Polei overzien der weet. INGEZONDEN. Builenlandsch Nieuws. PLAATSELIJK NIEUWS. gemengd nieuws. "Wierinser waard. In de eerstvolgende nuts-vergadering op AVoonsdag 25 Januari zal de heer Wij- ker eene lezing houden overIbsen's„Nora". De heer J. Zijp heeft de vaste bijdrage, terwijl nog enkele dames au heeren hun ne medewerking hebben toegezegd. Moge het streven van het bestuur om dezen winter met eigen krachten nuttige en aangename bijeenkomsten te organisee- ren, door leden en niet-leden worden gesteund. Vrijdag 24 Februari zal te Kolliorn vanwege de M. t. H. v. 't Alg. eene Volksbijeenkomst gehouden worden. Een vijftal sprekers zal optreden en zoo mogeljjk zal door muziek en zang voor de noodige afwis seling gezorgd worden. Evenals bij vorige jaren heeft het Hoofdbestuur het Departement in staat gesteld eene versnapering rond te die nen aan wie zulk» begeeren. Bij de wagenmaker ij, te vens scheepsmaker^, van den heer J. Jonk op de Winkelerstrook bij Holhorn ligt thans eene volgens kenners keurig afgewerkte ansjovisboot (Stavo- rensch model). Eene tweede dergelijke boot staat op stapel en is bijna half gereed. Dit is het vijfde groote vaartuig, dat daar te plaatse gemaakt wordt. Kleinere booten zijn er al bij tientallen vervaardigd. A ls spreker voor het Dep. Kollioi-r» der M. tot N. v. 't Alg. trad Donderdag op de heer Van den Bergh van Eytingha, student te Leiden, met eene verhandeling over Godsdien stige toestanden uit het begin der 12e eeuw. Meer bijzonder trad de levensloop van Bernhard abt van Clairvaux op den voorgrond. Hoewel er blijkbaar veel studie van die verhandeling gemaakt was, viel ze, om verschillende redenen, niet in den smaak van de weinige aan wezigen. Aan de Kolhorner vis- schers, die verleden voorjaar de ansjovis geleverd hebben aan de Firma Betz van "Wijst te Ylaardingen, is deze week door den opkooper daartoe door de Firma in de gelegenheid gesteld eene premie uitgekeerd a 10 Cts. per 1000. Aan 13 visschers werd gezamenlijk meer dan f 100 uitbetaald, waaruit te bere kenen is, dat de vangst weinig te wen- schen overliet. Donderdagavond zakte een tienjarig meisje te Kolhorn in de daar opgeworpen modderbelt. Schip per Bakker van Texel moest er haar uitredden met behulp van een haak. Zelf was zij onmachtig iets te doen, daar zij bij de minste beweging dieper zakte. Een eenvoudige afrastering met schalen langs een paar paaltjes was voldoende om dergelijke ongelukken te voorkomen. Het fanfarekorps te Kol horn, uit een voldoend aantal leden samengesteld, heeft zijne oefeningen aan gevangen. De instrumenten zijn ver leden week aangekomen en verdeeld, en als de pogingen die gedaan worden om de financiëele moeilijkheden uit den weg te ruimen, met gunstigen uitslag bekroond worden, dan is de plaats een zeer gewenschte vereeniging rijker. Vrijdag, tijdens het mid- daguur, brak in een boet, behoorende bij de werkplaats van den beer A. Droog timmerman te Kolhorn, en gebruikt wordende tot het krombranden van dee- len benoodigd voor eene in aanbouw zijnde schuit, brand uit. Door spoedig aangebrachte hulp en vereende krachten wist men, zonder tusschenkomst van de spuit, den brand tot die boet, die groo- tendeels vernield werd, te beperken. 't S£aiicl, 20 Januari 1899. Er zijn zoo hier en daar verschillende bewijzen opgemerkt, dat de natuur dezen winter niet alleen den menschen, maar ook den planten en dieren parten speelt. Zijn reeds, zooals medegedeeld werd, ergens deze maand ooievaars gezien en kievitseieren gevonden, waar ze nog niet behoorden te zijn, te 't Zand werd ons den 20sten werkelijk een gevangen, maar levend koolwitje getoond, dat pas was gestoord in zijn dartel gefladder door den tuin, waar het vergeefs naar een koolstronkje uitzag. Moord te BERKEL. Donderdagmiddag is te Amsterdam gearresteerd een 19-jarig bootwerker, genaamd De K lerk, die