Dienstbode. Groot Bal, Wiermgen. Wieringen. —Anna Paulowna, 5 Febr. 1898. PLAATSELIJK NIEUWS- GEMENGD NIEUWS. 356ste STAATSLOTERIJ. Getrokken Pr ij zen. Correspondentie. Predikbeurten. 8CHAOE1Ï, te Anna Paulowna. Hervormde Gemeente Barsingerhorn en Haringbuizen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. Marktberichten. ADVEKTENTIEN. Voorspoedig BEVALLEN van een dochter» 191. Groen-Brak. Griethausen, (Duitschland), 1 Feb. '98. Hiermede betuigen wij onzen liarteiyken dank voor de vele blijken van belangstelling, onder vonden van Vrienden en Bekenden bij de herdenking vaD onze 50-ja>" rige Eclitvereeniging. J. F. G. DE ROT. M. H. B. DE ROT- Mevr. van der Veen te SCHOORLDAM vraagt, wijl hare dienstbode trouwen gaat, een andere, die goed koken kan. In diensttreding 1 Mei '98. Loon f SO. Waschgeld 125. Lokaal den IIVit(w, Zondag 13 Februari. Aanbevelend G. PLEl IMt. p0 algemeens vergadering zal plaats hebben op woenadag 27 Juli. Onze correspondent te Wieringerwaard schrijft: Wij waren deze week al bijzonder slecht ingelicht omtrent hetgeen zondag nacht gebeurd is. Niet J. Q. van Anna Paulowna, maar 3. K. en J. B. van Kol- horn geraakten te water en het ongeluk moet worden geweten aan de duisternis. Den 2 vergaderde het be stuur van het Veefonds in de gemeente JEiaringcarspel. Over de maan den November en December 1897 en Ja nuari 1898 waren verzekerd 1636 rur,de ren. De schade met inbegrip van diverse rekeningen bedroeg f747.05. De omslag werd bepaald op 46 cent per rund. OVieriugen. Voor de loting der Nationale Militie hebben zich dit jaar aangegeven 40 jonge lieden, van wie 1 door lichaamsgebreken en 16 wegens broederdienst en als eenige zoon vrijstelling erlangen. L a n d b o u w-b e 1 a n g e n. De commissie in zake het voorstel van den heer CooleD, lid van het Nederl. Landbouwcomité, tot heffing van buitenge wone opcenten op invoerrechten als maat regel van retorsie tegenover die landen, welke willekeurig den uitvoer van land bouwproducten en vee belemmeren, heeft aan het oordeel van het comité de navol gende conclusiën onderworpen a. het voorBtel van den heer Coolen tot het nemen van retorsie-maatregelen tegeuover de landen, welke den invoer van nederlandsch vee, zuivel- en andere landbouwproducten belemmeren, niet san te nemen, doch de Regecriug ernstig in overweging te geven het nemen van re presaille-maatregelen tegenover die landen, welke zij daarvoor geschikt acht, zij het ook, dat daartoe niet worde overgegaan zonder dringende noodzakelijkheid b. de nederlandsche regeering te ver zoeken vooraf alle ter zake dienende middelen aan te wenden om van de naburi ge rijken te verkrijgeninvoer van ons vee, zuivel- en andere landbouwproduc ten. Als middel om daartoe blijvend het recht te hebben is dienstig c. a. het sluiten van tractaten met de naburige landen, omtrent het gezamenlijk voorkomen van, optreden bij, en bestrijden van be smettelijke ziekten onder het vee, In zake Rijkssubsidie voor de paarden fokkerij wordt voorgesteld, dst het Ne derlandsch Land bon w-Comité besluite, aan het Dagelijksch Bestuur op te dragen A. Aan te dringen op eene verhooging der Rijkssubsidie voor de paardenfokkerij tot een totaal bedrag van minstens f 100.000, en wel op grond a. dat de verplichte hengstenkeuring den invoer van goed mannelijk fok- materiaal bemoei'ijkt en inkrimping van het mannelijk fokmateriaal in 't algemeen het gevolg daarvan zal zijn, tenzij hooge- re primeenng geschiedt; b. dat ter voorkoming