Telegram-adres Lanfl-e»DraineerMizeii. lERKARREN, W.F. STOEL Zoon, Bitinenlandsch Nieuws. den Landbouw in Hollands Noor derkwartier", ADVERTENT1EN. IJZEREN MESTWAGENS, Inrijpoorten, Tuinhek ken, enz. G. MUIJS te Schagen is op Zondag 11 Maart, bij J. Kaan, Schoorsteen-Rioolbuizen. betoogde ik alreê er niet van te ver wachten, maar mijn vriend was in vuut. Een visschershavenEen „in Germany nog al"zei hij, droevig, gegriefd. Zóó'n sterke Hollandsche Btad Holland en Germany, 't is hen trou wens daar quite the same, allemaal even dierbaar, klaagde hij verder. Holland is een stuk van Duitschland, zelfs voor zoo'n leeraar in de aardrijkskunde. En ik ben „made in Germany". Is 't niet tragisch Juist kwam toen de N. R. C. met haar ingezonden artikel van den heer R. olie in zijn smeulend verontwaar- digingsvuurtje gieten. Daar heb je 't alriep ie. Nou komen ze zelfs uit ons land aanpreeken om ons maar te laten inlijven. Nu, inlijven direct niet. Een tolverbond, en dan nog maar alleen voorloopig,om 't eens te probeeren.Banden van moederschap bindt Duitschland alreê aan ons. Jawel, schoonmoederschap. Een idéé om, als je vrouw dood is met je schoonmoeder te trouwen en dan nog rampzaliger gebonden te zijn Als Rot terdam nog een Duitsche stad erbij wordt, zijn we heelemaal voor de haaien. En dat voorloopig zou natuurlijk blijvend worden als we er eenmaal aan vast zijn, komen we niet meer los. Hij ging zitten politiseeren, sterk anti- Duitschgezinde betoogen houden, die ik maar liever niet na-vertel, omdat ik ge loof en hoop, dat toch al de meerderheid mijner lezers liever niet van Rotterdam een Duitsche havenstad zou willen zien maken en van Holland een Duitschen bondstaat. En een tolverbond zou het A wezen voor een dergelijke verhouding, waarna 't moeilijk zou vallen de B in te slikken. 't Is hier toch al een cosmopoli- tisch boeltje, klaagde mijn vriend verder, terwijl hij zijn oog gaan liet over de krant, die hem zoo vertoornd had en over andere couranten. Kijk 'ris, wat een Fransche woorden, wat een Duitsche aanhalingen, wat een Engelsche uitdruk kingen. Ze spreken van frores en van soeurs in firma-namen vanwege de ge wichtigheid, van maison dit of dat, van mise en vente au fin de la saison ze noemen zich limited, ze adverteeren in Hollandsche kranten Hollandsche artike len in Duitsch of Engelsch of Fransch. De kranten moesten andere dan Holland sche advertentiën weigeren en hun redac teurs verbieden, andere dan Hollandsche woorden te schrijven, waar ook. Hij sloeg door. Ik meen hem zelfs te hebben hooren beweren, dat vreemde talenonderwijs aan iedereen uit den booze was, ons onthollandschen zou hij preekte in plotselingen overgang schiet banen aan en zeide, dat de schijf op het Oosten geplaatst moi st worden, omdat de te wachten vijand uit het Oosten komen zou, hij werd bar van strijdlust en vader landbehoudendheid, hoewel er geen oogenblikkelijke reden voor was, hij wilde ons ommuren, ons stomslaan tegenover vreemden, waar het onze volkseigenaar digheden betrof en eindigde met de royale inzending op de a. s. Parijsche tentoon stelling gevaarlijk te achten. I De vergadering der „Vereen, tot Ontwikkeling van zal worden gehouden op Woensdag 14 Maart 1900, des voormiddags halt elf ure, bfj den hr.C. Kielt te Winkel. Do Punten van Beschrijving zijn: 1. Mededeelingen van verschillenden aard. bewezen zal kunnen worden. Mijn vader schijnt geen verdenking te hebben gekoes terd, tenminste hij deed geen aanwijzingen in dien brief, maar in mijn binnenste ont waakte de argwaan vanaf het eerste oogen- blik, waarop