bij een commis- sionnair in de Kalverstraat effecten aan bood, afkomstig van den diefstal met geweldpleging te Berkel. De jongen gaf op, dat hij de stukken had ontvangen van een persoon, die buiten op hem bleef wachten. Deze had zich, onraad bespeurende, echter uit de voeten ge maakt. De Klerk is nog in verzekerde bewa ring en de politie doet onderzoek naar de juistheid zijner opgaven. Uit Den Haag zond men het volgende bericht Alhier zijn twee personen aangehouden, wier uiterlijk overeen komst had met het signalement van de vermoedeljjke moordenaars te Berkel Men bracht voor den rechter commissaris een jongmensch, dat te Amsterdam in een wisselkantoor een gedeelte der gestolen effecten had ge tracht te verkoopen. Hij zeide ze ontvan gen te hebben van een met manteljas gekleeden man. Een dusdanig gekleed persoon wordt te Rotterdam in verband met den moord gezocht. KOEGRAS, 20 Januari 1899. Woensdagavond hield de heer Okkinga van Arnhem te KOEGRAS een lezing over doelmatige voedering van melk- en jongvee. Hij begon met te zeggen, dat 't misschien wel wat dwaas leek, om de veevoedering te willen vergelijken met de opvoering van een tooneelstuk en toch geloofde hij enkele punten van verge lijking te kunnen maken. In de eerste plaats hebben ze beiden dit gemeen, dat 't doel isvoordeel behalen. In de tweede plaats zijn vaak de personen, die in 't tooneelstuk optreden, zoo door kostumes enz. gemaskeerd, dat ze zelfs voor hun vrienden onkenbaar zijnen dit is met de werkende deelen van het vee voer, als daar zijn eiwit (hoofdpersoon), vet en zetmeelachtige stoffen (die af en toe eikaars rollen gedeeltelijk overne men) en de aschbestanddeelen, eveneens het geval. Het karakter der rollen van bovenge noemde voedingsmiddelen werd vervol eens met tal van voorbeelden op zeer onderhoudende wijze en vaak bijzonder geestig opgehelderd. Uit een kleine be rekening bleek, dat men, hooi en drie lijnkoeken per dag voerende per beest, onder meer te weinig eiwit geeft en naar aanleiding hiervan werden aan de hand van een gekleurde voedertabel ver schillende voedingsstoffen besproken. Yan hooi, gras en wortelgewassen af tot granen en krachtvoedermiddelen toe, werden besproken 't gehalte en de wer king en er werd op gewezen, dat men door verbetering der weilanden, bemes ting, maaien enz. er voor zorgen moet, dat het eigen product van zoo uitstekend mogelijke kwaliteit zij. Aangaande de grondnotenkoek van de Ned. Oliefabriek en de spoeling van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft werd gezegd, dat deze artikelen, doelmatig gebruikt, uitstekende resultaten geven en voor een juiste waardeering wekte spreker de hoorders op tot nauwkeurig gecon troleerde proefnemingen. Men voedere aan melkvee half lijnkoek met half grond notenkoek of 1 h P/2 grondnotenkoek met spoeling (die 24 uur in koud water geweekt is)aan jongvee uitsluitend V2 3L grondnotenkoek. Omtrent den prijs merkte spreker op, dat als lijnkoek van 32 pet. eiwit, 12 pet. vet, enz. f 9.50 kost (feitelijk is zulke koek duur der) dan kost elke voedereenheid 5 ct. en bij grondnotenkoek a f 10.50 (bij groote hoeveelheden veel minder) 4.3 cent. En betreffende de verteerbaarheid staat de laatste met 48 pet. eiwit en 7 pet. vet aan de spits. Resumeerende kwam spreker tot de gevolgtrekking, dat men 't best voert, als 't beest krijgt wat 't noodig heeft en men koopt dat noodige in voedingsmiddelen waarin verteerbaar eiwit, vet en koolhy draten het goedkoopst zijn. O eer* Hugowaard. De heer FokkerLid der Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het district Alkmaar, hield den 19en in de „Hengstman" een politieke rede over pen sioneeren van werklieden door ouder dom of invaliditeit. Aan de hand van het rapport der Staatscommissie over dit vraagstuk, stelde spr. in het licht welke eischen van den Staat, van