van verkoop van jeugdig vrouwelijk fokmateriaal, meer dere primeering daarvan moet plaats heb ben. B. Te bewerkstelligen, dat hetRegeerirgs- reglement worde gewijzigd in dien zin, dat ook merriën boven 8-jarigen leeftijd met veulen geprimeerd kunnen worden en aanhoudiDgspremiën voor merriën kun nen worden verkregen beneden 2-jarigen leeftijd. De eerste letterzetster. In Evolutie komt de volgende adver tentie voor „Gevraagd: een meisje of jonge vrouw van behoorlijke ontwikkeling, genegen om op een kleine drukkerij nog te lee- ren de eerste beginselen en werkzaam heden van bet letterzetten, om als zoo danig behulpzaam te zijn in diezelfde druk kerij op de Nat. Tentoonstelling van Yrouwenarbeid. Op voorwaarden nader te bepalen. Brieven onder motto „letterzetster" te richten aan de redactie van dit blad Evolulié")". De onlangs alhier opgerichte jongelui- vereeciging, welke gelden bijeenzamelde om met het Kroningsfeest een gemasker- den optocht te houden, is door milde gaven der burgers in staat gesteld, een groot feest te organiseeren. Dinsdagavond jl. werd alzoo besloten, om op den kro ningsdag te doen plaats hebben een maskerade, voorstellende de aankomst van den zoon van Willem V, later koning Willem I, in Nederland (30 November 1813). Dat dit feest, hetwelk zoo goed mo gelijk in elkander zal gezet worden, met zegewagens en feestwagens, als op den dag der aankomst in 1813, vele moeilijkheden voor de jongelieden zal opleveren kan men zich vooratellen J.l. dinsdag hield de Vereenigmg „Eensgezindheid" haar vierde bijeenkomst op de bovenzaal van den beer C. C. Koorn. Als spreker trad op de heer H. Bax, metEen Betuwsch landman met zijn zoon naar de Amsterdamsche kermis, door J. J. Cremerals tweede spreker de heer J. Bruul, metGroninger dienst meisjes-taal. De heer Asjes gaf ten beste Moment-pbotographieën uit Am sterdam, door Romberts, met bijschrift van Justus van Maurik, en de heer U Ba» nog drie stukjes, getiteldWaar is 1 de baas Schijn bedriegt, en Het woord Nest; alle drie door hem zelf gemaakt. Een en ander viel bij 't publiek zeer in den smaak. Jammer voor de sprekers, dat men niet wat beter was opgekomen. Gisterenavond kwamen de leden van de afdeeling van de IIoll. Mij. van Land bouw in Veerburg bijeen, om kennis te nemen van den uitslag der bemoeiingen van de commissie, die belast was geweest om inlichtingen in te winnen bij fabri kanten omtrent het contracteeren over den verkoop van suikerbieten, enz. De commissie, bestaande uit de b. h. G. BrandsM. Kooij en G. Ii. Geerligs, bracht bij monde van deu eerste rapport uit, 'twelk in hoofdzaak hierop neer kwam. Genoemde heeren hebben, ook in tegenwoordigheid van 3 landbouwers uit den IJpolder en Haarlemmermeer, conferenties gehouden met de fabrikanten te Naarden en Halfweg, en hunne be sprekingen hebben geleid tot het volgend aanbod van fabrikanten Een vasten prijs van f 9.50 per 1000 K.G., dus zonder in aanmerking te nemen het suikergehalte, of f 9 per 1000 K.G. op een basis van 14°/0 als suikergehalte, en voor elk 1/10 percent 10 ets. meer, maar eveneens 10 ct. minder voor elk 1/l0 pCt., dat bet suikergehalte minder dan 14°/0 bedraagt; b.v. voor suikerbieten van 15°/0 gehal te f 10, maar die van 13% slechts f 8 per 1000 K.G. De heeren waren tot die cijters gekomen, omdat het gemiddeld percent voor Anna Paulowna 14% be draagt, vandaar een gemiddelden prijs van f 9.50 per 1000 KG. De fabrikanten hadden niet tegen controle op suikergehalte vanwege de zijde