PLAATSELIJK NIEUWS. TKANSVAAL. voo z. in dit geval bet spreekwoord, dat alle dingen beter in drieën dan in éénen kunnen worden gedaan, toepasselijk te mogen achten. Welke som voor het bouwen van het wachthuisje is geraamd, is door den verslagg. niet verstaan mogen worden, doch uit een en ander vermeent hij te mogen afleiden, dat het den heeren over 't algemeen genomen bepaald afviel. Nadat vooraf door den heer Sloos wordt gevraagd, of het werk zal worden aanbesteed, waartoe de algemeene opinie overhelt, wordt met eenparige stemmen tot het bouwen van een wachthuisje aan de tramhalte besloten, terwijl wordt goedgevonden B. en W. met de aan besteding te belasten. Hierna wordt de toestand te Lutjewin kel en in de Weere besproken. De heer Breebaart deelt mede, dat een gedeelte van de brugwachterswoning te Lutjew. voor wachtkamer dienst kan doen en al reeds doet en alleszins als voldoende in gericht kan worden beschouwd. De heer Nobel is dit geheel met den heer Breebaart eens, doch maakt de opmerking, dat verreweg de meeste menschen tot nog toe daarvan geen gebruik hebben gemaakt, sommigen omdat zij niet wisten, dat men vrijen toegang had, anderen omdat ze niet duifden dienstig zou do heer Nobel het daarom oordeelen, als boven de deur het woord wachtkamer werd geschilderd. Hieraan zal gevolg worden gegeven. Wat de abri in de Weere betreft, is men onverdeeld van gevoelen, dat hierin verbetering kan worden gebracht door het middenschot aan den achterkant te plaatsen en vóór een paar glazen schuif deuren aan te brengen en dit van gemeentewege te bekostigen, zoo 't tram- bestuur bezwaar mocht hebben, het voor zijn rekening in orde te doen brengen. Aan de orde is thans het tweede ge convoceerde punt, nl. Het nemen van een besluit nopens het aangaan eener tijdelijke geldleening ter voorziening in het tijdelijk gebrek aan kasgeld. Voorz. deelt mede, dat de gemeente voor hetzelfde feit staat als vorige jaren: gebrek aan kasgeld, daar in het begin van het jaar vele en belangrijke uitgaven zijn te doen, met nameaflos sing leening en rentebetaling, uitkeering traktementen en subsidiën, en daarentegen geene of bijna geene ontvangsten zijn te verwachten. Volgens gemaakte berekening zal, om de ingekomen rekeningen te kunnen voldoen, het aangaan van een lee ning worden vereischt van ongeveer f2000. Besloten wordt, een leening tot dat- bedrag aan te gaan en wel bij de in deze gemeente gevestigde spaarbank. Mede wordt besloten, de volgens inge komen lijsten in dit jaar benoodigde schoolbehoeften wederom aan te besteden. Hierna deelt Voorzitter mede, dat de heer Bergman hem heeft bericht, dat er in het dak zijner woning een lekkage is ontstaan. Daar dit gedurig voorkomt en lappen van het oude, geheel afgesleten en ge scheurde zink niet me6r baat, heeft voorzitter gedacht, die zinkbedekking te doen wegnemen en vervangen door pan nen, en ijzeren goten om de onderwijzers- woning te leggen in de plaats van de voor het gebruik niet meer geschikt zijnde houten goten. Na verdere deliberatie hieromtrent wordt dienovereenkomstig besloten. Ver mits bij het opmaken der begrootiug voor den dienst van 1900 niet is gere keud op het stichten van het hiervoren genoemde wachthuisje, noch op de herstel ling der kapbedekkiug der onderwijzers- woning, en de kosten daarvan niet uit de gewone middelen der gemeente kun nen worden gevonden, wordt besloten, onder mededeeliug dat de gemeenteschuld thans nog 1 4800 bedraagt, behoudens goedkeuring van