PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Nieuws. Wat de koloniën aan Spanje brengen. Na de laatste jaren van opstand wordt er van Cuba en de andere spaansche koloniën weinig meer uitgevoerd uit dit eiland en de Philippijnen. In plaats daarvan zenden deze koloniën wat anders aan het moe derland. De stoomboot Isla de Luzon kwam dezer dagen van de Antillen in de haven van Barcelona aan. Het had 180 gewonde en zieke soldaten aan boord, die voor 't meerendeel aan bloed armoede lijdend en teringachtig zijn in zulk een hoogen graad, dat ze zich nauwelijks op de beenen kunnen houden. Op draagbaren en in ziekenwagens brengt men ze naar de ziekenhuizen, waar zij allereerst melk, bouillon en versterkenden wijn erlangen. Onderweg waren er op de Isla de Luzon 77 sche pelingen gestorven. En zoo gaat het bijna alle weken, nu eens van Cuba, dan weer van de Philippijnen. Een verbeterde fiets. Men kan niet ontkennen, dat ons 'kleine landje der industrie in den uit- gebreidsten zin tegenwoordig belangrijke diensten bewijst. Door Nederlanders of oud-Nederlanders werden immers den laatsten tijd belangrijke uitvindin gen gedaan. Thans heeft, naar men meent, een vroegere bewoner van Nieuweschans, de smid Koolman, aan gene zij de der grenzen, in het prnisiscbe plaats je Wij meer woonachtig, der rijwielin dustrie een belangrijken dienst bewezen. De duitsche regeering heeft hem patent gegeven voor zijne uitvinding een wiel, dat in plaats van door voetbeweging, door de handen wordt voortbewogen. Nu zou men geneigd zijn deze uitvin ding van weinig belang te achten. Ver zekerd wordt echter, dat met dit rij wiel een verbazende snelheid kan wor den bereikt. Een groote firma heeft dan ook reeds 80000 mark voor de vinding geboden. Vervolg Binnenlandsch Nieuws. scheepsbouw als een werkzame vertegen woordigster in het buitenland, die altijd door spreekt Tan de economische be- teekenis des rijks." De kwestie met China komt den kei zer in deze aangelegenheid bijzonder van pas. Het centrum, dat in den Rijks dag den doorslag geeft, schijnt zijne houding ten opzichte der vlootversterking gewijzigd te hebben. De Katholieke missie maakt in China eene sterke propaganda. Het waren dan ook Katho lieke ordebroeders, die in de provincie Shantung door de Chineeien zijn ver moord. De krachtige wijze, waarop de Rijksregeering voor de Katholieke mis sie in de bres is gesprongen, de eisch om in de hoofdstad van Shantung een kathedraal te bouwen, hebben in de staatkundige kringen van het centrum een zeer gunstigen indruk gemaakt. Een der leiders, de pr.ns van Lichten- stein, hield te Berlijn in een Katholieke werkmansvereeniging de zer dagen eene staatkundige re de, waarin hij het plan der marine uitbreiding in zeer welwillende woor den besprak. Dit is teekenend. Zeer waarschijnlijk gaan wij nu eene periode van bieden en dingen tegemoet. De regeering zal hare verhoogde marinebe- grooting voor den tijd van zeven jaren eenigszins dienen te herzien, het cen trum zal voor zich nog wat munt uit de zaak trachten te slaan, en ten slotte zal de haan van Duitschlands keizer toch victorie kraaien. Het moet gezegd worden, dat de duitsche regeering „den zoon des hemels" te Peking op eene bijzonder hardhandige wijze aanpakt. Behalve de stichting van genoemde kathedraal, verlangt ze nog als schade loosstelling 200.000 taels, de afzetting van den gouverneur van Shantung, de bestraffing der moordenaars en der lagere ambtenaren, een spoorwegmonopolie in Shantung, teruggave der kosten voor de bezetting van Kiant-chan gemaakt en afstand van Kiant-chan aan Duitsch- land als kolenstation, 't Is een hard gelag voor de oppermachtige beheerscher van 800 millioen onderdanen, om den stok te moeten betalen, waarmede hij zelf een pak ransel heeft gekregen. Vol gens engelsche bladen zijn Rusland, Frankrijk en Duitschland, die reeds in de beperking der vredesvoor waarden van Japan samen gingen, het ook thans weder geheel