PLAATSELIJK NIEUWS. Keuring van hengsten i n g e- GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Oem. SCHAOEI. Gein. Koord Schar wonde. Gein. Wieringerwaard. Gem. Oudcarspel. Geui. Haringcarspel. Gem. Warmenhuizen. P r e d i k b e u r t e n. ICHAGEK, te Anna Paulowna. Hervormde Gemeente Barsingerhorn en Haringhuizen. Doopsgezinde Gemeente Barsingerhorn c. a. 101 9 ADVEUTENTIEN. Voorspoedig bevallen van een flinken Zoon, J. C. Waiboer- Raadsvergadering te OUDE NIEDORP, op dinsdag 8 Maart 1898, 's voormiddags 9 are. Tegenwoordig alle leden en de voorzitter, de heer A- Wonder Pz., Burgemeester. De voorz. opent met een welkomswoord de vergadering, waarna de notalen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Naar aanleiding van een berhaald schrijven van den Raad aan dun heer J. Coster te Nieuwe Niedorp, is van dezen d.d. 17 Fe bruari j.1. ingekomen de mededteling, dat hij zicb niei verplicht acht, de schade aan de brog te Niedorper Verlaat, ontstaan door het vervoeren van een van hem afkomstige ijzeren molenas, te vergoeden, omdat hem niet bekend kon zijn het maximum gewicht, dat over de bruggen vervoerd mocht worden, wijl, voorzoover hem bekend, geen verorde ning op dit punt bestond. De Raad is genoodzaakt te erkennen, dat het recht aan de zijde des heeren Coster is en neemt mitsdien het schrijven voor ken nisgeving aan, hoewel de handelwijze van den heer Coster afkearende. Vervolgens wordt ter tafel gebracht het adres van de kiesvereenigiDg „Harenkarspel," adhaesie verzoekende aan baar adres, terzon den aan de Directie der Holl. IJ. Sp. Mij., inzake verbetering van den treinenloop tas- soben Helder en Alkmaar. De heer Hille zou gaarne zijn goedkeu ring aan het adres hebben willen schenken, als de zaak geregeld kou worden, zooals de kiesvereenigiog üarenkarspel dit wenscht. Spr. vreest echter, dat b. v. bij een verdeeling van het traject Noord Soharwoude - Schagen in drieën, de halte Zijdewind voorbijgestoomd zal worden, wat hij zeer zeker niet in het be lang van Zijdewind en omstreken acht. Andere heeren vinden met den beer v. d. Oord geen grond voor deze vrees. Da beer Bos meent, dat de H. IJ. 6. M. afwjjzend zal beschikken, doch is het met den hoer Hille eens, dat, zoo al geen verbe tering in den treinenloop, dan wellicht bil lijker regeling van de halte-tarieven ver kregen wordt. Om deze reden wordt ten slotte algemeen besloten, een adhaesie-adres aan de Direotie der H. IJ. S. M. te zenden en daarvan ken nis te geven aan de kiesvereeoigiug „Ha renkarspel". Ingevolge besprekingen in een vroegere vergadering wordt de verordening op de waag in behandeling genomen, speciaal wat betreft de weegtarieven en bet loon van den waagmeester. Na lang beraad wordt op voorstel van den heer Hille de verordening zoodanig ge wijzigd, dat in het vervolg 25 cent weeg loon voor de eerste 100 kg. betaald moet worden en bovendien 5 cents voor elke 25 kg. meer, terwijl op voorstel van den heer van der Oord de waagmeester per vracht 15 cents vergoeding zal genieten. Bij de rondvraag wordt den hoer Hille, op zijn vraag, wie voor de nummering der huizen moet zorgen, geantwoord, dat bjj el ke tienjarige volkstelling van gemeentewege nieuwe nummering plaats heeft, doch dat binnen dien tijd elk buiseigenaar varplicht is, de nummers te onderhouden of waar noodig nieuw te doen plaatsen. Da heer Strijbis zon naar