PLAATSELIJK NIEUWS. Hinncntandsoh Nieuws. GEMENGD NIEUWS. Weg Moerbeek—Lutjewinkel. stemmig verwerpen. Doch zulks hindert het despotisme niet. Aan den vorm werd voldaan. Dan wordt de militaire wet bij keizerlijk besluit ingevoerd, en daarmee is 't afgeloopen. Grijpen dan de Finnen naar de wapens, of verzetten zij zich op eeniger'iei wijze, dan worden ook de laatste privileges vernietigd. Is het wonder, dat duizenden Finnen het land verlaten, om elders een nieuw vaderland te zoeken Velen trekken naar het aangrenzende Zweden, anderen schepen zich in naar de Ver- eenigde Staten. Canada poogt van dezen trek te profi- teeren door de Finnen tot zich te lokken. Professor Mayer van Toronto heeft van zijne regeering de opdracht gekre gen, om naar Finland te gaan en daar de Finnen, die hun land denken te verlaten, uit te noodigen, zich in Canada te vestigen. Nog andere treurige tijdingen komen uit het land, dat den vrede wil, tot ons. Te Nikolajef, een stad aan de Zwarte Zee, zijn opnieuw antisemietische onlusten uitgebroken. De joodsche win kels en logementen werden door eene opgezweepte menigte geplunderd, waarbij, vele Israëlieten verwondingen ontvingen, ja enkelen zelfs gedood werden. Gelukkig voor de rust der Europeesche diplomatie gebeuren deze schandalen niet in Turkije, want anders ware zeker het geheele corps voor onbepaalden tijd mobiel verklaard. Stel u voor, dat de Sultan van Turkije, de Schah van Perzië, de Emir van Afghanistan, de Khan van Beloedsjistan, de Dalaï-lama van Thibet thans vertoogen tot den Tsaar van Rusland richtten, over de treurige binnenlandsche toestanden in het Tsarenrijk; 't zou typisch zijn! Dat Abdul Hamid in 't bijzonder wel eenig leedvermaak zal genieten zou menschelijk zijn. Met de Russische ont wapeningsplannen is men in Turkije weinig ingenomen. Slechts uit beleefd heid wordt aan het vredescongres te 's-Gravenhage deelgenomen. Men is in de Turksche regeerings- kringen overtuigd, dat in Turkije van eene gedeeltelijke ontwapening geen sprake kan zijn. Godsdienstige en staat kundige redenen dwingen zelfs tot door- loopende versterkingen der weer- en strijdmiddelen. Volgens de leer en den geest van den Koran mag immers het zwaard van den Profeet nimmer in de scheede worden gestoken, zoolang er nog ongeloovigen op de wereld zijn? Nu is de Bultan wel geen godsdienstige drijver, doch als Khalief van alle geloovigen kan hij dit voorschrift niet geheel in den wind slaan, te meer, daar dagelijks door de Ulema's (rechtsgeleerden en geestelijken bij de Turken) in de scholen der moskeeën en in de kazernes de heiligheid van dit gebod wordt geleerd. Om staatkundige redenen moet Turkije strijdvaardig zijn. Turkije is door naburen omringd, die het sultanaat als een goeden prooi be schouwen en alleen uit eerbied voor zijn militaire kracht nog op een eerbiedigén afstand worden gehouden. Verder heefr Turkije voor de periodiek-voorkomende opstanden een sterk leger noodig. Indien Turkije zich bij de andere mogendheden mocht aansluiten, wat de vermindering van het staande leger betreft, dan zal zulks alleen op voorwaarde zijn, dat het door zijne ligging in de binnenlandsche toestanden de vrijheid behoudt, om door gendarmerie te mogen aanvullen wat aan de bestaande legersterkte wordt onttrok ken. Zoo kan men ook van Engelsche zijde allerlei voorbehoud verwachten. Men wil reeds weten, dat de Engelsche gemach tigden noch over de krijgstoerustingen ter zee, noch tot de kwesties, die met een zeeoorlog in verband staan, zich tot iets zullen verbinden. Men kan dit den En- gelschman niet al te kwalijk nemen,daar zijn geheele bestaan ten nauwste aan de sterkte zijner vloot verbonden is. Enge land gevoelt, dat het te eeniger tijd met Rusland in botsing zal komen en dan zullen zijne oorlogsbodems machtige werktuigen in de hand van Mars zijn. De donkere