EINDE Heer Hugowaard. Met ton- Anna Paulowna. Anna Paulowna, 2 Augustus '98. J. 1. Zaterdagavond is door de commis sie voor het schoolfeest op 23 dezer het volgend plan vastgesteld. Iq de pauzen uitdeeling van consumlie, kinderzang en toespraken. Niedorper Kogge. Schagerbrug, 2 Aug. R. I. P- meester Swartwolt, Petten's Hoofdonderwijzer, in de Leerplicht. PLAATSELIJK NIEUWS. acte Engelsch lager onderwijs. ~~rv,J00ï den expres-trein van GEMENGD NIEUWS. recht kwamen tusschen en onder de loco motief »an den goederentrein, zoodat het ver keer tusschen Héerhugowaard cu Alkmaar den geheelen middag werd belemmerd. De treinen van zes uur en half tien kwamen beiden een uur te laat aan. De trein van half twaalf had geen belemmering meer in zijn dienst, doordat de hindernis te ongeveer 10 uur weer was opgeruimd. Verslag van het verhau- delde in den Raad der gemeente Wierin- gerwaard, gehouden den 2 Aug. '98 des voormiddags 10 ure. Alle leden present. De voorz., de heer C. Bz. Rezelman heet de leden welkom en vooral den heer V. Bakker Jzdie door ernstige onge steldheid geruimen tijd verhinderd is ge weest, de veigaderiugen bij te wonen, ziet hij met ingenomenheid weder zijn plaats innemen; met den wensch, dat de heer Bakker nog jaren op dezelfde waardige wijze als men altijd van hem gewoon was, tot welzijn der gemeente werkzaam zal mogen zijn, opent hij de vergadering. De heer Bakker brengt den voorz. zijnen dank, vindt het recht aangenaam, wederom alhier tegenwoordig te zijn, en hoopt me de te kunnen werken aan de belangen der gemeente. De notulen van de vorige bijeenkomst worden voorgelezen en daarna goedgekeurd. De voorzitter deelt mede 1. dat de besluiten tot het doen van af- en overschrijving en tot betaling uit den post van onvoorziene uitgaven voor zien van goedkeuring van H, H. Gei. Staten zijn terng ontvangen 2. een schrijven van de commissie voor de a.s. Kroningsfeesten alhier, inhoudende hare dankbetuiging voor de toegestane subsidie. 3. Een missive van H. H. G. 8t., waarbij mededeeling geschiedt, dat het be drag, hetwelk naar aanleiding van art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (St. BI. No. 156) aan deze gemeente behoort te worden uit gekeerd, door hen is vastgesteld op f 4401.91®. Dit bedrag is f 413.955 meer, dan voorheen werd ontvangen aan zoogenaamd 4/s Tan da personeele be- belasting; tevens komt door de bijdrage van het rijk in de jaarwedden van Bnrgm. en Secr. f 112.50 in het voordcel der kas, zoodat de gem. totaal f 526.45' profiteert. 4. Wordt voorlezing gedaan van een missive van H. H. G. St., in zake het be rijden der wegen met motorrijtuigen. H. H. Ged. St, achten het in 'l alge meen wenschelijk, dat de voorwaarden, ge steld voor het berijden van wegen onder het beheer van het Rijk, ook zullen gel den voor de overige wegen. Zij vragen, of naar het oordeel van het gem.-bestuur uitbreiding daaraan behoort te worden gegeven ten aanzien van deze wegen. De voorwaarden worden overwogen. Het motorrijtuig van den heer Backx, hetwelk reeds meermalen een punt van bespreking heeft uitgemaakt, geeft thans weer aanleiding tot discussiën. De heer Jb. Zijp Hz. geeft te kennen, dat het moeilijk is na te gaan, of deze voorwaarden afdoende zullen zijn. Over zwaarte van de rijtuigen wordt o. a. niets bepaald. Toch zou het wel dienstig kun nen zijn, wanneer te dien opzichte bepa lingen werden