BIJ VOEGSEL bekoorende bij de Schager Cou rant van Donderdag 6 October 1898, No. 3351. GtiMUNGL) MtëUWS. Dreyfus—Picquart. Esterhazy Du Paty de Clam. De betoogiug, ten gunste van Dreyfus, op het getouw gezet, is door de onwillig heid van den verhuurder der zaal niet doorgegam. Bij het willen forceeren tot opening dier zaal, schijnt de politie zeer hardhandig te zijn opgetreden eu heboen er verschillende scherino,». u..«,o.. vecht partijen plaats gehad. Ü1 de zaak trut dergelijk optreden gediend wordt, betwijfe len we zeer. De sociaal-democraat Jau'ès heelt voor een zaal, waarin ongeveer 4000 mensche», een gloedvolle rede gehouden ten gunste van Dreyfus. De geest der vergadering was na afloop gunstig voor den ban neling; alom kloukeu de kreten leve de vrijheid! Uit C*yenne kooit het bericht, dat de gezondheid van Dreytus heel goed is. De ex-kapitein schijnt niets van de bewe ging ten zijnen gunste te weten. Zijn brief wisseling is nog steeds aan censuur on derworpen. De gezondheid van Picqunt schijnt niets te weuschen over te laten. De streng heid, waarmede men hem behandelde, is eenigszi* s milder geworden. Men heeft hem toegestaan te schiijven, in welke brieven hij Verklaarde, dat zijne gezond heid uitnemend was. Omtrent Esterhazy doen allerlei onthul lingen de rondewat men daarvan moet gelooven, weet men niet. Du Paty de Clam heeft het noodig ge oordeeld, zijn verblijf buiten Frankrijk op te slaan. Hij is in Italië. Het orakel der liefde. Onder de Roemeensche meisjes bestaat hier eu daar nog een eigenaardig middel om uit te vinden, welke jongeling haar hand zal komen vragen. Het meisje moet den ganschen dag voor het Andreas- feest vasten. Aan den vooravond van het teest hakt het dan negen koeken, die op de volgende wijze worden toebereid Het deeg moet bestaan nit één deel ine>,l eii twee deelen zont; het water moet in drie keeren do> r het meisje in haar moud uit de bron worden gehaald. Als dit geschied is, wordt het deeggekneed en in negen koeken verdeeld. Om deze koeken te bakken, worden vier vuren in een kruis geplaatst om een vijfde vuur, waarop het bakken plaats heeft. Als de koekeu gaar zijn, worden zijn duchtig vet gemaakt. Nu denkt het meisje aan negen jonge man nen, van wie zij een gaarne tot echtge noot zou willen. Aan eiken koek geeft zij den naam var. een der jongelingen en de koeken worden op een rij neergelegd in een kamer, waarin zich niemand anders bevindt dan het meisje. Als alles in or de is, gebruikt zij haar avondmaal. Daar na wordt in de kamer een groote kater losgelaten, die den ganschen dag nog niets gegeten heeft en dus razend is van den honger. Niets natuurlijker, dan dat hij onmiddellijk losstormt op de koeken, een wegkaapt en zich daarmede uit de voeten ma kt. liet meisje gaat nu fluks zien, welken jongeling de verdwenen koek voor stelt. Die jongeling wordt bruidegom Een flinke wandelaar. Zooals men weet zijn er personeD, die er somtijds last van hebben, dat hun geheu gen plotseling voor een poos ophoudt te werken. Iets dergelijks had verleden week plaats met een zekeren bierbrouwer M. Dehouvre uit Lys-kz-Lannoy. Deze begat zich voor zaken naar Rijssel en wilde 's a- vonds met den trein naar huis teiugkee- ren. Te Fivea, eenige honderden meters van Rijssel gelegen, stapte hij echter reeds uit den trein zeggende „Hé, dat is gek ik heb mijn geheugen verloren Toen begon hij te loopen zonder een bepaald doel en zonder bepaalde richting. Zoo kwam hij te Saint-Omer, waar hij den weg naar Duinkerken vroeg. Daar aangekomen, be gaf hij zich terstond naar de zeekust, slechts stil houdende om even in een her berg wa'. ta drinken. Hij dronk zeer wei nig en at nog minder. Nauwelijks was hij ergens binnengekomen, of, evenals de wan delende jood, voelde hij zich gedrougen om te vertrekken. Van Vrijd-g tot Maandag was hij in Duinke ken en op dezen laatste» dag wan- d 1de hij langs het strand, toen zijn vriend Garette hem tot diens verwondering ont- moatte. Met moeite herkende hij zijn vriend en toen dtze hem na zijn verklaring, dat hij ern verloren mau was, er op wees, dat hij toch vrouw en kinderen thuis had, barstte hij in tranen uit en scheen hij eindelijk zijn toestand te begrijpen. Zijn vriend keerde nu met hem naar Lys te