PLAATSELIJK NIEUWS. Gemengd Nieuws. 1 Anna Paulowna, 7 Juni. Anna Paulowna, 7 Juni. Wieringen. Wieringen. Wieringen. Wilde zwijnen in oes land. p. Wolfs te Amsterdam, rijstraten 13 j/j ets.rijstraten er uitbreken en tot paarden padstraat maken 5 Yt ets.Paarden pad Yer- straten, 4 ets. per strekkenden M. Vorgadering van den Raad der gemeente Zijpe, gehouden op Dinsdag 7 Juni 1898, 's morgens 10 ure. Tegenwoordig alle leden. De vergadering wordt door den voorz. geopend, de notulen wordon gelezen en goedgekeurd. De voorz. deelt mede, dat de brand spuit van het Zand gereed is en na de vergadering zal worden geprobeerd. Komt aan de orde af- en overschrij vingen onvoorziene uitgaven, dienst 1897. Hieruit blijkt, dat de post Kie zerslijsten en Verkiezingen een tekort aanwijst van f 155.21 en aan verschil lende onvoorziene uitgaven is uitgegeven de som van f 189.85, welke uitgaven kunnen gevonden worden uit onvoorzie ne uitgaven, waarna nog f 135.60» be schikbaar blijft. Deze voorstellen wor den met algemeene stemmen aangenomen. Hierna volgt benoeming stembureau's voor de verkiezing Prov. St. Voor het le district, voorz. de heer G. C. Hulst, worden benoemd De heeren H. Feisser en S. de Wit, tot hun plaatsvervangers de heeren Fan Beusekom en Morra. Voor het 2e district, voorzitter de heer G. Sehuyt, worden benoemd de heeren G. Nobel en Jb. Zeeman, tot hun plaats vervangers de heeren K. Fraude en G. Nieuwland. Ingekomen is een schrijven van h. h. Gedep. St. van N. H. omtrent de verordening op de Hondenbelasting, 't welk enkele wijzingen betreft. Aan deze wordt met instemming van alle leden voldaan. Daarna wordt gelezen een adres van den heer 8. Groot en een van mej. de "Wed. A. Zander, beiden aan de Scha- gerbrug, aan den Gemeenteraad verzoeken de om in afwijking van de door B. W. bepaalde rooilijn te mogen bouwen; het adres van eerstgemelde was vergezeld van een teekening van het te maken gebouw. Deze adressen kwamen gelijk tijdig in behandeling en gaven aanlei ding tot een breede discussie. Algemeen was men van oordeel, dat zooveel mogelijk moest worden gedaan om aan de bouwers gelegenheid te ge ven de buurt door hun gebouwen te verfraaien, en zou men het betreuren, zoo de bekende koepel niet weer kon worden opgebouwd; doch plaatste men zich op het standpunt van B, en W., dan moest erkend worden, dat een betere rooilijn volgens de verordening niet kon worden gemaakt, dan die, welke door B. en W. was vastgesteld. Na een meer algemeene bespreking vraagt de heer Feisser het woord, en doet het volgende voorstel Le Raad der Gemeente Zijpe Overwegende, dat de artikels 72 en 73 der Algemeene Politie-Verordening dezer gemeente zijn vastgesteld met het doel de regelmatigheid, de veiligheid en de sierlijkheid in en van de dorpen te be vorderen Overwegende, dat de bepaling van art. 72 al. 1, „dat steeds de rich ting of rooiïngslijnmoetwor- den gevolgd der naastgele gen gebouwe n", aanleiding kan geven tot moeilijkheden en tot gevol gen, geheel in strijd met bovenomschre ven goede bedoelingen, omdat daardoor het bouwen van koepels, van huizen met vleugels en van meer dergelijke sierlijke gebouwen onmogelijk is gemaakt, aange zien de richting of rooiïngslijn der naast gelegen gebouwen noodzakelijk eene rechte moet wezen Besluit a. de aangehaalde artikels 72 en 73 in te trekken en te vervangen