plaatselijk nieuws. ^muj^v;^sïïkeuit7oe»^ Het Treinongeluk. Dank zij het ijverigop- treden van den heer Pelkers is de vrij willige leening teii behoeve van het fanfare-korps te *W ieringer- waard reeds zoo goed als voltee- kend, zoodat onverwijld tot aankoop der instrumenten kan worden overgegaan. W ieringen. Bij den landbouwer Jb. Pronk alhier draagt een appelboom voor den tweeden keer bloesems en bij den heer Ds. Bax staan de aardbeien voor de tweede maal te bloeien, wel een teeken dat de plan ten van 't zachte najaarsweder profiteeren. W ieringen. Door het bestuur der afdeeling Noord- Holland van de Vereeniging„Het NederlandschPaarde n-S tam- b o e k" werd jl. Dinsdag op 't marktplein alhier de keuring van merriepaarden ge houden. De premiën werden toegekend aan de paarden der volgende heeren: J. Kroon f 25.J. Rotgans Nz. f 20.C. Kooij f 20.P. Lont Vet f 20.— en C. P. Mulder f 15.Ingeschreven werden de paarden van de h.h. 1 V. Heijblok, 2 Jb. Metselaar, 3 J. Rotgans, 4 P. Lont Vet en 5 C, P. Mulder, de overige ter keuring gekomen paarden werden om verschil lende redenen afgekeurd. Anna Paulowna, 7 Oct. J.l. "Woensdagmorgen had de 19-jarige J. v. d. V. het ongeluk van een paard te vallen, doordat het dier schrikte van een hond en op hol ging. Bij den val werd zijn hoofd ernstig gekwetst en de ongelukkige kwam in een sloot terecht, waar hij in bewuste- loozen toestand werd uitgehaald. Daar op terstond naar den dokter vervoerd zijnde, kwam hij weldra eenigszins bjj. De geneesheer moest het hoofd op ver schillende plaatsen hechten en liet hem daarna huiswaarts brengen. De toestand is thans bevredigend. Uit UTRECHT De rijtuigen stonden voor en het bruidspaar, zekere J. v. d. H. met H. van den H., stapte in, om zich ten stad- huize in den echt te doen verbinden. Maar een wolk kwam plotseling op en bedekte het eerst zoo prachtig stralend huwelijkszonnetje. De vader van den bruidegom, een gewezen beambte aan de S.S., die dezen winter bij de werk verschaffing zelfs congé kreeg, omdat hij te veel aan Bacchus offerde, weigerde in te stappen, omdat hij niet gekleed was voor een rijtuig, en beloofde te voet naar het stadhuis te gaan. De stoet reed af en met kloppend hart wachtte men den vader. Met klop pend hart, want men kende zijn zwak. Helaas, de klok had 11 ure geslagen en hij was niet verschenen. De drie andere paartjes trouwden, kwamen even later stralend van geluk in de vestibule en zagen het achtergebleven paar met rood bekreten oogen achter de deur staan. Familieleden werden in allerijl uitge zonden om papa te zoeken, en zij von den hem in een herberg in de Moreelse laan. Had hij nog maar medegegaan, dan zou de wethouder, bewogen met het lot der twee ondertrouwden, hen nog wel geholpen hebben. Maar ook dit mocht niet zoo zijn. Hij weigerde mee te gaan en eischte een nieuw pak, een paar schoenen en een „zuipgeldje" als nood zakelijke voorwaarden voor zijn komst. Yoor het stadhuis had zich een volks massa verzameld, die wachtte op den uitslag. Gelukkig heeft ook het stadhuis een achterdeurtjedaardoor onttrokken de teleurgestelden zich aan de nieuwsgieri ge blikken en stapten op de Ganzenmarkt hun rijtuigen weer in, om zich onge trouwd naar huis te laten rijden. De vader moest later wegens dron kenschap ingerekend worden. U.D 1 898! Men schrijft uit BEILEN aan de Asser Ct.: Het begint er nu waarachtig niet beter op te worden in deze