Politiet tmrziclt te weet WINKEL. Valkoog, 9 Sept. '98. WOENSDAG. VRIJDAG te half elf ongovoer hebben de Koninginnen met gevolg Amsterdam verlaten. Het geschiedde natuurlijk weer te midden van een geduchte meuschen- macht die Hare Majesteiten wederom toejuichten. Builenlundscli Nieuws. Hot schoolfeest te Sint Maartensbrug. Begunstigd door het schoone wedor werd op 6 Sopt het jaurlijksch school feest te St. Maartensbrug gevierd. Om 10 uur zette de stoet, bestaande uit de kinderen die langs do Groote Sloot wo nen, zich in beweging, met het doel om hun schoolkameraden van de Vlotbrug af te halen. Onder begeleiding van een vroolijke muziek ging het voorwaarts en al spoedig bleek ons, dat aanteekening voor feestvorzuim overbodig was, daar alle schoolgaande kinderen te bestemder plaatse aanwezig waren. Bij den heer J. Bood vond men een geschikt ver- eenigingspunt en aldaar werd van de ge legenheid gebruik gemaakt om den klei nen oen kleine versnapering toe te die nen. Onder blij gejubel werd de terug tocht aangenomen, trompet en viool do den de lucht weergalmen met lustige tonen en de onschuldige jeugd volgde welgemoed den stoet. Welk een vroo- lijkheid heerschte alom, toen men de keurig versierde zaal van den heer J. Swarthof binnentrok. Hier prijkte te midden van groen en vlaggen het beeld van H. M. Door een keurigen boog trad men de kolfbaan binnen, waar men las„Tot weerziens, Leve de Jeugd, Hulde aan de Feestcommissie en het Oranje Boven". Het geheel maakte op ons den indruk, dat men hier de uitwerking voor zich had van een rijp doordacht plan. Wij bren- gon dan ook aan den heer J. Swarthof een welverdiende hulde. Met een pas send woord van hulde aan H. M. de Ko ningin werd het feest geopend door den heer O. Schuijteere-voorzitter der Com missie en vertegenwoordiger van het Ge meentebestuur. ZEd. liet daarbij vooral uitkomen, hoe gewichtig en veelbeteeke- nend die dag was voor het Huis van Oranje en voor Nederland. Wederom werd de jeugd onthaald, de muziek klonk en achtereenvolgens werden onder be geleiding van piano, viool en trompet de liederen gezongen voor het kronings feest. Afgewisseld door een optocht door het dorp sleten de kleinen tot groot ge noegen van vele toeschouwers aange naam den dag in de kolfbaan. Aange naam en verrassend tevenB was het, de meisjes te zien dansenvooral de zooge naamde Kruispolka werd aardig uitge voerd. Om 4 uur meende men het feest te moeten eindigen. Met een passend woord werd door den heer Wind nogmaals gewezen op het groote belang van den 6den September, waarbij Z.Ed. in warme bewoordingen tot liefde voor ons Stamhuis opwekte, daarna ging men over tot de uitdeeling van prijsjes, bestaande in een schoone gravure van H. M. en een boekje met liederen voor het Kroningsfeest. Door den heer G. Schuijt werd elk kind een aardige beker overhandigd met het borstbeeld van H. M. Wilhelmina, als geschenk van de gemeente. Met een woord van dankzegging aan de commissie, dat beantwoording vond bij den heer P. Beleer, werd het feest besloten. s Avonds 8 uur trad de heer J. Akker man met zijn zangkoor op voor ongeveer 150 belangstellenden, in de smaakvol ver sierde kolfbaan van den heer J. Swart hof. Afgewisseld door instrumentale muziek werden «en 11-tal liederen ge zongen, nlWilhelmus van Nassouwe, Avond, Wien Neerlandsch Bloed, Boven de Sterren, Gelukkig Vaderland, Kerst gezang, Bede voor 't Vaderland, Een vaste Burcht, Goeden Nacht, Bede en Vaderlandsgroet (mannenk). De on verdeelde aandacht gedurende den zang en de luide toejuichingen, die op elke voordracht volgden, gaven het zangge zelschap Harmonie" alle reden tot te vredenheid. De nummers Boven de Sterren en Goeden Nacht vooral werden met de meeste aandacht aangehoord en gevolgd. Wij zouden de instrumentale muziek te kort doen, wanneer wij den 5 heeren musici een woord van welver diende waardeering