een (linke Knielt, Verwin BiieilatM Kiem. Gevraagd Belastingkantoor Schagen. Egmond-binnen. GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten. te Anna Paulowna. B arsiiigerhorn. Haringbuizen. Doopsgezinde Gemeente Itarsingerhorii c. a. Oosterland Burgerlijke Stand. Gem. Züpe. Marktberichten. ADVEBTENTIEN. De Heer en Mevrouw DE LANGE- Denijs berichten de geboorte van een dochtertje. Amsterdam, 27 Juni 1898. Aan allen, die gedurende de onge steldheid en bij het sterven van mijn innig geliefd dochtertje Alida Ma- r i a blijken hebben gegeven van hun ne belangstelling en deelneming, be tuig ik mijn liartelijken dank. Inzonderheid aan den WelEd. Heer Dr. Jac. KEIJSER te Dirkshorn, die met de meeste zorg mijn kind ge durende hare ziekte heeft bijgestaan. A. DE GEUS, W ed. Jc. Bakker Jbz. St. Maarten, Stroet, 29 Juni. in de kaasfabriek bij D. SLIKKER, te Barsingerhorn zer gemeente te vinden, zoodoende acht ten B. en W. een portret het meest gewenscht en stolden daarom voor, een reproductie aan te schaffen van het portret der koningin gemaakt door Thé- rèse Schwartze, datf 50 zal kostea. Op voorstel van den heer Hoogschagen wordt dit aan B. en W. overgelaten. Wordt voorgelezen een adres van de commissie voor de kroningsfeesten, waarin mededeeling wordt gedaan, dat het pro gramma, dat vastgesteld is, kosten van f 1230.met zich zal brengen, terwijl f 830 aanwezig is, waarom de commis sie met het verzoek komt, om f 400 beschikbaar te stellen van gemeentewege. Do meerderheid van B. en W is te gen het toekennen van een subsidie van f 400 en vindt een bedrag van f 250.voldoende. Voorzitter moet evenwel persoonlijk bekennen, dat bij het zuinig vindt, wanneer eea dergelijk bedrag wordt toegestaan, daar Schagen aan zijn traditie verplicht is, op waar dige wijze feest te moeten vieren,en hij het daarom voor den goeden naam van Scha gen noodig acht, dat de f 400 wordt toegestaan hij hoopt dan ook, dat de raad het voorstel van B. en W. zal ver werpen. De heer Reogschagen trekt een verge lijking met Amsterdam, waar f 60000 wordt gegeven en als in verhouding der inwoners Schagen evenveel zou wil len geven, zou datf 330 moeten zijn; en spr. vindt het volstrekt niet noodig, dat hier meer wordt gegeven dan in Am sterdam en oordeelt f250 daarom genoeg. De heer Vader is van oordeel, dat hier en daar op het plan der feestcomm. nog wel iets zal kunnen worden be zuinigd en wijst er met nadruk op, dat de f 400 niet uit eigen geldmiddelen kunnen worden bekostigd en daarvoor een leening zal moeten worden gesloten; en hij acht den raad niet gerechtigd, dat te doen, te meer, daar door de schrapping van een enkelen post op de begrooting der commissie het feest niet minder waardig zal worden. Voorz. licht in, dat in de feestcom missie lang en breed is overwogen, de zaak te bezuinigen, door b.v. een vuur werk af te steken dat in een i/i uur in afgeloopen, maar dan zou de gemeen te toch zedelijk verplicht zijn, de open bare gebouwen te verlichten en dat zou nog duurder zijn en van die verplichting zegt voorz., zullen we ons moeilijk kun ne ontdoen. De heer Vader meent, dat op don post „verlichting" wel iets kan worden bezui nigd, b. v. door het groen weg te laten; hij acht dit evenwel niet in den raad thuis, dat is het werk der feestcommis sie, maar wil daarmede zeggen, dat op den eenen of anderen post wel wat te bezuini gen zou zijn. De heer Meurs meent, dat uit het wei nige teekenen op de lijsten de weinige animo der ingezetenen blijkt voor dit feest en meent, dat de raad dan maar niet gerechtigd is om te zeggen o, om dat er zoo weinig wordt geteekend zul len wij het maar