mkuws. Marktberichten. 1.— gegeven, de kleine poters van beste stoelen of de matig groote poters van slech te stoelen. Het zou immers niet onmoge lijk zijn, dat de overerving hier eene grootere rol speelde dan de hoedanigheid van het poutgoed en daardoor de op brengst van de kleine poters van beste stoelen de grootste was. Wanneer wat wij verwachten ook werkelijk gebeurt, wanneer van de beste stoelen vruchtbaarder poters worden ver kregen, mogen het dan ook alleen de grootere zijn, dan zal misschien door middel van voortgezette kweokiug en sorteering de voortbrengingskracht van eene aardappelsoort kunnen worden ver hoogd, evenals dit tegenwoordig zeer voel nagestreefd wordt door het kweeken van nieuwe variëteiten uit zaad dat door middel van kruising van twee verschil lende variëteiten werd verkregen dan zal misschien ook kunnen blijken, dat het dool dat tegenwoordig wordt nage streefd door verwisseling van pootgoed, beter kan worden bereikt door sorteering van de beste planten. Een geheel op dezelfde wijze ingericht proefveld en met geheel hetzelfde doel is aangelegd door den heer Visser te Nieuwe Niedorp. Het eenige verschil dat tusschen deze proefvelden bestaat, ligt in den grond, die bij den heer Vijn zwaarder is dan bij den lieer Visser. Daarenboven zijn de pootaardapppelen niet van dezelfde afkomst. Een dergelijk proefveld is in aanleg bij den heer Jb. llartog te Hoogwoud. Hier wordt evenwel de proef genomen met late aardappelen. Hier meenden wij voor dit jaar aan de proef eene zeer nuttige uitbreiding te kunnen geven door een paar variëteiten, die hier in Noord-Holland veel voor den handel verbouwd worden, te vergelijken onderling en tevens met een paar nieuwe variëteiten, die op het oogenblik iu onze provincie een zeer goeden naam bezitten omdat zij uitmunten in opbrengst, van goede hoedanigheid zijn en niet zeer vatbaar voor ziekte. Met de Hol landsche soorten bedoelen wij de Blauwen en de Hollandsohe jammen en met de nieuwe, de Eigenheimers en de Eortuna's, gekweekt uit door kruising verkregen zaad op het aardappelproefveld te Sap penneer. Ieder van deze variëteiten zal worden gepoot op twee perceeltjes van 1 Are, die niet vlak bij elkaar liggen en elkander dus kunnen contróleeren, zoodat het veld in zijn geheel uit 8 perceeltjes van 1 are zal bestaan. Bij de voortzetting van deze proef in het volgend jaar zal dan eene keus moeten worden gedaan uit de verschillende variëteiten, doch het is in de a. s. na jaarsvergadering beter dan nu mogelijk, om hieromtrent een voorstel te doen. Elk van de drie genoemde proefvelden is daarenboven dubbel aangelegd, een van de twee werd niet bemest met kunstmest en het andere sterk bemest met kunstmest. Door de overvloedige voeding op de bemeste velden zuilen misschien kleine ongelijkmatigheden in de vruchtbaarheid van den grond minder invloed hebben op den groei der ver schillende planten, omdat alle planten overvloedig worden gevoed. Bij do va riëteiten-proef zullen misschien bij sterke bemesting andere uitkomsten worden verkregen dan bij minder groote vrucht baarheid van den grond. Wat de proeven met erwten betreft, heeft de commissie gemeend, dat ook hier het beginsel moot voorzitten om door het uitzoeken van de beste planten tot het verkrijgen van productief zaad te komen. Hier is evenwel het verkrij gen van planten die onder gelijke omstandigheden zijn gegroeid, veel onze kerder omdat de eene plant toevallig meer door het weer of door insecten kan lij den dan de andere. Zulk eene proef eischt dus nog meer zorgvuldige controle dan die met aardappelen en draagt dus nog meer het karakter van eene zuiver we tenschappelijke proef. Daarenboven is het uitzoeken van de beste planten misschien veel moeilijker dan bij aard appelen. Daarom wordt U voorgesteld, op dit gebied voorloopig slechts een bescheiden poging te doen. Door den heer Fijn is een kweekveldje aangelegd, waarop wij- ker vale erwten van