H. H. Ged. Staten, een geldleening te sluiten groot f 800.tegen een rente van hoogstens 4'/2 pet., en de deswege te ontvangen en uit te geven bedragen bij suppletoire begrooting te regelen. In omvraag zegt de heer Slooves, dat de zoogenaamde lammerentijd aanstaande is en hij acht het mitsdien wenschelijk,dat de hondeu gedurende dien tijd worden vastgehouden. Voorzitter belooft, daaraan te zullen denken. De heer Sloos vraagt,of den heer Vonk voor het waarnemen der school te Lut jewinkel, tijdens de ongesteldheid van het hoofd dier school, alreeds een ver goeding is toegekend, wat volgens den heer Sloos billijkheidshalve den heer Vonk wel toekomt. Voorzitter gelooft, dat dit de algemeene gedachte is, doch de vergoeding is nog niet toi gekend, daar hij den heer Vonk hierover nog niet heeft gesproken; in de volgende vergadering hoopt hij den heer Sloos hiervan in kennis te kunnen stellen. Hierna sluit de Voorzitter onder dank- zegging voor de opkomst de vergadering. (Door bijzondere omstandigheden eerst heden geplaatst. Red.) Donderdag 1. 1. vergader de de gemeenteraad te Sint Pan kras. Aan de orde was de rekening van 't Burgerlijk Armbestuur over 1899. Het batig saldo van 't vorige jaar be droeg f3313 225,de ontvangsten bedroegen f 1875-50, totaal f5188 72*. Do uitgaven bedroegen f 3703.88, waaronder f 2303 02 voor landaankoop, zoodat het batig saldo nu bedroeg 1484.84 Vergadering van de Afdeeling HINKEL der Groen ten vereeniging de Niedorper Kog ge", gehouden Donderdag 8 Feb., bfl den hr. C. Kielt te Winkel. Na de opening der vergadering en het lezen der notulen, kwam 't eerst aan de oide een voorstel, om de bestuursleden voortaan herkiesbaar te smllen en een, om het bestuur met 4 leden uit te breiden, dus het aantal te stellen op 9. Beide voorstellen werden aangenomen. B(j de daarop gevolgde s'em- ming werd als bestuurslid herkozen de heer K. Vries en als nieuwe leden gekozen de heeren T. Beumkes, G. de Leeuw, K. Brug man en J. Dekker. Als afgevaardigde of liever vertegenwoordiger der a'd. in het Hoofdbestuur werd gekozen de Voorzitter, de heer J. Koomen Hz. en wederom aangesteld als keurmeester de heer J. Lindeboom. De Secretaris-Penningmeester, de heer J. Porte, verzocht van zjjn betrekking te worden ont heven, uit hoofde van de vele andere werk zaamheden, weik verzoek door de vergade ring werd ingewilligd. Door den beer Porte werd vervolgens be sproken het in een vorige vergadering reeds in beginsel aangenomen punt, om voor reke ning der Afdeeling een ot meer broeibakken aan te schaffen. Uit het door Item ingesteld onderzoek is gebleken, dat de prijs van lede ren bak f 2 25 a f 2 50 zal bedragen. Aange zien het benoodigde glas per kist van 21 ruiten moet worden aangekocht en de afdeeling die niet alle noodig heeft, worden de leden in do gelegenheid gesteld, de over blijvende ruiten voor eigen gebruik over te nemen. De marktmeester, de beer L. Koel man, deelde mede, dat in het jaar 1899 op de 26 te Winkel gehouden markten de aanvoer hee't bedragen: 2988 manden en zakken vruchten, 2332 manden en zakken aardappelen, 163'/» baal uien, 91 balen nep, 11425 pruimen, 51950 snjjboonen, 167450 slaboonen en 14354 kooien en de opbrengst daarvan in 't geheel heeft bedragen f 6735 77. Üp voorstel van den heer P. Vries werd aan het bestuur opgedragen, een onderzoek in te stellen tot het bekomen van een meer geschikt marktterrein en de kosten daaraan verbonden en door den voorsteller tevens gewezen op de zoogenaamde Molenli), die voor