Groentenmarkt te N. Niedorp. woude (station.) Groentenmarkt te St. Pancras. een bedrag van f 166.345 is uitbetaald. Tot het onderzoek van de geloofsbrie ven met bijbehooreude stukkeu van do her- en nieuwbenoemde leden van den raad, de heeren Stam en J. Ligthart en C. Over Kz., worden aangewezen de heeren Bos, Kriller en Hille. Deze adviseeren, na nauwkeurig on derzoek, tot toelating van alle drie geko zenen, waartoe met algomeene stemmen besloten wordt. Bij monde van den Voorz, wordt de heer Stam, die zich een oogenblik verwijderd had, met 's raads besluit in kennis gesteld. Hierna komt de gemeente-ontvanger, de heer P. Schaap, ter vergadering, ter assistentie van Burg. en Weih. bij het doen van rekening en verantwoording over het dienstjaar 1898. De heeren Van der Oord, Strijbis en Kriller belasten zich met het nazien en verifiëeren der bescheiden. Post voor post wordt vergeleken en zoo noodig door den Voorz. ot gemeente ontvanger toegelicht. De commissie bevindt de zaken in juiste orde en op haar voorstel wordt eindelijk besloten de rekening goed te keuren en vast te stellen de ontvangsten op f 9929.90, de uitgaven op f 9664.473 en het batig slot op f 265.425. Het dankzegging voor elks medewer king sluit Voorz. hierna de vergadering. AnnaPaulowna, 15 Aug.'99. Gisterenavond werd in Veerburg be sloten tot de oprichting van een Har monie-corps en een voorloopig bestuur gekozen. Heden avond vergaderden met hetzelfde doel eeuige personen in de zaal van den heer Van der Goes. Met algemeene stem men werd aldaar besloten, onder zekere voorwaarden pogingen tot aansluiting aan te wenden. Mocht dit gelukken, wat alleszins gewenscht is, dan zal deze ge meente weer een vereeniging rijker zijn, die tot nut en genoegen van de inge zetenen kan strekken. Op beide bijeenkomsten sloten zich een 12- a 14-tal ledeu aan. Beroepen te VLIEL AN D, Ds. Bax te Hippolytushoef op Wielingen. E 1 o r a 1 i a-t entoonstelling te ïvolliorn. Het Dep. Kolhorn der M. tot N. v. 't Alg. heeft besloten Zondag a.s. en den daaropvolgenden Maandag een tentoon stelling te houden van bloemen en plan ten. Het vorige jaar is Floraiia met een dergelijk iets achterwege gebleven, aangezien de Kroningsfeesten elk beschik baar uur in beslag namen. Thans zal er gelegenheid gegeven worden om zoowel de potjes, die verleden jaar ter opkwee king aan belangstellenden werden toevertrouwd, als die welke dit jaar uitgereikt zijn, in te zenden. Het regelen der prijzen zal aan bevoegde handen overgelaten worden. Daar er ook planten ter opluistering mogen worden ingezonden en er waarschijnlijk eene schoone collec tie van elders te verwachten is, belooft het een geheel te worden een bezoek over waard. De entree is zeer laag, terwijl inzenders en Nutsleden vrijeir_ toegang hebben. Evenals bij eene vorige gelegenheid is er eene verloting van bloemen en siergewassen aan verbonden. De kolfbaan van den heer Kist, waar de tentoonstelling zal gehouden worden, zal geopend zijn: 's Zondags van 2 tot 6 uur en 's Maandags van 5 tot 9 uur, waarna onmiddellijk de verloting een aanvang neemt. Alle inzendingen worden verwacht a.s. Zaterdagavond vau 6 tot 8 uur. Scheep vaar t. Groot zijn voor de schippers de on kosten en belangrijk wordt gaandeweg de schade, die zij moeten lijden, door de langdurige belemmering van de vrije vaart wegens de afdamming en uitdieping van het éénige vaarwater dat N. Niedorp, Lutjewinkel, Kolhorn en Barsingor- horn met Alkmaar en verderop verbindt. Die toestand duurt al van half Mei af en naar men beweert is het einde eerst over weken daar. Op eene ontzettende wijze moet tegenwoordig gearbeid wor den door schipper en knechts, veelal met vletten en vaak bij nacht, om de bestellingen aan de ver uiteen loopende adressen te bezorgen, ot ze af t6 halen. Voorbeelden bestaan, dat