werkgevers en werklieden gevorderd zul len moeten worden om de 223 millioen gulden te verkrijgen, die de Staatscom missie daarvoor denkt noodig te hebben. Ambachtsonderwijs. Evenals vorige jaren bestaat in de maand Februari wederom gelegenheid, zich als leerling voor den cursus 1899/1900 te laten inschrijven. Nu de middelen van vervoer om Alkmaar te bereiken zich steeds uitbreiden, zal het bezoek aan deze wel bekende inrichting eer- toe dan afne men daarom zij men niet te laat met het aangeven. De school heeft zich in den korten tijd van haar bestaan een goeden naam onder de Ambachtslieden verzekerd. Zij, die belang stellen in genoemd on derwijs en hunne zonen daarvan wenschen te doen genieten, hebben zich slechts bij den directeur aan te melden, die, wij zijn er zeker van, gaarne in lichtingen zal geven. "Wij kunnen verder een bezoek aan deze bloeiende Ambachtsschool zeer aanbevelen. Men schrijft uit Fries- land Door den aanhoudenden westenwind, gepaard met regen, is 't boezemwater in Friesland ongewoon hoog, zoodat de lage landen zijn ondergeloopen. Aan weerszijden van den spoorweg tusschen Oudeschoot en Wolvega vertoonen do landerijen écn zee. De molens in de polders moeten nacht en dag malen om het overtollige water te loozen. Onze lezers hebben in ons laatste nommer kunnen lezen, welke punten Rusland op het vredescongres aan het oordeel der mogendheden denkt te on derwerpen. Men denke echter niet, dat het droombeeld van een internationale broe derschap der volken, ja zelfs het voor uitzicht van een vijfjarigen winterslaap van Donnar, de kabinetten ook in hun ne buitenlandsche aangelegenheden in eene rustige onverschilligheid zal dom- 1 pelen. Wij gelooven zelfs, dat wanneer het zwaard voor een bepaalden tijd op non activiteit wordt gesteld, de pen van den diplomaat met dubbele werkzaamheden zal worden belast. Enfin, 't is beter dat een Eiffeltoren van papier wordt be klad, ja, om maar benaderend te spre ken, dat een zee van inkt wordt ver morst, dan dat een enkel menschenle- ven aan de eerzucht van vorsten of re geeringen wordt opgeofferd. Toen dezer dagen de philanthroop Tolstoï tot een gesprek met den Czaar werd toegelaten, zei hij met zijn bekende rondborstigheid op de vraag van den keizer wat hij over de ontwapenings voorstellen dacht: „'t ware te wenschen, dat Rusland in deze het voorbeeld gaf." Juist, want zoolang Rusland een poli tiek van actie in Azië blijft volgen, zoo lang kan b. v. Engeland zich niet door een zoet gevlei in slaap laten wiegen. En dat Rusland zich in zijne Aziati sche aangelegenheden niet aan banden denkt te leggen, getuigen de berichten, die over Afghanistan in omloop zijn. Emir Abdoerrahman Chan moet vol gens de Engelsche bladen een overeen komst met Rusland hebben gesloten, waardoor Rusland belangrijke concessiën, natuurlijk ten koste van Engeland, heeft verkregen. Met het oog op den inwen- digen toestand van Afghanistan zou zulk een overeenkomst van groote beteekenis kunnen zijn.Afghanistan is het stootkussen tusschen de Russische en Engelsche be zittingen. Wie in Kaboel regeert, houdt feitelijk den weg van Bombay en Cal- cutta zoowel als naar Samarkand en Tasjkend bezet. Nu is de Emir sedert eenigen tijd zoodanig lijdende, dat men het ergste voor *hem vreest. Wanneer Abdoerrahman Chan komt te sterven wordt daarmede een tijdperk van zeer ernstige verwikkelingen geopend. Yolgens de bestaande traditie zou de oudste zoon, prins Habidoellah, de troonsopvolger zijn. In de Oostersche landen komt echter zeer vaak een „maar" tusschenbeiden, waarbij daD meestal een „zij" betrokken is. Zoo ook hier. 