doen. Voorz. betwijfelt, of die redeneering wel juist is, hij meent, dat het teekenen der in woners geen afspiegeling is van het weinige animo voor het feest. Spr. meent dit, zooals hij in zijn advies zeide, te mogen toeschrijven aan de vele feesten en zoo doende aan de vele offers, die van de in woners zijn gevraagd. *De heer Vlaming wijst er op, dat het groen bij de verlichting-versiering niet kan worden gemist, daar het dan een hekken- en palenboel zou worden. De heer Roggeveen oordeelt het gezegde van den heer Vaderdat een subsidie van f 400.niet uit eigen middelen zal kunnen worden betaald, zwaar we gen. Als dat het geval is, zou spr. er tegen opzien, f 400.te geven, anders zou dat niet het geval zijn. Met twee tegen negen stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen en f 250.aan de feestcommissie toe gestaan. Tegen stemden de heeren Van der Maaien en Vlaming. Bij de rondvraag informeert de heer Roogsehagenof de timmerloods op de oude begraafplaats daar nog langer zal blijven staan en het terrein weder in orde zal worden gebracht. Voorzitter doet mededeeling, dat den heer Lammerts is aangezegd, de loods binnen 3 maanden op te ruimen. Hierna gaat de raad in comité. Het is ons gebleken, dat er omtrent het rechtsgeding tusschen den polder Schagen en dien van Burghorn verkeerde voorstellingen bestaan. Ziehier de kwestie De Schagerpolder ontvangt zijn wa ter door het Schagerwaarder sluisje uit de Ringsloot. Hij betaalde daarvoor aan de Uitwaterende Sluizen per jaar f 318. De polder Burghorn ontving weer zijn water door een duiker uit het Schagerwiel. Burghorn betaalde daarvoor aan Schagen 25 gld. per jaar. Toen de Scha gerpolder het recht tegen den 20sten penning had afgekocht, meende hij met Burghorn een nieuwe over eenkomst te moeten sluiten. Burg horn is 293 H.A., 80 A., 32 c.A. groot, Schagen 1544 H.A., 22 A., 80 c.A. Schagen is derhalve 53 maal groo- ter dan Burghorn. Het polderbestuur van Schagen meende nu, dat Burghorn een 53ste deel van de lasten behoorde te dragen, die daardoor van 25 tot 60 gulden zouden stijgen. Burghorn nam met dat voorstel geen genoegen en hield zich aan de bestaan de conditie. Daarop sloot Schagen den duiker in het Wiel, waardoor de water toevoer voor Burghorn werd afgesneden. Burghorn deed nu Schagen een proces aan, dat verleden week ten nadeele van Burghorn afliep. Met 1 Augustus worden opgeheven de belastingkantoren Schagen, Zijpe en Wie- riugeu en ingesteld een kautoor Schagen voor do gemeenten Schagen, St. .Maarten, Barsingorhorn, Zijpe, Petten en Callants- oog en een kantoor Anna Paulowna voor de gemeenten Anna Paulowna, Wieringen en Wieringerwaard en be noemd tot ontvanger te Schagen de heer II. feisser, thans te Zijpe. Terwijl de werkman van Mej. de Wed. Kraakman te Egmondermeer een kalf uit eene sloot haalde, dat een paard hieriu geworpen had, viel de moeder van den drenkeling den man onverwachts aan en mishandelde bom zoodanig, dat hij naar het St. Elizabethsgesticht te Alkmaar is vervoerd. De landbouwers over wonnen. Al het werk, al de vergaderingen van de aan den Lailgedijk geves tigde, uit 650 leden bestaande Land- bouwvereeniging, in zake de afschaffing der overtallen, zijn vergeefsch geweest. Ook de handelaren hadden zich vereenigd voor het behoud dier overtallen. De groentenveilisgen zijn begonnen en de handelaren zijn als overwinnaars uit den strijd teruggekeerdzij willen voor 100 bos wortelen er 104 ontvangen en de bouwers hebben moeten toegeven. Tel. Op de vergadering, die Zondagnamiddag te twee uur bij den hr. W. Smit te Winkel zou plaats hebben en waartoe de ingezetenen bij aanplakking waren