INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. Schagen—Wognum. Gemengd Nieuws. een hypotheek'op van f 20000. Hij zegt „Nu zal ik dat land op uw' naam laten zetten, dan is het billijk, dat gij den hypotheekhouder zijn rente betaalt." Iedereen zou natuurlijk antwoorden „Ik dank u wel zeer vriendelijk of misschien zou men er minder vriendelijk voor be danken." Wie, die er niot vriendelijk voor bo danken zqu Doch ook de bij te voegen gronden hebben daarbij geen enkel belang, als alleen het twijfelachtig genot van een deel der lasten te betalen. Resumeerende spreken zij het als hun ne overtuiging uit, dat alleen het recht van den sterkste in deze, het ontwerp tot wet kan verheffen. Zij zijn overtuigd, dat uwe vergadering van dat recht geen gebruik zal willen maken. Zij hopen daarin niet teleurgesteld te worden. Gedaan te Zijpe, den 24 October 1898, enz. Gelijk met bovenstaand adres, is ook het onder staande aan h.h. Prov. Staten verzonden: „Nadat bijgaand adres reeds door belanghebbende eigenaren was geteekend, kwamen wij tot de wetenschap, dat een wijziging in dat ontwerp is ter visie gelegd. „Na kennismaking met die wijziging is onze over tuiging, dat het ontwerp in beginsel onbilljjk is, onveranderd dezelfde gebleven. Als commissie, benoemd in eene vergadering van landeigenaren in den polder Zijpe en Hazepolder, gehouden den 8en October 1898, om een adres aan de Staten van N.-H. vast te stellen en daarop handteekeningen te verzamelen, wenden wij ons nu tot UEdelgrootachtbaren, met beleefd doch dringend verzoek, het gewijzigd ontwerp, zoo het in Uwe vergadering in behandeling komt, te verwer pen, op gronden als in ons bezwaarschrift en adres betredende het oorspronkelijk ontwerp voorkomen. De Commissie voornoemd: G. Nobel, G. Nieuwland, P. Wit, W. Jimmink, Jb. de Moor en J. Hoog. Zijpe, 29 October 1898." De heer Jb. Bos heeft als plaatsvervanger voor den heer Nieuwland het adres der Commissie geteekend. Te Winkel vergaderde op Vrijdag 28 Oct. bij den heer W.Smit de Vrijwillige Brandweer. De Commandant der Brandweer, de heer Aïb. Sloos, opende als Voorzitter de vergadering, die door 27 leden werd bijgewoondde secretaris, de heer ltekkerlas de notulen, die werden goed gekeurd en daarna deelde de Voorzitter mede, dat de vergadering een buitenge wone was, belegd tot 't verkiezen van een onder-kommandant in de plaats van den heer K. Vries. Tot zijn leedwezen had deze voor de door hem steeds met ijver bekleede be trekking en tevens als lid bedankt en was door 't Bestuur een voordracht op gemaakt, bestaande uit de heeren J. BrouwerR. Rezelman en P. Strijker. Vóórdat tot stemming werd overgegaan, las de secretaris een schrijven van den heer K. Vrieswaarin deze zijn dank bracht aan de leden voor de bereidwil ligheid, die hij als onder-commandant steeds had ondervonden. Gekozen werd de heer R. Rezelman die de betrekking aannam, dankende voor 't in hem gestelde vertrouwen en belovende zijn beste krachten aan de belangen der brandweer te zullen wijden. Door de benoeming van den heer Rezelman moest er een nieuwe officier voor 't vierde kwartier gekozen worden, doch dit werd uitgesteld tot de volgende vergadering, opdat het eerst op de convoca tiebiljetten zal kunnen worden vermeld. Na de geconvoceerde werkzaamheden nam de Voorzitter het woord. Het speet hem, zeide hij, dat 't getal aanwezige leden niet grooter was, want gaarne had hij tot een grooter aantal personen willen zeggen, wat hij meende verplicht te zijn. Hij bedoelde de weinige sympa thie bij vele leden als er brand is. Som migen laten zich even zien en verwij deren zich dan, in plaats van krachtig samen te werken, als de nood dringt. Dat mag niet en daarom wees hij er nadrukkelijk op, wat 't reglement in de artt. 6, 7 en 23, die door den secretaris werden voorgelezen, zegt en hij achtte 't beter geen lid te zijn, dan een lid, dat niet al zijn krachten inspant, zoo dra een brand dit noodig maakt. Verder noemde