PLAATSELIJK NIEUWS. TRANSVAAL. GEMENGD NIEUWS. Groentenniarkt te Broek op Langendijk. Marktbericht BOVENKARSPEL- St. Maartensbrug:, 9 N o v. Gisteren had onze plaatsgenoot D. Schoorl, terwijl hij bezig was met het schilderen van de boerenplaats, laatst bewoond door den heer A. Brak, het ongeluk, van de ladder te vallen, waar door het oppcr-armbeen in den schouder- top ontwrichtte. Als Heemraad van hut Ambacht van West-Friesland ge naamd (i eestiiier A.iiib«xolit is herkozen de heer W. Schermerhorn te Sint Maarten als Secretaris werd herko zen de heer P. Wonder Az. te Heerhugo- waard. De heer C. Kroon Mz. werd herkozen als hoofdingeland van het Hoogheem raadschap van den Hondsbossche en Duinen tot Petten. Het fanfarecorps .Vrien denkring" te Hroek op Langen- Hyli gaf Donderdagavond onder directie van den heer W. Keizer in het lokaal van den heer K. Boon eene goed ge slaagde uitvoering. Voor afwisseling werd ten tooneele gevoerd: „Het consigne issnorken" en werd door eenige personen eene komi sche voordracht gehouden„Persoonlijke Dienstplicht." Hoorn. Voor de betrekking van bedrijfboer op de proelzuivelboerderij hebben zich 230 sol licitanten aangemeld, Koolveiling door „INlieuw Leven." Station Noord-Scharwoude. Woensdag 8 November. Roode kool le soort f 4 50 a f o 2e soort 3 75 a 4. 3e soort 3.a 3 50. Gele kool 2e soort 3.75 a 4.25. 3e soort 2.50 a 3 50. Uitschot van roode kool 0.70 a 2.—. gele n 9" a ii 1 witte 0.70 a 2.10 Bloemkool 1.— a 1.25 p. 100 st. Blauwe aardappelen 0.70 a p. 35 K G. Uien 150 a -,-p. 50K.G. Donderdag 9 November. Roode kool le soort f 4.50 a f 5.-—. 2e soort 3.50 a 4.25. 3e soort 2.50 a 3.25. Gele kool le soort 5.a 2e soort 4.a 4.75. 3e soort 3.a 3.75. Witte kool 2e soort 4.50 a Bloemkool 1 50 a Uitschot vanroodekool 0.70 a 1.60. gele 1.30 a 2.- p. 100 st. Vrijdag 10 November. Roode kool le soort f 4.o0 a f 5, 2e soort 3.50 a 4,25. 3e soort 2.30 a 3. Gele kooi le soort 4.50 a 5.—. 2e soort 3.50 a 4.25. 3e soort 2.50 a 3.25. Witte kool le soort 6.- a 2e soort 4.a Uitschot van roode kool 1.- a p. 100 st. Vaö 8 11 November werden op de veiling 65000 stuks gepresenteerd. Woensdag 8 November. 30400 Renzenbloeuik. f 2.a t 5. p. 100 3600 roode kooien 2.a 4.50 1600 gele 2.— a 4.50 1700 witte ii 1.a v n n Donderdag 9 November. 11500 Reuzenbloemk. f 2.a f 5.25 p. 100. 1100 roode kooien 1.a 2. 750 witte 1-a ii 2.60 Vrijdag 10 November. 17000 Reuzenbloemk. 1' 2 -a f 5. p. 100. 2500 roode kooien 0.75 a 2. 2000 gele 2.— a 5.— 2000 witte 0 90 a 2. - 1900 rammenassen 0.50 a 0.90 late soort roode kool geldt 1 5,a f 6.2o, gele kooi f 5.— a f 6.—, witte kool f 6.— a 1 7 per 100, uien f 1.70 a f 1.80 per 50 K.G., koolrapen f 1.75 a 1 2.50 per 100, bieten f 7 a f 10.— per 1000, wortelen f 1.50 a f 1.75 per 1000. Vereeniging „de Tuinbouw." Woensdag 8 Nov. 1899. Bloemkool reuzen f 2.a f 4.50 per 100 stuks. Sluitkool roode 1.a 1.80 witte 1.70 a 3.n savoije 2 50 .- Aardappelen blauwe. 0.65 a .70 per Vs H.L. Uien groote 170 a Aauvoer 45000 bloemkool. 9000 sluitkool. Donderdag 9 November 1899. Bloemkool reuzen f 1.80 a f 4.per 100 stuks. Sluitkool witte 1.80 a 3. roode 1.20 a 2. savoije 2,a 3. Aardappelen blauwe, 0.70 a .75 per H.L. Uien groote 0.80 a .85. Aanvoer 26000 bloemkool. 