't Is hier de favorite van den Emir, die ter wille van haar eigen nog zeer jong zoontje den kroonprins tracht ter zijde te schuiven. De rijksgrooten zijn bij de troonsopvolging in tw6e bijna even groote partijen verdeeld. Bij deze twee ernstige mededingers naar don troon komt nog een derde. Deze pre tendent is een oudere broeder van den tegenwoordigen Emir. Verschillende aan het licht gekomen samenzweringen, waar in hij de hand had, deden hem de vlucht naar het Russisch gebied nemen. Op de grenzen van Afghanistan en Samarkand voert hij thans een met Russische roe bels betaalde groote hofhouding. Deze geldelijke afhankelijkheid maakt hem geheel tot een werktuig der Russische politiek. Hij is de man, door wien Rusland grooten invloed op verschillende stammen uitoefenthij is de man, door wienRusland hoopt Afghanistan in een van Rusland afhankelijken staat te veranderen. Natuurlijk is deze prins, die daarbij nog talrijke invloedrijke vrienden te Kaboel en elders bezit, door Rusland voor den Afghaanschen troon bestemd. De thans tusschen den Emir en de Russische regeering gesloten overeenkomsten zijn slechts eene inleiding tot, of een overgang voor eene innige verhouding. Natuurlijk is men in En geland door dit nieuws bijzonder ont stemd. Toch komt de anti-Engelsche politiek te Kaboel niet onverwachts. Reeds sedert den opstand der berg stammen in '97 en '98 heeft men kun nen waarnemen, uit welken hoek de wind te Kaboel woei. Duizenden onder danen van den Emir namen aan die opstanden deel en eerst toen de vorst, door een krachtige pressie van Enge land daartoe gedwongen, zijn onder danen beval naar hunne haardsteden terug te keeren, kwam aan de beweging een einde. De Morning Post, die het bericht van het verbond tusschen Rusland en Af ghanistan het eerst publiceerde, schrijft nu naar aanleiding daarvan Als de Emir het verdrag met Rusland heeft aangegaan, dan heeft hij de voor waarde geschonden, waaronder hij door ons als Emir erkend is. In dat geval is het zeker, dat hij niet langer als vriend, doch als vijand van Engeland moet worden beschouwd. En dan moet Engeland, of liever de Indische regeering, onmiddellijk de uitbetaling van het subsidie aan den Emir staken en ophou den hem als heerscher van Afghanistan te beschermen. Doch tevens moeteD dan stappen worden gedaan om de be scherming van de Engelsche belangen in Afghanistan te verzekeren. Ernsti ger dan de stap van den Emir is de houding van Rusland. De vastgestelde grenslijn is geschonden. Rusland schijnt voornemens, over die grenzen heen, Af- ghaanse'j Turkestan en Herat in bezit te nemen. Dit is een staatkunde, die alle gesloten verdragen en overeenkom sten trotseert. De Morning Post beveelt der Engel sche regeering eene krachtige staatkunde aan. Daar Engeland echter voortdurend aan Frankrijk de tanden laat zien, zal het tegen Rusland wel wat water in den wijn moeten doen. Het schijnt, dat men te Londen de Franschen tot een strijd tracht te dwingen. Door de pers, en wat veel erger is, door minis ters wordt op de meest beleedigende wijze over Frankrijk gesproken. Minister Chainberlaiu hield dezer dagen eene redevoering te "NVolverhamp- ton, die, wat Frankrijk betrof, de parlementaire perken verre te buiten ging. Van Madagascar sprekende, verklaar de ZEx.,. dat de Engelsche regeering van meening is, dat „aan kwade trouw en het breken van het gegeven woord moet worden gedacht." De gebeurtenissen op New-Foundland noemde de heer Chamberlain „een ty pisch staaltje van do betreurenswaardige en boosaardige staatkunde, die gevolgd kan worden om anderen te ergeren." Waarlijk, er zijn wel eens om heel wat minder beleedigende woorden oorlogen gevoerd Dat men in Frankrijk met nauw ver beten ergernis deze officiiele taal leest, dat men zich herinnert dat Engeland sedert honderden jaren de belager van Frankrijks macht en grootheid is ge weest, ligt voor de hand, en dat men tegen mogelijke gebeurtenissen zich van de vriendschap van derden tracht te verzekeren is mede te begrijpen. Het denkbeeld van eene toenadering tot Duitschland begint dan ook meer en meer ingang te vinden. Invloedrijke bladen, als de Figaro en Gaulois, pleiten openlijk voor een samengaan met Duitschland. De Gaulois zegt Duitschland is niet langer onze vij and, maar Engeland. Sprekende over eene toenadering tot Duitschland zegt het blad „De regeeriug is overtuigd, dat zij .door het volk niet in den steek zal worden gelaten als zij tot zulk een groote en belangrijke wijziging in de buitenlandsche staatkunde overgaat.