INGEZONDEN. S 8 Klokluiders. A. Olie. Binnenlandsch Nieuws. Wieringen. Wieringen. AnnaPaulowna, 25 Jan. '98. iCHAOKH. te Anna Paulowna. Hervormde Gemeente Barsingerhorn en Haringbuizen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Burgerlijke Stand. «em, SCHA«JB]¥. Gemeente Kijpe. 356ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Prijzen. f 200: No. 10184 11610 f 100.- No. 157 1190 2942 4554 4754 4769 6602 6051 7230 9958 12608 12802 13365 13811 14208 14405 14842 17213 17934 18332 5de Klasse. Trekking van dinsdag 25 Jan. ADVEKTENT1KN. Geboren: Anna, dochter van J. BEREN DSEN en G. BERENDSEN-Zander. IJ m u i d e n, 23 Januari 1898. Getrouwd Fr. ROELOFFS en G. KNOLL, die ook namens wederzijdsche Familie hun dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. Schagen, 26 Jan. '98. Heden overleed, na een lij den van enkele dagen, onze geliefde schoonzoon en zwager, Abraham Brugman Kz., in den ouderdom van bijna 28 jaar. S. KOS Jbz. Ae. KOS-Stins. De. NIEUWEBOER-Kos. Wm. NIEUWEBOER. Jn. KOS. Winkel, 23 Jan. 1898. V N°g treurende over de ver liezen, die ons troffen op 16 Mei 1897 en 24 Mei 1897, werden wij weder door een onvergetelijken slag getroffen, door het afsterven van onzen lieven oudsten en laatsten Broeder Abraham Brugman, in den hoopvollen leeftijd van 27 jaren en 11 maanden, nalatende een doch tertje, te jong om het verlies te be seffen, en een liefhebbende vrouw, die zijn steun juist thans zoo hoog noodig heeft. Zijne bedroefde Zusters en Zwager, Te. BRUGMAN. Ge. BRUGMAN. Ca. BRUGMAN. A. KAPITEIN. Winkel, 23 Jan. 1898. Den 2en Februari a. s. hopen Üf onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, jj| J. F. G. de Rot M. H. B. de Rot- I ging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, jjjj Ajj Behuwd- en Kleinkinderen, m Schagen, 25 Jan. '98. u. jjjj Receptie van 's namiddags jjjj g 1 tot 4 uur. x| Mede namens mijne Kinderen en Behuwdkinderen betuig ik mijnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling en deelne ming, na het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote ondervonden. A. RAAP. Anna Paulowna, 25 Jan. 1898. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang stelling, toewijding en hulpbetoon, vóór en na het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot en Vader van buren, vrienden en belangstellenden zoo ruimschoots ondervonden, betuig ik, ook namens mijne beide kinderen, mijn hartelijken en welgemeenden dank, en wordt extra dank gebracht aan Dr. IMeichior voor zijne lang durige behandeling en aan Ds. Van Kluijve voor zijne zoo menigmaal gebrachte troostw oorden. Wed. H. VRIESMAN-kossen. Schagen, 26 Januari 1898. Noord der ttamvereeniging heel wat goed- kooper zal zijn. De heer Roggeveen is dat inet den heer Buis niet eens: rioleering en demping en bestrating valt ook niet mee. Spr. wijst nogmaals op het nadee', dat aan de markt zal worden berokkend. De heer Meun oordeelt het aan de tramvereeniging, om zich druk te maken over de kosten, maar spr. acht het hoogst noodig, dat de tram gelegd wordt op de plaats, waar de menschen zijn, in het verkeer, en niet om Schagen heen, de gemeente op een paar ponten rakend. Spr. oordeelt, dat er op de markt ruimte genoeg is. De heer Hoogschagen meent, dat door de tram de toevoer op de markt zal ver- hoogen. En dan, zegt de heer Roggeveen tot den heer Meurs, zult u er spjjt van hebben, de tram zoo te hebben gelegd, als het blijkt, dat