GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. Wieringen. Haringearspel. De door burgemeester en wethouders opgemaakte en aan den gemeente raad aangeboden begroo ting voor 1899 sluit in ontvangst en uit gaaf op f 17165.46 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 1584.46. Voor kosten van onderwijs wordt geraamd f 6530, voor armwezen f 8250, voor rente en *f- lossing f 1560. Dreyfus. gen, dat de gemeenteveldwachter, de heer C. Motje!, nog altijd tegen Nieuw jaar met den Enkhuizer Almanak ventte, hetgeen vroeger jaren zoo ongeveer bij de betrekking van veldwachter scheen te behooren. De heer Motjes wordt ech ter oud en de Enkhuizer Almanak niet minder, zoodat het moeilijk is Yoor den eersten om ze aan den man te brengen en voorden laatst en om aan den man te ko men. Het begint zoo'n halve bedelpar tij te gelijken. De heer Moetjes zag zich daarom gaarne ontslagen van dat venten, maar had den Voorz. verzocht, den Raad in overweging te geven, hem te willen vergoeden de verdiensten, die hij zou moeten derven. Op de vraag van den heer Rille ant woordt Voorz., dat, hoewel in de laatste jaren de verdiensten zoo hoog niet wa ren, de veldwachter gaarne een verhoo ging van zijn tractement zag met f 20. De heer v. d. Oord vindt dit tamelijk hoog, nu de veldwachter toch van zijn drukte ook zou worden ontslagen. De heer Slrjbis acht de verhooging niet te groot. Na korte bespreking, waarbij men over weegt, dat de gezamenlijke inkomsten van den heer Moe jes nog geen hoog be drag vormen, dat hij 42 43 dienstja ren heeft en na 70 jaar oud is eD dus niet meer in staat tot veel bijwerk, en dat men de ingezetenen ontslaat van het tegen hun wensch koopen van den Enk huizer Almanak, wordt den heer Moe jet een verhooging van zijn jaarwedde toe gekend van f 20. Met het nu ter tafel gebracht schrij ven van den heer Raas kan Voorz. zich wel vereenigen. Alleen is hem nooit „beloofd", dat zijn jaarwedde verhoogd zou worden iets wat trouwens niemand in staat was te „beloven". De heer v. d. Oord heeft zelfs destijds uitdrukkelijk aan den heer Baas gezegd, dat hij niet op verhooging moest re kenen. De behandeling van dit schrijven stond niet op de convocatie en daar het nog lang duurt, eer het 1900 is, stelt de heer Van der Oord voor, het schrijven in een volgende vergadering te behandelen, welk voorstel wordt aange nomen. Bij de rondvraag informeert de heer Borstof de Raad niet genegen is te besluiten tot het plaatsen van een lan taarn op den hoek bij den heer Rille te Zijdewind. Spreker meent, dat dit zeer wenschelijk zou zijn. Algemeen is men van oordeel, dat er wel meerdere punten zijn, waar een lantaarn 's avonds goede diensten zou bewijzen. Men deinst echter terug voor de kosten van straatverlichting, die het gevolg zal zijn, als men ergens een lantaarn plaatst. Ook de heer Borst is het hiermede eens en trekt dientengevolge zijn voor stel in. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorz. onder dank voor aller opkomst en medewerking de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Wielingen, gehou den op Zaterdag 8 October 1898, des na middags 2 uur. Aanwezig allen. Na opening door den voorzitter, den EdelAchtbaren heer L. CKolf, worden door den secretaris, den heer Poel, de no tulen der vorige bijeenkomst gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Wordt gelezen een reclame van den heer P. de Hoog, waarin de heer De Hoog verzoekt om wegens vertrek uit de ge meente naar Grootebrosk 8 maanden ont heffing van zijn Hoofdelijken Omslag te mogen ontvangen. De raad besluit, 3 maan den ontheffing te verleenen. 