door de volgende Art. 72. Van het voornemen tot daarstelling of herbouwing van gebouwen doet de eigenaar aangifte ter secretarie der ge meente. Deze aangifte moet vergezeld gaan van eene teekening der daar te stellen gebouwen, indien deze in de kommen der gemeente zullen worden gesticht of herbouwd. Art. 78 Burgemeester en Wethouders doen, binnen acht dagen na die aangifte, aan wijzing van de richting, in welke moet worden gebouwd of herbouwd. Zij zijn bevoegd daarbij, in de kom men der gemeente, zooveel mogelijk, de richting of rooiïngslijn der naastgelegen gebouwen te volgen, indien daardoor de regelmatigheid, de veiligheid of de sier lijkheid van een dorp kan worden be vorderd. Aldus vastgesteld enz. De voorzitter zegt, afgescheiden van den tijd, dien het zou duren vóór een nieuwe verordening is vastgesteld, van meening te zijn, dat een dergelijke bepaling toch niet zou worden goedgekeurd, om dat zij aan B. en W. een macht geeft, welke de wetgever gewild heeft, dat bij den Gemeenteraad zou berusten. 8pr. meent evenwel, dat de Gemeen teraad wel bevoegd is, om een afwijking van de rooilijn toe te staan. De heeren Schuijt en Le Wit, Wet houders, blijven van meening, dat de verordening moet worden gehandhaafd, en dat een bouwing binnen de rooilijn hun minder bezwaarlijk voorkomt, dan daar buiten. De heer Feisser wijst er op, dat de rooilijn tot zulke onzinnige toestanden aanleiding kan geven, dat wijziging noodig is, zij het dan ook niet dadelijk, dan later. Vrij algemeen wordt botreurd, dat Mej. do Wed. Zander geen teekening heeft overgelegd, omdat men nu niet kan zien, hoever haar plan van de ge maakte rooilijn afwijkt. Algemeen was het gevoelon, dat, zoo men aan den een een afwijking toestaat, het ook aan een an der moet worden vergund. Tenslotte wordt door den voorzitter voorgesteld, om don heer 8. Groot te berichten, dat hem wordt vergund, den koepel op zijn oude voeting te herbouwen, bij het huis de nieuwe rooilijn te volgen, met een kleine af wijking bij den ingang, onder voorwaarde, dat hij den bestaanden muur en leuning verwijdert en den weg egaliseert tot den koepel, onder toezicht van den Polder, en den ingang van zijn stal bij den heer Carpentier eenigszins wijzigt. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. De heer Vrijburg onthield zich van stemming en de heer Nobel stemde te gen, beiden omdat zij onzeker waren om trent de beslissing over het adres Mej. Zander-, de heeren Schuijt en de Wit stemden tegen. Nu wordt omtrent het adres Mej. Zander met algemeene stemmen besloten, dat zij aan B. en W. een teekening overlegge, en de beslissing aan B. en W. overgelaten in den geest als is besloten omtrent het vorige adres. De voorzitter zegt nog, dat, mochten B. en W. het in deze niet eens kunnen worden, hij dan bereid is, een buitengewone vergadering van den Gemr. te beleggen. Bij de rondvraag zegt de heer Feisser nog, dat hij er bij B. W. op aan dringt, dat zij een ontwerp-wijziging van Artt. 72 en 73 der Politie-verorde ning zullen ontwerpen, om moeilijkheden te voorkomen. De voorzitter is bereid, dit in over weging te nemen. Verder vraagt de heer Feisser nog naar de premiën van as surantiën en acht het wenschelijk, dat althans Lycurgus van Schagen, die bij den brand zulke uitstekende diensten heeft bewezen, vanwege de Gem. iets worde aangeboden. De