3000 sluitkool. Vrijdag 10 November 1899. Bloemkool reuzen f 1 80 a f 4.per 100 stuks. gen in do kosten van den bouw der haven, mits het Rijk het onderhoud en beheer op zich neemt. In een gezin te Kol- horn doet zich op 't oogenblik een geval van besmettelijke ziekte (typhus) voor. De jongeling N. Boon te Wieringerwanrd is als leer- J ling-klerk geplaatst bjj de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Hij genoot zijn opleiding van den heer F. J. Weide, hoofd der school voor m. u. 1. o. aldaar. Meldde zich twee jaren geleden voor de betrekking van onder wijzeres te Wieringerwaard slechts één sollicitante aan, thans bedraagt het aantal 19. VV ieringerwaard. Het opwekkend woord van den heer Groneman, tot de ingezetenen gericht, heeft weerklank gevonden. De collecte, jl. Woensdag gehouden voor de slachtoffers in Transvaal en Oranje-Vrijstaat, bracht f 465.70 op. Dit bedrag zal worden overgemaakt aan den penningmeester der Zuid-Airikaansche Vereeniging. De milicien Wendt, die aanvankelijk den dienst weigerde, is nu gekleed en wordt afgericht. Omtrent zijn verzoek tot plaatsing bij den hospitaaldienst is nog geen beslissing genomen. Weer iets uit het be loofde landDe burgemeester van BERGEN OP ZOOM, in aanmerking nemende de herhaalde diefstallen, zoowel in ais in de onmiddellijke nabijheid dier gemeente, in den laatsten tijd gepleegd, heeft de ingezetenen herinnerd aan hun recht van zelfverdediging, door hen te wijzen op art. 41 van bet Wetboek van Strafrecht, luidende „Niet strafbaar is hij, die een feit begaat geboden door noodzakelijke verdediging van eigen of een anders lijf, eerbaarheid of goed, tegen oogenblikke- lijke wederrechtelijke aanranding. Niet strafbaar is de overschrijding van de grenzen van noodzakelijke verdediging, indien zij het onmiddellijk gevolg is geweest van eene hevige gemoedsbeweging door de aanranding veroorzaakt." De vuurtoren van het eiland MARKEN zal van 1 Januari af met gas in plaats van met petroleum verlicht worden. Het gas zal worden aangevoerd van de Rijksfabriek te Enk huizen. Ongeval in de Oranje Nassau-mijn te HEERLEN. Donderdagavond, omstreeks 6 uur, had in bovengenoemde mijn een ongeval plaats, dat zeer noodlottige gevolgen had kunnen hebben. Terwijl de werkzaam heden in vollen gang waren, braken eensklaps van twee afdalende waggons de veeren, waaraan de kettingen beves tigd waren. Met donderenden slag stortten de waggons in stukken naar beneden, gelukkig op een plaats, waar zich op dat oogenblik geen werklieden bevonden, hetgeen hoogst toevallig was. De zich in de mijn bevindende arbei ders werden bij driëen door de noodschacbt opgehaald. De onderaardsche verwoesting was van dien aard, dat gedurende acht dagen alle werkzaamheden in de mijn gestaakt moeten worden. ï.- 2.— Sluitkool roode witte „1.50a„ 2 50 Aardappelen blauwe» 0 65 a .75 per '/a H.L. Uien groote 0.80 a Aanvoer 19000 bloemkool. 