Wieringerwaard. Den eer sten Paaschdag trad hier een speciali teiten-gezelschap op onder directie van den heer De Yroomen. Jammer, dat de zaal van den heer Boon dit maal niet geheel gevuld waswant de aanwezigen hebben genoten. Wij kunnen gerust verklaren, dat ook voor het cri- tiseerend oog en oor elk nummer in het bijzonder bijzonder heeft voldaan. De duetten van de heeren Solser en Hesse werden levendig toegejuicht, hun ne creaties waren dan ook eenig. De familie Cresner werd bij hare muzikale voordracht met flesschen en schellen ademloos gevolgd. Den man met de spade en Lilly Lizet hebben wij be wonderd de duetten en coupletten werden goed voorgedragen en waren niet schuin, de ingenomenheid met onze Koningin en den armen Dreyfua deed ons goed. Wieringen, 1 April 1899. De Alkmaarsehe Harddraverij zal dit jaar worden gehouden op den Don derdag van Alkmaarsche kermis,op 81 Au gustus. Anna Paulowna 4 April. De bevestiging van Ds. Dubbeld op a. s. Zondag te half tien zal geschieden door den heer Fermaanen, professor in de god geleerdheid te Leiden. PLAATSELIJK NIEUWS. Een artisten-ongeluk. DREYFUS, een missive van de Maatschappij van "Weldadigheid (zie gemeente-bekendm.) en werd goedgevonden, dat de daarin genoemde collecte door de gemeente-veld wachters zal worden gehouden. Op voorstel des heeren Vrijburg werd besloten, den gemeente-ontvanger met 1 Juni zijn functie te doen aanvaarden, daar dan noch de school, noch het be heer der gemeentegelden iets zal lijden. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten. Kortom, niet één van het gezelschap, niet één nummer van het program heeft geërgerd of verveeld. Wij roepen het gezelschap een hartelijk tot weerziens toe. Tot kermis Hedenmorgen ten- 10 ure vergaderde in het locaal van den heer K o o r n, het bestuur van den polder Waard- Nieuwland. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten over '98 hadden bedragen f 11544.18 de uitgaven f 10719 425 aldus een batig saldo van f 824.755 De begrooting voor het dienstjaar'99 werd goedgekeurd tot een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f 9178.66 De geloofsbrieven van den nieuw-be- noemden hoofdingeland,den hr.S.A. Klein, werden nagezien en in orde bevonden, zoodat tot toelating werd besloten. Als secretaris werd herbenoemd do heer P. Poel en tot penningmeester de heer C. Maats. De voordracht voor het kiezen van een heemraad werd op gemaakt als volgt 1. de heer J. Bosker (aftr.); 2. de heer V. H e ij b 1 o k; 3. de heer J. Hermans. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de verg. In den Raad der gemeente SIJBEKARSPEL deelde de burgemees ter mede, dat hij allen steun had ge weigerd om handteekeningen te verkrijgen voor het Ontwapenings-Congres. Onder meer redenen voerde hij aan, dat bij ook déarom medewerking weigerde, omdat de beweging uitgaat van den Ned. Vrouwenbond, en er dus aan ver bonden i3 „de belachelijke, verfoeilijke en afkeurenswaardige emancipatie." De voorzitter eindigde met te zeggen, dat hij dit mededeelde, om aan de ver tegenwoordigers der gemeente zijne houding te doen kennen. N.R.Ct. Te Kolhorn werd Zon dagavond ten behoeve van het a.s. schoolfeest, „Uitgaan" van Glanor opge voerd. De vertooners hadden succes van hun arbeid, want met de grootste be langstelling werden de verschillende bedrijven gevolgd. „De Bloedzuigers" van Ruijsch ging als nastuk. Dit koddig in elkander gezette werkje een uur lang verwierf een aanhoudend lach succes. De flink bezette zaal gaf verschei dene malen door luid applaus zijne inge nomenheid te kennen. Mejuffrouw A. Kossente Lutje win Hel komt voor op de voordracht voor Onderwijzeres aan de openbare lagere school te Beverwijk, Des namiddags te 2 uur zal de heer Dubbeld zijn intreerede houden. In de kolfbaan van den heer W. Smit te Winkel heeft op den Tweeden Paaschdag de zangveree- niging „Crescendo" te Winkel een wel geslaagde uitvoering