uitstekende en gelijke kwaliteit op gelijke afstanden en gelijke diepte zijn gezaaid en voor zoover dit mogelijk zal blijken zullen hiervan ten slotte weder de beste en de slechte planten worden gesorteerd,daarvan het zaad worden bewaard om dit het volgend jaar op eenige veldjes uit te zaaien. In de najaarsvergadering kan U hieromtrent dan nog een nader voorstel worden gedaan. Dit, Mijneheeren, zijn de nadere plan nen die het bestuur aan Uwe goedkeuring wenscht te onderwerpen en mochten zij onverhoopt Uw goedkeuring niet wegdragen, dan toch hoopt het be stuur dat de kosten die voorloopig ten behoeve van deze proeven zijn gemaakt, uit do middelen der vereeniging zullen mogen worden bestreden. Voor de uitvoering van deze proeven verzoekt het bestuur U een bedrag van f 200 op de begrooting van dit jaar beschikbaar te stellen. Het is niet onmo gelijk, dat deze raming wat hoog is, doch meii dient wel in aanmerking te nemen, dat het poten der aardappelen, het uitstrooien van den mest, het contróleeren van den groei der planten en ten 6lotte het eorteeren der planten en poters met bijzondere zorg moeten geschieden, zoo dat do kosten allicht hooger worden dan men zoo oppervlakkig zou meenen. Het spreekt van zelf, dat de commissie bij de uitvoering der proef een gepaste zui- nighoid zal betrachten. Ten slotte meen ik nog Uwe aandacht te moeten vestigen op het feit, dat deze proef over meerdere jaren zal moeten loopen, om daaruit eindelijk conclusiën te kunnen trekken die voor de praktijk eenige waarde bezitten. De heer Groneman vraagt, of de aard appelen, waar de heer hobtl van ge waagt als komende uit Sappemeer, fabriek—aardappelen zijn of eetaard- appelen. De heer Nobel deelt mede, dat die aardappelen verkregen zijn uit zaad te bappemeer geteeld en door kruising en dat zooveel mogelijk reke- ning is gehouden met de consumptie; ook natuurlijk met de fabrieken; deze twee genoemde soorten zijn zeergeschikt voor de consumptie; ze zijn van een heele goede kwaliteit. De heer Baron zegt te Sappemeer geweest te zijn en het oordeel van den heer Nobel te kunnen onderschrjjven. De Eigenheimer is een goede aardappel voor de consumptie, heeft een zuiveren smaak en is een melige aardappel; de Poituna is beter. De heer Wonder vraagt: waarom in de proef geen middelbare poters opgenomen, wat den heer Nobel aanleiding geeft te ver zekeren, dat met groote aardappelen niet de allergrootste maar flinke poters worden bedoeld. De heer L. Visser vraagt, of het doorsnijden van poters nadeel kan opleveren. De heer Nobel zegt dat wetenschap pelijke mannen steeds de beste resultaten met hun proeven hebben gekregen met flinke poters en zij noemen het afsnijden van poters niet goed; ook de kleine poters, die veel gebruikt worden, leveren volgens hen niet de beste resultaten. De hr. Visser van Berkhout zag gaarne dat deze proef werd genomen door de com missie van toezicht op de rijksproefvel den. Noorderkwartier kan die proef beginnen, de Comm. zou ze kunnen voortzetten en Noorderkwartier haar geld voor andere proeven gebruiken. De heer Koolhaas sluit zich daarbij aan. De proeven op dat gebied acht Spr. van het grootste gewicht, ja noemt het belang even groot als een goede bemesting van het land, en daarom juicht Spr. het van harte toe, dat Noor derkwartier daartoe wil medewerken. Een gedeeltelijke mislukking van den aardappelen- en groentenbouw schrijft Spr. in vele gevallen toe aan de slechte keuze van het zaaizaad, en daarom juicht Spr. de maatregelen in dezen geest toe en zou daarom gaarne te rade gaan met de regeering, opdat een flinke subsidie zou worden verstrekt en op dit gebied zou kunnen worden medegewerkt tot uitbreiding van den Nederlandschen landbouw. De heer Baron wil de proef uitbreiden en evenals prof. Ritzema Bos den kever in de erwten dooden. Prof. Ritzema Bos heeft daar een middel voor, dat in geenen deele de kiemkracht der erwten schaadt. Spr. zou daarom in dien geest