2. Een missive van den heer Dr. P. Maats, waarin dokter Maats te kennen geeft, dat door hem de vaccinatiën en re- vaccinatiën in Je openbare lagere scholen kosteloos worden gedaan. Doch bij enkele gevallen, indien de ouders het vacciueeren niet kosteloos gedaan hebben wilden, werd iets in ontvangst genomen. Dit schrijven strekt tot antwoord op een door den heer Maats van den raad;ontvangen brief om in lichtingen omtrent het vaccineeren. 3. Wordt eervol ontslag verleend aan de oude vroedvrouw mej. Teffers. 4. Wordt mededeeling gedaan, dat bij Koninklijk Besluit van 22 Sept. j. 1. tot zetters voor 's Rijks directe belastingen zijn herkozen de heeren J. Stadig en N. Hellingman. 5. Voorzitter deelt mede, dat op den 6den October de boekeD en kas van den Gemeente-Oatvanger waren nagezien, en dat volgens de boeken en bescheiden in kas moest zijn en is bevonden de som van f 1106.83®. 0. Wordt aangeboden de staat der werkzaamheden der zeegras exploitatie over Augustus 1898. 7. Hierna wordt een aanvang gemaakt met de behandeling der gemrente-begroo- ting voor den dienst van 1899. Nadat door den voorzitter alle posten afzonderlijk siju gelezen,blij kt de gezamenlijke raming te zijn vaD ontvangst en uitgaaf f 16421.90. De begreoting, aldns opgemaakt, wordt voorloopig op bovengenoemd cijfer vast gesteld en zal 14 dagen op de secretarie tor visie worden nedergelegd. 8. Stelt voorzitter voor, om den Mi nister ran Waterstaat H. en N. een re- quest te doen aanbieden, waarin zal worden verzocht om den sneltrein, welke bij de nieuwe dienstregeling om 7.56 uur's morgens Tan den Helder vertrekt, ook bij het station Anna Panlowna te doen stoppen tot het opnemen van passagiers. Daar thans bij du uiecwe regeling dat riet is bepaald, zou voor het reizend publiek vsn Wieringen die trein zeer tijdroovend zijn eo men alle aansluitingen rait andere treinen en trams moeten mis sen. Voorzitter deelt ook nog mede, dat door de bnrgarij al eeD requost is gepresen teerd aiu de directie der H. S. Mij. Met algemeens stemmen besluit de raad, zulk eau request den Minis ter te doen presenteereu. Nadat de rond vraag niets hetft opgeleverd, sluit roor- zitter ouder duik voor aller medewerking de vergaderiug. J.l. Zaterdag 8 October vergader de op de bovenzaal van den heer C. C. Koorn de muziekvereeDiging „Harmonie". De voorzitter van Harmonie, de heer Asjesopende de vergadering met eon hartelijk woord. Hierna worde i door den secretaris, den heer P. Bruul, de Dotulen en 't jaarverslag gelezen, welke onder dankzegging van den voorzitter, werden goedgekeurd. De pen ningmeester, de heer Poel, deed rekening en verantwoording. De ontvangsten} be droegen f 353.00 en de uitgaven f 316.62, alzoo een batig saldo van f 36.88; onder dankzegging voor zijn administratie werd de rekening goedgekeurd. Aan de orde was verkiezing 2 bestuurs- laden, een secretaris en penningmeester tot stemming overgaande, werden de aftre dende leden, de heeren Bruul en Poel, op nieuw herkozen en verklaarden deze hun ne bsnoeming aan te nemen. Verder werd vastgesteld, dal de uitvoe ringen voor de kunstlievende leden zul len plaats hebben in November en Febru ari, de datums zollen later worden bepaald. Niets meer te bebandslea ziinde, sluit de 7 voorzitter de vergadering. De heer/. Spaans, propo nent te Barsingerhorn, is beroepen bij de Doopsgezinde