AllEHEtl Mmttmit- k LaiAbuwblal EI sj e. Donderdag 26 APRIL 1300. 44ste Jaargang No. 3516. Hert ra Matei ei GeiicMea. ONDERWIJS. Bekendmakingen. Aangifte van verhuizing. i RAAIT. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden DVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. ünreaa: fijrtan, D 4. UitgeverP. TRAPMAN. MedewerkerJ. WI N h. E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cents. ADYERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25;iedere regel meer 6 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Gemeente Sc hagen. Burgemeester en Wethouders van Sc hagen; Gelet op het besluit van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie van 20 December 1899 (Pro vinciaal blad no. 146), brengen ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat de Herijk van maten en gewichten aldaar dit jaar zal plaats hebben in het daarvoor afgesloten achtergedeelte van het lokaal de kolfDaan, behoorende bij het Noord-Hollandsch Koffie huis wijk B oo. 56, aan de Lagezijde aldaar, bewoond door' D. V. Twuiver, ingang door de steeg, en dat daartoe zitting zal worden gehouden als volgt Voor fijne gewichten op 2 Mei e. k., des namiddags van 1 tot 4 uur voor den herjjk in het algemeen "p 3, 4, 5 Mei e k., telkens des voormiddaga van 9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 nur. Voor Sint Maarten op 2 Mei e. k., des voormiddags van 9 tot 12 unr. Belanghebbenden wordt verder medegedeeld, dat 1. ingevolge Kon. besluit van den 25 November 1899 (Stbl. no. 231) de maten en gewichten in het jaar 1900 ot 1901 moeten onderworpen worden aan den herijk, en dat die herijk zal plaats hebben binnen het tijdvak, dat aanvangt op 1 Januari 1900 en eindigt op 1 September 1901 2. de maten en gewichten behoorlek schoon en droog moeten worden aangeboden 3. de verificatie der onderdeelen van het gram uitsluitend aan een der ijkkan'oren geschiedt 4. onjuiste gewichten, zoo mogelijk, door den ijker worden gejusteerd volgens bij Koninklijk Besluit vastgesteld tarief; 5. zij hebben toe te zien, dat de voorwerpen vaa het vereisohte ijkmerk voorzien zijn en afgekeurde maten of gewichten niet voorhanden bljjven op de plaatsen, aangeduid in art 11 der IJkwet 6. het IJkkantoor te Alkmaar in 1900 zal ge opend zgn 11 en 12 Mei; 1, 2, 22 en 23 Jnni, des voormiddags van 9 tot 12 unr; des namiddags van l1/, tot 4'/a uur, en na 11 Juli eiken Donderdag en Vrijdag van 's voormiddags 9 tot 's Damiddags 1 unr. Schagen, 20 April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. BEKMAN. De Secretaris, DENIJS. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de termijn van aangifte bij het Hoofd der School, den Heer Kessing, voor betalende leerlingen, welke met 1 Mei as. op de openbare lagere school wenschen te worden toege laten, volgens vroegere bekendmaking veratreken 24 dezer, is verlengd tot uiterlijk 28 April a.s. en dat, waaneer de aangifte niet vóór of op dien datum is geschied, de leerlingen gevaar loopen, dit jaar niet ter school te worden toegelaten. Schagen, 24 April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S BEKMAN De Secretaris, DENIJS. ——O Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat vergunning voor de uitoefe^ ning van den kleinhandel in sterken drank is verzocht door yfl. Mrtfer, voor perceel no. 52 vau wijk A, aan het Noord alhier. Schageu, 24 April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. BEKMAN. De Secretaris, DENIJS FEUILLETON. BOM AN van HANNA ASCHENBACH. 