het doel zeer eeschikt schijnt te zijn. Het marktgeld voor dit jaar werd weder vastgesteld op 3 pCt., door de verkoopers te voldoen. Het Bestuur zal uitzien naar oen gelegenheid voor hen, die zulks wonschen, om de ter markt aan te voeren aardappelen vooraf te doen koken. Men besloot voorts, de markt ongeveer half Augustus weder te doen aanvangen en den afslag van vroege aardappelen over te laten aan de zus:erafdee» lingen, die eon dergelflken af3lag wenschen te houden. Hieraan werd evonwel de voor waarde verbonden, dat die afdeelingen half Augustus hare markten zullen staken. Wanneer door de afdeelingen met deze voor waarde geen genoegen kan worden genomen,of als zij geen plan hebben een afslag van vroege aardappelen te houden, dan zal de Aldeeling Winkel daartoe overgaan- Ten einde zooveel mogelijk samenwerking te verkrijgen, zal het Bestuur met de zuster- afdeelingen in overleg treden. Aan den vertegenwoordiger in het Hoo'd- bestuur werd opgedragen, het daarheen te leiden, dat in de algemeene vergadering het voorstel in behandeling kome, dat van wege „de Niedorper Kogge" niet meer gemarkt worde aan 't station Noord-Scharwoude, doch aan een of meer dor halten van de tram en die markten te doen leider, door de betrokken afd eel i n gsbesturen Op voorstel van den hr. K. Vries werd besloten, het reglement der afd. te doen drukken en ieder der leden een exemplaar uit tereiken. Voor het nazien der rekening en verant woording van jjen Penningmeester werden door den Voorzitter aangewezen de heeren L. Beijneveld,K.Zeilemaker en S.Rentmeester, die daartoe op een door hen, in overleg met den Penningmeester, te bepalen dag zullen samenkomen en op een volgende vergadering van hun bevinding verslag zullen uitbrengen. Nadat de heer K. Vries den Voorzitter den dank dor vergadering had gebracht voor diens vooitdurende Ijverige bemoeiingen ten bate der Afdeeling, werd do vergadering door den Voorzitter met een woord van dank aan allen voor hun medewerking en met de beste wenschen voor den bloei der Afdeeling, gesloten. Op de door Burgemeester en Wethouders van Nieuwe JN'ie- dorp en den Districts-Schoolopziener opgemaakte alpbabetisch6 voordracht voor Hoofd der School te Moerbeek, zijn geplaatst de volgende heeren 1. K. Bogtstra, onderwiizer te Koog aan de Zaan 2. P. Hoogstraten, onder wijzer te Midden-Beemster 3. K. Sijde- rijus, ouderwijzer te Lienden 4. K. van 't Veer, Hoofd der school te Midden- Eierland (Texel); 5. Jb. de Vries, Onder wijzer te Spanbroek 6. S. Wijn, Hoofd der School te Holijsloot. Devergadering, j.1. Woens- dagavond in het lokaal van den heer P. Haringhuizen te Nieuwe Niedorp, waarin de heer Fokker, evenals den vo- rigen dag te Barsingerhorn (zie verslag in het vorig no.) eenige van ijne denk beelden uiteenzette omtreut de „verzeke ring van arbeiders tegen de gevolgen van invaliditeit en ouderdom", was slechts matig bezocht. Niettemin was het voor de aanwezigen een aangename kennismaking met onzen vertegenwoordiger in de Tweede Kamer. De spreker behandelde het sympathieke onderwerp op een onderhoudende wijze, duidelijk voor iedereen. Misschien hadden sommigen nog wel een nadere uitlegging willen hooren van de beginselen, die er toe geleid hebben, om de premiebetaling waarbij de eene helft door de arbeiders en de andere helft door de patroons wordt bijgedragen, als de eenig billijke aan te nemen. Het bescheid toch van den heer Fokker, „dat de arbeider, die minstens f 250.en hij, die hoogstens f 1000.per jaar verdient, geacht mag worden zonder groote bezwaren per week respectievelijk f 0.085 en f 0.20 (de belft van de totale premiën voor die inkomens) te kunnen bijdragen," mag geen afdoende uitlegging heeten van den prineipiëelen grondslag voor premiebetaling. Maar de heer Fok ker heeft het zeker overbodig geoordeeld. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De heer D. Kuilman, wien verzocht was, de leiding der vergadering op zich te nemen, wekte in zijn slöitingswoord de aanwezigen op, ieder ia eigen kring mede te werken tot de popularieeering van het milde denkbeeld de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van onder- dom en invaliditeit. De tgdelijke waarneming der betrekking van Hoofd der school te Moerbeek is opgedragen aan rej. M. A. L. Das, onderwijzeres aldaar. Tot de in-functie-treding van een uieuw-be- noemd Hoofd zijn dus alle 6 klassen onder leiding van mej. Das. Station Noord-Schar woude. De stugheid in den koolhandel heeft de laatste dagen plaats moeten maken voor een meer levendigen handel, waar door de prijzen, op zijn minst genomen, gehandhaafd bleven en enkele partijen tegen f 1.—af 1.50 hooger werden ge kocht. De noteering van 't oogenblik is le soort roode kool f 13.50 afl6. 2e soort roode kool f 11.af 12 50, 3e soort roode kool f 9.af 10.50, le soort gele kool f 14 a f 16.2e soort gele kool f 11.a f 13.3e soort f 7.50 a f 10.50, le soort witte kool f 11.a f 13.2e soort witte kool f 9.a f 10.—, 3e soort witte kool f 6.a f 8.50 per 100. Uien f 1.70 a f 1,75 per 50 K.G., rapen f2 25 a f2.50 per 100, wortelen f 1 25 a fper 50 KG. VV ieringerwaard. De zuivere opbrengst der onlangs gehouden Soiree ten voordeele van Vrije Liefdadigheid bedraagt f 141.25. Haringcarspel. De Groentenvereeniging „Waarland en Omstreken" hield dezer dagen een in- scfrijving voor de levering van 23.000 K.G. Superpbosphaat. Minste inschrijver was de heer H. van Twuiver te Alkmaar voor f 2.80 per 100 K.G., aan wien de levering gegund werd, M aringcarspel. Jl. Woensdag herdacht de molenaar A. Bommer alhier den dag, waarop hij voor 25 jaar als zoodanig door het bestuur van polder Speketer was aangesteld. Van Bestuur en Ingelanden beide ontving hij bij die gelegenheid vele en doelmatige geschenken, een bewijs dat men zijn getrouwe plichtsbetrachting gedurende een kwart eeuw op prijs stelde. Zijn vijf-en-twintig jarig huwelijksfeest, dat hiermede samenviel, verhoogde natuurlijk niet weinig de feestvreugde. In het lokaal van den heer Greeuw te .Sint Pankras had Woensdag 11. de tweede publieke verkooping plaats van het land van wijlen mej. de Wed. D. Smit. De mindere kwaliteit van het land in aanmerking genomen, werden er weder hooge prijzen besteed. De opbrengst der 15 H. A. bedroeg f30406. Daar door deze en onlangs gehouden verkoopingen wel weder 45 k 50 H.A. weiland voor den groen ten bouw zal wor den bestemd, zal zich het gebrek aan arbeiders nog steeds weer doen gevoelen. Wieriugen vaart thans wel bij de alikruikenvangst. De prijs heeft eene ongekende hoogte bereikt en is gestegen tot f 6 25 per baal. De be langrijke vangst van de afgeloopen week, ongeveer 1000 balen, werd in 4 vaar tuigen, een tjalk en 3 schepen, naar Harlingen verscheept, om vandaar naar Londen verzonden te worden. C. B. e n P. K., vader en schoonzoon, te W ieringen, kregen, in een schuitje varende, twist, die zoo hoog liep, dat P. K. zijn schoonvader met een stuk hout een geweldigen slag op het hoofd toebracht, waarna de ge wonde te