ik weer helder en klaar kon denken, en het liet mij niet weer los. Ik heb gezocht naar bewijzen, wekenlang, maandenlang, met de gansche scherpzinnig heid van een jurist,met den koortsachtigen angst van een mensch, die zijn eigen eer en die van zijn dooden vader redden wil ik vond niets, elk spoor was vernietigd. Ik was te ver weg, toen de ontknoo ping volgde Ronald beweerde, dat hij bij den zelfmoord van zijn chef dadelijk het ontbreken der deposito's had ontdekt en en wierp zoodoende alle schuld en verant woordelijkheid op den doode." Edith was doodsbleek krampachtig om klemde ze met beide handen den rug van den stoel, die voor haar stond. Eindelijk bracht ze met horten en stooten uit „Dat is slechts argwaan de bewijzen ontbreken dat stemt ge zelf toe „Ja, maar ik heb me op andere wijze zekerheid verschaft. Het was aan het eind,de val van ons huis was beslist, ik had alles met Ronald geregeld, wat er nog te regelen viel, en hij kwam nu, om afscheid van mij te nemen. Tot dat oogenblik had ik met geen enkel woord, met geen blik zelfs, mijn gedachten verraden. Nu waren wij beiden alleen in de werkkamer van mijn vadertoen overviel ik hem plotseling met mijn aanklacht en slingerde hem in 't ge laat „De schuldige zijt gij !u „En toen de vraag klonk half verstikt. „Nu, toen zag ik het het doodelijk verbleeken, dat ontzet ineenkrimpen, ik zag in zijne oogen de vrees voor ontdekking. Dat duurde maar zeer korthij had heel spoedig zijn zelfbeheersching terug en vroeg de bewijzen voor mijn aanklacht. Hij noemde het een waanzinnige gedachte en vroeg schouderophalend, of ik soms de wereld wilde toonen, dat de vertwijfeling mij gek had gemaakt. Raimar hield op en scheen een antwoord te verwachten toen dat niet kwam, eindigde h$ ruatig, maar met groote bitterheid 2. Ingekomen stukken. 3. Jaarverslag der Vereeniging (art. 3 der statuten.) 4. Rapport der financieels commissie, be treffende de rekening en verantwoording over 1899; de ontvangsten waren f 3551.411/». de uitgaven f 1012.21, dus het batig saldo f 2542.20Vt, tegeD f 1663.411/, vorig jaar. 5. Verslagen: a. Van de vergadering der Vereeniging ,Het Nederlandsch Paarden-Stamboek," Uit te brengen door den heer W. Teengs. b. Van de werkzaamheden van den zuivel- consulent over 1899. c. Van de werkzaamheden der p acht co m- missiën over 1899. d. Van de vergadering der Vereeniging voor vakonderwijs in de zuivelbereiding, te Bols- ward. Uit te brengen door den heerW. Keestra. e. Van de proeven tot onderzoek, welke graad van rijpheid de gewenschte is by den oogst van onze landbouwgewassen. Uit te brengen door den heer K. Breebaart Jz f. Van het onderzoek naar de uitkomsten van de fabriekmatige kaasbereiding, de in richting der gebouwen en de organisatie der betreffende vereenigingen in deze Provincie. Uit te brengen door den heer W. Keestra. g. Van de uitkomsten der proefvelden met het oog op de keuze van zaai-en poot- goed bfj aardappelen en erwten. Uit te brengen door den heer C. Nobel. h. Omtrent het bevorderen van het aan leggen van melklijsten. Uit te brengen door den heer Dr. K. H. M. van der Zande. 6. Rapport der commissie tot wetsher ziening. 7. Benoeming van: a. Een lid van het Bestuur in de plaats van den heer W. Visser, die als zoodanig bedankt heeft. (Aftreding 1902) b. Drie leden van het Bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Koop man, A. J. Peeck en K. Jonker. c. Ren Voorzitter. d. Een afgevaardigde naar de vergadering van de Vereeniging „Het Nederlandsch Paarden-Stamboek." a Een afgevaardigde naar het Landhuis- houdkundig Congres. 