uitgenoodigd, ter bespreking van de a.s. Kroningsfeesten, waren slechts 6 personen aanwezig. Deze geringe opkomst zal zeker toegeschreven moeten worden aan de Schager Kermis en aan de hevi ge donder- en regenbuien, die 't voor velen onmogelijk maakten, om zich bui ten te begeven. Naar we vernomen heb ben, zal Donderdag a.s. de vergadering nogmaals plaats hebben. Provinciale Staten van Noordholland. Ged. Staten stellen voor een subsidie te verleenen van f 3000, ten behoeve van de verbetering van Rijkswege van de aanlegplaats van den „Oever" op het eiland Wieringen. "Wel ziet het col lege de noodzakelijkheid daarvan niet in, doch ook de gemeente Wieringen ver leent eenzelfde subsidie, en de Minister wil de uitvoering vanwege het Rijk be vorderen, onder voorwaarde, dat de pro vincie deze subsidie verleent. Vergadering van den raad der gemeente Oude Niedorp, op Dinsdag 28 Juni '98, 's voorm. 10 ure. Tegenwoordig alle leden met den voorz., den heer A. Wonder Pz., burgem. De voorz. opent met een welkom de vergadering, waarop de notulen der voorgaande worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Bij monde van den Voorz. wordt me degedeeld, dat Burgem. en Weth. heden de boeken en kas van den gemeente ontvanger hadden nagezien, waaruit hun was gebleken,dat de som der ontvangsten bedroeg f 12294.68, die der uitgaven f 11752.125, zoodat eeD batig saldo van f 542.555 geconstateerd moest en ook kon worden. Hierna worden opgesomd de posten die op de begrooting voor 1897 zijn overschreden met een grooter of kleiner bedrag totaal groot f 372.965 Men besluit onder goedkeuring van H.H. Gedeputeerde Staten, het evenwicht te herstellen, door een gelijk bedrag af te schrijven van posten, die tot een hooger bedrag zijn geraamd, dan noodig bleek te zijn. Tevens zal aan Gedeputeerden goed keuring worden gevraagd op het b~sluit om eenige betalingen, tot een bedrag van f81.18, te rangschikken onder de „on voorziene uitgaven", waarvoor op de be grooting van gezegd dienstjaar 1897 een som van f103.145 is uitgetrokken. Vervolgens deelt de voorz. mede, dat gebleken was, dat de schutdeuren in de sluis aan het Verlaat vernieuwd moeten worden. Bij het onderzoek, door B. en W. met deskundigen ingesteld, was voor nieuwe deuren f 450 en voor noodzake lijk metselwerk 160 geraamd. Voorz vraagt nu namens B. en W. machti ging om dit werk uit te voeren, als het gemeentebestuur te N. Niedorp, (welke gem. de helft in de onderhoudskosten bijdraagt) daartegen geen overwegende bezwaren heeft. De raad heeft zich echter sedert eenigen tijd afgevraagd, op welken grond de gem. Nieuwe en Oude Niedorp verplicht kun nen zijn een werk te onderhouden, waarvan eigenlijk de eigendom (en mitsdien de onderhoudskosten) thuis behoort bij een waterschap. Wijl men te O. Niedorp geen bewijzen voor die verplichting heett kunnen vinden, is de Raad niet gretig in het verleenen der machtiging tot uitvoering van de noodi- ge herstellingen. De heer Rille, aannemende, dat de gemeenten voor het onderhoud moeten zorgen, zou, liever dan 'dadelijk de" noo- dige herstellingen te doen plaats hebben, pogingen in het werk willen stellen, die er toe kunnen leiden, dat een of ander groot waterschap eigendom en onder houd overneemt. Temeer is spreker genegen met de herstelling nog wat te wachten, omdat hij, alhoewel geen nauwkeurig onderzoek ingesteld hebben de, ook op grond van andorer meening, oordeelt, dat de deuren etc. vooreerst nog geen gevaar opleveren. Nu bij deskundigen verschil van mee ning bestaat omtrent de al of niet noodzakelijkheid Yan een spoedige ver nieuwing der deuren, stelt voorz. voor, opnieuw een nauwkeurig