. De mogendheden meenden in den luxemburgschen kolonel Schaffer een geschikt gouverneur voor Kreta gevon den te hebben. Niet alzoo, zegt de sul tan. Ik vorlang, dat de gouverneur turksch onderdaan zij. Gij wenscht de autonomie van Kreta, zegt de sultan, zeer wel, maar onder voorwaarde, dat er de rechtspraak in naam van den sultan zal geschieden, en de turksche troepen de voornaamste steden en ves tingen zullen blijven bezetten, en de geldmiddelen onder turksche contröle zullen staan, en dat de kretenzische handelsschepen de turksche vlag zullen blijven voeren. Met andere woorden, „ik zal in de autonomie van Kreta berusten, onder de eenige voorwaarde, dat het eiland inderdaad eene turksche provincie blij- ve." 't Is te begrijpen, dat onder deze vooruitzichten aan werkelijke rust op het ongelukkige eiland niet te denken valt. Griekenland schijnt nog altijd de oo- gen op het begeerlijke eiland geslagen te hebben. Men wil, dat de Christen-op standelingen nog steeds uit het naburige rijk der Hellenen wapenen en ammunitie ontvangen. De bewijzen daarvoor schij nen voor de hand te liggen. Volgens een telegram uit Weenen hebben de italiaansche troepen te Kanea tienduizend Gros-geweren in beslag ge nomen, die een grieksche stoomboot, di rect van Athene komende, trachtte aan land te brengen. Nu is het Gros-ge weer in den jongsten oorlog door de grieksche troepen gebruikt en meent men niet zonder redenen, dat het leger bestuur van deze zending moet hebben geweten. Turkije zal van deze ontdek king zeker gebruik makeD, om in zijne aanspraken tegen Griekenland met nog meer kracht op te treden. De beschuldiging van het verstrekken van wapenen en krijgsvoorraad in tijden van opstand of oorlog is en blijft altijd een teer punt. Wij weten, tot welk eene gespannen verhouding deze kwestie reeds tusschen Spanje en de Vereenigde Staten aan leiding heeft gegeven. Tusschen Engeland en Frankrijk is thans ook een zoodanig geschil hangen de. Van uit Parijs beschuldigt men de Engelschen, dat zij aan de inboorlingen in de fransohe bezittingen van West- Afrika geweren verstrekken en hen daar enboven tot opstand aanzetten. De fransche regeering heeft inmiddels reeds krachtige maatregelen getroffen, door de troepen in Dahomey belangrijk te versterken. Het schijnt wel, dat de reeks van geschillen tusschen Frank rijk en Engeland altijd in der minne geschikt zijn op een paar na. Nauwelijks is de kwestie betreffende de engelsche ver dragen met den Bey van Tunis afgeloopen, of aan de golf van Guinea duikt een nieuw geschil op. Wij willen de ingewikkelde egyptisehe zaak maar buitan de gewone kwesties van den dag laten. Als alle andere geschillen zijn bijgelegd, zal er nog hee 1 wat water door den Nijl moeten loopen, voordat deze teere aangelegenheid ten algemeenen genoege is beslist. De engelsche expeditie in Soedan ter verovering van Khartoem maakt sedert eenige dagen weinig voortgang. Nadat Berber op de Derwischen is veroverd, bepaalt zich de werkzaamheid van het leger tot de doortrekking van den Nijl- spoorweg tot Berber, met welke werk zaamheid flink wordt doorgezet. Men hoopt voor het eind dezer maand met den aanleg geieed te zijn. 