gemeente te Rottevalle eo Witteveen (Fr.). De 91-jarige oud-strijder W. Kools te 's-GRAVENHAGE vierde Zaterdag met zijne vrouw het zeldzame feest van hun 65-jarig huwelijk. Het einde vaa den feestdag was droevigdtr oude man stierf des avonds plotseling. Vee-invoer in België. Do Moniteur Beige van 8 October be vat een ministerieel besluit, volgens het welk melkvee den In en 15n van elke maand in België wordt toegelaten langs Watervliet, Selzsete, De Clinge, Sautvliet, Esschen-station, Esschen-dorp, Barleduc, Achel, Maas»yk en Visé. De ingevoerde beesten moeten eene quarantaine van tien dagen ondergaan. Schapen mogen voortaan langs dezelfde donanebareaux en op de zelfde dagen en uren worden ingevoerd als paarden (zie de Staatscourant van 19 20 Dec. 1897 No. 298 en van 27—28 Maart 1898 No. 78). Dit beslnit treedt den 15a October a. s. in werking. {St. Ct.) Het Nederlandseh Landbouwweekblad wijdt een warm woord van hulde aan den wakkeren directeur-generaal, chef der af- deeling „Landbouw,' voor zijne onvermoei de pogingen, voor zijnen grooten ijver, ter verkrijging van openstelling der Belgische grenzen voor ons vee. De heer mr. C. J, Sickesz, geheel op de hoogte van den toestand, vond o. a. gele genheid in eene conferentie, met den Bel gischen Minister te Brussel gehouden, de zen geheel in te lichten en denkbeeldige bezwaren uit den weg te ruimen. Tevens wordt welgemeende dank ge bracht aan den minister van buitenl. za ken, die, hst voetspoor zijner voorgangers volgende, bet aan geen pogingen liet ont breken, om voor het recht van Nederland op te komen en dit te handhaven, totdat eindelijk zijne moeite met gewenschten uit slag is bekroond. Het dagelijksch bestuur van het Ne- derlaadsch Landbouwcomité had, toen de minister van Binneul. zaken de belangrijke mededeeling deed in de Tweede Kamer omtrent de aanstaande openstelling van de Belgische grenzen voor ons vee, gereed liggen een oproeping aan do landbouwers in Nederland tot het bijwonen eener mee ting te Utrecht op 12 Oct. om te beraad slagen over een ernstigen aandrang op de Rfgeering uit te oefenen tot het sluiten van het grensverkeer voor vee uit Bel gië, onherroepelijk uit te sluiten het gebruiken van uit België in Nederland ingevoerde grondstoffen en materialen bij leverantie aan het Rijk en bij aaobeste- diugen van Rijkswege en de producten van de B.-lgische nijverheid door zware in komende rechten tijdelijk te belasten. Dc voorzitter, de heer H. F. Bultman, publiceert deze oproeping thans in het Landbouw Weekblad. In het stadium, waarin de mededeeling des Ministers de quaestie heeft gebracht, besloot hij die op roeping in te houden. Het bestuur van het Nederl. Landbouwcomité blijft echter diligent en het voornemen, om alles te doen wat in billijkheid te doen is tot verkrijging der openstelling van alle grui zen, staat onwrikbaar vast. Het bestaur constateert met voldoening, dat de Regee ring daarin voortgaat. In een gezelschap, waarin zich Lichtenberg bevond, vertelde iemand zulke ongelooflijke dingen van zijn reizen, dat eenige aanwezigen openlijk hun twij fel te kennen gaven. Prof. Lichtenberg evenwel zeide„En toch kan het best wt.ar zijn, want ook ik kan iets vertellen, dat ongelooflijk maar toch waar is. Het vorige jzar gaf de beroemde Vogler in de Johanneskerk eeD orgelconcert, en speelde bij die gelegenheid een stok, waarin de donder nagebootst wordt. Hij deed dit zoo natuurlijk, dat in gehesl Göltingeu de molk znur geworden