gemengd .nieuws. België en ona vee. PLAATSELIJK NIEUWS. „Door Vereeniging verbetering", liinnenlandsch Nieuws. Bij de Dinsdag gehouden stemming voor een molen meester van den polder Kerk- en Dergmeer is gekozen de heer A. Eecen Pz. "Wegens het heerschen der mazelen bedraagt 't getrl absenten op de school te Lutjewinkel thans 33 van de 57 schoolgaande kinderen. Yan de eerste drie klassen zijn de leerlingen op een drietal na afwezig. Maandagavond hield de afdeeling Winkel der Centrale Liberale Kiesvereeniging in het kiesdistrict Enkhui- zen bij den hr. W. Smit te Winkel een verga dering. JNa de opening,het lezen der notulen, die wsrden goedgekeurd, en eenige mede- deelingen, volgde behandeling van het punt, waarvoor de vergadering was uitge schreven, namelijk nadere besprekiug van het voorstel tot verspreiding eener circulaire voor 't houden eener vergadering op 12 Februari. Besloten werd gren circulaire te verspreiden, dus geen vergadering te hou den, waaruit volgt, dat de mededeeling in het nummer van Zondag, dat de circulaire reeds verspreid was, voorbarig is geweest. Het gebruik van petro- leum-motoren schijnt den groentenschippers aan den Langedijk goed te bevallen. Reeds de derde motor is dezer dagen in de vaart gebracht en wel door den schipper J.Ploeg te Broek op Langendijk. Het vaar tuig is alkouostig van de werf vsn den heer Stoel te Alkmaar. Wat eerst gevreesd werd, dat de petroleumlucht de groente zou doortrekken, is niet het geval. De heer J. 8 1 i kker, brieven- gaarder te OudeslUiS, heeft met ingang van 1 April a. s. eervol ontslag uit zijne betrekking bekomeD. Maandagavond zijn van den trein, die tegen uur van ZAAN DAM kwam, dicht bij 't station UIT GEEST 6 wagens ontspoord, en we! door onoplettendheid van den wisselwachter K. De wissel stond wel goed maar de ge- heele trein was nog niet over den wisse] heen, toen K. van het seinhuis uit den wissel reeds overtrok. Bij 't ontsporen zijn de wagens niet omgeslagen maar één er van stond geheel dwars op den weg. De reizigers zijn allen met den schrik vrijgeko men, en de schade aan weg en wagens is niet bijzonder groot. In den treinenloop gal het niet veel stoornis, daar de treinen over het derde spoor konden rijden. Door de Alkmaarsche Tram- vereeniging is aan de betrokken gemeente- bestaren ten tweeden male verlenging van de concessie gevraagd voor den aanleg van een' tramweg van Alkmaar naar den Langedijk en nu tot 30 April 1900. In de Belgische Kamer heeft de heer De Bruyn, minister van landbouw, ver leden week als volgt geantwoord op eene vraag hem door den heer Tibbaut gesteld, betreffende de te nemen maatregelen voor den invoer van vreemd vee. - De ver plichting het vreemd hoornvee, bestemd voor het verbruik, te slachten in enkele slachthuizen van 't land, moest mijns in ziens maar tijdelijk wezen. Moet thans de grens weer opengesteld worden voor den invoer van vreemd slachtvee, zooals in de vroegere voorwaarden? Dat denk ik niet. Zekere besmettelijke veeziekten na melijk het mond— en klauwzeer bestaan om zoo te zeggen onafgebroken in fcijua alle landen van Europa. Bedoelde ziekte woedt er hevig op min of meer verwijderde tijdstippen. Daaruit volgt, dat België, waar jaarlijks meer dan honderd duizend stuks vee wor den ingevoerd, gestadig gevaar loopt bees ten uit den vreemde te ontvangen die be smet zijn of wel door besmetting bedreigd zijn. Diensvolgens zijn er streDge toe- zichtsmaatregeien onontbeerlijk om