4000 sluitkool. De handel in bloemkool is sedert de laatste dagen zeer stug. Uit Duitschland komt slechts zeer weinig vraag, wat waarschijnlijk kan worden toegeschreven aan den grooten aanvoer uit de omstreken van Venlo. Onze „fabrieken" (inmako- rijen) kunnen bovendien niet met volle kracht doorwerken, omdat zij gebrek hebben aan okshoofden Belangrijke orders komen echter in voor de inmakerijen te Rijnsburg. Op de drukste dagen wor den 3 a 4 waggons, elk inhoudende 10 k 15 duizend bloemkoolen, naar Rijnsburg verzonden. Witte, roode en savoije kool is grootendeels opgeruimd, terwijl het aanbod van aardappelen en uien van weinig beteekenis meer is. Donderdagmiddag j.1. ver- gaderden de Provinciale Staten onzer Provincie tot het uitbrengen der verschil lende rapporten. O. m. adviseerde de commissie gunstig op het voorstel tot subsidiëering van den aanleg van proefvelden in Noord-Holland met een bedrag van f 250, en eveneens op het voorstel tot wijziging van het reglement der hengstenkeuring. Over het voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing der subsidie-aanvraag voor de haven van Oosterend op Texel advi seert de meerderheid conform het voor ste lj doch stelt voor f 50.000 bij te dra- Scbagen, 11 Nov. 1899. De voordracht voor on derwijzer met acte Pransch aan de openb. lagere school alhier bestaat uit de heeren S. de Yries, Hindeloopen, C. W. Rustiug, Helder en A. H. v. d. Lint, Haarlem mermeer. C. Boontjes, leerling aan de Openbare Lagere School alhier, is geslaagd als leerling-klerk bij de H. IJ. S. Mij. en geplaatst aan het Sta tion alhier. Vrijdag bracht de heer Löhnis, inspecteur van het middelbaar onderwijs, een bezoek aan onze land bouwschool. ZEd. woonde een gedeelte der lessen bij. Gisteren werd door onze Harmonie besloten, hare medewerking te verleenen voor de Transvaal- uitvoering', welke door „Lycurgus" wordt gegeven en voorloopig is vastgesteld op Zondag 24 December a.s, De eerste dor drie „scheid- markten" van November hebben wij Donderdag j.1. gehad. Zijn die achter den rug, dan is de groote marktdrukte voor eenige weken afgeloopen. Door de oprichting van het fonds kan men ech ter verwachten, dat ook in die stille weken een vrij levendige vetmarkt ge houden zal worden. Bijna al het vee was Donderdsg j.1. vlug. Alleen vette varkens waren traag. Voor beste vette koeien werden zelfs hooge prijzen besteed. WTij hoorden van een koop, waarvoor de eigenaar om tien uur 5 gld. meer ont ving, dan waarvoor hij dien om 7 uur gelaten had. Er waren koopers, die de vroeg gekochte waar later met een flinke winst weder van de hand zetten. De aanvoer van vette schapen was gering. Men heeft dan ook den gehee- len zomer gemarkt, zoodat de voorraad al aardig is geslonken. Een onzer scha- penweiders bracht er reeds bijna 300 aan de markt. Zeker een aardig getal. In de Daily News waarschuwt de heer Robinson tegen de oorlogsberichten, die thans aan do Engelsche bladen wor den toegezonden. Deze berichten zijn voornamelijk de bladen zelf erkennen dit afkomstig van Kaffers, het meest leugenachtige volk dat de schrijver kent. i De "Kaffer, schrijft hij, raadt precies wat do blanke wil en beseft volkomen, dat hij meester van den toestand is, zoolang do gemeenschap met de buitenwereld verbroken is. Voor wat tabak bedenkt hij een pakkend verhaal en voor een shilling extra legt hij het er wat dikker op. De heer Robinson is overtuigd, dat de Kaffers thans de oorlogscorresponden ten plukken het zou hem niets verwon deren, dezer dagen te lezen, dat generaal Joubert'n hoofd op een piek binnen La- dysmith wordt rondgedragen. Als een Kaffer begrijpt, dat zulk een bericht een blanke wat waard is, dan zal hij hem van deze vertooning een levendige be schrijving geven. Bat er wel grond