vastgesteld. Daar echter nog geen belangrijk zware motorrijtuigen in gebruik zijn genomen haastig en forsoh ging het, en drukte do beide handen op de borst. Zij kon geen woord spreken. Gerhard echter omarmde hsar en toen zjj zich door zijne armen om vat voelde, snikte «ij plotseling en hareoo- gen stortten tranen. Hij kuste ze haar van de wimpers. „Heb ik u dan eindeljjk weer, Frans f Ditmaal voor altijd en zie eens, hoe geroerd gij zelve zijt." „Dat is de zwakte van den ouderdom," zeide ze laohend en wischie zich de tranen weg. „Neen, hei is het gelnk, wel laat, maar des te schooner, niet waar, mijn Fransje f „Maar vroeg zij, „wat was het dan met Millygij hebt baar toch zooaven ge kust." „Zij smeekte om mijn voorspraak bij haar gestrenge tante, om haar verloving met Knrt von Warner toe te staan, en ik beloofde het.'* „Zij zal alles hebben, ook een geldelijke toelage; eveneens alle kinderen van mijn broer, en Lncie ook o, Gerhard, ik ben nu zoo gelukkig, want nu ben ik niet meer alleen 1" „En ik ook niet, nooit weder," zeide hij en kuste haar zoo innig, als hij nog eens gedaan bad, lange jaren geleden. En weder Is het zomer geworden en op het terras van het slot Rothenburg zitten twee dames, Eva von Eickhoff en de jonge mevrouw Ullriob. Eva ziet er jong en op gewekt nit, evenals in vroegere tijden; ook Franciska is verjongd en haar oogen schit teren. „Weet ge, kind," zeide zij zooeven en legde dor jonge siotvronwe de band op den schouder, „zoo'n bepaald slechte inrichting is het huwelijk toch niet; men weet na tenmin ste, waar men voor leeft en waar men heen moet met dat hart vol liefde, dat anders nie mand gebruiken kamen in 't algemeen zijn vele mannen beter dan hun roep, be grijpt ge wel, slechts enkelen maar." „Ik denk haast, dat iedere vrouw dat wel van haar man zal zeggen, tante," lachte Eva, „niet waar „Neen kind, bewaar me, hst is bepaald een groot wonder, als je in die mannen- loterij geen niet trekt, zooals wij; maar daarvoor is niet iedereen zoo gelukkig." „Zrjt gij dan gelukkig, tante P" „Ja," antwoordde Franciska blozend. „En ik ook," vroegde Eva met schit terende oogen er aan toe. „Kom, daar zie ik ze, laat ons zo tegemoet gaan,onze mannen I* wenecht hij daarop niet verder in te gaan. Het trekt evenzoo zijn aandacht, dat bij avond en nacht met de snelheid van 20 K. M. in het uur kan worden gereden, wat hij veel te snel acht. De heer J. L. 1. Groneman meent ook, dat de ervaring, in deze gemeente opge daan, heeft geleerd, dat het rijden langs on ze wegen in het duister met een snelheid, als op de Rijkswegen wordt toegestaan vele gevaren oplevert. Spreker geeft in overweging, aan H. H. Ged. Staten te berichten, dat de raad er prijs op zal stellen, dat het rijden met motorrijtuigen na zonsondergang en vóór zonsopgang op de smalle wegen alhier met niet grooter snelheid dan 14 K. M. in het uur zal mogen plaats hebben. Ver der, er op te wijzen, dat bij in-gebruik- stelling van zware motoren, dienaangaan de voorschriften wensche'ijk worden geacht. De heer F. Bakker Jz. houdt zich overtuigd, dat in den nacht al zeer moei lijk kan worden beoordeeld, met welke snelheid wordt gereden; toch acht hij het opnemen van genoemde verbodsbepaling in de verordening dienstig. De heer Groneman wijst er nog op, dat het wenschelijk zon zijn, als alle rij tuigen, met paarden bespannen, van lan taarns werden voorzien. Hierna worden de diseussiën geëindigd en besloten, de door den heer Groneman genoemde uitbreiding te verzoeken. 