door dien grooteren toevoer het markt terrein te klein wordt. Dan zal ik die tram zegenen, zegt de heer Meurs, als de aanvoer er zoozeer door zal vergrooteu. De heer Buis wijst er nogmaals op, dat als de tram door het dure land zal moeten gaan, de tramcomm. daarvoor chris telijk zal bedanken en door de tramvereen. de verbinding met het slation zal worden genomen als volgens het plan Hoogscha- genen dan zou de gemeente alle voor- deelen missen; missen de verbinding met de waterwegen, missen de demping vau het Noord, missen de laad- en los plaats, missen de straat, dus alle voordee- len weg. De heer Bijpost zegt, dat er al veel over is gesproken en dat dus door hem heel moeilijk iets nieuws kau worden gezegd. Spr. wil het echter eerlijk zeggen, hij kan er met huivering aau denken, dat de tram door de markt zal gaan. Door onze markt, waar we zoo hoog mede wegloopen, die wij hebben verkregen door vele opofferingen; spr. deelt alle bezwaren van de heeren Hoogschagen en Roggeveen en als de tram zoo kort langs zijn huis zou gaan als nu eventueel langs dat van den heer Roggeveen hij stond op zijn hoofd. Spr. is voor het plan Hoogschagen en wil voor de vrijheid van de markt waken en alles opofferen, desnoods daarvoor dat slootje op 't Noord zelf dempen. Spr. wil, evenals de heereniSe^- geveen en Hoogschagen, de tram op een be paald puot ia de gemeente doen stoppen en de reizigers door de gemeente laten loopen, opdat zij daar inkoopen zullen doen. Spr. zegt feu slotte nadrukkelijk, nooit zijn stem te zullen geven voor den aanleg van een tram op de wijze, als door B. en W. wordt voorgesteld. De voorzitter wijst er op, dat de tram vereeniging gaarne vanaf het Noord recht streeks op het station zal willen afsnijden, maar dau zou men te laat ondervinden, dat de gemeente met de tram zou zijn geschaad, in plaats van gebaat. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht wordt het met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Voor de heerenBuis, VlamingMeurs, AsjesVader en Smit. Tegen de heerenHoogschagen, Rogge- veen, Bijpost en Schenk. Voorzitter zegt hieromtrent het volgende In de laatste, door mij niet bijge woonde vergadering is het aanstellen van klokluiders ter sprake gebracht. Dewijl toen geen bepajld besluit daar omtrent is genomen, heb ik gemeend, dit punt thans als onderwerp van beraadslaging aan de orde te moeten stellen, Ik wensch hieromtrent op te merken, dat B. en W. op de begrooting van 1898 voor eene belooning van klokluiders geen post hebben uitgetrokken en dewijl de commissie tot onderzoek der begrooting, zoowel als de Baad, zich daarbij heeft neergelegd, mocht worden aangenomen, dat de klokluiders tot het verleden be hoorden. Persoonlijk deed mij dit veel genoegen. En wanneer ik anderen mag afmeten naar mijzelf, dan moet erkend worden, dat het voor de ingezetenen, die niet tot de over ledenen in betrekking staan, een ware plaag is, om bij ieder sterfgeval op dat klokgelui getracteerd te worden. Toch kan ik mij daarom wel voorstellen, dat de betrekkingen van een overledene van oordeel zijn, dat het klokgelui behoort bij het décorum van een lijkstatie en dat zij er daarom op gesteld zijn. En dit gevoelen wil ik geen geweld aandoen, ook al zon ik voor mij zelf gaarne het klokgelni afgeschaft zien. Het is echter niet noodig, dat wij voor hen, die op het luiden gesteld zijn, in de gegeven omstandigheden eene belooaing uittrekken