INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Th. ROEP. GEMENGD NIEUWS. Dreyfus. Zondag 14 Augustus a. s. zal te CVieringer waard een tomdag worden gehouden door leden der 5 aan gesloten gymnastiekverenigingen uit den omtrek. Raadsvergadering te Ou de Niedorp, op Maandag 8 Augustus j. I., des namiddags ten Gyz ure. Tegenwoordig alle leden mot don Voorz., den hoer A. Wonder Pz.t Burgemeester. De Vourz. verwelkomt de heeren eu opent de vergadering, waarna de notulen der voorgaande worden gelezen en, daar tegen geen bedenkingen bestaande, goedge keurd. Hierop doet Voorz. mededeeling van een ingekomen schrijven van de algemeene kioaingsfeestcom missie te O. Niedorp, houdende aanvrage om een subsidie voor het te houden schoolkinderfeest van 0.50 per schoolgaand kiud. De heer Van der Oorddie niet op de feestcommissie-vergadering was tegenwoor dig geweest, wordt op zijn desbetreffende vraag iugelicht, dat op de begrooting voor het kinderfeest f 100 is uitgetrokken en dat een subsidie van f 0.50 per kind in het geheel ongeveer f 95 zal kosten. Wijl alle heeren als leden van de al gemeene feestcommissie tot de subsidie aanvrage hebben medegewerkt, en ook de heer Van der Oord geene bezwaren heeft, wordt op voorstel van den Yoorz. algemeen goedgevonden, de gevraagde sub sidie te verleenen. Voorts is ingekomen een reeds door enkele gemeentebesturen, o. a. van Oudorp en Heer Hugowaard, onderteekend adres aan de Tweede Kamer, te kennen geven de, dat door adressanten, vertrouwende op het beleid der Kamer, niet is beoordeeld de billijkheid of wenschelijkheid van het aangeboden ontwerp van wet op de in voering van leerplicht, maar dat adres santen zich met zorg afvragen, hoe de hoogere onderwijskosten te betalen, die het ontwerp, eenmaal wet geworden, zal eischen, als vooruitbreiding van onder wijzend personeel, vergrooting, stichting en inrichting van schoollokalen, enz. Reeds nu zijn de groote kosten van het onderwijs in vele gemeenten zwaar te torschen en met redelijkheid kan Diet worden verlangd, dat deze kos ten nog aanmerkelijk worden opgevoerd; redeDen waarom adressanten aan de Ka mer beleefd in overweging geven, bij ver heffing van genoemd ontwerp tot wet te bepalen, dat de meerdere uitgaven voor het onderwijs door het Rijk zullen worden gedragen. Den heer Stam komt de inzending van het adres niet kwaad voor. De heer Bos twijfelt, of het voor de gemeente voordeel zal zijn, als het Rijk de meerdere kosten, natuurlijk over het gehee- le land, op zich neemt. Het geld moet toch ergens vandaan komen. De voorz. en de heereu Hitte en v. d. Oord zijn voor de inzending van het adres aan de Kamer. De heer Bos meent, dat O. Niedorp in den vorm var. belasting voor andere gemeenten zal moeten bijdragen en vraagt nu, of deze bijdrage niet hooger zal zijn, dan eigen meerdere uitgaven. De heer Hitte twijfelt niet, of bij invoe ling van den leerplicht zul te Zijdewind het schoollokaal minstens moeten worden verbouwd en de kosten daarvan zullen, meent spr., hooger zijn dan een bijdrage in de Rijkskosten. Ten slotte wordt met algemeene stem men besloten, het adres mede te onder teekenen. Bij de rondvraag informeert de heer Strijbis, of de eenden niet vastgelegd moe ten worden, waarop de Voorz. antwoordt, dat reeds gedurende 14 dagen de aanplak borden prijken met het biljetje „vasthou- den van eenden De heer Strijbis had hiervan nog wei nig resultaten bemerkt. Niets meer te behandelen zijnde, sluit Voorz. onder dankzegging voor aller aan wezigheid en medewerking de vergadering. V ergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna, ge houden op Dinsdag 9 Augustus 1898, des morgens ten 10 ure. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Ih. J, Watterbui- ge meester. Na opening der verg. worden door den secretaris, den heer J. Jelles, de notulen gelezen en door de alle aanwezig zijnde heeren raadsleden goedkeurd. Vervolgens deelt de Voorzitter mede, dat is ingekomen een aanvrage om ont slag van Mej. Van Rossnro, onderwijzeres aan school no. -II. Met algemeene stemmen wordt het ge vraagde ontslag tegen 1 September a.s. op eervolle wijze verleend. Aan de orde wordt gesteld: benoeming van een onderwijzeres aan de school no. II; de voordracht, door Burgemeester en Wethouders opgemaakt, bestaat oit No. 1. Mej. M. R. Endeit te Vogelenzang. No. 2. Mej. W. Hooijveld te Enkhuizen. No. 3. Mej. T. P. van der Zee te 8neek. Bij de gehouden stemming wordt met algemeene stemmen benoemd Mej. Endert met ingang van 1 September a.s. Daarna wordt den Raad aangeboden de rekening en verantwoording over het dienst jaar 1897, in ontvangst bedragende f 17830.715, in uitgaaf van f 16582.11 alzoo met een batig saldo van f 1248.606. De heeren Melzelaar en Oeerligs, uitma kende de commissie tot het nazien der rekening, znllen baar nazien en in de eerst volgende vergadering van den Raad rap port uitbrengen. De Raad hecht vervolgens zijne goed keuring aan een staat van oninbare pos ten, welke tegelijk bij de rekening wordt overgelegd. De Voorzitter deelt daarna den Raad mede, dat de heer H. W. Keesoom van Texel de gemeente gratis heeft aangeboden, eon gedetlte water, grlegan bij het kerkhof, kadastiaal bekend onder sectie L, no. 148, ter grootte van 1 are, 90 centiaren. Wordt besloten, dit aanbod te aanvaar den. Ten slotte wordt besloten, om de raads zaal te versieren met het portret van Hare Majesteit de Kouingiu (peintnre Boogaaidts.) Niets meer te behandelen zich voo:— doende, wordt de vergadering gesloten. T e Kolhorn, Noordel ij k van den Waardpolder watermolen, liep Zondag nacht een schip op 't strand. Met een kermisboedel op reis gegaan zijnde van Hoorn naar Stavoren, had het hot ongeluk, vlak voor de haven dier stad averij aan 't want te krijgen. Deze nam al grootsr verhou dingen aan, het tuig sloeg overboord, het roer werd onklaar en in minder dan geen rijd moestsn de opvarenden zich a«tn de genade van wind en golven overgeven. Zij dreven dwars over en sloegen op bo vengenoemde plaats op 't droge. Eenige lieden uit den polder en nit de plaats hebben alles gered en ge borgen, wat er te redden viel, en den opva renden een tijdelijk onderkomen bezorgd. Diasdag heeft men het schip met vereende krachten af weten te brengen en het een veilige ligplaats bezorgd in de Kolhoruer haven, waar men het zal trachten weer zeewaardig te maken. De opvarenden zullen intusschen met hunne luchtscheepvaarttent het platteland bereizen. De duinen bij Callantsoog hebben het bij den jongsten stormwind, weder hard te verantwoorden gekad. Vooral tnsschen paal 15 en 17 voor het Zwanenwater is het duin belangrijk afge- nomeu. Men s c h r ij f t aan de lel. Voortdurend stijgen er van de bewoners der Duitsche grensplaatsen kluchten op, wegens het gesloten honden der grenzen voor het Hollsndsohe vee, maar het schijnt, dat de