den invoer te beletten van zieke beesten, maar er moet levens gezorgd worden, dat het land den noodigen voorraad krijge. Het is er oui te doen de belangen van 't verbruik overeen te brergen met de belangen van den landbouw, 't Is met dat doel, dat ik naar de middelen uitzie om eene reeks maatregelen tot stand te brengen, waardoor, zooveel mogelijk, de standvastigheid der handelsveirichtingen verzekerd zij. Wat betreft het vee bestemd voor 't fokken (mager vee, melkkoeien) moei de grens noodzakelijk gesloten worden, zoodra het gevaar voor besmetting in den vreemde bt- staat.Ik denk, dat men zich minder streng zou kunnen toonen voer liet slacht vee en bijna ten allen tijde den invoer er van toelaten. Doch dan zon het vee aan de grens moeten worden geslacht, op 't oogenblik van den invoer. In denzelfden zin verklaarde zich den 26 Jan. 1). de hoogere rsad van landbouw, die daarover was geraadpleegd. Reeds heb ik gezocht dat stelsel toe te passen, doch daartoe dienen er aan de grens tamelijk groote berg- en slachtplaat sen te worden ingericht. De voorstellen, mij tot heden gedaan ten aanzien van het bouwen en van de exploitatie dezer inrichtingen, schenen mij niet aannemelijk en ik onderzoek, voor 't oogenblik, in hoeverre er gebruik kan gemaakt worden van de bestaande lokalen der invoerkantoren. Wellicht zal ik eerlang aan de Kamers de noodige macht vragen om al de ont worpen maatregelen te kannen verwezen lijken en bestendig maken. De hoogere raad van landbonw drukte zich insgelijks in dien zin uit." Over het besmettel ij ke van miltvuur bij vee lezen we io het Ilclbld. „Den 26 September 1896 constateerde de distncts-veearts, dat sen gestorven rnnd van da veehoudster wed. J. Schaap, te Terkaple (Fr.), was bezweken aan miltvuur. Op grond daarvan gelastte hij begraving van het cadaver, na ruim overgieten met petroleum eu ruwe carbolzuur in het land waar het beest was gestorven, met verplichting „de begraafplaats te doen om heinen met een schu'tiug, voor vee on doordringbaar." „De begraving heeft op de voo'geschre- ven wijze ten spoedigste plaats gehad en het graf werd omheind. *Nu liepen in datzelfde stuk land een santsl lammeren. Aan een daatvan was het gelukt door de omheining been te drtDgen en nu vond men den 7den Octo- ber 1896 dat lam op het graf der koe doodliggen. Dadelijk werd weer de dis- Iricts-veearts gewaarschuwd, die den 8en constateerde, dat het dier aan miltvuur was gestorven. ^Ofschoon het nu wel niet onomstoote- lijk is bewezen, bestaat er toch een zeer sterk vermoeden, dat het lam de ziekte heeft opgedaan door het eten van het gras, dat boven het graf groeide, waaruit dan zou volgen, dat het begraven van het aan miltvuur gestorven rund geen voldoen de waarborg tegen verdere besmetting op levert, hetgeen dan ook wel volgt uit het voorschrift om het graf te omheinen, zoo dat het voor vee ondoordringbaar is. #In elk geval toont dit voorbeeld aan, dst men bij miltvuur niet te voorzichtig kan zijn". In ons vorig nummer heeft men aangaande de handelingen met den nachtwacht te Bovenkarspel won derlijke dingen kntineD lezeD. In de jl. verschenen Enkhuizer CouraDt lezen we van den persoon iu kwestie daaromtrent het volgende Mijnheer da Redacteur In de Enkli. Courant van 8 Febr. komteeu berichtje voor osatrent de omstandigheden, waaronder ik de betrekking van Dacht wacht te Bovenkarspel heb neergelegd. Dat bericht, geheel in den Iood van verdschtmaking ge schreven en