water viel. De dader is door de politie gearresteerd. Te fiolliorn pleegde P. H. (zie bericht 2e blad) op 1 Februari dietstal van gouden sieraden, die bij een goudsmid te Schagen werden verkocht. De heer C. Koelewijn, aldaar, Brigade-Com mandant, met het feit in kennis gesteld, nam genoemde voorwerpen in beslag. De dader heeft reeds bekend. Dinsdag jl. werd te Alk maar eene bijeenkomst gehouden van gemeente- en polderbesturen, welke belang hebben bij de totstandkoming van een verbindingslijn voor het groenten- vervoer van Broek op Langendijk naar de lijn der Holl. Spoor. Vertegenwoordigd waren de gemeente besturen van Broek op Lacgendijk en Sint Pancras en de polderbesturen van Broek op Langendijk, Zuid-Scharwoude en Sint Pancras. Ook de heeren Mr. E. Fokkei, lid der Tweede Kamer,en Mr. Kraakman van Alkmaar, waren tegenwoordig. Het bleek, dat de H. IJ. S. M. zich bereid verklaard heeft, de lijn te leggen en te exploiteeren, doch daarvoor f7000 jaarlijksche inkomsten wil gegarandeerd hebben. Besloten werd, eene commissie te benoemen uit de vertegenwoordigde besturen, welke commissie alsdan zal trachten deze zaak verder te regelen. Door alle R.-K. b ij z. onder- wijzers in het bisdom Haarlpm, leden van sectie B. (geen schoolhoofden) zal een adres aan den bisschop van Haarlem gezonden worden, met het dringend ver zoek om steun, ten einde van de betrokken schoolbesturen tene betere onderwijzers- aalariëering te verkrijgen. De Afdeeling WINKEL van de Vereeniging „Volksonderwijs" ver gaderde Vrijdagavo d 9 Febr. bij den beer A. Wit te Winkel. 14 Leden waren aanwezig. Na de opening door den voor zitter, den heer K. Breebaart Jzen 't lezen der notulen, bracht de heer J. FT. Bergman verslag uit over de vergade ring, gehouden over het puntschoolhy- giène en schoolartsen. De heer S. Rentmeester bracht verslag uit over de rekeningde ontvangsten hebben de uitgaven overtroffen met een som van f 25.16. Voor zijn nauwkeurig gehouden beheer ontving de heer Loder, penningm., den dank der vergadering. Het Hoofdbestuur meldde, dat het punt schoolhygiène en schoolartsen voorloopig niet in de afdeelingen aan de orde zal worden gesteld; dat het in andere afdee lingen eveneens ter sprake is gebracht, zoodat kans bestaat, dat het in de al gemeene vergadering zal worden be sproken. Besloten werd, het Hoofdbestuur te verzoeken, het punt aanhangig te maken. De boekhouding der schoolspaarbanken was in goede orde bevonden, waarna de hootden der scholen de vergadering in kennis stelden met den staat en het be loop dier spaarbanken. Hieruit bleek, dat de kinderen te Groetpolder samen een som te goed hebben van f 533 56, die te Lutjewinkel f 484.255 en die te Winkel f 839. De heer H. van Heerikhuizen bracht verslag uit van de Inrichting voor Han denarbeid. Daaruit bleek, dat, door het onderwijs kosteloos te doen geven, het zeer i3 vooruitgegaan. Wat het school feest betreft, werd besloten, met de hoogste klassen weder naar Amsterdam te gaan en met de andere kinderen een rijtoer te maken. De heer Van Heerikhuizen deelde mede, dat. Dinsdag a. s. een extra-tram zal rijden van Nieuwe Niedorp naar Schagen en terug voor de meeting voor leerplicht en wekte met de heeren Onne- kes en Bakker, ieder der aanwezigen op niet alleen zelf van de gelegenheid ge bruik te maken tot bijwoning der meeting, maar ook zooveel mogelijk anderen er toe aan te sporen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren K. Breebaart, Voorzitter en A. J. Onnekes en als