5e. Brengt de voorz. ter tafel de re- kaning der gemeente over 1897 en dia van het Burgerlijk Armbestuur over het zelfde dienstjaar, welke namens B. en W. den Raad worden aangeboden. De rekening der gemeente bedraagt in ontvangst f 12275.42. in uitgatt 11780.74. slzoo een voordealig saldo van f 494.68 die van het Ëurgerl. Armbestuur, bedragende in ontvangst f 8291.74 in uitgaaf f 3417.72 sluit met een nadeelig saldo van f 125.98 Beide rekeningen worden ter onderzoe king gesteld in handen van de daartoe benoemde commissie, bestaande uit de heeren J. L. 1. Groneman en D. Kooj Jbz. 6. Wordt vastgesteld een door Bnrg. en Weth. opgemaakt suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag, totaal tot een bedrag van f 80.655. Hierna gaat de raad het laatste punt der agenda in behandeling nemen, n. 1. opmaking van een voordracht ter benoe ming van 2 zetters in plaats van de door overlijden van den heer A. K. Kaan en door vertrek van den heer J. Jz. Kaan ontstane vacatures. Na gehouden stemming blijkt, dat de voordracht zal luiden als volgt de heeren 1. K. Koster Hz.2. K. Kz. Kaan; 3. J. Jimmmk 4. A.Sleutel. De Yoorz. sluit na de gewone rond vraag, onder dankzegging voor de op komst de vergadering. De in een vorig nummer aangekondigde maandehjksche turnoefening van de gewestelijke Voorturnersklasse van het N. G. V. had Zondag j. 1, te Nieuwe Niedorp onder begunstiging van mooi weder plaats op het weiland van den heer G. Hoor. De tnrneis waren nogil niet slecht op gekomen o. a. waren presentAmsterdam met „Olympia*, „Spartacus", „Plato*, en „Amstels/ Alkmaar, Hoorn, de Zaan, Hem, Wieringerwaard, ScbageD, enz. De staafoefeningen waren van het pro gramma, dat met de a. s. Kroningsfeesten te Amsterdam geturnd zal worden en werden onder leiding van den heer A. Rellen,turnleeraar te Amsterdam, vrij goed uitgevoerd. Natuurlijk is een vlakke houten vloer voor gymnastiek beter geschikt dan een stuk weiland. Ook aan de toestellen zag men ver scheidene nieuwe oefeningen. Ais gewoon lijk had de eerste afd. aan hoogrek en barren hst meeste bekijk. Vele nieuwsgierigen woonden, aange spoord door het schoone wéér, deze open bare repetitie bij. Volgens de opgaaf van het Bnreau der Statistiek aan het Minis terie van Financiën, daalde het gebruik van gedistilleerd per hoofd vaD de bevol king in de gemeente Nieuwe Niedorp van 3.97 L. in 1896 tot 2.01 L. in 1897, d. i. verminderde bijna tot op de helft. knoppelun, den lsten bij Mej.de WedMeere- boer gehouden, won de heer J. Beider te Oudorp i 40.de heer C. Hopman te Oude Niedorp f 85,de heer G. Jongkind alhier f 25.de heeren K. van Kleef, K. Kos en P. Schellen ieder f 5.en de heer Jb. Blom f 2.5C. Naar wij vernemen, wordt de Commis sie voor het Volksfeest op 24 dezer door een buitengewone bijdrage van f 300 in staat gesteld, het programma van dien dag nit te breiden, en zal deze som besteed worden voor een vuurwerk op het Oude Veer. 