eens. Rus land zou voor zijne neutraliteit de vrije hand in Korea krijgen, Frankrijk zou in zijne afrikaansche politiek tegenover Engeland gesteund worden en Duitsch land zou voor zijne hulp in dezen het bezit van een of' meer stations in de oost-aziatische wateren bedongen hebben. Arm Engeland, dat alles te moeten aanzien en zelf van de kluif geen been te krijgen. En dat juist nu, terwijl het de handen aan zijne indische grenzen meer dan vol heeft. Hee jammer? Schagen, 4 December 1897. Voor onderstaande werd nogmaals plaatsing verzocht: De Vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paasch- tentoonstelllngeri van Vee te Scha gen, tal hare Algemeene Vergaderiug hou den op donderdag 9 December 1897, 's morgens 11 uur precies, in bet Noord- Hollandsch Koffiehuis van den heer D. v. Twuiver te Schagen. Te behandelen 1. Ingekomen stukkeD en mededeelingen van verschillenden aard. 2. Verslag van den Staat der Vereen, en van de han delingen van het Bestuur over het afge- loopen jaar (art. 12 der Statuten). 3. Re kening en verantwoording over het gehou den beheer. (Rapport van de Commissie Van onderzoek.) 4. Programma tentoon stelling 1898. 5. Jaarlijksche verloting. 6. Benoeming van Bestuursleden, in de plaats van de heeren O. U. Oeerligs en H. WaïboerAs., (periodiek afgetreden en niet herkiesbaar) en 8. Berman, Vice—Voorzitter, (periodiek afgetreden, doch herkiesbaar, volgens art. 14 der Statuten.) 7. Benoe ming Commissie van onderzoek rekening 1897/8 en begrooting 1898/9. 8. Voor stel van het Bestuur tot verhooging van het salaris vau deu Secretaris. 9. Voor stellen, welke bevorderlijk kunnen zijn san het doel der Vereen. 10. Begrooting 1898. —-Tot Kerkvoogd van de Her- vormde kerk alhier is gekozen de heer S. Berman, burgemeester onzer gemeente. Wij vernamen, dat de be kende Klokkespelers, die voor eenige ja ren tot veler genoegen hier eene nitvoering gavenwellicht in de Céiès zuilen op treden. —O n z e Rederijkerskamer droeg sedert haar vijfjarig bestaan nog altijd een zeer anarchistisch karakter. Zij had tot heden noch een bestuur, noch eeD regle ment. Ook werden er geen contributiën geheven. De leden hebben gemeend, baar vijfjarig bestaan niet beter te kunnen her denken, dan door haar een meer parlemen tair karaktei te schenken. In de bijetn- komst van woensdag werden tot bestuurs leden benoemd de heeren J. Koster, voorz., 8. Bierman, secr. en Jonge jan penn., aan welk best uur tevens het ontwerp van een reglement werd opgedragen. De werkzaamheden aan de nieuwe Landbouwschool zijn bijna algelocpen. De timmerlieden hebben nog maar eitkele dagen werk, dd ververs kun nen tegen het laatst van deze maand klaar zijn, zoodat het gebouw met het nieuwe iaar in gebruik kan genomea worden. De school is eenvoudig, doch zeer doel matig ingericht. Men vindt er in twee localen voor onderwijs gelegen aan de straat. Verder een directeurskamer, een kamer voor proeven, eene tot bewaring van kunstmeststoffen enz., en nog een afd. voor algemeen gebruik. Vrijdagj. 1. werd de in san- leg zijnde lijn Schagen-Wog- num geïnspecteerd door de technische commissie, beslaande uit de heeren Schotel, Weitenhorst, van Helden en Vat Fitter, Admiuistratenr. Al het metselwerk, benoo- digd voor den onderbouw der bruggeD, gereed. De verbindmgsdijk tusscben den spoor- en tramweg, gelegen achter den Nieuwen Weg alhier, is bijna voltooid. Ook het andere grondwerk vordert goed. Aan het postkantoor Schagen en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand November ingelegd f 7020.51® terugbetaald f 5673.78. Bet laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje drasgt het nummer 3705. Wij vernamen, dat van we- ge Hollands Noorderkwartier po gingen aangewend zullen worden, om, ter verbetering van het Noord-Holl. paardenras, een drietal oldeuburgsche hengsten op de markt te Aurich aan te koopen. Deze hengsten zouden dan gestationneerd worden in een drietal plaatsen. Voor dit doel zal van wege H. N. een subsidie van 1000 gld. worden toege staan, terwijl men pogingen zal aanwen den, om de ontbrekende gelden als aandee- len, groot f 25.