Boerenmeid, Polei overzicht lor rat. INGEZONDEN. Harenkarspel, 10 Juni '98. Uitvoer naar Engeland. Buitenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. Onze Kermis. Een Fietstocht. Burgerlijke Stand. Gem, l€iSAOKll. Gein. Noord-Scharwonde. Gem. «ode Niedorp. Gem. Barsingerhorn. Predikbeurten. te SCHAOJtil. Ie Anna 1'aulowna. li a r s i n g e r h o r n. Oosterland Doopsgezinde Gemeente liarsingerhom c. a. Schagerbrmr. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Heden overleed plotseling ten huize harer Zuster in de Heer- hugowaard, onze geliefde Bruid, Dochter en Zuster, Mej. PIETERTJE MOSK, op den leeftijd van 39 jaar. Uit aller naam, Jb. STINS. Hoorn, Wieringerwaard, 9 Juni 1898. Gevraagdeen goed kunnende melken, loon 2 gulden per week. AdresWed. J. Blaauboer, zwaait, maar weinig voor hunne belan gen doet! Daarom, Iïeeren Kiezers denkt dat „der Alte August" een rechtschapen staatsburger is, die voor niets bevreesd is en spreken durft voor Uw welzijn. Mij in Uwe gunst aanbevelende groet UEd. met de meeste Hoogachting AUG. KAMPS, genaamd „der Alte August". Herkozen tot Voorzitter van het Be stuur van polder Waarland de heer A. Zut\ tot lid van 't Bestuur van polder Speketer de heer J. Biersteker. Door Mej. Alberdina Wassing, ten huize van Mevr. Van Calcar, Westerkade Groningen, is ge wonnen eene Singer Hand-Naaimachine als prijs op den Jacobs' Homo- ristischenPremië n-S cheurka- 1 e n d e r en wel op No. 5836, het num mer waarop in de vierde klasse der 357e Staatsloterij een der twee hoofd prijzen is gevallen. Daar er nog vele fraaie prijzen onaf gehaald zijn, is het voor bezitters van den Jacobs' Kalender nog wel de moeite waard, eens de volledige trekkingslijst na te gaan, welke voor eenige dagen in dit blad werd opgenomen. Afschuwelijk solide. Onder dit opschrift schrijft de Middelb. Crt. ,We reisden laatst met iemand, die het weten kon, want hij dreef er zelf handel in. Waarin P In het uitsnijdsel van klompenhout. Wij zagen een paar waggons van dat uitsnijdsel en uitboorsel. We vroegen hem opperklompenma- ker als hij was wat men toch met dien afval verrichtteof die de kosten van het vervoer waard waren. Waard vroeg hij met een leuk ge zicht waard, mijnheer Dat gaat al les naar sommige bloemfabrieken, mijn heer, dat hout verandert in meel. Wie weet, of u er al geen pannekoek van ge geten hebt? Hoe ver de man waarheid sprak, ot ons in 't ooitje wou nemen, laten we onbeslistmaar we informeerden ook elders en kregen ook daar ten antwoord Grondstof voor tarwebloem Er was dus een reukje aan. Zou het geen tijd zijn, om van tijd tot tijd de zoogenaamde tarwebloem te onderzoeken, of ze wel vrij is van hout vezel P Dat goedje mag wel zeer solide zijn, maar 't gaat toch niet op als het gebeurt n.1. dat men zijnen klan ten hout geeft voor tarwebloem. Wij betalen belasting genoeg om den staat de middelen te verschaffen, naar zoo'n bedrog onderzoek te doen en indien het bestaat, het te straffen en in 't vervolg te voorkomen." Alweer eene verbetering in de gele genheid tot vervoer naar Engeland van zuivelproducten, bier en versch vleesch. De op Londen varende stoomschepen van de Holl. Stoomboot-Maatschappij, welke eiken