Duitsche regeeriug vooralsnog zich doof houdt voor iedere aanvrage tot we der openstelling. Ten einde nu met meer kracht tegen dezen toestand te kannen protesteeren, zal er binnenkort te Emme rik een volksvergadering worden gehou den, om dit voor den veestapel zoo be langrijk pnnt te bespreken, en naar krachtiger middelen om te zien, om tot voorgemeld doel te geraken. —Zaterdagavond nam men te HEERENVEEN een zonderling ver- schijoael waar. Tijdens een niet hevig onweder vertoonden zich op een gedeelte van de Lindegracht zwermen kleine mug gen, die enkele woningen bij duizend tallen binnendrongen. Ze waren zóó tal rijk, dat ze op sommige plaatsen wrieme lende hoopen vormden. Den volgenden morgen werden de insecten, die in den nacht voor 't meerendeel gestorven waren, bij massa's uit de aangetaste woningen verwijderd. Naar wij uit 's-GRAVENHAGE vernemeE, bestaat de bedoeling, een eigen aardig karakter te geven aan het eerste besluit, dat door H. M. Koningin Wilhel- mina geteekend zal worden. Bij dat besluit zou aan H. M. de Koningin-Regentes de hoogste waardigheid worden toegekend in de Órde van den Nederlandschen Lseuw. (Tel.) Vee-uitvoer naar Belgie. In de afgeloopen maand zijn langs hst grenskantoor Esschen uit Nederland naar Belgie verzonden 718 waggons vee, tegen 663 in Juli 1897. Berekend h 10 stuks vee per waggoD, bedroog de uitvoer 7180 stuks, met eene aangegeven waarde van ruim f 656.000. Op een Limburgsch dorp werd dezer dagen door een boereuvrouwtje, dat naar de schietoefeningen der infanterie stond te kijkeD, de volgende verzuchting ge slaakt NeeD, nu zie ik 't, 't is be paald lasterpraat, dat ze zeggen, dat die jongens niet goed bidden, want voor dat ze schieten, knielen ze nog. (Historisch). Een origineel smeekschrift. De wed. W. F. J. Roos heeft een smeekschrift tot den Gemeenteraad van DEN HAAG gericht, om haar een standplaats te gunnen voor een draaimolen. Uit haar request is het volgende ontleend De ondergeteekende Wed. W. F. J. Roos neemt langs dezen weg de vrijheid zich tot de Heeren Gemeenteraads Leden ta wenden met het volgende smeekschrikt.Mijne heeren schrijfster deezes is meer geduren de 25 jaar met haar Draaimolen bij ker missen of andere feesten op de openbare standplaatsen verleend en nu heden het jaar waar onze geëerbiedigde Vorstin ter troon bestijgt de standplaats ontnome. Mijneheeren ik hen een ongelukkige We duwe die een elkeen eerlijk achterstallige schulden moet betalen, en een dag zoo als 2e Augustus, die dag dat ik mij uit mijn armzalig Lot kan verlossen die dag wordt mij ontnome dat ik geen stand plaats bekomeD. Nu mijneheeren nu is mijn biddend smeekschrift tot u om eens te weeten wanneer men het regt heeft een plaats aan iemand te ontueme, te meer er niets op mijns geweete te zegge valt. Bij mijne aanvraag op een request, was dezelve goedgekeurd door den Heer Hoofdcom missaris, en zijne Secretaris. En nu Mij neheeren ben ik afwijzend beschikt. Ik wendt my tot u Heeren smeakende om de zaak eens te onderzoeke aan wie dees fout ligt. Er is aan een andere Roos die «en herbergier is 2 standplaatsen geguud ge worden aan een eu dezelfde persoon eu mij ongelukkige "Weduwe diepgevalle vrouw is dezelve ontnome. Nu is mijne vraag mijneheere om al kat mogentlijke in den raad voor te sla gen wie of de stoker is dat mij het regt ontnome is. Eu nu Mijoeheere nogmaals is mijn verzoek waarom als srine Weduwe die hard