Polis! overzicht der weel. De gouden sterren. Wieringen. Dirkshorn, 7 Jan. 1 8 9 8. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Nieuws. geschikt te maken. Eerst moeten we hebben de meerderheid onder het volk en dan zal de meerderheid in de wetgevende lichamen volgen. Bij de laatste verkiezingen in Duitsch land werd 1/i der stemmen uitgebracht op 8. D. Hervorming, dat is 't stand punt der 8. D., langzaam voorwaarts en zij «uilen de overwinning behalen. Spreker zegent daarom 't oogenblik van uittreding uit den 8. D. Bond, die hoe langer hoe meer ineenschrompelt en eindelijk zal ophouden te bestaan. Wie zeggen 't moet erger worden, er moet meer honger komen, voor verbetering te wachten is, hebben 't verkeerd, de flinkste strijders zijn niet de gebreklijders, maar zij, die 't nog eenigszins fatsoenlijk hebben. De groote kracht moet van de best bezol digden uitgaan. Die op 't droge staan moeten anderen helpen, die in de modder zitten en ze voor dieper zakken trachten te behoeden. Wordt er gezegd, zonder geweld zal 't niet gaan, komt,zeide spreker, dan moesten we geen Nederlanders zijn. Een gebeurtenis als de revolutie van 1789 in Frankrijk is hier ondenkbaar Oploopjes, ja, die zijn er wel eens geweest, maar van weinig beteekenis. In Nederland behoeft niemand voor een verandering met uit barsting te vreezen. Als de revolutie-steen de buitenlandsche wateren in beroering brengt en de kringen, er door ontstaan, eindelijk de nederlandsche wateren be reiken, dan zijn ze flauw, o zoo flauw, haast niet meer waar te nemen. Wat 't standpunt der 8. D. ten opzichte van den godsdienst betreft, zeide spreker, zij zijn niet voor en niet tegen den gods dienst, zij vragen niet, tot welke kerk behoort gij, maar zijt ge voor ons pro- g ram. Het geloof oefent geen invloed uit op honger en achteruitgang. Ieder, van welk geloof hij zij, kan met ons strijden en medewerken tot verwezenlij king van ons program, waarvan de eerste voorwaarden zijn de boterham, woniDg, dekking, geen te lange werk tijd, verbetering van den stoffelijken toestand, opdat de grondslag kan gelegd worden tot zedelijke en geestelijke volksontwikkeling. Het is bedroevend te zien, hoe bij de verkiezingen de ar beiders nog naar 't geloof verdeeld zijn en hoe die inwendige verdeeldheid 't volk verlamt. De 8. D. zijn niet libe raal,niet radicaal, niet anti-revolutionnair enz., zij staan als 't moet tegenover el ke andere partij, zij komen op voor 't volk en die tegen 't volk zijn, zijn te gen hen. Met een woord van opwek king aan 't publiek om de bladen en brochures der S. D. A. te lezen en te overwegen, zich op de hoogte te stellen en de afdeeling Aartswoud en omstreken sterker te maken, opdat over 4 jaren in het district Enkhuizen de vlag der 8. D. A. kan beginnen te wapperen, ein digde de spreker, onder applaus der aanwezigen, zijne rede. De voorzitter vroeg, wie nog wat wenschte te vragen, wie iets verder wenschte opgehelderd te zien, hij keek rond en wachtte, doch betreffende 't vragen om inlichtingen waren de merkbare teekenengeene, zoodat hij met een woord van dank aan allen voor de belangstelling en de orde, de bijeenkomst sloot. In de vergadering der afdeeling Anna Paulowna van de Holl. Maatschappij van Landbouw wa ren 25 leden aanwezig. De heeren v. WijkGeerligs en Wai- boer moesten als bestuursleden aftreden, en voor hen werden gekozen de heeren PrinsN. D. Kaan en Brands. In de vorige vergadering was de behan deling van het onderwerp is controle op 't suikergehalte mogelijk verdaagd en zoodoende werd het in deze vergadering aan de orde gesteld. Enkele leden namen aan het uitge breid debat deel, en algemeen was men van oordeel, dat controle noodig en ge- wenscht was. Wat betreft de wijze, waarop die controle zou moeten worden uitgevoerd, was men zeer verschillende meeningen toegedaan. Sommigen oordeelden het 't best con trole door een rijksproefstation, anderen verwachtten meer