schaduw in de Engelsche diplomatie is en blijft Rusland. Nauwe lijks is men het over eenige Chineesche kwesties eens geworden, of eene nieuwe moeilijkheid doet zich voor. Rusland heeft van China de concessie voor een spoorweg naar Peking, in verbinding met dien van Port Arthur, geëischt. De Chi- neezen zien daarin, en waarschijnlijk niet ten onrechte, een aanslag op de hoofdstad van het Hemelsche Rijk. Ook in Engeland is men door dit nieuws hoogelijk ontstemd. Met de Times als voorman, gevolgd door de geheele groo- te en kleine pers,wordt den onbetrouw- baren Rus duchtig de les gelezen. Krach tige maatregelen, ja, zelfs een beslist veto wordt door allen van de regeering geëischt. Hoe de verhouding van Engeland tot Rusland in China is, wordt door een rapport van lord Charles Beresford aan 't licht gebracht. Hij zegt daarinWaar ik ook kwam in China, hoorde ik met spijt spreken over Engelands angst voor Rusland. Rusland is even sterk tegen een krachtig Chineesch rijk gekant, als Engeland daar vóórwat Mantsjoerije betreft, dat is reeds zoo goed als verloren. Het is inderdaad reeds doorllusland geannexeerd. Mantsjoerije kan slechts door voortdurende bedreiging met oorlog voor don wereld handel opengesteld blijven. Daarna be spreekt dit rapport de verwikkelingen in 1898. Waren de Yereenigde Staten toen bereid geweest ons te steunen, dan had de zaak er anders uitgezien, maar lord Beresford ziet duidelijk, dat het volk en de regeering der Yereenigde Staten daartoe niet goneigd zijn. Hun afval als bondgenoot laat Engoiaud slechts eén gedragsliju open zijn vroegere pogingen op te geven en de Britscho invloeds sfeer in het dal van de Jang-tse-kiang duidelijk te omschrijven. De Yereenigde Staten zijn dus niet genegen voor Engeland in de bres te sprin gen. Ze zullen zeker al hun bekomst heb ben. De gevolgen van den jongsten oorlog zijn dan ook niet uitlokkend om opnieuw een aanvallenden strijd te beginnen. En op Cuba èn pp de Filippijnen gaat het den Amerikanen alles behalve voor den wind. Het Nebraska-regiment op Luzon heeft aan generaal Mc. Arthur verzocht, wat rust te mogen nemen. Sinds Februari heeft het regiment 225 man aan dooden en gewonden ver loren. Ze zijn niet bang om te vechten, zeggen zij, maar zij kunnen niet meer van moeienis. Er zijn er, die in een maand hun kleederen niet hebben kunnen wasschen, en van de voortdurende msr- schen en het waken zijn zij op. De officieren spreken in gelijken zin. Hoe eigenlijk de toestand op de Filippijnen is, is moeilijk te zeggen, maar dit staaltje toont duidelijk, dat hij verre van rooskleurig is. En nu ter wille van den Europeescben neef zich nog meer last op den hals halen, daar zal de practische en berekenende Uncle Sam Yoor bedanken. Door bovengenoemd rapport komen wij ook te weten, waardoor Engeland zich in den laatsten tijd zoo bijzonder inschikkelijk heeft getoond. De overeenkomsten met Rusland, Frankrijk en Duitschland waren dus eigenlijk een uitvloeisel van Ame- rika's onwil om Engeland te steunen. Wij hadden gedacht, dat het Enge land voornamelijk te doen was geweest, om in Zuid-Afrika de vrije hand te hebben. De heer Chamberlain heeft voor een paar dagen in het parlement verklaard, wat hij eigenlijk van de Trans vaal verlangt. Zijne eischen zijn in drie punten samengevatHet kiesrecht voor de Uitlanderswaarborgen voor de zelf standigheid der rechtbankenopheffing van het dynamiet-monopolie. Deze drie punten zullen het onder werp van het gesprek vormen, hetgeen de heer Krüger met den Engelschen Com missaris in Kaapland zal voeren. Trots de nieuwe moeilijkheden, die de samen zwering te Johannesbuig oplevert, zal deze bijeenkomst toch doorgaan. Over het nieuwe verraad valt op dit oogenblik weinig te zeggen. De zaak is in onder zoek. Mocht dat onderzoek aan hrt licht brengen, dat de Engelsche partij in Kaapland en Natal er in betrokken is, dan zal zeker Krüger niet nalaten van deze nieuwe troef gebruik te maken. Uit het ergerlijk kabaal, dat de Engelsche pers maakt, zou men bijna beweren, dat er vuil aan den knikker zit. Schsgen, 20 Mei 1899. A1 spelende in een roei bootje geraakteDonderdagmiddag het 6-ja rig zoontje van den hr.fi. R. op de N.