moet zwoege en werke van 's morgens tot 's avonds om eerlijk het brood te verdiene waarom dees geweigert. In Bfwscbtiug Mijoeheere en na u alle op voorhand te hebba bedankt. Blijf ik u onderdanige en dantrbare Dienares. Schagen, 10 Aug. 1898. Eenige belanghebbenden, niet tevreden zijnde met het j. 1. genomen besluit op de algemeene vergadering der Ccöp. Vereeniging tot aankoop van Vee voeder enz., waarbij den administratear als salaris wordt toegekend 1 °/0 van het be drag, door de Vereeniging aan Veevoeder, Halpmeststoffen en Zaaizaden gekocht, tot een maximum van f 600, daar zij dit be drag veel te hoog achten, hebbeD een vergadering uitgeschreven op Donderdag 11 Aug, a. s., des morgens ten 10 ure, ten huize van den heer D. v. T w u i v e r alhier, ten einde een andere vereeniging tot aankoop van Veevoeder enz. op te richten, of die maatregelen te treffen, die noodig of wenschelijk mochten worden geacht. Het schijnt, dat eenige kwaadwilligen onze gemeente sedert een paar weken tot terrein voor hunne balda digheden hebben gekozen. Tot heden bepaalden zich de wanordelijkheden tot schreeuwen, vloeken en brulleB op Zater dagavond. Zondagavond werd een zitbank, staande voor het perceel van den heer B. O. v. d. Wal, geheel vernield. Het is te hopen dat het hierbij blijft. Voor de vr ij willige oef e- ningen in dan wapenhandel, hebben zich in onze gemeente 5 personen aangegeven. Een greote tegenstelling met het naburi ge Barsingeiliorn. Zondagavond hebben ee nige lieden bij den heer S. op Grootewa! eenig rasterwerk gebroken en zich flink te goed gedaan aan de melk, die daar achter in eene kamer stond. Door den heer S. werd een en ander bij de poli tie aangegeven. Dinsdagavond te 71/,, uur vergaderde de Afd. Schagen van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen. Voorz. de heer Ds. A. W. v. Klnijve, Na openiDg der verg. door den voorz. worden de notulen door den secretaris, den heer Bh. de Heergelezen en door de verg. goedgekeurd. De ingekomen stukken gaven geen aanleiding tot bespreking. Worden vervolgens de verschillende rapporten door de commissies uitgebracht: 1. De Bewaarschool, waarvan het rapport hoogst gunstig was en waarin men allen lof bracht aan het hoofd dier inrichting, Mej. II. L. Verneij, werd bezocht door 80 kinderen, 35 betalenden en 45 niet-betalenden. De rekening sloot in ontvangst op f 1898.735, uitgaaf f 977.57, batig saldo f 421.165, hetgeen f 50.— minder was dan vorig jaarnochtans hoopte de com missie met den gewonen steun der gemeente de kosten te kunnen bestrijden. De rekening der commissie van Volksvoordrachten sloot met geen schitterend saldo, nl. maar met f 1.55, tegen f 7.50 vorig j»ar; toch meende de com missie tevreden te mogen zijn, daar de burgerij meer blijk van belangstelling be gon te geven, door ruimer op de lijst te teekenen. De Zangschool was dit jaar gehouden met een S6-tal kinderen. De commissie betuigde ook hier haar hooge tevredenheid over den ijver van den onderwijzer, den heer Ier Linden. De Huisvlijtschool werd gedurende het af geloopen jaar bezocht door 17 ieerl., waarvan 4 50 ets. betaalden, de rest f 0.20, ter wijl bij sommigen van de laatsten die 20 ct. nog te bezwaarlijk bleken. De reke ning sloot met een ontvang van f 134.075 en batig saldo van f 1.95. De commis sie was zeer voldsan over de leiding vau den heer Roep, die, hoewel de inkomsten voor hem aau die inrichting verbonden zooveel minder waren gewordeD, hij met denzelfden ijver en goeden wil de zaak bleef behartigen. Tot commissie voor het nazien der re kening werden benoemd de heereu P. Meurs, W. Vader en O. Muijs. De rekening en verantwoording van den Penningmeester, den heer J. H. Ressing, sloot in Ontvang op f 100.60 en batig slot van f .49. Er werd besloten, alle instellingen van het departement in stand te honden. De subsidie van f9.