0-0-0 11. Nadat baron Selten tot die conclusie is gekomen, stapt hij op huis numero 4 af en staat daar stil. Hij aarzelt een oogenblik. „Bah, ik spionneer toch niet voor mijn eigen genoegen, maar alleen in Werner's belang. Dus vooruit." Op het bellen verschijnt de portiersvrouw. Baron Selten laat een vriendelijk lachje om zijn lippen spelen en zegt zoetsappig „Goeden dag, beste juffrouw, ik zou u wel eens iets willen vragen. Mag ik Hij wijst op het souterrain, waaruit de vrouw is gekomen. Zij buigt diep, want die voorname officier imponeert haar geweldig, en daarna laat ze hem binnen. In de gang blijft de baron staan, haalt zijn notitieboekje te voor schijn en begint zijn verhoor, dat aan kort heid niets te wenschen overlaat. Wie woont hier beneden „De weduwe Meijer en haar zuster." „Oud of jong „De weduwe is 60, haar zuster wellicht vijf jaar jonger." „Dank uDe baron trekt een zuur gezicht bij zooveel zuur bier. „Op de tweede verdieping „Fabrikant Muller met vrouw en dochters." „Hm!" Zijn wenkbrauwen fronsen zich, „Hoe oud?" De vrouw kijkt hem verlegen aan. „Na tuurlijk de dochters." „Tien en twaalf jaar, luitenant." Deze haalt verlicht adem. Den naam Muller vond hij reeds zoo ont zettend. „Tweede verdieping gaat hij op zijn inquisitie-toon voort. De arme vrouw, die al reeds een weinig verlegen scheen, wordt dat nu geheel en al. Zij staart den luitenant verward aan,maar opent den mond niet. ,.Nu klinkt het reeds onge duldig. „Ministerraad von Dellingen. De oude heer woont geheel alleen en is veel op een badplaats." „Mooi, mooi. Op de derde verdieping KENNISGEVING. Inschrijving voor de Schutterij. Burgemeester er. Wethouders der Gemeente Schagen, noodigen bjj deze uit 1. alle mannelijke ingezetenen, geboren in het jaar 1875; 2. alle mannelijke ingezetenen,geboren in de jaren 1866 tot en met 1874, die, ofschoon in an dere gemeenten reeds ingeschreven, sedert de inschrijving van het vorig jaar in deze ge meente zijn komen wonen; 3- alle vreemdelingen, die S9dert de laatste inschrijving in de termen zijn gevallen, om als ingezetenen te worden beschouwd om, met overlegging van een extract geboorte-akte, zoo zij elders geboren zijn, zich ter inschrijving voor de schutterij aan te melden ter Gemeente-Secretarie, tusschen den löden en den 31sten Mei e.k.terwijl voorts wordt medegedeeld, dat voor die inschrijving meer bepaaldelijk zitting zal worden gehouden op alle werkdagen, des voormiddags van 9 tot 12 ure. Wordende hierbjj, ter voldoening aan art. 8 van het Koninklijk besl. van den 21sten Maart 1828, Staatsblad no. 6, nog medegedeeld eenige bepalingen, vastgesteld bij het Ilde hoofdstuk der Schutterij wet, betrekkelijk de inschrijving voor de Schutterij, luidende: Artikel 6. Elk jaar, vóór den eersten Juni, zullen de ingezetenen, die op den lsten Januari van het jaar hun 25ste jaar van ouderdom zullen zijn ingetreden, zonder onderscheid of zij vermeenen mochten al of niet tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren, verplicht zijn, zich bij het bestuur der Gemeente, in welke zjj wonen, voor de schutterij te doen inschrijven. Artikel 7. Zij, die in meer dan ééne Gemeente hun gewoon verblijf houden, of den zetel van hun vermogen hebben geves tigd, zullen tot de inschrijving verplicht zjjn binnen die Gemeente, alwaar een dienstdoende schutterij aanwezig is. Bijaldien in die verschillende Gemeenten alleen dienstdoende of alleen rustende schutterijen bestaan, zullen zij zich doen inschrijven in de Gemeente, alwaar zij voor de personeele belasting zijn aangeslagen, en de ambtenareü in die Gemeente, alwaar zij ambtshalve verplicht zjjn hun verblijf te houden. Artikel 8. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewijs geven, zullen door het plaatselijk bestuur worden ingeschreven, naar deszelfs oordeel, onverminderd de bevoegdheid van den ingeschrevene, om van zijn juisten ouderdom nader te doen blijken Artikel 9. Die bevonden zullen worden zich niet vóór 1 Juni te hebben doen inschrijven, zullen door het plaatselijk bestuur ambtshalve ingeschreven worden, en door den schuttersraad worden verwezen tot eene geldboete, terwijl zij daarenboven, zonder, loting bij de schutterij zullen worden ingelijfd, indien het zal bljjken, dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geen redenen tot uitsluiting of vrijstelling te hunnen aanzien bestonden. Afgekondigd en aangeplakt te Schagen, den 24 April 1900. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester, S. BEKMAN. De Secretaris, DENIJS. De baron weet niet, wat hij ervan moet 1 denken. Zou hij zich vergist hebben, of zou i hij aanstonds nog hooren, wie zijn Werner j had behekst? „Drommels, maar vertel toch op Wie woont er op de derde verdieping?" „Wanneer ik maar wist, wat mijnheer met dit alles voorheeft „Dat gaat je j niets aan of eigenlijk -— welun, ik wil weten, of er een jonge dame in dit huis woont." De portiersvrouw grijnst beteeke- nisvol. „O ja, op de derde verdieping wonen er twee."„Ah "Baron Selten neuriet een paar maten uit de Tannhftuser. „Op gebiecht. Mooi „Niet bjj zonder." „Niet bijzonder, „Rijk „Vreese- lijk!" ..Hoe oud?" „Zestien en twin tig." „Wat doet de vader „Ban kier." „Naam „Seligmann." „Seligmann Selten staart de vrouw ontzet aan, die zich poogt goed te houden. De baron moet ten slotte lachen. „Maar mensch, vertel dan toch verder. Zijn 't joden „Ja, luite nant." „God bewaar je. Zoo iets had ik Werner niet durven toevertrouwen dan was Sally mij nog liever geweest. En ge weet dus heel zeker, vrouwtje, dat er bij geen enkele dier menscben een mooie jonge dame te logeeren is De vrouw schudt beslist met het hoofd. Haar bekrompen verstand is zoo door dit verhoor in beslag genomen, dat ze in 't geheel niet denkt aan het tuinhuis, waarin mooi Elsje woont. De luitenant heeft natuurlijk geen denkbeeld van het bestaan van dat tuinhuis en haalt dus zeer tevreden zijn beurs voor den dag, want dat Werner met een van diejuflrou- Wten Seligmann neen, maar dat is onmogelijk. „Ziedaar, juffrouw, iets voor je moeite, maar mondje dicht, hoor je." Het geldstuk heeft een goede uitwerking. De vrouw kijkt verrukt naar het geldstuk in haar hand, zoodat de baron zijn woor den moet herhalen. „Zeker, mijnheer, ik zwijg als het graf. Duizendmaal dank, mijnheer." En zij buigt de eene maal na de andere, zoodat Selten haar op zij moet duwen, om naar den uitgang te komen. Bij het verlaten van het huis kijkt Sel ten naar het elegante front omhoog. Ja daar zitten op het balkon der derde ver Burgemeester er. Wethouders van Schaden brengen, voor «oo veel noodig, met het oog op In. verzuim betrekkelijk het doen van aangifte ter secretarie bij verhuizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in herinnering het bepaalds bjj art. 5 van de Politie verordening dezer gemeente, luidende als volgt .Ingeval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden kennia gegeven ter secretarie dezer gemeente, te weten „Voor een geheel gezin, inwonende dienst- en werkboden daaronder begrepen,door het hoofd van dat gezin „Voor afzonderlijk levende personen door henzelf. Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur samenwonen, door de bestuurders; „Overtreding wordt gestraft aiet eeDe geldboete van ten hoogste een gulden* Schagen, 24 April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. BERMAN. De Secretaris, DENIJS. Binnenlandsch Nieuws. Anna Paulowna, 23 April. Zaterdagavond bield de Tuinbouwver- eeniging eene vergadering, naar aanlei ding van het besluit, in de vorige geno men, om reglementswijziging te bespre ken. 15 Leden waren tegenwoordig. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen, werd art. 12 van het Reglement door den Voorzitter voorgelezen, 't welk inhoudt, dat het Bestuur uit 9 leden bestaat, dat telken jare 3 leden aftreden en niet her kiesbaar zijn, uitgezonderd de Voorzitter, de Secretaris en de Penningmeester. Uit de daarop gevolgde discussie bleek, dat het Bestuur als zoodanig geen voorstel had, daar de meening over het wensche- lijke van al of niet heikiesbaarbeid nog al uiteen liep. 't Reeultaat van dit lang durig discours was, dat ten slotte over het beginsel van herkiesbaarheid gestemd werd, waarover, daar één lid zich van stemming onthield, de stemmen staakten, zoodat het geacht werd, verworpen te te zijn, en alzoo het artikel ongewijzigd bleef. Dientengevolge werd aan de orde gesteld de keuze van 3 bestuursleden door de periodieke aftreding van de heeren Rezelman, J. Blaauboer en Hoog land, geen van allen herkiesbaar. Hier voor werden nu gekozen de heeren E. E. Stoel, P. Kaan Dz. en C. den Engelse. De beide laatsten, op de ver gadering tegenwoordig, namen de benoe ming aanden