Polei overzien der teel. INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Diefstal te BAARN. Buitenlandsch Nieuws. Aan den Heer W. Bax Jr. te Kolhorn. Aan onze Oranje-burgers. Een Oranjeklant. Gemengd Nieuws. Ia den geheimeinnigen diefstal, die deze Week te Baarn heeft plaats gehad, komt nog niet reel licht. Bij den gemeentrontvanger, den heer B., i» wit het deel Tan het gebouw, waar te- tena het geineentehnis is gevestigd, een groot bedrag aan bankpapier ontvreemd uit een brandkast, waarin de gemeentegel den enz. werden bewaard. De Teronderstelling Tan den heer B. is, dat de dief in het achterhuis (z. g. po litiekamer) een raam heeft opengeschoven, daardoor in hnis ia geklommen, een hoo- ge trap is opgegaan, de kamer, waar de volwassen dochters Tan den heer B. slie pen is doorgeslopen, de kamer van den heer B. heeft bereikt, nit de op een stoel liggende pantalon den sleutelbos heeft geuomen, toen langs deozelfden weg weer naar beneden ia gegaan en zich naar het kantoor heeft begeven, waar de brand kast stond. Hel bewnste raam is 's nachts niet geslo ten, de trap evenmin als de kamervloeren kraken, de slaapkamerdeuren staan 's nachts steeds open en de stoel, waarop de panta lon met de sleutels, stond vlak bij de kamerdenr, die gemeenschap geeft tas- schen de slaapkamers van den heer B. en die van zijn dochters. De heer B. is reeds 26 jaar als ge meente-ontvanger te Baarn werkzaam en mocht onder vele blijken van belangstel ling het vorige jaar zijn 25-jarig ambtsju bileum vieren. Het geitolene bedraagt bijna f 17.000, alles bankpapier. Dit zijn niet alleen ge meentegelden. De gemeente-ontvanger is tevens secretaris-penuiDgmeester van enke le waterschappen en de gelden hiervan worden door hem in de bewuste brand kast geborgen. Den ochtend na den dief stal vond men de enveloppen, die elk af zonderlijk de gelden van waterschappen en gemeente bevat hadden, opengescheurd rooi de geopende brandkast liggen. Ongeveer 14 dagen geleden bedroeg de gezamenlijke inhoud dezer enveloppen on geveer f 34.000 aan bankpapier, van wel ke som in de daarop volgende dagen groo- tere en kleinere bedragen waren afgedragen. Als antwoord op de vraag, hoe de dief zoo handig den weg in hnis wist te vin den, kan misschien dienen, dat elk jaar van gemeentewege het raadhuis (waarvan de heer B. een gedeelte bewoont) opge knapt wordt. Deze restauratie wordt tel kens aan een anderen Baarnschen aanne mer gegund, zoodat, gezien het aantal handwerkslieden, dst achtereenvolgens het gemeentehuis betrad, velen uit de gemeen te den weg in hnis moeten kennen. In den laatsten tijd was er geen werkvolk in huis geweest. Drie weken geleden echter een smid, om het slot der brandkast, dat weigerde, open te stekeD. Wat de honden betreft, die 's nachts in het kantoorlokaal slapen, dit zijn een groote en een kleine de groote blaft zel den, de kleine is een waaksch keffertje, Men noemde het een raadsel, dat dit tweetal niet geblaft heeft. Doch hoe uit te makeD, of zij geblaft hebben of niet Het was maandag een zeer stormachtige nacht en hoe ook, het is een feit, dat op de bovenverdieping achter het kantoor is beneden vóór allen vast zijn blijven slapen. Ten slotte een belangrijke aanwijzing in verband met het uitgesproken vermoe den, dat de dief zich zon hebben laten insluiten, in plaats van door het achter raam in huis te komen. Een poort, die toegang geeft tot den achter het gemeente huis gelegen tuin, vertoont sporen van overklimming. De deurkruk was dinsdag ochtend sichtbaar verbogen, terwijl de hnisgenooten van den heer B. met zeker heid wisten te verklareo, dat de deurknop nog eenige dagen te voren recht was. Dit alles brengt de geheimzinnige histo rie niet dichter tot het ontdekken van den dief. In de vrijdag gehouden zitting van den Gemeenteraad van Baarn werd aangenomen een voorstel van B. en W. tot schorsing van den