aanleiding van bet gevai met den heer Coster gaarne zien, dat een verordening op het vervoer over de bruggen werd vastgesteld. Men beslnit, deze zaak in een volgende vergadering te behandelen. Hierna gaat de Raad in comité ter rege ling van den Hoofdolijken Omslag. Bij heropening wordt medegedeeld, dat het kohier was vastgesteld op een bedrag, groot f 1344.50. Met algemeene stemmen wordt tot Amb tenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de beer A. Wonder Pz., Burgemeester. Vervolgens wordt rekening en verant woording gedaan door het Algemeen Armbe- stour over het jaar 1897. Na grondig on derzoek wordt de rekening vastgesteld in ontvangst op f 1842.11', in uitgaaf op f 1299.60, dus met voordeelig saldo, groot f542.51'. Tot lid van het Algemeen Armbestuur werd de heer K. Bos Pz. herbenoemd. Eveneens wordt na nauwkeurig onderzoek de rekening der stieren-administratie over het afgeloopen jaar vastgesteld op f 973 53 ontvangst, 1 605.67 uitgaaf,alzoo met een batig slot van f 367.86. Wordt besloten van dit saldo f 300.— in de gemeentekas te storten voor haar van het land, bij de administratie van de ge meente in gebruik. Nadat de Voorz. de bestaren der admi- nistratiën dank heeft gebracht voor hun richtig beheer, sluit deze de vergadering. Zuiderzee. Het Haagsche Dagblad weet mede te deelen, dat een wetsontwerp tot droogleg ging Y4D de Zuiderzee in den aanvang van het nieuwe zittingjaar de Tweede Ka- met zal bereiken. Het is het groots plan van den heer Lely, met den afsluitdijk van Piaam (Friesland) naar Enkhuizen. Men berichtte ons, dat de automobiel van den heer Backx te Wieriogerwaard deel zal nemen aan den wedstrijd Amsterdam—Parijs. Schagen, 9 Maart 1898. Maandagavond j. 1. hield de Harddraverijvereeniging „West- friesland" eei>e algemeene vergadering ten locale van des heer W. Roggeveen Cx. Na oper.ing der vergadering en lezing en goedkeuring der notulen wordt kei jaar verslag gelezen, waaruit wij aanstippen dat de ontvangsten bedroegen f 485.55, de uitgaven f 487.90, dus een nadeelig saldo f 2.35. Het batig saldo van 't vorig jaar bedroeg t 35.05, deze financiëele achter- uilgang moet worden geweten aan de grootere uitgaven, die de vereeniging zich heeft moetsn getroosten. De vereeniging telt 109 leden en 66 donateurs. De rekening en verantwoording over 1897 werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. de Veer en Mr. L. N. Roodenburg, Werden herkozen. De vergadering werd bijgewoond door 9 personen en stond onder presidium van den heer G. Muijs De laatste leveranties van de coöperatieve vereeniging tot aan koop van veevoeder enz., alhier, hebben in 't laatst van deze we k en in 't begin der volgende alhier en in AnDa Paulowna plaits. Heden werden de laatste koeken in Schagen, zaterdag a. s. zuilen ze in Anna Paulowua worden afgeleverd. Het aantal deelnemers in deze atdee'.ing bedraagt 180. Veertig leden maakten gebruik van de gele genheid tot hetaanschaffen van kunstmeststof fen. Deze leverantie geschiedt maandaga.s. in Schagenen donderdag in Anna Paulowua. De superphosphaat wordt geleverd door de fa- biiek van kunstmeststoffen te Dordrecht, ter wijl de koeken geleverd orden door de firma Hengel en Lensveld te Doesburg. De vr ij willige brandweer- vereeniging hield dezer dagen in de Céiès hare gewone jaarvergadering. Uit het verslag bleek, dat de vereeni ging thans 34 leden telt. Zij rukte in 1897 twee keer uit. De kas sloot met een klein batig saldo. Herkozen tot commandanten werden de heeren D. Roggeveen en J. Molenaartot plaatsvervangend commandant de heer Jb. Roggeveentot secr.