PLAATSELIJK NIEUWS. De gymnastiekvereeni- ging DeWestfries" te tJsxr-wijay^er- liorn, die vóór den laatstleden winter dreigde opgeheven te zullen worden bij gebrek aan werkende leden, bestaat thans weder uit 15 jongelieden, zoodat van opheffing thans wel geen sprake meer is. De jonge vereeniging, fanfarecorps, „T. O. N. I. D. O." (Tot Ons Nut Is Dit Opgericht) lijdt aanvankelijk veel door verandering van werkende leden. Toch wordt de beoefening der instru mentale muziek door hare leden met den meesteu ijver voortgezet, zoodat zij op hunne repetititn menig uurtje genoege- lijk in elkanders gezelschap doorbrengen. De vereeniging schijnt besloten te hebben, niet spoedig te zullen overgaan tot het geven eener openbare uitvoering, voor menige jonge vereeniging zeker een navolgingswaardig voorbeeld Vergadering van den Raad der gemeente Heer* Hugo- waard, gehouden op Dinsdag 30 Mei 1899, des namiddags half twee Tegenwoordig alle (6) leden. De Burgemeester,de heer P. Wonder Az., Voorz., opent met het gewone welkom de vergadering, waarop de notulen van de vorige bijeenkomst worden gelezen, goedgekeurd en gearresteerd. De vergadering is, volgens mededeeling van den Voorz., hoofdzakelijk bijeenge roepen ter behandeling van een ingekomen adres van de „Vereeniging voor getrouw schoolbezoek", welker bestuur nog den zelfden avond vergadering heeft en dan gaarne het besluit van den Raad wilde kennen. Het adres dan behelst het ver zoek, de vereeniging van gemeentewege te subsidiëeren met een bedrag van f 100.ter bestrijding van de kosten, niet alleen van het jaarlijksche school feest, maar tevens van het reisje naar den dierentuin te Amsterdam, dat dit jaar door de leerlingen van de 3 hoogste klassen zal worden gedaan, evenals dat elke 3 jaren door die klassen plaats heeft. De vereeniging vraagt nu f 100. in plaats van, zooals andere jaren, f 40. omdat door de Kroningsfeesten zali ger gedachtenis de kas meer dan uitgeput was en zooals gezegd de reis naar Artis een hooger bijdrage noodig maakt. Door den Voorz. wordt een en ander nog toegelicht. Den heer Wijnker is f 100.te veel. Als er geen geld genoeg is, zegt spreker, dan moet men de reis naar Amsterdam maar uitstellen. Voorz. geeft toe, dat het bedrag niet gering is, maar dat driejaarlijksch uit stapje uitstellen zou onbillijk zijn tegen over de kinderen van het laatste leerjaar, die trouw schoolgegaan hebben en in dat geval daarvoor niet beloond zouden wor den. De heeren SwaagAppel en De Boer zijn ook van raeening, dat, de omstan digheden van het vorige jaar (de kosten van het Kroningsfeest) in aanmerking nemende, de Raad wel haast zedelijk verplicht is, hooger bijdrage toe te staan. Hoewel de heer Wijnker nog blijft protes teeren tegen deze uitgaaf, wordt eindelijk met 5 stemmen tegen die van den heer Wynker besloten, de gevraagde subsidie toe te staan. De overige heeren verkla ren zich te veel overtuigd van de uit stekende resultaten, door de vereeniging verkregen, om de uitgave als onnut te beschouwen. Op voorstel van den voorz. gaat men hierna over tot het opmaken van een voordracht ter benoeming van een zetter voor de directe belastingen in de plaats van den heer Winkel, die uit de ge meente vertrokken is. De heet en Swaag, Wijnker en Appel zijn reeds leden van het college van zetters. Voor nummer 1 op die voordracht staakten de stemmen tusschen de heeren Konijn en De Boer, waarna bij loting laatstgenoemde als no. 1 en de heer Konijn als no. 2 op de voordracht ge plaatst werd. De voorz. deelt mede, dat tijdens de vacature van onderwijzeres aan de school no. 3 door vertrek van mej. J. C. P. Pasman, door de heeren J. lluizinga hoold, en WMolenaar, onderwijzer aan die school, van 1 Februari tot 1 April j.1. extra werkzaamheden zijn verricht, waarvoor spreker voorstelt een gratificatie te verleenen. Het vorige jaar hebben zij voor 2y2 maand meerder werk respectievelijk f 40 en f 35 genoten. De