8. Bepaling van de plaats, waar de alge- meene vergadering in November 1900 zal wor den gehouden. Voordracht van het Bestuur Alkmaar. 9. Voorstel van het Bestuur: a. Om adhaesie te betuigen aan het adres van het Genootschap van Landbouw in Groningen aan Hare Majesteit de Koningin, in zake landbouw-vertegenwoordiging. In te leiden door den heer C. Wydenes Gbz b. Tot het bevorderen van goed inge richte fokvereenigingen. In te leiden door den heer D. Brander Tz. c. Om een onderzoek in te stellen naar den invloed van het voortdurend gebruik van éénjarige stieren op de ontwikkeling van het vee. In te leiden door den Voorzitter. d. Tot het nemen van vergelijkende proeven bfj mest vee met zoogenaamde omgeslagen tegen versch uit lijnzaad geslagen lijnkoeken. In te leiden door den heer A. J. Peeck. e. Tot het bevorderen van cursussen in paardenkennis. In te leiden door den heer P. Olij. f. Om proeven te nemen tot verdrijving van unjer. In te leiden door den heer Jb Zuurbier. g. Tot het voortzetten der proeven om te onderzoeken, welke graad van rijpheid de gewenschte is by den oogst van onze land bouwgewassen. In te leiden door den heer K. Breebaart Jz. 10. Het Bestuur stelt voor, de volgende prijsvragen uit te schrijven: De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, van meening dat de fabriekmatige kaasbereiding in Noord-Holland, zoowel wat de regeling van het bedrijf, als wat inrichting der gebouwen betreft, niet voldoet aan de eischen, die tegenwoordig gesteld mogen worden, verlangt 1. Eene uitvoerige schets van de wijze, waarop eene vereeniging, die zich ten doel stelt de bereiding van Edammer kaas, behoort te worden opgericht en georganiseerd, en waarop het bedrijf behoort te werken en te worden beheerd. In het antwoord zullen onder meer de volgende punten moeten worden behandeld; statuten, reglementen (o. a. ook voor de behandeling der melk), contracten met en instructiên voor het personeel, melkcontróle, wijze van uitbetaling, boekhouding. De melk moet tweemaal per dag worden geleverd en gerekend moet worden op de mogelijkheid, om ze ééns, zoowel als om ze tweemaal per dag te verwerken, terwijl een hoeveelheid melk in het drukst van den tijd op minstens 7000 K. G. per dag te stellen is. „Ik heb dat inderdaad niet getracht. De dood van mijn vader gold als een schuld bekentenis, en was ik met mijn aanklacht opgetreden, waarvoor ik zelfs de schaduw van bewijs niet had, men zou mij werkelijk voor krankzinnig hebben gehouden. Mijn overtuiging stond sedert dat uur evenwel vast en sedert is Felix Ronald mijn doodsvijand geweest." Edith stond nog steeds onbeweeglijk op haar plaats, maar haar oogen hadden een uitdrukking van ontzetting, als keken ze in een afgrond. De eerste samenkomst van haar verloofde met Raimar, waarvan zij getuige was geweest, zijn wild opvliegen toen hij wilde weten, wat Ernst met zijn verloofde had besproken, zijn gloeiende haat tegen Raimar, dien hij „vertrappen" wilde en dien hij blijkbaar toch zoo vreesde dat alles spookte nu door haar brein en ze werden voor haar evenveel getuigen tegen hem. Er ging een krampachtig beven door haar lichaam, toen ze vroeg „En dat zegt ge mij nü „Omdat ik moest!" antwoordde hij zeer ernstig. „Gij schrijft deze vertelling toch niet toe aan lagen wraakzucht Gij weet, Edith, dat ik toen in Gernsbach nog heb gezwegen, toen ge mij bekendet, dat ge de verloofde van Ronald waart. Ik ge loofde, dat de onthullingen, die ik zou leveren, het proces, u wel zouden vrijmaken van dien man. Ik rekende op de macht van uw vader, dat hij