-penn. de heer J. Kos ter. Tot plaatsvervangend cornm. werd ge kozen de heer A. Roggeveen. volge het Provinciaal Reglement. Aange geven 26 hengsten. Afwezig wegens om standigheden 2, afgekeurd wegens gebre ken 2. Goedgekeurd 1. Kleber, J. C. Hofdijk, Heer Hugowaard. 2. Tabor, D. Duin, Schoorl. 3. Carnot, J. Breebaart Kz., Winkel. 4. Kleber, D. DuiD, Schoorl. 5. G. Kossen, Zijpe, 6. Jb. Kuiper, Koegras, 7. Nehon, J. Breebaart Kz. Winkel. 8. Excelcior, A. A. v. d. Beig, Haarlem. 9. Jupiter, J. Breebaart Kz., Winkel. 10. Martin, A. A. v. d. Berg, Haarlem. 11. Zarnpa, D. Duin, Schoorl. 12. G. Kossen, Zijpe. 13. Yo El Tabor, R. Kuiper, Winkel. 14. Norman, G, Geerligs, Anna Paulowns, 15. Éclair, P. Boekei, Schagen. 16. Eelix Faure, V. Bakker, Wieringerwaard. 17. K. Breebaart Jz., Winkel. 18. A. A. v. d. Berg, Haarlem. 19. Haiduk, Hollands Noorderkwartier. 20. Welling ton II, J. Breebaart Kz., Winkel. 21. J. Breebaart KzWinkel. 22. Jonge Klaber, Gebr. Koning, Schermeer. Vau deze 22 hengsten werden later 3 op cornage afgekeurd. Van de subsidiën verkregen 1. Haiduk van Hollands Noorderkw. een Rijkssubs. van f 400 2. Excelsior van A. A. v. d. Bsrg een provinciale subsidie van f 250. No. 3 der aangewezen hengsten viel op cornage. Aanbevolen worden nog Eelix Eaure van V. Bakker en Wellington II van J. Breebaart Kz. De merriën, die voor de aanhoudingspre- rniën wenschen mtê te dingen, moeten door een dezer vijf hengsten gedekt worden. Voor de keuring van twee-jarige heng sten waren aangegeven 1. J. Bree baart Kz., Winkel. 2. P. Claij, Obdam. 3. S. Kiefl, Wieringerwaard, 4. C. A. Waiboer, Wieringerwaard. 5. C. R. W&iboer, Anna Paulowna, 6. C. D. Wai boer, Anna Paulowna. 7. A. Sleutel, Wieringerwaard. 8. A. Vijn, Twisk. 9. J. Hofdijk, Heer Hugowaard. 10. P. Wonder, Oude Niedorp. 11. C. Vis ser, Oterleek. 12. Wed. S. Grin, Wie ringerwaard. 13. J. Breebaart en Co., Winkel. Voor deze rubriek waren beschikbaar gesteld 2 premiën van f 100 en 2 van 50 gld. Volgorde v an bekroningen 1. A. Vijo, Twisk. 2. C. D. Wai boer, Anna Paulowna. 3. J. Breebaart en Co., Winkel. 4. S. Kieft, Wierin gerwaard. Hiermede waren de keuringen afgeloopen. Een 38 personen hadden aan de oproeping betreffende 't Kronings feest gehoor gegeven en waren dinsdag avond 8 uur in het locaal van den heer D. van Twuiver aanwezig. Da heer S. Berman opende de bijeenkomst met eeni- ge Warme woorden en stelde daarna na mens de voorloopige commissie voor, een feestcommissie te benoemen vaneen 10-tal personen en die het recht te geven, zoo veel personen aan zich te mogen toevoe gen, als Doodig geoordeeld werd. Op voorstel van den heer Roep werd de voorloopige commissie, de heeren Ber manv. Slee, v. KluijveRessing en Velt- man, reeds als verkozen verklaard en verder daarbij na stemming toegevoegd de hee ren: P. Buis Jz., Pb. de HeerW. Rog geveen Cx. F. Heiligers en Mr. L. N. Roode- burg\ de drie eerste heeren verklaarden zich bereid, de benoeming te aanvaarden, den beiden anderen zal van hunne benoe ming kennis worden gegeven. Hierna werd door den voorzitter de ver gadering gesleten. Drukke zakeD. A. (een vriend in de restauratie ont moetend). Wel, hoe