—, dis beschikbaar was, werd gegeven aan de Huisvlijtschool. Wordt besloten, bij het Hoofdbestuur aan te vragen een lezing van den heer Mr. Smeenge over het Zuiderzeevraagstuk. Daarna werd door den voorz. de verg. gesloten. Uit het programma van de Kroningsfeesten in onze gemeente weten onze lezers, dat het kinderfeest plaats heeft op Woensdag 81 Augustus. Over de inrichting ervan vernamen wij het volgende De kinderen verzamelen zich in de beide schoolloeder, vanwaar ze door onze Har- unouiekape! naar het feestterrein worden gebracht. Daar worden ze ingedeeld m groepen van 20, zooveel mogelijk samen gesteld naar deklassen, waarin dc Ruilin gen zitten. 8;aande voor de feesttent, worden onder begeleiding van de Harmo niek.pel een drietal feestliederen gezongen. Ia optocht gaat het nu langs de voor naamste straten van Schagen. Aan het hootd loopen drie jongens met een oran je-banier daarop volgen eenige jon- geDs-groepen; dan komen in volgorde banieren met de kleuren van onze vlag, afgewisseld door meisjes- en jongens-groe pen, terwijl de stoet weder door een oranje-banier gesloten woidt. De ba nierdraagsters zullen zoovetl mogelijk in 't wit, de banierdragers in 't zwart ge kleed zijn. Een oratij'-sjerp maakt de kleedij voltallig. Op het keerpunt op het Noord wordt een lied gezongen, zoomede op dat op de Laan en op den Stationsweg. In den marsch zingen de kinderen op de tonen van de kapel een marschlied. Wanneer men dan op het feestterrein is teruggekomen, ontvangt ieder iets ter rerkwikking, waarop de spe len een aanvsng nemen. Elke groep staat onder de lsiding van een onderwijzer met een lid der feestcommissie. Tegs- lijkertjjd zullen vier groepen werkzaam zijn. Voor de spelen der oudste leerlin gen worde.n voor elke groep vijf prijzen van verschillende waarde beschikbaar ge steld, voor de groepen der andere leerlingen ie der 10 prijsjes van eenzelfde bedrag. Bij afwisseling worden de kinderen onthaald op melk, limonade, krentenbroodjes, koek en zoete chocolade. De spelen worden door mnziek van onze kapel opgeluisterd. Na den afloop verzamelen de kinderen zich opnieuw, zingen nogmaals een paar liederen, waarna het feest met een korte toepasselijke toespraak besloten wordt. Ter herinnering aan den dag ontvangt iedere leerling een sierlijken metalen kronings- beker. Wij vernamen, dat het pro- gramma der kroningsfeesten op Woensdag 81 Augustus nog met een aantrekkelijk nummer is vermeerderd. On ze Harmoniekapel zal op dien dag 's mor gens van de tinne van den toren uitvoeren een Koraal, Bede en het oude Wilhelmus. liet bestuur derSchagei Harddraverij-Vereeriiging West friesland" haeft besloten, dit jaar de harddraverij te doen plaats hebben op Dinsdag 27 September a.s. en evenals vorig jaar zal de harddraverij zijn internationaal (voor paarden van alle landen en rassen) aan gespannen voor tweewielige rijtuigen. Tot ons gemeentebestuur zal het verzoek wor den gericht, het gebruikelijke vuurwerk op den avond van dien dag