gegeven. De zaal was goed bezet en alle aanwezigen hebben een recht genoeglijken avond doorgebracht. Dit kon ook wel niet an ders, want de twee stukken van 't programma: 1. De vrouw op schild wacht en 2. Klaas en Trien, werden uitstekend opgevoerd. De keuze der stukken was eveneens een gelukkige, zooals we trouwens van den ijverigen directeur, den heer A. Egmond, gewoon zijn. De eerste koolplanten op den kouden grond zijn Zaterdag 1.1. te Sint Pancras uitgeplant door den heer A. Nobel aldaar. en met een voordeelig slot van f 925.405 Voorz. dankt het college voor haar accuraat beheer en beveelt de instelling opnieuw in haar toewijding aan. Vervolgens komen ten 1 ure in de vergadering de heeren F. BrouwerH. Dekker, J. Stammes en J. B. Wilken algemeene armvoogden,met hunnen boek houder den heer 6'. Prinsteneinde rekening en verantwoording te doen van hun beheer over 1898. Deze rekening wordt, in afdeelingen gesplitst, nauwkeurig onderzocht en ten slotte op voorstel der commissie-leden door den Raad goedgekeurd vastgesteld de ontvangsten op f 7759. de uitgaven op 7739.105 het batig saldo op f 19.895 Ofschoon de boekhouding op deze uit gebreide wijze een uitstekend overzicht van de zaak geeft, meent men algemeen, dat de administratie zonder hinder veel kan worden vereenvoudigd. Armvoogden en hunnen boekhouder ontvangen den dank van den Voorz., die ook voor het vervolg de administratie in hunne be langstelling aanbeveelt. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. Brouwer om de woning aan het zaagmolenpad te mogen huren en tevens voor gemeente rekening een kapberg te bouwen, wordt bepaald, dat vooreerst van het bouwen van een kapberg nog geen sprake kan zijn, aangezien de grond nog één jaar in huur is,maar dat de hr Brouwer wel de woning alléén, (zonder grond of water) kan huren en naar het gevoelen van de heeren De MoorKoopmanKuilmanHalf en Wijn tegen een huursom van f 1. per week, evenals de heer C. Speets, die reeds in één van beide perceelen woont. De overige zaken ten opzichte van Deze belangrijke vervroeging heeft I de heer N. verkregen door het gebruik van verwarmenden kunstmest in de bak ken, waarin deze planten zijn geteeld, althans de andere bouwers, die allen van bagger gebruik maakten, mogen nog eenige dagen geduld hebben eer zij tot het uitplanten kunnen overgaan. Heerhugovvaard. Door een der grootste corporatiën al hier wordt een adres gezonden aan de Holland sche Spoorweg-Maatschappij, waarin gewezen wordt op de gebrekki ge dienstregeling voor die gemeente en een groot deel van den Langedijk. Met aandrang wordt om verbetering gevraagd, zoowel op de lijn A1 k- inaa r—H elder als Alkmaa r Hoorn, terwijl tevens wordt aange drongen op het doen stilhouden van enkele treinen (vooral de markttreinen naar Alkmaar en Schagen) aan den Hasselaarsweg, waarmede een groot deel van Heerhugowaard, Veeuhuizen en Zuid- en Noordscharwoude gebaat zou zijn. Een groot publiek woon de Zondagavond in de zaal van den heer Haringhuizen te Nieuwe Niedorp de tooneeluitvoering van „Cicero" bij. Achtereenvolgens werden gespeeld „Baas Ganzendonk", naar den roman van Henri Consciense, „'t Scheepje" van Jac. de Vos en „In doodsangst" door M. J. Gillissen. Het spel werd steeds beter. Hoewel „'t Scheepje" schoone momenten te zien gaf, beviel blijkbaar het laatBte nummer het best. Natuurlijk besloot een prettig bal den avond. Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorp, op Dinsdag 4 April 1899, 's voormiddags 11 ure. Afwezig met kennisgeving de heer Fisser en voorloopig de heer Kuilman. De Voorzitter, de heer Jb. van der StokBurgemeester, opent de vergade ring, waarop de notulen van de vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en gearresteerd. Vervolgens doet de Voorz. mededee- ling van het door H. H. Gedeputeerde Staten goedgekeurd teruggezonden raadsbesluit tot aankoop van vaste goederen in de kom van het dorp den uitslag der aanbesteding van het maken van twee bruggen met bijbehoo- read grondwerk, nabij het tram-emplace ment, welk werk is aangenomen door den heer Kr. Olie voor f 365.welk bedrag evenwel verhoogd moest worden met f 25.voor extra grondwerk. Met dit laatste neemt ook de Raad genoegen. Uit het proces-verbaal van de jongste kasverificatie bij den gemeente-ontvanger blijkt, dat bij dezen eene som van f 145.39 in voorschot is en wijl binnenkort de bijdrage in de kosten van de Langerei- serschool aan de gemeente Hoog woud moet worden betaald, verzoeken Burgemeester en Wethouders een tijde lijke kasleening te mogen aangaan van f 1000.De Raad verleent met alge meene stemmen deze machtiging. Tegelijk met den heer Kuilman komen nu ter vergadering de heeren P. Haring huizen en J. G. van Edenwelke laatsten met het raadslid den heer Koopman het College van Weesmeesters der Hervormde Weezenadministratie uitmaken. De rekening dezer administratie over hetafgeloopen boekjaar wordt, nadat de heeren door den Voorz. zijn verwel komd, nagezien en eindelijk vastgesteld in ontvangst op f 7552.585 in uitgaaf op 6627.18 die woning zullen in de volgende ver gadering worden behandeld. Thans niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz., onder dank voor aller medewerking, de vergadering. Verslag van de vergade ring van den Raad der gemeente Win kel van Dinsdag 4 April j.1., 's voorm. 9 uur. Tegenwoordig de heeren J. Koomen Hz, Voorz, Abr. Bloos, J. Breebaart Kz., P. Slooves Kz., A. Nobel, 3. Over en J. Timmerman. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeen komst worden gelezen en goedgekeurd. De heeren Breebaart en Sloos deelen mede, dat hun tijd te beperkt is om de geheele vergadering te kunnen bijwo nen, waarom wordt overeengekomen eerst met de meest belangrijke onder werpen zich bezig te houden. Voorzitter deelt mede, dat in der tijd bij de benoeming van den heerJ. Porte als onderwijzer is bepaald, dat diens jaarwedde als zoodanig bij een 2-jarig verblijf met f 50.en na 4-jarig ver blijf nog eens met f 50.zou worden verhoogd. Daar de heer Porte reeds meer dan 4 jaren onderwijs in deze gemeente geeft, vermeende deze ook aanspraak te mogen maken op de 2de verhooging ad f 50,waarover hij denVoorz. dan ook had gesproken. Uit de notulen van de raadsvergadering waarin de heer Porte is benoemd, blijkt echter, dat de jaarwedde na 2-jarig verblijf met f 50. zal en na 4-jarig verblijf nog eens met f 50 kan worden verhoogd, naar aan leiding waarvan Voorzitter vraagt of iemand hierover ook het woord ver langt. De heer Breebaart is van gevoelen, dat men eenigszins gebonden is de 2de verhooging van f 50.toe te kennen, daar 's Raads bedoeling is geweest die verhooging alleen te onthouden wanneer de onderwijzer minder goed mocht vol doen, en daar dit laatste niet in 't minst toepasselijk kan worden gebracht op den heer Porte, is spr., niettegenstaande het onderwijs reeds duur genoeg is, voor de verhooging. Ook voorzitter meent, dat de Raad zedelijk verplicht is, de verhooging toe te kennen. Daar blijkt, dat allen voor deze ver hooging te vinden zijn, wordt nog over eengekomen, de verhooging te beschou wen als te zijn ingegaan met 1 Jan.jl. Als ingekomen stukken worden voor gelezen 1. Een door de commissie inzake de totstandkoming van den weg Lutjew. "Wateringskant opgemaakt ontwerp met begrooting van dien aan te leggen weg met zoo mogelijke vaartverbetering tus- schen Lutjew. en Wateringskant, waarvan de kosten worden begroot op f 2100. voor slootwerk, f 2750.voor den weg en f 1600.voor onteigening, tezamen aldus f 6450. Verder volgt een lijst der corporaties, die toezegging hebben gedaan bij te dragen welke zijn en die zullen bijdra gen de volgende sommen geschat door de commissie in verband met het voor elke corporatie daarbij betrokken belang. Niedorper Kogge Strijkmolens f 2100. Waard en Groet f 200. Hervormde Kerk Winkel f 300. Gemeente Winkel f 300.