—, bij belangstellenden te plaatsen. De heer de Veer heeft zich voor Schagen en omstreken met de plaatsing der aandeelen belast, bij wien tevens na dere inlichtingen omtrent deze belangrijke zaak zijn te verkrijgen. Wij twijfelen niet, of deze onderneming zal bij onze paardenfokkers en bij hen, die belangstellen in de veredeling van ons ras, alle goedkeuring vinden en wij hopen, dat velen beieid zullen gevonden woTdeD, deze zaak door het nemen van een aan deel daadwerkelijk te steunen. U it den aard der zaak moet ons marktoverzicht in December zich bij na uitsluitend tot den schapenhandel beperken. Hoewel de aanvoer donderdag jl. reeds vrij groot was zou die nog veel grooter geweest zijn, indien het weer wat beter was geweest. Da handel was vlug, wat ook voor de volgende week is te ver wachten, daar de vraag op de Loudensche markt vrij groot was en ook voor de volgende dagen goed zal zijn. Blijft de toestand zoo, dan zijn er vlug ge markten in 't verschiet. Met 't oog op den te verwachten aanvoer in de volgen de weken zal er zeker in voor den export- handel èa voor vetweiding heel wat om zet plaats hebben. Blijkens een in dit nu tu rner voorkomende advertentie zal op don derdag a. s., 's avonds te 7 uur precies, iu het Noordhollandsch koffiehuis van den heer I). van Twuiver alhier, eene openbare vergadering van geheel-onthou ders van alcoholische dranken plaats hebben, waar de rij sprekers geopend zal wordeu door onzen burgemeester. Wij hopen en wekken daartoe gaarne op, dat, waar het Hoofd der gemeente over een brandend vraagpuut van den dag als het alcoholvraagstuk als spreker zal optreden, een talrijk gehoor aanwezig zal zijn. Gelijk ook in de achterstaande advertentie staat vermeld, is eene opkomst van dames hoogst gewenscht. Bovendien is er voor ie der vrij entióe, zoodat ook dit geen beletsel voor velen Kan wezen. Naar men ons mededeelt is op de j. 1. donderdag gehouden markt van den heer C. van Anna Panlowna naar alle waarschijnlijkheid ontvreemd 21 kop boter met tijm en een kaas. Ten nadeele van onzen ingezetene, den heer W. I., zijn j. 1. woensdagavond een paar matten, die een oogenblik op de stoep Werden gelegd, meegenomen. Door het breken van een ketting (verbindiDgsstang) aan den trein, die te 8.16's morgens alhier moet aankomen, had hij aan het station Noord—Scharwoude, waar de gebroken deelen hersteld moes ten worden, een oponthoud van meer dan een half nur. Dientengevolge kwam de trein ook aan ons station een halt nnr te laat. Van persoonlijke ongelukken werd niets vernomen; dit ter geruststelling van hen, die zich heden morgen reeds eenigs zins bezorgd maakten over het lot van hun naastbeslaanden. Eendure vensterruit. Toen koning George van Griekenland het vorige jaar in het Parkhótel te Wiesbaden logeerde, zag hij daar op een vensterruit de handteekeDiDg van zijn vader met een diamant ingekrast. Vlug trok kouing George een met diamanten bezetten ring van den vinger en zette zijn naam onder dien zijns ▼aders. Dezen zomer viel de blik van den Czaar van RuslaDd op deze vensterruit en terstond voegde bij bij de koninklijke na men zijn eigen. Thans wordt er veel geld getoden voor deze vensterruit. Een en gelsche diplomaat en een amerikaansche millionnair bieden reusachtige sommen te gen elkaar op. Uit het Luterner lageblattD e heer Pulver, een bekende veehandelaar in Bern, wilde aaa het slaohthnis telefoneeren, dat hij daar een troep kalveren had heen gezonden. Op het centraal-telefoonkantoor verstaat men hem verkeerd, en zoo wordt hij met het raadhuis verbonden, waar juist de gemeenteraad is vergaderd. De gemeente secretaris vliegt naar de telefoon, maar hij is stom van verontwaardiging als hij den heer Pulver hoort vrageo«zijn de kal veren er allsmaal In den laatsten tijd wordt