heer Appel meent, dat men ook nu niet van dien regel moet afwijken. De heer Swaag vindt deze gratificatiën nu wel hoog genoeg, aangezien de meer dere werkzaamheden dit jaar niet zoo belangrijk waren, vooral in vergelijking met het vorig jaar. Overeenkomstig het voorstel van den heer De Boer besluit men, aan het hoofd f 30 en aan den onderwijzer f 25 gra tificatie te verleenen ter belooning van hun extra werk. De openbare zitting is hiermede ge ëindigd. De Raad gaat in gesloten ver gadering ter behandeling van twee adressen betreffende den hoofdelijken omslag. In een te KAMPEN ver- schijnend blad leest men de volgende advertentie „Verloren een bruin zijden parapluie, toebehoorende aan een heer met een fantastisch gesneden kop. Terug te be zorgen aan bet bureau van dit blad." 1 larsfrgerhorti. Door den aauleg van den rijweg Lutjewinkel-Moerbeek langs do Gouw vaart, werd de vaart tijdelijk (vermoe delijk tot halt Juli) gesloten. De schip perij, vooral van deze gemeente, onder vindt van deze sluiting groot ongerief en veel schadeeenige schippers varen nu tot Schagen en moeten daar in vlet ten overladenandere varen tot aan genoemde afsluiting, en vervoeren dan verder de goederen per as. De nood zakelijkheid gebood echter. Maar nu de vaart afgesloten is en met de werkzaamheden geen voortgang wordt gemaakt, worden de schippers zeer on tevreden en terechtmet groot nadeel moeten de beurtschippers vooral in den dienst voorzien. De heer lis. W. Bax Jr. te lAolHom heeft voor het beroep naar Neede in Gelderland bedankt. Insubordinatie. Bij de te VEENHUIZEN gedetacheerde afdeeÜDg van het lste reg. inf. te Assen heeft zich dezer dagen een geval van dienstweigering voorgedaan. Toen het detachement aangetreden stond en de bevelvoerende officier een commando gaf, trad een korporaal uit het gelid, die onder het geven van een tegencomman- do met ruim 20 anderen naar de kazerne marcheerde. De schuldigen zijn te Assen in arrest gesteld, in afwachting dat om trent hen nader zal worden beschikt. Zij zijn te Veenhuizen reeds door andere manschappen vervangen. Veeinvoer in België. Bij de bespreking van de begrooting van Landbouw zijn verleden week in de Belgische Kamer weer verschillende stemmen opgegaan tegen het gesloten blijven der grenzen voor het Nederland- sche vee. De heer Van Naemen zei zelfs „Als de grens gesloten is, komt er meer vee uit Holland dan wanneer de grens geo pend is. Die uitslag is ellendig". Minister De Bruyn antwoordde o. a. „De slachting der beesten aan de gren zen zal, vrees ik, aan de landbouwers geen voordeel opleverenalhoewel ik mij om het geschreeuw der beenhouwers niet bekommer, wil ik toch mijn naam niet hechten aan een maatregel, die voor den landbouw nadeelige gevolgen zou hebben. „Ik heb beslist, dat er aan alle vette en magere beesten eene quarantaine van tien dagen zal opgelegd worden. „Het Amerikaansch vee zal vrij inge voerd worden, doch voor het Nederland- sche zal ik naar alle waarschijnlijkheid verplicht zijn binnenkort maatregelen te nemen, uit hoofde van de talrijke stallen die door het mond- en klauwzeer besmet zijn. „Het aantal aangetaste beesten bedraagt inderdaad meer dan 4000 en een Hol- landsch blad heeft zelfs zijne verwonde ring er over uitgedrukt, dat ik de grens nog openlaat". Spoorwegongeluk. Een spoorwegongeluk heeft plaats gehad met den eersten trein die van het Maasstation te ROTTERDAM Zaterdag morgen te 5.04 vertrok. Tusschen Nieuwerkerk en Moordrecht bevindt zich een kleine draaibrug over het kanaal GoudaRotterdam, die ten behoeve der scheepvaart des nachts ge opend is. Het blijkt nu, dat een der brugwachters, met de bediening belast, B. van der Kooy geheeten, zich dien morgen verslapen heeft, zoodat, toen de trein aankwam, de brug nog openstond, wat door den machinist niet is opgemerkt en evenmin dat het sein op onveilig stond. Door de vaart vloog de locomo tief over de opening heen en