onderzoek te doen, waarbij de heer Rille wordt uitge noodigd tegenwoordig te zijn, en voorts B. en W. van N. Niedorp uit te noodigen, ook vergezeld van een deskundige, dat onderzoek bij te wonen. Tevens zou dan de kwestie „onder houdsplicht" en „overdracht der sluis" kunnen worden besproken. De Raad vereenigt zich gaarne met het voorstel van den Yoorz. Hierop wordt de openbare zitting ge sloten en gaat men in comité ter behan deling van reclames tegen den hoofdelij- ken omslag. Vergadering van den Raad der gemeente Haringcarspel, gehouden op Dinsdag 28 Juni 1898. Tegenwoordig alle leden (één vacature). 1. De vergadering wordt door den voorz. geopend, waarna de notulen van de vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. 2. De Voorzitter deelt mede a. dat bij de op 24 dezer gehouden verificatie der kas van den Gemeente ontvanger aanwezig is bevonden een bedrag van f 1048.83 en dat op dien dag nog te vorderen was eene som van f 322, wegens landhuur van 1897. b. dat de heer C. Groot is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in deze gemeente, in de plaats van den heer A. Borat. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Wordt overgegaan tot de benoe ming van eene onderwijzeres aan de school te Waarland, waarvoor de vol gende, door Burgemeester en Wethouders opgemaakte, voordracht wordt overgelegd: 1. C. H. H. Schaafsma, Harlingen. 2. W. Hooijveld, te Enkhuizen. 3. W. Kliphuis, te Sappemeer. Met algemeene stemmen wordt be noemd mej. Schaafsma. 4. De Voorzitter zegt, dat door deze benoeming, die zoo mogelijk met 1 Juli a. s. ingaat, de diensten, door mej. de Winter verleend, overbodig zullen worden en stelt derhalve voor, aan haar als onderwijzeres voor de nuttige handwerken te Waarland op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen, onder dankbetuiging voor de diensten, door haar aan het onderwijs aldaar bewezen. Hiertoe wordt besloten. De Voorzitter merkt hierbij nog op, dat mej. de Winter gedurende den tijd, dat zij in 't Waarland werkzaam is ge weest, voor de daarvoor genoten jaar wedde pensioen-bijdrage heeft moeten betalen, te zamen ongeveer f 25.be dragende, welk bedrag hij zou willen voorstellen, aan haar terug te geven. Ook dit voorstel wordt aangenomen. 5. De Voorzitter deelt mede, dat de rattenverdelging tot heden een uitgaaf heeft gevorderd van f 137.90 en dat hij het wenschelijk zou achten, de premie betaling te doen ophouden, aangezien er nu zeer weinig meer worden gevangen en ook niet meer geklaagd wordt over deze dieren. De heer Govers ondersteunt dit voor stel, wijl degenen, die op ratten jacht maken, schade toebrengen aan de te velde staande gewassen. Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten, na Zaterdag 2 Juli a. s. geen premie meer te betalen. 6. Tot hooisteker wordt in plaats van den heer C. Tesselaar Pz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, benoemd de heer P. Tesselaar Pz. 7. Wordt aan de orde gesteld de benoeming van een telephonist, waar voor zich hebben aangemeld de volgen de sollicitanten K. IJff, C. v. d. Hoek, G. NieuweDhuijs en mej. Alida Meijer Drees. Voorts heeft de brievengaarder A. Smit heden nog een verzoek inge zonden, om ook als sollicitant te worden toegelaten. Hij schrijft, niet vroeger te hebben kunnen solliciteeren, wijl eerst eene regeling moest worden getroffen omtrent zijn dienst als brievengaarder, aangezien hij zich, zonder dat eene wij ziging werd gebracht in zijne werk zaamheden, zich niet dan met schade voor de telephoon zou hebben kunnen aanmelden. De voorz. zegt, dat het Hoofdbestuur der posterijen er prijs op stelt, dat posterij en