is." Te Savannah (Georgia) heelt Zondag een wervelwind gewoed, waar honderd menschen het leven bij verloren. Heel de oogst is vernield. Handig! In een politie- bnreau in een der voorsteden van Berlijn hing een groote klok, die sinds jaren den juisten tijd aanwees en den politiebeamb ten iederen dag verkondigde, wanneer het einde van hun diensturen daar was. Op een goeden dag was de klok verdwenen. Natuurlijk naar den reparateur gebracht, dachleu de beambten. Mazr toen de klok wegbleef en zich geen horlogemaker vertconde en re das op hun eigen horloges, die niet altijd even juist gtDgen, moesten vertrou wen, werd een onderzoek naar de getrou we hangklok ingesteld en nu bleek, dat deze uit het politiebureau ge stolen was. Een fietsavontuur. Een zonderling avontuur is een wielrijd- ster te Dublin overkomen. Zij reed met een vriendin over een straatweg, waar aan weerskanten eenige werklieden bezig waren met hel in orde brengen van draden aan electrische geleidingen. Een draad lag slap op dm grond toen de wielrijdsters daar voorbij kwamen. Plotseling werd hij strak getrokken, met dit gevolg, dat een der twee met fiets en al in de lucht werd ge slingerd, Rijwiel en rijdster maakten een onberispelijke saltomortale, de dame kwam op haar beide voeten terecht. Wel kreeg zij een kevigen schok, maar zij was daar eerder van hersteld dan de machine, die gehesl vernield was. President Kruger vierde Maandig zijn 74en verjaardag. Hij werd 10 October 1824 in de Kaapkolonie ge- boreo, Een vreeselijke geschie- danis. Het is een bekende zaak, hoe scherp in het westelijke grensgebied van Rusland de roomsch-katholieke geestelijkheid en de Russische kerk en Russische maatschappij tegenover elkaar staan. Het iooirsch— katholieke geloof is zoo vergroeid met het Poolsche nationaliteitsgevoel, dat alle ver nederingen, die de Poolsche natie vaD de zijde der Russen heeft moeten ondergaan, bij el ke gelegenheid door de roomsche geeste lijkheid worden gewroken. Heel wat vij andschap en haat tegen de Russische over weldiging schuilt daar onder het heilige kruis. In de Poolsche sfad Kowno nu is eon roomschs priester met name Beliakiewicz in de gevangenis gezet, wagens onmensche- lijk wreede misdrijven, gepleegd op een paar roomsche vrouwen, die zich schul dig hadden gemaakt aan Russen—vriend schap. De zaak heeft de stad Kowno zoo in rep en roep gebracht, dat de verhou ding tusschen de Russen en de Polen en Litaners steeds dreigender wordt. Dag en nacht staan de roomsche inwoners dar stad om de gevangenis, om de invrijheid stelling van den geestelijke te eischen, een losgeld van 5000 roebel werd dade lijk bijeengebracht, maar de procureur- generaal schijnt zich niet aan de bedreigin gen der roomscben te storen en voet bij stuk te willen houdeD, om een geregeld onderzoek naar de zaak in te stellen. De geschiedenis, die behoudens eenige overdrijving van de Russische bladen, toch in hoofdzaak vraar moet zijn, is ook zoo middeleeuwsch afgrijselijk, dat het zeer goed begrijpelijk is, dat het gerecht zich voorloopig van den priester Beliakiewicz meester maakte, alleen reeds om zulk een monster onschadelijk te maken. Ziehier in hoofdzaak de toedracht dei zaak. Als grootste zonde schildert de Pool- Bche geestelijkheid een huwelijk meteen orthodoxen Rus af. Vrouw Szusowski had een liefdesbetrekking met een Rus, en vrouw Bernatowicz ondersteunde het paar, door haar woning voor hunne bijeenkom sten af te staan. Den 15en Augustus ver scheen de