Twee Bonwtata, lei artwmri t Verplaatsing. 11. 8 Abr. Sloos, Jacobius Alkmaar aan de Voormeer. Joh. F. Morra. Hulpmeststoffen en Turfstrooisel, m i t. NIEUWE NIEDORP, In liet Maal „De Prins Maurits", MAANDAGAVOND u WINKEL. Niedorper Kogge. Groenten- markt bij het station Noord-Scharwoude. ADVERTENTIES. Aaltj e, GEVHAA GD, Ken goed-onderliouden IftOKIta Y WOYI met Notaris SLOOS II O K T WGBÖÉtE. senior a de merken 2 Cenl. Vraagt Magda Very Well, Kroningsmerk Kroningsmerk Silhouet op Zondag 4, Maandag 5 en Dinsdag 6 September a.s., Woensdag 7 September, P. HARINGBUIZEN. Wordt verkocht met succes door C. VISSER, Schagen, De ondergeteekende heeft de eer U te berichten, dat hij vanaf 1 SEPTEMBER verplaatst heeft naar In aansluiting met bovenstaand bericht geel hiermede kennis, dat bij mij steeds in voorraad zullen zijn. ik U 1 Moerbeek en J. Breelaart Dz. van "Win kel, gelegenheid te geven, de plannen van een wog mede te doelen en zoo mogelijk de medewerking van het Hoofd bestuur te verkrijgen. In den vroegen morgen van Woensdag 31 Augustus is door den lellen wind een ledige zandtrein van de Weere naar Lutjewinkel gereden. Do brug over de ringsloot stond open, waardoor een der wagens te wa ter geraakte, die met veel moeite weer op het droge is gebracht. Ook de brug is er nog al door beschadigd. Het feest op 31 Aug. is uitstekend geslaagd. Des voorin, van 9—10 uur was er godsdienstige bijeenkomst in de kerk met uitvoering der Oranje-Nassau- Cantate. De kerk was met groen, bloe men en vlaggen, waartussehen het por tret van H. M. de Koningin in een nette lijst prijkte, keurig versierd, een schoons rede werd uitgesproken door den predikant, Ds. AJ. Onnekes, en de zang liet niets te wenschen over. Yan half 11 half 2, optocht, zingen en onthaal der schoolkinderen. De optocht was ordelijk en leverde door de nette kleeding der kinderen, bijna alle meisjes in 't wit, en vele vlaggetjes een schoon gezicht op; 't zingen op de speelplaats ging uitstekend en 't onthaal was boven mate rijk, zoodat de kinderen met ge vulde maag en gevulde zakken uiterst voldaan de lokalen verlieten. Tijdens dat onthaal overhandigde de Burgem. namens den Minister van Binn. Z. aan de drie hooiden der scholen een portret van de Koningin, met verzoek, dat iü de scholen een plaats te geven. Yan half 2 4 uur, de groote op tocht van ruiters en wagens. Hiermede hebben de feestcommissie en de burge rij van Winkel getoond, dat ze in staat zijn, iets flinks tot stand te brengen. Die optocht was prachtig en 't glanspunt van 't feest. 5 7 uur volksspelen hardloopen met hindernissen en tonkruien voor jongens, baldragen en houtjesrapen voor meisjes. Een flink aantal jongens en meisjes nam er aan deel. Het fanfarecorps heelt den geheelen dag zijn opwekkende tonen doen hooren. Iedereen heeft zijn best gedaan,om in Win kel den 31 Aug. met recht een feestdag te doen zijn. De verlichting, die we hier en daar mochten aanschouwen, was zeer smaakvol aangebracht. In den loop van den dag is door de Feestcommissie na mens Winkels burgerij een telegram van gelukwensching gezonden aan H. M. de Koningin Wilhelmina. Donderdagavond was de eerepoort te Lutjewinkel ver licht, wat Woensdag door den wind niet mogelijk was. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, gehouden op Dinsdag 30 Augustus j. 1., 's morgens 9 uur. Tegenwoordig de heerenJ. Koomen Hz., Voorzitter, A. NobelJTimmerman Abr. Sloos, P. Sloovet Kz. en S. Over. Door familie-omstandigheden afwezig de heer J. Breebaart Kz. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der voorgaande wor den gelezen en goedgekeurd. Hierna wordt gelezen een adres van den heer Groenhoutambtenaar ter betee- kening van vervolgingstukken enz. in zake de invordering der plaatselijke di recte belastingen dezer gemeente, hou dende verzoek, hem als belooning aan te bieden voor 't bekleeden dezer betrekking het dubbele der kosten van de waar schuwingen, of hem een vast salaris toe te kennen ad f20 ongeveer, daar zijne tegenwoordige belooning ter nauwernood zijn onkosten en bemoeiingen kan dek ken. Aangezien Burg. en Wethouders ver- meenen, op de eerste vraag van adres sant te kunnen ingaan, wordt besloten, den heer Groenhout het dubbele der kosten van de waarschuwingen te ver- leenen. Namens de Commissie, belast met het onderzoek der rekening, deelt de heer Sloos mede, dat de commissie de reke ning in haar geheel heelt nagezien en deze zoowel als de daarbij behoorende bescheiden in de beste orde heelt bevon den, waarom de comm. den Raad in overweging geeft, de rekening aldus vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten en de gemeenterekening vastge steld in ontvang tot een bedrag van f28463 825 en in uitgaaf tot een bedrag van 1 28607.645, sluitende met een na- deelig saldo van f 143.82. Wordt aangeboden de gemeente-be grooting voor den dienst van '99. De door Burg. en Weth. op deze be grooting gebrachte sommen worden post voor post nauwkeurig nagegaan en toe gelicht door eene daarbij overgelegde me morie. Deze begrooting, welke geheel het karakter draagt, dat op eiken post van uit gaaf zooveel mogelijk is bezuinigd, ter wijl ook met de ontvangsten niet losjes is omgesprongen, sluit in ontvang en uit gaaf tot een bedrag van f 19565.18. Vtor onvoorziene uitgaven was f 462.36 uitgetrokken. Met eenparig besluit wordt deze be grooting vastgesteld en zal, evenals de rekening, ter goedkeuring aas H. H. Ged. staten worden toegezonden. Vervolgens wordt in behandeling genomen de reke ning van het Armbestuur, waaruit blijkt, dat ie ontvangsten in '97 hebben bedra gen f 4692.775, terwijl de uilgaven T f 4455.905 beliepen, alzoomet een batig saldo van f 236.87 sluitende. Behoudens een kleine vergissing, welke echter da delijk door den penningmeester, den heer Fries, mede ter vergadering tegenwoordig, is kunnen worden hersteld, wordt deze rekening eveneens goedgekeurd. Mede wordt goedgekeurd de begrooting voor '99 van het Armbestuur, waarbij is be groot voor dat jaar een ontvang en uitgaaf van f 4644.59*voor onvoorziene uitgaven f 324.595. Thans is aan de orde, het in de vo rige vergadering aangehouden punt om trent het al of niet aanbrengen van af- sluitboomen bij het snijpunt van de tram op den weg te Winkel en in de Weere. De heer Over deelt mede, dat eene in de nabijheid van de tramlijn wonende vrouw in de Weere zich bereid heeft verklaard, bij iedere aankomst van de tram de afsluitboomen te willen openen en sluiten, zoo haar hiervoor 1 3 per week door de gemeente word uitbetaald. Den heer Over spijt het, dat dit ten laste van de gemeente komt, maar hoopt toch niet, dat het een struikelblok zal zijn, waar het betreft zich tegen onge lukken te behoeden, daar hij 't onverant woordelijk zou achten, zoo hierin niet op de eene of andere wijze werd voorzien. De Voorzitter zegt, wel met 't idéé van den heer Over te kunnen meegaan en eveneens een aanbod heeft gehad van 1 3 voor het sluiten der boomen te Win kel. Spr. had echter gehoopt, dat f 2 voldoende