INGEZONDEN. PLAATSELIJK NIEUWS. De notulen van de twee voorgaande vergaderingen worden na kleine rectificatie goedgekeurd. Yoorz. deelt naar aanleiding van de notulen mede, dat de verzekering der gemeente-gebouwen, groot f 24.0U0, bij de Brand vei zekering-Mij. te Oudkarspel bij dcurwaardersexploit ie opgezegd. Eerst was dit bij gewoon schrijven geschied, maar op de beleefde vraag om bewijs van bekendheid met die opzegging, was geen antwoord gekomen, hetgeen Yoorz. aanleiding had gegeven de opzegging bij deurwaardersexploit te doen. Nadat dit was geschied, was men wel zoo goed geweest, nog een briefje te sturen, mededeelende, dat van de opzegging nota was genomen. Ingekomen zijnde goedgekeurd terugontvangen verordeningen op de heffing en invordering van schoolgelden, begrafenisrechten, leges-gelden, waag gelden en rechten voor staanplaatsen op kermissen enz. Een menigte staats- en provinciale bladen en andere bescheiden voor de gemeente van minder belang worden voor kennisgeving aangenomen, evenals de mededeeling, dat bij de jongst gehouden kasverificatie bij den gemeente-ontvanger overeenkomstig, de boeken en schrifturen een bedrag van f 3386 575 aanwezig was. Hierop komt aan de orde het kardinale punt voor deze vergaderingde benoeming van hoofd der school te Moerbeek, uit de volgende alphabetische voordracht K. Bogstra te Koog a/d Zaan, P. Hoogstraten te Beemster, K. Bijderiua te Licnden, K. van 'f Veer te Midden- Eierland (Texel), Jb.deVries te Spanbroek, S. Wijn, Holysloot. Alle stukken betreffende do voorge dragen personen zijn „sub rosa" voorge lezen, zoodat men eindelijk tot stemming kan overgaan. Bij het openen der biljetten blijkt, dat de heeren Jb. do Vries 4 stemmen en K. van 't Veer 1, K. Sjjderius 1 en S. Wijn 1 Btem hebben verkregen, zoodat eerstgenoemde gekozen is. Als lijd van in-functie-treding wordt 1 Mei bepaald, terwijl de instructie voor het hoofd voor zooveel noodig zal worden aangevuld met de verplichting tot het kosteloos geven van herhalingsoaderwijs, enz. Yoorz. spreekt den wensch uit, dat de keuze een goede moge zijn geweest en dat de toekomst zal geven, wat daarvan volgens de verkregen informatiën kan worden verwacht. Vervolgens worden opnieuw stembiljet ten rondgedeeld, nu voor de benoeming van een Weesmeester in de plaats van den heer P. Haringhuizen en twee Armvoogden voor de heeren J. Stammes en H. Dekker, allen herkiesbaar. De verkiezing blijkt slechts voor den vorm te hebben plaats gehad, want alle drie heeren worden met algemeene stemmen herbenoemd. Voorz. hoopt, dat genoemde heeren zullen voortgaan de belangen hunner administratiën te behartigen op de tegenwoordige wijze, die blijkbaar aan de wenschen van den Raad volkomen voldoet. Tengevolge van een vroegere bespre- kiug daarover, wordt machtiging, tot het laten maken van 30 a 40 nieuwe nuinmerpalen voor de begraafplaats verzocht en zonder discussie gegeven. Deze palen zullen voor een deel ge plaatst worden bij een nieuwe rij huur- graven, terwijl de rest dient ter vervan ging van sommige oude, invalide palen. Nu men toch over de begraafplaats spreekt, zegt de heer Halff, dat hij den doodgraver Strijbis had ontmoet, die hem had gevraagd, wie de vergoeding moest betalen voor het wegnemen van naast gelegen zerken als dat noodig was voor het maken van een grafjde instructie hield daaromtrent geen bepaling in. Het blijkt nu, dat bij het delven van een graf aan den westhoek van't kerkhof on vermijdelijk 3, 4 of meer naastliggende grafzerken moeten worden weggenomen, en omdat men oordeelt, dat de doodgra ver dit niet voor niets kan doen en ook van hen, die het nieuwe graf lieten ma ken, geen betaling mag worden geëischt voor werkzaamheden, die het gevolg zijn van een te „krenterige" indeeling van het kerkhof, wordt besloten, de vergoe ding aan den doodgraver uit de gemeen tekas te voldoen. Mocht blijken, dat die