't Is te hopen, dat het grootsche werk, 't welk tot militaire doeleinden in 't leven werd geroepen, eens een machtige factor zal blijken te zijn voor de ontwikkeling en beschaving van midden-Afrika. De troe pen van den Khalif hebben zich in eene sterke stelling, diep in de woestijn, achter een heuvelrug teruggetrokken. De woede over hunne nederlagen hebben de dweepzieke aanhangers van den val- schen profeet gekoeld op eenige afvallige stammen. In 't bijzonder heeft de Djaulin-stam schrikkelijk onder hunne Joopen. Dan beslaat eene brigade, een weg van mijlen en het duurt dagen in plaats van uren, voordat men het eind doel van een marsch heeft bereikt. De met Martini-Henry geweren gewa pende Afridi's hebben een bijna onneemba re positie in den Sampagha-pas ingenomen, die door de engelsche soldaten bestormd zal moeten worden. Menige wakkere Hooglander zal do vrije bergen van het schoone Schotland nimmer wederzien. Onder deze omstandigheden is het te begrijpen, dat de engelsche regeering op versterking van troepen peinst. Uit het moederland en uit de koloniën worden troepen-afdeelingen naar Bombay inge scheept. Zelfs de bezettingstroepen op Kreta hebben bevel gekregen, zich naar Malta te begeven. Daar ook Duitschland en Oostenrijk te kennen hebben gegeven, hunne troepen van het eiland terug te doen trekken, zal de zaak van het pacificeeren des eilands weldra alleen aan Italië en Rusland toevertrouwd zijn. Ten slotte zal wel een van die twee de rol op zich nemen, die door Engeland sinds jaren in Egypte wordt gespeeld. Rusland zou wel gaarne vasten voet in de Middelland- sche Zee hebben en Italië zou in Kreta eenige vergoeding voor zijn echec in Tunis en Abessynië vinden. van Europa. Het schijnt vooral de duitsche regeering te zijn, die den azia- j wraak geleden, tischen despoot in zijne betreurenswaardige De geheele streek opvattingen steunt. Of deze steun onbaatzuchtig is Men oordeele. Duitsche handelsfirma's worden in Turkije met alle voorkomendheid behan deld, tegenover engelsche concurrenten «fficieel gesteundduitsche officieren modelleeren het turksche leger naar duitsch iatsoen, tot zelfs de legeradmini- stratie wordt op duitschen voet geschoeid duitsche financiers beheerschen de turksche is ontvolkt, alle mannen, die zij konden vinden, zijn door de zwarte troepen van den Khalif ver moord, de vrouwen zjjn medegevoerd of met de kinderen in de rivier ver dronken. Men kan vrijwel aannemen, dat deze bloedbaden met het voortruk ken der engelsch-egyptische troepen gelijken tred zullen houden. Wij vree zen, dat er nog heel wat onschuldig bloed in de zandvlakten van Soedan Verkapte slavernij. Volgens mededeelingen van de Cape limes moet er nog een soort geheime slavernij zijn in de britsche bezittingen in Zuid-Afrika. Men ontdoet zich daar nl. op zeer bijzondere wijze van de zwarte gevangenen, die er gemaakt zijn in Bechuanal-and. De plaats, waar de ze gevangenen zijn opgesloten, is een afgesloten hof met een paar schuren er achter, waar de Kaffers slapen. De plaats wordt ook eenvoudig weg markt genoemd, een schildwacht staat voor den ingaug en laat niemand toe, die niet verlangt een of meer der negers voor zijn boerderij mee te nemen. Dat meenemen wil eenvoudig zeggen, dat een boer eens rondkijkt, of er on der de gevangenen een jonge man is, die er wat beter uitziet dan de an deren, want over het geheel zien al- leu, mannen, vrouwen en kinderen, er slecnt, mager, haveloos uit. Als de boer daarna zijn verlangen te kennen geeft, om den bedoelden neger mee te nemen, wordt hem beduid, dat hij ook diens vrouw en kinderen moet meene men, want het huisgezin wordt niet gescheiden. Er wordt dan onderzocht, welke vrouw en welke kinderen bij den ver langden neger behooren en meestal na eenig aarzelen stemt de boer er in toe allen mee te voeren naar zijn hoeve. Eerst daarna wordt aan den kaffer de keuze gegeven gestraft te worden voor den opstand, waaraan hij misschien part nog deel heeft, of den boer voor vijf jaren met zijn gezin trouw te die nen. Het laatste wordt nutuurljjk