-Laag- zijdo te water. Niemand bemerkte er iets vangelukkig dan ook, dat het kleine ventje zich zelf wist te redden. Bij een vechtpartijtje in een der herbergen alhier brak IF. Al. Donderdag zijn been. Motorschuit. Door onzen plaatsgenoot den heer O Delcher zal nu binnen eenige dagen een motorschuit in de vaart worden gebracht, waarmede zijn veer tusschen Alkmaar en hier zal worden onderhouden. Onze Harmoniekapel z a 1 haar eerste Zomerconcert geven in den tuin van den heer Broersma op Zondag 4 Juni a. s. Donderdag was er op on ze markt een koopman met „Congostif- ten". Wat dat zijn Yierkante stukjes vetachtige stof, waarmee papier bestreken wordt, dat dan de eigenschap verkrijgt vet gedrukte teekeningen uit couranten over te nemen als men de bestreken zijde op de teekening legt en op de achterzijde eenige malen sterk wrijft. Een eenvoudig mannetje zag den koop man eenige keeren de bewerking doen, wat hem zeker erg verbaasde. Eensklaps verbrak hij het zwijgen en gaf op luiden toon als zijne meening te kennen, dat men den koopman die stif ten moest afnemen en hem verbieden ze te verkoopen. Op die manier kon men immers bankbiljetten namaken Het schrikbeeld „valsche bankbiljet ten" deed den man het bloed in de aderen stollen. Iedereen hield hij staande om hem zijne meening te kennen te geven, totdat eindelijk een der omstanders hem op zijne vraag wat het gevolg zou wezen als men een bankbiljet zoo behandelde, antwoordde„nóg een bankbiljet en eenige jaren gevangenisstraf als je het met die stift klaar kan krijgen. Man, koop er een en probeer het De allengs toenemende hilariteit van de omstanders deed het mannetje eindelijk mopperend het veld ruimen. Wat zal die man den eersten tijd zoeken naar „Congostift-bankbiljetten" 1 Door de plaatselijke Vereen. Alkmaar en Omstreken van It.-Kath. bijzondere Onderwijzers zijn tot afgevaardigden voor de Diocesaan- verg. te 's-Gravenhage op 23 Mei, gekozen de heeren P. Doedens van 't Zand, ld. fF. van Zandpoort van Alkmaar en onze plaatsgenooten f. Feltman en J. v. d. Meuten. De eerste wegens parel- ziekte afgekeurde koe werd Donderdag j. 1. door het fonds alhier in het open baar verkocht. In stukken van 6 tot 12 pond ging het vieesch tegen een gemid delden prijs vau 18 cent van de hand. Een beste klant „Maak dat je weg komt, of je krijgt de tang op jeantwoordde dezer dagen een vrouw even buiten Schagen, toen een onzer bakkers, die bij haar ventte, vroegwat ze beliefde. Bijzonder veel haast echter maakte de bakker niet, want aandachtig bleef hij luisteren naar de les, die hem gelezen werd, omdat hij om zekere reden moe ders lieveling een dag of wat geleden een halve „zwitser" geweigerd had. Maar nauwelijks sprong de veront waardigde huisvader (verontwaardigd zijn dergelijke menschen in die omstandigheid altijd) van achter de beddeuren te voor schijn, of de bakker zette het op een loopen. De toornige huisvader achter haalde hem echter enschijnt hem op een andere dan gewone wijze te hebben betaald. In eene weide in den Woudmeerpolder is onder het vee van N. B. mond- en klauwzeer uitgebroken. Dit is het eerste geval in de gemeente llaringcarspel. Z ij p e r L oten. Met de uitgifte van deze loten zal Woensdag a.s. een begin worden gemaakt. Vredesconferentie. Te 2 uur jl. Donderdag werd in de Oranjezaal van het Huis Ten Bosch de vredesconferentie geopend. Nadat de gedelegeerden zitting hadden genomen, sprak de heer De Beaufort, de minister van buitenlandsche zaken, in de Fransche taal de welkomstrede uit; Aan de roepstem om, door vlaggentooi, sympathie aan den dag te leggen met het verheven doel der Vredesconferentie was door vele ingezetenen gevolg gegeven. In DEN HAAG werd gevlagd als gold 't een nationalen feestdag Het revisieontwerp werd door de Eerste Kamer aangenomen met 43 teger. 