met graagte door vele cou ranten overgenomen, eischt tegenspraak. Uw berichtgever liegt, als hij beweert, dat het troepje nachtbrakers mij wel eens over de leuning eener brug heeft gehou den hij spreekt onwaarheid, als hij ver telt, dut goedgezinde voorbijgangers mij moesteD losmaken van een boom. Slechts waar bij zegt, dat ik wel «ens hulp heb gezocht, spreekt hij waarheid. Maar ook dan zelfs kan hij niet nalateD, een manier van uitdrukken te bezigen, waaruit duidelijk blijken moet, dat ik toch een sukkel ben. Uw berichtgever kan tevreden z(jn Met een paar leugens, met het belachelijk maken van eeD,volgens mijn oordeel diep treurig bewijs van ongebondenheid en ruwheid, heeft hij een groot deel van ons land vermaakt len koste van mij, die mijn schrale loon niet verdiende met schrijven bij een warme kachel. Ook ik hoop van harte, dat mijn op volger meer pleizier van zijn taak mag beleven. Maar ik raad hem ten sterkste aan ^Zoolang men n geen onbezoldigd rijks veldwachter heelt gemaakt, moet ge u nooit van uw wapen bedienen." Mijn gelitteekend gelaat levert het bewijs, dat men ook den nachtwacht, die zich ver dedigt, nog kan overweldigen en toetake len, zonder let wel zonder dat de daders gestraft worden. U dankend voor de opname, mijnheer de Redacteur. Bovenkarspel, 6 Febr. 1899. D. DEEN Mz. De Ontwapening s-confe- r e n t i e. Waarschijnlijk zal de conferentie der mogendheden over de ontwapenings-voor- stellen en arbitrage-deukbeelden van den Cz^ar, in het begin van Maart te 's-GRA- VENHAGE bijeenkomen. Aile mogendheden, die tot de conferen tie nitgenoodigd zijn, hebben zich met de keuze van de Nederlandsche residentie ingenomen verklaard. Overtroffen. Mijn zoon heeft zich een stok ga- kocht met zilveren knop. Mjju Vistor heeft een stok» gekocht met gouden knop, maar dien heelt hij laten verzilveren omdat hij geen geurma- kerij kan uitstaan. Schageii, 8 Februari 1899. Het bestuur van het Witte Kruis albier heeft gister van de gelegen heid gebruik gemaakt en den ijskelder van een fliuke hoeveelheid ijs voorzieü. Daar het ijs in de binnenslootjes reeds een dikte van 8 c.M. had verkregen en de platen zeer zorgvuldig zijn behandeld en gebor gen, hoopt men althans tot den volgenden winter genoeg te hebben. Het grasgewas langs de we- gen in den polder Sebagen heeft voor het jaar 1899 f 410 opgebracht. De pachtsom over 1898 beliep 420 gulden. Maandagmorgen ontstond er een begin van brand in het huis, bewoond door J. D. op deu Nesdijk albier. Gelukkig werd Let spoedig ontdekt en wist men de vlammen met eenige emmers wa ter te blusschen. De brand is waarschijn lijk bjj het schoorsteenluik ontstaan. Dezer dagen brachten de leerlingen van de Rijksiandbouwwinter- Bchool onder 1-iding van den directeur, den heer C. Nobel, een bezoek asn de ka-stabriek te Dirkshorn. Dinsdagmorgeu werd met gelijk doel de ka*sfabritk aan den Molenweg alhier bezocht. Dein onze gemeente ge- vestigde Vereeniging tot ondersteu ning bij Ziekte hield Zondagavond ten lokale van den heer C. Hniberts hare jaarvergadering. De bijeenkomst werd door 37 ledtn bijgewoond. Iu zijne openingsrede deed hel dan voorz. genoegen, der vergadering te kannen mededeelen, dat de financiële toestand der vereeniging belangrijk is ver beterd. Was het bestuur verleden j iar genoodzaakt, den leden voor te stellen, de geldelijke uitkeeiing bij ziekte voor een jaar te staken, welk voorstel toen met al- gemeene stemmen werd aangenomen, thans meent het bestuur bij wijze van proet voor eeD jaar eene nitkeering ad f 2.50 gedurende vijf weken ie kuonen aanbeve len. Er waren er ter verg., die de uitkee- ringen nog voor een jaar wenschten te ka- pitaiiseeren, doch de meerderheid sloot zich hij het btstuursvoorstel aan. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat de ontvangsten dit jaar f 697.48 bedroegen en wel aan contributie der leden f 618.80, aan donateurs-gelden f 70 en aan rente van op de spaarbank geplaatste gelden f 8.68. Tegen deze ontvangst stond eene uitgave van f 514.50. Aan den apothe ker werd over de vier kwartalen respect, f 59.15, f 54.60, f 45.50 eo f 40.25 ba- taald. Ia 't geheel werden er 570 recep ten afgageven. De dokter ontving over '98 voor de vier kwartalsn f 61.75, f 60.75, t 65.— en f 64.75. Aan bodeloon werd ruim 43 gld. uitgekeerd. Op het einde van 1898 telde de Vereen. 44 gezinnen tegen een contributie van 20 cent per week en 36 enkele leden voor 10 cent per week. Het batig saldo over 1898 bedroeg f 182.98. De rekening en ver antwoording werd in handen gesteld van de heeren C. Scheltns, R. Boersen en W. Ylaskamp, welke Commissie te hater tijd rapport over hare bevinding uit zal brengen, De altredende bestuurs leden, de heeren S. Overtoom, G. Metselaar en C. Burger werden met algenaeene stemmen herkozeo. Bij de rondvraag sprak een der leden den wensch uit, om in zekere gevallen een dokter, vaa buiten de plaats te mogen raadplegen. Yoorz. gaf te kennen, dat dit iD strijd zou zijn met het reglement. Daar ei thans geen reglemeats-herziening aan de orde is, meent hij de verdere bespreking van dit voorstel niet te kunnen toelaten. Een voorstel om ptopsganda voor de vereen, te maken door het verspreiden van haar reglement vond de algemeene goed keuring. Wijl hiermede de pacten ven het con vocatie-biljet waren afgehandeld, sloot de voorz. onder dankzegging voor de fliuke opkomst en met een woord van opwekking de bijeenkomst. Den eenigen donateur ter verg., den hear J. Keet Sz., betuigde hij zijnen dank voor de betoonde belang stelling. Voorz. hoopte, dat hat voorbeeld van dezen donateur door anderen nagevolgd zou mogen worden.Dan zullen zij uit eene persoonlijke kennismaking met de werk zaamheden van deze nuttige instelling kun nen leeren, dat da vereeD. hunDe financi- ëele ondersteuning ten volle waard is. W ij meldden voor eenigen tijd, dat op initiatief van den schildersbond onder leiding van den beer H. Gingna- gel te Alkmaar, alhier een cnrsns was opgericht in hout- en marmer-schilderen. Dinsdag j.1. liep deze cursus, die ruim drie maanden heeft geduurd, ten einde. De lessen werden gevolgd door 17 personen,zoo schildersbazen als -gezellen, en wel door de heeren P. Berkhout, Znidscharwonde, J. Slotemaker, Noordscharwoude, J. Kooi man, Kolhorn, C. Bochtman, Ondkarspel, G. Grootes, Haringhuizen, R. Blok, Nieuwe Niedorp, O. Speets, Lutjewinkel, F. v. d. Velde, Valkoog, D. Ott Dz., Oude Niedorp, J. Speets, Wieringerwaard, C. Klerk, Dirks horn, M. Klerk, idem, C. Bijpost, Scha- gen, C. Nottelman, Koedijk, C. Klomp Gz., Hoogwoud, C. Prins Dz., Barsinger- horn, D. de Wit, Venhuizen. De heer Gingnagel heeft eer van zijn werk. Wij waren in de gelegenheid een en ander te bewonderen, en moeten gul weg verklaren, dat al de werkzaamheden op ons den meest gunstigen indruk maak- teD. Natuurlijk heeft d8 ijver en de trou we opkomst der leerlingen in deze krach tig medegewerkt om zulk een ganstig