dezen band wel zou verbreken. Ik hield dien feitelijk al reeds voor verbroken en hoor nu van u, dat hij nog bestaat, dat ge u aan uw vermeenden plicht wilt opofferen nu dan, dan moest ge ook weten, wien ge uw offer brengt." Edith richtte zich hoog op de verlam mende ontzetting week nu voor een plot seling besluit. „Ik zal de waarheid te weten komen," zeide ze vast. „Hij zal mij te woord staan." „U, die hij liefheeft Gelooft ge, dat hij zichzelf zal vernietigen in uwe oogen „Ik geloof, dat ik alleen de macht heb, hem te dwingen; wellicht ik alleen op de geheele wereld. Hij zal het niet bekennen, maar wat zijn mond mij verzwijgt, zijn fVoor de beantwoording dezer prijsvraag wordt eene som van f 250,— beschikbaar gesteld 2. Een uitgewerkt plan met schetsteeke- ningen voor eene kaasfabriek met volledigen inventaris, die minstens 7000 K. G. melk per dag kan verwerken a. in de veronderstelling dat tweemaal per dag vollemelksche kaas wordt gemaakt. b. aannemende, dat ééns per dag gekaasd wordt uit gedeeltelijk volle en gedeeltelik geroomde melk, doch met levering der melk tweemaal per dag. Wanneer een der plannen volledig is uit gewerkt, kan in het andere daarnaar worden verwezen. De fabriek mag, met inbegrip van den inventaris, hoogstens f 17000 kosten (zon der den grond), tenz(j eenige overschrijding van dat bedrag voldoende wordt gemotiveerd Voor de beantwoording dezer prijsvraag wordt f 150.— beschikbaar gesteld. Antwoorden moeten worden ingezonden b(j den Secretaris der Vereeniging te Alkmaar, vóór 1 Januari 1901. Z\j moeten geschreven zyn in de Neder- landsche taal, met eene andere hand dan die van den Inzender, niet onderteekend worden en voorzien zyn van een kenmerk, dat zich ook bevindt op een begeleidend verzegeld couvert, bevattende deG naam van den inzender. Bekroonde antwoorden blijven het eigen dom der Vereeniging. 11. Vaststelling begrooting 1900, sluitende in ontvang en uitgaaf op f 4448 20'/j de post onvoorziene uitgaven bedraagt f 560.601/, 12. Bespreking van verdere werkzaam heden. De heer H. C. van Heeri li- huizen, vroeger te Liiitjewinlcei, tfians te Hoorn, staat op de voordracht voor tweede-onderwijzer aan de school der le klasse no. 102 te Amsterdam. Men meldt ons uit DEN HAAG Een hoogst tragisch voorval had Woensdagmiddag onder Clingendaal plaats. Een juffrouw, hier ter stede woonachtig, trachtte zich in een vlaag van zwaarmoedigheid met twee harer kinderen door verdrinking van het leven te berooven. Zij had daartoe de kleinen ontkleed,de kleértjes in den kinderwagen gelegd, en was daarna met de kleinen in het water gesprongen. Een bewoner van Wassenaar bemerkte tijdig de wanhopige daad en wist na groote moeite de vrouw en de kinderen weder op het droge te brengen. Per rijtuig werd het drietal naar het com missariaat aan de Nieuwe Haven ge bracht en vandaar, in dekens gewikkeld, naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Een sollicitant. Onder de sollicitatie-brieven voor de vacante betrekking van veerknecht te TI EL komt het volgende schrijven voor: Weledelachtbare Heeren. Gelezen Uwe advertentie in het Nieuws, heb ik de eer u bij dezen mijn diensten aan te bieden. Mijne tegenwoordige be trekking als veerman aan de Toegela wordt mij te druk en te warm, zoodat ik gaarne van baantje wil veranderen. Bewijzen van bekwaamheid, zoowel in het besturen van pontons als andere vaartuigen, kunt u in de bladen der gansche wereld lezen. Informaties wor den verstrekt door Victoria en Cham- berlain. Voor eventuëele overkomst zal ik gaarne een vrijgeleide