voor klokluiders. Gelijk toch u bekend is, houdt het kerkbestuur et klokluiders op ca. Dit bestuur zal het ongetwijfeld goed vinden, dat die menschen er wat bij verdienen. Als dus ieder, die het klokluiden ver langt, met hen een accoord treft, om trent de belooning, is de zaak in orde. Ik heb daarom de eer u voor te stellen, den klokluiders der kerk schriftelijk in overweging te geveD, zich tot het kerk bestuur te wenden met verzoek, ook voor begrafenissen te mogen luiden en hen te doen Weten, dat, als hun verzoek wordt toegestaan, zij de gemeeuteklok bjj die gelegenheden mogen luiden, mits op ver toon van het bewijs der verschuldigde belasting. De heer Meurs geeft in overweging, dat een vast tarief wordt aangegeven opdat men niet van de willekeur der klokluiders af hangt. De heer Hoogschagen geeft aan, in deze te handelen eveuals met den omroeper; de klokluiders der kerk onbezoldigd aan te stellen als gemeentekloklniders eveneens. Wordt er das gelaid, dan ver dienen ze, zoo niet, dan verdienen ze niet. B. en W. nemen na eenige discussie dit voorstel over en met algemeene stem men wordt aldus besloten. Daar de rondvraag niets opleverde, ging de raad in comité ter behandeling van een paar punten. De in onze gemeente ge- vestigde vereeniging lot ondersteuning bij ziekte, hield zondagavond in de „Roode Leeuw* hare gewone jaarvergadering, die door 40 leden werd bijgewoond. Bij de opening bracht de voorzitter, de heer Ih. Roep, een woord van warme kulde aan de nagedachtenis van den heer W. A. Haieu. Hij was volgens spreker de eenige do nateur, die geregeld de vergaderingen der vereeniging bijwoonde, met raad en daad tooude hij voor de vereeniging een sym pathiek hart te bezitten. Oprecht be treurde dan ook het bestuur het verlies van den waardigen man. Verder had de voorz. het genoegen, de vergadering mede te deeleu, dat met den heer v. d. Wal een contract voor de vas te levering der geneesmiddelen was aange gaan. Tot hedeu werd per recept 45 cent aan den apotheker betaald, de nieuwe o- vereen komst verzekert der vereeniging de levering tegen 35 cent per recept. Uit het verslag van den secr. bleek, dat de vereeniging thans 43 huisgezinnen als lid en 33 persoonlijke leden telt. Aan het finaneiëel overzicht octleenen wij het volgende Het eerste halfjaar sloot met een te kort van f 80. Daarop werd in eene al gemeene vergadering in Juli j. 1. besloten, de uitkeeriugen bij ziekte voor een jaar te staken, om zoodoende uitgaven en ontvang sten opnieuw in evenwicht te brengen. Het jaar 1897 sloot af met eene ont vangst van f 666.891/, en eaue uitgaaf van f 696.50, waardoor nog een tekort van f 29.60% bleef bestaan. Nader gedetailleerd waren de ontvang sten, verkregen aan contributie's, f586.60, rente f 8.47 van donateurs f 70.an dere ontvangsten f 1.62 V, J en de uitga ven aan den apotheker f 308.70, aan den geneesheer f 237.25, uitkeeringen le en 2e kw. f 85.aan bodeloon f 43.34, an dere uitgaven f 22.21. De heeren R. Boersen, A. Prins en J. Kamp werden verkozen, om de rekening en verantwoording na te zien. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren L. J. RoggeveenP. v. Iwuijver en J. Caslricum. De heer Roggeveen werd in de na afloop gehouden bestuursver gadering als penningm. herkozen. Bij de algemeene rondvraag stelde de heer Kamp voor, om de contributie met een cent te verhoogen, om uit die meer dere outvangsten een uitkeering van f 5.