ontvanger voer oobepsalden tijd, wegens wanoidelijkheden in de admioistra- tie en het tekort iu kas. Doodgeslagen. Te IJSELSTEIN ia een jonge vrouw nit Oudewater, die na een bezoek aan haar motder achter een molen om liep, door een der wieken doodgeslagen. Onze kiezers. Een kiezer in een plattelands-gemeente van Gelderland, dezer dagen in ren kiezers- bjjeenkomst zijn csndidiat aanbevelende, zeide„lk kun geen vertoaler, en ik wit dus niet wat „kandidoat' beteikent, mcar het zal wel willen zeggen# kan-die-cAt en dan beWeer ik, dat de miene 't even goed kan als de beste.4 Het N. v. d. D. d e e 11 m e d e, dat onder het signalement van een dezer dagen in Gelderland verdronken persoon, wiens lijk nog niet is gevonden, o. a. voorkomtSpraak Geldersch". Bij de op 10 Maart 1898, te Nieuwe Niedorp, ten overstaan van den te "Winkel gevestigden Notaris Abraham Sloos, gehouden verkoopiDg van een huis en erf te Nieuwe Niedorp, kadaster sectie D, No. 564, groot 10 aren, 34 centiaren, is kooper geworden, de heer Roelof Blokschilder te Helder, voor de som van f 1190. De z a n g v e r e e n i g i n g „Crescendo" te Winkel, aangemoedigd door 't succes, verhden zondag behaald met de opvoering van 't zangspel „Prin sesje," gaf donderdag 10 Maart een tweede uitvoering tegen betaling van 10 ceDts per persoon. Yan die goedkoope gelegenheid is een zeer ruim gebruik gemaakt, ook door verscheidene perso nen, die zondagavond geprofiteerd heb ben. Zij zagen het dus, evenals de ver slaggever, gaarne voor de tweede maal. Het spel was evenals toen uitstekend, de rol, zondag door een plaatsvervanger vervuld, was nu het deel van den recht- matigen eigenaar en we moeten zeggen, eveneens in goede handen. Eén zaak, in ons vorig verslagje ver geten, willen we thans nog even ver melden, wijl ze zooveel tot het welsla gen heeft bijgedragen, n.1. het nieuwe decoratief. Een woord van lof daarvoor aan den heer W. Smit is zeker op zijn plaats, want hij heeft er blijkbaar veel kosten en moeite voor overgehad. Het getuigt van zijn goeden smaak en zijn talent. Crescendo ga zoo voort en mogelijk wacht ons dan nog wel eens wat van haar, voor weer een nieuw winterseizoen begint, met 't oog op de aanstaande inhul digingsfeesten, die we toch in "Winkel zeker ook wel zullen krijgen. De ijve rige directeur, de heer A. Egmond, zal zeker niet achter blijven, waar hij 't zij ne tot de algemeene feestvreugde kan bijdragen. H. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Regentes vereerden den uitgever Allert de Lange te AMSTER DAM beiden met een bestelling van de door hem nit te geven Photo Chromo Lithographie naar het portret van H. M. de Koningin door Théièse Schwsrtze. De oorspronkelijke schilderij werd door H. M. de Koningin-Regentes aangekocht. Hare Majesteiten betuigden hnnne hoo- ge iBgenomenheid met de uitvoering van dit goed gelijkend beeld in kronings-or- naat, ten voeten uit, dat de firma van Leer Co. op hoogst artistieke wijze in kleuren reproduceerde. Voorloopig is het portret te bezichtigen bij den uitgever Allert de Lange te Am sterdam. Kroon-limonade. Eene nieuwe nationale volksdrank is sedert korten tijd onder dezen naam in den handel gebracht. Wij kunnen iedereen aanraden, deze kroon-limonade, zoowel als limonade-si roop, bij H. H. Winkeliers of op kogel- flesschen bij H. H. Mineraalwaterfabrikan ten te koopen. Wanneer men eenmaal deze kroon-li monade heeft geproefd, zal zij als Natio nale Volksdrank overal welkom zijn en plaats maken voor alcoholische dranken. Men moet Tooral attent zijn op de etiquet te, die wettig gedeponeerd is, want zooals bijna altijd, tracht men ook deze kroon-limonade weder na te maken. Eischt daarom op iedere fleach Kroou-Limonade gedeponeerd. (iDgez.) Donkere onweerswolken pakken zich zoowel in 't Westen als in 't Oosten sa men. Onder dien invloed gaan reeds handels- en financiëele