Woensdag- en Zaterdag middag, te 12 uren, van de Handelskade te Amsterdam afvaren, zijn thans, naar aanleiding van voorstellen der Neder- landsche Kamer van Koophandel te Lon den, voorzien van ijskamers, welke zon der verhooging van vracht voor het ver voer van deze artikelen beschikbaar zijn. Men meldt ons: De besluiten der „Suikercon ferentie" te Brussel zullen geheim worden gehouden, en zoo zal het nog eenigen tijd duren, eer men beslist weet, of de suikerpremiën al of niet zullen worden afgeschaft. De gunstige kansen voor de afschaf fing moeten veel verminderd zijn. Frankrijk'® houding zal o. a. bezwaar opleveren, omdat dit land wel de directe uitvoerpremie van 3 francs, maar niet de indirecte van 7 francs wil afschaffen, en het wordt betwijfeld, of men op de conferentie den tegenstand van Frank rijk zal kunnen wegredeneeren. Wanneer op het Balkan-schiereiland de eene moeilijkheid na een eindeloos getalm tenslotte is opgelost, dan ver keert in den regel een andere kwestie al eenigen tijd in een stadium van ern stige bezorgdheid. Na lange onderhan delingen hebben de Turken thans 'Ihes- salië ontruimd. Nadat de oorlogsschat ting ten volle aan den sultan betaald was, heeft hij aan Edhem-pacha gelast, de graanschuur van Oost-Europa te verlaten. De vrees, dat de Turk zich voor goed in Noord-Griekenland zou blijven vestigen, is dus niet bewaarheid. Terwijl de zaken tusschen Grieken land en Turkije in 't reine werden gebracht, zijn tusschen Servië en Bul garije weer allerlei moeilijkheden ge rezen. Men vertrouwt te Sofia vorst Milan, die weer oppermachtig in Bel grado gebiedt, blijkbaar niet, en daarom zoekt Bulgarije zooveel mogelijk zijne positie op het Balkan-schiereiland te versterken. Als een uitvloeisel daarvan beschouwt men de samenkomst tusschen vorst Nicolaas van Montenegro en Fer- dinand van Bulgarije te Mazia. In Servië was men bijzonder nieuwsgierig, wat in deze bijeenkomst besproken en besloten was en op echt Oostersche ma nier heeft men zijne nieuwsgierigheid trachten te bevredigen. Den Bulgaar- scheu diplomatieken koerier Nauinof, die de uitkomsten der samenkomst van Mazia naar Sofia moest overbrengen, heeft men op diens doortocht door Ser vië de staatspapieren weten te ontfutse len. Het is te begrijpen, dat deze staatkundige goocheltoer te Mazia een pijnlijken indruk heeft gemaakt. Nadat het bekend werd, dat ook koning Alexan- der van Servië eenigen tijd te Mazia zou komen doorbrengen, heeft vorst Ferdinand in allerijl zijne koffers gepakt. Het plan scheen te bestaan, pogingen aan te wenden, om koning George van Griekenland mede in de onderhandelin gen te betrekken. Yorst Ferdinand is met zijn gemalin onverwacht te Athene aangekomen, om zijne opwachting bij den Griekschen koning te maken. De koning der Hellenen heeft echter blijkbaar uit den jongsten oorlog wijze lessen getrokken en schijnt voorloopig niet van plan te zijn, zich met actieve politiek af te geven. Vorst Ferdinand heeft zoodoende het genoegen moeten ontberen, om zijn koninklijken neef de hand te drukken. Wanneer men van uit Sofia pogingen aanwendt, om het status quo op het schiereiland te verbreken, dan zal zulks zeker wel onder de hooge leiding van Rusland