onthieldan. De Bet- zie, Erisch er op los en de Marsch enz. waren merkbaar naar den geest van 't publiek, hetgeen ook bleek uit het luid applaus. Zeer opgewekt en aangenaam was aller stemming en zoo werd de dag, die zoo velen had vermaakt, be sloten met het gemeenschappelijk lied „Wien Neerlandsch Bloed", terwijl men daarna overging tot het „Bal." Vrijdagnamiddag om streeks half vijf sloegen eensklaps de vlammen uit de boerderij, bewoond door den heer Jb. Katerin de Zuid-Zijpe. Het perceel brandde tot den grond toe af. Van den zeer netten inventaris werd riets gered, en het is te bejammeren, dat de vlammen zoo veel goeds hebben vernield. Alles was verzekerd. De plaats behoorde in ei gendom aan den heer De Sonnaville te Alkmaar. Hoewel er viermaal was gespit, is toch nog hooibroei hoogstwaarschijnlijk de oorzaak van dit onheil. Schagrerbrug-. Bij gelegenheid van de Inhuldiging van H. M. Wilhelmina wapperden van de huizen der ingezetenen vlag en wim pel. De eerepoorten waren weer van frisch groen voorzien, 's Avonds werden deze door honderden lampions prachtig ver licht. Ook verscheidene ingezetenen werkten moe. om door het verlichten hunner woningen het plaatsje e6n nog feestelijker aanzien te geven. Het mooist waren wel versierd de tuin en het huis van Ds. Van Kniphuizen. Met (le toebereidselen voor de kermis is men reeds druk bezig. Of de kormis wel zoo druk zal zijn als vorige jaren staat te betwijfelen, daar het kronings feest er wel van invloed op zal zijn. Voor do betrekking van hoofd der school to Petten hebben zich 18 sollicitanten aangemeld. Naar men uit goede bronnen verneemt is hot ringnjden te St. Maartensbrug vastgesteld op Woensdag, 14 September, 's middags 3 uur, in de buurt bij den heer J. Swarthof. D etarweoogst in de omgele gen landbouwpolders is in vol len gang. Bij vorige jaren vergeleken valt de opbrengst niet mee. De beste stuk ken geven per H. A. hoogstens 40 H.L., terwijl er vele perceelen zijn, die nau welijks 30 H. L. leveren. Het gewas is dit jaar rijk aan stroo. Per H. A. worden gemiddeld 20 wagens gewonnen, hetgeen zelden voorkomt. De stroo- prijzen zijn evenwel laag, zoodat het stroo op verre na geen vergoeding levert voor hetgeen de tarweopbrengst te kort geeft. Wieringen. J. 1. Dinsdag werd alhier de kronings dag van H. M. Koningin Wilhelmina voor de derde maal herdacht. Overal wapperde de Nederlandsche driekleur met oranjewimpel. Des avonds werd in den tuin van den heer Asjes een volksconcert gegeven door de muziek- vereeniging „Harmonie". Deze tuin werd door ongeveer 150 verschillende lampi ons verlicht, hetwelk een prachtige ver lichting vormde. De muziekvereeniging wist door de aanlokkende tonen een groote menigte een genoeglijken avond te verschaffen. Tevens waren in verschillende straten de versieringen prachtig, zoodat alles een recht gezelligen feestdag opleverde. Op Dinsdag 6 September, inhuldigings dag, was ook deze gemeente geheel in feesttooi en is des avonds aangevuld wat op 31 Augustus te kort gekomen is door 't ongunstig weer. Het Raad huis met zijn torentje was praohtig ver licht, wat met het groen en de bloemen een bijzonder schoon gezicht opleverde. Enkele ingezetenen illumineerden even eens en 't is dus zeer natuurlijk, dat velen den prachtigen avond gebruikten om wat later te bed te gaan en in feestelijke stemming het schoone te be zichtigen. En in de kolfbaan van den heer W. Smit was 't een en al vreug de. Daar waren de zangschool van den heer A. Egmond, de zangvereeniging „Crescendo" en de gymnastiekvereeni- ging „Sparta", daar waren een groot aantal genoodigden, enkele betalende personen en velen, wien gratis een toe gangskaart verstrekt werd. Het was prettig in de zaal, er heerschte een aangename toon, er werd gezongen door 't publiek, zoodat 't scheen, of er geen stilte kon komen en men zonder iets uit te voeren zich den geheelen, avond