proeven genomen willen zien met dusdanig be handelde erwten en gewone. Spr. zegt, dat de oogst van dusdanig behandelde erwten 2 a 3 maal zoo groot kan zijn. Voor de consumptie zijn die erwteu niet meer geschikt; ook de vogels blijven er af. Voorzitter stelt voor, de proef zooals het bestuur die voorstelt te doen plaats hebben en aan de comm. van toezicht op de proefvelden te vragen, of het op haar weg ligt die proef te vervolgen. De heer Nobel zegt, dat die commissie repds beperkte geldmiddelen heeft en meent, dat het aanbeveling verdient, bij de regeering aan te kloppen. Voorzitter meent, dat de aangewezen weg is, de commissie van toezicht om subsidie te vragen. De heer W. C. Visser wil deze zaak niet op losse schroeven gesteld zien en daarom afgescheiden van éénige subsidie uitgemaakt zien, of de proef dan door Noorderkwartier zal worden voortgezet. Voorz. meent, dat, mocht er geen sub sidie komen, er van de uitgetrokken gelden nog wel zooveel zal overbljjven, dat de proef zal kunnen worden voort gezet. De heer Koolhaas wil gaarne evenals de heer Baron die proef met de erwten, maar ook tevens een proef met poot- aardappelen ondergedompeld in Bor- deausche pap. Na nog eenige discussie, of aan de commissie van toezicht of aan de regee ring subsidie zal worden gevraagd, wordt na een opmerking der heeren Nobel en V. d Zin de besloten, door tusschenkomst van den heer Nobel aan de regeering subsidie voor deze proef te vragen. Door den heer ür. I(. 11 hl. van der Zande werd nu herinnerd aan hetgeen door hem was medegedeeld omtrent de proeven met het aanleggen van melk- lijsteD, hetgeen hem aanleiding gaf, om aan te raden nog voor een jaar door te gaan met de proeven omtrent bevorde ringvan het aanleggen van m e 1 k 1 ij 8 t e n"; temeer daar de heeren, die dit jaar de comm. hadden gevormd, ook voor eeu volgend jaar zich weder be reid hadden verklaard, terwijl daardoor op dezelfde boerderijen weer dezolfde proeven konden worden voortgezet. Yoor de be strijding der hieraan verbonden kosten vroeg het bestuur een subsidie ad f 150. Met Drente. In het Landb.-weekbl. dato 25 Maart stond, dat de veearts Paul Faïk er op applaus werd dit verzoek inge willigd. Hetzelfde gunstig onthaal vond het daarop volgend bestuursvoorstel, mede wijst, dat castratie veel geschiedt in de door Ür. v. d Zande ingeleid, waarbij nabijheid van Parijs, in Zwitserland en f25. werd gevraagd tot het o n- Zuid-Duitschland, en dat bij gezond vee erzoeken naar het verband van de operatie het gevaar zeer gering tusschen het gehalte der melk en .de daaruit verkre gen kaasopbrengst Thans nog bezat men weinig gegevens om de kaas opbrengst en het kaasgehalte van de melk uit te maken. Wel had men der gelijke gegevens bij de boterbereiding. Spr. gelooft, dat men door aanhoudende boekhouding en onderzoek der melk en der kaas tot een gewenscht aantal gege vens zal kunnen komen. is. Dergelijke koeien geven 1000 liter melk meer; worden gemakkeljjk melken de vet, bezitten best vleesch en de melk bevat V» °/0 hooger vetgehalte en kaas- stof. Prov. Hoffman bespreekt in een tijd schrift het castreeren als een nuttige zaak, zegt ook dat de operatie zonder gevaar kan geschieden en dat de melk van dergelijke dieren vooral voor jonge kinderen zeer is aan te bevelen, omdat Door den heer W. Keestra werd nu dergelijke koeien niet meer tochtig wor den en de melk van tochtige koeien somtijds schadelijk is voor kinderen. In Parijs is een doctor, die zulke gecastreerde koeien er op na houdt, waarvan hij melk verkoopt voor kin- dervoedsel. Namens het bestuur stelt de heer Billroth nu voor op de volgende wijze een proef te nemen 1. twee bulzieke koeien te castreeren; 2. een vergelijkende proef te nemen met 8 normale dieren, die zooveel mo gelijk aan elkaar gelijk zijn en ongeveer dezelfde hoeveelheid melk geven deze proef te nemen op 4 boerderijen, dus op elke boerderij 1- koe castreeren en 1 niet, en dan vergelijken