-— bij bevalling te kunnen doen. Dit voorstel werd met 2-3 tegen 16 stemmen verworpen. Daar niemand der aanwezigen verder voorstellen of bedenkingen had, sloot voorz. met eene krachtige aansporing om bij vrienden en kennissen propaganda voor de vereeniging te maken, de vergadering. Eene aardige verrassing was den aan wezigen door een der donateurs bereid. Deze stelde tweehonderd zeer goede siga ren voor da leden beschikbaar, welke at tentie met veel opgewektheid werd aan vaard. Met een kleine verloting, waarbij een der aanwezigen nog honderd sigaren voeg de, werd de avond besloten. In hare 20ste jaarverga- dering heeft het Roomsch-Katholieke Zangkoor alhier tot penningmeester her benoemd den heer P. Koemeester, zoodat het bestuur wederom bestaat uit den wel- eerw. heer W. van Steevoorzitter, de hee ren J. Ranke, vice-voorziiter, J. Baars, secretaiis, C. Burger, bibliothecaris en bo- vengenoemden penningmeester. De reke ning des penningmeesters sloot met een flink saldo. Bij den heer C. A. op de Loet werd dinsdagmorgen met veel moei te een binnenbrand gebluscht. Wollen dekens en diverse kledingstuk ken deden dienst als bluschmiddelec. De schade is nog al belangrijk. Dinsdagavond ten 7 nre vergader de ten locale van mej. wed. C. Raven alhier, onze af- deeling van „HET WITTE KRUIS.» Na opening der vergadering en lezing der notulen werd de gewijzigde begrooting over 1898 in ontvangst en uitgaaf op f 357.70 goedgekeurd. Tot bediener der ijshut werd benoemd de heer J. Ouds hoorn en werd vervolgens diens instructie vastgesteld, waaruit bleek, dat ruw ijs verkrijgbaar wordt gesteld, alleen op advies van een geneesheer, voor minvermo gende inwoners van Schagen gratis, leden onzer af- deeling gratis en voor ingezetenen en niet ingezetenen, geen leden der afdeeling zijnde 60 ets. Het kunstijs kost voor minvermogende Schagers niets, leden der afdee ling 15 ets. per broodje, niet-leden 60 ct». per broodje. Het salaris van den bediener zal bedragen f 15. en bovendien voor het vervaardigen van kunstijs 16 ets. voor ieder broodje, verstrekt aan leden der afdee ling en 25 ets. voor het leveren aan niet-leden. Dc rekening der afdeeling werd op advies der daarvoor benoemde commissie, bestaande uit de hee ren Hoogschagen en Roodenburg, goedgekeurd in ontvangst op f 801.25, uitgaaf f 763.55, dus batig saldo f 37.70. De heeren Berman, Ressing, v. Kluijve, Melehior en Muijs werden als bestuursleden herkozen. Uit het jaarverslag van den secr., den heer Ressing, bleek, dat het ledental bedraagt 160; dat 87 maal materiaal ten gebruike was verstrekt en 1 maal de desinfecteur had moeten optreden. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven M. de Red. Gelieve de volgende weinige regelen nog te plaatsen in antwoord op de ingez. stukken, geteekend P. L. de Jongh. De steller van die stukken (van de Jongb zelf weet ik, dat een tusschenpersoon zich voor dat wark leende) is va9t goed bekend met de grondwer kers in qnaestie, doch wist zeker niet, dat mijne op heldering in uw blad van 1.1. donderd. „met voorken nis en goedvinden van onze baren werd geplaatst. Hij is dus in zijn ijver om voor anderen te willen schrijven in een leugen vervallen Niet om de zoogenaamde polderjongens te willen beleedigen zooals mijne anti-vrienden zoo gaarne willen schrijven of uitkraaien maar nit waarachtig volksbelang wees ik op de ellendige gevolgen van dronkenschap. Hoevelen toch gaan door drankmisbruik