's Morgens half negen, samenkomst van alle schoolkinderen, ongeveer 460, aan school no. 1 aan de Kleine Sluis. Optocht met muziek door de hoofdbuurt, en vervolgens enttóe in de zaal van Veerburg, omstreeks 10 uut. Voorstelling aldaar van acrobaten, enz., onder directie van den heer Hart. Tevens worden in dien tijd de kinderen bij beurten toegelaten in den draaimolen, die in de oumiddellijke nabijheid staat. Om 2 uur prijsuitdeeling, naar gelang van schoolverzuim. Einde omstreeks 3 uur. Na gehouden eind-exa men aan de G. A. van Swieten Tuinbouw school te Frederiksoord is ook met diplom» van genoemde school teruggekeerd J. S. Schuitemaker te Barsingerhorn. Met het eind-examen vond reeds de helft der geslaagden plaatsing in eene ba trekking, bovengenoemde aan de boom- en bloemkweekerij „Semper Florens" te Enschedé. In de vergadering van D. O. G. te Barsingerhorn, den 2den dezer gehouden, is besloten, dat de bloe mententoonstelling aldaar zal worden ge- honden op den 21stan dezer maand in de kolfbaan van den heer A. Slotemakerdat de inzending, als gewoonlijk, den vorige:) dag moet geschieden en dat voor niet-in- zenders den gewonen entróeprijs voor het bezoeken der tentoonstelling zal worden bepaald. Groenten markt bjj het station N. Schar- woude op Dinsdag 2 Augustus 1898. Aanvoer 992 zakken aardappels (behal ve 10 balen zilvernien, een partij bessen.) Trage handel. Groote muizen f 0.90 a f 1.05. Graafjes v 0.85 a 1.05. Blauwe 0.85 a 0.95. Iu het vervolg zal steeds een partij roode en witte bessen aanwezig zijn. Naar men nit goede bron verneemt, zal het zanggezelschap //Euphonia" onder lei ding van den directeur, den heer P. Stadt, op vriendelijk verzoek van den WelEerw. heer Ds. Van Kniphuizenop den Kronings- dag eenige zangnummers ten gehoore ge ven in de Ned. Herv. Kerk. De afdeelingen Amster dam, Haarlem en Rotterdam derChr. Nat Geh.-Ontboudera-Bond hielden Maandag 1 Aug. een propagandadag te H 6 i 1 O O, waar het kermis was. Des middags te 12 nur kwamen p. m. 300 mannen, vrouwen en kinderen per boot ts Alkmaar. Vandaar trokken zij, met muziek voorop, de stad door en de Hout in naar hst bosch van den heer Yan Foreest, waar de vlag met het devies„Niet drinken, niet schenken" ontplooid en de vaandels geplant werden. Den geheelen middag werd door verschillende dames en heeren het woord gevoerd. Zij hadden niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Te zes nur werd de terugtocht aan vaard. Yoor het huis van den burge meester van Alkmaar werd halt gehouden en een serenade gebracht. Door een grooten stoet vergezeld, trok het gezelschap naar de boot terug. AMSTERDAM. In den avond van den 31 Juli is aan dan over kant van het IJ een treurig oDgeval ge beurd. Een juffrouw, die met Haar zes jarig nichtje met de Noord-Hollandsche Stoomtram een beroek aan Edam had ge bracht en des avonds naar hier wederkeerde, had het ongeluk van de plank van het stoombootje, waarmede de passagiers over het IJ vervoerd worden, in het water te vallen. Het was namelijk zeer druk en vele reizigers wilden tegelijk de boot bereiken, zoodat er nog al gedrang was. Zij zelve werd spoedig gered, maar door de agitatie van het geval had niemand gelet op het meisje, dat zij aan de hand leidde en dat ook in het water gevallen was. Toen de hevig ontstelde vrouw op de boot tot bezinning kwam en naar het kind vroeg, bespeurde men eerst dat het afwezig was. De onder-directeur van de N.