omgeving. Hadden we hier dezen zomer last van heksen, thans worden we verontrust door spoken. Bij den landbouwer H. Beugel te Brunsting spookt het geweldig. Bijna eiken avond op gezette tijden ver schijnen de gestalten. Een zacht gekraak en geknars aan deuren en vensters wor den vernomen en bijna op 't zelfde oogenblik zweeft een spook, in de ge daante van een vogel of in die van een grooten zwarten kater door de kamer. Op onverklaarbare wijze gaat het lamp licht uit en in de duisternis hebben dan afgrijselijke zaken plaats. Steekt men het licht weer op, dan duurt het maar een oogenblik of 't is weer uit. Buren houden met de huisgenooten de wacht en zien dan hetzelfde. Een onverschrok ken kerel sloeg onlangs op een avond dwars door het spook heen (een zwarten kater met gloeiende oogen), maar 't baat te niet, het monster ging er niet om vandaan. De belangstelling in deze spookge schiedenis wordt zoo groot, dat sommige ingezetenen van Beilen zich togen den avond naar Brunsting begeven om er eens ooggetuige van te zijn. Amstordamsch tooneel- tje. Op de nogal booge brug over de Keizersgracht vóór de Wolvcnstraat doet een Israëliet, met inspanning van alle krachten, vruchtelooze pogingen om een zwaar beladen wagen met groenten op de helling te. krijgen. Er is veol passage. Tal van werklieden en anderen, die zoo op het gezicht te oordeelen, zei ven ook nogal eens hulp noodig kunnen hebben, lieten den groentenkoopman tob ben. Daar komt een chic heer met hoogen hoed en lichte demi. Hij legt zijn wan delstok op de groenten en zegt„Jon gen, jongon, je zal daar vandaag nog plezier van hebben." Terwijl de koop man antwoordt„Het vrachtje wordt, hoop ik, bij het kwartier lichter", hielp de heer ijverig de kar opduwen. Maar het wilde nog niet al te best en geluk te eerst, toen aan de andere zyde een katholiek geestelijke mede zijn krach ten inspande. Toen wilden ook anderen hun dienst bewijzen, maar het was nu niet meer noodig. Twee ontploffingen. Woensdagavond om halfzeven werd de buurt van de Heerengracht bij de Brouwersgracht te AMSTERDAM opge schrikt door een geweldigen slag, die de menschen naar buiten deed snellen om te zien wat er gebeurd was. Het bleek, dat er een hevige ontplof fing had plaats gehad bij een loodgieter. De man had in zijn kelder een hoeveelheid van ongeveer 25 L. naphtha. Een deel van deze gevaarlijke vloeistof is, terwijl de zoon in den kel der aan het werk was, ontploft. De persing was zoo geweldig, dat niet alleen in het perceel zelf alle ramen verbrijzeld werden, maar ook in de hui zen tegenover dat van den loodgieter geen ruit heel bleefja zelfs het glazen tusschenschot, dat bij de overburen den winkel van de achterkamer scheidt, werd ingedrukt. Ook de huizen aan de audere zijde der Langestraat naar den kant van den Singel bekwamen belang rijke schade. De straat in den omtrek van het hoekhuis was met glasscherven bezaaid. De zoon van den loodgieter kreeg brandwonden in het aangezicht, maar kwam er overigens met verlies van een groot deel van zijn hoofdhaar af. Een paar uur later weerklonk in de zelfde buurt opnieuw een slag, zoo mo gelijk nog heviger dan de vorige. Dit maal was het een gasontploffing ten huize van den heer J. H. Sinnige. Deze heeft in het souterrain aan de straat een badtoestel staan, dat door gas verwarmd wordt. De kinderen wa ren beneden aan het spelen geweest en het zoontje had voor de aardigheid