ondernemingen ge bukt, 't geen duidelijk kenbaar is inde beursberichten en in handelsonderne mingen. Verzekeringen ter zee uit de Yereenigde Staten werden sedert een paar dagen alleen op oorlogspremie afgeslo ten, wat velen een ernstig teeken des tijds achten. In onze opvatting, dat het geschil, of liever de som der geschillen, thanB in een ernstig stadium ver keert, worden wij versterkt door het bericht, dat het amerikaansche Huis van Afgevaardigden, op voorstel van het jingo-lid met algemeene stemmen een krediet van 50 millioen dollars ter be schikking van den president heeft ge steld. Het motief daarvoorhet land in staat van verdediging te stellen en met gerustheid de komende gebeurtenissen af te wachten, wordt in politieke kringen als een veeg teeken voor de toekomst beschouwd. Deze militaire toebereidselen kunnen slechts een oorlog met Spanje gelden. Het baart wel eenige verwondering, dat de verhouding tusschen Spanje en de Staten juist nu onder Sagasta zulke scherpe omtrekken heeft aangenomen. Ter wille van de Y. S. toch werd gene raal "Weyler, de groote steen des aan stoots, teruggeroepen, mede ter wille van de V. S. werd aan Cuba autonomie toe gestaan, beide besluiten, die een groot deel der Spanjaarden doornen in het oog waren. Hoe het hiermede te rij men is, dat Spanje plotseling op de te rugroeping van generaal Lee als consul op Cuba heeft aangedrongen, en tevens dringend heeft verzocht, de oorlogssche pen der Y. S. nit de cubaansche wate ren terug te roepen, valt moeilijk te begrijpen. De beste oplossing is nog te vinden in het bericht, dat de minister van buitenlandsche zaken, Gullon, geheel buiten Ssgasta om, genoemde eischen aan president Mc. Kinley heeft gesteld. De positie van deD liberalen minister president is er daardoor niet beter op geworden. Sagasta moet thans verontschuldigen de verklaringen naar de regeering te "Washington hebben gezonden, maar de ze hebben in Amerika niet de gewensch- te uitwerking gehad, terwijl zij in Spanje algemeen met weerzin werden vernomen. Het amerikaansche eskader in de wateren van Cuba werd heden op zes gepantserde kruisers gebracht, boven dien wordt er een vliegend eskader in gereedheid gebracht en daarvoor worden schepen en ammunitie in Engeland aan gekocht. Men beschouwt algemeen als zeker, dat, indien het rapport in de zaak der Maine eene ontploffing van buiten mocht behelzendan een oorlog tusschen Spanje en de Yereenigde Staten onvermijdelijk is. Eene schadevergoeding toch, waarbij de afstand van Cuba door Spanje, als grondslag, zal worden geëischt, staat ge lijk met eene oorlogsverklaring. Het nieuws uit het „Westen" is dus van ernstigen aard en toch zijn de toestan den in het „Oosten* volgens vele toon aangevende bladen nog ingewikkelder. Als een reuzenpoliep heeft Rusland zijn machtige vangarmen naar Oost-Azië uit gestrekt reeds heeft het een groot deel van Mantsjoerije met de havensteden Port Arthur en Talien-Wan omgrepen en wacht Korea slechts op het oogen- blik, om eenzelfde lot te ondergaan. De oost-aziatische verwikkelingen heb ben reeds meer dan eene buitengewone ministerieele vergadering in Engeland ten gevolge gehad, en mag men de engel- sche bladen gelooven, dan zal Engeland Rusland's aanmatigingen niet verder dulden. De Times zegt„Wij zijn ver plicht, uit zelfverdediging ons tot het uiterste te verzetten tegen de staatkun de van de „gesloten deur". Met deze gesloten deur wordt bedoeld, dat de door Rusland bezette havens niet voor den europeeschen handel zullen worden open gesteld. Central News meldt, dat Enge land nadrukkelijk te Peking zal pro testeeren tegen de eischen van Rusland. De Standard wil, dat Engeland maat regelen zal nemen, om het gestoorde evenwicht te herstellen. Daily Mail meent, dat Engeland slechts de keus heeft tus schen een oorlog met Rusland of an nexaties, waardoor Engeland schadeloos