kosten over een geheel jaar nog al een aanzienlijke som bedragen, dan kan altijd nog tot verhooging van de begrafenis rechten worden besloten. Een idee van den heer Visser, om in het vervolg kleiner afmetingen van de zerken verplichtend voor te schrijven, vindt geen bijval. Voorz. brengt hierna ter tafel een door hem ontworpen schema voor een nieuwe instructie voor den gemeente-ontvanger. De oude instructie dagteekent reeds van 1852 en telt vele leemten en gebreken. Bij den tegenwoordigen toestand is het Voorz. niet mogelijk, op de hoogte te blijven van den toestand der gemeentekas daarom wil spreker bij instructie bepalen, dat door den gem.-ontvanger maandelijks een staat worde ingezonden, ingedeeld overeenkomstig de begrootingsposten, en vermeldende alle ontvangsten en uitgaven in de afgeloopen maand. De heer Kuilman zou met de herziening dier instructie nog wat willen wachten. Het is toch wel waarschijnlijk, dat de tegenwoordige titularis binnenkort hier vandaan gaat en tot zoolang zal het toch met de oude instructie wel kunnen blijven loopen. Men kan dan voor een nieuwen titularis bepalen wat noodig is. Voorz. ziet niet in, waarom men zou wachten. Het is nog niet eeDs zeker, dat de heer Coster de gemeente uitgaat, en wachten op iets, wat nog niet zeker is, gaat toch moeilijk. Bovendien bepaalt de oude instructie uitdrukkelijk, dat daarin ten allen tijde veranderingen kunuen worden aangebracht. De oude eu de nieuw ontworpen instructie worden gelezen en met elkander vergeleken. Men zal nu verder over deze zaak eens nadenken en er later op terug komen. Bij de rondvraag zegt de heer Kuilman, dat hij het wenschelijk zou vinden, ook den torenmuur doorJanscn te laten opknap pen, wanneer het werk aan den kerke- muur klaar is. Voorz. heeft hetzelfde gedachtook dm laadhuismuur zou Voorz. aan die reiniging willen onderwerpen. Algemeen stemt de Baad met die idééën in. Voorz. sluit hierna onder dankzegging de vergadering. Vergadering van den öe- meenteraad van IJaringcarspel, den 27 Februari 1900. Afwezig door ongesteldheid de heer J. Schoorl, wet houder. 1. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige ver gadering worden voorgelezen eu zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. 2. Door den Voorzitter wordt mede gedeeld, dat de verordening tot heffing van schoolgeld bij Kon. besluit is goed gekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorgelezen wordt een missive van H. H. Ged. Staten, houdende bedenkin gen tegen de i;i de vorige vergadering vastgestelde politieverordening op het verlichten van hondenkarren en hand wagens. Volgens II. II. Ged. St. is het rijden met en op hondenwagens in zijn geheelen omvang geregeld in art. 32 van het Provinciaal reglement op de wegeu, zoodat plaatselijke verordeningen geeu voorschriften betreffende dat onderwerp mogen bevatteD, tenzij voor gedeelten van gemeenten, welke ingevolge het ge wijzigd no. 2 van art. 1 van gemeld reglement zijn uitgezonderd van de werking van dat reglement. Daar zoodanig uitzonderingsbesluit niet ten aanzien van deze gemeente is geno men, en het meergemelde reglement alzoo in de geheele gemeente van kracht is, kan het voorschrift van art 1 der verordening voor zooveel betreft de hon denwagens niet worden toegelaten, waar om wordt voorgesteld, met intrekking der op 15 Januari jl. vastgestelde verordening, eene nieuwe vast te stellen met inacht neming van bovenstaande opmerking. De vergadering kan zich met de ziens wijze van HH. Ged. Staten niet vereeni gen. Al schrijft art, 32 Prov. Reglement voor, dat het rijden met en op honden wagens onder zekere bepalingen geoorloofd is, acht de Raad zich niettemin bevoegd, in het belang der veiligheid van voet gangers.bij plaatselijke verordening andere en meer beperkende bepalingen voor te schrijven. De verordening wordt dan ook opnieuw vastgesteld en zal onder mede deeling van het bovenstaande aan HH. Ged. Staten worden opgezonden. 