— Banne Winkel f 500. Banne Nieuwe Niedorp f 300.— Gemeente N. Niedorp f 600. Oosterpolder f 1000. Moerbeekpolder f 500. Weerepolder f 300. Kostverlorenpolder f 200. f6300.— Waarbij tevens wordt verzocht de aangewezen som als subsidie te willen toestaan. Nadat een en ander is besproken en er vrees voor schijnt te bestaan, dat de Niedorper Kogge Strijkmolens zich niet met de geschatte som zouden kunnen vereenigen en men het voor deze gemeente meer voordeelig acht, dat geene subsidie wordt verleend, maar de gemeente daarentegen voor hare rekening neemt de beharding van dien weg met het voortdurend onderhoud, wordt besloten de commissie te berich ten, dat de gemeente Winkel zich voor hare rekening wil belasten met de be harding van het in de gemeente gelegen deel van den weg en het onderhoud daarvan. 2. Een verslag van het Bestuur der Inrichting voor het onderwijs in Handen arbeid. Hierin wordt den Raad een overzicht gegeven van het aantal leerlingen, die dat onderwijs in 1898 volgden en tot nu toe nog volgenmede wordt een overzicht gegeven van den financiëelen toestand der inrichting, enz. Het Bestuur vindt het zoo jammer, dat er maar zoo weinigen aan het onder wijs deelnemen en het vraagt in allen ernst of het niet zoo geregeld kan worden, dat meer leerlingen van dat onderwijs gebruik maken. Het Bestuur is van oordeel, dat dit kan door kosteloos onder wijs te verstrekken en is daarmede dan ook reeds begonnen, hopende dat de verwachting met een gunstig resultaat moge worden bekroond en dat de ge meente alsdan hare subsidis zal ver- hoogen al naar gelang de behoeften. 3. Een missive van H. H. Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde raads besluit tot het aangaan eener tijdelijke kasleening. 4. Een idem van H. II. Ged. Staten d.d. 22 Febr. jl. no. 83, aanwijzende het bedrag, zijnde f 1700, waarop do gemeente als bijdrage in de kosten L. O. aanspraak heeft krachtens art. 45 Ter tafel wordt nog gebracht het proces-verbaal van kasopneining bij den heer Gem.-Oatvanger, waaruit blijkt, dat in kas behoorde te zijn en is bevon den de som van f 188.9-4 Alle deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting ter behandeling van de kohieren Hoofdei. Omslag en Hondenbelasting. /ijpe. Maandagavond werd in de kolfbaan van den heer A. J. Bruiii te Schagcrbrug door eenige Amstcrdamsche tooneelisten opgevoerd het sensatiedraina „De vodden raper van Parijs." Slechls een zeer klein publiek was aanwezig, het welk nog voor ruim de helft uit personen beneden de achttien jaar bestond. Over de voorstelling zullen wij zoo beknopt moge lijk zijn. Het spel was over 't algemeen vrij goed. De heer P. Vink, die de hoofdrol had, speelde zeer mooi. Daarentegen was het spel van den heer Nieuweuhuis zeer slecht te noemen. Genoemde heer had wat meer werk van zijn rol moeten maken, zoodat hij niet geregeld moest wachten op den souffleur. De voorstelling liep wel wat vlug van stapel. Zeker werd hier en daar maar wat vergeten. De laatste drie bedrijven duurden maar eenige oogen- blikken. Het slot was slecht. Toch gelooven we niet, dat iemand berouw van zijn 50 cent entree had. Wanueer men voor 50 cent drie moorden heeft, dan is het toch waarlijk niet te duur. De uitslag der verkoo- ping, ten overstaan van den Notaris C. Boonacker Dinsdag jl. aan den Kalverdijk, gem. Haringcarspel, gehouden, is als volgt De broodbakkerij aan de Kerkbuurt en het bouwland daarachter, groot 0.20.10 H.A., zijn beidon opgehouden. Men schrijft uit EDAM Ten vorigen jare is alhier eene ten toonstelling gehouden van de allerbeste runderen uit Noord-Holland, op den dag van bet bezoek der Journalisten uit het buitenland. Reeds twee bezendingen runderen zijn, tengevolge van die expositie, naar het buitenland verkocht. Naar Rusland en Portugal zijn onlangs op verzoek door den burgemeester we der volledige stellen