rug, waar zijn huisgeuooten hem in doo- deiijke ongerustheid, na vijf dagen lang niets van hem gehoord te hebben, ont vingen. Hij werd nu door geneeshreren onder zocht, die verklaarden dat hij gehandeld had op den aandrang van een bijzonder soort krankzinnigheid. Dehou-vre verloor steeds zeer gauw het geheugen en had last van congesties. Mevrouw Carnot, weduwe van den vermoorden President van Frank rijk, is aan een slagaderbreuk gestorven. Zij zou naar Amsterdam gaan om de Rem- brandttentoonstelling te bezoeken, maar had haar reis al uitgesteld, omdat zij zich niei wel gevoelde. Zij wordt op het kerkhof va» Passy begraven. In Canada is een volks- stemuiing gehouden over het vraagstuk van het verbod van den handel in sterken drank. Aan de kiezers was de vraag voor gelegd, of zij vóór of tegen de invoering van eeu wet waren, waarbij de invoer, het stoken en de verkoop van alle soorten van alcohol houdende dranken verboden werd. De meerderheid vóór het verbod bedroeg 18,000 stemmen, wat tegenover de vorige volksstemming, waarbij bijna tweemaal zoo veel stemmen ten gunste van een verbod werden afgegeven, als eeu nederlaag van de drankbestrijders wordt beschouwd. Een dorstige patiënt. DokterHeb je over dorst geklaagd PatiëntNeen, mijnheer de dokter, daar over verheug ik me altijd. Diefstal. Een b>utale diefstal is in het huis van den Pruisischm minister Von Eulenburg gepleegd, die des avonds met zijn vrouw van de reis te Berlijn was teruggekomen eu eerst tegen 11/k unr 's nachts naar bed w»s geaaan. Door het park van het paleis B llevue in den Thiergarten zijn daarna eenige dieven in den tuin van den graaf gekomen, vonden het raam van de kleedkamer op een kier, openden het en klommen binnen. Zij maakten zich daar meester van een geldtaschje van de gravin, dat 600 mark bevatte en van een groo'e reistasch, waarin voor 25.000 dia manten en juweelen, welke de gravin daar had laten staaD, omdat zij een paar dagen later weer op reis wilde g«an. Daarna slo pen de dieven in de aangrenzende, geheel donkere slaapkamer, waar zij, zonder dat het echtpaar iets van hen hoorde, van de beddetafeltjea ren kostbaren ring en een zilveren doosje wegkaapten en zelts een kastje doorsnuffelden. Toen keerden zij blijkbaar lang» denzelfden weg terug. De beide tasschen werden Peg in het park gevonden. Te voren hadden waarschijnlijk dezelfde inbrekers uit een nabijgelegen restauratie een aantal eetwaren en dran ken gestolen, na zich eerst te goed te hebben gedaan. De dieven zijn i og niet ontdekt. Bij de ontvreemde kostbaarheden is een drievoudig parelsnoer met diamanten slot, ter waarde van 16.000 mark. Het planten van.... haar. Ditmaal kotct deze nieuwigheid niet uit Amerika, maar uit Constantinopel. Dr. Hodara aldaar beweert in vele gevallen de kaalhooldigen weder van eeri sierlijken baar dos te kunnen voorzien, en wel langs chirurgische» weg. Daartoe maakt hij in de hoofdhuid zijner p' tienten kruisgewijze insnijdingen, waarin hij met een schaar afgeknipte stoppels gezond haar plan'. Dan wordt het geheel met een groote pleister- bedekt en na eenige weken heeft deze be handeling het verrassende resultaat, dat de geplante haartjes wortel hebben geschoten en de patiënt van zijn kaalhoofdigheid is verlost 1 Voor een dichten haargroei moet de behandeling nog eer- of tweemaal her haald worden. Een ware uitkomst voor velen als het maar waar was In den Amerikaanschen Staat Wisconsin woedden zware boschbraD- den. Een groote uitgestrektheid bosch met veel kostbaar timmerhout is reeds een prooi der vlammen geworden. Tol Maan dag werd de schade op vier millioen^ollar geschal, maar het vuur woedde toen nog met onverminderde kracht. Zingende soldaten. Op grond van gerezen klachten is aan de troepen, die te Berlijn in garnizoen zijn, verboden bij het marcheereo door de stad of in de straten der voorstedeu liedjes te zingen. Tevens zijn de manschappen op merkzaam gemaakt, dat zij zoowel binnen als buiten de kazerne niet anders dan fat soenlijke liedjes mogen zingen en zulke, die het eergevoel der toehoorders niet kwetsen. Overtreding van deze voorschrif ten en „het ontaarden van zingen in schreeuwen" zal met arrest of op andere wijze gestraft worden.

Schager Courant | 1898 | | pagina 5