4. De Voorzitter deelt mede, dat de veldwachter zich met betrekking tot eene pensioenverzekering heeft gewend tot een agent van de Algemeene maatschappij van levensverzekering en lijfrente te Amsterdam, met verzoek om opgave, welke jaarpremie betaald moet worden voor een pensioen van f 300, ingaande op 60-ja- rigen leeftijd, of bij zijn voor-overlijden overgaande op zijne weduwe. Uit dat onderzoek is gebleken, dat de premie bedraagt f 137.70, te betalen gedurende 23 jaar. Naar aanleiding daarvan is door den Veldwachter een schrijven ingezonden, waarin hij verklaart,! 69.per jaar in die premie te willen bijdragen en beleefd verzoekt, dat de Raad besluite, het restant voor rekening der gemeente te nemen. Op de vraag van den Voorzitter, wie hierover het woord verlangt, zegt de heer De Jongh, deze verzekering atdoende te achten. De heer Bijpost beaamt dit ten volle; deze verzekering geeft juist, wat wij in een vorige vergadering reeds wenschten. Den heer Groot komt het deel der premie, dat ten laste der ge meente zal komen, wel wat hoog voor, vergeleken bij de premie, die gevorderd werd (volgens de tarieven der Commissie) voor een pensioen op 65-jarigen leeftijd, waarop de heer De Jongh antwoordt: de voordeelen zijn ook zooveel meer niet alleen de veldwachter, doch ook zijne weduwe krijgt, bij zijn eerder overlijden, levenslang f 300.per jaar uitbetaald. Wanneer echter, vervolgt spr., de veld wachter op 50-jarigen leeftijd ODgeschikt wordt voor zijne betrekking, gaat dan het pensioeD op dien leeftijd in, of moet tot 60-jarigen leeftijd premie betaald worden In dat geval zou de betaling der premie voor den Veldwachter zeer bezwarend kunnen worden. De Voorz. antwoordt, dat het pensioen ingaat op 60-jarigen leeftijd, behou dens eerder overlijden, in welk geval hel genoten wordt door zijne weduwe. Ook bij eventuëele vroegere ongeschiktheid moet dus worden doorbetaald tot dien ouderdom bereikt is. Dat het in zulk een geval voor den betrokken persoon zeer bezwaarlijk kan worden, stemt spr. toe, doch bij biedt aan,in den eenen of anderen vorm zekerheid te stellen. Alvorens echter definitief besluit te nemen, acht de heer Bijpost het wensche lijk, met de maatschappij of een harer agenten of inspecteurs, in nader overleg te tredenwellicht dat de geopperde be zwaren nog uit den weg kunDen worden geruimd. Dienovereenkomstig wordt besloten. 5. De Voorzitter deelt nog mede, dat de verkoopicg van hakhout, afkomstig van de boomen aan den weg te Kalverdijk, heeft opgebracht de som van f 7.70, wat, na aftrek van f 1.05 voor zegel- en registratierecht van bet proces-verbaal, eene bate geeft voor de gemeentekis van f 6'^p. Voor kennisgeving aangenomen. 6. De heer J. Dam, in de vorige ver gadering benoemd tot Gemeente-Ontvan ger, legt heden, na overlegging der borg stelling, de vereischte eeden in banden vau den Voorzitter af 7. Hierna gaat de Raad ia comité ter bespreking van onderwijszaken en tot regeling van het kohier van hoofdelijken omslag voor 1900. Na heropening wordt het kohier vastgesteld op f 3221 50. 8. De gewone rondvraag niets opleve rende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. Maandag werd in het 1 o- kaal van den heer Stam teNoord-Schar - WOUde, door de Naamlooze L inrtbouw- eu Handels-vereeniging „Langedijk en 1 Omstreken" hare jaarlijksche algemeene vergadering gehouden. Na de opening der vergadering door den voorzitter, den lieer C. Wagenaar, en de lezing der notulen door den secretaris, den heer Slot, werd door dezen verslag uitgebracht omtrent den toestand der vereeniging eu de werkzaamheden in 't afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat 1899 een zeer vruchtbaar jaar voor de vereeniging is geweest, getuige de afschaffing der toetallen, de rattenverdelging, enz. Het aantal leden, hetwelk eenmaal 674 