-H. Tramwegmaatschappij, de heer Yan Gunst, sproug onmiddellijk in het water en dook eenige malen naar het kind, doch mocht er niet in slagen het te vin den. Een half uur later bet ongeluk gebeurde te 10 uur werd het lijkje door de politie opgedregd. Uit AMSTERDAM meldt men: Een twist tusschen sigarenmakers der fabriek van de firma Yan den Berg, aan den Amstelveanschenweg, heeft dezer dagen tot manslag geleid, begaan door zekeren Bremer, die overigens als een zeer op passend werkman bekend stond. In de laatste dagen was deze Bremer door zijne kameraden lastig gevallen, daar hij naar hunne meening te zuinig werkte. Weldra sloegen de plagerijen tot handtastelijkheden over. Een zekere Cu- pers wierp met sigarenplauken naar Bre mer, waarop deze in drift Cnpera met een zwaardere plank vervolgde en hem op het hoofd sloeg. De opzichter der fabriek scheidde de vechtenden, die beiden op staanden voet ontslagen werden. Eenigen tijd later werd Bremer echter weder in dienst genomen, en hij wist den patroon te bewegen, ook Cupers weder tot de fabriek toe te laten. Cupers evenwel was inmiddels naar huis gegaan, en daaT, door duizelingen bevangen en nit den neus en ooren bloedende, neergestort. De ontboden geneesheer constateerde den dood. Het gevolg was, dat Bremer door de politie gearresteerd is en zich zal hebben te veran'wcorden wegens manslag. Toen daar Zondag door geheel het groote Duitsche rijk de mare verbreid werd en tot in de verst afgelegen hoe ken der aarde de telegraaf de tijding bracht, dat een groot man was heenge gaan, wiens naam jaren lang op de lip pen van milliocnen geklonken heeft als dio eens geweldigen, was daar ook droefheid in eene der woningen van een nietig zeedorpje van ons vaderland. En niet alleen in die woning, maar ook daar buiten, in de eenvoudige huis jes der kustbewoners was droefheid, was smart, want daar was een man ge storven in dat dorpje, die zich niot een grooten naam had verworven in de we reld en wiens naam nog niet zooveel tientallen kenden als dien des anderen millioenen een eenvoudige schoolmees ter. Maar nochtans, hoe eenvoudig ook in vergelijking van dien grooten Bis- marek, toch zult ook Gij blijven loven, herinnering van alleD, die U gekend hebben in Uwe woonplaats en daarbui ten. Want al was Uwe omgeving niet groot, Uw werkkring niet uitge breid, hot aantal dergenen, die U kenden buiten Uwe woonplaats betrekkelijk ge ring, een groot verlies zijt Gij voor die allen. Ijverig onderwijzer waart Gij dat hebben allen ervaren, die gedurende Uw verblijf te Petten Uw onder richt genoten. Vriendelijk raadsman waart Gij van ieder, die partij wilde trekken van Uwe gerijpte ervaring, Uwe uitgebreide kennis, Uw helder oordeel. Uwe vriendschap, zij was van onver dacht allooi en waar Gij in grooteren of kleineren kring, maar 't liefst in den laatsten, Uwe stem liet hooren, vondt Gij steeds aandachtige hoorders, het zij Gij guitig en met een lach om de lippen de eene of an dere paradox verkondigdet, of wel in strengen ernstmaar steeds kalm, anderen deelgenoot maaktet van wat er in Uw brein huiede, in Uwen geest omging, in Uw hart gevoeld werd. Nu is dat alles voorbij en Uw heen gaan brengt eene leegte in de harten van allen, die U gekend, van allen, die U geacht en geëerd hebben. Maar ver geten doen die allen U niet. Meester Swartwolt, rust in vrede! Door eenige gemeentebesturen, in den omtrek van Alkmaar gelegen, zal ondar- staand adres aan de Tweede Kamer wor den gericht Geven met de meest verschuldigde hoog achting te kennen De Raden van onderstaande gemeenten dat zij met groote belangstelling heb ben gelezen het ontwerp van wet tot invoering van den leerplicht, zooals dat Uwer Kamer ter