photographieën gezonden van het tentoongestelde vee. Zaterdagavond keerden een paar bokkingventers uit UTRECHT met hunne ledige karren huiswaarts. Toen zij de Schipbrug te Vreeswijk wil den passeeren, was deze juist geopend. De bokkingkooplui, moede van den lan gen tocht, lagen of zaten op hunne wa gens terwijl hunne honden, verlangend naar rust en naar hun stal, de brug overrénden. Noch bestuurders, noch trekdieren schenen te bespeuren, dat do brug geo pend was de honden roden althans onder den afsluitboom door en zonder zich aan het geroep van de brugknechts te storen, renden ze naar den geopenden afgrond en ploften met kar en al in de Lek. De bestuurder der achterste kar wist nog bijtijds op de brug te springen. Van de beide mannen, die in het eerste voertuig zaten, redde de één zich zwem mende, de ander werd door de brug knechts gered. Het vijftal honden, waar mede de karren waren bespannen, ver dronk en alle pogingen om de karren weer op het droge te krijgen mislukten. De achtelooze vischkooplui moesten zon der hunne voertuigen en zonder hunne trouwe trekdieren naar Utrecht terug- keeren. Wie zal 't worden? Een 20-jarig meisje uit UITHUIZEN, dat als huishoudstertje in dienst is bij een vader en twee zoons, kwam voor eenige dagen ten gemeentehuize met den oudste der zoons en werd in ondertrouw opge nomen. Het schijnt dat de beide broers het in dezen niet met elkaar eens zijn ge weest, wie nu eigenlijk de echtgenoot „moest" worden, althans Donderdagmid dag kwam de bruid met den jongsten broer en verzocht den ambtenaar van den burgerlijken stand om de eerstgedane aangifte maar te niet te doen en nu werd ze met den jongste der broeders in ondertrouw opgenomen. Of nu de voltrekking van het huwe lijk zonder stuiting zal plaats hebben Schagen, 5 April 1899. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 4 April 1899, des morgens ten 10 ure Afwezig de heeren V.d Maaien en Meurs. Voorz. de heer 8. HermanBurgem. Na opening der verg. volgt lezing der notulen en goedkeuring daarvan, waarna de raad overgaat tot de behandeling der Ingekomen Stukken a. Een schrijven van Ged. Staten, waarin het raadsbesluit tot kosteloozen afstand van grond aan den Staat wordt goedgekeurd. b. Idem tot aankoop van grond op de Laan en aan de Dorpen. c Een schrijven vau de Mpij. voor Gem.—Crediet, waarin mededeeling wordt gedaan dat de rente voor do gem. Scha gen over 1898 f195 bedraagt. d. Een schrijven van mevr. C. A. Eeisser-geb. Spaan, waarin zij de be noeming tot lid van de Plaatselijke Schoolcommissie aanneemt. e. Het proces-verbaal der Kasverifi catie over de beide dientten, Ontvangst f 38913.52, uitgaaf f 32724.67, in kas f6188.85. f. Eene dankbetuiging van de heeren C. Bijpast Az. c. s. voor de 2de subsi die tot bestrating van de Nieuwe Laag- zijde. g. Twee missives vau hot Bestuur der Westfriesche Kanaalvereeuiging. In de eerste wordt de Raad, onder toezending van do kaart en liet plan van hot Kanaal Stolpea-Kolhorn, uitgenoodigd tot bijwoning eener verg. met het Bestuur der Kanaalvereeniging op 29 Maart ten locale van den heer W. Roggeveen, ten einde door onderlinge besprekingen tot de gowenschte samenwerking te komen. Ia het tweede schrijven werd mededee- lin» gedaan, dat de verg. bovengenoemd tot" 18 April iB uitgesteld. Burgem. verzoekt den heeren leden, van de kaart en de toelichtingen nota te willen nemen, opdat door aan- en opmerkingen of wenken, die de Raad zou wenschen te geveu, de noodige w ;- zigingen nog aangebracht kunnen worden. Hij geeft den Raad tevens in overwe ging om de besprekingen met het Be stuur der Kanaalvereen. aan B. en W. op te dragen. De heeren Vlaming Asjes en Bijposl meenden, dat na de bestudeering van het plan enz. een raadsvergadering noodig was. Ook de heer Buis acht de zaak ten zeerste eene verg. waard. Burgem. kan zich zeer wel met deze meening ver eenigen. De heer Roggeveen zou den geheelen Raad op de bijeenkomst met het B. der Kanaalv. willen zien. Bemer kingen daar gemaakt,konden van invloed op de zienswijze zijn. Met algem. stemmen werd besloten in eene volgende verga dering nader te beslissen. Met algem. stemmen werd de kermis vastgesteld op Zondag 18 Juni. Ter tafel werden nu nog gebracht een paar aanvullingsbegrootingen 1. die van den aankoop van grond enz. op de Laan en de Dorpen tot een bedrag van f 440 75. 