resultaat te verkrijgen. Wij noemen het een gelukkig idéa om de vrucht van dezen cursus ten toon te stellen, hetwelk plaats zal hebben op 4 Maart te Zuid-Scharwoude. Wanneer de eigenaardige methode van Jen hier Ging nagel in breeder kring bekeud wordt en men zich tevens van de gunstige uitkom sten zal kunnen overtuigen, twijfelen wij niet of de volgende cursus zal nog groo- ter belangstelling vinden. Voor de tentoonstelling zijn 5 prijzen beschikbaar gesteld, terwyl eene deskundi ge jary van 3 personen het werk zal be- oordeelen. Ieder der mededingenden zal verplicht zijn, 5 stalen in ta zenden en wel 3 houtetalen noteD, jenever en eiken, en 2 marmerstalen Sint Remie en Napo leon gris. Aan drze exoositie zal nog een tweede in dei zdfden geest verbonden wor den,het werk nl. van den dagcursus,dien de hr. Gingnagel io Alkmaar houdt. Daar ook verschillend schilderwerk ter opluistering zal worden ingezonden, belooft de tentoon stelling zeer beLngrijk te worden. De Aurore en andere Parij- sche bladen verteilen, dat Vrijdag op be vel van generaal Zurlinden in alle kazer nes te Parijs theorie is gehouden over de verplichtingen van den soldaat in geval van oproer. Aan de miliciens van 1897 en 1898 is breedvoerig medegedeeld, wat zij hebben le doen tegenover een volks menigte. In het bijzondtr werd hun er op gewezen, dat zij op het bevel „Vum" op stiaffe des doods op d« menigte hebben te schieten zonder aanzien des persoons. Hierin steekt op zichz-lf niets. Natuur lijk behoort het onderwijs in de gedragin gen van deu soldaat in geval van oproer tot de theorie die den miliciens geleerd moet worden. Maar het mag wel toevallig heeten, dat zulk een les juist samenvalt met een tijdperk van groote span ning in de eaak-Dteyfus en wat de zaak wel een beetje verdacht maakt, is het feit, dat ook den ondergeschikten officieren nogmaals hun verplichtingen onder hel oog zoudeB zijn gebracht. De Aurore staat voor de waarheid van deze msdedeelingen in. Een overtuigend bewijs. De militaire attaché van een -der ge zantschappen in Londen, een heer van vorstelijke familie, had onlangs van Salis bury de uituoodigiog gekregen van Ziter- dagavond tot Maandag de gast van den eersten miuister le zijn op diens slot H*t- field. De trein, die hem daarheen zou voeren, zon juist het Londensch station Kings Cross verlaten, toen een zeer ele gant gtikleede dame de coupé, waar de prias zat, binnenkwam. Nog was de trein geen vijf minuten onderweg, of de dame liet haar zakdoek vallen, daarop haar reukflacon en probeerde nog andere mid delen om een onderhoud met den prins uit te lokken. Deze echter rookte rustig zijn sigaar en deed alsof hij niets bemerk te. Gelukkig voor hem, want dicht bij bet eeoige station tnsschen Kings Cross en Hatfiald trok de dame plotseling haar hoed van het hoofd, bracht hear haar in verwarring, en toan de trein stil stond, stak zij haar hoofd naar buiten en riep om hulp. De st.tionschef, de hoofdcondnc- teur en andere spoorwegbeambten snelden toe, en nu verzekerde de dame, dat de prins, met wien ze alken in de conpé was, haar had willen omheizaD. De prins bewoog zich niet, en bleef zijn sigaar roo- ken. Deze ongewone kalmte msakte dat de beambten rarzelden en de stationschef zeide nu tot den prins: „Wat hebt n daartegen in te brengen f" Zonder in 't minst te doen voorkomen, dat de zaak hem iets aan ging, zeide de prins „Alleen dit 1" en hij wees op zijn sigaar, waaraan minstens een daim