1 stem. W o e n s d a g 24 M e i a. s. zal te Oudcarspel de verkiezing plaats hebben van 2 Heemraden voor Geest- merambacht in plaats van den hr. P. Jon ker van Eenigenburg die bedankt heeft en wijlen den hr. H Schrooder v. Hensbroek. Flaringfcacsspel. De op den 15 van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente bevat 290 keizers voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal en de Prov Stalen en 283 voor leden van den Gemeenteraad. De afschuwelijke vrou- wenmoord. De vermoedelijke dader van den af schuwelijken moord te KOEWACHT is te Antwerpen gearresteerd. Woensdag werd hij naar Koewacht overgebracht en met het lijk geconfron teerd. De man ontkende de daad gepleegd te hebben en verdedigde zich tegen de beschuldiging. Wat de zaak zelve betreft, doet de wijze, waarop de moord gepleegd is, denken aan de euveldaden van Jack the Ripper. De verdachte is ook in tegenwoordigheid gebracht van den man en kinderen van de verslagene. Twee dier kinderen vlogen hem te lijf en moesten met geweld worden verwijderd. Het volk was eveneens woedend en de politie had handen vol werk om den verdachte te beschermen. Bij de huiszoeking inde woning van den verdachte vond men dezelfde soort stee- nen als die welke in den zak waren.Ook een bijl werd in beslag genomen. Het parket komt terug en dan zal de put door een duiker onderzocht worden,daar men vermoedt, dat er nog een zak met lichaamsdeelen en kleederen in ligt. Nader wordt gemeld De ontbrekende lichaamsdeelen van de vermoorde vrouw zijn gevonden. Zij bevonden zich in een zak in denzelfden put, waaruit vroeger het voornaamste deel van het lichaam te voorschijn kwam. Aan het ministerie van Waterstaat is aanbesteed de aanleg van eene electrische geleiding tusschen War- menhuizen en Dirkshorn. Laagste in schrijver de heer K. Appel, te Span broek, voor f 515—. W ieringerwaard. De bezoekers onzer aanstaande kermis zullen ditmaal niet behoeven te klagen over afleiding. Zooals reeds in het vorig nummer werd gemeld, komt de heer De Vroomen in het lokaal van den hoer Boon. De beer Wijlacker komt met een schouw burg en of het niet reeds genoeg, ja beter gezegd, te veel ware er zal ook een parade-tent verrijzen, benevens carrousel, kramen, enz. De boerenplaats genaamd „de Bergeend", gelegen in de gemeente .V OIIa lr*»ïilüwna,groot2ö.39.92, werd Woeusdag in „de Was- en Korenbeurs" aldaar door den Notaris C. Boonacker geveild. Kooper de heer J. ÜchriekenZijpe, voor f5710. In de Ringvaart te Lutjewinkel is men Maandag begonnen twee dammen te leggen en heeft men het gedeelte daartusschen zooveel mogelijk laten leegloopen. Het gedeelte van Wate ringskant (Moerbeek) tot voorbij de brug te Lutjewinkel is thans voor 't grootste deel leeg, zoodat spoedig met het uit diepen een begin zal kunnen worden gemaakt. In 't zuidelijkste deel van de Geestmer-Ambacht heeft men tot heden minder last van de ratten dan in het overige deel. Te lir'as, waar van alle bouwers slechts 3 of 4 zich van den plicht om gemeen schappelijk tegen den vijand op te treden onttrekken en waar ook honderden en honderden rattenknippen zijn gezet, bedraagt het aantal gevangen ratten in 4 weken slechts 979, De afdeeling Winkel van Volksonderwijs vergaderde Woens dag 17 Mei in het locaal van den heer A. Wit te Winkel. De vergadering, bezocht door 15 leden, werd geopend en geleid door den voor zitter, den heer K Breebaart Jz., de notulen en het verslag van bet Bestuur werden gelezen door den Secretaris, den heer J. II. Bergman, en beide onder