hunne plaatsvervangers de beeren K. Knecht en S. Rentmeester. Ook werd nog besloten, dat de afdeeling, indien zulks noodig mocht blijken, een deel in de kosten zal bijdragen tot een som van hoogstens f 2.50. Hierna sloot de Voorzitter met een opwekking voor de meeting de vergadering. Iemand, die in den Vlis- singschen mailtrein zat, toen die Zondag morgen bij ROZEN DAAL op een loco motief botste, schrijft aan het Volksbl. De trein was aan den laten kant, de machinist deed blijkbaar alle moeite, in te balen wat kon. We gingen geweldig snel, daar gaat de fluit voor Rozendaal, doch voort vloog de trein bons tegen een klaar staande locomotief met tender, ik geloof 45.000 kilo. Wij kregen een barren schok. In on zen waggon vloog de bagage uit de netten, een passagier over de bank, de andere eronder.Iedereen voelde pijn in de borst. Ik verzeker u, het is een rare gewaarwording, hoor. Tijd om te denken is er nieteen gefluit, een gekraak, en flap 1 daar ga je door elkaar. We keken al, of 't schot van den waggon naar ons toe kwam gelukkig liep 't goed af enkel de buflerhouten werden verbrijzeld en wij kwamen met den schrik vrij. Slechts één passagier gewond. Het Hoofdbestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw zal zich tot de regeering wenden met verzoek om steun tot het bestrijden van de kalverziekte (sterfte onder de jong geboren kalveren Het Hoofdbestuur zal dit doel trachten te bereiken door het houden van voor drachten, theoretische en practische, waar door belanghebbenden worden bekend ge maakt met de methode Dr. Poels. In 1902 zal de algemeene tentoon stelling door de maatschappij worden gehouden. Het centraa 1-b u r e a u uit het Nederlandsch Landbouwcomité voor den aankoop van landbouwbenoodigdhe- den heeft eene circulaire verspreid, waarin wordt medegedeeld, dat de directie voor- loopig zal gevestigd zijn te Enschedé en dat tot directeur is benoemd de heer W. Nijkamp H.Gzn., directeur der coöpe ratieve landbouwersbank en handelsver- eeniging te Lonneker. Teneinde tot eene goede provinciale regeling te geraken, ligt het in de be doeling van het bureau, dat elke land- bouwvereeniging iu eene provincie de noodige bestellingen doet door tusschen- komst van het lid der commissie, dat daartoe in die provincie is aangewezen. Dat lid zal (elk lid in zijne provincie) binnen korten tijd eene vergadering bij eenroepen of eenige heereu uitnoodigen, om met hem een provinciaal comité te vormen, welk comité den band vormt tusschen de verschillende landbouwver- eenigingen onderling. Voorzitter van het comité, tevens ver tegenwoordiger voor N.-Holland, is de heer II. F. Bultman te Haarlemmermeer; Secretaris de heer mr. A. Ferf, te's-Gra ven hage. Raadselachtig doch opgehelderd. Dezer dagen was de heer Reintjes leerhandelaar in de Korte Janestraat te UTRECHT, druk aan zijne bezigheden toen bij daaraf geroepeD werd door een vreemden bezoeker, die hem onder heel veel drukte vroeg naar den conciërge van de kerk, en verzocht hem daar te bren gen. Op R's antwoord, dat de kerken te Utrecht geen conciërge, maar een kos ter hebben, en op zijn opmerking dat er links een Herv. kerk, de Jaoskerk en rechts eene R.