geschieden. Maar dan kan men er ook vrij zeker van zijn, dat spoedig in den een of anderen vorm uit Weenen genegenheid voor Servië zal blijken. Een conflict tusschen de Balkan-sta- ten zou op dit oogenblik de Oostenrijksch- Hongaarsche regeering bijzonder slecht te pas komen. De binnenlandsche moei lijkheden nemen al de aandacht van de regeering in beslag. De tienjarige over eenkomst tusschen Oostenrijk en Honga rije is nog altijd niet gesloten. Zoolang de handels- en financiëele verhouding tusschen beide rijksdeelen niet geregeld is, blijft de vrees voor een tolstrijd bestaan, die tenslotte de ontbinding der monarchie tengevolge zou hebben. Wil evenwel graaf Thun de „Ausgleich" met Hongarije tot stand brengen, dan moet hij op den steun eener belangrijke meerderheid in den Rijksraad kunnen rekenen, vrat bij het verschil, ontstaan door de bekende taalverordeningen van graaf Badeni, thans onmogelijk is. Zoo wordt de Oostenrijksche politiek feitelijk beheerscht door de taalkwestie in Bohemen en Moravië. De Duitsche afge vaardigden willen vóór alles eene wettelijke regeling van het taalgebruik en daar de liberale en clericale Duitschers in den taalstrijd aan ééne lijn trekken, is de regee ring tot onmacht gedoemd. Neemt men in Oostenrijk eene toenemende verwij dering tusschen de staten waar, in andere landen weer trachten de deelen zich nauwer aaneen te sluiten. Tot heden hebben de verschillende Staten van Australië elk hun eigen ko loniaal bestuur. Aan het hoofd der regeering staat een gouverneur, die door het moederland benoemd wordt. Deze hooge ambtenaar wordt bijgestaan door een uitvoerenden Raad van 5 per sonen en een wetgevende vergadering, die bij algemeen stemrecht wordt benoemd. Door dit parlement worden alle koloniale aangelegenheden behandeld. De gouver neur bezit namens de Koningin het recht van vete. Sedert 1889 zijn er stemmen op gegaan, die een nauwere aansluiting tusschen de verschillende Staten met kracht bepleiten. Tusschen de gevol machtigden van Nieuw-Zuid-Wales, Vic toria, Tasmanië, West- en Zuid-Australië is thans een wet ontworpen, waarbij de vereenigde staten van Australië wor den gesticht. Alleen Queensland heeft zijne medewerking tot den Statenbond niet willen verleenen. De grondwet van dezen staat der toekomst bevat onder meer de volgende bepalingen De wetgevende macht berust bij de Koningin van Engeland en het parle ment van Australië, dat uit een Senaat en een Kamer van afgevaardigden be staat. De leden dezer beider lichamen worden gekozen door het algemeene, di recte, geheime stemrecht in de Staten, die tot den Bond zijn toegetreden kie zers en verkiesbaar zijn allen, die 21 jaar oud zijn, drie jaar in Australië heb ben gewoond en het burgerrecht heb ben verkregen. Iedere staat wordt ver tegenwoordigd door zes senatorenhet aantal afgevaardigden wordt bepaald naar het aantal inwoners. Alle afge vaardigden ontvangen eene jaarlijksche toelage van 400 pond sterling. De uitvoerende macht wordt opgedra gen aan een ministerie van 7 leden, die deel van een der beide lichamen moeten uitmaken. Aan het hoofd van den Bond zal een gouverneur-generaal staan, die door de Koningin wordt be noemd. De hoogste rechterlijke macht zal in handen van een Bondsgerechtshof worden gelegd. Alleen in enkele be paalde gevallen is een beroep op de ko ningin mogelijk. Alle douane bepalin gen vervallen tusschen de aangesloten staten. Deze Unie opent voor het vijfde werelddeel een nieuw tijdperk in zijne geschiedenis, dat waarschijnlijk afgeslo ten zal worden met de onafhankelijk heidsverklaring. Gelijk eenmaal de Vereenigde Siaten van N.