hij nog een beletsel, waardoor de brandweermannen in de uitoefening van hun werk belemmerd worden en dat zijn de nieuwsgierigen. Het Bestuur zal dan ook maatregelen nemen tot afzetting van het terrein en hoopt daarover in overleg te treden met den Burgemeester, wien de Voor zitter zijn hulde bracht voor den door hem betoonden ijver bij den laatsten brand, die in de gemeente heeft plaats gehad. Door een der leden werd ge vraagd, of ook de officieren altijd wel op hun post zijn, waarop door een be stuurslid werd aangetoond, dat bij den laatsten brand alle officieren, die aan wezig konden zijn, er ook waren geweest. Besloten werd Btreng de hand te hou den aan het reglement en de leden, die zich onwillig toonen, te schrappen. Bij den laatBten brand had 't Bestuur zich genoodzaakt gezien, niet-leden als wakers aan te stellen, omdat er geen leden ge noeg aanwezig waren, die zich ervoor hebben aangegeven. De Voorzitter hoopte, dat zulks niet meer zou voorkomen en extra-verdien sten door de leden zouden kunnen wor den genoten. Met een woord van dank aan den afgetreden onder-commandant, een ge- lukwensch aan den nieuwbenoemden en de hoop uitsprekende, dat ieder zijn best zou doen 't gesprokene aan de niet aanwezigen mede te deelen en allen de spreuk „Eendracht maakt Macht" in dachtig zullen zijn, sloot de Voorzitter de vergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, gehouden op Dinsdag 25 Oct. j.1., voorm. 10 uur. Met kennisgeving afwezig de heer S. Over. Na het gewone welkom opent de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris, de heer P. Lammsrtehaagde notulen der vorige vergadering leest, welke vervolgens door den raad, onder dankzegging aan den secretaris voor de keurige notuleering, worden goedgekeurd. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering besprokene, n.1. het opwek ken en aanmoedigen van het brandweer korps te Lutjewinkel, informeert de voorzitter den heer 7immerman, voorz. van dat korps, of deze al reeds eene vergadering heeft gehouden en zoo ja, wat daarvan de resultaten zijn geweest. De heer Timmerman deelt hierop mede, dat hij nog geene vergadering heeft ge houden, aangezien 5 tl 6 flinke brandw.- mannen aan de tramlijn Sch.-W. wer ken, die tot nog toe die vergadering niet konden bijwonen echter heeft hij hunne toezegging, bij voorkomenden brand hulp te zullen verleenen. Voorzitter deelt mede, dat de aanbestede levering van petroleum bij loting is toege wezen aan den heer J. Butter voor 6 cent de Liter.De heer W.Fijnheer had eveneens voor 6 ct. ingesohreven. Vervolgens deelt voorz. mede, van de Groentenvereen. „Niedorper Kogge" een circulaire te hebben ontvangen, waarbij hij werd uitgenoodigd tot bijwoning ee- ner vergadering ter bespreking van den eerlang te maken weg van Lutjewinkel naar de Moerbeek. De heer Breebaart zoude het wensche- lijk achten, wanneer uit 'sRaads midden een vertegenwoordiger naar die vergade ring werd benoemd, daar hij dezen weg in 't belang van een deel der gemeente acht en hem alzoo rekent in 't belang van de geheele gemeente. Aldus wordt besloten en als afgevaar digde gekozen de heer timmermande heeren KoomenBreebaart en Neb el zijn alreeds uitgenoodigd als voorz. van ver schillende Besturen. Ingekomen is een brief van den heer C. Kieft, waarbij deze aanbiedt voor eene belooning van f 2.'s weeks zich te willen belasten met het openen en afsluiten der afsluitboomen. Met het oog op het ingediende wets ontwerp, regelende den treinenloop enz., wordt besloten, in deze een afwachtende houding aan te nemen. Nog deelt voorzitter mede, dat der feestcommissie bij eindrekening is ge bleken een kas-tekort te hebben van f 3.71, en zij den Raad verzoekt, dit tekort te willen dekken en als schade loosstelling het aan de Comm. toebehoo- rende vlaggedoek aan te nemen. Met algemeene stemmen aangenomen. Hierna volgt de behandeling der be grooting. Het nazien hiervan heeft zijn gewoon verloop. Geen enkel door