hoe deze dieren zich verhoudenvooral wat betreft de melkopbrengst en de vetaanzetting, groei en vetwording. De eventuëele schade, 't verlies van een geopereerde) koe, welke door de proefneming zou kunnen ontstaan, moet door de vereeniging gedragen worden en daarom stelt het bestuur voor hier voor f 300.beschikbaar te stellen. Vallen er bij de proefneming geen on gelukken voor, dan zijn de kosten zoo goed als niets. Tevens geeft Spr. in betoogd de wenschelijkheid van een onderzoek naar de uitkom sten van de fabriekmatige kaasbereiding, de inrich ting der gebouwen en de organisatie der betreffende vereenigingen in deze pro vincie. Spr. wees er op, dat dit voorstel in de najaarsvergadering reeds was aange nomen en herinnerde aan het doel antwoord op de vraag te zoeken of de kaasbereiding hier op de boerderij moet blijven, dan wel of ze moet overgebracht worden naar de fabrieken. Eene be langrijke vraag, welker beantwoording grooten invloed moet uitoefenen op de richtingen, waarin tot bevordering der zuivelbereiding zal worden gewerkt. Met de werkzaamheden tot dit onderzoek was men gevorderd. De Commissie, hiertoe benoemd, be stond uit de heerenBr. v. d. Zande Brander en Keestra. Door deze commissie was nu een vragenlijst opgemaakt omtrent de orga nisatie, het beheer, de melkbehandeling en de inrichting der fabriek, de techni sche boekhouding, voorkomende gebre kon, geldelijke uitkomsten enz. Deze overweging om de voor de vergelijkende vragenlijst bevatte zoo 25 vragen. Het proef bestemde dieren eerst met tuber- plan is nu in een circulaire aan de culine in te spuiten anders kon de proef kaasfabrieken, aan welke deze vragen- mislukken. lijsten worden toegezonden, het Naar aanleiding van de belangrijke doel dezer enquête nader uiteen te zet- inleiding van den heer Billroth, deelt nu ten en tevens de verzekering te geven, de heer G. Wonder mede, te dezer dat wel de antwoorden en de cijfers quaestie geïnformeerd te hebben bij een zullen worden gepubliceerd, doch niet de namen der fabrieken, zoodat geheim houding verzekerd is. De commissie wil ook nog, behalve het inzamelen dezer gegevens, door het bezoeken der fabrieken die inrichtingen nader bestudeeren. Voor drukwerken, porto's en reiskosten raamt men f 200. Met applaus wordt ook dit bestuurs voorstel aangenomen, terwijl de heer Keestra nog verklaart gebruik te zullen maken van de wenken, door den heer 7. Koomen Az. gegeven ten opzichte der staten voor gewicht en gehalte der ge fabriceerde en verkochte kaas. Door den heer JM. Billroth werd hierop ingeleid het bestuursvoorstel tot het nemen van proeven met het castreeren van melk koeien. Naar aanleiding van het te dezer quaestie op de najaars-verg. gesprokene en in verband met het besluit op een bestuurs-verg. was de heer Billroth naar Berlijn gegaan en had deze zaak daar nader onderzocht. Prof. Ostertag had hem daar de operatie voorgedaan daarna hadden zij er samen eene gedaan. De duur der operatie was ongeveer vier minuten. De operatie is niet moeilijk, paar vrienden te New-York, bij (ïebrs Sluyter. Deze heeren bezitten daar een slachterij. Zij deelden mede, dat in Amerika de melkkoeien zeer veel geoas- treerd worden. Een zekere Dr. Muss aldaar houdt omtrent 200 koeien, allen gecastreerd en van die beesten verkoopt hij de melk voor kindervoedsel. Deze doctor castreert de koeien op 4- of 5- jarigen ouderdom vóór dien tijd houdt hij de koeien op een andere boerderij voor de fokkerij. Uit Westelijk-Amerika, waar geen melkerijen gehouden worden, worden de vaarzen gecastreerd ter be vordering van den groei en brengen zoodanige beesten dan een even hoogen prijs op als de beste ossen. De gegoeden in Amerika eten geen koevleesch, altijd van zijn vleesch van jonge ossen tenzij koeien, die op 2-jarigen leeftijd gecastreerd. De heer JL. 1. Groneman vraagt, of de melk van de zoogenaamde overmel- kers evenzeer geschikt is voor de boter en kaasbereiding. De heer