herhaaldelijk gewezen op de overbevolking van Londen, en niet ten onrechte, want er zijn in de groote stad niet miuder dan 386.000 personeD, die slechts éóo kamer bewonen, «een manier van leven", zegt D a i 1 y News, waarbij het nagenoeg onmogelijk is, behoorlijk aan de eischen v n zindelijkheid en gezondheid te vol doen. Schuldeischer. Wanneer betaal je mij die schuld, meneer Schuldenaar (kalm). Mijn vriend, je Stelt je aan als een kind Schuldeischer. Waarom Schuldenaar. Omdat een klein kind vra gen kan doeD, die de geleerdste man niet beantwoorden kan. Te Felling, bij Gateshead, is een knaap van zestien jaar gestorven aan nicotine-vergiftiging, veroorzaakt door overmatig rooken van sigaretten. Een waarschuwing voor ouders, die hunne kin deren te vroeg verlof geven om te rooken. Een locomotief op hol. Vrijdag sou een locomotief nit de ma- chiuewerkplaais vau Mechelen naar Na- meu vervoerd worden. Zes kilometer van Namen, tusschea de stations St. Denis- Bovesse en Rhisnes, bleek er eeu gebrek aan de machine te zijn en de machinist en stoker stegen af, om het te onderzos ken. Terwijl dit gebeurde zette de locomo tief, eer de beide beambten er weder op konden springen, zich plotseling iu bewe ging en reed onbestuurd snel op Namen toe, waar zij met een goederentrein in botsing kwam. De beide machines reden in elkaar en werden met de beide eerste wagens vao den goederentrein verbrijzeld. De machinist en een remmer van den goederentrein werden dcodelijk gewond van onder de overblijfselen te voorschijn ge- gehaald. Een spoorwegongeluk op groote schaal had plaats te Mysore, op de Southren Mahratte Railway-line, toen de mailtrein, komende van het slation stad Bangalore naar Mysore een punt naderde, gelegen tusscben Chennapatem eu Mudige- ri, waar zich de Mulloorbrug bevindt, gebouwd op zeveu bogen, elk van acht voeten overspanning. De locomotief, een 2e kl. waggon en drie 3e kl. waggons voor vrouwen stortten daar in een gapen de diepte, veroorzaakt door een uit een naburigen tank komenden watervloed, die de vijfde en de zesde boog geheel wegge nomen had. De ontploffing van den ke tel in den vloed water moet ontzettend geweest zijn. Men deukt, dat er 150 le vens verloren zijn gegaan. Het lijk van den machinist is gevonden en naar Ban galore gebracht. Het tooneel vai de stor tende waggons in den door den banjer snel- vlietenden stroom was afgrijselijk. Toch zijn er nog menschen goed afgekomen, o. a. drie heeren van Bangalore, die in het eerstvolgende rijtuig zaten, dat is staange- bleven. Zij hebben meegewerkt, om nog menig drenkeling te redden. Zeventig menschen uit den treiu zijn gered, waar van 14 gewond. Natuurlijk is onmiddellijk van alle zijden de noodige hulp gezonden. Dieren die niet drinken. Er zijn verscheidene dieren op de wereld, die uooit een droppel water drinken. Een papegaai heeft twee-en-vijftig jaar in den Zoöiogischen Tuin te Londen geleefd, zonder drinken, en vele zoölogen houden het ervoor, dat de dauw op groenten het eenig vocht is, dat de wilde konijnen inzuigen. Verscheidene kruipende dieren slangen, hagedissen en zekere soorten van kikvor- schen en padden leven en gedijen op plaatsen, waar geen water is, eu men zegt, dat de aï of luiaard nooit drinkt. Een dorre streek in Frankrijk levert een ras van koeien en schapeu, die niet drinken, en van de melk det eertgeooem- den wordt de Roqnefortsche kaas ge maakt. Ontzettende cijfers. De ruwheid van zeden neemt in België volgens een brief aan de Residentiebode, onrustbarend toe, en waar anders moet de reden gezocht worden dan in den drank Eiken dag wordt in België voor 1.213.597 frs. aan geestrijke dranken verbruikt, waar onder 316.150 frs. alleen voor jenever; het totaal verbruik bedraagt per jaar 470 millioen, zooveel als het loon bedraagt, dat door al de belgische werksters in een jaar wordt verdiend. Al wat de vrouwen werksters derhalve in het jaar ver dienen, gaat in een jaar aan sterken drank verloren. «Ik wil," zegt de schrijver, „volstrekt den invloed van de vrouw niet geringschattenik weet, dat bare betee- kenis voor de maatschappij zeer groot is maar wanneer men op den invloed der vrouw zou rekenen om het drankmisbruik tegen te gaaD, dan zou men zich wel eer.s aan een groots illusie kuuneD over geven, waLt onder de geringere en klei nere burgerklasse drinken veel vrouwen evenzeer als de mannen en zij wippen even gemakkelijk een groot glas jenever naar binnen als een volleerde dtinkebroer. 