-Amerika voor Engeland verloren gingen, zoo zal ook eens voor den Statenbond van Australië het uur van volle zelfstandigheid slaan. De Angel-Saksische volken zijn niet ge boren, om bevelen van buiten de grenzen te ontvangen. Binnen een eeuw komt Australië met zijn Monroe-leer en verkon digt met donderenden mond Australië voor de Australiërs. Zou Amerika na den afloop van den oorlog zich consequent aan zijn Monroe- leer houden? Of zou de verzoeking, om de Philip pijnen of de Carolinen in te palmen, zoo groot kunnen zijn,dat ook daar de praktijk boven de theorie gaat P Mogelijk is het ook, dat men zich te Washington binnen de perken van zijn afgebakend gebied houdt en zich met Portorico tevreden stelt. De Philippijnen schjjnen niet in alle opzichten eene begeerlijke kolonie te zijn. Met de halfwilde inboorlingen is weinig te beginnen en vrij zeker zouden zij zich spoedig tegen den nieuwen ge bieder verzetten. Het is den opstandelin gen op de eilanden dan ook meer te doen om een Republiek te vestigen, dan om onder de sterrenvlag te staan. Voor Spanje zijn de eilanden in alle opzichten als verloren te beschouwen. In de laatste dagen heeft de krijg voor Spanje ook in de West-Indische wateren eene nadeelige wending genomen. Zeker is het, dat het eskader van admiraalCervera in de baaivan Santiago is opgesloten. Daar wordt het nu vanuit zee en te land bestookt. Na een hevig bombardement hebben de Amerikanen de beschermende forten aan den ingang der baai verwoest, zoodat hunne vloot thans aanmerkelijk dichter de kust kan naderen. De schepen in de baai begin nen reeds door het uitstekend bediende Amerikaansche geschut te lijden. Vol gens eene opgave van den Spaanschen admiraal werden officieren en manschap pen op de „Reine Mercedes" gedood, vol gens Amerikaansche berichten zou zelfs die bodem geheel verlaten zijn. Ten Oosten en ten Westen op 10 ik 15 K.M. afstands hebben de Amerikanen troepen aan wal gezet, die straks, in vereeni- ging met de inboorlingen, de stad van de landzijde zullen insluiten. Volgens een telegram van heden heelt reeds een treffen tusschen de Ameri kaansche en Spaansche troepen plaats gehad, waarbij de Spanjaarden de ne derlaag zouden geleden hebben. Als Santiago over enkele dagen binnen een gordel van ver dragende vuurmon den ligt ingesloten, dan zal de baai een Sedan voor de Spaansche vloot worden en met dé vernietiging zijner vloot is Spanje geheel aan de genade van zijn vijand overgeleverd. Aan de eer is voldaan en om nu nog te redden wat mogelijk is, gaan er van officiëele zijde in Spanje reeds stemmen op, die verkla ren, dat de tijd voor de mogendheden is gekomen, om tusschen beide te komen. Men mag aannemen, dat reeds onder handelingen in die richting worden ge voerd. Waarschijnlijk zal Sagasta gaarne een billijk makelaarsloon voor de te verleenen diensten beta len, wat o. m voor Duitschland zou be staan in een vlootstation in de Middel- landsche Zee en een kolendepöt op de Soeloe-eilanden (bij de Philippijnen). Ten slotte zou dan hier ook weer ge vochten worden om de beenderen, waar derden mee heengaan. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven Mijnheer de Redacteur! Beleefd wordt in uw blad plaatsing ge vraagd voor onderstaande regelen. In vele dorpen en gehuchten hebben de schoolgaande kinderen in de Paasch- en Pinksterweken een volle week vacantie. Is' iet alzoo in de Moerbeek, gem. Nieuwe Niedorp. De geachte hoofdonderwijzer van eerstge noemde plaats houdt in de zomerdagen drie achtereenvolgende weken vacantie en geeft daardoor aan de Moerbeeker ouders en kin- deren de gelegenheid tot een binnen-ot bui tenlandsch reisie. Dit zij zoo. Doch waarom of bedoelde onderwijzer in de gepasseerde Pinkster week .bovendien" nog vier volle dagen vacantie hield en slechts twee dagen onderwijs gaf, is een vraag, die bij vele ouders in de Moerbeek is opgerezen. Eenige van de ouders herinneren zich, hoe in eene raadsvergadering te Nieuwe Niedorp door een geacht raadslid gewezen werd op het verstellen van een enkel schooluurtje te N. Niedorp, en hoe dat als willekeurig rond springen met het onderwijs werd gekwalifi ceerd. Langs dezen weg de belanghebbenden te wijzen op het willekeurig rondspringen met het onderwas in de Moerbeek, is de bedoe ling van de inzenders van die stukje. Waarvoor bjj voorbaat onzen dank voorde opname. Eenige ouders van schoolgaande kinderen uit de Moerbeek. Schagen, 11 Juni 1898. Programma van het Volksconcert, te geven door Scha- gens Ilarmoniekapel op Zondag 12 Juni, in de tuin van den heer C. Broersma 1. Miss Mary, Marsch, L. Unrath 2. Mignonnette, Ouverture, M. Bauman 3. Margaretha, Tyrolienne, L. A. Schou ten 4. Im Dammerlicht, Walzer, C. Faust; 5. The Strand, March, Jos. Gung'16. Potpourri over Volksmelo dieën, J, Renaud 7. Een bal bij den Minister, E. Jouberti8. The Was hington Post, M. Souza. Er komt meer op onze kermis dan de reeds aangekondigde stoomdraaimolen zeker komt er op het land van den heer Roggeveen nog een „Luchtschoinmel heel uit Dortmund en hoogstwaarschijn lijk een Duitsch paardenspel. Op de markt is ruimte gekocht voor de plaat sing van eene groote paradeteut, wier eigenaar dan eens schrijft: „ik kom", en later weer„ik kom niet." Een ge deelte van het staangeld is echter al bij den ontvanger, waarom er meer kans is, dat de man wel, dan dat hij niet komt. 't Is voor onze kermis te wenschen. Donderdag werd de Wel- Eerw. Zeergel. heer Albertus Franciscus van der Voorden in een plechtig lof al hier door den deken van Alkmaar als pastoor der R. C. Parochie geïnstalleerd. Woensdag vergaderde ten raadhuize alhier de sub-commis- sie voor het schoolfeest, tijdens de inhuldigingsfeesten alhier te houden. In deze commissie hebben alle on derwijzers zitting, zoodat door samenwer king van allen iets goeds kan tot stand worden gebracht. In beginsel is besloten, na de voor middaggodsdienstoefening een optocht te houden van schoolkinderen met mu ziek voorop en getooid met onderschei dene vlaggen