overweging is aangeboden. Dat zij gemeend hebben het meerdere of mindere nut van het wets ontwerp buiten beschouwing te moeten laten, omdat zij overtuigd zijn, dat Uwe Hooge Vergadering, van het groote gewicht er van doordrongen het niet zal aanne men of verwerpen, dan na het met den ernst dien het verdient, te hebben gewikt en gewogen; maar, wat de gemeenteraden wél met zorg vervult, is, de meerdere kosten welke van een eventueele aanne ming von het wetsontwerp een noodwen dig gevolg zullen zijn. Uitbreiding van ondorwij- zend personeel en vergroo ting van schoollokalen zullen voor vele gemeenten direct n o o d z a k e 1 ij k z ij n. Het is omtrent dit punt alléén dat zij zich de vrijheid veroorloven, zich lot Uwe vergadering te wenden, met eerbiedig verzoek, bij de overweging van het be doelde wetsontwerp vooral niet uit het oog te verliezen, dat het onderwijs aan de gemeenten nu reeds zulke zware geldelijke verplichtingen oplegt, dat eene verhooging daarvan in redelijkheid niet mag worden gevorderd en dat dns, bij aanneming van het onderwerp, art. 45 der wet zóó worde gewijzigd, dat de bijdrage van het Rijk in de kosten van het onderwijs worde verhoogd naar evenredigheid van meerdere kosten, welke die aanneming zal veroorzaken. De ramp te HILLEGERSBERG. Op enkele honderden meters achter de plaats Lommerrijk, aan den Hillegersberg- schen straatweg, is in don Bergschenplas een eilandje gelegen, waarop zijn gevestigd eene werkplaats en een paar magazijnljes van den kunstvnurwerkmaker den heer A. Gall. In het vooruitzicht op de a. fees- ten is daar thans een vrij groote hoeveel heid liebt ontvlambare stoffen voorhanden. Maandagmiddag waren dasr geheel alleen werkzaam een drietal jongens van 14 tot 17 jaar, terwijl hun patroon zich voor zijn zaken te Scheveningen bevond. Terwijl een der knapen omstreeks half vijf in Int café op de plaats Lommerrijk een flesch bier was gaan halen, en hiermede op den terngweg was, schrikten de omwonenden eensklaps op door een ontzettenden slag, dadelijk daarop gevolgd door een vuur gloed, komende uit de richting van dat eilandje. Allen, die zich op dat oogenblik in de omliggende theetuinen bevonden, kwamen toeschieten, en toeu eenigen met behulp van roeibootjes ter plaatse geko men waren, bevonden zij, dat een der megazijutje-8 totaal niteen geslagen was, tengevolge van een ontploffing. Een brand, in de overblijfselen van dat magazijntje, een houten gebouw, ontstaan, werd met groot gevaar geblnscht, daar ook een na bijgelegen houten gebouwtje, mede gevuld mot ontplofbare stoffen, in brand dreigde te geraken. Óp het oogenblik, dat de ontploffing plaats greep, waren daar werkzaam de 17-jarige J. llermseu eu de 14-jarige M. Dane. Beiden werden in de lucht geslin gerd. Eerstgenoemde werd op betrekkelijk korten afstand gevonden met ernstigs brand wonden aan aangezicht en handen hij werd zoodra mogsfijk per rijtuig naar het ziekenhuis op den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Den 14-jarigen M. Dane vond men eerst na geruimen tijd gezocht te hebben hij Dg dood en met hevige brand wonden, voornamelijk in bet gelaat, in het riet aan gene zijds van een breeds sloot, waarover hij heen geslingerd was. Zijn lijk werd naar het drenkelingenhuisje te Hillegembarg overgebracht. Alsbewijsvan de onrust- barende toeneming van het aantal krank zinnigen moge dienen, dat de burgemees