* Als een bewijs, dat ook in of- ficiëele kringen een ommekeer op handen is, worden de woorden van een Fransch minister aangehaald. Deze verklaarde „Tusschen Duitsch land en ons is de tijd van mokken en wantrouwen voorbij. Overal waar het voor Frankrijk nut kan hebben met Duitschland samen te gaan, zal ik het doen en als ik het doe, zal ik er rond vooruitkomen." Dit is niet geheel een bondgenootschap, maar het is toch eene toenadering. Zoo wordt Duitschland door Frankrijk en Engeland beiden in den arm geno men. De Times leest den Amerikanen de les, omdat zij aan Duitschlands goede trouw op de Philippijnen twijfelen Standaard en Times nemen reeds nu genoegen met een mogeliiken verkoop van de Carolinen door Spanje aan Duitschland. Het heet, dat deze eilanden voor Engeland volstrekt geen waarde bezit ten. Spanje schijnt niet ongenegen, met de Carolinen ook de Ladronen- en Pelew- eilanden van de hand te doen. Het lijkt wel dat al zijn koloniën last- en schade posten zijn geworden, die men hoe eer hoe beter moet trachten kwijt te wor den. Nu, wanneer ze voor en na door John Buil of Uncle Sam worden op gepikt, heeft men er ook al weinig aan. 't Is dan maar beter, ze tijdig in klinkende munt om te zetten. Mijnheer de Redacteur Geen beroerde boel. Vrij gevolgd. De lamp geeft mij thans licht genoeg, De brandkast is mij dicht genoeg, De woning is mij mooi genoeg, De kellner krijgt mij fooi genoeg, De spoortrein gaat mij vlug genoeg, De geldbeurs is mij vol genoeg, De uitgaansdag mij dol genoeg, De mode is mij dwaas genoeg, De knecht is mij thans baas genoeg, De leeraars mij neutraal genoeg, De leerstof is mij ruim genoeg, De leervakken zijn er ook genoeg, De reclame maakt vertoon genoeg, De bruid heeft mij fortuin genoeg, De schouwburg is mij schuin genoeg, De clown is mij komiek genoeg, De winkel is mij mooi genoeg, De muziek maakt mij lawaai genoeg, De sportman is mij wild genoeg, De aalmoes is mij groot genoeg, De meisjes mij geleerd genoeg, De vrouw geëmancipeerd genoeg, De courant geeft mij stof genoeg, De straattaal is mij grof genoeg, De boter is mij duur genoeg, De surrogaten mij slecht genoeg, De kaas is mij goedkoop genoeg, De broodjes zijn mij groot genoeg, De bakkers geven waar genoeg, De slagers zijn mij duur genoeg, De winkelier concurreert genoeg, De tappers geven meer dan genoeg, De courantier is leep genoeg, De tram komt mij hier vroeg genoeg, De Zijper tram wacht lang genoeg, De ministers zijn mij goed genoeg, De Kamers liberaal genoeg, De Schager Raad is dwaas genoeg, 't Is niet volmaakt op deze aard, Hoewel zij stof tot danken baart. X. Y. Z. Sdiag-n, 21 Januari 1899, De provinciale heng- Mtenkeuringen zullen voor 1899 plaats hebben op 14 Maart alhier, op 15 te Beverwijk en op 16 te Halfweg. De tweede uitvoering onzer Kederijkersbamer is bepaald op Zondag 5 Maart. Opgevoerd zullen wordenDe verzegelde Burge meester en Tooneelstudiën. De v e r g a d e r i n g( w a a r i n de statuten en 't huish. reglement der vereen. A rnienzorg"zullen worden behan deld, zal worden gehouden op Donder dag 26 Januari, des avonds 7 ure, in het locaal van den heer D, v. Twuiver. Voor een elk zal deze vergadering toe gankelijk zijn. De entr'acte n-p achter. Een tooneeldirecteur te Charleroi is op hit prachtige denkbeeld gekoa-en nood maakt vindingrijk om ook den tijd tusichen de bedrijven te verpachten. Een ondernemer heeft van hem hit recht ge