priester Beliakiewicz in de wo ning van vrouw Bernatowicz met twee Zerkedienaren, en liet haar met geweld in een rijtuig naar de kerk voeren. Voor het altaar opende hij een geheime onderaavdsche gang en wierp de vrouw daarin naar beneden, waarna hij later tot baar kwam en haar met allerlei folterings werktuigen mishandelde. Toen zij het be- wustziju verloren had, bracht hij haar door middel van wijn weer tot zichzelf, om haar daarop van voren af aan met stok ken en touwen af te ranselen. Deze fol teringen werden eenige malen per dag herhaald. Gedurende den avond- en morgendienst werd zij naar boven gehaald en midden in de kerk gekruisigd op den grond ge legd en dan beval de priester den kerk bezoekers de zondares te plagen, te bespot ten, op haar te spuwen en haar met de voeten te schoppen. Na afloop van den dienst werJ zij weer in de ODderaardsche gevangenis gevoerd, waar de vreeselijkste folteiir.gsn weer aanvingen. Een satan vei- scheen, die de vreeBelijkste bedreigingen en verwenschingen uitte. Bliksemlicht schoot door 't kelderrnim en verlichtte openliggende doodkisten en opeengesta pelde geraamten, doodskoppen en knoken. Bij het gerechtelijk onderzoek van den kelder vond de politie werkelijk inrich tingen voor kunstlicht, alsook een groo ten duivel met een fosforiaee.-end masker, terwijl het lichaam een beweegbaar skelet was. De priester had nit een gat in den mnnr de stem des duivels nagebootst. Twee dagen 'ater werd de ongelukkige meer dood dan levend van de doorgestane angsten en folteringen naar hnis gebracht. Vrouw Bernatowicz, bij wie het geloof aan duivel en helleplagen niet zoo vast stond, als de geestelijke had durven ge- looven, begaf zich, toen zij weer eenigs- zins hersteld was, naar de politie en deed verslag van alles, wat haar overkomen was, tevens mededeelende dat na haar vriendin Szukowski door denzelfden geestelijke was weggehaald. Men ging dadelijk naar den priester, en beval hem de plaats san te wijzen waar vrouw Szukowski zich bevond. De priester was natuurlijk niets op zijn ge mak en bracht de dienaren der openbare macht in een hok, dat als bergplaats ge bruikt werd van lijken, die nog niet ter aarde besteld waren, en waar zich ook aller lei begrafenisatributen bevonden. De eerste afstraffing had vrouw Szukowski al ontvangen de priester had haar namelijk met een zweep met drie riemen over de naakte schouders gegeeseld. Bij het bin nentreden van den geestelijke kromp de ongelukkige van schrik ineen, en durfde nauwelijks begrijpen, dat de politiedienaren tot baar bevrijding meegekomen waren. Uil het onderzoek is na gebleken, dat deze beide vrouwen lang niet de eersten waren, die aan zulke iuquisitie-maatregreleD waren blootgesteld geweest. Met kunstlicht werden fotografieën ran de keldergewelven genomeD,en het gerecht liet ook den duivel fotografeeren. Dat reeds vroe ger zoodanig door de geestelijken bestrafte zondaars niet dadelijk bij de politie aan gifte deden, ligt waarschijnlijk aan den vreeselijken angst, dien de bevolking daar voor de geestelijkheid heeft. Dan komt er nog bij, dat de politie-agenten en ambtenaren van minderen rang meestal Polen of Litaners zijn en dus de priesters niet durven tegenwerken, ja zalfs heel dik wijls hun nog hulp verleenen bij de wree de vervolgingen. Men zegt, maar bewijs is noodig, dat de hoogere roomsche geestelijkheid vol strekt niet onkundig was van de gruwel daden van den wreeden Beliakiewicz, en dat het b.v. ook met haar