Billroth antwoordt, dat in Berlijn de melk zoet verkocht wordt, dus niet gekaasd; maar veronderstelt wel, dat die melk voor de boter- en kaasbe- geschikt maar eischt eenige handigheid, wantreiding niet minder geschikt zal zijn, geschiedt bij het staande dier en gaat omdat ze als kindervoedsel zoo de alleen op 't gevoel af, omdat men er voorkeur geniet. niets van kan zien. De heer Wester waarschuwt tegen te Heeft men bij 't opereeren geen on- hooge verwachting van de proefneming gelukken, dan verloopt de operatie zon- en gelooft, dat men het gevaar, dat het der nadeel voor 't dier, daar ze geen i beest aan de operatie bezwijkt, te ge- nabehandeling vereischt en de operatie- ring acht. Spr. vermocht evenwel voor zijn wond van zelve geneest. Doch men kan ongelukkig zijn, een slagader afsnijden of de blaas aansnijden in dat geval is op gewezen, dat het verleden jaar afge- 't dier verlorenook 't ontstaan van treden bestuurslid, de heer G. Groot buikvliesontsteking is niet buitengesloten, 1 verklaard heeft voor de proefneming 6 ofschoon dit nog nooit is voorgekomen, koeien beschikbaar te stellen, veronderstelling geen bewijs te leveren. Door den heer G. Wonder wordt er Daarna is spr. gegaan naar de melkinrichting „Victoria" te Berlijn, Voorz. deelt mede, dat van andere zijde ook gelijksoortig welwillend aanbod alwaar hij met veel moeite toegang is gedaan. verkreeg, met het oog op mond- en Hierop werd het bestuursvoorstel met klauwzeer. Daar hield men 170 koeien applaus goedgekeurd. in 2 stallen, beneden en boven elk één; Het nu door den beer H. Vijn He. de bovenstal was geheel van cement en ingeleide voorstel, f 1000.toe te ijzer en daar waren de koeien evengoed kennen tot ondersteuning van een vee- gehuisvest als beneden. In die inrichting inzending naar de in 1900 te Parijs te beviel het castreeren goed; tegenwoor- houden tentoonstelling, werd goedgekeurd, dig bracht men het daar niet in praktijk, met dien verstande, dat voor de inzen- omdat prof. Ostertag niet meer daar het ding, welke volgens het plan der oppertoezicht heeft en nu mr. sub-commissie zal bestaan uit 3 ploe- Müller zich eerst daarin moet bekwamen, gen, Friesche, Hollandsche en Gro- Het castreeren der melkkoeien was ningsche koeien, de exemplaren daar zeer goed bevallenmen kocht voor het Hollandsche type in Noord- daar vare koeien en mestte die vet na Holland moeten worden uitgezocht de operatie, ze waren dan veel rustiger terwijl de Friezen en Groningers hunner en het vleesch was zachter. De geope- zijds door het verleenen van evenmatige subsidien ook toonen deze poging ge lijkelijk te willen steunen. Elke ploeg zal dan bestaan uit 8 stuks 2 van 1Y2 jaar) 2 van 2 jaar, 2 van 3>/2 jaar bovendien reerde melkkoeien gaven 6 maanden langer melkdoch de duur van dezen tijd van overmelken hangt natuurlijk veel af van het individu zelf. Den volgenden dag hoorde de heer B., dat men ook te Potsdam, ineen stal van Keizerin Fricdrich, het melkvee castreer de. Bij onderzoek bleek dit toch niet het geval te zijn. Opmerkelijk vond de heer B. het, dat op dien stal, waar 140 koeien stonden, daaronder 8 Hollandsche kooien en 6 Frie sche kalveren zich bevonden, die, os. De heer Enschedédie van een letwel, in Augustus 1898 daar uit Hol- meerjarig verblijf in Zuid-Afrika was land waren ingevoerd. Ingesmokkeldteruggekeerd, deelde mede, dat bijv. de Andere boerderijen waren er daar nietAfrikaanders de beste Hollandsche ossen 't is daar heide- en zandgrond, als in met verbazing zullen zien en tot heden maar niet kunnen gelooven, dat van de Hollandsche koeien zulke ossen kunnen afstammen. Bij monde van den heer Jb. Zuurbier werd f 100.