hebben. Hoogachtend, UEd. Achtb. dw. dr., REDVERS BULLER. Op weg naar Pretoria, 26 Februari. Tegenstrijdig! In de gemeenteraadszitting van OVERSCHIE werd besloten een geld- leening aan te gaan tot het aanschaffen van eenbrandkast. D e bijzondere Commissie uit Groep VII,belast met de uitvoering der oogen zullen het mij bekennen." Raimar keek haar met groote bezorgd heid aan. „Gij hebt gelijk, ik kan niet verwachten, dat gij mij blindelings gelooft, maar dat zal een vreeselijk uur voor u zijn." „Ja" zeide Edith met trillende lippen. „Vaarwel Zij ging, en Ernst trachtte niet haar terug te houden. Hij trad slechts aan het venster en zag, hoe zij in haar rijtuig steeg, dat daarop vlug wegreed. Daar sloeg het vier uur op den toren. Arnold zou dadelijk thuis komen, maar Raimar voelde, dat hij nu in geen stemming was, om den jeug digen overmoed van den gelukkigen ver loofde te kunnen verdragen, hij zou het helder en vroolijk lachen van Wilma niet kunnen uitstaan. Slechts nu alleen Hij ging daarom naar beneden, liet bij den portier een boodschap achter en verliet het hotel. Vijf minuten later kwam de majoor met mevrouw von Maiendorf terug en hoorde van den portier, dat zijn vriend er reeds was geweest, maar ook reeds weder was vertrokken. Het eenigszins onduidelijke bericht van den portier deed den majoor aan een misverstand gelooven, maar wellicht was Ernst wel bij zijn oom geweest en had daar een bericht achtergelaten. Harmut steeg daarom de trap naar de tweede verdieping op, waar de notaris woonde. Op zijn kloppen volgde een eigen aardig treurig „binnen". De notaris zat aan tafel en schreef zoo ijverig, dat hij zelfs geen tijd had den groet van den majoor te beantwoorden. „Ik wilde alleen maar vragen, of Ernst ook bij u is geweest", zeide de majoor. „Ik vraag wel pardon, wanneer ik u stoor." „Neen, Ernst is niet hier geweest", ant woordde de notaris, opkijkend. „Gij stoort mij in het geheel niet, ik ben dadelijk klaarnog twee minuten." „Vermoedelijk het bericht voor de Burg- wacht". merkte Arnold op, maar de oude heer schudde een hoofd en antwoordde met een grafstem „Neen mijn testament!" „Wat Ik dacht, dat u dat reeds lang vee-inzending naar Parijs, maakt bekend, dat de wedstrijden van fokdieren zullen gehouden worden niet zooals het Program ma vermeldt, van 21 Juni tot 2 Ju'i, maar van 7 tot 18 Juni 1900, en dat in de Eerste Klasse Rundvee Afdeeling I, Categorie 12, Hollandsch ras, de vraag van vrouweljjke dieren van een tot twee jaren eu vau twee jaar on daarboven, vervalt en veranderd is in twee tot drie jaren en van drie jaar en daarboven. Hetzelfde geldt voor de 13e Categorie (Polderrassen). Zij die in deze Categoriën nog wenschen in te zenden, worden verzocht daarvan nog aangifte te doen bij een van de ondergeteekenden vóór of op 10 Maart 1900. J. Breebaart Kzn., te Winkel. L. Magnée, te Horn. D. van Konijnenburg te Leeuw arden. (2e plaatsing. Red.) Alkmaar, 28 F e b r. De Gemeenteraad besloot Woensdag, de voorstellen van B. en W. tot het op richten van eene openbare slachtplaats opnieuw in hunne handen te stellen, met opdracht de plaats aan te wijzen waar naar hunne meening het abattoir behoort te staan en tevens plannen van inrichting voor te stellen waarvan de kosten van uit voering ongeveer f 50.000zullen bedragen. Huwelijk in de gevang e- n i s. Aan mej. Blanche Vilain, preventief in hechtenis in het huis van bewariDg te 's-HERTOGENBOSCH, is thans op het daartoe aan de Koningin ingediend verzoekschrift, vergunning verleend om haar met jhr. Verheijen voorgenomen huwelijk volgens art. 134 B. W. bij