voor zijn vrees be staat toont hij even aan door te herin neren aan het groot aantal Boeren, dat reeds gesneuveld en gewond zou zijn. Hij telt op: voor Mafeking zijn 1500 Boeren in de lucht gevlogen, drie hon derd zijn gewond naar JohanneBburg gezonden en later gingen er nog duizend. Sedert de telegraafljjnen zijn doorgesne den zijn nog drie duizend Boeren voor Mafeking gebleven voor Kimberley zijn zeer velen gevallen, te Glencoe acht honderd gedood of gewond, bij Elands laagte duizend, bij Ladysmith 2000 ge vangen genomen, zonder te spreken van de duizenden, die in de beroemde char ges der Britsche cavalerie zijn gebleven. Als het zoo nog een paar dagen voort gaat, roept dr. Robinson uit, „zal er geen Boer meer over zijn". Dat in deze oorlog allerwege de fan tasie werkt en de onmogelijkste dingen wrocht, blijkt ook uit het volgende, dat in de Natal Witness voorkomt Een reiziger, die uit Jobannesburg in Natal kwam en veel in Zuid-Afrika had rouügekeken, vertelde, hoe een Boer hem eens had gesproken van „een won derbaarlijke granaat, die het Opperwezen hun geschonken had en die aan de boomen groeide". De andere meende het bestaan der zonderlinge vrucht in twijfel te mogen trekken en de Boer beloofde daarop zijn bezoeker naar de plaats te brengen, waar de bewuste boomen groeiden. Men bereikte een rivieroever, waar een zeer bijzondere boomsoort siond met reuzen bladen van twintig voet, donkerzwart met lichtgroene lijnende vruchten deden het meest denken aan crocket- balleD, lichtrose gekleurd. Op den grond lagen vele zulke ballen, uitgedroogd en diepblauw van kleur. De Boor nam een der vruchten op, besteeg zijn paard, reed vier mijlen ver, waadde de rivier in en plaatste daar de vrucht op een uitstekenden rots. Men reed daarop een flinken afstand verder, ver borg zich in een kloof en legde zich neer. De Boer mikte op de vrucht en het volgend oogenblik was bet, of een salvo van artillerievuur losbrak. Het water sprong woest omhoog eu bespatte de beide mannen, die op een afstand van ongeveer 900 yards verwijderd warengroote stukken rots vielen tot dicht bij hen neer. Op de plaats van de ontploffing zelf vond men ontwortelde boomen en gesplinterde rotsen over een uitgestrektheid van een kwartmiji. De Boer deelde mede, dat de vreese- lijke vrucht slechts in deze vallei groei de en den naam had van „Donderboltje". „Wij hebben" zeide hij, „honderden van deze granaten te Pretoria, die wij zoo noodig zullen gebruiken. Wij zullen trachten ze in het vijandelijke kamp te smokkelen en ze onder de Engelsche ammunitie te meDgen, waar zij een ont zettende verwoesting kunnen uitrichten. Gaat dat niet, dan zullen wij de grana ten langs den weg plaatsen, die de En- gelschen nemen. God en de Mausers zullen het overige doen." Zoowel in Frankrijk als in Engeland zelf heeft men een vergelijking getrok ken tnsschen de houding van het Engel sche volk, toen het kennis kreeg van de nederlaag bij Nicholsonsnek, en de hou ding van het Eransche volk, als een Eranech leger de nederlaag heeft geleden. In Frankrijk zou men dadelijk het ont slag, zoo niet de bestraffing van den bevelhebber hebben geëischt, van verraad hebben gesproken, het ministerie omge worpen hebben enz. In Engeland droeg men den tegenspoed kalm en waardig en besloot dadelijk tot grooter krachts