voorzitter antwoordt, dat hij nog van verschillende assurantiën antwoord is te wachten, doch dat dat met ter tijd wel in orde zal komen. De heer Nobel vraagt aan den voor zitter van het Comité voor de kronings feesten alhier, of er ook hier niet iets gedaan moet worden. De voorz. zegt, dat, aangozien er aan elk dorp een sub-Comité bestaat, hij het goedvindt, dat die sub-Comi- té's elk in eigen dorp, bij de ingezetenen rondgaan. Op de vraag van den hr. Nobel, of dan elk dorp maar op zichzelf de feestelijkheden moet organiseeren, wordt door den voorz. gezegd, dat hem dit het beste dunkt. Een schoolfeest zal wel het voornaamste punt op het pro gramma zijn, en aan enkele dorpen zijn daarvoor Commissies,die gevoeglijk kunnen meewerken nog werd er gesproken over een bepaalden dagmen acht het wen schelijk, dat althans de schoolfeesten op éénen dag worden gehouden, doch daar omtrent kan nog wel in een volgende vergadering een beslissing worden ge nomen. Daarna sluiting door den voorzitter. De pogingen van onze kiesvereeniging, om eenheid te verkrijgen onder de libe ralen, in zake de verkiezing voor de Prov. Staten en waarvan in het vorig nummer melding werd gemaakt, zijn niet geslaagd. Naar wij vernemen is do zangveree- niging Crescendo uitgenoodigd, om bij de godsdienstige herdenking der inhul diging onzer koningin, in de kerk eeni- ge liederen ten beste te geven. Tevens kunnen wij mededeelen, dat de zang- vereeniging besloten is, hieraan gevolg te geven. De schooljeugd van Kol- horn bracht Dinsdag, onder geleide van eenige dames en heeren, een bezoek aan de gemeente Helder. Per extra stoom tram werd het gezelschap 's morgens ten 10 uur vervoerd naar Huisduinen, waar natuurlijk recht veel werd genoten. Per as waren de kleinen en hun geleiders naar het station Schagen gekomen, van waar zij Den Helder per spoor bereikten. De heer J. S., broodbak- ker te Barsingerhorn, had j. 1. Dins dag aldaar tusschen half 5 en 5 uur een zeer onaangename ontmoeting. Zijn paard aan den waterkant van den weg la tende, ging hij met brood naar de klan ten. Het dier is zekerlijk achteruit ge- loopen, tenminste, weldra lag èn wagen vol met brood èn paard te water. Met veel moeite gelukte het, het zaakje weer op 't droge te helpen, niet zonder schade voor den eigenaar. J. 1. Zondagnamiddag maakte de mu- ziekvereeniging „Harmonie" een rijtoer naar Den Oever. In optocht trok men spelende het dorp door en werd halt ge houden voor de woning van den heer Spaander. De voorz. van Harmonie sprak, namens de vereeniging, den heer S. eeni ge toepasselijke woorden toe, wegens zijn benoeming tot Hoofd-onderw. aldaar en hoopte, dat de heer S. ook nog vele jaren lid van Harmonie mocht zijn. Na eenigen tijd te Den Oever vertoefd te hebben, ging men een serenade brengen aan den heer R. Wijnte Oosterland. Ook hier sprak de voorzitter tot den hr. i Wijn, en hoopte, dat de heer W. nog I lange jaren mot zijn gezin in do gem. Don Helder moge leven, en na een veertig-jarigen arbeid als Hoofd-omlerwij- zer aangename rust moge genieten. Hierna ging men naar Hipp. terug en trok men nu in optocht 't hoofddorp door tot het repetitie-locaal. Naar wij vernemen zal er tijdens de Kroningsfeesten van hier een versierd vaartuig naar Amsterdam worden ge zonden, om de Wieringer visschersvloot te vertegenwoordigen. Voor dat plan is de in