dankzegging van den voorzitter voor het zeer nauwkeurig stellen ervan goed gekeurd Hierna kwam in behandeling een voorstel tot wijziging van art. 6 van het Huishoudelijk Reglement in dier voege, dat een bestuurslid voor een Wijk kan gekozen worden uit de andere Wijken, zoodra in de Wijk waarvoor de verkie zing moet plaats hebben niet meer dan vier leden wonen. Het preadvies van 't Bestuur was tegen het voorstel,omdat bij aanneming licht buiten een Wijk een bestuurslid kon gekozen worden, terwijl het belang der afdeeling vordert, dat ze er in wonen, om daar de onderwijszaken te behartigen en te trachten 't ledental te vergrooten. Het voorste] werd door den voorsteller verdedigd, als zijnde door een ruimere keus meer in het belang der afdeeling, doch de meerderheid was 't eens met 't Bestuur en verwierp het voorstel, zoodat de bestuursleden voor eene Wijk moeten gekozen worden uit de leden, die in de Wijk wonen. Het voorstel, om een gedeelte van de over winst der Schoolspaarbank te besteden tot aankoop van boeken voor de school bibliotheek werd ernstig bestreden, om dat men meende, dat de overwinst ge heel ten bate moet komen vau hen, die tot het behalen ervan hebben meege werkt, dat is voor de spaarders, In den aankoop van boeken voor de bibliotheek wordt op andere wijze voorzien, zoodat de kleine overwinst der spaar bank er niet voor behoeft te worden gebruikt. Het voorstel werd verworpen en het Bestuur in overweging gegeven in een volgende vergadering met een voorstel, betreffende een zoo billijk mogelijke verdeeling der overwinst onder de spaarders, te komen. De Beschrij vingsbrief voor de Algemeene Vergade ring der Yereeniging Volksonderwijs, te houden te Amsterdam op Dinsdag 23 Mei, kwam in behandeling en nam een geruimen tijd in beslag. Yoor leden van het Hoofdbestuur besloot de Afdeeling te stemmen de heeren Mr. J. A. van Gilse te Arnhem (aftren Th. Nolen te Rotterdam. De laatste werd vooral aanbevolen als vertegenwoordiger van het Middelbaar Onderwijs, nu ook in Volksonderwijs evenals in het Neder- landsch Onderwijzers Genootschap wel licht de kwestieaansluiting van het Lager bij het Middelbaar Onderwijs eerlang aan de orde zal komen en het Lager Onderwijs reeds voldoende in het Hoofdbestuur vertegenwoordigd is door den heer K. de Vries van Enschedé De Afdeeling verklaarde zich voor do voorstellen van het Hoofdbestuur betreffende de financiën. Dit was ook het geval met 't voorstel om zich te wenden tot de Tweede Kamer der S.-G. met het verzoek het tweede ontwerp-leer- plichtwet in de hoofdpunten ongewijzigd aan te nemen. Een der leden gaf hierbij als zijn meening te kennen en zeker zullen velen 't met hem eens zijn dat 't weuschelijk zou zijn, als met een wet op den leerplicht gepaard kon gaan kosteloos lager onderwijs. "Wat de overige voorstellen betreft, werd aan de afge vaardigden overgelaten daaromtrent naar bevinding te handelen en werden ten slotte als afgevaardigden gekozen de heeren J. Porte en II. van Ileerikhuizen Met eeD woord van dank aan de aan wezigen voor hun medewerking sloofde Voorzitter de vergadering. Vergadering der afdee ling Winkel van de Centrale Liberale Kiesvereeniging in het Kiesdistrict Enk huizen, gehouden den 18en Mei bij den heer P. Buij te Winkel. De vergadering, die belegd was ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering dor Centrale, te 1 ouden te Benningbroek den 31 Mei, werd bijgewoond door 7 leden. De beschrijvingsbrief leverde weinig stof tot bespreking op en aan de beide afgevaardigden werd een vrij man daat gegeven. Het kwam de afdeeling eenigszius vreemd voor, dat onder de punten van beschrijving niet is opgeno men verslag van afgevaardigden naar de Verg. dor Liberale Unie, en zij besloot het Hoofdbestuur daarop te wijzen en to verzoeken, dat zoodanig verslag op de algemeene vergadering worde