der bouwers, maar de kosten moe ten natuurlijk door de laatsten gedragen worden. Deze worden berekend tegen 10 ct. per 1000 KG., maar kunnen bij algemeene deelneming belangrijk lager worden. Na eenige discussie zegt de Voorzitter, dat men eerst dient te beslissen, of ver kocht zal worden tegen vasten prijs of op suikergehalte. Bij stemming blijkt, dat 11 personen zijn voor vasten prijs en 11 voor gehalte, terwijl enkelen zich van stemming onthouden. In deze wordt dus geen besluit genomen. De Yoorzitter vraagt nu, of de voor standers van verkoop op gehalte bereid zijn, op genoemde condities te leveren. Een der leden merkt op, dat een vas te prijs van f 9.op gehalte dient aan genomen te worden en geen verminde ring voor lager percent, waarop van andere zijde er op gewezen wordt, dat de billijkheid vordert, dat de risico aan beide kanten gedragen wordt, zoowel bij de boeren als bij de fabrikanten. De heer J. Prins stelt voor, te con tracteeren voor f 10.vast, of voor f 9.50 op gehalte, tegen een basis van W°/r De heer P. Kaan Dz. wil de commis sie volmacht geven, om voor de 200 bunders ongeveer, die vertegenwoordigd zijn, met de fabrikanten te onderhande len tegen vastgestelde prijzen. Dit voor stel wordt ondersteund en bestreden 12 leden verklaren zich voor, 9 tegen, waarop de commissie, desgevraagd, niet bereid is, in nadere onderhandelingen met de fabrikanten te treden. Na veel woordenwisseling, waarop eenerzijds gewezen wordt op de dringen de behoefte aan eenheid, en an derzijds op de groote moeilijkheid, om allen tot één te brengen, wordt besloten de commissie te verzoeken, aan heeren fabrikanten te berichten, dat de verga dering omtrent bet verkoopen tegen vasten prijs of op suikergehalte tot geen besluit is gekomen, maar dat de verbou wers een vasten prijs verlangen van f 10 per 1000 K.G., of f9.50 tegen verkoop op suikergehalte op een basis van 14% Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. J. 1. donderdag werden voor de Rechtbank te ALKMAAR de pleidooien gevoerd in de zaak van de gemeente Alkmaar tegen D. Poll, ontslagen gemeente-ontvanger en de borg, de Maatschapij tot zekerheidstelling voor ambtenaren en beambten, te Amsterdam. Mr. J. C. de Vries, advocaat der eiscbende ge meente, handhaafde de door baar genomen conclnsiën, daartoe strekkende, dat de gedaagden zullen worden veroordeeld tot betaling van het in kas ontdekte tekort ad f 59394.26 met de renten sedert de dagvaarding, met dien verstande, dat de borg zal kunnen volstaan met de betaling eener som, gelijk aan de waarde van bet op het Grootboek der 2'/s Nationale Schuld ingeschreven kapitaal, groot f 33600. Op de door gedaagden gedane ontkenning van de juistheid der gesteide feiten heeft de gemeente eene gebeele be zending boeken, registers en bescheiden ter Griffie gedeponeerd, bewerende zij, dat door die productie en door de aan Poll den januari 1896 beteekende rekening, bevattende den staat van ontvangsten en uitgaven over den dienst van 1895, vanaf 1 Januari 1895 tot en met 17 October 1895 en welke rekening bij besluit van de gemeente Alkmaar van den 8 Jan. 1896 voorloopig is vastgesteld, de door haar gestelde feiten zonden zijn bewezen. Mr. F. 6. van der Hoevenoptredende voor den gedaagden Poll, beweerde dat nit bet v o O r 1 o o- p i g aanwijzen van het saldo eener rekening nimmer een vorderingsrecht aan de eene zijde of een wettelijke betalingsplicht aan de andere zijde kan ontstaan, zulk een saldo toch kan ten allen tijde bij definitieve vaststelling gewijzigd worden; de rekening was nan Poll beteekend den 17 Januari 1896 met aanzegging om binnen 3 weken zyne bezwaren of zijne goedkeuring ter kennis te brengen van de gemeente. Poll heeft toen zijne bezwaren daartegen medegedeeld en de rekening dus niet goedgekeurd. Het eerste bezwaar was gericht tegen een post, in die rekening aldus omschreven „Tijdelijke belecmng bii den Airent der Nederlandsche Bank 2 Januari, 17 April f 69900 2 Augustus p. m. f 100.