lichamelijk en zedelijk reeds vroeg ten onder, of worden daardoor, gelijk de steller van bovengenoemde stukken, in de kracht van hun leven reeds genood zaakt hulp en bijstand te vragen, om, ten einde raad, het als een groot voorrecht te mogen beschouwen, nog in genade in een armen-of weeshuis te worden opgenomen. Nog maar weinige dagen geleden vermeldde het N. v. d. Dag een noodlottigen brand, veroorzaakt door een dronkaard, wat de dood van een aanvallig knaapje ten gevolge had, en waardoor drie huisgezinnen, waarvan twee onverzekerd, in de diepste ellende werden gebracht. Ik sluit met den wensch, dat niet alleen de grondarbeiders, maar ieder mensch de goede bedoelingen van de drankbestrijding meer en meer zal willen inzien en steunen. Onder beleefden dank voor de plaatsing van deze laatste toelichting, Uw dw. dnr. N.-NIEDORP, 25 Januari '98. Van de straat bij de menschen op tafel kijken, is niet net, dat hebben we als kinderen reeds van onze ouders geleerd. Toch werd het me nigeen te WINKEL zondagmorgen tussohen negen uur en half tien vergund, in een huis, waarvoor veel nieuwsgierigen stonden. Wat was er gebeurd Er was een begin van brand ontstaan, kort nadat de bewoonster de woning had verlaten. Gelukkig werd het door een voorbijganger opgemerkt, die ter stond den Burgemeester er mede in kennis stelde en vóór de vlammen eenige schade konden aanrichten, waren ze gebluscht, zonder dat de spuit uit haar schuilhoek behoefde gehaald te worden. En de bewo ners der belendende perceelen konden gernst zijn, hunne huizen bleven gespaard voor brand- en wa terschade. Maar die voorbij kwamen, konden 't niet laten een blik te werpen door de stukgeslagen rui ten. En wat ze zagen, was zoo, dat ze zich met een zekere walging er van afwendden. Het was de onzin delijkheid in de hoogste mate. We zullen ons niet aan een beschrijving wagen, wijl ze beneden de wer kelijkheid zou blijven. Maar waar men tegenwoordig aandringt op zindelijkheid, waar men alles doet om spijzen en dranken van elke onreinheid verwijderd te houden, ten einde geen microben, bacillen of hoe die dingen heeten mogen, in ons lichaam te krijgen, en dan een brood ziet liggen op zulk een tafel als we zondag zagen, daar ziet men weer een bevestiging van bet bekendegeen regel zonder uit zondering. Hoe is 't mogelijk, dat iemand in zulk een onreinheid gezond kan leven Gelukkig is 't huis eenigen tijd geleden van eigenaar veranderd, zoodat verwacht kan worden, dat binnen een niet te langen tijd aan den toestand een eind zal komen. Maandagavon d ten 71/, ure verga derde de afdeeling WIERINGEN van den Ned. Protes tantenbond. op de groote bovenzaal der Herv. kerk; als spr. zon optreden de heer ds. Melchers van Zuid-Scharwoude De voorzitter, de heer ds. S m i d t s, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Daar verleden jaar ook ds. Melchers was opgetreden, zoo verwonderde het den voorzitter niet, waarom men allen zoo goed ter vergadering kwam. Door ds. Melchers werd behandeld het onderwerpGeloof en Wetenschap. Op eene zeer duidelijke wijze en nitgebreid werden alle punten door den spr. uitgewerkt. Eveneens werd het onderscheid tusschen geloof en godsdienst duidelijk uiteengezet. Tenslotte eindigde spr. met de vertelling van een drams, getiteld „Spoken", van Ibsen, waarin men kon zien, hoe de1 alcohol op de hersenen van een jongen man werkte, die studeerde in de schilder kunst. Na de rede bracht de