gaan de zaken tegen woordig B. Kolossaalik heb zelfs geen tijd, mijn maaltijden behoorlijk bij te houden. Wat ik op 't oogenblik eet, is eigenlijk pas mijn ontbot van gisteren 1 Drejrfus. Het is te verwachten, dat over een maand of twaalf Dreyfus zelf niet meer zal profiteeren van een mogelijke herzie ning van zijn vonnis, zegt de Gaulois. Tegen de straf, die hij ondergaat zijn de moreele en pbysieke krachten zelfs van een jongen en krachtigen man niet be stand. Uit de vermindering van het aan tal zijner brieven blijkt, dat het klimaat van Goyana en de afzoudering reeds bun moordend werk hebben begonnen en per sonen, die zich van zijn toestind op de hoogte laten honden zijn overtuigd, dat binnen een jaar zijn zaak tot de geschie denis zal behooren. Tweegevecht Picqnar t-E s- terhazy. Parijs, 5 Maart. Kolonel Picqnart weigert te antwoorden op de nitdaging tot een tweegevecht, hem door Esterhazy gezon den. De getuigen van Esterhazy hebben aan Picqnart geschreven, om hem te som- meeren getuigen aan te wijzen. Duel Picquart-Henry. Parijs, 5 Maart. Hedenmorgen had een duel op den degen plaats tus- schen luitenant-kolonel Picqnart en kolo nel Henry in de manége van de militaire school. Men verzekert, dat Henry twee wonden gekregen heeft, aan den pols en aan den arm. Een vreeselijke misdaad brengt thans geheel Livoruo iu beroering. Daar woonde een boekhouder Cataleni met vrouw en een kind van tien jaar. Toen de buren van het gezin een geheelen dag geen enkel lid der familie Cataleni gezien hadden, werden zij ongerust en waarschuw den de politie.Toen deze zich met geweld toe gang tot de woning had gebaand, vertoon de zich een verschrikkelijk beeld aan haar oog. De vrouw van Cataleni en zijn kind waren vermoord en geheel in stukkeu ge sneden, terwijl de boekhouder spoorloos verdwenen was. Men hield hem voor den dsder en veronderstelde, dat hij deze gru welijke daad uit jaloezie had bedreven. En dfze veronderstelling bleek juist te zijn. Te San Pietro, in de nabijheid van Floren ce, waarheen de moordenaar gevlucht was, nam hij vergif iu en wierp zich iu het water van een bergstroom. Hij werd nog levend op het droge gebracht en stierf ee- nige minuten daarna, nadat hij een volledi ge bekentenis had afgelegd. Gevat. De persoon, die een engelsche dame, mevr. Brucke, in een tunnel bij Mentone in een spoorrijtuig heeft willen worgen en haar toen uit den wagen heeft gewor pen, is reeds gevat. Mevr. B. wist zijn sianalement nauwkeurig op te geven, zoo- dat de politie hem kon opsporen. Hij is een Zweed, Ericsou genaamd. Het boudoir van een rijke New-Yorksche. De voorname amerikaansche dames vinden telkens in haar prachtig ingerichte huizen het een of ander, dat verbeterd moet worden. Zoo is het nu mode, dat aan de slaapkamer veel pracht en veel geld ten koste gelegd wordt. Dit allerhei ligste van de miljonnairs-dochter of der jonge vrouw van een dollar-koning wordt met zulk een verkwistende pracht inge richt, dat men bij het betreden van zoo'n vertrek zich verplaatst waant in de om geving der sprookje,8 uil de Duizend en een Nacht." Eenige der voornaamste dames te New-ïork hebben zich als voorbeeld genomen de slaapvertrekken van de fransche hoven nit de 18de eeuw en een zeer getrouwe nabootsing daarvan is de slaapkamer van miss Odgee Milb. Zelfs haar meest afgunstige vijandinnen geven toe, dat er in heel New-York