zou amuseeren. Maar 't scherm ging op en stil was alles. De heer A. J. O n n e k e s nam 't woord om den feest avond te openen. Hij vertelde een stukje geschiedenis, hij deelde mede, wat de Oraoje's voor Nederland hebben ge daan en dat op zoo'n keurige en voor iedereen bevattelijke wjjze, dat 't een genot was hem aan te booren. De Zangschool voerde de Oranje- Nassau-Cantate uit, Sparta gaf tableaux, die, evenals 't tableau Caecilia, godin der toonkunst, met hare gezellinnen, door de Zangvereeniging, zeer in den smaak vielen de zangvereeniging voerde uit de Kronings-Cantate, woorden van Ds. P. Beets, muziek van den heer H. A. Meijroos, en eveneens zeer ver dienstelijk. Tot slot nog een tableau en toen was 't programma afgewerkt en 't moet ge zegd worden, goed afgewerkt ook. Donderdag 8 September vergaderde te Winkel in 't gemeente huis de feestcommissie tot 't doen van rekening en verantwoording. Niet alle rekeningen waren ingekomen, maar toch kon worden medegedeeld door den pen ningmeester, dat de uitgaven, zij 't ook niet veel, toch beneden de ontvangsten zullen big ven. Dit is goed werk. Er zal nog een vergadering dienen gehouden te worden, die dan de laatste wel zal zijn eD waarin de Commissie kan worden ontbonden. In deze vergadering werd den heer P. de Leeuw door den Voorzitter dank gebracht voor de uitstekende dien sten, door hem aan de Commissie bewezen. HetBestuur der Wolvee- yereeniging: heeft besloten, de aangekochte rasrammen als volgt te stationneeren Cotswold bij den heer A. J. Peeck te Schoorl. Wensleydale bij den heer J. de Veer te Schagen. Lincoln bij den heer J. Zijp te Twisk. Hampshiredown hij den heer J. Pa- lensteijn te Schellinkhout. om ziodaar vormde honderd door een Ook te liolhorn werd Dinsdag algomeen gevlagd en de fees telijke stemming bleek bij lange na niet geweken. Do lieve jeugd kwam s morgens met Oranje versierd ter school, waarvan het gevolg was, dat zoowol de morgen- als de namiddagschooltijd onder gejubel, gozang en feestelijke vertellin gen doorgebracht werd. Er werden plannon beraamd voor een optocht bij avond. Alle leden der feest-commissie met hunne dames ontvingen uitnoodigingen eon gezellig uurtje te slijten en toen de duisternis inviel zich een optocht van ruim lampiondragers, voorafgegaan fakkeloptocht, 12 man sterk. Het geheele dorp sloot zich aan. Men maakte eon wandeling onder begunsti ging van hot heerlijkste weder en aan het eindpunt gekomen zong al het volk en er stonden groot en klein bijna een halfduizend bij elkaar eenige vaderlandsche liederen. Toen werd de stoet ontbonden en daar het muzikanten regende, die gratis hunne diensten presenteerden, ging men vroolijk aan het walsen. Het werd vrij laat eer men van dit feestelijk verlongstukje genoeg had, maar alles liep in de beste orde af en ieder verklaarde, ontzaglijk veel schik gehad te hebben. De feestcommissie te 't Zand heeft in hare laatste vergade ring besloten, het voordeelig saldo harer rekening, zijnde f 4.14, onderling te ver- hoogen tot een bedrag van 5 gld. en daarvoor 11 Zijper loten te koopen, ten behoeve van de armen aan 't Zand. De jongelui alhier hebben deze week 't Inhuldigingsfeest besloten met een mas kerade-optocht bij keuveltjeslicht. Dirkshorn. Dinsdagavond, daags na de gehouden feesten, was den inwoners van ons dorp eon schoone verrassing bereid. Een menigte sierlijk verlichte vaartui gen kwam langzaam en statig van het gehucht De Stroet naar hier afzakken en bracht spoedig veel volk op de been. De optocht, die door muziek werd opge luisterd, ontving overal welverdiende toe juichingen en toen door enkelen van hier ter opluistering eenig vuurwerk werd afgestoken en de geheele omgeving in een tooverachtig licht zich vertoonde, ging er een krachtig hoera op uit de menigte. De terugtocht werd nu weldra aanvaard en velen vergezelden de vaar tuigen tot aan de grens