bereikte zelfs den vasten wal aan de overzijde, doch werd weer gedeeltelijk teruggetrok ken door de zwaarte van den tender, die zelf geheel verbrijzeld in het water stortte. Gelukkig werden de overige rij tuigen niet meegenomen en kwamen de passagiers er met een geweldigen schok en met eenige builen en schrammen af. Alleen de stoker werd eenigszins aan de beenen gekwetst. Het verkeer, aanvan kelijk geheel gestremd, wordt thans weer zoo goed mogelijk onderhouden. De schade aan de brug is zeer belang rijk en wellicht zal een geheel nieuwe brug noodig zijn. Vijfmillioen ruim! Een aardig inwonertal begint ons kleine landje toch langzamerhand te krijgen 5077364 was het juiste cijfer op 1 Ja nuari jongstleden dit is 75905 meer dan een jaar te voren een vermeerde ring dus met iy2 °/0 per jaar. Als dat zoo door gaat, tellen we in 't midden der volgende eeuw tien millioen. De hemel mag weten, waar men te zijner tijd die massa dan bergen zal, als niet de heiden ontgonnen en de Zuiderzee drooggemaakt zijn. Uit de Regeeringsstatistiek, waaraan deze cijfers zijn ontleend, blijkt voorts, dat ons land in 1898 nog weer 17823 slachtoffers aan tering heeft gehad, en wel 9500 aan algemeene lichaamszwakte en uittering en 8323 aan long- en keeltering verder Dog 11773 aan ziekten der ademhalingsorganen en 9035 aan die der spijsverteringsorganen. De gezondste provincie van ons land blijkt Friesland te zijn, waar per duizend slechts 15.90 stierven in het afgeloopen jaar. De gezondste stad is echter Den Helder, waar het steiftecijfer 15.34 per 1000 bedroeg, terwijl Den Bosch het ongezondst schijnt te zijn, waar ruim 10 per 1000 meer stierven, namelijk 25.60 per 1000. Amsterdam staat, wat de gezondheid betreft, goed aangeschreven, liet sterfte cijfer bedroeg hier 18.53. Maar toch niet zoo goed als Den Haag, waar het 18.15 per 1000 bedroeg. Stinkgrachten schijnen dus geen ongezonden invloed te hebben! Rotterdam staat veel ongun stiger te boekde sterfte bedraagt daar 21.03 per 1000. Men schrijft uit DELI f Hot geschil tusschen den hoer Scbiuid van Rotterdam en don kastelein van het café Löwenbrau is nog niet ten einde en geeft dagelijks aanleiding tot verma kelijke en minder vei makel ij ke histories. Thans heeft, op last van den heer Schmid, de huurder van het pand, in overleg met zijn advocaat, de gas- en waterleiding in het bovenhuis, waar de heer Buhler, kastelein no. 1, resideert, doen afsnijden en ook de privaatton doen weghalen. De vrienden van den kastelein en tal van ingezetenen komen op tegen deze handelwijze en hebben terstond gezorgd voor petroleumlamp, toestel en voor het onmisbaar drinkwater, mitsga ders voor de noodige levensmiddelen voor man, vrouw, zuster en kind. Naar men zegt, begint ook de hypo theekhouder van het pand zich te doen gelden, omdat hij ontevreden is, dat het perceel niet meer beantwoordt aan den aard der bestemming, die het had toen hij indertijd zijn gelden er op be legde. Mocht deze geschiedenis nog twee maanden aanhouden, dan vervalt het vergunningsrecht en is de waarde van het pand zeker belangrijk vermin derd. Men noemt den heer Buhler hier alge meen „de gevangene van den Leeuwen- hoeksingel". V"e r d w a a 1 d. Zondagmiddag begaven zich twee kin deren uit 's-GRAVENZANDE, een van 4 en eon van 3 jaren, naar het zeestrand en verwijderden zich al spelende meer en meer van de ouderlijke woning, zoo dat zij eindelijk bij het vallen van den avond den weg terug niet meer konden vinden. Dood-moe legden de kleinen zich tusschen Loosduinen en het waterver- verschingskanaal van 's-Gravenhage op het strand te slapen, alwaar zij den vol genden morgen, deels bedolven onder het over hen gewaaide zand, werden gevonden. Overgebracht naar de naastbjjzijnde woning, die van den heer Treur aan de Bluis van het afvoerkanaal, werden zij aldaar liefdevol opgenomen en verpleegd. De kleinen waren natuurlijk verkleumd, den geheelen nacht