telephonie vereenigd wor den en is van oordeel, dat wanneer daar aan niet wordt voldaan, wellicht vertra ging is te duchten in de plaatsing der palen. De heer Keesom beaamt dit wel, doch zou het anders beter achten, een der andere sollicitanten te benoemen, het is, zegt spr., eene betrekking, die door alle sollicitanten kan worden waargenomen en hunne positie zou allicht verbeteron. De heer Groot vraagt, of de benoe ming van een ander dan den brieven gaarder meerdere uitgaven vereischt, waar op de voorz. ontkennend antwoordt. De heer Bijpost zegt: de sollicitatie van Smit is te laat ingekomen en wan-j neer wij nu hem benoemen, staan wij tegenover de anderen niet op een zui ver standpunt. De voorz. bepleit de sollicitatie van den heer Smit door te beweren, dat deze niet kon solliciteeren alvorens eene re geling was getroffen, die hem in staat stelde te solliciteeren zonder vrees voor schade, en, zegt spr.daar is mijns inziens de geschiktste plaats, dan worden over eenkomstig den wenseh van hoogere au toriteiten deze takken van dienBt veree nigd. De heer Schoorl zegtSmit was te laat, doch wanneer wij, wat de benoeming betreft, afhangen van de post- directie, dan *ijn wjj gebonden. De heer Keesom zegtSmit was een maal te laat en nu is het niet eerlijk, hem nog als sollicitant too te laten, en het zou ook aanleiding kunnen geven tot misbruiken, want wat geeft dan het stellen van een termijn voor het inzen den van sollicitatiestukken De voorzitter vraagt nu in omvraag moet de sollicitatie van Smit in aan merking komen of buiten beschouwing blijven, waarop de Raad besluit tot het eerste en, tot benoeming overgaande, Smit benoemt. De vergadering wordt hierna gesloten. Deuitslagder gehouden herstemming voor een lid van den raad der gemeente Haringcarspel is als volgt Uitgebracht werden 210 stemmen. Van onwaarde waren 6 W. de Jong li verkreeg 105 J. Smit Wz. „99 Zoodat gekozen is de heer W. de Jongh. Mendeeltaan de N. R. C. mede, dat het bestuur der Sociaal-De mocratische Arbeiderspartij bij de inhul diging van H. M. de Koningin eene audiëntie zal aanvragen om gratie te ver zoeken voor de gebroeders Hogerhuis. EERSTE KAMER. In de af deelingen zijn gekozen tot rapporteurs over de rijwielbelasting en de zeewering te Callantsoeg de heeren Van Asch van Wijck, Godin de Beau fort, Rutgers van Rozenburg, Nebbens Sterling en Melvill van Lynden. Een visscher in de ge- meente LEMSTERLAND kocht in Maart j.1. een nieuwen botter op crediet. Het schip kostte f 4000. Hij ging daarme de ter ansjovisvangst en deze gelukte zoo goed, dat hij reeds den 15 Juni j.1. den botter aan den scheepstimmerman betalen kon. Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna, gehouden op "Woensdag 29 Juni 1898, des morgens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Ih. J. JValler burgemeester. Na opening der vergadering worden door den secretaris, den heer Je lies, de notulen gelezen en door de vergadering vervolgens goedgekeurd. Eenige af- en overschrijvingen worden goedgekeurd, waarna de raad in comité ging ter behandeling van een reclame op den Hoofdelijken Omslag. Een verschrikkelijk fami' liedr»ma is te Pressburg (Hongarije) afge speeld. Een zekere Stepiian Jenik, een land heer, die zijn kapitasl met speculeeren ver loren had, heeft nit vertwijfeling daarover eerst zijn 15 jarige beeldschoone dochter, daarna zijn 14 jarigen zoon, die in de 4e klasse van het gymnasium zat en vervolgens zich zelf doodgeschoten. Beide kinderen hadden den dag te voren met goed ge volg examen gedaan voor een hoogere klas se der verschillende scholen waarvan zij leerlingen wareD, Toen de buren op^het