goedkeuring gebeurde, dat midden in den winter zon daars op den vloer van de kerk gekruisigd werden neergelegd en dan later geheel verkleumd naar de gevangenkelders ver voerd. Voor den procureur-generaal zeide Beliakiewicz: „My is door God de macht gegeven de zondaressen te bestraffen en te begenadigen, met zweepen te slaan, in grafgewelven op te sluiten, in ketenen te slaan ea ze in het belang van hst geloof af te ranselen." Al vroeger, voor deze gernehtbarende gruwelgeschiedenis aan 't licht kwam, gingen er geruchten in Kowno over het bestaan van die folterkelders, maar nie mand had tot dnsverre nog openlijk tegen de geestelijkheid durven optreden. Het spreekt vanzelf, dat zulk een voorval koren op den molen van de voorstanders der rassificeering in West-Rusland is. „Dan is toch ons orthodoxe geloof heel wat zacht zinniger", zeggen de Rassen. (Vau den Particulieren correspondent der N. R. Crt., te Pelersburg.) Inden loop van dit jaar zullen te Londen weder twee nieuwe h6- tels voor jonggezslen worden geopend. De tehnizen voor jonggezellen zijn een vinding van lord Nowton, die hun wo ningtoestanden zoo ellendig vond dat hij besloot, een huis te bouwen, waarin zij te gen betaling van slechts een halven shillig per dag alle mogelijke gemakken zonden hebben. Hij besteedde daarvoor een kapitaal van 80.000, waarvan in 1893 een prachtig gebouw, Nowton House geheeteu, word ongericht. Het denkbeeld had een schitterend succes. Reeds op den dag der opening waren alls plaatsen be zet. Velen, die niet meer konden worden opgenomen, verzochten verlof om voor denzelfden prijs in een der fauteuils in het salon den nacht te mogen doorbrengen. Nowton Honse heeft 484 kamers. De twee nog te bouwen hótels zullen ingericht zijn voor 678 en voor 800 gasten. Wanneer ook deze gereed zijn, zullen een drieduizendtal jonggezellen een aangenaam onderdak hebben. Hoe de Weener gemeente- raad haar prestige ophoudt, blijkt uit het volgende Het debat in den Weener gemeenteraad over de vernieawing van de concessie aan de Imperial Continental Oas Assoeiation heeft Vrijdag aanleiding gegeven tot toe- neelen zoo mogelijk nog schandelijker dan de beruchte obstructionistische stormen in de Kamer. Het Duitsche-nationale Raadslid Foch- ler noodigde den burgemeester Lucyn uit zich liever een kogel door den kop te ja gen en verweet hero, dat hij de Raadsle den om den tuin leidde. Lncyn liet deze woorden notnleeren en bedreigde den spre ker met vervolging, waarop deze uitriep „Roep liever meteen de politieen volgen liet„Denk eraan dat lantaarnpalen ook wel voor wat anders hebben gedieud!' De anti-semictische meerderheid en de galei ij raasden uit eu het rumoer steeg steeds, toen de voorzitter tot stemming liet overgaan en de concessie voor aangenomen verklaarde. Hst publick joelde, juichte Lue- ger toe en zong den Lueger-marsch. Ds oppositie gebruikte bronzen aschbakksn, sleutels, messen, boeken om de tafels te beworkeD. De „vroede vaderen' ranselden elkander met stokken af en krabdeu elkaar als vischwijven is het gezicht. De voor- zittersstoel werd met inktkokers gebom bardeerd, men zag den man verwoed schel len, maar hoorde er niet» van. Toen de vergadering werd gesloten, zag men alom blauwe oogen, blosdende neuzen, bekrabde gezichten en gescheuide kleede ren. Zoo trokken de bestuurders der hoold- stad van het keizerrijk naar huis. De oppositie besloot tegen de stemming, die te midden van een oorverdoovend tu mult had plaats gehad, te