hadden een aantal bewoners van 's-Gravenzande ze gezocht. Schagen, 31 Mei 1899. Door het schrikken van den automobiel van den heer Backx geraakten Dinsdag op het Wad het rijtuig en het paard van den heer P. Meurs alhier te water. De wagen, die beladen was met zaad en meel, bekwam eenige averij, terwijl vele zakken te water raakten. Het ongeluk wil men toeschrijven aan het niet seinen van den bestuurder van den stoomwagen, zoodat men bij den hoek plotseling voor elkaar stond. Het eerste Zomercon- c e r t onzer Harmoniekapel, dat Zondag a. s. zou plaats hebben, is, we gens het voortdurend onaangenaam weer, tot later uitgesteld. Zooals reeds vroeger door ons is gemeld, zijn bij de a. s. gemeenteraadsverkiezing aan de beurt van aftreding de heerenAsjes, Hoogschagen, Roggeveen en Vlaming. De candidaatstelling zal plaats hebben den laatsten Dinsd. in Juni,dus den 27en. De afdeeling Schagen der Liberale Unie zal op Dinsdag 6 Juni a. s. in het Noordhollandsch-Koffiehuis een vergade ring houden Onder de punten van behandeling komt voor de candidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezing. Onze vroegere plaatsge- noot, de heer B. Ranke, is met ingang van 1 Juni aangesteld als klerk der posterijen en telegrafie te Amsterdam. Onze plaatsgenoot, de heer P. Grootis beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te Oude Niedorp en ook te Midwoud. Vergadering van den RAAD der gemeente Schagen, gehouden op Dinsdag 30 Mei 1899, des morgens ten 10 ure. Afwezig de heer P. Buis Jx. met kennisgeving. Voorzitter de heer S. Berman, burge meester. Na opening der vergadering door den voorzitter, leest de secretaris de notulen, die na lezing worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Missive Ged. St., met goedkeuring Kohier Hoofdelijken Omslag. 2. dito op besluiten tot af- en overschrijvingen en kwijting post onvoorziene uitgaven3. dito goedkeuring verordening op de belasting op de honden; 4. het jaar verslag van de commissie van toezicht op de Rijkslandbouwwinterschool5. verzoek van den heer Ds Van Kluijve, om ont slag als lid der schoolcommissie, wegens zijn vertrek uit de gemeente. Dit ont slag wordt op de meest eervolle wijze verleend, met dankbetuiging voor de verdienstelijke wijze, waarop de heer Van Kluijve jarenlang in dat college zijn plaats heeft vervuld. Aan de school commissie zal een voordracht worden verzocht voor een nieuw lid. Wordt vervolgens overgegaan tot de benoeming van een stembureau voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Benoemd worden de heeren Meurs, Bijposi en Schenk. De overige loden worden tot plaatsvervangers aangewezen. Het punt: vermeerdering onderwijzend personeel,is daarna aau de orde. Berstens wordt door voorzitter gelezen een schrij ven van den heer Ressing, waarin deze aandringt op de benoeming van een on derwijzer voor de le klasse. Door de groote vermeerdering van leerlingen wordt deze uitbreiding voor den goeden gang van het onderwijs noodig geacht.— Daarna wordt gelezen een advies van de schoolcommissie, dat eveneens luidt in den geest van het verzoek van den heer Ressing, met dien verstande, dat deze commissie voor de laagste klas se liever een onderwijzeres zou zien aangesteld. De heer Ressing is later evenwel met de vraag voor den dag gekomen, liever een onderwijzer met acte Fransch te willen hebben; van dezen laatsten wensch is de schoolcommissie niet op de hoog te gesteld. B. en W. wenschen zich in deze laat ste zaak van advies te onthouden; toch wil voorzitter er even op wijzen, dat er voor het verzoek van den heer R. zeer veel is te zeggen. De deelname aan het onderwijs in de vreemde talen is zeer toegenomen, en het schoolgeld, dat voor het onderwijs in die talen wordt ontvangen, is belangrijk. Voor dit jaar wordt aan schoolgelden betaald f 44.875 per maand en 't is te voorzien, dat biervan nog meer gebruik zal worden ge maakt. Dus kan een gedeelte dezer