der gemeente. J.l. "Woensdag, begunstigd door het prachtige weer, hebben de schoolkinderen van Valkoog met die van St. Maarten en Eenigenburg met een veertigtal rij tuigen een rijtoer gemaakt door de gemeen te, om zoo over Warmenhuizen, Schoorl- dam naar Bergen te gaan, waar halt werd gehouden om den inwendigen mensch eens te versterken en zich te ontspannen na den langen rit. Te ongeveer 4 uur in den namiddag kwamen allen te St. Maarten terug in het lokaal van den heer Schermerhorn, waar zij weer rijkelijk getracteerd werden en eenige komieke voordrachten werden gehouden en tevens de prijsuitdeeling plaats had. Te ongeveer half zeven gingen de kin deren der dorpen Eenigenburg en Valkoog met hun onderwijzer en geleiders weer naar huis. Hiermede was echter het feest voor de schoolkinderen van Valkoog nog niet afgeloopenin plaats van naar huis te gaan, werden de kinderen door hun onderwijzer, den heer van Albada, in de zaal van tien heer v. Bodegraven nog eens flink getracteerd op koek on eenige verfrisschingen, waarna de heer Ds. Mühring de minvermogende ouders goed tracteerdedat hier recht genoegen ge smaakt werd, bleek ook uit den hartelijken geest van allen, die met instemming luisterden naar de hartelijke en toepasse lijke woorden, door den heer Van Albada tot de kinderen en door Ds. Mühring tot de ouders gesproken. In goed ge kozen woorden sprak de heer Van der Veldo, als tolk van allen, zijn hartelijken dank uit aan den hser Van Albada voor het vele goede, dat deze onder wijzer deed en vooral dezen dag ge daan had voor de kinderen en hoopte, dat dit schoolfeest niet het laatste zou geweest zijn te Valkoog, maar dat men het or op toe zou leggen, jaarlijks zoo een feestje te hebben. Men bleef tot middernacht echt genoeglijk bijeen. Tevens werden op dien feestavond door den heer Van Albada uitgereikt de van wege de regeering verschafte medailles voor de vlijtigste leerlingen. Een vijftal medailles waren disponibel, waarvan één werd uitgereikt aan een meisje van 7 jaar. Donderdag had te Sint Maarten de voortzetting dor feestelijkheden plaats 's Morgens 9 uur had de optocht plaats van een 36 ruiters met 27 verschillen de versierde rijtuigen, waarvan een ezelwagen nog al lachlust verwekte Daarna werden een reeks volksspelen gehouden, die in goede orde afliepen, 's Avonds verlichting van het dorp en de eerepoort,wat een zeer mooi effect maakte. Hoewel vier dagen te voren eerst besloten was, dat feest zoj worden den op 14 en 15 September a.s. Houdt men zich Woensdag aan het reeds vast gestelde programma, voor Donderdag wordt een allegorische optocht georgani seerd, terwijl des middags volksspelen zullen woiden gehouden, nl. wedloop met hindernissen, vaatjeskruien en ton- steken. Op beide avonden wordt oen soiree gegeven, gratis toogankolijk voor porsonen boven de 16 jaar. Hier en daar ziet men reeds toebereidselen maken voor versiering en illuminatie. Aan eenige der beste leerlingen is dezer dagon de kronings-medaille uitgereikt, terwijl alle scholioron een instantané-portret hunner klasse hebben ontvangen. Moge het weder luister aan de feest vreugde bijzetten! De derde dag van het verblijf der Koninginnen was zeker door de verschil lende festiviteiten niet de minst belang rijke dag. 's Morgens begon de dag weder met koraalmuziek van de transen van ver schillende kerken. Menigeen was in do gelegenheid, van de plechtige accoorden, zoo breed en majestieus, van het Wilhelmus te genieten. Deze dag was ook de dag van de au bade. 940Zangers verzamelden zich op den Dam op een ruimte, daarvoor expresselijk vrij}gehouden. 