zou zijn geweestevenwel is ook hij van gevoelen, dat ter wille van het geld niet mag worden nagelaten, mede te werken om mogelijke ongeluk ken te voorkomen. Nadat het woord aan den heer 1 immerman is gegeven, zegt deze, het een te groot be zwaar voor de gemeente te achten dat aan deze zaak kan worden tegemoet gekomen; hij toch vermeent, dat het gevaar hier bedoeld niet zoo groot zal zijn als men denkt, daar toch, evenals op andere plaatsen, ook de tram wel in de Weere zal stoppen, in welk geval bij aankomst en vertrek de tram zeer zeker een kleine snelheid zal hebben. Bij verdere deliberatiën wordt alge meen overeengekomen, omtrent een en ander in correspondentie te treden met den exploitant van de lijn of met de Maatschappij zelve, teneinde zoomogelijk voor gezamenlijke rekening of althans op andere, minder kostbare wijze in deze aangelegenheid te voorzien. In omvraag geeft de heer limmerman zijne ontevredenheid te kennen omtrent het slechte opkomen der vrijwillige spuitgasten te Lutjewinkel, wat onlangs bij een brand in den Braakpolder be treurenswaardig uitkwam; slechts 4 k 6 kwamen van de ongeveer 50 leden op. Yoorz. geeft den heer Timmerman in overweging, eene vergadering te houden en daarin te wijzen op de verplichtin gen, welke rusten op elk lid ran het brandweercorps, dat zijne hulp en me dewerking aan dat corps heeft toege zegd om bij gelegenheid van een brand krachtig en vlug op te treden teneinde grootere onheilen te voorkomen; te wij zen, dat ze niet zijn kinderen, maar man nen, en dat, zoo ze hunne verplichtin gen niet willen nakomen, hut beter is dat ze bedanken voor het lidmaatschap, daar men liever 10 leden mag hebben, op wie men kan rekenen, dan 50 van wie bijna geen enkele opkomt. Nadat nog door den heer \limmerman de wenschelijkheid wordt betoogd van het aanschaffen van een paar zooge naamde brandhoorns, één te Lutjewin kel en één te Weere, en Yoorzitter heeft gezegd hierin te zullen voorzien, wordt de vergadering gesloten. J. 1. Donderdag had aan de Burgerbrng het gewone jaarlijksche schoolfeest plaatswat dit feest van zijn voorgangers onderscheidde,was, dat behalve de prijzen aan kinderen die geen enkel schoolverzuim hadden, aan alle kin deren een plaat met het portret van H. M. Koningin Wilhelmina werd aange boden, benevens een Kroningsbeker, van wege het gemeentebestuur. Het feest, des morgens 9 ure begon nen in de voor deze gelegenheid keurig net, versierde kolfbaan van den heer Bood, opgeluisterd door de muziek van de heeren Constant, KosterDe Heer en Frijvoet, begunstigd door mooi weer, gaf al dadelijk aanleiding tot een opgewek ten geest bij de feestvierenden. Nadat bij afwisseling melk, koek en krentenbrood waren aangeboden en feest liederen ter eere van H. M. Wilhelmi- na's kroning gezongen, werd een wande ling naar Burgervlotbrug ondernomen, met begeleiding der muziek, Daar aangekomen, werden in de me de net versierde lokalen van den heer Rus wederom ververschingen aangebo den en liederen gezongen. Terug ge komen in de kolfbaan herhaling van het voorgaande en na uitdeeling der prijzen wordt ongeveer 4 ure het school feest geëindigd. Des avonds gaf de Rederijkerskamer „Eensgezindheid" een uitvoering, en wel van een klucht- en een blijspel, waarvan vooral het laatste bijzonder voldeed en dan ook uitnemend werd afgespeeld. Bij afwisseling bood de Kamer aan het pu bliek een 4-tal liederen, op het feest van den dag betrekking hebbende, het publiek aan, welke met begeleiding van de muziek