vletten uren bij uren aan den grond zaten dat men, ver van 't vaartuig verwijderd, gebrek kreeg aan eten en drinken, dat men onbeschut in de vletten hevige buien bij nacht moest trotseeren, enz. Wie er meer van weten wil, spreke met de schippers, en zij zullen van dezen voordeeligen zomer staaltjes ver tellen, die te denken geven. Eu bepaalde zich het ongemak nu nog maar bij één enkel vaartuig, maar dat is zoo niet. De schippers J. Kuiper, C. Beers, C. Bood, L. Keizer, C. Wagemaker, C. Kei zer, D. Beers, N. de Jong, P. de Lange, KI. Bood en meer anderen, allen zijn de dupe. De landbouwers uit den Waard- polder beginnen er ook last van te krijgen, daar zich deze week het geval nog voordeed, dat een bezending erwten van daar per as heel naar de Beneden Langereis moest vervoerd vrorden om te laden,De corporatie,die in deze de macht in handen heeft,wordt ten zeerste aanbevolen, de belangen der schipperij in 't oog te houden en den huidigen toestand zoo spoedig mogelijk in don normalen te doen verkeeren. Wiei Jnigen. J. 1. Zaterdagmiddag te 12 uur werd door Burgeméester en Wethouders pu bliek aanbesteed le. hef verbeteren van i den hoofdweg vanaf de haven tot aan den I Oever. Ingekomen waren 9 biljetten, en wel van de heeren j 0. D. Timmerman, alhier, f 7385. G. Timmerman, 6810. C. Butsen, 5680. J. Schuurman, Medemblik, 5610. J. Gijzelaar, 5600. A. Bos, Helder, 5400. G. van der Lee, Medemblik, 5381. C. Kroon, alhier, 5296. J. Hermans, 5200. 2e. Het bouwen van een onderwijzers woning te Hippolytushoef. Ingekomen 6 biljetten, en wel van de heeren Jb. Wajer, Medemblik, f 3500. G. Schellinger, Helder, 3280. P. J. de Vries, alhier, 3200. G' Timmerman, 3200. N. J. Poel, 3146.— C. Kroon, 3060. Gunning nog niet bekend. De Gymnastiekvereni ging „Hercules", te Nieuwe Nie- dorp, wij hebben dit trouwens al eocder gemeld,wenscht ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan op Zondag 3 September 1899 (eersten dag der Schut- kermis) een feest te organiseeren. De nog te Nieuwe Niedorp wonende oud-leden, de heerenK. Groot Hz., K. Mijts, J. Keuken, A. Kwantes en J. B. Wilken, hebben zich, op verzoek vaa „Hercules", tot een regeiingscom- missie gevormd en toezegging tot deel name werd reeds gedaan door: „De Westfries" te Barsingerhorn, „Lycurgus" te Schagen, „Olytnpia" te Wieringer- waard en „Sparta" te Winkel. Het Fanfarecorps „Excelsior" zal bij den optocht en 's middags bij de generale uitvoering op het land van den heer 8. Wit Oz. achter bet Kaadhuis zich laten hooren en de Rederijkerskamer „Cicero" zal 's avonds in de zaal van den heer Haringhuizen een paar tooneel- stukjes spelen, afgewisseld door tableaux van „Hercules" en niet te vergeten de muziek van de Polakken. Hoogstwaarschijnlijk zullen voor deze gelegenheid extra trammen rijden. Zaterdag 12 Aug. Aangevoerd 184 zak aardappelen. Muizen f 0.75 a f 0.85 per zak. Blauwe f 0 70 per zak. Maandag 14 Aug. Aangevoerd 18 zak aardappelen. Muizen f 1.a f—per zak. Graafjes f 1.35 a fper zak. Peren f 1.a f 1.10. Groentenmarkt te Noord-Schar- Zaterdag 12 Aug. Aangev. 180 zakken aardappelen. Muizen f 0.70 a f 1.05 per zak. Blauwe 0.85 a 0.95 Graafjes 1.— a 1.30 Veel vraag, maar te weinig aanvoer. Maandag 14 Aug. Aangev. 114x/2 zak aardappelen. Muizen f 0 70 a f 1.per zak. Blauwe f 0 85 a f Graafjes f 0,80 a f 1. Peren f 1.a f 1.10 per half mandje. Dinsdag 15 Aug. Aangev. 1 §41j2 zak aardappelen. Muizen f 0,60 a f 1.15 per zak. Blauwe f 0.75 a f 0.90 Graafjes f 0.85 a t 1.20 Peren f 1.a f 1.20 per 1/!i HL. Groentenmarkt te Broek op Langendijk. Vrijdag 11 Aug. 19100 bos wortelen f0.75 a f 1.20 p.lOOb. 43500bloemkooleu f 5.af 10.— p.100. 2e soort f 2 90 a f 4.75 p 100. 66 m. aardappelen f 0.40 a f 0.80 p.74H. 9000 roode kooien f 4.75 a f 6.25 p. 100. Zaterdag 12 Aug. 13500 bos wortelen f 0.80 a f 1.40p.l00b. 58000 bloemkoolen f 5.a f 9.25 p 100. 