aanbouw zijnde visschersaak van den heer -Jn. Metselaar gekozen. Door het bestuur van het Heemraad schap werd dezer dagen pubüek aanbe steed het maken van een steen en glooiing met een sluis, in 2 perceelen; ingekomen waren 8 biljetten van de vol gende heeren steenw. sluis. f3051, f900. f2898, f880. f2870, f780. f2800, f 600. f2700, f 2675, f798. Gebr. van Pelt, Helder Anne Bos, Helder N. J. Poel, Wieringen C. Kroon, Wieringen, J. Gijzelaar, Medemblik, J. Hermans, "Wieringen, J. Hagenaar, Medemblik, f2600, f750. G. v. d. Lee, Medemblik, f2480, f750. Het werk is gegund aan den heer G. van der Lee te Medemblik, te zamen voor f 3230. Moord te DORDRECHT. Men schrijft uit Dordrecht Een droevig toooeel is Zaterdagavond half zeven afgespeeld in de Heerheymanssuis- straat, een dichtbevolkte volksbuurt alhier. Tot korten tijd woonden in die straat Piet Plezier, een man van omtrent 52 j^ren, opkooper van beroep, met zijn twee de vrouw eu zeven kinderen, waarvan er drie stiefkinderen van Plezier waren. Naar men vertelt, was hij een slecht stiefvader en vooral zijn nu 23-jarige stiefzoon Toon Dejel, van beroep stoker (thans buiten be trekking) en sedert een maaDd of twee ge huwd, moet veel van hem te lijden heb ben gehad. Nu was in dert laatsten tijd ook de echtelijke vrede verstoord. De vrouw liep acht dagen geleden uit de woning a»n de Pottenkade hun tegenwoordige verblijf plaats om er niet meer in terug te keeren. Zij verbleef nu bij haar zoon Dejel, in de Heerhejrmanssuisstraat wonend, dan weer bij een zuster of kennis in diezelf de buurt. Plezier wilde zijn vrouw terug hebben. Onophoudelijk doolde hij in de Heerhey- maiiBsuifStraat rond. Zondagavond ontmoet te bij zijn vrouw met zijn stiefzoon Toon Dejel en diens jongeren broeder, Hein. Hij voegde zich bij heo. Aan de woning van Toon gekomen, wilde hij deze binnengaan, evenals zijn vrouw reeds deed. Maar Toon wilde dit niet, ^Mijn moeder mag boven komen, jij niet", zeide hij. De vader ontdeed zich hierop van jas en vest en wilde den zoon te lijf, maar plotseling haalde deze een mes te voor schijn en gaf Plezier daarmee een stoot links in den buik, onder de korte rib. Doodelijk getroffen zeeg Plezier neer. Hij werd door toegeschoten bnrea een wo ning binnengedragenen onmiddellijk werd geneeskundigs hulp ingeroepen. De toe stand van den patiënt werd te gevaarlijk geoordeeld om hem naar het ziekenhuis te vervoeren. De wonde bleek 8 a 4 cM. diep te zijn en met een dolkmes te zijn toegebracht. Binnen een goed half uur was Plezier, die onophoudelijk riep „O mijn vrouw, mijn vrouw I" dood. Het lijk van den verslagene werd naar het ziekenhuis ver voerd. De politie, die spoedig verscheen, nam Toon en HeiD Dejel mede naar het bu reau, waar Toon bekende, den steek te hebben toegebracht. Het mes, waarmee de daad is gepleegd, is zoek. Het is door Hein aan zijn broer ontrakt en wegge worpen. Anderen willen, dat de verslsgene eerst met een mes heeft gedreigd. Wat hiervan zij, een feit schijnt hei, dat Plezier Zondag avond aan een of meer bewoners der Heer- heymanssuisstraat een mes met een wit heft heeft vertoond, zeggendeAls mijn vrouw eist wil, doe ik een moord." Toon Dejel is in hechtenis gehouden. Hij staat zeer gunstig bekend en alge meen wordt zija lot in de buurt betreurd. Een droevig ongeval greep te AMSTERDAM plaals. In het Westerdok waren