-, f 60000- Dezc post toch was in strijd met de waarheid, want in die tijdelijke beleening groot <69900.-, is be grepen een bedrag van f67500.-, in 1894 door Poll ontvangen. Voordat bedrag van f 57600 verhoogd met f2400.—, 6us voor f59900.—, werd op2Janu- nri 1895 een nieuw accept afgegeven, met intrekking van het vroegere ad f 57500.-. Dit bad in het jaar 1894 behooren te zijn aangezuiverd, doch is niet gcachicd cn het accept is eenvoudig verlengd. In 1895 heelt Poll dus niet ontvangen f 67500.dio begrepen is in den post van f 60000.maar dit be drag van f 60000.moet verminderd wordenmet die f 57500.dus gesteld op f 2500. Voorts ig in die rekening opgenomen de post Batig slot over 1893 f 4484.80. Deze gedaagde ont kende, dat een batig slot over 1893 mocht voorkomen op een rekening, die de werkelijke ontvangsten van 1 Januari tot 17 October 1895 moet aangeven. Wat bet door de gemeente beweerde bewijs" harer vordering betreft, achtte pleiter, dat een dergelijke bezending boeken enz. als zoodanig niet mocht worden aangemerkt. Zelfs had Poll moeten erkennen, uit deze vervalschte boeken oiet meer te kunnen wijs worden, hoeveel te minder zal 6preker en ook de Rechtbank daarin dan eenig bewijs kannen vinden, 't Zou zijn een zoeken van naalden in een hooiberg. Ook de rekening zelve achtte pleiter geen voldoend bewijs, want ook daarin was, door de bonderden posten en duizenden cjjfers, geen weg te vinden. Mr. J, Kappeijne van de Coppello betoogde, op grond van artt. 1374 en 1885 Burgerlijk Wetboek, dat de Maatschappij van bare» borgtocht is ontslagen. B. en W. toch hadden schromelijk bun plicht ver zaakt en het was in strijd met de goede trouw te denkengoede contröle komt er nu zoo erg niet op aan, waar wij een borg hebben en in dit geval op die borg te verhalen een nadeel, dat onmogelijk kon zijn toegebracht, wanneer B. en W. hun plicht hadden vervuld. Pleiter sloot zich aan bij de door Poll gedane ontkenning omtrent enkele posten der meer gemelde rekening, tot welke ontkenning deze gedaagde voornamelijk werd geleid door de wetenschap, dat een mogelijk tekort dagteekent van vroeger en zou zijn ontstaan door wanbeheer of malversatiën van vroegere titularissen, wier aansprakelijkheid door de Maat schappij niet werd gedekt, en door het feit, dat die rekening is opgemaakt nit de ten eenenmale onbe trouwbare boeken en bescheiden, behoorende tot de administratie van Poll, eenzijdig door B. en W. direct belanghebbenden en wel alleen „voorloopig". Een zestal feiten, daarslellende de plichtsverzaking van B. en W., worden door pleiter gesteld en achtte bij, dat bij stilzwijgen door eiscberes deze als bewezen moesten worden beschouwd. B. en Whadden nagezien met den blinddoek voor oogen en toen dien werd afgerukt, trof bet zwaard niet hen, maar den ontvanger. Pleiter beweerde dat op grond van al die tekortkomingen de borg was gedekt, want het nadeel, dat de Gemeente had geleden, was haar berokkend door eendrachtelijke plichtsver zaking van