B. en W. geraamd bedrag is voor aanmerking vatbaar; echter verzoekt de heer Bree baart, in gesloten vergadering den post kosten L. O. te behandelen. Van de Begrooting is afgevoerd de post voor den diligence-dienst, aange zien B. en W. hebben verondersteld, dat deze in dit jaar zal eindigen. Mocht evenwel de diligence-dienst blijven bestaan en blijkt de werkelijke behoefte hieraan, dan zou dit bedrag nog altijd uit onvoor ziene uitgaven kunnen worden gevonden. Besloten wordt, den diligence-houder d&n dienst op te zeggen. Alsnu wordt de begrooting vastgesteld tot een bedrag van f 19565.18 in ontvang en uitgaaf. De post voor onvoorziene uitgaven be draagt f 143.82. In omvraag betoogt de heer Nobel de wen- schelijkheid ervan, om bij den heer J. Korff een lantaarn te plaatsen en een andere te verplaatsen bij den heer Timmerman, daar het verkeer langs dien weg weldra drukker zal worden met 't oog op de tram en die weg smal en donker is. Hierin zal worden voorzien. De heer Sloos informeert, of 't ook in 't plan ligt, den op het schoolplein te Lutjewinkel gestorven boom te doen vervangen door een anderen en zoo ja, welk soort boom, aangezien de heer van Heerikhuizen, h.d. S. te Lutjewin kel, gaarne had, dat hiervoor een noten boom werd genomen. Dit wordt goedgevonden. Nog deelt de heer Sloos mede, dat bij de begrafenisplechtigheden deze door ve le jongens tot aan de begraafplaats wor den gevolgd hij vindt zulks een steen des aanstoots en zou dit gaarne opgehe ven willen zien. Voorzitter zegt, kortelings twee keer ter begrafenis te zijn geweest en toen van het door den heer Sloos meegedeelde niets te hebben opgemerktechter zal hij den veldwachter met het toezicht hier over belasten. De heer Breebaart geeft te kennen, dat zijns inziens de doodgraver, evenals in andere gemeenten, ook bier bij elke begrafenis vooruit behoorde te loopen ten einde den weg te wijzen, daar men door het veelvuldig aanbrengen van zerken en hekjes, allicht verkeerd kan loopen. De heer Nobel is 't geheel met het gevoelen van den heer Breebaart eens ook hij zou deze regeling gaarne inge steld willen zien, wijl men, dunkt Spr., zich te eenigertijd gemakkelijk eens zou kunnen vergissen omtrent 't graf waarin begraven moet worden, wanneer 2 gra ven openstaan. Nadat de aard en de omvang van den arbeid van den doodgraver zijn over- wogen en daartegenover is gep aa y zyn salaris als zoodanig, is het meerendeel de heeren van gevoelen, dat deze rege ling kan worden gehandhaafd zonder hiervoor geldelijk tegemoet te behoeven te komen. Door den voorzitter wordt thans het voorstel gedaan, langs den slootkant bij wijze van een heg, wilgenboomen te planten en wel vanaf het boscli tot den molen, waardoor men meer tegen den daar vaak hoerschcnden kouden en ruwen wind is beschut en bovendien het aanzien van den weg zesr zeker verhoogt. Besloten wordt, Burg. en "Weth. hier mede te belasten. Onder dankzegging voor aller mede werking en trouwe opkomst sluit de Voorzitter, niets ter behandeling meer wetende, de vergadering. Tot leden van het Alge meen Burgerlijk Armbestuur te Spirit Maarten zijn benoemd de heeren 3. Brommer Jr., N. Lekker en L. Scher mer hom, terwijl laatstgenoemde tevens tot Hoofdadministrateur werd gekozen. Bij de opening van de Tram Schagen—Wognum, op 30 October 1898. Kijk zoo nad'ren wij elkander Wat zoo'n stalen salamander, Met een ziel van vuur en gloed, Met een buik vol sissend water, Zonder weif'len, zonder flater, Toch al niet verand'ren doet. Door ons snoep'rig polderlandje, Stel U voor, daar ligt een bandje, Heelemaal van elastiek, Vol met kronkels en met bochten, Die we geenszins missen mochten, 't Moest zoo krom wel, om 't publiek. Aan het eene eind van 't lintje, Met een ijz'ren haakje, vindt-je Schagen, overal bekend En aan 't andere eind van 't bandje, Met een verlengstuk, vlak aan 't kantje Van de zee, is Hoorn belend. En daartusschen twalef namen, Dorpen en gehuchten samen, Allen stevig vastgeknoopt, Maar zoo wijd en afgelegen, Dat de afstand langs de wegen, Niemand ooit tot reizen noopt. En de puntjes van het bandje, Liggend door ons polderlandje, Hield men immer stevig vast. En het zoo gespannen koordje, Houd ten goede mij dat woordje, Werd voor velen reeds een last. Maar, daar komt het stoomros, rollend, Sissend, fluitend, bellend, hollend, Vliegend langs het bandje heen. En van schrik, met bleeke lippen, Laat men 't heele lintje glippen, En ziedaar, 't geheel wordt een. Zie, daar ligt nu 't heele koopje Alles aardig op een hoopje, Alles aan en bij elkaar. 