kocht iu d? entr'acten adressen en aanbe velingen van wiukeliers en anderen uit te roepen. Hij hseft daarvoor een voordra ger en liedjrszanger gehuurd, die, naar het schijnt, zijn vak best verstaat en met allerlei aardigheden de aandacht van het publiek weet te trekken. Het zaakje gaat goed de directeur heeft de huur van een minnut-enti'acte reeds kunnen verdubbelen. Regenkansen. Een Fransch meteoroloog, de heer An- got, het ft als aitkomst van zesjarige waarnemingen bevonden, dit in zijn land gedurende de wintermaanden ds kansen dal het op een willekeurig gekozen nur zal rtgeuen, zijn 90 op de 1000. Gedu rende de vroege ochtenduren (3 tot 6 uur) stijgen de kansen tot 111, en van 6—9 uur 's avonds tot 120. In dm tijd dat de schouwburgen aangaan, is de kans op regen dus het grootst en zal men wel doen zich te wapenen. Electriciteit en planten. Op het jongste congres der Britscho vereeuigicg tot bevordering van weten schappen is de vraag behandeld, of de electrisehe stroom een gunstigen invloed oefent op den groei van planten. De heer Cook van Clifton had daarover proeven genomen, die gunstig uitvielen. Hij had ze genomen met stroomen van 3 tot 25 volts en 1 tot 50 milli-ampères, en be vond, dat de planten veel vlugger ont kiemden en groeiden dan onder gewone om standigheden en ook meer opleverden. Ook prof. Leustrom had de zaak nagegaan en kwam eveneens tot gunstige uitkomsten,wat hij toe schrijft aan de vorming van zuurstof. Tevens echter heeft hij waargenomen, dat soms de uitkomst anders was en bepaaldelijk als het weder droog en heet was, wat dan hieraan zou zijn te wijten, dat de electri citeit werkt, door aan de plantensappen meer activiteit te geven. Dez» meeningen wordan niet algemeen beaamd, Prov. Ayston sprak het gevoelen uit, dat men met eenige zekerheid kan spreken, wanneer de proeven op verschil lende wijzen worden genomen, bijv. met staaldraden met of zonder eleetrischen strcom. En de beroemde Lord Kelvjn opperde de vraag, of de gunstige uitkom sten niet daaraan zijn te danken, dat men door het leggen der draden den bodem omwoelt en daardoor reeds de groei der planten wordt bevoiderd, 18 een gewelddadige dood altijd pijnlijk? Zware verwondingen van het lichaam zijn in den aanvang zelden bijzonder pijnlijk. Het geweld van de daarmee gepaard gaande zenuwstoring schijnt het zenuw centrum, den zetel van het zenuwgevoel, dadelijk te verlammen en doodefijke ver wondingen loopen dikwijls af zonder veel pijn, zelfs wanneer het leven daarbij nog een of twee dagen voortduurt. In zulke gevallen schijnt de veronderstelling juist te zijn, dat de storing der zenuwen haar centrum niet alleen verlamt, maar tevens verbreekt. Het laat zich eenigszins met den blik sem vergelijken, die een telegraafgeleiding treft en die, hoewel van dezelfde natuur als de electrisehe stroom, toch zóó sterk is, dat hij de apparaten, welke den stroom ontvangen, verbreekt, zoodat geen verdere mededeeling kan opgenomen worden. Bij verscheidene doodelijke verwondingen worden nn dikwijls de zenuwen getroffen, die de pijn naar de hersenen overbrengen, en zulke verwondingen zijn zonder pijn. Het meeste gevoel hebben wij in de huid en diepe wonden zijn dus niet pijnlijker dan lichte verwondingen Bij chirurgische operaties is dikwijls de snede door de huid het pijnlijkst en b. v. menschen, die door het geheele lichaam gestoken zijn, verklaren, dat ze slechts iets konds door zich heen voelden gaan, henevens een steek bij het in- en uitgaan van het wapen. Op 't spreekuuivan den dokter Een inbreker bevindt zich in het slaap vertrek van een dokterdeze ontwaakt, grijpt zijn revolver en roept Vervloekte dief, wat doe je hier mid den in den nacht Ja, dokter, buiten op uw denr staat: van 12 tot 2 spreekuur, en ik wou u maar even om raad vragen over mijn zie ke vrouw.

Schager Courant | 1899 | | pagina 2