de kraan opengedraaid. Eenigen tijd later rook de moeder in de gang een sterke gaslucht en ging naar beneden, de mei den toeroepende om er niet met licht bij te komen. De keukenmeid, die de waarschuwing denkelijk niet gehoord heeft, liep haar echter na met een licht, waarvan het gevolg was, dat er een ontploffing plaats had, die de hui zen op hun grondvesten deed dreunen. Mevrouw Sinnige had, ofschoon hevig gewond, nog de tegenwoordigheid van geest om de hoofdkraan dicht te draaien. De meid die door hare verregaande on voorzichtigheid de oorzaak van het on geluk was, kreeg ook brandwonden en liep naar het Gasthuis. Door de inmiddels toegeschoten buren werden de beide kinderen in veiligheid gebracht. Het ergst was mevrouw Sinnige er aan toezij had hevige brandwonden aan gelaat en handen en leed vreeselijke pijn. Gelukkig zijn de verwondingen niet van gevaarlijken aard. In de woning was nogal schade aan gericht, ofschoon er geen brand ontstond. De vloer van het vertrek boven de bad kamer was 15 c. M. opgelicht. In de woning van den smid B. aan den Singel te SCHIEDAM stootte een der kinderen een brandend petroleumtoestel op den grond. Twee kinderen geraakten in brand en ook de ouders, die hunne kinderen trachtten te redden, bekwamen hevige brandwonden. Een der kinderen is gestorven, de moeder zal waarschijnlijk het gezicht moeten missenbij den vader en het andere kind beperkten de won den zich tot armen en beenen. De uitslag der j.l. Donder- dag gehouden stemming voor 2 leden van den raad der gemeente Zijpe is Vacature Feisser Eea medelijdend man be- zoekt het Rijksmuseum te AMSTER DAM "Wat een verloren linnen roept hij uit en hoeveel armen kun nen er geen hemd bekomen 1 O. 1. Mann Veuger Pt. de Wit stemd. 26 7 48 II stemd. 49 59 81 Herstemming dus tusschen de heeren lann en De Wit. Het aantal uitgebrachte geldige stem men bedroeg 270. Vacature Morra: stemd. I A. J. Bakker 59 Jb. Ct. Bos 11 WJimmink Dt. 48 Jb. Kater 28 J. Ih. de Wit 7 stemd. 12 41 9 12 46 II Herstemming dus tusschen de heeren Bakker en Jimmink. Het aantal uitgebrachte geldig» stem men bedroeg 273. Naar aanleiding Tan de oproeping des heeren O. Nobellid van den raad dor gemeente Zype, hadden 'zichten locale van mejuffrouw de wed. Zander hedon- (Zaterdag-) middag eenige belangstellenden vereenigd, om van go- dachten te wisselen over de openbare kennisgeving, door h.h.Dijkgraaf enlleem- raden van den Folder Zijpe en Hazepolder gedaan, met betrekking tot de reglements wijziging, door H- H. Ged. St. voorgesteld. Uit die kennisgeving is het volgende door den heer Nobel bij voorbaat onder de aandacht gebracht „a. Art. 1 run bedoeld reglement te wijrigen, dat het luide al» volg' liet waterschap grenst ten Zuid-Oosten en Ousten aan den Wcilfrieschen Zeedijk, beginnende bij hel gehucht Krabbendam tot aan de grensscheiding vnn deu polder W ieringerwaard, teu Noord-Oosten en Noorden aan do gemeente Callantsoog tot aan de uitwateringssluis in die gemeente, ten Noord-Westen en Westen loopt Je grens langs den buitenteen van den Zijper rredgk tot aan de Zuidelijke grens van den polder Csllunt.oogvolgt die Zuidelijke grens tot aan den bnitenteen der duinen langs het strand, verder dien teen Zuidwaarts tot de grens tusschen de gemeente Oallsntsoog en Petten volgende, gaat lij Oostwaarts laags die grens en verder in eene rechte lijn door tot aan het Zijper wegje, buigt daar Zuidwaarts