't Zijn kwartiertjes, vroeger uren, Allen, allen zijn we buren. Klinke 't vreemd nog, 't feit is daar. Nu een innerlijk dankje uiten En het versje daarmee sluiten. Hartelijk dank dus aan 't bestuur, Hartelijk dank ook aan de leiders Van de werken, en nog wijders. Zonder centen is men zuur. J. Kuilman. N. Niedorp, 29 October '98. wat men zonder de quarantaine natuurlijk niet officieel zou kunnen constateeren en dan komt de grendel weer op de deur De handel in vee blijft onder deze omstandigheden lusteloos, wat Donder- Z ook hier duidelijk waar te nemen was. Alleen eerste soort melkkoeien gingen vlug van de hand, do mindere dualiteiten liepen in prijs torug. In t vooruitzicht van nog lager prijzen, wor den door velen belangrijke inkoopen uit gesteld. Bij de vette koeien was t ook al treurig. Er werd van 25 tot 27 cent besteed, hetgeen zokcr wel bijzonder laag 18. Schagen, 29 October 1898. Onze plaatsgenoot Corn. Brammer is door de Tramweg- Maatschappij West-Friesland benoemd als goederen-bessteller, met ingang van Zondag 30 October. Baldadigheid Verleden Woensdagavond ongeveer half tien werd de heer L. V. plot seling uit den slaap opgeschrikt, doordat, na herhaald geklop, een der ruiten van het winkelraam aan de straat verbrijzeld werd. Daar de man Maandags- en Woens dagsavonds al eens meer last heeft on dervonden van de baldadige straatjeugd, heeft hij het thans noodig geacht, de politie met de zaak in kennis te stellen. Marktoverzieht, De Direct.-Generaal voor Landbouw krijgt over zijn eerst diplomatiek be leid al heel wat harde noten te kraken. 't Is dan ook een schamel succes, waarop hij zich kan beroemen. Eene opening der grenzen onder zulke druk kende voorwaarden, beteekent niets. Terwijl het gesmokkelde, door de kom miezen aangehaalde vee in het openbaar in België wordt verkocht, moet het inge voerde een quarantaine van 10 dagen ondergaan. Daar ligt ons inziens zulk een groote tegenstrijdigheid in, dat we de geheele quarantaine slechts beschou wen als een middel, om straks den in voer weer te kunnen sluiten. Er zal wel weer spoedig onder de afgezonderde dieren zich een verdacht geval voordoen, Naar vette schapen was nog al vraag, wat den handel en den prijzen ten goede kwam. Over 't algemeen is de wei- derij van schapen dit jaar winstgeven der geweest dan die van Koeien. Wij hoorden van veehouders, die f 8.— en meer per schaap hadden beweid, wat, naar evenredigheid, van koeien lang niot gezegd kan worden. De handel in vette varkens was stug. In de prijzen kwam geen verandering. De toenemende aanvoer geeft ook voor de eerste weken weinig hoop op verbe tering. Alleen een groote vraag in slachtmaand kan eene verandering ten goede geven. Naar wij vernamen zal weldra voor Schagen en omstreken eene vereeniging ter verzekering tegen tu- berculoos vee worden opgericht. Eenige voorname weiders hebben reeds hun steun toegezegd, anderen hebben zich met de voorloopige werkzaamheden belast, zoodat men weldra de oproeping tot eene algemeene vergadering kan verwachten, Het deed ons genoegen te vernemen, dat ons bericht in het No. van den 23sten een krachtigen stoot aan deze beweging heeft gegeven. Wij kunnen belangstel- lenden, mededeelen dat na afloop der uitvoering, door de Dames-zangvereeni- ging „Melodia" te Nieuwe Niedorp a.s. Zondagavond te geven, op verzoek on zer Dames-zangvereeniging „Euphonia" een