af te steken. Bij ministerieels beschik king van 23 Juli 1.1. is goedgekeurd en sedert de vorige week ingevoerd een speciaal ta- riel Voor markttreiaen. Dat dit nieuwe tarief voor de reizigers alleszins vootdee- lig mag heeten, blijkt uit het tarief naar hier Da vrachtprijs heen en terug naar onze gemeente is van Helder f 0.85, Anna Paulowna f 0.20, Oudesluis f 0.20, Zijdewind f 0.20, Noord-Schar wonde f 0.20, Heer-Hugow»atd f 0.25, St. Pan- oras f 0.30, Alkmaar f 0.85, Heilo f 0.40, Castricnm f 0.50, Uitgeest f 0.60, Krom- mecie-Assendelft f 0.65, Wormerveer f 0.70, Koog-Zaandijk 10.75, Ziandam f 0.75 en Amsterdam f 0,90. Deze retourkaarten (derde klasse) wor den slechts afgegeven op die dagen, waar op markttreiaen naar de bestemmingssta tions loopen. Zij zijn slechts geldig op den dag van uitgifte. De heenreis most geschie den per markttrein de terugreis mag met eiken trein afgelegd worden. Uitstappen onderweg is verboden. Voor kiuderen wordt geene vrachtvermindering toegestaan. (Niet geplaatste ingezonden stukken worden nimmer teruggegeven M. de R. I Beleefd verzoek ik u, voor o. s. een plaatsje in uwe kolommen beschikbaar te stellen de zaak mag zeker op veler aan dacht aanspraak maken. Met groote belangstelling heb ik in nw blad de beriohten, die betrekking hadden op de tuinbouw-veree»igiug „de Niedor- per Kogge" gelezen en dan meermalen bij mij zeil gevraagd: „Zon zoo iets in de Schager Kogge ook niet op zijne plaats zijn"? Er is zeker in onze Kogge heel wat land, dat voor tuinbouw uitstekand ge schikt is. Reeds nn ziet men hier en daar akkers beplant met verschillende koolsoor ten, elders anders worden met succes uien en wortelen verbouwd. De teelt van deze producten is voor groote uitbreiding vat baar, en ze zou zeker ook gebeuren, zoo men de producten op geschikter en voordeeliger wijze aan den man wist te brengen. Tuinbouw geeft aan vele handen brood afgescheiden nog van eene mogelijke stij ging der landerijen, is de zaak ook uit dat oogpunt eene ernstige overweging en bespreking ten voile waard. Twee, die elkander hulpen willen, zijn machtig zes mans werk te tillen. Dat was vroeger waar, maar thans niet min der. Wanneer belangstellenden en belang hebbenden de handeD ineenslaan, zal de onderneming ten voordeele van vrlen en tot bloei van onza gemeente zrker ge lukken. Indien ondergeteekende bewijzen van instemming mocht ontvangen, dan is hij gaarne genegen e«ne vergadering, die de oprichting ".ener Tuinbouwveroeniging en Groeutenmarkt ten doel heeft, te beleggen. Schagen, 8 Ang. '98. De Spaan schebladendrin- gen er op aan, dat na het terugtrek- keo van Spanje's gezag over Cuba, hut ge beente vau C o 1 a m b u s, dat te Havana begraven ligt, naar het moederland over gebracht zal worden, In het vredesverdrag zou meu dat moeten bepalen. 't Verzoekschrift der Belgische vrouwen aau Mevrouw Félix Faure luidt aldus „De Belgische vrouwen, wier namen hier onder staan, leggen met eerbied aan Me vrouw Fólix Faure bloot, dat geene enke le vrouw zonder huivering denken kan aan de geestesmarteling, sinds drie jaren toe gepast op Mevrouw Alfred Dreyfus, niet alleen door de schrikkelijke straf die haar man ondergaat, maar bovendien door de willekeurige verergeringen daarvan. „Overtuigd dat de naam van Mevrouw Félix Faure door de nakomelingschap zal worden gezegend, indien zij tracht een einde te maken aan een toestand welke eiken dag meer de