480 millioen dat maakt ongeveer 80 frs. per jaar en per inwoner, de kinderen enz. er inbegrepen. Is dat niet allervreeslijkst Of de congressen wel bij machte zullen zijn, dit kwaad te stuiten, betwijfel ik zeer, maar du men de aanleidende oorza ken weet of kan weten, ligt de remedie ook voor de hand. Evenwel, de toepassihg er van is Diet zoo gemakkelijk." Hoe wordt men oud? Men schrijft, dat air James Siwyer het geheim om oud te worden heeft meegedeeld te Birmingham. Het is ook hier, als bij zooveel andere dingen, de opmerkzaamheid wordt gewijd aan veie kleine zaken. Hieronder valgt eene opsomming van voorschriften, die men vol gens Sawyer's overtuiging dient te volgen 1. Men moet acht nor slapen. 2. Daarbij op de rechterzijde liggen. 3. Het venster vsd de slaapkamer den geheelen Dacht open laten. 4. Esn strocmat voor de denr der slaapkamer leggen. 5. Bet bed mag den muur niet aan raken. 6. Men mag niet in een badkuip met te kond water gaan, het bad moet op de temperatuur van het lichaam worden ge bracht. 7. Voor het ontbijt moet men lichaams beweging maken. 8. Weinig vleesch eten en er op lefteD, dat het goed gekookt wordt. 9. Geen melk drinken. 10. Veel vet eten, om die cellen te naderen, die ziektestoffen ontwikkelen. 11. Geestrijke dranken niet drinken. 12. Dagelijksche oefeningen in de vrije lucht maken. 14. Geen dieren in de woonkamer dul den, die de ziektekiemen kannen vermeer deren. 15. Op drie zaken met aandacht letten drinkwater, vochtigheid en afvoerkanalen. 16. Zich afwisselenden arbeid verschaffen. 17. Gedurig maar korte vacantiëu nemen. 18. Zijn eergierigheid beperken en 19. Zijn temperament beteugelen. WanDeer al deze regelen worden nage volgd, ziet Sawyer niet in, waarom een mensch niet honderd jaar zou worden. Jammer! Een grappige anecdote wordt van den vroegeren pruisi- schen minister van oorlog, Von BoDin, verhaald. Toen Aristarchi Bey, de over leden gewezen turksche gezant, om de hand van een dochter van Von Boniu vroeg, zeide deze, die nog al met dochters ge zegend was Hoeveel wilt u er hebben Excellentie, ik ben een Christen luidde het antwoord. Da's jammer I zei de oude ijzer vreter laconisch. Te Stockholm wordt be- grijpelijke sensatie gemaakt door een be schuldiging van moord uitgebracht tegen zekere gravin Taube. Deze wordt door een andere dame, mej. Fagerskjold, be schuldigd haar echtgenoot, graaf Taube, vermoord te hebben. Op den dag, dat de zaak behandeld zou worden voor de rechtbank, verscheen wel mevrouw Taube, maar niet mej. Fa gerskjold en wel om de volgende reden Den vorigen avond had zij een ongetee- kenden brief ontvangen, waarin een per soon baar verzocht, op eeu bepaalde plaats te komen tot het hooren van een belang rijke mededeeling. Mej. F. ging er heen, op een afatand gevolgd door een paar kennisseD. Inderdaad kwam een persoon op haar af, doch deze greep haar aan, mishandelde haar en vóórdat de kennissen, die haar volgdeD, erbij kwameD, was hij reeds gevlucht. Men nam het slachtoffer dezer aanrandiug op en bemerkte, dat zij zestien messteken had ontvangen. Tegelijkertijd had de rech ter, door wien de zaak der vergiftiging behandeld moest worden, eeD brief ontvan gen, geteekend „Fröken Fagerskjold", waarin deze zeide, dat zij zelve de moor denares was van graaf Taube. Deze brief blijkt echter niet geschreven te zijn door mej. F. Het ligt voor de hand, dat een complot tegen haar op touw ge zet is, teneinde