voorzitter namens allen zijn hartelijken dank uit voor hetgeen spreker heden avond te overdenken en te genieten had gegeven. Vergadering der Hollandsche Mij. van Landbouw, afdeeling WIERINGEN. De voorzitter opent de vergadering en heet allen harte lijk welkom; hij geeft zijn tevredenheid te kennen, dat door de leden deze feestavond zoo goed is bezocht, en hoopt dan ook, dat de verwachting niet worde teleurgesteld; alvorens over te gaan tot de voordrachten, te geven door den heer G. Bggink van Haarlem, deelt de voorzitter mede, dat door den heer Nobelrijkslandbouwleeraar te Schagen, zullen worden aangelegd twee proefvelden op de landerijen van den heeren Heijblok en Boskerdat door den heer Keestra, zuivelconsulent te Hoorn, op den 9en Maart een lezing zal worden gehouden over zuivel bereiding, en voorzitter hoopt, dat dan de leden met hunne dames niet minder dan nn zullen opkomen. Hierna gaf spreker het woord aan den heer Bg gink Verschillende komische voordrachten werden door den heer Bggink ten gehoore gebracht, tevens een paar dramatische gedichten en eenige voordrachten in verschillend dialect. Na afloop dankte de voorzitter den heer Bggink voor al hetgeen hij hedenavond ten beste had gegeven, en sloot de vergadering. De heer H. Bax vraagt hierna het woord en brengt namens het publiek zijn hartelijken dank uit aan den voorzitter den heer x, C. Kolf, voor het nemen van het initiatief voor dezen avond. Op den len Februari a.s. hoopt de heer A. M. Bakker, kommies le klasse, thans fungeerend Rijks-Ontvanger, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in 's Rijks dienst trad. Door de Ned. Herv. Ge meente van Oosterland op Wieringen is tot predikant beroepen de heer P. R. A. van Meurscandidaat te Breda. Dezer dagen werd alhier een Evangelisatie - Vereeniging opgericht tot voorzitter werd gekozen de heer <S, Wigbouttot seoretaris D. J. Mulder len penningmeester L. Timmerman en 2en penningmeester J. S. Wigbout. De jongelieden Louis C. van den Berg en F. T. de Mazure van hier hebben met gunstig gevolg het surnumerair (leerling) examen afgelegd bij de H. IJ. S. M. De op dinsdag 25 Januari 1898 aan de Schagerbrug, in het logement van den heer A. Bruindoor den Notaris Gouverne gehouden verkoo- ping van de boerenplaats, genaamd „de Surinaamsche Vriend," van den heer A. Bruingroot ruim 19 Hectaren wei- en bouwland, is gekocht door den heer Mussaars van 's-Gravenhage voor 19540 gulden. Benoemd tot leden der Staatscommissie, ingesteld hij Koninklijk besluit van 21 April 1892, No. 4, ten einde de Regeeriag van advies te die nen omtrent de wettelijke regeling die, ten aanzien van het waterstaatsbestuur, behoort te worden geteld, mr. E. Fokker lid van de Tweede Kamer, te 's-Graven hage, en mr. B. H. Pekelharinghoog leeraar aan de Polytechnische School te Delft. Tweede-Kamerverkie zing. De uitslag der gisteren te ROTTER DAM gehouden herstemming voor de Tweede Kamer is, dat zijn uitgebracht 2998 stemmen, waarvan 35 van onwaar de, zoodat het aantal geldige stemmen 2963 bedraagt. Daarvan verkregen dr. R. P. Mees RAz. 1632 en jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijk 1331 stem men, zoodat is gekozen dr. R. P. Mees RAz. (liberaal). Tweede Kanoer. Geheel ongewijzigd is weder ingediend het in eene vroegere zitting onafgedaan ontwerp van wet tot vaststelling van een Wetboek van Militair Strafrecht. Te VELP, bij Arnhem, is eene 23-jarige dienstbode, tengevolge