beschaafde wereld in beroering brengt, hebban zij de eer haar te verzoeken gebruik te maken van hasr hoogen invloed ten gunste van den mar telaar vau het Duivelseiland." (Volgen eenige namen van invloedrijke vrouwen.) Een dierenbeschermer. Sedert de heer Peperman tot de vereeni ging van dierenbescherming behoort, smaakt hij een stil genot als hij door een vloo ge beten wordt, (Fiiegende Bla'.ter.) Hetbierverbruikin Ber- lijn heeft nu het respectabele getal van 8.574.501 hectoliter per jaar bereikt. Dat is 206 liter per hoofd der bevolking. Een Russische boer had zyn 12-jarigen zoon bij een schoenmaker te St. Petersburg in de leer gedaan. De jongen had het slecht en kreeg meer slaag dan eten. Daarom besloot hij met nog twee leerjongens er van door te gaan naar Moskou; ze konden geen kasrtje voorden trein koopen, want met z'n drieën beza ten ze een roebel. Zij gingen dus te voet. Nadat het trio 47 werst had afgelegd, waren de drie zoo moede, dat ze niet verder konden en toch moest nog 500 werst afgelegd worden. Ter wijl twee jongens achterbleven, kwam de boerenzoon, Iwanow genaamd, op het denk beeld om zich onder een spoorwagen te verschuilen, zich daar rast te houden en zoo de reis per trein gratis mede te ma ken. Hij sloop aan het naaste station on der de waggons en vond een plaatsje op een kleine plank, vlak bij de raderen. De locomotief floot en de trein zette zich in bewegiDg. Met razende snelheid ijlde hij voort. De plank schommelde een beetje en de 12-jarige knaap raakte daardoor in slaap. Te Moskou bemerkte men hem, doch hij was bswusteloos. Nadat bij weder tot het bewustzijn teruggebracht was, vertelde hij wat hij gedaan had. Als door een wonder is de jongen ge- darende de vreeselijk gevaarlijke reis niet van het plankje gevallen. Hij heeft geen nadeelige gevolgen van zijn rit onderron den, behalve wat hoofdpijn. Dezer dagen is te Londen een diefstal gepleegd in een ja weiiers win kel in Holborn, onder zeer bijzondere om standigheden. Er was namelijk verleden week altwee malen een poging lot inbraak gepleegd in dieuzelfden winkel. De politie en de eigenaar namen buiten gewone voorzorgen. Er stond een politie, agent op post bij het huis, dat ook nog van den overkant werd bewaakt, en de ju welier sliep boven den winkel. Maar ondanks al die voorzorgen wisten de dieren er binDen te komen en voor een bedrag van f 4800 te stelen. Natnnrlijk wisten zij ook te zorgen, dat mtn geen spoor van hen ontdekte. -—Het electrischehuwelijk. Op de tentoonstelling te New-York heeft een jeugdig paar zich electrisch laten inzege nen, d. w. z, de predikant was wel een mensch van vleesch en bloed, maar het koor, dat de bruidsliederen zou zingen, be stond enkel uit machtige fonografen en de heele kerk was elactrisch verlicht. Alles reclame van een fabrikant. Of zoo'n reclame-huwelijk nu gelukkig zal zijn? Twee rampen, Een verwaand modern schrijvertje zeide eens„Ik hen op Dia kens' sterfdag geboren 1* »Wel zoo 1* werd hem geantwoord, „Nu, een ongeluk komt zelden alleen! Rekenlustige Duitsche rs hebben uitgecijferd, dat Biamarck precies 30,487 dagen of bijna 1000 maanden ge* leetd heeft. Toevallig is, dat Bismarck juist nog 10.000 dagen geleefd heeft na den dag, waarop de vredesperiode begon, d. i» na 15 Maart 1871, toen keizer Wilhelm den bodem vau Frankryk verliet na van de troepen te Nancy afscheid genomen f® hebben.

Schager Courant | 1898 | | pagina 2