'tWaren allen leden van den Nederlandschen Zangorsbond. Te 7 uur reeds hadden zich de mu- ziekkapels, die bij de uitvoering zouden meewerken, op de Beurs verzameld, om éénheid van toon te verkrijgen. Te ongeveer 10 uur stond alles voor het paleis opgesteld, de zangers voorop, daarachter de muziek van de grenadiers en jagers, van het 7e regiment van Amsterdam en van het 4e regiment van Amersfoort. Daarvoor, op een hooge ver hevenheid, de directeur over dit alles, de heer J. Roeske. Het slaat half elf. Allen kijken naar het balcon van het paleis. Een kamer- heer maakt de deuren open. Daar tre den de beide Koninginnen naar buiten. Eveneens de prins en de prinses Yon Wied. Ze zijn allen voorzien van een blad papier, waarop de te zingen num mers staan afgedrukt. Een teeken van het balkon en het Koraal wordt ingezet. Daarna volgt Hollands Glorie, machtig en indrukwek kend in zijn verschillende gedeelten, en daarna het glorielied op de Hollandsche vlag. Dan stijgt het Wilhelmus omhoog. Alles rondom bewijst eerbied, geen hoed of pet blijft op het hoofd, alles, wat tot de militairen gerekend kan worden, presenteert de wapenen of houdt de hand als in saluut. 't Is weer een van die nooit te ver geten momenten, als daarna als een groote jubel opstijgt dat zoo aangrijpende, majestueuze Wilhelma van Nassauwe Tot Koningin gekroond U blijft het volk getrouwe Dat U zijn liefde toont 1 Daarna verlaten de Vorstinnen en Hare gasten het balcon en wordt een deputatie van zangers op het paleis ont vangen. De plaats gehad hebbende optocht was zeer mooiverschillende gedeelten ver wekten terecht door de schoone inrich ting veler bewondering. De verschil lende onderdeelen te bespreken, zou te ver voeren en bovendien, zooiets moet gezien worden, wil men er van kunnen genieten. In den middag werden op het terrein achter het Rijksmuseum volksspelen ge houden en bij de komst van de koning innen werden 4500 postduiven opgelaten. Stedelijk Museum de Rembrandt-tentoon- stellingdes middags bezocht Hare Ma jesteit de matinée musicalo in bet Con certgebouw des avonds wooudo de Vorstin de gala-voorstolling in den Stads schouwburg bij. Do feestdagen zjjn dus voorbij, volop gelegenheid de meest schoone indrukken. Dienzolfden dag deden de vorstinnen haar intocht in 's-Gravenhage en ook daar zal menig feest tor Harer oore wordon geviord. voor Amsterdam we geloovon, dat ze hebben gegeven tot was gemerkt met „Oranje gehouden, is het prachtig geslaagd, dank zij de medewerking der geheele burgerij. Te WIeringrei-waard zullen de kroningsfeesten worden gehou- Elke duif Boven Vervolgens volgde de défilé van de vaandels der verschillende gymnastiek verenigingen, daarna die van de gym nasten zelf. Ook dit deel van het programma viel blijkbaar zeer in den smaak van de hooge bezoeksters. 's Avonds tot slot een groot vuur werk op het IJ. Duizenden menschen hadden zich opgemaakt, om dat te zien. Weldra, na de komst der Koningin nen, schoten de eerste vuurpijlen in de lucht als preludium tot de meer zware stukken van het door een Ëngelschen py- rotechnicus geleverde vuurwerk, een vuurwerk, dat zich onderscheidde ten eerste door de snelheid, waarmede de nummers van het programma elkander volgden, ten tweede door den rijkdom van kleuren. Verder waren maar wei- nig der groote stukken buitengewoon van vinding en was het oordeel, dat 't vuurwerk niet in verhouding tot den hoogen prijs, hiervoor besteed, was. Het slotstukde beeltenis van de Koningin, waarbij ook dezen keer de gelijkenis niet zeer getroffen was, te midden van de wapens van Nederland en Noordholland, werd, gelijk men ver wachten kon, levendig toegejuicht. ruim half elf keerden de Ko ninginnen naar het Paleis terug. De vierde dag, do DONDERDAG werd voornamelijk besteed aan de schoo ne kunsten. 