heil van een contro leur aan de fabriek. Het ontbreken van tijd voor 't onder zoek van zooveel monsters, 't waarschijn lijk veranderen der samenstelling bij de verzending, dit waren de bezwaren, die werden aangevoerd tegen de controle van het rijksproefstation. Door den heer C. Nobel, Rijkslandbouw- leeraar te Schagen, die mede aanwezig was, werd aangegeven, om het groot aantal monsters te verminderen door een tijdelijke bewarig in alcoholdan werd evenwel het aantal monsters nog te groot, ongeveer van elke 4000 K.G. één en wellicht zou de directie der fa briek toch niet het onderzoek uit han den geven. Dus het middel, een contröleur aan de fabriek, een dwarskijker, bleef over, Deze, betaald direct of indirect door de verbouwers, zou onkosten geven van ongeveer f 1.50 per H.A., als alle bietenbouwers hun aandeel er in dragen. Nu evenwel werd gewezen op het bezwaar, dat zulks niet zou gaan, daar de verbouwers in Haarlemmermeer enz. niet op suikergehalte zouden willen contracteeren, omdat het gehalte daar zoo laag is. Daardoor zouden de onkos ten per H. A. aanmerkelijk stijgen. En nog iets, zouden de fabrikanten van een dergelijken contröleur gediend zijn Het slot der besprekingen was het besluit, dat de heeren Brands, Geerligs en Kooij op kosten van allen zouden worden afgevaardigd naar Halfweg en Naarden, om dan later alle bietenbouwers in Anna Paulowna tot eene vergadering op te roepen en verslag van hunne be vindingen te doen en verdere maatregelen te treffen. De uitvoering der rede rijkerskamer „Philotechnie" te Wie- ringerwaard is thans definitief vast gesteld op zondag 30 Januari aldaar en op zondag 13 Februari te Schagen. J. 1. donderdag verga derde de IJsclub te Wieringerwaard. Tot bestuurslid werd gekozen de heer C. Uaringhuizen. Er werd besloten, zich aan te sluiten bij den Bond van H. N. kwartier, gevestigd te Oudendijk. De contributie zal voor ingezetenen bedragen f 1 voor het eerste lid van een gezin en f 0.50 voor meerdere leden. Daarvoor ontvangt men een bondskaart, die toegang verleent tot alle banen, door den bond aangelegd en onderhouden. J.l. woensdag zijn door den Rijks- landbouwleeraar, den heer C. Nobel, van Schagen, vergezeld door den EdelAchtb. heer L. C. Kolff, Yoorzitter der Holl. Mij. van Landbouw, afd. "Wieringen, en de heeren J. Bosker, Jb. Mostert en Y. Heijblok proefvelden gezocht, om verschillende soorten van kunstmest te beproeven. Na eenige landerijen on derzocht te hebben, werden voor proefvel den aangewezen een stuk land in den Polder Waard-Nieuwland, behoorende aan den heer J. Bosker, op kavel no. 18, en een stuk land, "genaamd de Mo lenwei, van den heer Y. Heijblok, te Elft, even voorbij den molen. Yee-uitvoer, In 1897 zijn langs het belgische grenskantoor te ESSCHEN uit Neder land naar België verzonden 65.580 stuks vee, tegen 117.682 stuks vee in 1896. De aangegeven waarde bedroeg ruim tien millioen francs. De heer T). Koster, leerling aan het Conservatorium te Amsterdam,zal op nader te bepalen datum een concert geven in de zaal van den heer J. Scher- merhom te Sint Maarten. De heeren A. Kooger, piano, en ■J. Koster (declamatie) hebben hunne wel willende medewerking toegezegd. Yan het stoomgemaal Lam oraal van Egmond", in de Schagerwaard, wapperde heden de vlag ter eere van den heer C. B ij p o s t, die heden zijn 25-jarig jubilé viert als secretaris-penningmees ter van dien polder. Bij den aanvang van 1898 zijn aller blikken naar het Oosten gericht. De vlammende lichtstralen, die aan den po- litieken hemel daar ginds in het Oosten worden waargenomen, doen menigeen het ingetreden jaar met angst en kommer tegemoet zien. En daar is waarlijk ook wel reden voor. Aan de kusten der chineesche en japansche zeeën is in kor ten tijd zulk een grooten voorraad van brandbare stoffen bijeenverzameld, dat slechts een nietige vonk voldoende is, om de oorlogsfakkel te doen ontste ken. Met haastigen spoed concentreert