contróleurs en gecontrêleerden De borg stond dan ook niet in voor een dergelijke combinatie van verzuimen en zij had de Gemeente niet gewaarborgd tegen de gevolgen van misslagen, die de Gemeente zelf had kunnen en moeten voorko men, niet tegen eigen gebrek", noch tegen „baratteris du patron". Spreker besluit zijn pleidooi met te zeggen: In Oud-Isracl was het de gewoonte, dat eens per jaar, op Grooten Verzoendag, sen bokkenoffer werd gebracht. Die bok werd van een hoogte gestort of de woestijn ingezonden, mededragende de zonden van het volk. Die bok was Poll, maar de zonden der gemeente Alkmaar kunnen niet door den borg worden wegge dragen. Van weerszijden werden nog verschillende rechtsgron den bijgebracht ter verdediging van ieders juridisch ingenomen standpunt. Het openbaar Ministerie bepaalde zyne conclusie over 4 weken. Schagen, 5 Februari 1898. D e cl r i e plannen, die doorde IV. TDram-vereenigingf aan den Raad onzer gemeente zullen worden aan geboden, zijn, volgens werd meegedeeld le. laDgs het Noord over het marktplein, langs de Gedempte Gracht, laDgs de Laan, door de nieuwe straat bij de griffie naar het station2e. in het begin evenals plan 1, maar vanaf de Gedempte Gracht door de Hoep, Stationsweg en naar 't station en 3e. buiten Schagen om. Het g r a sjg e w a s aan den Westfrieschen Omringdijk, behoorende tot het ambacht: de Schager- en Niedorper KoggeD, donderdag j. 1. door den notaris A. -Sloos in het hotêl „Vrelelust" in ver schillende perceelen verhuurd, heeft totaal 1345 gld. opgebracht. Aan het postkantoor Schagen en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 10S56.165, terugbe taald f6102.06. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje, draagt het nummer 8808. De levering van 50.000 K.G. 8operpbosph:i8t ten behoeve der Co öperatieve Yereeniging tot aankoop van veevoeder, zaaizaden en mest stoffen is gegund aan P. J. Aardennes te Dordrecht voor 2.27 gld. de 100 K. G., met een gehalte van 14% phosphorzuur. Mede-inschrijvers waren De maatschappij voor Hulpmeststoffen te Dordrecht h f 2.51 per 100 K.G., ge halte 14%. Internationale Guano- en Superphosphaat- werken te Zwijndrecbt, f 2.86 per 100 K. G., gehalte 14%. S. Gazan, Rotterdam, f 2.29 per 100 K. G., gehalte 14%. J. C. van Wijk, Anna Paulowna, f 2.58 per 100 K. G., gehalte 14%. Koenen en Schoen maker, Uden, f 2.37 per 100 K. G., ge halte 14%. Hel aantal verkochte lo ten onzer Paasclitentoonstel- ling-vereeniging" is aan bet hoofddejiót reeds geslegen tot 7614, dat in één week 2154 stuks maakt. Door een lek in de leiding had zich gas tusschen het plafond en de zolderbetimmering in deD gang van de landbouwschool opgehoopt. Toen men een onderzoek naar het lek instelde en daar voor een lucifer sauBtreek, ontplofte het gas, waardoor een vrij groot gat in het plafond sloeg. Gelukkig bleef de schade hierbij beperkt. De verpachting van de wegfen van de banne en den polder Schagen, heeft voor de 34 perceelen op gebracht de somma van f 392. De afdeeling Schagen der Liberale Unie zal morgen, zondag, een vergadering houden ten 11 ure. Punten van behandelingRek. en Verantw. en Verkiezing Bestuursleden. Evenals den vorigen zo mer is ook thans over een deel van het Reuzengebergte een wolkbreuk neergeko men. Eenige bergstroomen zijn buiten de oevers getreden en tal van huizen zija door de bewoners ontruimd. In Budapest en omstreken heeft zondag nacht de storm ontzaglijke schade aange richt. Een snuggere oom. Te Nantes had dezer dagen