gelden in mindering gebracht worden voor het meerdere dat een onderwijzer met acte Fransch zal kosten boven een gewoon onderwijzer. De heer v. d Maaien is het in deze met den heer Ressing geheel eens. Toen door den heer Ressing geadviseerd werd, geen 2 nieuwe onderwijzers te benoemen bij het heengaan van de heeren Van Genne en Tjalsma, maar één, waren ongeveer 300 kinderen op school. Nu zijn we in het stadium, dat 359 kinderen ter school gaan, dus 59 meer, wat op zichzelf al een aardige klas vormt. Ook wil spr. iemand met acte Fransch. Bij een vorige gelegenheid is er door raads leden gezegd, dat er van het talenon derwijs zoo weinig gebruik werd gemaakt, dat ook de zevende klasse voor uitge breid lager onderwijs zoo weinig om 't lijf had, maar toen is er geantwoord schep meer gelegenheid en er zal meer gebruik van het onderwijs worden ge- maakt.Nu ziet men dan ook, dat hoe langer hoe meer leerlingen het onderwijs in de talen volgen. Spr. is zeer tegen het aan stellen van een onderwijzeresdaarvan heeft men in deze gemeente al treurige voorbeelden genoeg gehadte meer is spr. er tegen, daar het hoofd der school zelf liever een onderwijzer heeft. De heer Hoogschagen beroept zich op eigen ervaring, wat de hulp eener on derwijzeres aangaat De heer v. d. Maaten meent, dat het onderwijs te Schagen en te Haringhuizen niet met elkaar zijn te vergelijken men heeft hier, zegt spr., een heel ander corps onderwijzers. De heer Hoogschagen meent, dat het advies van de schoolcomm om een on derwijzeres te benoemen, niet mag worden voorbijgezien. De voorzitter legt de quaestie uit, dat de schoolcommissie niet met den laatsten wensch van den heer Ressing is in kennis gesteld, daar door het hoofd der school op spoed werd aangedrongen en men maar niet telkens een vergade ring van de schoolcomm. kan bijeen roepen. Voorzitter zegt, dat het college van B. en W. ook liever een onderwij zer daa een onderwijzeres heeft. De heer Bijposi beaamt volkomen hetgeen de heer v. d. M. heeft gezegd, maar spr. heett nog eeu andere reden om toe te staan wat gevraagd wordt waar men zulke gunstige resultaten ziet van het werk der onderwijzers aan onze school iu het algemeen en van de re geling van den heer Ressing in het bijzonder, daar zou spr. geen enkele reden weten, niet dat te geven, in dit geval, wat door het hoofd der school wordt gevraagd. De heer Hoogschagen meent, dat het advies van den schoolopziener in deze had moeten worden gevraagdof deze een onderwijzeres of een onderwijzer zou benoemd willen zien. Voorzitter meent, dat diens advies wordt gevraagd als sollicitatiën zijn in gekomen. J De heer Hoogschagen is van oordeel, dat zulks de weg is bij een gewone vacature; dit evenwel is eene nieuwe benoeming. Do heer v. d. Maaien meent, dat do schoolopziener er niets mee noodig heeft, of er een onderwijzer of' onderwijzeres zal komen. Spr. vindt het al heel on verstandig, zooveel aan hoogere autori teiten te vragen; die nemen er zoo spoo- dig meer bij dan ze te zeggen hebben, en zoodoende zou de raad op t laatst niemendal meer te vertellen hebben. Spr. zegt dit niet aan het adres van den heer schoolopziener, maar in 't alge meen. De heer Meurs oordeelt beter, een onderwijzer dan onderwijzeres. Men heeft hier, evenals elders, aan de school onder wijzers, die beter voor het ouderwijs in de lagere klasse geschikt zijn, en wordt het hoofd der school dus de keus gelaten, de onderwijskrachten daar te plaatsen waar ze 't best op hun plaats zijn. Geeft men nu een onderwijzeres voor de laagste kl.,dau ontneemt men daardoor het hoofd, de gelegenheid bovengenoemde regeling in te voeren. Ook volgt men de methode, waar spr. nu juist niet mee dweept, om den onderwijzer een zeker aantal jaren met zijn klasse te laten meegaan; als men dus een onderwijzeres voor de laagste klasse aanstelt, gaat ook dat niet. Daarom acht spr. een onderwijzer, en een met acte Fransch,. zeef gewenscht. üe