Eu ropa hare gepantserde zeegedrochten in de wateren van Oost-Azië, elk voor zich vreezende, dat hem een deel van den be geerlijken buit zal ontgaan. Men zal zich afvragen, of er redenen bestaan, dat Rusland, Duitschland, En geland en Frankrijk zoo onverwacht den weerloozen chineeschen reus be springen. En dan meenen wij op die vraag een volkomen bevestigend ant woord te moeten geven. Daar is in het verre Oosten in wei nige jaren een wonder gewrocht. Het nietige Japan heeft in korten tijd den cocon, waarin het lag opgesloten, ver broken, en klapwiekend heeft het zijne machtige vleugels uitgeslagen, de wereld verbazend door zijne wonderlijke ge daanteverwisseling. Met eene ongekende veerkracht heeft het onbekende eilandenrijk zich in twin tig jaren tot een toongevende groote mogendheid opgewerkt. Doch om de opperheerschappij in Oost-Azië te kun nen voeren, ontbreken hem nog de vol doende weermiddelen ter zee. Met koortsachtigen spoed spant het zich in, om de chineesche oorlogsschat ting in staal en ijzer om te zetten. In Duitschland worden twee pantser schepen van 14.900 ton gebouwdin de Vereenigde Staten staan mede twee oorlogsbodems voor Japan op stapel. De werven van Japan dreunen van den vroegen morgen tot den laten avond, en duizenden kabouters zijn rusteloos bezig, om de zee met nieuwe monsters te bevolken. Yolgens het japansche bud get van marine van 1897/1898 zijn ze ventien schepen, die te zamen 121.860 ton meten, op stapel gezet. In 1906 zal Japan eene oorlogsvloot bezitten van 65 gepantserde schepen, die 233.000 ton meten van 11 torpedo- bootvernielersvan 115 torpedobooten, terwijl zijn leger dan 520000 man zal bedragen. "Wacht Europa dus tot dien tijd om zijn landhonger in Oost-Azië te stillen, dan zal Japan dreigend den ijzeren vuist tegen de onwelkome gasten opheffen en, moet het, hen op gevoelige wijze bedui den, dat China tot de sfeer van invloed van Japan behoort. En daarom denken de europeesche mogendheden, dat uitstel in het verre Oosten alleen in 't belang van Japan is, en daarom hebben ze de eerste de beste gelegenheid aangegrepen, om zich op den zieken man te werpen en daarom be zetten ze met ongekende overeenstem ming de meest gewichtige punten van het chineesche rijk. Engeland schijnt met de verdeeling van den buit niet bijzonder tevreden. Vierkant zich verzetten tegen de bezet ting van Port Arthur door Rusland of het afstaan van een kolenstation aan Duitschland doet het wel niet, doch het stelt thans voor,dat iedere havenplaats aan eene mogendheid wordt afgestaan. Krijgt Duitschland een kolenstation in Kian- Tckau, dan meent Engeland mede aan spraak te mogen maken op een haven aan de golf van Petschili. Terwijl Rusland en Engeland elkan der in China schaakmat pogen te zetten, komen de wederzijdsche belangen dier rijken ook in Perzië in botsing. Volgens berichten beantwoordt de regeering van den nieuwen Shah, Muzaffer-ed-din, niet aan de verwachtingen, die zijn onderda nen in den beginne van hem koesterden. Het geheele gebied van den Shah ver keert in beroering, en vooral in die stre ken, waar engeleche en russische invloe den werkzaam zijn, is de ontevreden heid het grootst. Men vreest, dat het rijk zich in verscheidene onafhankelijke staten zal oplossen, die weldra genood zaakt zullen zijn, om zich onder protec toraat van genoemde mogendheden te plaatsen. Bij de egyptische, turksche en chineesche kwestie zullen we dan ook weldra een perzische kunnen tellen. Het treurigst van al die kwesties is, dat, hoe langer ze duren, hoe ingewik kelder ze worden. Die van Egypte neemt bij den dag een donkerder gestalte aan. Het blijkt thans een feit te zijn, dat een fransche expeditie den Boven-Nijl is genaderd en thans de rivier naar Khartoem afzakt. De vraag is nu, of deze expeditie de bezetting van Khar toem ten doel heeft. Indien dat zoo is, dan zal eene botsing tusschen Engeland en Frankrijk onvermijdelijk zijn, daar