om en volgt de Westzijde van dat wegje en van den Zijpar zeedijk tot aan den Spreeuwendijk, welken dijk zij in dezelfde richting oversteekt. Vervolgens .vaat de grens Westwaarts langs de Zuidzijde van deu Spreeuwendijk, Zuidwaarts langs de Oostzijde van deu Hondsbosschen Wakerdijk en daarna Oostwaarts lang» de Noord-Oostzijde van den Schoorl8Chen Zeedijk tot aan den ouden Westfriescheu dijk op hot punt waar deze grensbeschrijving is begonnen S. Art. 3, laatste «linea, te wijzigen als volgt Twee hectaren egalementland of vier hectaren nollen of nieuw toegevoegde duinen of duingronden zullen voor één hectare contribuabel land worden gerekend. e. Art. 7 te vervangen door de navolgende bepaling Het aantal hectaren, voor de stemgereehtigdheid vereischt, wordt bepaald op vijf hectaren contribuabel land. Twee hectaren egalementland of vier hectaren nollen of nieuwtoegevoegde duinen of duingronden zullen voor één hectare contribuabel land worden J gerekend. d. achter art. 10 te doen volgen het navolgend art. 10 bis De zorg voor de verdediging van den polder tegen de Noordzee berust ingevolge de Wet van 15 Juli 1898 (Situaitïlad No. 87) bij het Rijk. De daarvoor aangelegde werken binnen het gebied van den polder gelegen zijn mitsdien aan het beheer en toezicht van het Bestuur onttrokken. Ter tegemoetkoming in de kosten dier verdediging wordt door dea polder jaarlijks f 2000.uitgekeerd aan de proviucie Noordholland. e. Art. 11 te wijzigen, zoodat het luide als volgt De omslag voor de algemeene polderlasten geschiedt met inachtneming van deze verhouding, dat elke hectare contribuabel land vijfmaal zooveel betaalt als een hectare egalementland, terwijl de nollen, alsmede de nieuw toegevoegde duinen of duingronden, vrij zijn. Het slootgeld en de gelden, voor het hard maken en onderhouden der wegen benoodigd, worden, na aftrek van een vijfde deel der opbrengst van het gras- en rietgewas der dijken, wegen, boezemkaden en vaarten, over de contribuabele en egalementlanden en over de nollen alle gelijkelijk bunder-bunders- gelijk omgeslagen. De uitkeeriug, in art. lObis genoemd, wordt omge slagen naar dezelfde verhouding als de algemeene polderlasten, met dien verstande, dat de nieuw aan deu polder toegevoegde duinen en duingronden gelijk worden gesteld met het contribuabel land en dat de gronden, waarop door het Rijk werken ter kustver dediging zijn aangelegd, niet in den omslag worden begrepen. Al het water, dat niet aan den polder toebehoort, wordt naar denzelfden maatstaf als 't land omgeslagen.' De heer Nobel stelt de vergadering voor, het volgende adres aan heeren Dijkgraaf en Heemraden te zenden tot kenbaar-making van de bezwaren der op de vergadering aanwezigen. Aan Heeren Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Zype en Hazepolder. Mijne Heeren Ondergeteekenden, allen landeigenaren in den polder Zijpe en Hazepolder, met belangstelling kennis nemende van het ontwerp van II. H. Ged. St. van N. H. aan H. H. Prov. St. van N. H., brengen ter Uwer kennis Dat zij zich in de eerste plaats heb ben afgevraagdis een uitbreiding van ons poldergebied, zooals die in het ont werp wordt omschreven, wenschelijk Die vraag wordt, zonder eenig voorbe houd, door ons ontkennend beantwoord. Een tweede vraag"Waarom willen Ged. St. gemeld ontwerp aanbieden is moeilijker te beantwoorden. Blijkens de overwegingen bij het ontwerp, en het afdrukken van