bedroeg, doch dat door de oprichting van vereenigiogen in naburige plaatsen was gedaald tot 546, steeg in t afgeloopen jaar weder tot 618. Door den Voorz. werd nu eene commissie van 5 leden benoemd voor het nazien der rekening van den pen ningmeester, welke rekening werd in orde bevonden. De inkomsten hadden bedragen f 412.91 en de uitgaven f 361.02, zoodat het batig saldo f51.89 bedroeg. Een opmerking werd gomaakt naar aanleiding van een post voor bodeloon voor 't inu8n der contributie van enkele afdeelingen. Algemeen was men van gevoelen, dat voortaan de afdeelingen haar contributie aan 't Hoofdbestuur moeten afdragen zonder korting. Tot de voorstellen overgaande, werd zonder stemming het voorstel van de atd. Broek op Langendijk aangenomen, om de proeven met geraeenschappelijken aan koop van zaaizaden voort te zetten. Bestellingen moeten plaats hebben voor 8 Maart a. s. Omtrent het voorstel van de afd. Broek op L., en Oudkarspel, om opnieuw te adresseeren in zake Rattenverdelging, werd met algemeene stemmen besloten, bij de verschillende Gemeente- en Pol derbesturen te requestreeren en de premie te stellen op 10 cent per rat tot 1 Sept. en daarna op 15 cent. Nu kwam aan de orde een voorstel van de afd. Broek op LOudkarspel en Zuidscharwoude, om de zwarte lijst in te voeren, waarop zullen geplaatst wordea de namen der slechte betalers onder de handelaren. Namens de afd. St. Pancras verklaart de heer A. Nobel, dat 't niet wensche lijk is, om den bouwers de verplichtiug op te leggen, om een koopman op deze lijst te doen plaatsen en daarom 't woord kunnen dient te worden inge voegd. Na langdurige bespreking werd eerst gestemd over de vraag „Zal de „zwarte lijst" worden ingevoerd 49 afgevaardigden stemden vóór, 16 tegen de invoering. Toen daarna gestemd werd over de vraag, of 't brengea op die lijst een kunnen of oen moeten zou zjjn, hadden reeds 45 afgevaardigden zich verklaard voor 't woord kunnen en geen een voor 't woord moeten, waardoor zonder verdere stemming 't eerste woord als 't gewenschte werd aangenomen. Het volgende voorstel was van de afd. Sint Pancras en Zuid-Scharwoude en betrof 't fooienstelsel in den groenten- handel, hetwelk dikwijls tot onedele praktijken aanleiding geeft Bij acclamatie werd het voorstel tot afschaffing daarvan aangenomen en tevens het Hoofdbestuur opgedragen, om aangaande deze zaak eene vergadering te houden met de handelaren. Daarna werd met 66 tegen 11 stem men het voorstel van de afd. Zuid-Schar woude in zoover aangenomen, dat de proef zal worden genomen met de verplichte pu blieke veiling van nep of kleine uien. In gelijken zin werd met 58 tegen 18 stemmen aangenomen het voorstel van de afd. Sint Pankras, om tot 1 October de publieke veiling van kool verplichtend te stellen. Bij acclamatie werd het voorstel der afd. Zuid-Scharwoude en Noord-Schar- woude aangenomen, om krachtige pogin gen bij de H. IJ. Spoorwegmaatschappij aan te wenden ten einde een betere rege- liag eu meer materieel voor het vervoer van groenten te verkrijgen. Als het beste adres word in dezen door den heer Van de Vijzel dat van Z.E. den Minister van Waterstaat aangewezen. Het voorstel van de afd. Haringcarspel, om aan het Polderbestuur van Geestmer— Ambacht te verzoeken, dat de waterstand in den polder in den heifst wat hooger, maar in 't voorjaar iets lager wordo gesteld, werd met 51 tegen 7 stemmen verworpen. Een verzoek van de afd. Largedijk van „Het Witte Kruis" aaa de bouwers, om met het oog op de gezondheid geen afval van groenten meer in de slooten te werpen, werd gunstig ontvangen. Met een woord van dank aan den Voorzitter, aan de ter vergadering aan wezige Burgemeesters van 5 gemeenten en aan alle aanwezigen, werd door den hr. D. Wagenaar de vergadering gesloten. Evenals de gemeente- raad van Oudkarspel, heeft nu ook de gemeeuteraad van j£viicl-Sclun'- vvoncle aan de Maatschappij „Hol land" te 's-Gravenhage concessie verleend voor het aanleggen van een electrischo tram van Alkmaar naar Oudkarspel. Wanneer nu nog de gemeenten Noordscharwoude en Broek op Langendijk de toestemming geven, is de Maatschappij met de concessiën voor alle gemeenten klaar. Met de versterking der zeeweringen te CJallantsoog wordt flink doorgezet. Het derde strandhoofd nadert reeds zijne voltooiing. Het totaal der thans ingeschreven ot ingekomen giften voor Transvaal bedroeg op Zaterdag 24 Febr. f 999.720 32 V2- Dezer dagen kregen in de gemeente HOEVEN twee koop lieden twist over een som gelds, geboden voor een koe. Eeo hunner ontstak hierbij plotseling zoo in woede dat hij zijn tegenpartij een mes ia het hart stiet. Deze was onmiddellijk dood. Een huwelijk ongeldig. Epn zeldzaam geval doet zich te AMSTERDAM voor. Aan het stadhuis, afdeeling trouwzaken, is door een vader aangifte gedaan, dat zijn minderjarige dochter gehuwd was zonder zijne toe stemming. Uit een door de ambtenaren ingesteld onderzoek bleek, dat de vereischte toe stemming was geteekend door een vriend van de moeder van het meisje, die zich dus heeft schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte. Maar bovendien is het huwelijk natuurlijk ongeldig geworden. Door de justitie is een onderzoek in deze zaak ingesteld. Een ijverige. Een jongen uit WINSCHOTEN zegt de N. W. Ct. komt het huis zijner ouders binnenrennen en roept: „D'er is ook weer 'n telegram aanplakt-" „Zoo, wat den P" „Joa, de Boeren hebben 't overwonnen, moar wacht even, 'k zei even mien klompen hoalen." „De klompen bromt de vader voor zich heen. Maar jawel, fluks kwam de knaap terug en las zijn vader nu deu inhoud van het telegram voor. Hij had het, om 't goed over te brengen op z'n klomp geschreven (Hist.) Vadermoord. Omtrent een moord te WIJK bij Heusden, vermeldt het „W. v. H." het volgendeEene vreeselijke gebeurtenis had Vrijdagmorgen alhier plaats. De landbouwer Abraham van Loon, een man van twee en zeventig jaar, was met zijn zoon Dirk, iemand van ruim dertigjarigen leeftijd, in zijoe schuur werkzaam. Hij gelastte zijnen zoon een beladen zak op te heffen, hetgeen deze weigerde. Of toen daarover eene woordenwisseling ontstond, weten wij niet, doch is vrij waarschijn lijk, waarop de zoon zijn mes trok en zijn vader een steek in den hals toe bracht, die zoo ernstig aankwam, dat hij dood ter neder stortte. De moordenaar liep de woning uit en verschool zich buiten. Toen er personen passeerden, die over de vreeselijke zaak spraken, hetgeen hij hoorde, vluchtte hij ook van daar, om op den dijk de diogen af te wachten die gebeuren zouden. Het duurde dan ook slechts zeer korten tijd, toen hij aldaar door den gemeente-veldwachter Roza werd aangehouden. De schuldige is zooal niet van gekrenkte geestvermogens, dan toch iemand van een zeer beperkt verstandzoodat hij vermoedelijk niet geheel toerekenbaar kan gesteld worden voor de vreeselijke daad van vadermoord. De oude man zou eerstdaags zjjne gou den bruiloft hebbeu gevierd. Hogerhui s-z aak. Wij vernemen uit goede bron, dat mr. Patijn zijn requisitoir bij den Hoogen Raad heeft ingediend en dat het strekt tot afwijzing van het verzoek om revisie. Een Kamper ui? In het jongste nummer van het Poli tieblad wordt voor KAMPEN gevraagd een dienaar van politie 2e klasse. De solicitanten moeten zijn „minstens 175 meter lang". Zoo staat het er precies. Vermindering. Te Neerbosch zijn tegenwoordig nog geen 800 verpleegden. Er zijn er ver over de duizend geweest. Behagen, 28 Februari 1900. Wanneer men in onze gemeente er een gewoonte van zou maken, om van alle gelegenheden lot uitspanning en vermaak te profiteercu, zou men maar zeer weinig Zondagavonden vrij zijn. Zondagavond j.1. was de Gymnastiek- vereeniging I jyenrgus aan de beurt en gaf haar gewone winteruitvoering, ditmaal alleen tegen introductie toegan kelijk. Men