lord Salisbury heeft verklaard, niet te zullen dulden, dat de vesting aan de samenvloeiing van den Witten en Blau wen Nijl door een andere mogend heid wordt bezet. De engelsch-egypti- sche regeering beschouwt ook na de verovering der stad door de Derwischen dit deel van Soedan als eene provincie van Egypte. Dat er in het land der Pharao's ern stige zaken worden voorbereid, is zeker. Een regiment uit Indië, op den terug weg naar Engeland, heeft bevel ont vangen, zich te Kaïro te ontschepen uit Engeland en Malta zijn met haasti gen spoed versterkingen naar Egypte gezondentwee detachementen britsche troepen zijn met een afdeeling genie soldaten uit Kaïro naar Berber gezon den tal van schepen worden door de egyptische regeering gehuurd voor het vervoer van troepen en ammunitiede generaal-majoor Gatacre heeft bevel ontvangen, om onmiddellijk naar Egypte te vertrekken, ten einde het bevel over de britsche troepen op zich te nemen ziedaar tal van verschijnselen, die een tijdperk van actie voorspellen. Wanneer Engeland zichzelf tot over de ooren in allerlei bedenkelijke kwesties ziet gewik keld, zonder zich ook maar van eene te kunnen ontdoen, dan moet het wel na ijverig worden op Duitschland, dat nu reeds hare geschillen met China op de meest afdoende wijze heeft geregeld. De duitsche Reichsanzeiger maakt de over eenkomst tusschen beide landen open baar, waarvan wij den hoofdinhoud hier mededeelen. Aan Duitschland wordt een terrein afgestaan, dat zich uitstrekt van het gansche binnenbassin der golf van Kiao-Tsjao tot den bovenloop der stroo men, verder de eilanden, voor de golf gelegen, op welk gebied het alle sou- vereine rechten ontvangt. Indien later mocht blijken, dat dit terrein niet aan de wenschen van Duitschland voldoet, dan zal de chineesche ï'egeering zich met dat land verstaan over den afstand van een ander punt, dat het geschikter mocht oordeelen. De chineesche regee ring is dan gehouden, om alle werken, door Duitschland in het eerste gebied uitgevoerd, tegen betaling der kosten over te nemen. En dat alles, gelijk het duitsche staatsblad meldt, om geschil len te voorkomen, die de goede ver standhouding tussschen beide rijken mochten kunnen verstoren. De komedie kan waarlijk niet mooier zijn. Schagen, 8 Januari 1898. Jongensbaldadigheden. Het wordt er den laatsten tijd niet beter op met de jongensbaldadigheden en een ernstige aanmaning aan de ouders mag zeker niet overbodig geacht worden. Niet alleen, dat in den loop dezer week de houten waterplaats nabij de R.-K. kerk het moest ontgelden en in het wa ter werd geworpen, eenigen onzer burgers hebben vooral 's avonds last van de ben gels, die te laat langs de straat slenteren en in het openwerpen van deuren of schellen een lastveroorzakend vermaak scheppen. Een banketbakker moest het reeds een paar malen on dervinden, dat zijne uitstalling van chocola omver werd geworpen door middel van lange rietjes, waarmee de jongens door gaatjes van de raamko zijnen staken en behendig de opgestelde chocola-pakjes omver wierpen. Zulke dingen om van uitjouwerij en ande re plagerijen maar niet eens te spreken getuigen van een minder prettigen geest onder een deel onzer spes patriae. Op heeter daad betrappen en een voor beeld stellen zal zeker noodig zijn. De otter schijnt zich in onze streken te vermenigvuldigen. Het was bekend, dat er zich sedert jaren in Keinsmerwiel en het Riet bosch ophielden. Thans is deze gevreesde vischdief ook gezien in het Schagerwiel. •Wij zeggen „gevreesde vischdief want een middelmatige otter heeft dagelijks minstens 10 tot 12 vrij groote visschen noodig. Het is te wen schen, dat de oDgenoodigde gasten spoe dig de buit eens jagers worden, want heeft hij eenmaal een vischrijk oord gevonden, zoo blijft hij daar totdat alle visch gevangen ot op de vlucht gedre ven is. De otter verraadt zijn verblijf door eene diepe vore in het weeke slijk der oevers te maken, die naar zijn