ge kozen. Deze onthullingen baren in Engeland heel wat opzien. Schoonheid of roem, welke van deze beide eigenschappen zou voor de vrouw het meeste te wen schen zijn Daarmee heeft zich een Londensch journalist bezig gehouden. Om de meeningen van bekende vrou wen te vernemen, bezocht hij vierder meest gelezen engelsche schrijfsters, die niet over te groote schoonheid hebben te klagen. Maar de dames zijn zoo beroemd, dat men het mocht wa gen, de op zichzelf wat gewaagde vraag aan haar te stellen. De antwoorden werden zonder be denken gegeven. No. 1 zeide„Ik stel bepaald de schoonheid boven den roem, want eeD mooie vrouw kan met een enkelen blik de geheele wereld aan haar voeten leggen." No. 3 antwoordde„Schoonheid is wenschelijker dan al het andere, is meer zelfs dan barmhartigheid en liel- dede mantel der schoonheid bedekt alles, zelfs de domheid." No. 3 beweerde, dat zij heel gaarne al haar roem voor een mooi gezichtje zou geven, want roem, rijkdom, geluk, aanbidding, een hooge plaats in de maatschappij, dat alles verkrijgt de vrouw, die schoon is. No. 4 week in haar meening Diet veel af van de anderen. Zij beweerde, dat de schoonheid der vrouw goud is. Het talent wordt in de meeste geval len eerst erkend, als het te laat is om te genieten van den roem. Schoon heid daarentegen vindt terstond haar cijns. De geestrijkste mannen wenden zich af van de talentvolle vrouw om de schoone te aanbidden. Een buskrait-ontplof- fing. Maandag heeft er een zware bus- kruit-ontj.lotfing plaats gehad in de havtn Cherbonrg, waardoor een groote panirk ontstond in deze stad. Aan boord van de Belier bevond zich een hoeveelheid bus kruit, in vaten verpakt. Bij ongeluk schijnt daarin een vonk te zijn gevallen. Et is één man bij omgekomen, terwijl drie maD- nen zwaar gewond werden. Tot ver in de stad boorde men den knal tal van glasruiten werden verbrijzeld. Na de ont pit ffing sloeg het schip in brand, die door de mariniers werd geblnscht. Ook in Canada is door de regeeriug de strijd tegen de tuberculose onder het rnndvee aangevangen. In de provincie Outario wordt kosteloos van regeeringswege aan de veehouders tu- bercnliue verstrekt en zijn deze uitgenoo- digd jaarlijks een- of tweemaal hnn vee aan de tubercnlineproef te onderwerpen, de reageerende dieren van de gezonden af te scheiden, de stallen te ontsmetten, de dnidelijk zieke dieren onmiddellijk af te maken, de op de tuberculine reageerende diereD, die oogenschijnlijk gezond zijn, na vetweiding aan slachters te verkoopsn en de kalveren van zieke koeien zoo spoedig mogelijk van deze te verwijderen. Spoorwegongelukken. Men heeft in Dui'sckland in den Rat sten tijd gelegenheid genoeg om studie te maken van persoonlijke ongelukken bij spoorwegongevallen. Heel interessant is wat dr. Stepp daarover vertelt in de Mfln- chener Med. Wochenschr. De schijnbaar onbeteekenende ongevallen, waarbij personen slechts geringe kwetsu ren bekomen, hebbeD niet zelden later ernstige gevolgen door den schrik, die het slachtoffer heeft bevangen. Een 46-jari- ge conducteur viel bij een ontsporing van een vrij lagen spoordijk en scheen bijna geheel oogedeerd gebleven te zijo. Na veertien dagen wilde hij zijn dienst weder hervatten. De man gevoelde zich geheel wel, tot dat vijf of zes weken na het ongeval pijn in den mg en in het hooid hem noodzaakte rust te nemen. Na een jasr kreeg hij last van uitvallen van het haar, zoodat de geheele baard verdween, en bet gezicht werd oud achtig en mager. De nachtrnst werd ge stoord door neuralgiiche aandoeningen. Een ander geval deed zich voor bij een 38-jarig machinist, die bij een