mag, zegt het spreekwoord, een gegeven paard niet in den bek zien. Alhoewel het onzo gewoonte niet is, bij dergelijke uitvoeringen het gebit heel nauwkeurig te bekijken, of het dier reeds hard op den tand wordt,willen we dezen avond toch niet ongemerkt laten passeeren. Hot programma was vooreen gymnas- ti'kavond nog al afwisselend en er werden door eenige leden bepaald goede, zeer goede oefeningen gemaakt. We zagen er ook, die van dezen uitvoerings avond een oefeningsavond schenen te wil len maken, en dat vinden we iets, dat ten sterkste moet worden afgekeurd. Een oefening kan mislukken, maar de manier, waarop dat geregeld geschiedt, doet zien, dat de gymnast bij herhaling niet in gebreke zou zijn gebleven, maar dat gemartel, om het zoo eens te zeggen, op een brug of aan een rekstok moet niet voorkomen. Men behoort op een uitvoering oefeningen te maken, die men kan. Liever hoogst eenvoudig en net afgewerkt, dan oefeningen boven de kracht. Is het werken in twee afdee lingen zoo moeilijk en bezwaarlijk Zooals gezegd hierboven, er werd door eenige leden veel goeds gepresteerd en het aanwezige publiek gaf herhaalde malen door hartelijk applaus zijn goed keuring. De beide lichtgroepen deden het vrij wel. Een bepaald mooi nummer Gp het programma waren de groepen op het paard. Daar hebben we veel moois gehad. Als we nog zeggen, dat een talrijk contingent in de Öérè3 aanwezig was en een bal als gewoon slot, gelooven we ons overzichtje te kunnen eindigen. De tweede bijeenkomst van Volksvoordrachten is bepaald op Vrijdag 9 Maart. Met welwillende medewerking van Schagen's Manuenkoor Euterpe, de Har moniekapel en de Rederijkerskamer, hoopt de commissie voor dien avond een variëerend programma te kunnen samen stellen. (Niet geplaatste ingezonden stuk ken noorden nimmer teruggegeven M. de R. De positie der balmuzikanten bedreigd. Onder bovenstaand opschrift zag ik gaarne onderstaande regelen in uw e. v. blad opgenomen. Het is van ouds bekend,dat een rijke balmuzikant behoort tot de wonderen van dezen tijd, ergo, zich mag scharen onder de groote massa proletariërs of arme loonslaven. Zouden de geroemde ruim bezol digde muzikanten van onze Koninklijke Nederlandsche Marine ook onder het gros dier arme muzikanten behooren Deze vraag is gewettigd, aangezien men Zondag 18 dezer te Nieuwe Niedorp vier muzikanten van onze Kon. Ned. Marire voor loon of juister be neden loon als balmuzikant zag fun- geeren, alsof het om brood ging. Zoo ook waren, volgens annonce in uw blad van 15 dezer, op genoemden Zondag Marine muzikanten als balmuzikanten werkzaam te Anna Paulowna. Zou er weldra kans bestaan, dat al onze Kon. Ned. Marine—muzikanten in groepjes van vier en zes zullen worden gesplitst en dan als balmuzikanten hier en daar dienst zullen doen Zoowaar, dan ziet het er voor de be roepsmuzikanten donker uit, en zullen die bereids naar een anderen werkkring moeten uitzieD. Hoe komt het en wat te doen om het indringen onzer Marinemuzikanten tegen te gaan of te kunnen weren? „Als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten." Dat spreekwoord kennen wij allen en moeten wij balma- zikanten wat meer in acht nemen. Yoor- heen was men tevreden met twee of één muzikant, allengs werden die eischen hooger gesteld, en worden nu zoo hier en daar niet alleen meer muzikanten, maar ook beter ensemble of samenspel verlangd. Het middel daarom voor de balmuzi kanten, om in de naaste toekomst beter te concurreeren, is, om door onderlinge oefening het samenspel te verbeteren. De eisch van bruikbare en welluidende dansmuziek wordt niet zoo hoog gesteld, ot bijna alle balmuzikanten kunnen het in het vertolken van die muziek -ver genoeg brengen. Moge dit schrijven eene aansporing voor de balmuzikanten zijn,om met den tijdstroom mede te gaan. Onder beleefden dank voor de plaatsing, Een Muzikant.

Schager Courant | 1900 | | pagina 2