hol voert, dat zich veelal onder boomwortels en steenen bevindt, en ook door op bepaal de plaatsen zijne met schubben en gra ten vermengde uitwerpselen neder te leggen. Men doe met deze bijzonderheid, ont leend aan „Het Dierenrijk" van Dr. Win- kler, zijn voordeel. Donderdagavond hield de IJeclub Schagen bare gewone jaar vergadering in liet Iccaal van den heer W. Boggeveen. Aanwezig 5 leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer Mr. L. N. Boodenbttrg werden de notulen door den heer GMuijs, secretaris, gelezen en goedgekeurd. Uit het jaarverslag der vereeniging bleek, dat de vereeniging 59 leden telt, hetgeen 2 minder is dan het vorig jaar. De ontvangsten bedroegen f 146.41, uitgaven f 127.84, dus batig slot f 18.57. De rekening werd goedgekeurd onder dank zegging aan den pennii gmeester, den heer A. C. Verhoe]}. Werd vervolgens overgegaan tot de ver kiezing van 3 bestuursleden in de plaats der afgetreden leden de heeren Mr. L. N. Boodenburg en G. Muijs en den heer A. C. Verhoef, die had bedankt. De beide, aftredenden werden herbenoemd en in de plaats van den heer Verhoef werd gekozen de heer J. Vader Az., die, na hem van zijne benoeming keunis te hebben gegeven, zich bereid verklaarde die te aanvaarden. Niets meer te behandelen zijnde, sloot de voorzitter de vergadering en bleef bet bestuur bijeen tot het verkiezen van een penningmeester, waarvoor werd aangewezen de heer J. Vader. S taat der schoolbevolking op 1 Januari 1898 180 jongens en 141 meisjes. Kosteloos onderwijs werd gegeven aan 95 jongens en 66 meisjes. De lessen aan de avondschool voor ta len worden bezocht door 20 jongens en 12 meisjes, die tevens de dagschool be zoeken en door 8 jongens en 1 meisje, die uitsluitend ter avondschool gaan. Yan deze volgden 13 jongens en 11 meisjes uitsluitend de lessen in fransch; 5 jongens uitsluitend de les sen in duitsch6 jongens en 2 meisjen de lessen in fransch en duitsch3 jongens de lessen in duitsch en engelsch1 jon gen de lessen in fransch, duitsch en en gelsch. Het herhaling8onderwijs werd op dien datum gevolgd door 9 jongens en 8 meisjes. Aan het postkantoor Scha gen. en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand De cember 1897 ingelegd f 0881.745; terug betaald f 8823.79. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 3750. Het aantal leerlingen op df R.-K. School bedroeg op 1 Jan. 1898 93. Zeker kent ge het onde: Groote se, khine se, he, hoepeltje, hoepel tje, le. Naar aanleiding van dit bekende #school* plaatste iemand op een der schoolborden het volgende raadsel, dat zeker niet on aardig gevonden mag genoemd worden Groote se, kleine se, he, hoepeltje, haakje en ge, e met een boog en een haak, raad, wat ik daar nu van maak. Een ridderdaad. In een tram zoekt een dame angstig naar haar portemonnaie. Student. Mag ik zoo vrij wezen, u ui' de verlegenheid te helpeu F Dame. O, u is al te vriendelijk, mijn heer Student (tot een heer tegenover hem). Kunt u mij even een kwartje leenen? Ontploffing. In de dynamietfabriek van San Manjoy» te Oviedo iu Spanje is twee houderd ki logram buskruit outploft. De geheele fa briek ligt in puin, zeven meuschen zijn ge dood en velen zwaar gewond. Met de laatste feestda- gen zijn aan het postkantoor te Berlijn tusschen de vijf en «es millioen postpakketten behandeld. Verschillende woordver- de.eling. Wat zijn dat toch, man, die succes-sieraden, Waar ze het zoo druk over hebben Zou dat ook iets voor ons dames wezen F vraagt mama onder 't courant lezen. Papa lacht, en heelt met zijn uitlegging van successie-raden maar matig succes. O p Sicilië moet de ellende dil jaar bijzonder groot zijn. Te Siciliana bij Girgentizijnbotsingeu voorgekomen tusschen hongerlijdende boereu en de gendarmerie. Vijf honderd siciliaaDSche boeren hebben zich naar Napels begeven om zich naar Brazilië in te schepen. Vele anderen maken zich gereed, om bet land te verlaten, waar zij van honger sterven, in