inspanning. Dit schouwspel was ernstigen Franschen ter leering, Engelschen tot rechtmatigen trots. Maar tegenstellingen zijn nooit zoo scherp als men gemeenlijk denkt, en iets van dien Franschen geest na een neder laag vindt men ook wel degeljjk in En geland. Terwijl we dit neerschrijven, is er uit Transvaal geen nieuws, de enkele berich ten zijn nog zoo onbetrouwbaar dat er feitelijk geen touwen aan vast te knoo pen zijn. Het wegblijven van eenig officiëel bericht van Engelsche zijde is, dunkt ons, het beste bewijs, dat Ladysmitli geheel geïsoleerd ligt. Hoe het in Colenso gesteld is, kan ook uit de telegrammen niet worden opgemaakt. En bij het Engelsche depar tement van oorlog schijnt men in volko men onzekerheid te zijn, of deze stad in handen der Engelsehen of der Boeren is. Voornamelijk is dit te wijten aan de verwarring der data en aan de ontzet tende vertraging der telegrammen. Van Mafeking luidt een bericht van de Daily Mail weer zeer gunstig voor de Engelschen. Daarentegen vinden wij in een ander bui'.enl. blad een telegram, d it j uit Kaapstad heet te komen, en gewaagt van de vreeselijko uitwerking van het bombardement van 24 on 25 Octobor, in welke dagen ruim driehonderd grana ten in de stad gevallen zouden zijn. Wat moeten wij gelooven Te Ladysmith. Estcourt, 6 Nov. De heer Barnard, eigenaar van het spoorweghótel te Lady smith, is bier aangekomen, Hij deelt mede, dat de Boeren voortgaan met bommen ih de stad te werpen. Geen enkel der Engelsche stukken schijut tegen het belegeringsgeschut der Boeren opgewassen te zijn. Do heer Barnard ziet den toestand van Ladysmith zeer donker in. Te Kimberley. Oranje-Kivier, 6 Nov. Men meldt, dat de Boeren, die Kimberley insluiten, ver sterkt zijn met twee duizend man. De geheele sterkte bodraagt thans bijna zes duizend man. De Boeren gaan voort met liet plun deren van boerderijen zij hebben waren, geschat op een waarde van 5400 pond sterling en toebehoorende aan kooplieden uit Kimberley, aangehouden, om te be letten, dat deze in de stad zouden worden gebracht. Londen, 9 Nov. In de tweede editie van de Times komt een telegram voor, gedagteekerid 6 November van Pieter- maritzburg, zeggende, dat de berich ten, overgebracht door Kafferloopers van de gevechten van Don derdag en Vrijdag om Ladysmith en ook het officiëele bulletin,de vroegere berichten wijzigen van belangrijke Engelsche over winningen doch de operatie was niette min succesvol. Een verder oprukken van de Boeren werd nog altijd door de Britsche legermacht verhinderd. De spoorwegver binding naar Ladysmith is nog steeds verbroken. Hamburg, 10 November. Een hier ver schijnend blad meldt, dat gisteren door een groot handelshuis alhier een telegram is outvaDgen, meldende dat Ladysmith door de Boeren is ingenomen. De krijgs gevangenen zouden voorloopig in de stad blijven in afwachting van de mogelijk heid tot vervoer. Volgens de Deutsche Rundschau heeft de Transvaalsche regeering eenige maanden voor het uitbreken der vijan delijkheden zich op de hoogte gesteld van de hoeveelheid ammunitie, die ge bruikt werd in den Fransch-Duitschen oorlog. Toen de regeering vernam, dat in dien oorlog achttien millioen patronen v<rschoten werden, bestelde zij het dub bele, d. i. 36 millioen. Gebrek aan am munitie hebben de Boeren dus niet. Men meldt