lustig werden gezongen. De Kamer heeft haar doeleen pret- tigen feestavond te organiseeren, volko men bereikt; het was er prettig en opgewekt en het publiek, dat heel goed was opgekomen, heeft het gewaardeerd, door aan de goede stemming mede te werken, net volksfeest is aan de Burger vlotbrug gehouden heden den 3en Sept. en aan de Burgerbrug den 6en Sept. Wieringen. Do kroningsfeesten zjjn alhier weder om vroolijk gevierd. Op 31 Aug. was het geheele eiland versierd met vlaggen, wa ren hier en daar eerepoorten opgericht en de huizen met oranje getooid. Om 10s/4 had een gecostumeerde historische op tocht plaats over het geheele eiland, welke tot des namiddags zes uur duurde. De optocht, voorstellende de aankomst van Wilhelm I in Nederland, is uitstekend geslaagd. De verschillende costumes uit vroegere jaren deden menigeen lachen of vol bewondering staan. De Voorzitter der jongelui-commissie, de heer W. B r u u 1, heeft dan ook wel succes behaald met de door hem opge nomen taak, om zulk een optocht to organiseeren. De tweede dag had het schoolfeest voor alle scholen van 't eiland plaats. Ook dit feest is uitstekend geslaagd en heeft geduurd van 10 tot 4 uur. 's Avonds was het een prachtig gezicht in 't hoofddorp; ongeveer 500 verschillen de lampions waren opgehangen en vele guirlandes in verschillende kleuren door het dorp gehangen. Om 8 uur gaf de muziekvereeniging „Harmonie" een uit voering op de bovenzaal van den heer K o o r n. Voor een stampvolle zaal werd het prachtige programma uitgevoerd. De kroningsfeesten zijn op Wieringen dan ook niet ongemerkt voorbijgegaan en zullen een aangename herinnering zijn van deze plechtige dagen in 1898. Te 't Zand is op den 81en Augustus gezellig en flink feest gevierd. Van uit alle huizen wapperde de vader- landsche driekleur en 's morgens te 7 uur reeds luidde plechtig de klok van de R.-C. Kerk het feest in, dat na de godsdienstoefening om 9 uur begon met een rijkelijk onthaal der leerlingen in het feestlokaal van mej. De Wit. Het kinderfeest duurde tot 1 uur en zal bij jong en oud zeker de aangenaamste her innering achterlaten, vooral ook door den optocht, waaraan eenige jongelui j te voet en te paard en op verschillende, heel aardige wijze uitgedost, een recht feestelijk aanzien gaven. De ringrij- derij, en de wedstrijden in het zakloo- pen, tonnetjeskruien, mastklimmen en tonsteken, waarvoor verscheide ne deelnemers zich hadden aan gemeld, trokken des namiddags heel wat publiek en hielden iedereen tot bij 7 uur op de been, en liepen tot aller genoegen af, terwijl de overwinnaars in hun schik konden zijn met de degelijke en keurige prijzen, bestaande o. m. in horloges, laarzen, schoenen, portemon- naie's, inktstellen, broekstof, enz. De dag werd besloten met een feeste lijke bijeenkomst in het locaal van mej. De Wit, waar het aan voordrachten en toasten niet ontbrak, maar wel aan goede muziek en feestelijke stemming. Dit laatste was echter een gevolg van de overvolheid der zaal, zoodat men zieh bijna niet verroeren kon. Toch bleef dit gezelschap tot laat in den nacht bijeen, zonder dat de orde een oogenblik werd verstoord, dank zij den maatregel der commissie, die 't tappen van sterken drank verbo den had, en scheidde men eerst, toen de voorzitter, de heer J. v. Beusekomdaar toe het sein gaf. Ook in de beide andere lokaliteiten, waar gelegenheid tot dansen was, bleven velen langen tijd gezellig bijeen, zoodat het Koninginne-feest alhier welgeslaagd mag heeten, en de Feest commissie