dik asch zat. Toen de stations chef dit zag, bracht hij de hand san de pat en zeide kalm „That 's all right, 8» I" en de dame werd, grootelijks ont goocheld, in hechtenis genomen. Goed geantwoord. De vorige Schah van Perzië, Nassr-ed-Dio, vroeg eens aan een van zijn kamerheeren, wien deze voor grooter hield, hem of zijn vader? Da vraag was gevaarlijk, want een ver keerd antwoord kon den hoveling het hoofd kosten. Deze wist zich er goed uit te redden met het volgende diplomatieke ant woord „Uw vader was grooter dan Gij zijtwant ofschoon Gij Uw vader in al het andere evenaart, wint hij het toch in één opzicht van Uhij had een grooter zoon dan Gij". I n 1 9 2 0. Reiziger, die het Duivelseiland voorbij vaartWie is de jenge man daar op het strand Scheepskapitein „Dat is de jonge Drey- fus Toen zijn vader een paar jaar geleden gestorven was, heeft men liem naar het eiland gezonden om de uitspraak af te wachteD, die nu in laatste instantie wordt voorbereid." Dorpsbrand. Het dorpje Nagybabroch in Hongarije, bestaande uit een duizendtal hutten, is geheel in vlammen opgegaan. Het vuur, door het springen van een petroleumlamp ontstaan, verspreidde zich angstwekkend snel en in korten tijd vlamde het geheele dorp. In de paniek der in hun slaap opgeschrikte dorpsbewoners werden velen gedood en ge wond. Hun getal, vermeerderd met dat dar slachtoffers van den brand, beloopt 17 dooden en nog veel meer gekwetsten. Welk een schoonheid wordt toch door de sneeuw aan het land schap geschonken, zeide hij. Zoo heerlijk wit, zoo rein, zoo edel. Zij daalt neder op rijk en arm, de ellendige hut van den arme verandert er door in een soort too- verpaleis! Op datzelfde oogenblik werd zijn oor door een sneeuwbal getroffen, terwijl een brok juist viel tusschen zijn nek en zijn halsboord. Hij deed er verder het zwijgen toe! Als dat niet pakt -pakt niemendal. MevrouwMan, als je mij dien mooien zomermantel koopt, breng ik je morgen den huissleutel in 't café en geef hem aan je over in tegenwoordigheid van al je vrienden. Dubbelzinnig. Wat Ge hebt honderdduizend gulden schuld, mijnheer de baron? Hoe heb je dat kl&argekregen O, spelenderwijs. De Revisie. Da strafkamer van het Hof van Cassatie beeft de enquête in de zaak-Dreyfus Dins dag gesloten. Bij den aanvang der zitting werd het arrest van sluiting uitgesproken. Het dossier werd daarna aan den procu- ieur-gei»eraal ter hand gestald, die requisitoir zal nemen, zooals de wit voor- sctnijft. Diar de strafkamer, die belast was met de enquête, in zekeren zin de functie van rechter van instrnctie heelt bekkad, wijl zij de opdracht had de zaak in staat vau wijzen te brengen, zal thans het dossier met het requisitoir van den procnreur-generarl aan de Siratkamer worden verzonden, die alsdan een rapporteur zal benoemen. Op dePhilippijnenis het ten slotte tot een uitbarsting gekomen. De Filipinos, onder leiding van Agninaldo, hebben de komst der versterkingen uit de Vereenigde Statvn niet afgewacht, doch zijn tut den aanval overgegaan op de troepen van generaal Otis. Zaterdagavond werd plotseliug een aanslag gedaan op Manilla. Volgens de berichten werd hevig gevuurd, doch a'aagde Aguinaldo er niet in, de Amerikanen uit hunne stellingen te ver drijven. Integendeel, de Amerikanen deden een uitval, waarbij de opstandelingen uit de stellingen, die zij om de stad bezet huddeD, verdreven werden, en tot den terugtocht genoodzaakt.GeneraalOtis werd te land krrchtig gesteund