en banieren. De optocht zal de volgende route volgen Marktplein Meijer Berkhouwer Laan De Nachtegaal Visser Laagzijde Markt. Het marktterrein zal gedeeltelijk als speelterrein worden ingericht. Onderscheidene wedstrijden om fraaie prijzen en premie worden in het voor uitzicht gesteld, benevens krentenbrood, koek, chocola, limonade, gedenkpen ningen enz., en zoo mogelijk een flinke draaimolen, waar de kleinen voor niets in kunnen draaien. Als alles gebeurt zooals de commissie dat wenscht, belooft het schoolfeest van 1898 voor de kinderen een heerlijk feest te worden. Een fiets gaat snel, een fiets gaat vlug, Een fiets gaat als een vogel, Een fiets, door kenners voortgestuurd, Snelt weg gelijk een kogel. Maar wie de fiets geen meester is, Het ding niet kan regeeren, Gaat langs den weg, is die wat breed, Als dronkenman laveeren. Is 't 't wegje smal en 't graspad smal, En loopt ei langs een grachtje, Dan is het regel, dat de weg Zich gauw ontlast van 't vrachtje. Een enkel steentje richt de fiets Naar het nat aan een der zijden, En hoe de leerling zich ook weert, Een bad is niet te mijden. In minder dan een oogenblik En eer het is te keeren, Haalt hij of zij in gracht of sloot Een lekker nat pak kleeren. Dat ondervond ook Donderdag Een juffrouw hier uit Schagen, Die, als zoo menig meisje thans, Aan 't fietsen zich ging wagen. Zij snelde lustig langs den Hoep Naast het weiland van de Pater Maar raakte 't kwam weer door zoo'n [steen Met fiets en al te water. Dus, meisjes, knapen, als je fietst, Zoekt bij het fietsen leeren De allerbreedste wegen uit: Je houdt dan droge kleeren. Ingeschreven van 8—10 Juni 1898. Geboren: Simon, z. v. Aris Houtkooperen van Maartje Asjes. Ondertrouwd GetrouwdGeene. Overleden Ingeschreven van 1—31 Mei 1898. Geboren8 Mei. Marijtje, d. v. Jan Duur en van Aaltje Ongeler. 25 dito. Dirkje, d. v. Klaas de Jong en van Grietje Sterk. Gehuwd: 5 Mei. Ariën Swager, weduw naar van Trijntje Barten, oud 60 jr.,en Antje Jonk, weduwe van Arie Aarsen, 57 jr. 7 dito. Pieter Dujjneveld, oud 30 jr. en Marijtje Grootes, oud 27 jr. 10 dito. Cornelis Lange- dijk, oud 23 jr. en Geertje Goudsblom, oud 22 jr. 21 dito. Hermanus Kamper, oud 26 jr. en Neeltje Kraakman, oud 25 jr. OverledenNeeltje Slooves, echtgen. van Klaas Slotemaker, oud 76 jr. Ingeschreven van 1—31 Mei 1898. Geboren7 Mei. Dieuwertje Antje en Willem, d. en z. van Willem Semeins en Trijntje van der Hoek. 8 Mei. Jacobus, z. v. Johannis Predericus Beemsterboer e v. Geertruida Glas. 9 Mei. Maartje, d. v. Gflsbertus Kuiper e. v. Trijntje Leek. 12 Mei. Pieter, z. v. Pieter Smit e. v. JohannaSchol- leê. 29 Mei. Aaltje, d. v. Aldelt Moras e.v. Maartje Zut. OndertrouwdGeene. Gehuwd; 1 Mei. Jan Siewertsen en An tje Bregman. 5 Mei. Klaas Stoop en Trijn tje Blank. Overleden.