de wet van 15 Juli 1898 Staatsblad No. 187, (andere toelichting ontbreekt geheel,) schijnt het ons toe, dat H. H. Ged. St. onzen polder tot de zee willen uitbreiden, om daardoor den polder Zijpe direct belanghebbende bij de daar uit te voeren werken te ma ken, om daarmede aan de gevraagde f 2000 een schijn van billijke bijdrage te verleonen. Dat de Zijpe bij bedoel de werken belang heeft, wie zou het ontkennen, doch het is onze vaste over- tuiging, dat bedoelde werken meer zijn een Staats-, een Provinciaal belang. Wij zouden het ten hoogste onbillijk achten, dat, waar de Provincie bij de Wet van 15 Juli 1898 te dien opzichte verplich tingen op zich heeft genomen, zij op de wijze als in het ontwerp vermeld staat, een voornaam deel dier verplichting op den polder Zijpe zou willen overbrengen, In meergemelde Wet van 15 Juli 1898 is het ons niet mogelijk ook maar een enkel woord te lezen, dat daartoe aan leiding zou kunnen geven. Een derde vraag Wat zijn de ge volgen, als het ontwerp bij Prov. St. komt en wordt aangenomen is mede door gebrek aan toelichting niet geheel te overzien. Wel worden de grenzen nauwkeurig omschreven, doch hoe groot het aantal bijgevoegde Heet. is, ontbreekt doch stelien wij, dat het 300 Heet. zijn, dan ia de oplossing dezegevraagd wordt een bijdrage van f 2000 die kan worden omgeslagen over 2786 Heet. con tribuabel land, 2448 Heet. egalement- 490 Heet, contribuabel, nollen betaalt niet en 800 Heet. nieuwingedijkte, dus te «ameii 3576 Heet., dat ia f 0.56 per IIcct of 45% van gewono Hsten, en dus een nadeel van f 1832 por jaar voor den bestaanden polder. De nieuw bij te voegen gronden dra gon aan andere lasten niets bij, en kun nen aan algemeene welvaart in geen enkel opzicht ons ten dionsto wezen. Onze bezwaren resumeerendo, komen wij tot deze conclusie: Dat het ontwerp in beginsel onbillijk is. t K Ten lsteOmdat de Wet van lo Juli 1898, Staatsblad No. 187, waaraan hot ontwerp zijn ODtstaan schijnt te danken te hebben, geen enkele aanwjj- zing bevat, dat de polder Zijp© de kosten of het onderhoud dier werken zou worden betrokken. Ten 2deOmdat het ontwerp, don polder Zijpe tot do zoe uitstrekkende, daarmede den polder tot direct belang hebbende wil makon bij de daar uit te voeren werken, om daardoor do gevraag de f 2000 tot een billijke bijdrage te kunnen verklaren. Ten 3deOmdat door het ontwerp een onbekend aantal Heet. aan den pol der worden toegevoegd, die voor hem niet de minste waarde hebben, en de nadoelen, daaraan verbonden, uitsluitend komen ten laste van den polder. Ten 4de Omdat den polder niet ge vraagd wordt, of bij dit schadepostje wil aanvaarden, doch slechts de lijdelijke rol heeft te vervullen, zijn bezwaren kenbaar te maken. En ten 5deOmdat het ontwerp een verhooging van 45% van onze gewone lasten zou tengevolge hebben, een verhooging, die in onzen gedrukten landbouwtoestand ons meer dan zwaar zou drukken, temeer wijl wegen- en molenlasten, alsmede rijks- en gemeente lasten belangrijke offers van ons vragen. Om alle deze redenen verzoeken wij U beleefd, onze bezwaren aan H. H. Ged. St. van N. H. kenbaar te maken, en dringen er bij U op aan, om van uwe zijde met alle U ten dienste staan de middelen pogingen aan te wenden, om H. H. Ged. St. te bewegen, hun voorstel in te trekken. Ten slotte deelen wij u nog mede, dat onze bezwaren in eene vergade ring van belanghebbende eigena ren met algemeene