uit Parijs, dat er in Frankrijk een korps van 400 man voor Zuid-Afrika gevormd is Daaronder zrjn 100 oud-onderofficieren en 20 officieren van het Eransche leger. Te Marseillo gaan de studenten een feest geven ter eere van generaal Jou- bert, die om zijn Fransche afstamming tegenwoordig in Frankrijk zeer populair is. De studenten willen Joubert ook een eeresabel aanbieden. Londen, 10 Nov. Het ministerie van Oorlog publiceert het volgende telegram van generaal Buller, van Kaapstap 10 November Blijkens bericht van 3 November uit Buluwayo is op den 2den November een klein convooi en escorte onder kolonel Speckley, behoorende tot de strijdmacht van kolonel Plumer, door de Boeren aangevallenzes manschappen worden vermisthet convooi is verloren. Londen, 10 Nov. Naar een telegram uit Kaapstad van 8ir Redvers Buller meldt, heeft deze den 9n Nov. 's avonds een bericht per postduif ontvangen van Sir George White, dat als volgt luidt „Het bombardement door het vèrdra- gend zware geschut wordt dagelijks voort gezet. Weinige verliezen worden daar door geleden, maar geen ernstige schade wordt aangericht. De Boeren zonden heden een aantal vluchtelingen uit de Transvaal in de stad onder de witte vlag. Een detachement met de witte vlag van Ladysmith afgezonden, ontmoette hen buiten de voorposten. De kanonnen der Boeren vuurden op de Engelschen toen zij naar de stad teruggingen. Ma joor Gale werd heden gewond, toen hij een bericht wegzond. Onze verschansingen worden dagelijks sterker. Er is ruimschoots voorraad van levensmiddelen." De datum van het bericht, dat de duif overbracht, wordt niet vermeld. De toestand in Natal bij Ladysmith is thans vrij duidelijk. Colenso is in handen van de Boeren en generaal White zit met zijn 8000 of 9000 man nog steeds in Ladysmith en de Boeren laten met hunne batterrijen een regen- bui van granaten op de stad noervallen. De inname van Ladysmith is dus slechts een kwestie van tijd. Nieuws is er anders niet, of het zou het gerucht moe ten zijn, dat Rhodes bij Kimberley gedurende een uitval gevangen is ge nomen. In do „Daily Mail" vindon wij het belangrijko bericht, dat het trans portschip „Roslin Castle" - het eerst aangekomene van do 25 transportschepen, die timohen 20 en 24 Ootober uitEngeland vertrokken zijn het heeft omstreeks 80 officieren 011 1100 man aan boord uit Kaapstad dadelijk naar Durbau doorge stoomd is. Het schip kan den 12en of I3en daar verwacht worden. De redactie van do Paily Mail voegt daarbij Het is nu duidelijk, dat het eerste werk van generaal Buller zijn zal, generaal White te ontzetten. De zware kanonnen, die de Boeren blijkbaar uit Jo- hannesburg naar Ladysmith brengen, moeten het White wel moeilijk maken. Maar als er een kolonne van 8000 of 9000 man snel uit, Durban gezonden kan worden, zullen de Boeren in Natal ver slagen en hun zware kanonnen buitge maakt worden. Het is niet meer dan na tuurlijk, dat, nu Esterhazy wegens op lichting veroordeeld is, er bjj de regee ring op wordt aangedrongen zijn uirleve- ring van Engeland te verkrijgen, liet is niet te verwachten, dat de Engelsche rechter een verzoek daartoe van de hand zou wijzen. Wegens verraad zou men don Uhlaan niet meer kunnen vervolgen, maar, zoo als Joseph Reinach in de Siècle schrijft, hij zou, door zijn vroegere verdedigers