extra-tram zal loopen. Heden Zaterdagmorgen had de feeste lijke opening plaats van de lijn, die onze gemeente in verbinding stelt met Wog num. Op zichzelf zou dat niet zulk een heuglijk feit zijn, als die tram ook niet doorsneed een zeer nijvere land bouwende streek, wier bewoners zeer zeker verwacht mogen worden op onze reeds zoo bloeiende markt, wier bewo ners bepaald ook het hunne zullen bijdragen tot vooruitgang onzer ge meente. Dat is voornamelijk het Schager belang en voor de bewoners dier streek zeiven zal het natuurlijk dubbel heuglijk zijn, uit den geïsoleerden toestand, waarin ze tot dusverre verkeerden, te worden ver lost en evenals andere strekeu een goe den af- en aanvoer te hebben voor hunne verschillende voortbrengselen en benoo- digdheden. Dat deze tram het district ten voordeele zal zijn, bewijzen al reeds de opgerichte groentenvereeniging Niedorper Kogge en haar onderafdeelingen, zoodat velen alleen door de tram de pruducten beter van de hand kunnen zettenook voor het ooftrijke Winkel zal de tram blijken een gezegend verkeersmiddel te zijn. Het was dan eindelijk de dag, waar van al reeds zooveel datums waren opgegeven, waarover men zoo dikwijls teleurgesteld werd en waarover zoo me nigmaal de verzuchting was geslaaktzal die tramlijn ooit nog voor het publiek verkeer geopend worden P Aan het tramstation gekomen, leidde onze weg alras naar een eenvoudig ver sierde afdeeling der remise, waar genoo- digden gelegenheid zou worden gegeven, eenige ververschingen te gebruiken, die door onzen plaatsgenoot, den heer K. Ver heus, waren geleverd. Alles zag er daar aanlokkend en zeer smakelijk uit. Ook vielen al dadelijk in 'toog de verschil lende beambten aan de tramlijn, verdeeld in hoofdconducteur, conducteur en goe derenconducteur, die in nette uniformen (zwart met goud, blauw met rood en grijs met rood) gestoken waren. Bij de aankomst van den trein, waar mede autoriteiten arriveerden, werden deze daar verwelkomd door het bestuur der tramvereeniging en den heer direc teur. Vervolgens wandelden de heeren naar het terrein van de tram, waar alles werd bekeken en we hoorden uit ve ler mond een loftuiting over de inrich ting der verschillende gebouwen en machines, over hot ruime terrein, de sierlijke wagens, enz., enz. De heer J. Breebaart KzVoorzitter van het bestuur, had te voren de auto riteiten en andere aanwezigen een hartelijk welkom toegeroepen en de hoop uitge sproken, dat allen een aangenamen en ge- noegelijken dag zouden mogen doorbron- gen. Spr. noodigde hen tevens uit van de te verkrijgen ververschingen een ruim gebruik te maken. Nadat dit was geschied en men nog ee- nigentijd had verwijld, vertrok te 12 uur precies do trein naar Hoorn. G e n o o d i g d om den rit mee te maken, waren: de Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid met hoofdambtena ren van dat departement; do Commissa ris der Koningin in Noordholland met G«d. St. en Griffier; de Raad van Ad ministratie der H. IJ. S. Maatschappij met Hoofdambtenaren; de Raad van toe- zicht op de Spoorwegdiensten; B. en W. en Secr. van subsidicerende gemeenten en voor zitters en secretarissen van subsidiöeren- de Waterschappende Rijks-commis saris voor de gesubsidieerde tramwe gen; de burgemeesters dor aan do lijn liggende gemeenten do commissarissen en directie der exploiteorende maat schappij; Prov. hoofdingenieurHoofd ingenieur te Haarlem en ingenieur te Hoorn van den Rijkswaterstaat; inspec teur der posterijen en telegraphie te Amsterdam; Voorzitter der locaalspoor wegmaatschappij „Hollands Noorder kwartier" de aannemers van weg, brug gen en gebouweningenieurs en op zichters der lijn en do verslaggevers van het N. v. d. D., Handelsblad, Tele graaf, Iloornsche Courant en Schager Crt.; totaal 85 personen, van wie hebben bedankt 22, zoodat 63 genoodigden den rit meemaakten. De gemeenschappelijke maaltijd voot genoodigden werd te Hoorn gehouden in het Parkhotel, zoodra men aau het station