van gasvergiftiging, dood in haar bed gevonden. De Gemeenteraad van Nieuwe Niedorp hield zaterdagavond een geheime zitting over een geheim on derwerp alzoo geen verslag van het ver handelde. Uitslag van de veiling, gehouden te Aartswoud ten overstaan van den notaris Backx, van een boeren plaats te Aartswoud en een te Hoogwoud, samen groot 16.14.30 H.A. aangekocht door Mej. de wed. Jan Kuiper te Win kel en c. s. voor 16901 gld. Predikbeurten. De Godsdienst-oefeningen beginnen des voormiddags om half tien ure. 26 Jan. (Avondbeurt,) De. W. Bax. 30 Januari Ds. A. W. v. Kluijve. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente 30 Januari Geen dienst. De dienst begint des voormiddags half tien en des namiddags half twee nre 30 Jac. Barsingerhorn vm. Ds. Menter. 30 Jan, Kreil. Ds. Kooiman. Ingeschreven van 22 25 Jan. 1898. Geboren Emma Alida, dochter van R°ijer de Moei en van Maria Winnubst. Ondertrouwd: 1 Getrouwd: Geene. Overleden: Ingeschreven van 1421 Jan. 1898. Geboren: Cornelis, z. v. Jacob Bos en Trijntje Francis. Nicolaas, z, v. Martinns de Vries- en Neeltje Bakker. Ondertrouwd Klaas Rietvink, wedr. van Catharina Mul, Arbeider, 31 jr. te Zijpe en Bregtje Schenk, jd. zonder be roep, 28 jr. te Zijpe. Getrouwd en Overleden Geene. 5de Klasse. Trekking van maandag 24 Jan. Prijs van f 5000: No. 12345 f 1500No. 13804 f 1000: No. 2989 4932 f 400No. 4879 6929 12224 13208 17815 Prijs van f 1000: No. 9862 10221 11986 16494 f 400: No. 11451 13553 15633 f 200No. 312 4508 5542 18411 f 100; No. 3195 3664 9859 14419 15274 15694 17305 Marktberichten. Uoorn 22 JAN. 1898. Aangevoerd 8 H.L. Tarwe f 7.50 a 950 12 Gerst S' 4.- a 4.75 17 Haver 9 3.25 a 3.75 i Witte Erwten 9 11.— a 12— Groene 9 10— a 13— 7 j Grauwe 9 10— a 16.— Vale 9 12.50 a 15.— f Bruine boonen. 7.25 a 8 4 s Witte 9 10.- a 12.— Paarden 9 5.50 a 5.75 Kar wij zaad 9 10.25 a Mosterdzaad 9 15.50 a 7 Paarden 9 70.— a 200.— 43 Schapen 9 15.- a 25.— 21 Kalveren 9 10.- a 20.— 4 Zeugen 9 40.— a 60.- 36 Varkens 9 15.— a 25.- 148 Biggen 9 7 a 13.— Kip-Eieren per 100 3.50 a 3.75 1525 koppen boter, p. kop 9 0.57 a 0.62 /Slfcmuaf*, 24 JAN. 1898. Aangevoerd 9 Koeien, por K.G. 9 a per stuk .145.— a 185.- 104 vette Kalveren 30.- a 96.- per K.G. 9 -.70 a —.80 39 Nuchtere Kalveren tl 8.— a 17.— 18 Schapen, magere 9 7.— a 12.— 214 tette Varkens, p.K.G 9 —.36 —.45 21 magere idem f 16.— a 18.— bokken en geiten a ftermerend, 25 jan. 1898. Aangevoerd; 90 stapels; kleine kaas f 26.50 a st. comm. I st. middb. f 24 1130 K.G. Boter 1.25 a 1.35 per K.G. 243 Runderen, vette, f 0.48 a 0.60perkilo. 6 8tieren, lager in prijs, handel stug. 123 Vette Kalveren, t 0.60 a f 0.80 p. K.G. 137 Nuchtere idem, per stuk f 8.k 22.— beide handel vlug. 8 paarden, 546 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel matig. 173 Varkens, vette, per K.G. f 0.37 a f 0.44. 59 idem, magere, per stuk f 13.— a 22.— 241 Biggen, per stuk f 8.— a f 12.— alle handel stug. 30 Ganzen, f a f 2.75. 12 Zwanen f 9-a f5 Kalkoenen ff -. Kipeieren f 3.50 a f 4.—. Eendeieren f 3.25. Alhmaar, 22 JAN. '98. Aangevoerd; 6 Paarden f 50.— a 125.— 7 Koeien en ossen „100.— a 150.— 37 nucht. kalveren 8.a 16. 115 magere Schapen 12.— a 19. 85 magere varkens 17.— a 19.— 247 Biggen 9.— a 13.— 4 Bokken en Geiten 3.a 6. Boter perP. —.55 a _.65 Kipeieren per 100 3.50 a 4.50 ezela jjjj VAN MüNNEKREDE jój hun 50-jarige Echtvereeni- jjjj

Schager Courant | 1898 | | pagina 3