geen mooier „bed-room" ta vinden is. Het houtwerk vaD het groote, prachtige ledikant bestaat nit eikenhout eu is met kunstig snijwerk versierd. De gordijnen zijn van zwaar, blauw hrocaat atlas, gegarneerd met echte gouden franje. De „hemel" is bekleed met witte zijde, waarop een bekwaam schilder een prachtig bloemstuk gepenseeld heeft. Ter weerszijden aan het hoofdeinde zweeft een gouden Amor, die in de bekoorlijke handjes een witten bloemtak houdt, waar uit een electrische lichtbundel op het hoofdkussen valt, juist zoo, dat de te bed liggende schoone daar gemakkelijk bijle zen kan. Behalve de twee drnkknopjes voor het licht en de electrische schel, welke de kamenier waarschuwt, bevindt zich op zij van het bed nog een knop, waarop men maar heeft te drukken, om binnen twee minuten een voetwarmer een zeer aangenamen warmtegraad te doen aannemen. Brutale kerkroof. Een particulier telegram uit Florence meldt, dat de Markuskerk aldaar door onbekende dieven is leeggeplunderd. Volgens het blad Messagero worden een massa kost baarheden, ter waarde van een half inillioen lire, vermist. Definitie van het hoofd. Hoofd. Een bultvormig uitwas van den romp, velen voornamelijk dienend om er een hoed op te zetten een voorwerp tot oefening van barbiersleerlingen een snuifdoos een fornuis een ding om door 'n strop te steken bij velen een reservoir voor grillen, nukken, passies, vooroordeelen kortom voor alles, behalve voor herseneD. Ondeugend. Gisterenmiddag heb ik met professor Stelling van gedachten gewisseld, Jij met hem Daarom was hij gis teravond zeker zoo vervelend. Een nienwe ontdekking. De Parijsche professor Meroadier van het politechnicnm heeft een ontdekking gedaan, waardoor meu nn over één enkelen draad twaalf telegrammen tegelijk kan seinen. De pLikal Anzeiger" muldi, daaromtrent Op het bnreau, waar geseind wordt, bevin den zich twaalf Morsemanipulators en op het andere twaalt z. g. monotelefoons, die be diend worden door 12 personen, die elk twee boornbnizen aan de ooren hebben. Elk eeintoeste! heeft den naam van eeD muzieknoot, c. d. e. enz. tot a., terwijl de betrokken ontvangtoestellen dezelfde be naming dragen. Het seinen geschiedt in dier voege, dal bijv. de op een seintoestel aangeslagen o slechts reageert op het ge lijknamige ontvangtoestel. Hetzelfde geldt voor de overige, door halve tonen onder scheiden toestellen. Op dezen grondslag geschiedt het telegrafeeren als bij het Mor se-toestel, alleen met dit verschil, dat de opnemer niet een zichtbare, doch hoorba re volgorde van teekena, alle in dezelfde noot, ontvangt. De proeven, die met dit toestel tnsschen Parijs en Bordeaux geno men zijn, vielen zeer bevredigend uit. De bacteriën als limona- de-hereiders. Een bezoeker van het Laboratorium Pasteur te Parijs verhaalt, dat hij bij zijn binnentreden een glazen flesch zag, die tal van prachiige kristallen bevatte. Men verzocht hem ze te proeven na eenige aanmoediging voldeed hij aan dit verzoek en vond den smaak zeer aangenaam en volkomen gelijk aan dien van citroenen. Er groeiden hier geen citroenen binuen den omtrek van vele mijlen, en toch proef den wij citroen, die uit een kast kwam te midden der werktuigen en preparaten van dit merkwaardig laboratorium I De methode, waardoor deze kristallen verkregen werden, was zeer eenvoudig breng wat water en suiker in een glas, voeg er de kiemen van zekere