2e soort f 3.a f 4.75 p 100. 52 m. aardappelen f 0.30 a f 0.90p. iI^H. 17000 roode kooien f 5.25 a f 6.p. 100. 300 gele kooien 1 6.per 100 st. Maandag 14 Aug. 12600bos wortelen f0 75 a f 1.30 p. 100 b. 62700 Bloemkoolen f 6.a f10.p. 100. 2e soort f2,90 af 5.75 p. 100. 12600 Roode kooien f 5.a f 5.75 p. 100. Vrijdag 11 Aug. 135 m. aardappelen f 0.60 a f 0.85 p. V4H. 66500 slaboonen f 0.225 a f'0.25 p. 1000. KI. partijen Bloemkool 2e soort f4.25 af 4.50p. 100. Snijboonen f 0.65 per 1000. Zaterdag 12 Aug. 94 m. aardappelen f 0.60 a f 0.80 p. '/4H. 31000 slaboonen f0.25 p. 1000. KI. partijen Bloemkool 2e soort f2.80 af 4.— p. 100. Maandag 14 Aug. Aardappelen f 0.75 p. I/,1 H. KI. partijen Bloemkool 2e soort f3.a f 3.75 per 100. Zaterdagnacht heeft er een zware brand gewoed te IJSSEL- MONDE, in de stoouiboutzagerij en scha- verij De Hoop van gebroeders Hulsin- ga, gelegen op een uitgestrekt terrein midden in het dorp. Alle twintig gebou wen daar, de woonhuizen, het kantoor, machinekamer, ketelhuis, de zagerij en sehnvorij, de twaalf loodsen met planken, zijn geheel verbrand. Een.'gen f ij <1 geleden b e- noemde het Bestuur der afd. jan- g-edijli" vau „Het Witte Kruis" eene commissie om een onderzoek in te stel len naar de beBte wijze, waarop in de behoefte aau goed drinkwater aan den Langedjjk kan worden voorzien. Deze commissie bestaat uit de heeren dok ters H. G. Hamaker, C. Rootlieb en J. G. Vogelenzang en de heeren F. C. Fleischer en C. Hopman. Nameus deze commissie nu zal eerstdaags de bode der afdeeling bij de ingezetenen rond gaan om op eene lijst te laten teekenen hen, die waarschijnlijk zich zullen aan sluiten bij een eventueel aan te leggen duinwaterleiding. Bij testamentaire beschik king is door Mej. Wed. G. Slotetnaker aan de Gereformeerde kerk te IN oord.—Schu rwoade f 1500. vermaakt en aan dien to Hroekop LaDgend|jk f 500—. Te Amsterdam is met goed gevolg examen voor de hoofdacte afgelegd door Mej. J. B Swaanswijk, onderwijzeres te i tnoyk op geudyb. De heer B. J. Gonnet, die meer dan 25 jaren de betrekking van Deurwaardt'wbjj de Avrondissements- Rechtbank en het Kantongerecht te A. thema a.r uitoefende, werd op zijn verzoek uit die betrekking eervol ont slagen. Tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland voor het kiesdistrict ALKMAAR is gekozen mr. W .8. J. van Waterschoot van der Gracht (kath.)met 1775 stemmen;mr. II.Boelmans ter Spill verkreeg 1764 stemmen. —Te HELDER is in district I bij herstemming tot lid van den gemeen teraad gekozen de heer W. C. van Breda (r.-k.), met 299 stemmen. Op den heer J. P. Radius (a.-r.) werden 232 stemmen uitgebracht. Men schrijft uit HAARLEM Als een bewijs hoe druk het Zondag op de kermis was, diene, dat alleen vau Amsterdam werden aangevoerd pl. m. 9000 personen, van de richting Alkmaar 6000 en van de richting Leiden 8000. De electrische tram Haarlem Zand- voort vervoerde 8500 en de ceintuurbaan 14.000 personen. -De paardeutram einde lijk 4700. Eene waarschuwing. Eene in ds Bakkerspoort te UTRECHT wonende vrouw van middelbaren leeftijd had een paar dagen geleden het ongeluk, bij het opgieten der koffie eene hoe veelheid kokend water over de linker hand te krijgen. Al heel spoedig hadden zich op do hand twee blaren gevormd, die den volgenden dag zoo groot waren geworden, dat zij haar hinderlijk waren bij haar werk, zöodat ze dan ook besloot om ze maar door te steken. Hierbij schijnt ze echter van een of ander onrein voorwerp te hebben gebruik gemaakt, althans reeds spoedig daarna begon de hand erg dik en pijnlijk te worden, ter wijl langzamerhand ook de geheele arm opzwol. Toen daarop de hulp van een geneeskundige werd ingeroepen, moest zij onmiddellijk naar het ziekenhuis worden vervoerd, daar