haar uit den weg te rui men en gravin Taube te redden. Een man werd voor den kantonrechter gebracht, beschuldigd dat hij zijn vrouw had geslagen en haar eeD stuk van het oor had afgebeten. De vrouw, een goedhartige ziel, was echter bang om haar echtvriend te bezwaren en trachtte het hem met haar getuigenis zeer weinig lastig te maken. KantonrechterJe man heeft je slecht behandeld, nietwaar GetuigeO, neen, achtbare heer. Kantonrechter: Niet? En hij heeft j« toch een stuk uit je oor gebeten Getuige O neen, achtbare heer, dat heb ik zelf gedaan 1 Onze kinderen. De kleine Jeanne, haar pop wegleggend, zegt tegen haar broertje «Kom, du gaan we eens man en vrouw spelen, ik zal je vrouw zijn en jij mijn man „Dat 's goed.... vooruit, jij begint te kib belen...* Van de acht! Ik begrijp nist, wat m'n kachel van daag mankeert ze rookt als 'k weet nist wat, ik heb er alles aan geprobeerd, maar 'teen helpt net zoo min sis 't andere, Beste vriend, geelt 'r 'n paar van je i sigaren, dan rookt ze stellig nooit weer Een diefstal. Een fabrikant uit Berlijn was op fejs aan een station een handkoffer ontstolen waarin zich gouden horloges ter gezamen- lijke waarde van 20.000 mark bevonden Bij onJerzoek werd ontdekt, dat de dief was.... een beambte, die met het var- voer van gevangenen belast was Mannen als kameniers. Men heeft al lang als een der eigenaar digheden onzer eeuw opgemerkt, dat de vrouwen allengs de mannen verdringen uit alle mogelijke betrekkingen. Het is daarom een ware verkwikking ook ein delijk van een geval te hooren, waarbij een man een vrouw in haar betrekking vervangt. Als er een beroep was, dat gerekend moest worden tot de echt- vrouwelijke, dan was het zeker dat van kamermeisje; het „kamerkatje" kan men zich moeilijk voorstellen als een man. Maar bij dames van New-York is niets onmogelijk. Een dame uit den voornaamsten stand in New-York schrijft aan een harer vriendinnen„Ik heb mijn kamenier haar ontslag gegeven en een kamerdienaar genomen. En ik moet zeggen, dat ik nog nooit in mijn leven beter bediend ben. Mijn klee- ren worden voorzichtiger dan ooit be handeld, mijn laarsjes en schoenen en pantoffels zien er steeds uit als uieuw. Op reis is mijn kamerdienaar onoveitref- felijk. Niets vergeet hij, en inpakken kan hij als een engel I Mijn zuster zou lachen, als zij Jean mijn kofier zag uitpakken en mijn japons gereed leggen voor een diner, voor een rijtoer, enz.... En waarom ook niet, als er dames kleermakers zijn en modemakers, zie ik niet in, waarom wij ook niet eens een man voor kamen'er zouden nemen. Mijn Jean kan een hoed garneeren en een japon verstellen beter dan het beste kamermeisje, dat ik gehad heb." Mond- en klauwzeer. Stockholm, 3 Dec. Onder den vee stapel van Graaf Rosen in het naburige Edsby is mond- en klauwzeer uitge broken. Naar aanleiding van het feit, dat graaf Rosen onlangs van een uit Nederland ingevoerde veebezending ee nige runderen heeft gekocht, is een veeartsenijkundig onderzoek gelast van alle veestapels, die in aanraking zijn gekomen met dieren van het genoem de veetransport uit Nederland. Festival te UTRECHT. Tijdens de kroningsfeesten te Utrecht, zal door het Utrechtsche Dilettan ten—Orkest een tweedaagsch nationaal festival van Nederlandsche Hamonie— m Fanfaregezelsckappen worden gehouden. De bedoeling is, aan die korpsen binnen Utrecht een heusehe en luisterrijke ont- vaugst te bereiden, voor een zeer aange naam verblijf aldaar te zorgen en aan de deelhebbers goed en goedkoop logies te verzekeren. Van de gezamenlijk uit te voeren num mers waaronder een inbuldigingsmarsch van den directeur van 't recipieerend gezel schap, worden de partituren en stemmen kosteloos aan de deelnemende gezelschap pen toegezonden elk. deelnemend gezel schap ontvangt een herinnerings-medaille voor zijn banieraan de spoorwegmaat schappijen zal reductie vsn reiskosten wor den aangevraagd, en de data van het

Schager Courant | 1897 | | pagina 2