vier jongens bezig met schuitje varen. Op een gegeven oogenblik sloeg het schuitje om, en de vier jongens te water. Drie verdwenen onmiddellijk in de diepte, de vierde klamp te zich aan het bootje vast. Hij werd door een visscher gered. Tien minuten later werden de drie anderen met dreggen opgehaald. Zij bleken echter reeds overleden te zijn. Van den geredden jongen bevond zich een broer onder de verdronkenen. Het geval heeft in die buurt zeer veel sensatie verwekt. In d« gemeente Vledder (in Drente) en meer bepaald in en om Kolonie VII van de Maatschappij van Weldadigheid, had men al eenigen tijd geleden sporen van een wild zwijn ontdekt en mettertijd werd het dier op verschillende plaatsen gezien. Later werd verteld, dat er twee zwijnen zich in den omtrek ophielden een groot eu een kleiner. Men meende dit te mo gen opmaken uit de verschillende le gten der voetsporen, dio raon in het zand vond afgedrukt. - Nu doöB (le wilde zwijueu ifl uct kreu- pelhout, waar zij zich over dag meestal verschuilen, betrekkelijk weinig schade. Zij leven dan »an eiüels en andero afge vallen boomvruchten, van wortels, insec ten, larven, muizen en, evenals onze tamme zwiinen, van allerlei ander voedsel voor dieren, die minder kieskeurig ziju uitge vallen. Men beweert, dat zij ook slangen verslinden, zoo wei do onschadelijke ring slangen, als de fergiftige addtiB, die bei- d-n op de hooge en boschrijke zandstre ken van Drente en Friesland veelvuldig voorkomen. Erger evenwel is het, dat de wilde zwijnen 's avonds en 's nachts buiten het bosch gaan stioopen. Dun vernielen zij de jonge dennenbeplantiugen, wrotten ia de aardappelvelden orn eu halen de pootaardappels uit den grond, vertrappen de roggtakkers en vreten heele plekken van het zaadrijke gewas op. Daarom werd in de vorige maand, tot tweemaal toe, eene oproeping gericht tot allen, die wecschten deel te nemen aan eane zwijnerij icht op de gronden der Maat schappij van Weldadigheid, ouder leiding van den Direcieur der Maatschappij, den heer Job v. d. Have. De deelnemers wa- reü öf schutters, èl dlijvers. Aan die oproeping werd met graagte gevolg gegevenhoeren jachtliefhebbers zijn zelfs uit Den Haag en Rotterdam naar Frederiksoord overgekomen. Bij den eersten keer is werkelijk een zwijn opgejaagd en onder het oog van de jagers weten te ontkomen. 's Zaterdags voor Pinksteren j.1. zijn we der een tachtig personen naar Kolome VII geweest. Bij gedeelten werden de bosschtn langs de paden afgezet, terwijl eene menig te drijvers het bosch ingingen om het wild op te jagen evenwel zonder ander succes, dan dat men de sporen vau het wild heeft gezien. Een paar dagen later moet weder een zwijn gezien zijn bij Doldersum, naar den kant van Diever. Wie in de Amsterdamsche diergaarde het wilde zwijn gezien heeft, zal opge merkt hebben, dat onze tamme varkens wel wat met hunne stamouders verschillen. Het wilde zwijn is zwartbruin, grof en ma ger. De voorschoften zijn veel hooger dan het achterdeel van den romp. De kop is buitengewoon groot; het zwijn, dat de jagers in Kolonie VII hebben gezien, had een kop van naar gissing 75 c.M. lengte. de boven- en benedenkaak heeft het wilde zwijn een paar slagtanden, die, bo venwaarts gebogen, buiten de lippen ver uitsteken. Deze tanden zijn scherp eo brengen vaak doodelijke wonden toe. Voor den jager is het wilde