deze bloedvergif tiging constateerde. Het bleek echter reeds te laat te zijn en de vrouw is dan ook onder de hevigste pijnen bezweken. Drie dood en. De gezusters B. te UTRECHT gingen j.1. Zaterdag tegen den avond met de beide dames U., die bij haar gelogeerd zijn, en de twee broers van deze laat- sten eene wandeling maken. Omstreeks half elf werd op voorstel van een der heeren besloten, dat men een oogenblikje zou uitrusten in den tuin van den res taurateur v. R. op de Mariaplaats bij de Willemsbrug aldaar, omdat vooral de dames eenigszins vermoeid waren. Nadat men daar eenige oogenblikken gezellig had zitten praten en de dames een glas melk hadden gedronken, stond de oudste der dames B. eensklaps van haar stoel op, verliet haastig den tuiu en snelde daarop naar den waterkant. Toen de auderen dit laatste zagen, renden zij haar achterna, doch voordat dezen haar hadden bereikt, was zij reeds ia het water gesprongen en in de diepte ver dwenen. Zonder zich oen oogenblik te bedenken, sprongen de heeren U. haar na, doch ook zij verdwenen aanstonds in de diepte, kwamen de een na den ander nog even aan de oppervlakte, doch daarna was het gedaan. Zoo spoedig mogelijk werd er met alles lei hulpmid delen gedregd, doch eerst om half twaalf werd een der heeren U., daarna de tweede en omstreeks hall een juffrouw B. opgehaald. Naar het schouwlocaal voor drenkelingen overgebracht, kon de geneeskundige der politie slechts den dood constateeren. De gebroeders U. waren 24 en 26 jaar oudde oudste woonde in Apeldoorn en logeerde eeu paar dagen bij zijn broeder die te Utrecht eene betrokking had. Juffrouw B. was 28 jaren oud en lijdende aau zwaar moedigheid, waardoor het ieve'u haar tot een last was geworden. Dat do heeren U., geoefende zwemmers als zij waren, zoo jammerlijk zijn omgekomen, ver meent men hieraan to moeten toeschrij ven, dat er juist door de Weerdsluizen werd gespuid, waardoor een sterke stroo ming, en bij de brug een soort van draaikolk was ontstaan, tengevolge waar van de drenkelingen terstond naar de diopte werden getrokken. De overledenen behoorden tot achtenswaardige familiën, wier verlies dan ook algemeene deel neming vindt. Een onverbeterlijke. Iemand, het doet er niet toe wie, al dus verhaalt de A'. Gr. Cthad in een kroeg te GRONINGEN, waaraan tevens een kruidenierszaakje verbonden is. achtereenvolgens zes borrels naar binuen gespeeld Ongelukkig had de man goen geld en dus was goede raad duur. Er kwam raad. Want er was „volk" in het annexe kruidenierszaakje, en terwijl de kroeghoudster naar deze aldeeling ging, wipte „de man zonder geld" de deur uit. Maar de kroeghoudster had blijkbaar zoo iets vermoed. Want pas had hij den drempel van de deur dc-r aldeeling „drank" overschreden, of zij was de deur van do afdeeling „kruide nierswaren" uit, en had zich meester gemaakt van zijn pet. Daarop hij aan het seheldon, zij er tegen in. Een meneer komt voorbij, vraagt wat er gaande is, en als hij op de hoogte ge bracht is, gaat hij den winkel in, legt een gulden neer met het verzoek, daar van 30 cents het wegeus zes borrels verschuldigde af te houden en de pet terug te geven. liet mooiste kwam echter, toen de held van dit verhaal op dit oogenblik het hoofd naar binnen stak en op medelijdenden toon sprak „Och, meneer, laot 't wief maor zeuven stuver ofhaolen, dan kan 'k nog eine koopen Brand door hooibroei. In de provincie Friesland vindt men geen, althans zeer weinig, hooibergen. Het gewonnen hooi wordt er of ia de boerenplaatsen op de zolders boven de veestallen, of in schuren geborgen. Een gevolg is, dat, als er wegeus hooibroeien brand ontstaat, veelal ook de stallen met het gestalde vee, meermalen zelfs de ge heele boerderij, verbranden en weinig of niets is te redden. Ten einde nu voortaan den, door hooi broei, ontstanen