stemmen zijn vastgesteld en dat wij het onnoo- dig oordeelen meer belanghebben den te laten teekenen, doch dat wij ons voorstellen, om, mocht on verhoopt het voorstel toch bij Prov. Staten van Noordholland in be handeling komen, het ons weinig moeite zal kosten, vele eigenaren te laten tee kenen op een adres, alsdan aan bedoel de Staten te zenden, omdat geen enkele belanghebbende de billijkheid van het adres zal erkennen. Hetwelk doende enz. Dit adres werd met algemeene stem men goedgekeurd en geteekend. Door het polderbestuur van Petten zullen waarschijnlijk in dezen ook blijken van belangstelling worden gegeven. Met algemeene stemmen heeft het be stuur van de Zijpe en Hazepolder heden (Zaterdag) besloten zich te verzetten en alle mogelijke middelen aan te wenden om het ontwerp-besluit der Ged. St., betreffende de eventueele vergrooting van den polder en den lastendruk van f 2000 tegen te werken en dat hoofdzakelijk op grond van verleende octrooien, 't laatst bevestigd door de staten van Holland en "Westfriesland in 1596, waarbij aan toenmalige eigenaren van de Zijpe en hunne opvolgers in eigen dom vrij lom van meerdere lasten is ver leend. (Van dit besluit en verderen loop der zaken werd in de vergadering van den beer Nobel door den heer Vrijburg secr. des polders, mededeeling gedaan.) Alkmaar, 7 October 1898. Uit zeer goede bron vernamen wij, dat de Alkmaarsche Stoommeelfabriek, die onlangs een prooi der vlammen werd, niet weder zal worden opgebouwd. Heden, den 9den dezer, begint te *t Zand de kermis, welke zeer druk belooft te zullen worden. De heeren Hart en Co. hebben er hun groote acrobaten—tent opgeslagen, de heeren Schuitenvoerder en Blanes hun circus, de heer Hart zijn welingerichte schouwburgtent, terwijl tal van kramers, een draaimolen, Turksche schop, etc. er ook een plaats hebben ingenomen. In het bovenlokaal van den heer P. Stam zullen eiken avond lichtbeelden vertoond worden door middel van een sciopticon met interessant kamervuurwerk tot slot, zoodat er voor elk wat wils is. Wie dan ook van het fraaie herfstweder wil genieten ga deze dagen naar 't Zand, waar bo vendien den lOen een harddraverij, den llen een ringrijderij, en den 12en een be angwekkende kolf- en biljartwedstrijd zullen gehouden worden. k£nl?.k1, b s 1 u i t is aan f a Sewezen hoofd der O. L. 8. te Oosterland op Wieringen een pensioen van f 600.— toegestaan' Schagen, 8 October 1898. ?ns v r 0 e g e r bericht om trent de geweigerde medewerking van de dames-zangvereeniging „Eupho- vereemgmgen, wasin zoo verre onvolledig, (en gaf aanleiding tot verkeerde gevolgtrekkingen,) dat wol die medewerking vooreerst niet gogo- ven kon worden door een voorgenomen eigen concert doch dat latere samen werking volstrekt niet buitengesloten, eerder gewenscht was. Woensdagavond heeft „Euphonia" be sloten, haar concert uit te stellen tot den 2eu Kerstavond, zoodat van haar kant niets aan eene spoedige herhaling van het Feestconcert van 1 September j. 1. in don weg staat. Aan de bestu ren der andere vereenigingon is hiervan konnis gegeven. Het mannenkoor onder- leiding van den heer Stadt zal Maandag op de arrondissementsverg. van onderwijzers de volgende liederen ten gehoore brengen 1. „Des Zondags aan den Rijn," 2. „Vadorlandsgreet" van F. Hubor, 3. „Molenaars Antjen* van Fr. Silcher, 4. „Boven de sterren" van F. Abt, 5. „In de Mei" J. Riets, 6. „Verlangen naar den Geboortegrond" van Carl Ecker, 7. „Avondlied" van Kuhlau en 8 „WilheJ. mus van Nassouwe", zetting van K. Ilille. Donderdagmiddag w e r- den door notaris G 0 11 m e r van Ob- dam ten locale van den hr. A. Visser de volgende perceelen verkocht, alle nage laten eigendommen van wijlen den heer C. de Moei van de Nes perc. 1 en 2 gekocht door den hr. J, v. d. Maatenperc. 