zwammen bij en plaats het in een temperatuur van 27° C. en binuen drie weken vindt ge deze citroenkristallen op den bodem van het glas. Deze ontdekking van Pottevin heeft aanleiding gegeven tot oprichting eener groote maatschappij te Parijs met het doel, door dit procédé limonade, te maken. Herstelling van winkel- haken in kleeren. Hier volgt het kunststukje, dat naar het schijnt in Engeland druk toegepast wordt en waardoor men de rampzalige winkelhaken in kleeren zoo onzichtbaar kan maken. Men neemt een zeer dun blaadje gutla-perchs, men legt dit aan de keerzijde op de scheur, nadat de geschei den deelen tegen elkaar geplaatst zijn, en strijkt er met een warm ijzer over. Hei gutta-percha, dat bij 40° smelt, lost zich op en soldeert de elkaar rakende deelen, die stevig aan elkaar plakken. Nituurlijk moet het middel handig en omzichtig wor den toegepast. Te Oberwürzbach zijn negen werklui in een leigroeve door het af- kalfen van aarde bedolven. Allen werden ze als lijken te voorschijn gehaald. Drie andera steenhouwers kregen wonden. Snugger. Vreemdeling: Hoe oud is de oudste in woner van deze stad P Inboorling Die is juist verleden week gestorven. Dat is wat anders. Professor. Nemen wjj het geval, dat ge mijn horloge gestolen hebt Student (zeer verontwaardigd). Maar wat ik u verzoeken mag Professor. Het betreft slechts eene fictie Nemen we dus aan, gij hebt mijn hor loge gesto Student (met toenemende verontwaardi ging) Maar ik most u doen opmer Professor. No, voor mijn part, laat ons dan aannemen, dat ik uw horloge gestolen heb. Student. Zoo, dat is wat anders Annonce. „De heer, die mij op 't jongste bal voor eeuwig liefde en trouw heeft gezwo ren, wordt uitgenoodigd, eenig levensteeken te geven." Kleine jongen: Compli- meDt van moeder en of ge mij een poud suiker wilt geven zij zal het maandag betalen. KruidenierZeg aan je moeder, dat wij geen crediet geven. Kleine jongenMoeder wil heelemaal geen crediet, zij wil een pond suiker -—Een mijnbrand. In de Saturn-mijn, in het russische grensplaatsje Sosnowice, geraakte de betim mering der schacht in brand. Reeds 20 lijken van bij dezen brand omgekomen mijuwerkers zijn naar boven gehaald. Ingeschreven van 68 Maart 1898. Geboren: Cornelia, d. v. Jan Dekker en Grietje Roos. Ondertrouwd en Getrouwd Geene. OverledenCoruelis Stöve, 42 jr., ecktgen. Yan Trijntje Vader. Aalje Erix, oud 74 jr., weduwe vau Jau Stammes. Ingeschreven van 1 28 Februari 1898. Geboren, Ondertrouwd en Getrouwd: Geene. Overleden Trijntje IJf, wed. v. Arie v. d. Hejjde, oud 75 jr., Levenloos aangegeven kind van Jacob Ootjers, en Jobanna Stins, mannel. goal. Ingeschreven van 128 Februari 1898, Geboren: Jacob, z. v. P. Landman en J. Bruin. Klaas, z. v. P. Broers en B. Veltum. Trijntje, d. v. D. Kooij en A. Koning. Haartje, d. v. G. Kis- temaker en C. Fransen. Ondertrouwd: A. S. Correljé en G. Keppel. GetrouwdGeene. Overleden: Jochem Krijger, ongebnwd, in den ouderdom van 84 jr. Ingeschreven van 128 Februari 1898. GeborenJohannes Cornelis, z. v. Willem van Loo en Henriette Sophia vau Wnlven. Catharins Pieternella, d. v. Willem van Loo eu Henriette So phia van Wulven. Jacobns, z. v. IJf de Lange en Antje Kos. Willem, z. v. Jan Kos en Dieuwertje Bakker. Gerbrand Simon, z. v. Jacob Stet en Maria Broersen. Nelly Geertruida, d. v. Matthijs Eecen Janszoon en Dienwertje van der Stok. OndertrouwdGeene. Gehuwd: Mattbens Reiker, jongm. ond 27 jr., en Geertrnida Maria Eugeringh, wed. van Nico laas Glas, oud 31 jr. OverledenGeene. Ingeschreven van 1 28 Februari 1898. Geboren: 3 Febr. Aaltje, d. v. Simon Rus en Cornelia Blankman. 