brand zooveel mogelijk te beperken, hebben onderscheidene boe ren in Friesland het voornemen opge vat om, in navolging van andere provin ciën, het hooi te bergen in op eenigen afstand van de gebouwen der boerderij te maken hooibergen en ook de hooi schuren van de gebouwen te verwijderen. Landbouw in FRIESLAND. Een van de gevolgen van den achteruit gang van den landbouwenden stand in de provincie Friesland was, dat vele boeren-landeigenaren, die in vorige jaren boerenplaatsen gekocht en hypotheek daarop genomen hadden, toen, bij de aanhoudende waarde-vermindering van hun onroerend goed, het geld werd opgevraagd, hun eigendom moesten ver- koopen. Meermalen kon daarbij do hypotheekschuld niet ten voile worden betaald. Het gevolg was, dat velen huur- boeren of pachters werden. Een groot getal kleine boeren konden het zelfs zoover nog niet brengen en werden een voudig boerenarbeiders. Hoe ongunstig langzamerhand de ver houding tusschen het aantal landeigenaren en dat der pachters is geworden, blijkt uit het verslag van den toestand der provincie Friesland over 1898. Bij het einde van dat jaar toch waren er bijna 9000 pach ters tegenover 5500 eigenaren. Er zijn gemeenten, waar het getal pachters zelfs 10 pCt. en minder dan dat der eigenaars bedraagt. Slechts in een zestal gemeen ten, waar de bodem grootendeels uit zand en veen bestaat, Achtkarspelen, Engwirden, Oost- en Weststellingwerf, Sehoterland en Smallingerland, is de verhouding anders. Doodslag te BARNEVELD. Een zevental boeren, met messen gewapend, stond in den nacht van Za terdag op Zondag tegenover een groot aantal dorpelingen, die zich van knup pels, lange stokken en steenen voorzien hadden. Vooral twee boeren, die zich vooraan bevonden, kregen hevige slagen met zware knuppels op het hootd, ten gevolge waarvan beiden neerzegen. De een kon echter, hoewel een diepe wonde aan het hoofd hebbende, spoedig opstaan en zocht toen zijn heil in de vluchtde ander daarentegen, een 25-jarig jonkman, genaamd G. van Dronkelaar, bleef roer loos liggeu. Bij onderzoek bleek dat hem de schedel geheel verbrijzeld was. Zon der tot bewustzijn terug te komen, overleed de ongelukkige eenige uren later. De knuppel, waarmede de doode- lijke slag is toegebracht, is bijna 2 Meter lang. Behalve deze, zijn nog drie andere knuppels in beslag genomen. Toen Zon dagmorgen de ouders van het slachtoffer zich ter kerke wilden begeven, boorden zij het vreeselijke lot, dat hun zoon had getroffen. Drie personen zijn in hechtenis genomen. Dirkshorn, 15 Aug. Tuitjenhorn was beden in feestgewaad. De WelEerw. heer Voortmans viert zijn 25-jarig priesterschap en zijn parochianen hebben gemeend, dien dag niet onopge merkt te mogen laten voorbijgaan. De kerk en omgeving zijn feestelijk versierd I en allerwege wapperen de vlaggen ter eoro van den jubilaris, wien 't ook aan stoffelijke blijken van waardeering geens zins zal ontbreken. Maandagmiddag ontstond or brandgevaar door hooibroei in de kapitale boerenplaats van den heer J. Schoorl in de VVcmdLcneer*. Van alle kanten zng men den rook reeds zich een uitweg banen door het finten dak. Nauwelijks werd dit opge merkt door in den omtrek aan het werk zijnde arbeiders, of men trok inderhaast naar het zich in gevaar bevindende huis, om de behulpzame hand te bieden bij 't dragen van water in de smeulende massa en het uitdragen der meubelen. Met loffelijken spoed zond de heer J. Slot iemand te paard om de spuit naar Dirkshorn en in ongelooflijk korten tijd was deze op het perceel aanwezig en in werking. Met onverpoosde vlijt werden alle krachten in gespan non, zoo door 't naar buiten brongen van een groot ge deelte van 't hooi, als door 't werpen van waterstralen daar, waar men vuur ontdekte, om het uitslaan der vlammen te voorkomen, en aan deze maatregelen is 't zeker