verlaten, althans spreken en alles zeggen wat hij weet. Het is mogelijk. Maar veel waar schijnlijker is, dat men den verdedigers van Dreyfus de gelegenheid zal bene men om Esterhazy te laten spreken. Want nu wordt medegedeeld, dat de député Codet zijn wetsvoorstel tot het verleenen van amnestie voor alle feiten, welke in verband staan met de Dreyfus- zaak, zal terugnemen, daar de regeering' zich, naar hij meent te weten, verzetten zal èn tegen een hervatting van de processen Zola en Reinach, èn tegen een vervolging van generaal Mercier. Codet blijft voornemens om, zoo de regeering onverhoopt die politiek van „bevrediging", anders gezegd van „de spons", niet mocht toepassen, zijn amnestie-voorstel opnieuw in te dienen. Met deze mededeeling omtrent de voor nemens van de regeering stemt het ge rucht overeen, dat Labori dezer dagen in het Paleis gezegd heeft, dat hij niet zou behoeven te pleiten in de processen Zola en Reinach, omdat daarvan niets zou komen. Dreyfus zal dus nog geduld moeten hebben en hij heeft getoond, dat te be zitten. Dat het tegen hem gewezen von nis van Rennes het laatste woord van de Dreyfus-zaak zou wezen, is natuurlijk ondenkbaar. De vierde akte is pas afge speeld en er is nn pauze. Het is moge lijk, dat de vijfde akte weinig aandacht zal trekken, maar niet,dat zij zal uitblijven. -X- Te Londen wordt verze- kerd, dat indien de Eransche regeeting dn uitlevering van Esterhazy via>gt, deze niet g weiaerd zal worden door het Engel sche gouveraemeht. Ongeluk te Boloeil. In een mouterij te Beloeil bij Bergen, is bij het metselen van een bijgebouw een groote muur omgestort, waardoor zeven werklieden gekwetst werden, twee doodelijk. Negus Menelik van Abes- synië heeft eea automobiel gekocht en is er zeer mede ingenomen. Tot nog foe gebruikte hij als voortbewegingsmiddel een rijwiel,dat hij uit elkaar heeft genomen om te zien, hoe het in elkaar zat en en dat hij niet weer in orde heeft kun nen krijgen. In zijn automobiel wekt hij thans de bewondering van zijn on derdanen en die van zich zelf, want na den eersten rit heeft hij uitgeroepen Nu ben ik ook net als de paus Wat bewijst, dat het verhaal van Leo XIII, die in een auto in de tuinen van het Vaticaan zou rijden, reeds tot in Abessynië is doorgedrongen. Koningin Taitu is minder met het rijtuig in haar schik. Gedurende don gebeelen rit klampt zij zich vast aan de stuurstangen en zij zou zeker, als de Abessyniërs er niet zooveel bewondering voor toonden, weigeren er in te gaan. Hoe soldaten geworven worden, In Guildhsll te Londen stond dez*r dagen ee" ®®n-en-twintigj,rig jongeling terecht, gedeeltelijk gestoken in de nnifottn der En gelach Royal Aitdlery, onder beschuldi ging een deserteur te zijn. De jonge man ontkende; hij was nooit soldaat geweest en verklaarde kleermakersbediende te y.iju hij een kleermaker in Middlesexstreet. Hij vertilde een koffiehuis te zijn binnen ge gaan, waar men hem een slaapdrank moest hebben ingegeven toen hij weer tij kwam, men ht5lri soldatenjas aangetrokken en een pet opgscet en vond hij zijn eigen klseren verdwenen. Hij z ide zich te her inneren dat een soldaat in het koffiehuis ii«d gezeten, terwijl hij daar binnen kwam. JNiettegeiistaande zijn vtrdedij.er htt bewijs aanbood, dat de jonge man nooit in het

Schager Courant | 1899 | | pagina 2