proteateeren, op grond dat het onmogelijk was een woord te verstaan. Het Petit Journal van den heer Judet vermeldt, dat de Regeering in het geheim maatregelen hesft genomen voor den terug keer van Dreyfus naar Frankrijk. Hij zal de reis doen op een koopvaardij boot en dan, na een kort verblijf op fort-Bojrard, worden overgebracht naar Mont Yalérien. Als 't maar waar is! Men zegt, dat de Fransche regeering aan de Engelsche regeering gevangenneming en uitlevering van Esterhazy zal vragen wegens oplichting (van zijn neef Ohristi- aan). Hij zal niet gemakkelijk te pakken zijn, want te Londen verandert hij telkeDS van woonplaats en vermomming. Naar de 8iecle meldt, zal door den minister van justitie, in overleg met den minister van oorlog, deze week bij den raad van het Legioen van Eer een aan vraag worden ingediend om den gewezen majoor Esterbazy te schrappen uit de rij der ridders van de orde. Dinsdagmiddag even voor twee uur werd de porte cochère van het hotel van Zola opengedaan en werd in de stamp volle vestibule, terwijl agenten het publiek op straat in een wijden kring terug hiel den, tot den gerechte lij ken verkoop over gegaan. Het eerste voorwerp, een eiken houten tafel, werd na kort opbieden toe geslagen voor frs. 32.000 en daarmee was de verkoop afgeloopen. O v e r d r ij v i n g. LuitenantDie kerel mist een knoop van zijn jas; sergeant, koe heet die ruïne van een soldaat F Papa, zijn er ook bicycles voor twee personen Jawel kind, die van je mosder. Zij rijdt er op en ik maak hem schoon. 8 OCT. 1898. Aangevoerd 5 H.L. Tarwe i 7 50 a 8. 6 Gorst 4.25 a 5— 10 Haver 3.50 s 4— Witte Erwten 10 Groene Grauwe 16.— a 19— Vale 11.50 a a 11.50 12— 16.- Bruine boonen, 10.50 a 11.25 Witte a Paarden 5.— a 5.50 Kar wij zaad 10.75 a Mosterdzaad 18.— a 80.— a 300— „140.— a 200 18.- a 25— 15.a 20 10.- a 10— l 15.— a 25— 6.— a 10— 18 Paarden 31 Koeien 272 Schapen 136 Lammeren 10 Kalveren Zeugen 37 Varkens 184 Biggen Kip-Eieren per 100 a 4.50 2325 koppen boter, p. kop 0.57 a 0.62 i 8 OCT, '98. Aangevoerd; 9 Paarden f 30.— a 150 16 Koeien en ossen „140.— a 180— per K.G. - a -.— 58 nucht. kalveren 8.a 16— 516 magere Schapen 11.a 20. Lammeren a vette Varkens, p.K.G.g a 91 magere varkens 341. Biggen 11 Bokken en Geiten Boter porP. Kipeieren per 25 Eendeieren 14— a 17— 5.50 a 8.50 2— a 6— —.55 a -.65 1— a 1.25 2.90 a Aangevoerd a 160— a 190— 35— a 85— .65 a 75 8— a tti 15— 16— a 23— 14— a a 17— -.36 a -.40 13— a 16— per stuk 130 vette Kalveren per K.G. 27 Nuchtere Kalveren 693 Schapen, magere vette idem 51 Lammeren 66 magere id. EDAM, 8 Oct. Kaag. Aangevoerd 74 stapels. Prijs f 27— per 50 Kg. PURMEREND, 10 OCT. Op de heden gehouden najaarsmarkt waren 3682 stuks vee uaDgevoerd. De handel was matig, doch goede prijzen werden besteed, loopende van 1 125 tot f 250. fvrmeread, 11 OCT. 1898. Aangevoerd 222 stapelskleine kaas. f h f 27.50 st. oomm. f st. Middb. (25— 1433 K. G. Boter f 1.20 a 1.30 per K.G. 564 Runderen, vette f0.48 a 0.56 per kilo. 12 Stiereu, prijshoudend, handel matig. 251 Vette Kalveren, t 0.60 a f 0.80 p. K.G. handel vlug. 156 Nuohtere idem, per stuk f 7.18 handel stug. Paarden. 2824 Schapen en lammeren, prijshoudend, handel vlag. 209 Varkens, vette, per K.G. f 0.54 a f 0.40. handel matig. 87 idem, magere, per stuk f 12.— a f 20—, 381 Biggen, per stuk 14.— af 8.—. beide bandel stug. 684 Ganzen, J 2. a 2.50. Zwanen f a Kalkoenen f a f Kipeieren 14.50 a f 5.—. Eendeieren f

Schager Courant | 1898 | | pagina 3