12 dito. Catharina Elizabeth, d. v. Johannes Grool en Catharina Schut. 12 dito. Geertruida, d. v. Pieter Spaansen en Neeltje Kraak man. 12 dito. Dirk, z. v. Andries Dekker en Eliza beth Leek. 14 dito. Willem, z. v. Pieter Govers en Aagtje Zeeman. 15 dito. Lourencius, z. v. Serrit Stoop en Maartje Bleeker. 27 dito. Aris, z. v. Cor nelis Zijdewind en Trijntje Gouwen. 28 dito. Wil lem, z. v. Abraham Hoogland en Jannetje Breed. 28 dito. Cornelis, z. v. Klaas Appelman en Trijntje Ondertrouwd, getrouwd en overledenGeene. Ingeschreven van 1 28 Februari 1898. Geboren6 Feb. Renier, z. v. P- van den Berg en Johanna Beukers. 17 dito. Cornelia Geertruida, d. v. N. J. Berger en G. Blankendaal. 22 dito. IJda, d. v. Jacob Molenaar Kz. ea A. G. Bes. OndertrouwdGeene. Gehuwd9 dito. Klaas Pronk, laatstelijk weduw naar van M. Wognum, oud 36 iaar, en Christina Lin- gerak, wed. van J. Dekker, oud 37 jaar, beiden wo nende te Warmenhuizen. Overleden Geene. De Godsdienst-oefeningen beginnen des voormiddags om half tien are. 13 Maart Geen dienst. Predikbeurten bij de Herr, Gemeente 13 Maart, dienst 's voorm. half tien. De dienst begint des voormiddags half tien en des namiddags half twee ure. 13 Mrt. Barsingerhorn vin. Ds. van Kluijve. (Bevestiging nieuwe lidmaten.) 20 Mrt. Barsingerhorn nm. Ü3. Bax. 13 Maart Kreil Ds. Kooiman. Marktberichten. Hoorffi) 6 MRT. 1898. Aangevoerd 7 H.L. Tarwe f 7.50 a 8. 2 Rogge 5.— a 6— 9 9 Gerst 9 4— a 5— 14 9 Haver 9 3— a 3-75 9 Witte Erwten 9 9.- a 10— 9 Groene 9 10— a 12— 9 Grauwe 9 14— a 16— i» Vale 9 10— a 12— i 9 Bruine boonen. 7.50 a 8— 71 Witte 9 9.50 a 7! Paarden 9 5.50 a 6— 9 Kar wij naad 9 a 9 Mosterdzaad 9 a 2 Paarden 9 80— a 210— 36 Koeien .1 140— a 200— 206 Schapen 9 20— a 25— 165 Kalveren 9 8— a 15— 2 Zeugen 9 40— a 60— 34 Varkens 9 20— a 25— 176 Biggen 9 7— a 12— „130.— a 200— 30.— a 96. .65 a —.80 e.- a 14— 8.— a 12— —.47 18— Kip-Eieren per 100 2.75 a 3— 1800 koppen boter, p. kop 0.57 a 0.62 Alkmaar, 7 MRT. 1898. Aangevoerd: 7 Koeien, per K.G. f a per stak 94 vette Kalveren per K.G. 159 Nuchtere Kalveren 7 Schapen, magere 160 vette Varkens, p.K.G.„ —.38 a 37 magere idem 16.— a Parmerend, 8 MRT. 1898. Aangevoerd37 stapels kleine kaaa f 26.50 h st. comm. f st. raiddb. 22. 1233 K.G. Boter 1.20 a 1.30 per K.G. 207 Runderen, vette, f 0.45 a 0.58 per kilo. 3 Stieren, prijshoudend, handel stag. 123 Vette Kalveren, f 0.70 a f 0.90 p. K.G. 693 Nuchtere idem, per stuk f 5.18— beide handel vlug. 11 paarden. 1039 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel stug. 122 Varkens, vette, per K.G. f 0.40 a f 0.47. handel ving. 94 idem, magere, per stak f 13.— a 23— 294 Biggen, per stuk f 0.— a 13— beide handel stug. Ganzen, f a f Zwanen f a f Kalkoenen f a f Kipeioren f 3.— a f 3.50. Eendeieren f 3.—. Alkmaar, 4 MRT. '98. Aangevoerd; 2 Paarden 19 Koeien en ossen 293 nueht. kalveren 85 magere Schapen 102 magere varkens 271 Biggen 5 Bokken en Geiten Boter perP. Kipeieren per 100 Eendeieren f 70.— a 125— „150.- a 180— 6.- a 12.— a 15— a 8— a 2. a —.60 a 3.50 a 3 a 18— 25— 20— 12— 4— -.70 4— WlCHEBINK. llhenen, 7 Maart 1898.

Schager Courant | 1898 | | pagina 3