de hoop in de Nieuwe We reld brood en werk te zullen vinden. De meesten zijn uit den omtrek van Viterbo, waar de nood bijzonder hoog is. De grootste vulkaan. De duitsche reiziger Eugen Wolff heeft op Kamschatka den grootsten vuurspuwen- den berg ter wereld, den Kluc Zewsgaja, in uitbarsting gezien. Die berg is 16.000 voet hoog; de Vesuvius en de Etna zijn er heuvels bij. De vlammen, welke uit dien ontzaglijken vulkaan kwamen, ver lichtten het land tot ver in den omtrek. De Röntgen-stralen en de kookkunst. Een engelsche dame verloor bij de be reiding van een koek haar diamanten ring in hst deeg, doch ontdekte dit verlies eerst, toen de koek geheel gereed was. Zij wilde hare g»sten niet blootstellen aan het gevaar, den ring iu te slikken, maar was evenmin bereid, haar kunstproduct op te of feren. Zij onlging deze moeilijkheden door den koek aan een onderzoek met de X- stralen te onderwerpen, waardoor de plaats, waar de ring zich bevond, aangeduid werd en deze verwijderd kon worden zonder den vorm van den koek te beschadigen. -- Een langharig pianist was bezig den „slag bij Praag" te ver tolken. Een geheel iu verrukking opgaand muziekliefhebber volgde het spel met de grootste levendigheid. O, hoe natuurlijkLuister naar den donder van het geschut 1 Daar weerklinkt het geratel der geweren en het gekreun der gewonden. Nu trekkende zegevierende troepen de stad binnen en slaan aan 't plunderen. Ik hoop dat ze de piano ook mee nemen, luidde het antwoord van den buurman. De leerlingen van het pensionaat te F. waren het er over eens, dat Dora von Lut- zau d« prachtigste gelaatskleur en het blauwste bloed van allen had. Allen waren er van overtuigd, dat zij nooit een ander ideaal kon hebben, dan den in ijzer ge- pantserden ridder van het Lutzausche wa pen, en zij plaagden er haar gaarne mede, dat de antieke mahoniehouten cas sette, waarin de Lutzausche diamanten ge borgen wareu, haar heiligdom was en de kamer, in welker brandkasten de familie- ju weelen bewaard werdeD, haar allerheilig ste was, waarheen zij bedevaarten deed. Ja, een roodbloedig juffertja, de dochter van een servisch millionnair, waagde 't zelfs haar eens brutaalweg toe te voegen „Gij houdt van niemand en niets an ders, Dora, dan van uwe diamanten." De kalme barones antwoordde hierop heel bedaard „Als ik dauwdroppels k jour kon laten zetteu, dan zouden zij mij evenveel ge noegen geven. Ik houd slechts van mijn dia manten, omdat zij zoo rein en glanzend zijn.* Natuurlijk wilde men dat niet geloo- ven. En inderdaad, men zag Dora nooit zonder haar diamanten. In haar aschblon- de lokken, op haar maquart-gordel, op de gespen harer schoentjes of op haar sleep drager zag men er steeds een paar glinste ren. Toch zou haar zonder die diamanten elkeen bewonderd hebben, als zij met haar buigzame gestalte en met haar glad gekamd haar,in een lang,ruim,geplooid kleed, als een romeinsche patriciër-vrouw voort- zweefde. Toen zij de kostschool verliet, werd zij terstond door een heel leger van hofmakers omgeven door bekende bon- vivants, zoowel als door eerlijke, ernstige mannen. Het liefdevuur brandde overal om haar heen, tot zij eindelijk Heiniich von Papst, den jongen luitenant van het zevende regiment huzaren, leerde kennen. Deze Heinrich von Papst was de jong ste en lichtzinnigste officier van het ge heele regiment. Zijn chefs schaamden zich over hem, alle vrouwen evenwel waren op hem verzot. Misschien was het de onrusti ge, melancholische blik van zijn droome- rige oogen, die zoo'n indruk op haar maakte, misschien ook het zachte, blonde haar, om welks fijnheid hem elk meisje had kunnen benijden. Deze joDge officier leidde een zeer lichtzinnig leven. Hjj dronk iederen avond champagne, hoewel bij geestrijke dranken niet verdragen kon en spoedig dronken werd. Hij was een der meest waagzieke spe lers, ofschoon hij niet dikwijls geluk had.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2