3 door den hr. W, Smit van Heilo, perc. 4, 5 en 6 door den hr. P. 1 immerman en perc. 7 en 8 door den hr. G. Dorbeckrespectievelijk voor f 930, f 559, f 3752 en f 410. Door onachtzaamheid van een spoor- wegbeambte alhier werd verleden Don derdagavond een verkeerde wissel over gehaald; hierdoor kwam sneltrein no. 121, die hier 18 min. over 8 met een- zelfden trein van Den Helder kruist, op het derde spoor in plaats van op het tweede terecht. Eene botsing met twee wagens, ge- laden met de laatste vrachten zand, noo dig voor de tramlijn Schagen-Wognum kon niet meer voorkomen worden. Hevig was de slag, dien men hoorde, ofschoon de machinist reeds van de rem had gebruik gemaaktware dit niet het ge val geweest, de ramp zou verschrikke lijk geworden zijn. Thans liep het ge- heele geval buiten persoonlijke ongeluk ken afde passagiers hun getal was niet groot kwamen nu met den schrik vrij. Door den hevigen schok snorden de zandwagens de wachterswoning van den heer Roos voorbij tot ODgeveer het Nespad, (10 min. loopens), terwijl de locomotief zoo was beschadigd, dat zij voor den verderen dienst ongeschikt is de buffers zijn gebroken en het voorste gedeelte, hout en ijzerwerk, ineen gedrukt. Nadat per draad aan ds hoogere autoriteiten te Alkmaar kennis was gegeven van het ODgeval, versche nen dezen weldra om alles nauwkeurig op te nemen. Bij aankomst eener losse locomotief uit den Helder konden de uitgestapte reizigers met denzelfden trein verder vervoerd worden. Om de schade, op het stations-empla cement alhier aangericht, zoo spoedig mogelijk te herstellen, is het spoorweg personeel den geheelen nacht druk ia de weer geweest. Het vooruitzicht, dat met 15 Oot. de grenzen van Belgis voor den invoer van ons vee opengesteld zullen worden, scheen op de markt vaa 6 October volstrekt nog geen invloed uit te oefenen, integendeel waren de prijzen eer dalende dan vooruitgaande. Geldekoeien, vette koeien en kalfkoeien allen noteerden lager dan voor acht dagen. Voor vette koeien bedroeg dit ongeveer 1 cent per K. G. I Bij de schapen was het al nist w beter. Alleen vleezige overhouders wi#' ten de markt van 29 Sept. te behouden- In Londen is dan ook meer Yraagnaa' mager, dan naar vet vleesch. I Vette varkens ysaren vooruitgaande. Langzamerhand hebben ze de pril2® van voor drie weken herkregen. TJj8®' konden zij weder tot 42 cent per gelden. In korte woorden kan men van de markt van zeggen handel stug met Een Schager raadsel» 'k Ben in Schagen ingeburgerd Ieder kent en ziet me b'er 'k Word geschreven met 8 letter® En gedrukt op dit papier. Jaren was ik al in Behagen Eer er iemand Uwer wa0, 'kKwam bij Schout en Burgen®1 Altijd opperbest te pas- Niemand wou zijn 3, 1, 6» 2' Is hij ouder, missen graagt 3, 1,6, 2, lezer, is er Soms een zegen, soms een 3 en 1 en 2 tezamen Vormen ja een sohoonen naai Was zij weg, geen menschop 11 Was tot leven meer bekwaa Bij het Rijk geheel verget00' Is de 7, 2 en 8. j Bij het volk en in den Echter wordt hij steeds -evat 'Oot

Schager Courant | 1898 | | pagina 2