ter van KOUDEKERK a/i. RIJN dezer dagen successievelijk aan veertien krank zinnigengestichten telegrapheerde of schreef om plaats voor een patiënt, en van de besturen van al die gestichten ten ant woord ontving, dat er wegens overbevol king geen plaats meer was. Tweehonderdduizend oran- je-bloemen. Yolgens een mededeeling, van betrouw bare zijde aan Semper Virens verstrekt, heeft een kweeker iu de provincie Utrecht circa een halven bunder goeden grond met goudsbloemen bezaaid en eveneens een halven bunder met oranjekleurige Afrikaan. De bedoeling daarvan is, dat deze planten in de kroningsweek zullen bloeien, omdat de bloemen dan voor een flinken prijs te gelde kunnen worden gemaakt. Men berekent, dat er van beide soorten meer dan 20.000 planten te veld staan zoodat, als elk maar 10 goede bloemen levert, wat toch zeker niet hoog is geschat, iesds door dezen éénen kweeker tweehon derdduizend bloemen aan de markt worden gebracht. De wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond zullen dit jaar plaats hebben op 11, 12 en 13 September te Kromme nie. Eerst zou dat te Schiedam gebeu ren, doch de afdeeling daar had bericht, de andere afdeelingen niet te kunnen ontvangen. Aan de Dinsdag j. I. te Helder gehouden harddraverij namen 12 paarden deel. Ie. prijs, f 60, werd gewonnen door Wil lem III van C. Broers, te Benningbroek 2e prijs, f 80, door Rosa van J. J. de Wit, Zijpe; 3e prijs, f 10, door Ideaal van S. Snoek, Bergen. Schagen, 3 Aug. 1898. Maandagmorgen viel door het uithalen voor een groentenkar de zwaar beladen hooiwagen van den heer S. op het Noord alhier omver, gelukkig zon der persoonlijke ongelukken ts veroorza ken. Het hooi was zoo go8d opgeladen, dat het niet van den wagen schoof, maar met wagen en al op de straat terecht kwam. A an het postkantoor Scha- gen en de daaronder ressorteerende hulp kantoren weid gedurende de maand Juli in gelegd f 14706.30, terugbetaald f3547,05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4018. Onze plaatsgenoot, de hr. G. Zjlstra, onderwijzer aan onze openba re lagere school, heeft den I Aug. met gunstig gevolg examen afgelegd voor de TenRaadhuize werd den 2 Augustus de bouw van een nieuwen ge vel voor het Raadhuis aanbesteed. Aantal inschrijvers 5. C. Visser, f 1839. P. Yoorman, f 1640. P. Honijk, f 1630. J. Eriks, i 1615. S. Overtoom, f 1561. Gegund aan den laagsten inschrijver. Onze gemeente is een zeer nette en naar de eischen des tijcla inge richte zaak rijker geworden in den nieu wen manufacturenwinkel, door den heer If. Vader op de Lagezijde Zaterdag j. 1. geopend. Vooral 's avonds, wanneer de winkel sehitterend is verlicht, komt het geheel bepaald heel aangenaam nit. Het heldere cd tevens sierlijke schilderwerk, de etala gekasten, 't geeft alles een hoogst elegant aanzien. den Helder naar Amsterdam werden gister aan het kantoor alhier 47 biljetten afgegeven. T e r w ij 1 d e d a m e s Z. Maan dag den meelmolen passeerden, viel het zoontje van den heer B. al visschende van de brug aldaar in het water. Met veel moei- j"i. ,ko8te van haar Wjudelcostuum, werd het kereltje door genoemde dames op het droge gebracht. Fooien in Oostenrijk. Oostenrijk schijnt een goed land te zijn voor hen, wier inkomen van fooien afhangt. De portiei van een hotel had geweigerd, do bagage van een der gesten af te geven.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2