ge rucht der schoten toesnelden, waren alle drie reeds lijken. Het Visitekaartje. Marie brengt haar vriendin Jane een be zoek deze is niet thuis. Zij schrijft met den vinger in de tamelijk dikke laag stof op de piano het woordje smeerpoes." Den volgenden dag ontmoeten da jonge dames elkaar. Beeft de meid gezegd, dat ik er geweest ben vrasgt Marie. Neen, antwoordt Jaoe; maar ik heb je naam op de piano gelezen. Paard of ezel. Weet je soms het verschil niet tnsschen een paard en een ezel? vroeg een kort aangebonden rechter aan een eenigszins onzekeren getuige. De man werd boos en zei brutaalweg: Ik zou u nooit voor een paard aanzien. Rechter: Hoe kwam je er tos 't kistje sigaren weg te nemen BeklaagdeIk Verzamel pnatjes voor een liefdadig doel. Pa, waarom heet toch eigenlijk de taal, waarin wij spreken, de moedertaal f Ik denk, jongen, omdat de vader dooigians maar zeer weinig gelegenheid heeft om daarin aan 't woord te komen. Je ziet er zeer handig uit meisje maar bij wie heb je zooal ge diend Heeft mevrouw geen adresboek, dan zal ik even asnschrappen waar ik nog niet b#n geweest 1 Herv. Gemeente Gedurende de maand Juli: geen dienst op 3 Juli, overigens telkena's voorm. h.alf tien dienst. Hervormde Gemeente, De godBd.-otfeningen beginnen om 91/2 nnr. 3 Juli Geen dienst. 10 Juli Ds. v. Meurs (doop.) 11 Jali Ds. A. A. v. Meurs, predt. te Breda. 24 Juli Geen dienst. 31 Juli Geen dienst. 3 Juli Ds. Meurs. 31 Juli te 3 Juli Kreil Ds. Kooiman. (op Wieringen.) Juli Ds. v. Meurs. Ingeschreven van 17 24 Juni 1898. Geboren Elisabeth, d. v. Cornelis Blee- ker en Johanna van Issem. Dirk, z. v. Arie Eriks en Neeltje Pastoor. Asgje, d. v. Pieter Watertor eu Anna Helena Ludeke, Ondertrouwd en Getrouwd Geene. Overleden Jacob Stius, 57 jr., echtgen. van Jannetje Oom, eerdar gehuwd met Elisabeth Geel, tÊoar-n, 25 JUNI 1898. Aangevoerd 3 H.L. Tarwe f 9.— a 9.50 3 Gerst 4.— a 5— 3 Haver 4.— a 4.50 I, Witte Erwten 910. Groene 12. - g 14— Granwe „19a 20— Vale 14.— a 16— f Bruine boonen„ 8.— a 8.50 3] Witte 7.— a 9— I Paarden 5.a 6— B Karwijzaaa 17.75 a Mosterdzaad 11.50 a 10 Paarden „100— a 300— 25 Koeien „140— a 200— 44 Schapen 15— a 25— 27 Lammeren 8— a 12— 5 Kalveren 8.- a 18— Zeugen 9 a 21 Varkens 15— a 25— 96 Biggen v 6.- a 8— Kip-Eieren per 100 3.10 a 3.25 3250 koppen boter, p. kop 0.45 a 0.50 Alkmaar, 26 JUNI '98. Aangevoerd; 14 Paarden f 50.a 250. 22 Koeien en ossen „150.— a 180.— vette kalveren a 38 nncht. kalveren a 7— a 16— 33 magere Schapen 12— a 20— 66 Lammeren 7— a 12— 42 magere varkens 14 a 17— 266 Biggen 9 6— a 9-50 8 Bokken en Geiten 9 2— a 6— Boter perP. —.40 a —.47' Kipeieren per 25 st. 9 -.75 a —.87* Eendeieren 2.90 a 2 kleine bokjes .50 a Ezels a formerend, 28 JUNI 1898. Aangevoerd365 stapelskleine kaas f 25.ft f st. comm, f st. Middb. (23.— 2285»/. K. G. Boter f —.90 a 1.— per K.G. 465 Runderen, vette, f 0.50 a 0.62 per kilo. 16 Stieren, prijshoudend handel stug, 325 Vette Kalveren, f 0.50 a f 0.70 p. K.G. 220 Nuchtere idem, per stuk f 6.ft 17. beide handel stog. 34 Paarden. 1674 Schapen, 220 lammeren, prijshoudend, handel ving. 245 Varkens, vette, per K.G. f 0.36 a f 0.38. handel vlag. 54 idem, magere, per stuk f 13.— a 18. 292 Biggen, per stuk f6.— af 9— buide handel stug. Ganzen, f a Zwanen f a f Kalkoenen f a f Kipeieren (2.75 a f3.25. Eendeieren f 2.90. /Slkolnar, 27 JUNI 1898 Aangevoerd: 5 Koeien, per K.G. f a per stuk „160.— a 200— 266 vette Kalveren 30.— a 80. per K.G. .50 a —.65 35 Nuchtere Kalveren 8.a 24. 531 Schapen, magere 16.a 23. 35 Lammeren 14.a 17 272 vette Varkens, p-K.G.„ —.33 a —.88 magere idem a

Schager Courant | 1898 | | pagina 3