zwijn een geduchte tegenstander, die zich niet ge makkelijk bemachtigen laat. Het is een krachtig en vlug dier, dat, als het achter volgd wordt, over de boschpadeu en over de vlakten woedend voortrent en daarbij sprongen maakt van meer dan een paar meters. Door de dikte van zijn huid is het moeilijk, hem met een geweerschot doodelijk te treffan. Uit een en ander volgt wel, dat da zwijnenjacht moedige en geoefende schutters vereischt. Dat een wild zwjjn in korten tijdgroote afstanden doorloopen kan, is onlangs ge bleken, toen men ham in de uitgestrekte gemeenten van Drente en Friesland op twee opeenvolgende dagen heeft waargeno men op plaatsen, die meer dan 4 uren van elkander liggen. Schagen, 8 Juni 1898. Zaterdagavond j.1. verga- derde ten locale van den heer A. Visser onze afdeeling der Hollandsche Maat schappij van Landbouw. De voorzitter, da heer C. Asjes, opent de vergadering en de beer C. A. J. M. de Gier, waarnemend secretaris, leest de notulen, die door de vergadering worden goedgekeurd. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de afdeeling Noord-Holland van hst Ned. Paardenstamboek, a. s. Donderdag ten locale van den heer L. van lwuiver alhier te houden, wordt benoemd de heer C. Asjes. Op het schrijven der afdeeling Opmeer, om subsidie vcor de aldaar te houden ten toonstelling, wordt afwijzend beschikt, daar de middelen der afdeeling zulks niet gedoogeu. "Wordt vervolgens medegedeeld, dat op het verzoek, aan 10 verschillende gemeenten gericht, om eene subsidie van f 10 voor de uitbreiding der prijzen voor de rammenkeuring, alleen de gemeenteZijpe goedgunstig heeft be schikt, Op voorstel van het bestuur wordt besloten, de gemeente Zijpe dank te zeg gen voor hare beschikking, maar de gelden niet te aanvaarden, daar de afdee ling dan tevens genoopt zou zijn, aan de voorwaarde te voldoen, waarop het geld is gevraagd, maar waar die ééne bijdrage te gering voor is. Tot secretaris der afdeeling in de plaats vau den heer C. Bijpostdie als zoodanig had bedankt, wordt gekozen de heer de Gier, die evenwel bedankt. Daarna wordt met algemeene stemmen benoemd de heer S. Beman, wien van zijne benoeming kennis zal worden gegeven. Vooraleer de vergadering te sluiten, doet de heer G. Muijs nog eenige belangrijke mededeeliugen omtrent een paar ter lezing aanbevolen boekwerken en brengt de voor zitter eenige hartelijke woordeu van dank eu hulde aan den afgetreden secretarie, den heer C. Bijpost, die gedurende 8 jaren' zijn taak zoo vol toewijding en nauwge zetheid had vervuld. Daarna sluiting. Een heerlijke avond, een mooie tuin, de uitstekende muziek van onze Harmoniekapel en dan nog geen menschen, wc weten nu waarlijk niet meer, wat de Schagers er toe z<l brengen, om uit hun isolement wakker te wordon. De aanwezigen zullen er evenwel niet minder om genoten hebben en zich ge troost hebben met de gedachtede afwe zigen hebben ongelijk; nu, dat is dan ook gelukkig. Met veel genoegen hebben we de ver schillende nummers onzer kapel gevolgd en naar ons idéé is daarvan in een tuin zoo dubbel to genieten de verschillende klauktffecten zijn er zooveel molliger en bekoorlijker, 't Geheel maakt er zooveel meer indruk. Onze kapel heeft dan ook weer een goed geslaagde uitvoering bij de reeds zoovele vorige gevoegd en de heer L.A Schouten heelt het geheel weer met vaste hand het goede pad laDgs gevoerd. Gaarne nogmaals een paar dergelijke avonden in dit seizoen en de kunstlievende leden der kapel zullen er nog meer prijs op beginnen te stellen, een dergelijke vereeniging te kunnen steunen. Dinsdagmorgen geraakte te water eeu kind van P. in de Nieuw- straat- Reeds in zinkenden toestand, werd het opgemerkt door de moeder, die zich te water begaf en het kind van den dood redde. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, TenRaadhuize onzer g e- meente weiden 17 lijsten ingeleverd voor het stellen van twee candidaten voor de a. s. verkiezing van twee leden voor de Prov. StateD, en wel voor de heeren K. Breebaart Jz,, van Winkel, 3; P. Frans Pz., vaa Warmenhuizen, 1 L. C. Kolft, van Wieringen, 1J. Koo- men Hz., van Winkel, 2C. Prins, van Anna Paulowna, 1A. P. Staalman, van Den Helder, 1Th. J. Waller, van Anna Paulowna, 6 en Jb. Zijp Hz van Wieringerwaard, 2. Afloop van de aanbesteding (en behoeve van de Banne en den Polder Schagen, gehouden der, 4 Juni 1898. Btslek begrooting eikenhout f 224.53, grenenhout 1 599.64, somma f 824.17. Heeren Inschrijvers: J. de Boer, Oost- zaan, eikenh. f 220, grenenh. f 510, somma f 730. D, Spaans, Barsingerhorn, eikenh. f 390, grenenh. f 465, somma f 855. rl. J. Conijn, Alkmaar, eikenh. f 348.30,grenenh. f 433.86. sommaf 782.10. Eecen, Oadcarspel, eikenh. f 411.1372, grenenh. f 420.32, somma f 881.457g. G. A, Conijn, Alkmaar, eikenh. f 399, grenenh. f 475, somma f 874. Den laagsten inschrijver gegund. Bestek Straatwerken begrootiug rijatra- ten verstraten 16 ets. per strekkenden M.; rijstraten er uitbreken en tot paardenpad- stiaat maken, 9 ets., en paardenpadstraat verstraten, 6 ets. Heeren InschrijversEvert Krans te Schagen, voor de rijstraten 15 ets., rjjstra- ten er uitbreken en tot piardenpadstraat maken 9 ets. en paardenprdstraten ver- straten, 7 ets., per stekkenden meter. Den laagsten iBschrijver gegund. Bestek Sfcraatzand. Begrootiug f 1.90 per M3. Heeren inschrijversKI. Govers te Schagen f 1.85 per M3.A. Bruin f 1.80 per M3.D. Stolp te Schagen, zand ran deZandvenne, gem, Schagen, f 1.33; nog niet gegund. De heeren/. Overtoom en M. Jongejan alhier zijn beiden benoemd tot onderwijzer bij het R. K. bijzonder on derwijs te Amsterdam. LOOS ALARM! 't Was gisteravond juist tien uur, toen met ratelend geweld de spuit van Lycur gus en even later die van onze vaste brandweer langs de Gedempte Gracht wer den voortgetrokken naar een brand. Waar was de brand In den oven van den nieuwen bakker op de Laagzijde. Vonken vlogen uit den hoogen schoor steen en die vonken waren voldoende, om in het brein van een paar leden van Ly curgus de gedachte aan brand, spuit en blusschen op te wekken. Zoo gauw ala de spuiten voor den dag waren gehaald zoo gauw kouden ze beide ook weer wor den weggeborgen. Om half elf was alles weer ruslig. - Door onze Harmoniek a- pel zal op Zondag 12 Juni a. s. een Volksoonoert gegeven worden in den tuin van den heer C. Broersma, Dus voor een elk vryen toegang. Als gij 10 guldsn bezit, gebruik er dan één om wat goeds te maken, en de andere voor reclame. Men kan iedereen doodpraten, maar geen drukker; de man, die vaudaag letters zet, om morgen tot tienduizenden le spreken, terwijl men maar uiet één praten kan, iat is de vriend, dieu mea sooiig heeft.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2