uitgebracht. Hierna werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Veevervoer en bescher ming van dieren. Sedert tal van jaren wordt door het hoofdbestuur der Nederlandsche Yeree niging tot bescherming van dieren aan gedrongen op verbetering der hier te lande bestaande bepalingen met betrek king tot het veevervoer. Den Oden De cember 1892 richtte het zich met eene uitvoerige nota tot den minister van waterstaat. Deze nota gaf aanleiding dat in 1894 ook door het Nederlandsch Landbouwcomité den minister het ver beteren van den toestand met aandrang is aanbevolen geworden. Sedert heeft het hoofdbestuur der Ver- eeniging tot bescherming van dieren zich nog verscheidene malen tot de re geering gewend, in 1898 o a. tot den directeur van landbouw Aangezien men niet heeft mogen be speuren dat deze vertoogen tot het gewenschte resultaat leidden, heeft men zich den 12den December 1898 tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend, met een adres nopens deze aangelegenheid. Thans heeft genoemde Vereeniging zich met een schrijven tot de hier te lande gevestigde Maatschappijen van landbouw gewend, in de hoop dat deze aanleiding moge vinden, haar steun aan de vereeniging te verleenen. Uit SAS VAN GEKT wordt gemeld Een veldarbeider moest het huisje van zijn vroegeren baas een landbouwer met 1 Mei verlaten, maar kon dit niet, daar het voor hem in aanbouw zijnde huisje nog niet klaar was. Om nu den man tot vertrekken te noodzaken, heeft de boer varkens op den zolder van het huisje laten brengen en gaten in den zolder laten boren, zoodat de mest der varkens in het woonvertrek en zelfs in de kinderwieg loopt. Na ingesteld onderzoek heeft de rijks- veldwacht al eens op last van hoogere autoriteiten de varkens van den zolder verwijderd, maar dadelijk werden zij er door de knechts van den boer weer op gebracht, welk spelletje over en weer zich herhaalde, totdat de boer er een einde aan gemaakt heeft met de bewe ring, dat bij den zolder kan gebruiken waarvoor hij wil, als hebbende dien niet verhuurd. Een proces zal nu volgen. Wieringerwnard. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Kaancommies der posterijen, is als zoodanig geplaatst bij het hoofdkantoor. Het Staphorster boertje („dokter" Stegeman), die te AMSTER DAM wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde veroordeeld is ge worden tot f 300 boete, ontving van een onbekende f 300 voor de boete per aangeteekenden brief. De ansjovisvangst was Donderdag voor de Urkers aanzienlijk. De aanvoer van ongeveer 160 vaartuigen wordt berekend op 650 000 stuks. Een „knotte" was vroeger in Friesland het zinnebeeld voor houw en trouw bij aanstaande echtgenooten. Trouw werd de „knotte" als de reliquie be waard, en ging van ouders -op kinderen over. Niet zelden werd het kleinood in een zilveren doos bewaard. In het dorp Blija werd op een boel- goed eene dergelijke doos ver kocht. Volgens onderzoek bedroeg de waarde aan zilver ongeveer f 14. Echter tal van personen bleken belang te stellen in deze antiquiteit die bij opbod ten slotte voor f 112.gemijnd werd. i Een uur daarna verkocht de kooper het stuk met f 58.winst. T reinaanslag in Engelse h- I n d i Bij Bombay, ter hoogte van het plaatsje Palgadh, is Donderdagochtend een poging gedaan, den sneltrein te doen verongelukken. Het opzet gelukte slechts gedeeltelijk. Een gedeelte der wagens werd vernield, twee reizigers werden gedood en negen gewond, doch het opzet, om den geheelen trein in een ravijn te doen storten, werd niet bereikt. Men brengt den schandelijken aanslag in verband met de werkstak ng der baanwachters. Echt Amerikaan sch is het verhaal uit het Oklahoma-gebied, hoe een stad met 800 inwoners in drie dagen gebouwd werd. Een week te voren, in hot begin van Mei, was de bedoelde streek, van eenige

Schager Courant | 1899 | | pagina 2