gevolmachtigde te voltrekken. Daar de afkondigingen reeds hebben plaats gehad, zal het huwelijk binnen korten tijd plaats hebben. Als verdacht van verval- sching van een huwelijkstoestemming ten behoeve van een echtpaar te AMSTER DAM (w. o. in ons vorig nummer reeds is bericht) is aldaar een zekere K. aangehouden Voor een luttel bedrag als belooning (f 5) moet hij de verval- •ching hebbeD gepleegd K. is in voorloo pig arrest gesteld, maar ook het jeugdig echtpaar is in voorloopige hechtenis we gens medeplichtigheid. Keetje uit deCzaarPeter- straat te Amsterdam was al aardig in de dertig. Van haar dertiende jaar had ze als diensfmeftje gediend, altijd goed opgepast, lij na 16 jaar in één dienst, een goeden dienst, met ruim verval. Ze was zuinig geweest en had een aardig sommetjp, f 1500, opgespaard, net genoeg om een huishoudentje op te zetten. Ze droomde van geluk en voorspoed en in haar fantasie zag zij zich reeds in haar eigen huisje. Hoo wreed was haar ontgoocheling, toen ze vernam, dat al haar zuinig opge spaard geld verdwenen was. Ter ongelukkiger ure kwam Keetje's zuster in betrekking bij een der eerste bedienden van een voornaam effecten kantoor aldaar. Deze hoorde van den spaarpot en gaf den raad effecten voor het geld te koopen, die dan in de brand kast van den patroon konden bewaard worden. Zoo geschiedde, daar Keetje den bediende voikomen vertrouwde. Toen ze nu dezer dagen om haar geld kwam, was het echter weg, de bediende kon zich niet verantwoorden en kreeg oogenblikke- lijk zijn congé. Keetje kan een klacht bij de politie indienen, doch wat helpt het haar, daar haar zuur verdiend geld weg is en zij dit nooit weer ziet. Van trouwen geen sprake meer. '■I' I I I WIBII II TII ui j[ hadt gemaakt, en wanneer u werkelijk een ander hadt willen schrijven, had dat toch wel den tijd gehad tot ge in Heilsberg waart." „Neen, dat heeft den tijd niet. Ik kan vandaag of morgen sterven ik heb gister avond reeds gedacht, dat mij die slag zou treffen, en ik wil tenminste rust in mijn graf hebben." Treumann zag daarbij den majoor zoo grimmig aan, dat deze de behoefte in zich voelde opkomen om zich te verde digen. „Nu, ik stoor u daar toch zeker niet in," zeide hij. „Maar wat is er toch eigenlijk gebeurd Gister waart ge doorloopend in den zevenden hemel over het succes van Ernst, en vandaag denkt ge aan den dood en maakt uw testament." „Frans Filip Treumann punctum 1" De notaris zette een zeer dikke punt ach ter zijn handteekening en bekeek dan met de grootste tevredenheid zijn werk. „Waar om ik mijn testament maak, wilt ge weten Omdat ik een verstandigen erfge naam hebben wil, en dat is Max niet. Max is een eend, een ezel 1 Een groot uilskui ken 1" „Dat is zoo 1" antwoordde Harmut met de grootste kalmte. „Ernst en ik hebben die droeve ontdekking reeds eerder ge daan maar hoe zijt gij daarachter geko men De oude heer slikte een paar maal hef tig, zooals zijne gewoonte was wanneer hij zeer opgewonden was dan brak hij los „Ik ben reeds achter menig ding ge komen, want ik heb de hospita van ATav uitgevraagd -en toen ben ik de mooiste dingen aan de weet gekomen. Maar ik geloofde, dat hij alleen wat lichtzinnig was geworden hier in die groote stad, en wan neer hij eenigen tijd naar huis kwam, zou hij wel weder solied en verstandig worden. Ik wilde hem meenemen naar die his torische rommelkamer, waar de menschen verschimmelen dat is namelijk Heilsberg 1 En naar dien ouden draak dat ben ik!" Nu werd de majoor toch bepaald bevreesd voor het verstand van den ouden notaris hij wilde hem juist den pols