botsing over de machine was geslingerd en 15 minuten bewusteloos was blijven liggen. Na eenige dagen gevoelde hij zich in orde, maar na verloop van drie weken ereeg hij hoofdpijn. Zijn loop en zijn spreken werden langzaam, en zijn geheugen verzwakte sterk. Na zeven maanden verloor de man zijn hoofd haar en zijn baard, na een jaar zag hij er nit als een oud, afgeleefd mensch. Drie jaar na het ongeval overleed hij, ver moedelijk aan de gevolgen. Een aantal andere gevallen verliepen geheel gelijksoortig. De psychische uitwerking van den schrik is vooral zeer opvallend bij een machinist, die een botsing bijwoonde en daar zoo weinig lichamelijk letsel bij op deed, dat hij gewoon zijn dienst bleef doen. Na elf dagen meldde hij zich echter ziek, doch was na vier weken opnieuw present. Vier maanden later was hij totaal bniten staat om zijn werk te doen. Lichamelijk zag hij er goed uit, maar hij leed zeer aan hysterische verschijnselen. Hij kon zelfs geen stukje hout meer op rapen, weid vermoeid bij het eten en was voortdurend melancholiek. Hjj moest gepensioneerd worden, om dat er niets meer met hem te beginnen was. Deze mededeelingen bevatten zeker de ernstige waarschuwing, om schijnbaar lich te kwetsuren bij spoorwegrampen niet al te licht te tellen. De dooJstrafin Siam. De koning van Siam, die thans in Spanje is, heeft, naar een telegram nit Saragossa meldt, iemand nit zijn gevolg ter dood veroordeeld, omdat hij te Lissabon de hof etiquette had geschonden. Te B o i s-d e-Y illers, inde provincie Namen, woonde in eene vrij afgelegen herberg-boerderij de 86-jari- ge Fran§ois Piot, met zijne 50 jarige dochter, de weduwe Diet, en eene 24- jarige kleindochter. Zondagmorgen zagen de buren, dat de deur gesloten bleef. Na die geopend te hebben, stonden zij voor een vreese- lijk schouwspel. In de herbergzaal, die tevens voor keuken dient, hing, aan de deur van den stal, die hierin uitkomt, het lijk der we duwe Diet. Daarnaast lag op den grond het lijk van den ouden man en in de eetkamer zag men, aan de trapleuning vastgebonden, het lijk van het jonge meisje. Allen waren gewurgd. De weduwe had eene wonde of kneuzing op het voorhoofd, blijkbaar voortgekomen van eenen slag, dien men toegebracht had om haar te bedwelmen. Heel het huis verkeerde in de grootste wanorde. De meubelen waren geopend, kleergoed en papieren dooreengeworpen en over den grond verspreid. Uit alles bleek, dat de driedubbele moord gepleegd was om te stelen. Het parket heeft zijne onderzoekingen begonnen en verschillende personen on dervraagd. Ziehier hoe zich, volgens het parket, de zaak heeft voorgedaan. Drie vreem delingen, rondreizende kooplieden, speel den kaart in het café. Toen Yalérie Diet was binnengekomen en naar haar kamer was gegaan om zich te ont- kleeden, sloten de vreemdelingen" de deur, en sloegen de wedui we en den grijsaard dood. Op hunne kreten kwam Yalérie toesnellenmaar twee der individus wachtten haar onder aan de trap, waar zij haar doodden en vervolgens ophingen; de derde hield de wacht. De misdadigers hadden den ouden Piot de tanden uit den mond gedrukt om zijn zakdoek in de keel te stoppen' De lijkschouwing der ongelukkigen heeft door de dokters Yerniory en Ranmez plaats gehad. Men is in de meening be vestigd, dat diefstal de oorzaak van de misdaad is geweesteenige dagen te vo ren had de weduwe Diet een koe ver kocht voor de som van frs. 500 boosdoeners hebben ditzeker de geweten. Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulcrw- na, gehouden heden, zaterdagmiddag, te 2 ure. Afwezig de heeren v. Gjlenbeek en Fol der met kennisgeving. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen. Aan de orde wordt gesteld de begroo ting over het dienstjaar 1898. De commissie, bestaande uit de hee- rei L. Metselaar en G. H. Geetligsad viseert de begrooting goed te keuren en kan zich met de voorstellen van B. en Wbetreffende de verhooging van jaarwedden van burgemeester en secre taris ieder met f125 en die van den bo de met f 50 heel goed vereenigen, waar toe de raad met algemeene stemmen be sluit, waarna de begrooting als volgt wordt vastgesteld UITGAVEN: Hoofdstuk 1. Kosten van het Huishoudelijk Bestuur. Jaarwedde van den Burgemeester «de Wethouders den Secretaris i Ontvanger Presentiegelden der Raadslsden Jaarwedden en toelagen voor Ambtenaren en bedienden ter Secretarie, den conciërge en de boden Schrijfloonen Reiskosten enz. Kosten van licht en brandstoffen Schrijf- en bureaubehoeften, druk- en bindwerk, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven Kosten van bet onderhonden en schoon houden van het gebouw of vertrek bestemd voor de vergaderingen van den Raad en van den Burgemeester en Wethouders, mitsgaders de secretarie der gemeente Onderhoud en aankoop van meubelen voor die gebouwen of vertrekken Kosten van het aanleggen en bijhonden der registers van den Burgerlijken Stand Idem van de bevolkingsregisters Kosten van de kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrichtingen Kosten van Staats- en Prov.-blad en andere bladen Kosten van zegels van registers, reke ningen enz. Idem van Advertentie f 625.— 100.— 625.- 250 *0— 200.— 40.— 10.— 50.— 275.— 145.— 100.— 135.— 60.- 45.— 25 60.— 35 Totaal f 2830.— Hoofdstuk 2. Kosten van invordering der Plaatselijke Belastingen en teruggave deswegens. Kosten op invordering vallende Teruggave van belasting Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten, wegens de directe belastingen, (wet van 29 Juli 1848, Staatsblad N». 32 en 18 September 1852, Staatsblad No. 177) Vergoeding van het Rijk van 2'/i pCt van het onzuiver bedrag der grond en personeele belasting, ten behoeve der gemeente geheven, voor zoover de opcen ten betrelt Kosten schatting en herschatting, in- gevolge de drankwet 10.— 20.— 60.— 95.— 60.— Totaal f 226.— Hoofdstuk 3. Kosten van onderhoud van Gemeen te-eigendommen en deswegens verschuldigde lasten. Afdeeling 1. Jaarwedden. Jaarwedden van de opzichters over de gemeentewerken, klokkenluiders, klokke nisten en nnrwerkmakers Afdeeling 2. Onderhoud van gebouwen enz Ouderkond van huizen, torens, poorten en dergelijken Afdeeling 3. Wegenpleinen, vaartentruggenplantsoenen en andere werken. Onderhoud straten en pleinen Onderhond van begraafplaatsen en kosten van begraving Aanleg van houtbescbutting bij de openbare lagere scholen Afdeeling 4. Loeten. Grondlasten wegens de woning naast het raadhuis en doodgraverswoning en de woning van den geneesheer Dgk- en Polderlasten Restitutie grondbelasting brandspuiten huis 60.— 400.— 6.— 100.— 10.— 35.— 27.— Totaal f 629.— Hoofdstuk 4. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Afdeeling 1, Jaarwedden. Jaarwedden van de veldwachters f 76.—* Jaarwedden van hooiatekers 6. Gratificatie aan de brandspnitlieden 70. A fdeel i ng 2. Andere koeten wegens de openbare veiligheid, als onderhoude nz. Onderhond van brandspuiten, brand ladders, enz. 76. Onderhond der lantaarns en verdere kosten van verlichting 76.— Totaal f 300.— Hoofdstuk 6. Kosten der plaatselijke gezondheids- politie. Kosten van maatregelan ter voorkoming of wering van besmettelijke ziekten 76.— Totaal f Hoofdstuk 6. Kosten van het onderwijs. Afdeeling 1. 76.—

Schager Courant | 1897 | | pagina 2