alle eer van haar vele be moeiingen heeft gehad. -Anna Paulowna, 2 Sep tember '98. Twee zoons van den timmerman J. maakten heden morgen gebruik van een bootje, om met eenig gereedschap op karwei te gaan. Op het Oude Veer sloeg het vaartuigje, dat zeil voerde om en het gereedschap verdween in de diepte. Zelf hadden zij echter de handigheid, om op de omgeslagen boot te klauteren, en na eenigen tijd werden zij door hun vader, die met een paar anderen met een tweede boot te hulp kwam, uit hun benarde positie gered, waarna ook de boot werd gekanteld en medegenomen. Het onheil liep dus gelukkig af. Op eene vergadering, den 30 Augustus bij den heer J. Bood belegd, werd besloten, te St. Maartensvlot- brug een volksfeest te houden op Zater dag 10 September. Donderdag 1 September. Aangevoerd 27 zakken aardappelen. Blauwe f 1.— a f 1.15. Markt van Vrijdag 2 September. Aanvoer 557s zakken Blauwe 1 1.10 a f 1.20. Roosjes 1.15 Vaarzen g - a 10 Nuchtere Kalveren V 6.— A 16.- 75 Schapen (magere) 14- a 18 175 Schapen (vette) 18.— a 21.50 Overhondera a 155 Lammeren 10.— a 15.'- Bokken en Geiten V a 1__ 35 Varkens (magere) V 12. a 16.— 5 Idem(vette) per K.G. V a 18 Biggen 6 a 8.— 10 Konijnen —.20 a —.40 150 Kippen li —.25 a —.40 Kenden 9 a 10 Duiven J» -.10 a 1200 Kilogr. Boter 91 —.45 a !Ö5 300 K. G. Kaas >1 —.40 n —.50 7000 Kipeioren 9 2.75 a 3 25 900 Eend-Eieren 2.90 a *m* Heden overleed, na een onge steldheid van bijna drie weken, onze innig geliefde Dochter en Zuster in den jeugdigen leeftijd van 12 jaar. Mede namens onze kinderen, H. WAIBOER Az. N. WA1BOER- Breebaart. Winkel, 29 Augustus 1898. Voor de vele en hartelijke blijken van sympathie, ondervonden op Don derdag 1 September j. 1., betuigen ondergeteekenden hun welg"e- meenden dank. L. A. SCHOUTEN, T. SCHOUTEN-Dalmeijer. Helder, 3 September 1898. best kunnende ploegen enz., loon f 7.50 per week, bij Cs. GEERLIGS, ANNA PAULOWNA. Notaris te Winkel zal op Don derdag" 29 September 1898, des avonds 7 uur, ten lo kale van den heer P. H a r i n g h u i- Publiek verkoopen: erf en diverse perceelen uitmuntend Wei- en Bouwland, in den N i e d o r- p e r p o 1 d e r, alles aaneengelegen aan den Schulpweg, gcm. Nieuwe Nie- dorp, ter gezamenlijke grootte van 5.02.70 H. A. Thans in huur bij Matthijs Wits- meer en Casper Mul. Nadere informatiën verstrekken No tarissen M. C. Sigmond en Mr. J. R. de Koning te Dordrecht en voornoemd. wordt te A M S T E R D A M (bij het Paleis voor Volksvlijt) een slaapka mer met ontbijt aangeboden voor 2 of 3 personen, a f 2.50 per dag per persoon. Adres te bevragen aan de Schager Courant. 8 I L f»HOFLEVERANCIER«h KAMPEN 1847-1897. f - SB a: O O a a «•f 2A Verkrijgbaar in het depót van den Heer J. ROGGEVEEN W.Dz., H oogzijde, Hoek Laan, alhier. ,"7 yy yy gedurende de geheele Kermis dans muziek van het «Casino-Orkest", Dir. de heer M. P. Polak. optreden van den Heer Prestidigateur en Illusionist. 's namiddags 1 ure, Aanbeve •i end, Weigertetiïe flesch NAMAAK, die niet voorzien isvanbcvenstaand en is verkrijgbaar bij de voornaamste H. H. Kruideniers en Handelaren in comestibles. Marktberichten. 1 SEPT- 1898. Aangev.: I 80.— a 120.— 80.— 80.- p a SCHAGEN, 11 Paarden 8 Veulens 5 Slieren Ossen a 10 GeldeKoeien(magere), 100.— a 30 Vetle Koeien ,160.a 55 Kalfkoeien „100.a 120.— 110.- 130.- 240 180.— Onder beleefde aanbeveling, Alkmaar, Hoogachtend, 1 September 1898. Uw Dw. M! Aanbevelend, Schagcrbrug, September 1896. Uw Dw. Dn„

Schager Courant | 1898 | | pagina 3