gesteld kan worden. Daily News ziet in Rusland's optreden het begin eener ver deeling van China en spoort de regee ring aan, zich met Duitschland in con tract te stellen. Zoo wijzen alle invloed rijke bladen, ieder op zijne manier, op den ernst der gebeurtenissen en alge meen is men bevreesd voor de komende tijden. Die diplomatieke worsteling, die reeds zoovele maanden om de oppermacht in Oost-Azië plaats heeft, werd tot heden met afwisselend geluk gehouden. Heeft Rusland op dit oogenblik voordeelen in China behaald, in Korea daarentegen heeft het een gewichtige nederlaag ge leden. Voor een paar jaar wist de rus- sische regeering van den zwak ken koning van Korea in Seoel te krij gen, dat de japansche militaire instruc teurs door russische werden vervangen. Met Engeland oefende het toezicht op de koreaansche financiën uit. Plotseling zijn nu èn de financieele consulent en de militai re instructeurs van hunne diensten onthe ven. Men vermoedt, dat Engeland en Japan hierin de hand hebben. Rusland heeft te Seoel dringend om ophelderingen gevraagd, en heeft thans tot antwoord gekregen, dat de regeering de diensten dier heeren niet meer van noode had. Wat zal Rusland nu doen P Zich met geweld tegen de besluiten van Ko rea verzetten en daardoor tegelijkertijd Engeland, Japan en misschien ook de Yereenigde Staten tegen zich in 't harnas te jagen is niet gewenscht en daarom niet te verwachten. Vrij zeker begint thans de strijd tusschen de diplomaten weder met groote heftigheid. Voor de naderende tijden beducht, trachten En geland en Rusland beide met kracht hunne vloot te versterken. Op de en- gelsche werven zijn thans in aanbouw 12 pantserschepen, 32 kruisers, 6 sloepen, 4 kanonneerbooten en 41 torpedojagers. Wanneer deze schepen klaar zijn, zal de engelsche marine 378 bodems tellen, en wel: 42 pantserschepen, 11 pantser kruisers, 127 kruisers, 18 sloepen, 22 kanonneerbooten, 120 torpedojagers, 35 torpedo-kanonneerbooten, 1 torpedo- depotschip en 2 aviso's. Dit rijn alle zee- en slagvaardige schepen. Voor verschil lende maritieme doeleinden als havensche- pen, opleidingsschepen, instructiesche pen, wachtschepen enz., bezit het boven dien nog 213 oudere schepen van ver schillend systeem. De begrooting voor die reuzenmacht bedraagt dit jaar ruim 280 millioenen gulden. Trouw volgt Rusland in deze de voetsporen van zijn tegenstander. De Tsaar heeft thans we der bevolen, dat de oorlogsvloot zal worden versterkt. Buiten de gewone uitgaven is voor dit doel nog 260 mil lioen gulden beschikbaar gesteld. Een wedstrijd wordt gehouden, om ijzer en metaal tot zeege drochten of tot een vreeselijk stel van helsche moord-machines in legio varia ties saam te stellen. Donnar voorge licht door Loke. 'tls vreeselijk! Het Berl. Tageblatt verneemt, dat al le mogendheden, die tot dusver decandida- tuur van prins George van Griekenland niet genegen waren, thans hebben toege stemd in zijn benoeming. Aan Frankrijk, Engeland en Duitschland zou worden opgedragen, dm prins te installeeren en htm behulpzaam te zijn bij het herstel len van orde en rust op het eiland. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur l Beleefd verzoek ik u een plaatsje be schikbaar te stellen in het eerstkomend nummer van uw blad voor het volgende Mjnheer l Ofschoon ik mij ongaarne wikkel in een openbaar debat, dat in den regel weinig vrucht dragende en bevredigende gevolgen met zich brengt, toch gevoel ik mij verplicht op uwen zoo krassen aanval met een enkel woord te antwoorden. Ik begin dan met u te zeggen, dat het mij leed doet, uwe ergernis te hebben opgewekt met het inleidend woord, door mij op de jongst gehouden vergadering van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier uitgesproken. Aangenaam is het mij echter u de verzekering te kunnen geven, dat ik niet de bedoeling heb gehad, iets of iemand te willen kwetsen. Ik