— gevraagd voor het voort zetten van proeven met tuberculine- inspuitingeu. Met applaus verleend. De heer tl. I ijn tlz. wees nu op het gevaar van uitbreiding van mond- en klauwzeer, tengevolge van het terugzen den van het vee uit de Belgische quarantaine-stallen. Uit mededeelingen van de heeren breebaart Kt. en Billroth bleek nu, dat dit verondersteld gevaar zoo goed als niet bestond, daar door de regeering alle maatregelen worden genomen, om besmetting door dat teruggezonden vee te voorkomen. De begrooting voor 1899 werd in ont vang en uitgaaf op f 3469.415 goedge keurd. Naar aanleiding van door verschillende heeren geopperde gebreken, klevende aan de wijze, waarop dit jaar in Noord- Holland de provinciale stierenkeuringen werden gehouden, werd besloten dit punt aan te houden tot de volgende vergadering. Het door den heer Zuurbier geopperd ongerief omtrent de 3 laatst gehouden Landbouwtentoonstellingen, waarvan uit de bekroningslijst bleek, dat beesten, dia hier den prijs behaalden, elders geen prijs konden verwerven, en omgekeerd, werd door de vergad. geacht hier niet op zijn plaats te zijn. Bij monde van den heer G. Wonder werd aan het Bestuur en aan den Voor zitter, den heer K. breebaart Jzden dank der vergadering gebracht, voor het be langrijke van dezen beschrijvingsbrief en voor de leiding dezer vergadering. Onder een woord van dank aaa allen die door hun opkomst hun belangstelling in Hollands Noorderkwartier hadden betoond, sloot de Voorz. hierop deze vergadering, welke werd bijgewoond door 58 leden en 5 gasteD. 8CHAGEN 30 MAAKT 1899. Aangev.: 7 Paarden f 75.— a 200.— 0»S3n a 1 Stier ,110.— a 20 GeldeKoeien (magere) „100.a 165. 20 Vette Koeien ,150 a 260.— 50 Kalfkoeien „110;— a 170. 125 Nuchtere Kalveren 5.a 14.— 150 Overhouders 10 Bokken en Geilen 22 Varkens (magere) 35 Idem(vette) per K.G. 67 Biggen 20 Konijnen 10 Daivsn 60 Kippen 1100 Kilogr. Boter 250 K G Kaas 5000 Kipeieren 25'.'0 Eend-Eieren 16.- a 2.50 a 9.- a —.33 a 5. - a —.40 a -.10 a —.50 a -.80 a .25 a 2 25 a 3 25 a 21.50 3.50 12.— —.34 9.50 —.80 -.90 35 3.- en 2 van 41/2 jaar. Terwijl nog 2 stieren van 1J/2 jaar en 1 stier van 2 jaar aan de collectie zullen worden toegevoegd. Ook zal het bestuur acht slaan op den wenk, door den heer Enschedé gegeven, om aan die collectie zoo mogelijk ook j r.og toe te voegen een flinken, mooien Da vischrijkdom der Voordzee. Niettegens aande de Noordzee •en der drukst bevaren zeeën van de wereld is, worden er j arlijks nog enorme hoeveel heden visch g vangen, die aan duizenden le.r inwoners van de omligg-nde Lnden levensonderhoud verschaffen. De waarde van de vangst io een jaar variëert van 90 tot 108 miliioet). Het grootste aan deel in de vangst beeft Groot-Bri- tannië. Engeland vangt gemiddeld voor 51 en Sehotland voor 17 tnillioen gulden aan visch per jaar. In de derde piaals komt Nederlaud met een waarde van 11 millioen en dan Frankrijk en Duitschland, respectievelijk met 71/9 en 6 millioen gul den per jaar. Veilig kau men het gewicht van de geheele vangst op 171S millioen centenaars schatten Het is thans zeker, dat de Belgische minister De Bruyo binnen kort aan de Kamer een wetsvoorstel zil aanbieden, waarbij bepaald wordt, dat alle vreemd vet vee vooitaan aan de grenzen zal geslacht worden. Dat daardoor een groots verandering zal ontstaan in deu veehandel, behoeft niet te worden gezegd. Meegaande. Zeg, is't waar, dat jij je dochter geweigerd hebt aan den jongen X 't Ia toch zoo'o ge schikt kereltje. Heel geschikt. Weet je wat hij zei, toen ik hem vertelde, dat mijn dochter g-en cent kreeg vóór mijn dood? - O, meneer, zei de aap, ik heb nog wel een paar jaartjes geduld. Een neef nit de provincie bezoekt een familie in de stad en wordt te eten genoodigd, nart de bijvoeging: Doe precies, alsof je thuis waart. De neet laat zich »-chter de gerechten zoo geducht smaken, dat de kleine Karei, vreezend dat zijn portie er bij zal inschie ten, hem eiod-lijk schuchter to;voegt: Ziudt n nou nirt eens doen, nerf, alsof u bij oos waart Een goede partijl A. Hrrft die bekoorlijke weduwe ook brgiitingei, B. J zek-', en nogal van aanbelang. A. R>rrptid of onroerend? B. Roerend scht kinderen

Schager Courant | 1899 | | pagina 7