2. die vau de meerdere kosten van restauratie van het Raadhuis tot een bedrag van f471.29y2- No. 1 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. "VVat no. 2 betrof, meende de Raad, dat eenige toelichtingen op de ingediende rekeningen, vooral wat die van den schilder betrof,weuschelijk zouden zijn. Deze komt in de volgende raads vergadering opnieuw aan de orde. Daar de bespreking van het kohier van den Hoofdelijken Omslag in comité plaats zou hebben, ging voorz. thans over tot de algemeene rondvraag. De heer W. Roggeveen had uit een par ticulier gesprek den indruk gekregen, dat de marktstalletjes niet volgens plaatsruimte marktgeld betalen. Hij meent, dat de geheele oppervlakte, waarop waren ten verkoop worden aangeboden, belastbaar is. Dus ook de grond, die door vele kooplieden om en naast hunne stalletjes in beslag wordt genomen. Burgem. belooft, den opzichter op een en ander attent te zullen maken. De heer Vlaming zou de schutten op het kerkplateau, ter beschutting van het aangevoerde melkvee, vermeerderd willen zien.De hr. Buis wijst mede op den uitste kenden maatregel en sluit zichbij den hr. F. aan. Burgem. zou de wenschen der marktbezoekers en kooplieden in deze niet vooruit willen loopen. Ten slotte vindt de Raad het goed, dat de zaak aan de zorg van B. en W. zal worden overgelaten. Vervolgens gaan de edelachtbare hee ren in comité, ter behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Voor de betrekking van G e m e e n te- Yeldwachter voor den nachtdienst enz. hebben zich ruina 30 sollicitanten aangegeven. De Tentoonstelling van teekenin- gen vervaardigd op de Teekenschool van de Vereeni- giug tot bevordering der Bouwkunst voor Schagenen Omstreken, zal op Zondag 16 April worden gehouden. Programma voor de uitvoering der Zangvereeniging „EUTERPE" op 16 April a. s.: 1. De Heem'len roemen, L. v. Beethoven. 2. Goê Morgen, R. Hol. 3. Legende, vioolsolo, Wieniawski, door Abr. M Abas. 4a. Adagio, uit het 3e duo voor 2 violen, Ch. de Beriot4b. Allegretto, uit het 3e duo voor 2 violen, Ch, de Beriot, beiden door Gebr. Abas. 6. Aria uit het oratorium Panlns, I". Hen- delssolin, door Th. J. Denijs. 6. Het Kerkje, Becker. 7. Blijmoedige reiziger, Mendelssohn. 8. De morren koor met bas-solo, G. A. Heinze. 9. 2e deel uit het concert van F, Mendelssohn, (viool), door S. M. Abas. 10. 4 Symphonie concertante, voor 2 violen en piano] Ch Dancla, door de hr. Gebrs. Abas (viool) en A. Kooger (piano). 11a. Goede nacht, Nicolai; 11b. Mijn lente, G. Mann, liederen door Th. J. Denijs. 12. Vrede des Gemoeds De Vliegh. 13. Biergalop, P. J. v, Paesschen. Zondagnacht zou het gezelschap van den heer De Vroomen per rijtuig van Wieringerwaard naar Schagen gebracht worden. Op het Wad geraakte het rijtuig omver en kon het als rijtuig geen dienst meer doen. Het geheele gezelschap moest toen wandelen naar onze gemeente. Één der artisten ging met een lantaarn voor, de anderen volgden als de eendjes over het weiland. Aan het postkantoor Schagenen de daaronder ressorteeren- de hulpkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 10723.325: terugbetaald f 6202.30. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4255. of de Martelaar van het Duivelseiland. Met wat al verschillende verwachtin gen men Zondagavond naar de zaal des heeren Van T w u i v e r, die stamp vol was, zal zijn gegaan, om dat stuk te zien opvoeren! Of velen voldaan geweest zullen zijn Naar het applaus

Schager Courant | 1899 | | pagina 2