wel te danken, dat de plaats behouden is. Nadat men den geheelen avond en nacht aan 't werk was geweest, kou men den volgenden ochtend te vijf uur den arbeid staken.daar alle gevaar toen geweken was. Verslag van de vergade- ring van den Raad der gemeente VV ieringerwaard, gehouden den 15 Augustus 1899, des voormiddags ten 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Eén vacature. De Voorzitter, de heer C. Dz. Rezel- man, opent de vergadering. De notulen van da vorige bijeenkomst worden door den Secretaris voorgelezen en door den Raad onveranderd goed gekeurd. Naar aanlaiding van de notulen deelt de Voorz. mede, dat hij het erf van den polderopzichter, ua het nogmaals te heb ben opgenomen, minder geschikt acht voor de stichting van een ijshuis, omdat niet alleen een privaat aan de sloot is geplaatst, maar ook in den winter het sfalwater daarin uitloopt en da mest er naast wordt gelegen. De heer Jb. Zijp Hz. is van oordeel, dat de bezwaren zouden kunnen worden opgeheven door de sloot af te schutten of door het maken van een gemetselden put. Daar hieraan meerdere kosten zijn verbonden en ook andere gelegen heid tot plaatsing is te vinden, stelt hij vooraan Burgemeester en Wethouders een nieuw onderzoek op te dragen naar de kosten of een andere geschikte plaats. Dienovereenkomstig wordt besloten. De Voorzitter brengt ter tafel: 1. Een schrijven van den heer P. Stadt te Zijpe, houdens kennisgeving, dat de Raad der gemeente Zijpe aan hem tegen 1 October a.s. eervol ontslag heeft verleend uit zijn tegenwoordige betrekking. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten den heer Stadt toe te staan zijne betrekking alhier met 1 October a.s. te aanvaarden. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Visscher zich bereid heeft verklaard tot dien datum de betrekking waar te nemen. Met instemming wordt deze mededee- liug ontvangen. 2. Een schrijven van den heer R. Visscher, waarbij genoemde heer harte lijk dank zegt voor het blijvend aanden ken, hem als herinnering aan zijn 40- jarige werkzaamheid geschonken en aangeboden onder treffende en welmee- nende woorden van den EdelAchtb. Heer Burgemeester. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Een door Burg. en Weth. opge maakt suppletoir kohier van den Hoof- delijken omslag, voor 1899. Na behan deling wordt het vastgesteld op een totaal bedrag van f45.335. 4. De gemeente-rekening. De Commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren A. Sleutel Dz. en D. Kooij Jbzrapporteert schriftelijk, de rekening, bedragende in ontvangst f 14551.645 in uitgaaf f 13796.155 sluitende met een batig saldo van f 755.49 nauwkeurig onderzocht en vergeleken met de daarbij behoorende bescheiden, in de beste orde te hebben bevonden. Zij stelt daarom voor, de rekening, onder dankzegging aan den gemeente ontvanger, den heer P. Schenk Dz., voor zijn nauwgezet en net beheer, goed te keuren. De heer Groneman, met den heer Kooij de commissie tot het nazien der rekening van het Burgerlijk Armbestuur uitmakende, rapporteert mondeling, deze rekening te hebben nagezien en in orde bevonden, en stelt voor ook deze reke ning, in ontvangst f 3412.—. in uitgaaf 3364.725. alzoo met een batig saldo van f 47.275. goed te keuren, met dankbetuiging aan het Burgerlijk Armbestuur, en den boek houder in het bijzonder, voor het riehtig gehouden beheer. De Voorzitter zegt de heeren com missieleden dank voor de verrichte werkzaamheden. 5. Verordeningen op de heffing en invordering van Hoofdelijken Omslag. De heer Groneman verklaart, dat hij de ontwerpen ter inzage heeft ontvan gen, doch daaibij heeft gemist een me morie van toelichting. Spreker, die de zaak heeft bestudeerd, acht de heffing van zoo groot gewicht, dat hij niet anders dan na rijp beraad

Schager Courant | 1899 | | pagina 2