heer Vlaming acht de benoeming van een onderwijzer met acte Fransch ook meer gewenscht dan die van een on derwijzeres, want, zoo zegt spr al hadden we in eigen gemeente niet gonoeg last van onderwijzeressen gehad, andere ge meenten geven daarin het voorbeeld: kijk maar eens naar Langedijk. De hr. Roggeveenhulde brengende aan de resultaten van het meer uitgebreid lager onderwijs aan onze school, wil ook de be noeming van een onderwijzer met acte Fransch. De geldelijke bezwaren noemt spr. ook van geen waarde, want onge veer f 540 wordt aau schoolgeld voor het onderwijs in de vreemde talen ontvan gen, voor de drie heeren onderwijzers met acte Fransch wordt f 450 daarvan afge trokken,zoodat f 90 meer wordt ontvangen; dat kan worden afgetrokken van het meerdere, dat een onderwijzer met acte Fransch zal kosten boven een gewoon on derwijzer. En daar de deelname aan het onderwijs in de vreemde talen beslist zal toenemen, meent spr. te mogen be weren, dat het ouderwijs zichzelf zal be druipen. Spr. gelooft verder, dat de school commissie, had ze kennis genomen van het later verzoek van den heer Ressing, de comm. ook zeer zeker eeu onderwij zer met acte Fransch zou hebben goed gevonden, en spr. meent te mogen ver onderstellen, dat de schoolcomm. zich door het besluit van den raad in den geest als de heer Ressing vraagt geens zins zal gegriefd gevoelen. De heer Hoogschagen, vraagt voorzitter, of deze meent dat de schoolcomm. ook in den geest, als door den heer Rogge veen bedoeld, zou hebben geadviseerd. Voorzitter zegtbeslist. Met algemeene stemmen wordt ver volgens besloten voor een onderwijzer met acte Fransch een oproeping te plaat sen. Jaarwedde f 600, met f 150 voor acte Fransch en f 50 wanneer in het bezit van hoofdacte. Met algemeene stemmen wordt een door Ged. St. voorgestelde redactiewij ziging in de suppl. begr. 1899 goedge vonden eveneens wordt een aanvulling dier suppl. begr. voor de schoolbehoeften voor het onderwijs in de handwerken goedgekeurd. Het kohier op de belasting op de honden wordt vastgesteld tot een bedrag van f 281. Van de Noorder Stoomtram-Vereeniging was ingekomen een schrijven, waarin eenige veranderingen in de concessie voorwaarden werden gevraagd. le. Het bepalen van breedte en hoogte van bruggen enz. over te laten aan het bevoegd gezag; met algemeene stem men besloot de gemeenteraad, na breede discussie, de vastgestelde bepaling te handhaven, waarbij dit aan het oordeel van den gemeenteraad was onderworpen. 2e. Betreffende de afsluitingen van de trambaan in onze gemeente ook met algemeene stemmen besloten, de bestaande bepaling, dat dezen moesten zijn naar den zin van den raad, te handhaven. 3e. De bepaling,waarbij werd gezegd, dat wanneer de rails van de tram voor het leggen valbuizen of riolen moesten wor den opgebroken, deze rails weer door de tram voor eigen rekening moesten wor den gelegd, werd met algemeene stem men zoo gewijzigd, dat dit moest ge schieden voor rek. van degene die de rails opbrak. De trammaatschappij zou evenwel voor belemmering van den dienst geen schadevergoeding krijgen, maar het werk zou zooveel mogelijk geschieden op tijdstip pen, dat de dienst geen last daarvan had. 4e, Werd met algemeene stemmen besloten de bepaling, waarbij elke maat schappij, die van de bestaande vereeni ging de exploitatie zou overnemen, op nieuw aan de gemeente concessie zou moeten vragen, te handhaven. Bij overna me door het rijk werd dit niet noodig geacht. Eveneens werd met algemeene stemmen de slotbepaling, waarbij den raad de bevoegdheid werd geschonken, in de toekomst zooveel voorwaarden te maken als hem goodgedacht, losgelaten. Op voorstel van B. en W. werd, naar aanleiding van het verzoek van den heer hoggeveen, met algemeene stemmen be sloten, gordijnen voor de raadzaal aan te schaffen. Daarna werd door voorzitter mede deeling gedaan van de gehouden aan-

Schager Courant | 1899 | | pagina 2