voelen, Men meldt uit HARLINGEN van 27 Februari Gisterenochtend heeft tijdens mist circa 8 mijlen benoorden Terschelling het Fransche stoomschip Lucie et Marie, be- Steud van Havro naar Hamburg, een zeilvaartuig overstoomd. Daar van de opvarenden van het ge zonken vaartuig niemand gered is gewor den, zal naam, nationaliteit of grootte van het schip, dat vermoedelijk een vis- schersvaartuig is geweest, wel nimmer bekend worden. Na het ongeval werd door de Lucie et Marie onmiddellijk een boot uitgezet, bemand met den 2en stuurman en twee matrozen, teneinde te trachten indien mogelijk nog van de opvarenden te redden. We! zag m?n van uit de boot nog een persoon worstelen tegen de golven doch door te veel ie vergen van de riemen, brak een van de twee eD moest men dezen man zien verdrinken. Door den mist kon echter de boot de Lucie et Marie niet terugvinden en heb ben deze 3 man circa 10 uren in de boot moeten doorbrengen zonder voedsel of drinken. Na dien tijd helderde de lucht eenigs zins op en zag men het vuur van het lichtschip Terschelling, waarheen koers werd gezet en alwaar men liefderijk werd opgenomen. Door het Noorsche stoomschip Sif, dat van Goole naar hier was beBtemd, werden de 3 mannen overgenomen en alhier geland. Voorde betrekking van Secretaris van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in FRIESLAND jaar wedde f 2000 is als no. 1 op de voor dracht geplaatst de heer W. Keestra, zuivelconsulent te Hoorn. worden vervaardigd in de fabriek van Alkmaar. van den heer Poolland. toen de volgende woorden hem gelukkig weer geruststelden: „Dat zegt namelijk Max! Zoo spreekt hij van zijn vaderstad, zoo van zijn oom! Ik wilde hem gisteravond nog spreken en trof hem niet thuismaar ik ken het locaal, waar hij gewoonlijk verkeert, en daar vond ik hem ook met zijn vriend, dien spitsboef, dien Neustadter redacteur. Ze zaten in een apart vertrekje en champagne dronken ze." „Die redacteur schijnt toch een lichtzinnig mensch te zijn," meende Harmut. „Gisteren op den dag heeft zijn chef de meest smade lijke nederlaag geleden, en nu drinkt hij reeds weer champagne dat is te gek 1" „Maar die Max betaalt alles van mijn geid 1" riep Treumann, en hij sprong op, de vuisten ballend. „Drink maar,mijn jongen!" zeide hij. „Het gaat reeds van de erfenis van dien ouden draak, daarop heb ik reeds een afkorting genomenik hoop, dat hij er maar zeer spoedig tusschen uittrekt, die oude paai" en daarop hebben ze beiden geklonken." „Schandelijk riep Arnold uit, ditmaal het werkelijk meenend en ten zeerste ver bolgen, terwijl de notaris verder meldde „Zij waren beiden reeds zóó dronken, dat ze het in het geheel niet bemerkten, dat ik in de deur stond en toeluisterde. Max wist niet meer wat hij zeide, maar dronkenlui zeggen de waarheid. Dit oude spreekwoord werd ook ditmaal weer bewaar heid. „Dan gaat ge ten slotte nog naar Heilsbergzeide die mooie vriend. Dat scheen zeer aardig te zijn, want Max brulde het uit van plezier.,, Denk je,dat ik me wil laten verschimmelen in die historische rommel kamer riep hij. „De oude woont natuur lijk ook in zulk een tochtig, iniddeleeuwsch huis, net als de vos in zijn nest, maar iets goeds is er ineen flinke wijnkelder. Dien driuken we samen eerst leeg, broertje, en dan wordt de heele oude zood verkocht en ik ben eenige erfgenaam Ge kunt in Neu- stadt zoo onder de hand wel eens zien, of er soms een kooper is." Een Neu stadter in mijn huisToen kon ik het niet langer uithouden, toen was de beurt aan mij'.'' WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1900 | | pagina 12