te Hoorn was aange komen. De genoodigden werden na afloop van het diner per extra-trei nen naar Amsterdam en Wognum en van de laatste plaats naar de verschillen de tusschen-stations en Schagen vervoerd In ons volgend nummer hopen we van den verderen rit en het feest te Hoorn 't een en ander mee te deelen. Dreyfus. Donderdag 27 Oct. kwam de zaak Dreyfus in hei paleis van Justitie voor. Het w-s zesr kalm rondom het paleiv. Alles bad zijn gewonen aanzien. Er werd Diemand zonder kaart binnengelaten. Te twaalf uor wordt de zaal geopend en Demange en Labori zitten op de voorste bank van de verdedeging. Mornard verte genwoordigt mevrouw üreyfns, die zelve aanwezig is. De rapporteur van de Kamer voor strafzaken van het hof van cassatie, de heer Bard, begint met te gewagen van de ontroering, die de zaak Dreyfns heeft ver wekt, om tot de revisie te komen. Daar na gaat hij na, welk nienw feit aanleiding zou kunnen geven tot revisie. De verval- schingvan Henri zou niet voldoende wezen,als het alleen stond, maar Henri legde de ge tuigenis af, die voor Dreyfus het bezwa rends* was. Die getuigenis was de getni- genis van een falsaris. En ziedaar ht>. nisnwe feit, noodig voor revisie. Er bestaat nog een stnk, waarin Esterhazy vraagt, wat met het borderel te doen; dit stnk is bij mlle. Pajs in beslag genomen. Mr. Bard, tot zijn eigenlijk rapport overgaande, daar bovenstaande feitelijk was het requisitor van Mr. Manan, meent, dat de zaak regelmatig bij het hof aanhangig is gemaakt en dat het Hof zal hebben te beoordeelen, of het een supplementair onderzoek kan bevelen. Daarna leest Mr. Bard het rapport van Dn Paty de Clam betreffende de inhech tenisneming van Dreyfus. Hierin wordt door Paty beweerd, dat Drayfus zichzelf telkens tegensprak. Verder brengt hij uit dat verhoor de verschillende bijzonderheden ter kannis. Vervolgdns leest Mr. Bard hat tweede verhoor, dat Do Paty Dreyfus heeft doen ondergaan. Hierna wordt gewezen op de verschillende manieren, waarop hij Dreyfus de onderscheidene hem ten laste gelegde stnk- ken liet schrijven. Verrassing baarde de opmerking van den heer Bard, dat, in strijd met het proces verbaal vac Du Paty, nit de photo- grafie van den brief, dien men Dreyfns liet schrijven bij het verhoor geen ontroering blijkt. Men zal rzich kunnen herinneren dat Du Paty beweerde, dat Dreyfus zeer ontroerd en verschrikt was. Dreyfus zwoer in zijn laatste verhoor bij het leven zijner kinderen, Da Paty, dat hij onschuldig was. Deze weigerde hem gehoor bij den minister, als hij geen vol ledige bekentenis allsgde. Vervolgens wordt een rapport besproken, waarin verschillende getuigen het gedrag van Dreyfus verooideelen. De rapporteur gaat nu het leven van Dreyfus d», w»»r- in niets kracht van bewijs blijkt te heb ben voor bovenstaande beweringen. Mr. Bard zegt, dat slleen het borderel overblijft om de aanklacht te handhaven en of Dreyfns op den dag der degredatie een bekentenis heeft afgelegd. De rapp<"teur ga»t na, aan wien Dreyfus al zoo beken tenissen moet hebben afgelegd eB doet opmerken, hoe vaag al de leziDgen zijn e® elkaar telkens tegenspreken. Mr. Bard gast zelfs tot de verklaringen van Cavaign*6 in de Kamer gedaan en zegt dat ook d«z0 weer verschillen. Dreyfns daarentegen, zegt Mr. Bard, heett tot zelfs op den morgen der degredatie zijn onschuld stijf volg®" honden. De stukken, bij Esterhazy in beslag g£" nomen, komen nu aan de beurt. Mr. Bard spreekt zijn bevreemding nf' over de eigenaardige verschijnselen, d,B zich bij de instructie tegen Esterhazy hebben voorgedaan. Esterhazy b. v. verwittigd van hetgeen hem boven h«» hoofd hing. Bij Esterhazy werden huh' zoekingen gedaan op grond van een aan* klacht en bij Picquart, toen hij niet thot' was. 8pr. betuigt zijn spijt, dat de krijg*' iaad de zaak van de gesluierde dam® niet heeft kunnen oplosser; Tot de schriftkundigen genaderd, ver klaarde Mr. Bard, dat twee schriftkundiger1

Schager Courant | 1898 | | pagina 2