door de Amerikaan- sche kruisers, die de opstandelingen onder vuur namen. Door deze nederlaag zal Aguinaldo wel geleerd hebbeD, dat het zonder een krach tige en goedgewapende troepenmacht niet mogelijk is, de Amerikanen uit de reeds bezette punten van de Philippijnen te verdrijven. Da Herald ontving een telegram uit Washington, dat generaal Otis bevel heeft ontvangen den insurgenten aanzegging te doen, dat het vredesverdrag met Spanje is bekrachtigd eu dat een voortgaan met de operaties zal beschouwd worden als gericht te zijn tegen de souvereiniteit van Amerika. Telegrammen ts Washington uit Manil la ontvangen, meldden de volkomen neder laag der Filipinos. Bij de gerechten op Zaterdag en Zondag verloren zij 2000 dooden 3500 inboor lingen werden gewond; 5000 zijn gevan gen gemaakt door de Amerikanen. Aguinaldo heeft een proclamatie uitgevaar digd,waarin den Amerikanen de oorlog wordt verklaarden de grondwettelijke rechten der Filipinos worden geschorst. De Amerikaansche troepen zijn van vol doende munitie voorzien en op alle ge beurlijkheden voorbereid. De veldtocht tegen de Filipinos zal door de Amerikanen met kracht worden voortgezet.Het kabinet beraadslaagde Dinsd. breedvoerig over dit onderwerp en besliste dat de Filipinos gedwongen moesten worden de wapens neder te leggen, voordat er voortdurende vreda kon wordeu verzekerd. VERVOLG Vergadering van den Raad der gemeente Winkel, gehouden op Dinsdag 7 Februari j.1., 's voormid dags 10 uur. Tegenwoordig de heeren J. Koomen Hz., Voorz., A. Nobel, S. Over, Abr. Sloos, P. Slooves Kz. en J. Timmer man. Afwezig de heer J Breebaart Kz. De Voorzitter opent de vergadering met allen welkom te heeten, waarna hij den Secretaris, den heer P. Lammer- - schaag, verzoekt voorlezing te doen der notulen van de vorige bijeenkomst. Na voorlezing dezer keurig gestelde notulen, welke onveranderd worden goed gekeurd en waarvoor den secretaris een algemeenen dank wordt gebracht, omdat deze eene zoo juiste weergeving van het behandelde had weten te geven, deelt voorz. mede, dat de 3 aangekochte lan taarns, dienende voor de verlichting bij de halten van de tram te Winkel en Weere en bij den heer P. Koomen te Lutjewinkel, in goede orde zijn ontvan gen en ter plaatse zullen worden aange bracht en dat de lantaarns, die tijdelijk in de verlichting aldaar hebben voorzien, weder op de vroegere plaatsen gezet zullen worden. De heer Slooves zegt te hebben op gemerkt, dat ook de bovenzijden van de nieuwe lantaarns van glas waren, even als bij de oude dit 't geval is; hem dacht het voor eene sterkere verlichting meer wenschelijk, als deze bovenvlakken van zink of blik waren geweest. Voorzitter is het met den heef Slooves eens, dat de verlichting daarbij veel gebaat zou zijn, maar is van oor deel, dat zulke kappen niet van roesten gevrijwaard zouden wezen. De heer Slooves meent ,dat door het glas te verven dit reeds voldoende zal zijn. Besloten wordt, hiermede een proef te nemen. Aan de orde is punt 1 der agenda Het tijdelijk aangaan eener geldleening ter voorziening in de behoefte aan het noodige kasgeld. Naar aanleiding hiervan deelt voor zitter mede, dat, volgens een door B. en W. gemaakte berekening, blijkt, dat de rekening van den dienst van '98 met een mooi batig saldo zal sluiten, niet tegenstaande dat er een bedrag van f 300.—, waarvan de helft op dienst '99 kan worden gebracht, geheel uit '98 zal wordeu bestreden.

Schager Courant | 1899 | | pagina 2