in de me nagerie Emanuel een ontzettend ongeluk plaats. Een der bezoekers, zekere Deniaud, liet zijn 4-jarig nichtje, Madeieine Robert, dat hij op den arm droeg, de roofdieren zien, waarin het kind veel schik had. Voor de kooi van den panter Sultane gekomen, bemerkte hij, dat het dier kalm tegen de tralies lag, schijnbaar slapend, waarop hij het kind vlak bij de tralies bracht, opdat zij het zou kunnen streelen. Op het oo- genblik, dat de kleine de hand naar den panter uitstrekte, sprong deze plotseling op, greep het hoofd van het arme kind tusschen zijn klauwen en sloeg er verschei dene malen de tanden in. Op het angstge schreeuw van Deniaud snelde een oppas ser toe, die eindelijk met groote moeite er in slaagde, de ongelukkige kleine te bovrjjden, waarbij hij eveneens door het roofdier werd verwond. Het arme kind, dat vreeselijk toegetakeld was, is sedert aan de gevolgen overleden. Tegen den oom zal een strafvervolging worden ingesteld. Toestanden in Bulgarije. Terwijl onlangs de rector van een Gym nasium in Bulgarije met ziju leerlingen een uitstapje in het gebergte maakte, wer den ze plotseling door een rooversbende overvallen. De zoon van een rijken koop man werd door de roovers gevangen ge houden en zoolang verborgen, totdat zijn vader een belangrijk losgeld voor hem had betaald. Nu ziju er meerdere leden der bende gevangen genomen en reeds ver oordeeld. Maar men kan zich de verbazing der rechters voorstellen, toen in den loop van bet proces bleek, dat de rector in zoo verre tot de looversbende behoort, dat hij het uitstapje had georganiseerd met mede weten der bandieten, die hem „een kleine provisie" op het losgeld van den rijken koopmanszoon hadden beloofd. Uit den koers. Vreemder bokkesprongen, zoo schrijft men aan het iV. v. d. B. uit New-York, dan het stoomschip W erkendam, toebehoo- rende aan de 27. A. S. M., maakte bij het verlaten van de haven van New-York, heeft men nog zelden van eenige stoom boot gehoord. Toen het schip naar buiten gesleept werd, kwam het in aanvaring met een boot en liep daardoor in een loods, die gedeeltelijk voor kantoren gebruikt wordt. Deze werd vernield, de meubelen vielen te water en het schip, beladen met splinters en plan ken, vervolgde zoodra mogelijk zijn weg. Toen de débris opgeruimd waren, ont dekte men, dat een brandkast met ver scheidene papieren van waarde op het dek was te land gekomen en dat de Werken dam dus op eigen houtje roof gepleegd had. De kapitein riep een sleepboot aan en liet deze de brandkast weer meenemen. Wells, Fargo en Co. hadden haar reeds als verloren beschouwd, evenals de lessenaars der klerken. De Express-Maatschappij zal schadevergoeding ontvangen. Mark Twain over Zola. De bekende amerikaansche humorist zegt van Zola's optreden in de zaak Drey- fus „Het is een groote figuur, Zola, al leen staande om zijn heerlijken strijd te stijden om de overblijfselen van Frankrijks eer te redden. Ik gevoel voor hem, den diepsten eerbied en onbegrensde bewonde ring. Van geestelijke en militaire recht banken, samengesteld uit lafaards, huiche laars en dienaren uit hun lijd, kunnen er elk jaar een millioen worden gemaakt, en dan blijft er nog materiaal genoeg over, maar er zijn vijf eeuwen noodig, om een Jeanne d'Arc en een Zola voort te bren gen,* Heer (tot een huwelijks- makelaar). Kunt u me het portret dier dame met die 100000 gulden bruidschat eens niet laten zien. Makelaar. Maar mijnheer, wanneer u rekening houdt met de grootte van den bruidschat, kan u zich de dame wel zon der portret voorstellen. 