's Morgens ging Hare Majesfeit de tentoonstellingen openen: in het frag mentengebouw achter het Rijksmuseum de Oranie-Nawiu-Ur,toonstelling, ia het Eigenaardig in strijd met de vredebood- schap van Czaar Nicolaas II is de zucht naar het zoeken van bondgenootschappen, die zich bij de groote mogendheden open baart. Zoo wordt do reis van keizor Wilhelm naar Palestina en het daarop volgend bezoek aan Koustantinopel in ver band gebracht met den bekenden wensch van den keizer, om Turkije in het drie voudig verbond op te nemen. Zoolang prins Bismarck mot de buitenlandsche staatkunde van Duitschland was belast, was de Zieke Man in Zuid-Europa niet de beenderen van een Pommerschen grenadier waard. Prins Bismarck, die in de eerste plaats Rusland wilde ont zien, teneinde eene toenadering tusschen Petersburg en Parijs te voorkomen, wil de de plannen van den Tsaar in de oos- tersche aangelegenheden niet tegenwer ken. Hij gunde aan Rusland gaarne het leeuwendeel van den buit, voor zich te gelegener tijd slechts voorbehoudende, als eerlijken makelaar een billijke provisie te ontvangen. Keizer Wilhelm heeft zich op een ge heel ander standpunt geplaatst. Hij beschouwt het Ottomaansche rijk als een zeer belangrijken factor in geval van een Europeeschen oorlog en is reeds sedert eenigen tijd bezig, de verheven Porte te polsen, hoe zij over eene aansluiting bij de Midden-Europeesche staten donkt. In Konstantinopel doet men echter, alsof men Duitschlands bedekte voorstellen niet begrijpt. Wel is de Sultan den Duitschers zeer genegen en staat hij hun allerlei gunsten in zijn gebied toe, doch in staatkundige aangelegenheden wenscht Abd-ul-Hamid zijne vrijheid van han delen te behouden. Wel wil hij gaarne de vriendschap van Duitcchlani ten eigen behoeve gebruiken, doch zonder zichzelve daarbij tot verplichtingen te verbinden. Hij meent, dat de economi sche voordeelen Duitschland voldoende schadeloosstellen voor de kleine diensten, die het zoo nu en dan aan Turkije bewijst. De Turken hebben op het oogenblik moeilijkheden met Rusland, Frankrijk en Groot-Britannië over Kreta; met Rusland over de betaling van de ach terstallige oorlogsvergoeding van 1879 en over den terugkeer der naar Trans- Kaukasië uitgeweken Armeniërs en met Frankrijk over het beslag, dat de mi nister van buitenlandsche zaken heeft gelegd op een deel van het laatste millioen der Grieksche oorlogsschatting, tengevolge van de volstrekte weigering van de Porte om de rechtmatigheid te erkennen van de vordering van de re geering der Republiek, om de schade te vergoeden welke hare landgenooten bij de Armeensche troebelen hebben geleden. Waarschijnlijk beziet de Sultan den staatkundigen toestand thans door eene andere bril, dan eenigen tijd geleden, en begrijpt hij, dat zijn eigen belang het meebrengt, de voorstellen tot het sluiten van een verbond met Duitsch land niet langer at te slaan. De nieuwe moeilijkheden, die er plotseling op Kreta zijn opgerezen, vormen zeker ook nog een troef in de kaart van Duitschland. De Muzelmannen in de stad Kandia zijn voor een paar dagen in opstand gekomen tegen de Engelsche bezettings troepen. Een ernstig gevecht, waarbij van beide kanten vele dooden zijn gf vallen en waarbij de stad op verschei dene plaatsen in brand werd geschoteö) geeft aan de beweging eene bijzondere beteekenis. Twee oorzaken worden voor dezen opBtand der Turken genoenj"' Voor maanden zijn de Turken uit «e binnenland naar Kandia gevlucht, w®8' ze sedert dien tijd aan alles gebi® leden. Hunne hoeven werden door Christenen in bezit genomen en s pogingen om door de tusschenko®^ der mogendheden weder in het hunner eigendommen gesteld te leden tot heden schipbreuk. Het Kretenser parlement, tenen gekozen en uit Christenen gesteld, had voor hunne rech^jjit grieven ook al geen ooren. uiterste gedreven, hebben lingen in vertwijfeling naar gegrepen. Welke de gevolgen van deze phasen zullen zijn is Diet te zeSie°'ij(j, wel kan men met zekerheid voor dat het Kretenser vraagstuk °^o0t ernstig op den voorgrond tree ee)eJ de oostersche quaestie in baar g^ omvang opnieuw op het tapij t8CW de Sultan van een bondgo"^ met Duitschland belangrijk P door Cbn* Tot de vlucht* de w«P6B

Schager Courant | 1898 | | pagina 2