zal dit ook nu trachten te voorkomen en ter uwer ver dediging van de veronderstelling uitgaan, dat gij hebt willen getuigen in het be lang eener zaak die u dierbaar is. Maar toch, ik kan het niet verhelen, komt het mij voor, dat ge in uw optreden meer uw oogenblikkelijk gevoel, dan wel uw kalm verstand hebt laten werken. Terwille der goede zaak althans, zou ik uwe hou ding meer passend hebben gevonden, meer overeenkomstig uwe roeping, indien gij hadt aangevangen met u te overtuigen wat door mij is gezegd. Of acht u, bij eene werkelijk ingrij pende zaak als deze, een verslag ver trouwbaar genoeg, om daarop te oordee- len Ik voor mjj vind dit, minst ge nomen, onvoorzichtig. In hoeverre uwe beschouwing mij recht doet wedervaren, moge u blijken na de lezing van dat gedeelte mijner toespraak, dat ik, als betrekking heb bende op het door u aangehaalde, hier woordelijk laat volgen „Was het in overoude tijden eene ge woonte bij het openen van elke bijeen komst de werkzaamheden aan te vangen met gebed, en meende men daardoor den ernst te moeten voorbereiden, die men bij den arbeid noodig achtte, thans, nu het vereecigingsleven in zoo vele en velerlei richting zich openbaart, schijnt men minder voor die opvatting te ge voelen. Het Bidt en Werkt, nog wel eens het devies van een onzer zuster-vereeni- gingen, heeft daardooi meer van zijne boteekenis verloren. Slechts in zeer beperkten omvang ont waart men nog eenige flauwe begrippen, als overblijfselen van dezen eertijds ge- huldigden vorm. Toch bleef ons bij de geest en strek king van dit doel en is het nog eene loffelijke gewoonte, met een inleidend woord elkander op te wekken en voor te bereiden tot den arbeid, die ons wacht". Gij ziet hieruit dunkt mij voldoende, het onrechtmatige, den vergaderden en mij aangedaan. Een machtig Yorst der oudheid, de groote koning Salomo, bad zijnen God om Wijsheid en 't is mijn innige over- tuiging, dat daarin nog steeds eene groo te, veel omvattende kracht ligt opge sloten. Hij die behoefte gevoelt aan voorlichting, aan kennis, aan wetenschap, om zich daarmede winst te doen bij den arbeid, zal, in welken wijngaard ook geplaatst, de zegeningen ondervinden van het Bidt en Werkt. Met achting, 1.1. G. WONDER. Hoorn, 10 Maart 1898. „Oranje en Ntêrland één I' Die lenze onzer Vad'ren Deed dinsdag 40 man In 't Koffiehuis vergad'ren. Terecht zei onze Schout, Dat 't oude wachtwoord ia Een leuze, ook voor ons Van veel beteeken is. De Hoofdcommissie werd Gekozen dan voor 't feest; Zij sAmt in woord en daad Een blijden Oranjegeest. Komt, Burgers, r.u getoond Met gaveD, rijk geteld, Dat 't harte hooger klopt, Waar 't een Oranje geldt. Worde over u een geest Yan eendracht, liefde vaardig; Zoo wordt het Schagtr feest Der KoniDginne waardig. Schagen, 12 Maart 1898. Onze plaatsgenoot U. Groet, klerk bij de H. IJ. S. M. te Heer Hugowaard, is als zoodanig overgeplaatst naar Scha gen. Vrijdagmiddag te onge veer 1 ure ontstond er brand in een perceel aan de Hoep, bewoond door S. Tijdens de afwezigheid der moeder en terwijl vader boven op den zolder aan 't timmeren was, heeft het alleen thuis zijnde kind waarschijnlijk met lucifers gespeeld, ten minste toen moeder weer thuis kwam, stonden de gordijnen voor het raam reeds in brand. Op het geroep der vrouw kwam de man des huizes naar beneden en bad gelukkig de tegen woordigheid van geest, het brandende zaakje af te rukken en op straat te wer pen, zoodat hiermede het interval was geëindigd. De Dames-Zangvereeni- ging „Euphonia" heeft woensdag j. 1. tot bestuursleden gekozen de dames G. Hoogschagen en N. Asjes. Hiermede is het getal tot vijf uitgebreid. C. Noot en J. Roos, leerli n - gen der openbare school alhier, hebben na afgelegd examen, heden bericht ge kregen, dat zij tot de lessen aan de ambachtsschool te Alkmaar worden toe gelaten. De japansche diplomaat en geleerde