6«Klasse. Trekking van woensdag 2 Febr. Prijs van f 1000: No. 1136 2994 9018 12735 13858 1S951 f 400: No. 2654 5066 17519 f 200: No. 4739 13514 16597 f 100: No. 588 3306 3422' 6442 8366 12104 12788 17225 1881119139 19981 20021 20040 5de Klasse. Trekking van donderdag 3 Febr. Prijs van l 50.000: No. 15165 f 1000: No. 683 2563 10641 12794 15517 16212 20380 20766 f 200No, 4874 8435 10463 11241 21000 f 100: No. 2368 2418 4984 5181 7841 12742 13268 13931 18300 18520 5de Klasse. Trekking van vrijdag 4 Feb. No. 13904 f 31000 No. 12614 f 70 en premie t 300Q. No. 4264 f 1000. No. 15827 f 400. No. 3036 f 200. No. 7843 12546 14927 f 100. Den Heer Jb. Vijne Hz. te Opperdoes. Uw ingezonden schrijven over protectie wordt niet geplaatst, daar o.i. die zaak reeds meer dan voldoende in deze courant is behandeld. Red. De Godsdienst-oefeningen beginnen des voormiddags om half tien ure. 6 Februari Ds. A. W. v. Kluijve. Predikbeurten bij de Herv. Gemeente Gedurende de maand Febrnari geen dienst op den 13en, overigens telkens voorm. te half tien. Da dienst begint des voormiddags half tien en des namiddags half tWGO are. 6 Feb. Barsingerhorn nm. Ds. Bax. 6 Feb. Barsingerhorn Ds. Kooiman. SCHAGEN, 3 FEB. 1898. Aangev. 2 5 Paarden f 75.a 150 4 GeldeKoeien(magere), 100.a 130- 6 Vette Koeien 10 Kalfkoeien Graskalf 20 Nuchtere Kalveren Rammen 10 Scbapen (magere) Idem (vette) 60 Overhouderg Bokken en Geiten a 20 Varkens (magere) 13.— a 15 21 Idem(vette) per K.G. —.38 a —.44 10.— a 12— „150.a 200 „120— a 160 a 6— a 17 'l 10— a 18— a 14 - a 20.50 1.25 —.30 a —.40 a 1.25 -.85 a 1.15 1.20 a 1.30 —.20 a —.80 Sa 3.50 3.a 3.50 42 Biggen 150 Konijnen 50 Kippen 15 Eenden 400 Kilogr. Boter 600 Kaas 4500 Kipeieren 200 Eend-Eieren HOORN, 3 FEB. 1898. Kleine Kaas, hoogste prijs f 25.50. Com missie f 23.50. Middelbare f Hooikaas I aangev. 47 stapels, wegende 17487 Kilo. ZAANDAM, 3 FEB. 1898. Aangevoerd: 0 stapels kleine Kaas, prijs f 22. ENKHUIZEN, 2 FEB. 1898. Heden werden aangevoerd stapels kaas, prijs f per 50 K.G. De prijzen der zaden waren als volgt: Kar wij zaad f 10.— a t Mosterdzaad f 14.50 a f 15— Maanzaad fll.a f 11.75 Groene erwten f 7.a 7.75. Vale erwten f 10.25 a 14.50. Wgkei Vale f 9— a 9.25. Grauwe erwten f 10.50 f 14.50. Bruine boonen f 7.50 h 8. Paardenboonen f5.— a 6.Platte boonen f—a- Gerst! 3.50 k 4.25, Haver f 3— a 3.75. Aangev.: Vette Varkens f,18 a .22 per KG. Magere Varkens f 14.— a f23.—p. st. Biggen f7— a 10.50 Scha pen f 15.— a 25.— 1 Geit f 7,50 a Konijnen f —.55 a f 1.25. 36 Kippen f—.85 al.35 per stuk. Eieren f 3.75 a f 4. per 100 stuks. Boter i 0.676 a f 0.70 per kop. Eenden f a f ALKMAAR, 4 FEB. 1898. KaasAangevoerd 180 stapels, wegende 70.000 KG. Prijs voor kleine f 25.— Commissie f 25— Middelbare f 24— Handel over het geheel stug. ALKMAAR, 4 FEB. 1898. Aangev.: Granen H.L. als 44 H.L. Tarwe f 7— a f 8.371/»- 27 HL. Rogge, f 5.80 a f 6.HL. Gerst f a f 10 H.L. id ohev. f 5 37»/» f5.50. 913 HL. Haver f 3.a f 3.50. 222 HL. boonen Paarden- f 5.50 a f 5.80; Bruine id. 17. a f 8.12y,. Citroen- i—afDuiven f 6.60 af Witte-f 10— a HL. Kanariez. f H.L. Mosterd zaad rood, f a f HL. geel 1 a 5 HL. Karwijzaad f 9.50 a HL. Blauw Maanzaad f a HL. Erwten: Groene f a f Grauwe f ——af Vale f a f-.- EDAM, 3 FEB. 1898. Aangevoerd 50 stuks Boter, per 5 Hg. f ,67V» a f Kipeieren f4— a f4.50 per 100 stuks. VAN MÜNNEKREDE. Schagen, 3 Februari 1898,

Schager Courant | 1898 | | pagina 3