- 27 Mei. Dieuwertje Antje Semeins, d v. Willem Semeins e v. Trijntje van der Hoek, oud 20 dagen. Ingeschreven van 1-31 Mei 1898. GeborenCornelis Nicolaas, z. v, Jan Slikker en Marritje de Haan. Josina Pe- tronella, d. v. Pieter Pool en Josina Petro- nella Schreuders. Maria Jantina, d. v. Geert Holle en Ida Bakker. Gehuwd: Dirk Bijl en Neeltje Koorn. Mattheus Dekker en Aagtje Konijn. Arie Schouten en Jannetje Bouwen. Pieter Bood en Aafje Schermer. Cornelis Kistemakeren Anna Maria Bood. Simon Horst en Aaltje Oostmetjer. Jan Stark en Catharina Wage- maker. Overleden: Antje Zwaag, 76 jr., weduwe van Geert Geers. Johann Hermann Hage- mann, 61 jr. echtgen. van Anna Marie He- lene Margaretha Yögo. Cornelis Bakker, 73 jr. wed. van Elisabeth Urlina. Aagtje Hol- lenberg, 3 weken. Hervormde gemeente De Godsdienstoefeningen beginnen dei voormiddags O", uur. 12 Juni Geen dienst. 19 JBnj Ds. van Kluijve. 26 Juni Geen dienst. Herv. Gemeente Gedurende de maand Juni geen dienst op 12 Juni, overigens telkens 's voorm. half tien dienst. Hervormde Gemeente, De golsd.-offei.ingen beginnen om O1^ uur. 12 Juni Ds. v. Meur», (doop). 19 Juni Ds. v. Meur». 26 Juni Geen dienst. (op W i e r i n g e n.) 26 Juni (voorm.) Ds. v. Meurs. 12 Juni Barsingerhorn Ds. Kooiman. Hervormde Gemeente 12 Juni, des namiddags, Ds. W. Bax Jr. 8CBAGEN, 9 JUNI 1898. Aangev.: 3 Paarden 80.— a 100. 3 Slieren 50.— a 70. Osien a 10 GeldeKoeion(magere),100.— a 130 20 Vette Koeien 45 Kalfkoeien Vaarzen ,150— a 190. „100;— a 207.50 -a 15 Nuchtere Kalveren 6— a 17.— 50 Sebapen (magere) 12.- a 18. - 100 Schapen (vette) II 14— a 23.- 75 Overhouders 15— a 22— 700 Lammeren 6— a 11.— 10 Bokken en Geiten 9 1 a 6 44 Varkens (magere) n 13.— a 15— 44 Idem(vette) per K.G. n —.34 a —.38 35 Biggen 6.— a 9.— 12 Konjjnen .15 a —.30 20 Kippen f .40 a -.60 800 Kilogr. Boter IJ —.85 a —.95 500 K. G. Kaas ii —.40 a —.50 10000 Kipeieren 9 2.25 a 2 75 9000 Eend-Eieren 2.90 a HOORN, 9 JUNI 1898. Kleine Kaas, hoogste prijs f 26.Com missie f23.—. Middelbare f Hooikaas -aangev. 213 stapels, wegende 67890 Kilo. ALKMAAR, 10JUNI 1898. Aangev.: GranenH.L ais H.L. Tarwe f a f—H.L. Rogge, f .- a f HL. Gerst f a 1 H.L. id chev. i af 32 HL. Haver f3.621/, f4.10. HL. boonen: Paarden f a f 6 Brnine id. t 8.— a f 9 Citroen- f a f Duiven f —.-af—.— Witte-f -.- a -.- HL. Kanarie*, f H.L. Mosterd zaad rood, f a f HL. geel t a HL. Karwijzaad f 11.— HL. Blauw Maanzaad f a 6 HL. Erwten: Groene f 14.— a f Grauwe f 14- a f 20.—. Val» f a f ALKMAAR, 10 JUNI 1898. KaasAangevoerd 500 stapels, wegende 190.000 K. G. Prijs voor kleine t 25, Commissie f 23.50 Middelbare f 24 50 Handel goed. ZAANDAM, 9 JUNI. Kaas: Aange voerd; 11 stapals kleine. Hoogste prijs f 22.-. EDAM, 9 Jnni. Aangevoerd 97 stnks boter, per 5 Hg. 46 a 52® ct. Kipeieren f3.a f3.25 p. 100 stnks. 126 Lammeren. Prijs f6.25 a (10 50. ENKHUIZEN, 8 JUNI. 1898. Heden werden aangevoerd26 stapels kaas, prils (25.- per 50 K.G. De prijzen der zaden waren els volgt Karwijzaad f 11.50 a 1 Mosterdzaad f 15.— a f 16.50 Maanzaad f 15.— ai—.— Groene erwten f a Vale erwten f a Wijker Valef a -. Grauwe erwten f 14.— f 17.- Bruine boonen f 8.50 A 9.— Paardenboonen f5.— a 6.—. Platte boonen a Gerst f 4.50 5.— Haver f3.50 a 4.25. Aangev.: Vette Varkens f —.17 a —.19 per KG. Magere Varkens f 13.— f 23.— p. st. Biggen f 7.— a 10.— Scha pen f 14.— a 24.50Lammeren (7.— a 12.— Konijnen f .55 a f 1.10. Kippen f —.75 a 1.40 per stuk. Eieren f 3.— a f 3.50 per 100 stnks. Boter 1 0,52' a f 0.50 per kop Eenden f—a f Meeldijk, Barsingerhoru.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2