K. Mitsukusi schrijft over ie japausche vrouw het volgende„Zij, die de japansche vrouwen kennen, verklaren dat zij het allerbeste van Japan zijn. Men zeg', dat zij zacht, gracieus, mooi en op offerend zijn. Maar niet alleen ia deze zachtere, ook in moeilijker deugden blinkt zij uit en toont de japansche vrouw van tijd tot tijd, van welk hout zij gesneden is. Ieder, die de zindelijkheid der japan sche vrouw betwist, is een gemeene las teraar. A's meesteresse des huizes heeft zij dezelfde macht als haar westelijke znster. Als moeder geniet zij den grootst mogelijken eerbied harer kinderen in ge zelschap de meeste achting," De kracht van het zand als het door een stormwind wordt opge jaagd, is nog weinig bekend. Daaromtrent wordt het volgende medegedeeldHet reuzenwerk, de spoorweg welke van de oevers der Kaspi naar Centraal-Azië voert, loopt door een zandwoestijn van ougeveer 200 KM. breed. Een nieuwe locomotief van den Transkaspischen Spoorweg stoom de gedurende een zandstorm door deze streek. Toen zij eindelijk op de plaats hirer bestemming aankwam, zag zij er nit, alsof zij aan de eene zijde met schroot was beschoteD, terwijl aan die zijde de dikke lasg lak geheel was verdwenen aan de andere zijde was zij gaaf gebleven. Zelfs de sterke telegraafdraad, die langs de lijn loopt, heeft van zulk een zandstorm te lijdende 4 mM. dikke draad is op sommige plaatsen reeds tot op de helft der dikte als het ware afgeslepen, ja zelfs op één plaats bleek bij het vervangen van den te dun geworden draad door een an deren, dat het zand de telegraaflijn wig vormig had afgeslepen. De gunstibus non est di8putandum. Een zeer gezochte lek kernij in China is de „milhie." De milhie, waarop de smulpapen van het Hemelsche Rijk dol zijn, bestaal nit jonge muizen, die levend worden opgedischt. Ze worden dan door de gasten in een beker met honing gedoopt en langzaam een voor een opge peuzeld. Bij de feesten, ter gelegenheid van het huwelijk van den tegenwoordigen keizer van China gegeven, werden meer dan 50.000 van diekleine diertjes verorberd.Ieder zijn meug, zei de boer enz. en ook wij zouden liever vijgen eten. Schadeloos gesteld, Herinner je je nog, wat ja mij vrasg- det. Ik boog mijn hoofd, weet je nog wel, en sprak geen woord I »Nu, voor die schade heb je je dan later wel schadeloos gesteld. Taaif Hoe kan je we' ten, of een eend oud is of jong f Aan de tanden. Een eend heeft geen tanden Maar ik wel. Rijke weduwe: Is u zoo'n kindervriend, meneer, dat u altijd mijn dochtertje liefkoost HeerWat zal ik u zeggen, lieve, wie 't kleine niet eert, is 't groote niet waard Een tweegevecht op het strak gespannen koord. Het merkwaardigste duel, dat door twee verbitterde tegenstanders uitgevochten werd, vond kortgeleden in een dorp in Italië plaats. Daar had een fransche acrobaten-troep zich neergelaten, die alle avonden hare voorstellingen gaf. Een Italiaan, die de kunst van koorddansen eveneens tot be roep had, kwam toevallig in betzelfde dorp en liet zich nataurlijk bij zijn collega niet zien. Op een zekeren dag maakte hij ken nis met den grootsten waaghals van de troep en eer nog een half nor verloopen was hadden zij beiden de heftigste ruzie over eenige verschillende opvattingen in de kuust. Men besloot nog dienzelfden avond de zaak met elkander uit te vechten en wel op het strak gespannen koord. Ia tri cot, met degens gewapend, versche en de beide koorddansera 'g avonds voor de kijklustige menigte. Eerst voerden zij de grootste waaghalzerijen naast elkander uit. Daar gleed evenwel de voet van den Italiaan even nitde spottende opmerking van zijn tegeratander maakte hem razend en met uitgetrokken degen viel hij op den ander aan, die handig afweerde. Eer nog het ontstelde publiek wist, wat gebeurde, waren de beide kampvechters hoog in den .circus op het strakgespannen koord ineen

Schager Courant | 1898 | | pagina 2