-Iv. kerk, in de Anna- etraat was, drong hij <r met veel klem op aan, dat R. hem dan naar de laatste zou brengen. Na veel tegenstribbelen gaf deze er aan toe en ging mee, waardoor hij er getuige van was, dat de vreemde den koster een brief toewierp, waarop alleen stoad „Aan de Diaconie 500", met de woordenPak aan, dit moet hier zijn geen ander antwoord gevende op vragen over herkomst en bestemming van dec brief die f 500 heette te bevatten. Toen dan ook de koster ten slotte be slist weigerde aan te nemen, met ver wijzing naar armmeesters, vertrok de vreemde R. weer medenemende, en wierp, toen ook deze de enveloppe niet wilde aaunemen, haar op de Ganzenmarkt op straat, en liep hard weg. Nu bleef R. niets anders te doen dan de enveloppe naar 't hoofdbureau van politie te bren gen, waar zij na eenig bekijken en be spreken in 't bijzijn van R. werd open gemaakt en ook bleek te bevatten werkelijk een biljet van f 300 en twee vaD honderd gulden. Allen waren verbaasd over dit raad selachtige, en reeds dacht men aan treu rige feiten, die er mee konden samen hangen, toen bericht werd, dat een wonderlijke vreemdeling (dezelfde) aan 't politiebureau Vreeburg ook oen enve loppe had neergeworpen, met de woor den Da's voor jullieen daarop toen was weggeloopen. Nu is bij onderzoek gebleken, dat de zoo raadselachtig handelende vreemdeling geweest is een vrij wel gefortuneerde slager J. de H., uit Maarssen, die wel eens meermalen blijken gegeven heeft niet c. m. te zijn, en in dien toestand dan ook wel op wonderlijke wijze met 't geld omsprong. Het tweede couvert bevatte f 1000. De zaak is bij de politie nog in onderzoek. (U. D). Schagen, 10 Februari 1900. Uit goede bron vernemen wij, dat Notaris C. Boonacker alhier zich voorstelt, over eenige maanden zijn ambt neer te leggen. D e uitvoering der Zang vereniging „Euterpe" is bepaald op 18 Febr. a s. De heer J. C. Tuin, oud-leerling van den heer Hofmeester,violist teHaarlem, en de heer Kooger, pianist te Alk maar, verleenen daarbij welwillend hunne medewerking. Het programma is als volgt samenge steld 1. Jagerslust van Astholz 2. Heimweh van J. Heim j 3. Solo van den heer J. Tuin, Fantaisie Caprice, Vieuxtemps 4.Transvaalsche Volkslied 5. Bede, met bariton-solo, van Heinze6. Am Chiemsee, van V. Scleffel. 7. Avond v. Jos. Jacobs en Wiegenlied van Joh. Brahms. 8. Soli v. d. heer Tuina. Andante 2e vioolconc., Vieuxtemps, b. Polonaise v. E. Mynarski9. Jan Maat v. R. Hol 10. Hymne v. C. de Vliegh. Het concert is tegen introductie toe gankelijk. Uitgenoodigd worden de muzikale Zusterverenigingen alhier. De heer Jan Keet Dz., vroeger alhier, thans werkzaam bij een timmerman te Londen, kreeg in 't be^in dezer maand met nog twee andere col lega's ontslag uit zijne betrekking, daar de baas in 't vervolg niets meer van de Hollanders wenschte gedaan te hebben. De levering van 7 0.0 0 0 K.G. Superphosphaat op een gehalte van 14 pCt. oplosbaar in water, ten behoeve van de 1ste Coöperatieve Vereeniging, gevestigd alhier, is gegund aan den beer Joh.F. Morra, voor f2.821/, per 100 K.G. netto. Op de alg. verg. der ver- eeniging tot ondersteuning bij ziekte, bleek uit het jaarverslag over 1899, dat de toestand vrij gunstig iJ> Mot het saldo van het vorige, bedroegen de ontvangsten f 1339.86. De uitgaven over 1899 bedroegen f 656.10, waarvan f255.50 aan den dokteren f218.05 aan den apotheker kwamen. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren Th. Roep en D. Roggeveen eh voor den heer 5. Keet, die als zoodanig niet weer in aanmerking wenschte te komen, de heer H. Feisser. Er over er niet o<er, zoo luidden de berichten aangaande Buller's over* trekking over de Tugfl». Nu, hij ia er o» er en reeds slaags ge.wtest mei de Boeren. Maandag ia Bulier tot ontzet van Lui/'

Schager Courant | 1900 | | pagina 2