eerste zal van zijne benoeming worden kennis gegeven. De rekening en verantwoording, in de vorige vergadering gedaan, hoewel toen niet op het convocatie-biljet vermeld, dieping de dochters des heeren"Seligmann, naast haar omvangrijke mama. Zij kijken coquet naar beneden, naar den officier, die op zijn beurt ongegeneerd naar boven gluurt. De jonge dames zijn zicht baar gestreeld. De baron denkt bij zich zelf „God behoede me, mama in quarto- formaat. Maar Werner, dat zal je toch niet doen. Maar In diep nadenken gaat Selten verder en telkens schudt hij ener giek met het hoofd. HOOFDSTUK XHI. Werner heeft dienzelfden avond zijn moeder en tante nie„ .veergezien, en als hij den volgenden middag van den dienst thuis komt, hoort hij van Rappéi, dat de barones is vertrokken. Dit bericht laat hem koud, want hij hoopt niets meer van dien ijs kegel. Hij gaat vlug de trap op naar zijn moeders kamer, vastbesloten om met de oude vrouw over zjjn toekomst te praten. Anna-Lies komt hem evenwel boven aan de trap reeds tegemoet. „Stil, stil, mijn heer Werner, niet zoo luidruchtig. Mevrouw heeft een zeer slechten nacht gehad en is eerst voor een paar uur geleden ingeslapen. De barones is ook zonder afscheid moeten vertrekken. Ge moogt dus niet naar binnen!" Werner is dat zeer onaangenaam: hij had zoo gaarne nu de beslissing gehoord, maar hij houdt te veel van zjjn moeder, om zich niet bij het oordeel der goede Anna-Lies neer te leggen. Hij laat zich door deze oude getrouwe meêtroonen naar de keuken, waar deze hem dikke paling voorzet, die de goede ziel voor haar lekkerbek heeft klaar gemaakt. Een paar uur later verlaat Werner met haastige schreden het huis. Daar zijn voor malige voogd den financiëelen toestand van zijn mama in de puntjes kent, kan hij zich tot hem ook wel wenden om de noodige inlichtingen. Ver buiten de stad staat de mooie villa van den'ouden heer. Werner voelt, hoe zijn hart sneller klopt, als hij aan de bel trekt. „Ik heb zoo vlug geloopen;" daar mede tracht hij zich dit te ver klaren, maar als het dienstmeisje, dat werd met onderling goedvinden niet meer aan de orde gesteld. Bij de rondvraag werd door den heer •L Prins een vraag gedaan omtrent het planten van kool en door den heer Van den Berg, naar de resultaten van de algemeene vergadering, den 18 dezer te Amsterdam gehouden, vanwege de Ver- eenigde Tuinbouwers. Door den Voor zitter werden deze beantwoord. De heer C. Geerligs besprak de wen- schelijkheid, om een proef te nemen met zaadteelt van bieten, waarop een der leden aanmerkte, dat dit voorstel paste in de vergadering van de afdeeling van de Holl. Mij. van Landbouw, daar de bieten toch geen tuinbouwproduct zijn. Daar het actuëele dier bespreking even wel bij de meerderheid ondersteuning vond, werd besloten deze proef nog dit jaar te nemen, en de heeren P. Kaan en C. Geerligs verklaarden zich met den Voorzitter hiertoe bereid. Daarna werd de vergadering gesloten. Prijsvraag kaasfabriek. De Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier heeft de volgende prijsvragen uitgeschrevenDe Vereeniging voor noemd, van meening, dat de fabriekma tige kaasbereiding in Noord-Holland, zoowel wat de regeling van het bedrijf, als wat inrichting der gebouwen betreft, niet voldoet aan de eischen, die tegen woordig gesteld mogen worden, verlangt lo. Eene uitvoerige schets van de wijze, waarop eene vereeniging, die zich ten doel stelt de bereiding van Edammer kaas, behoort te worden opgericht en georganiseerd, en waarop het bedrijf behoort te werken en te worden beheerd. In het antwoord zullen ondermeer de volgende punten moeten worden behan deld statuten, reglementen (o. a. ook voor de behandeling der melk), contracten met en instructiën voor het personeel, melkcontrule, wijze van uitbetaling, boek houding. De melk moet tweemaal per dag kun nen worden geleverd en gerekend moet worden op de mogelijkheid, om ze ééns, zoowel als om ze tweemaal per dag te verwerken, terwijl de hoeveelheid melk in het drukst van den tijd op minstens 7000 K.G. per dag te stellen is. (Voor de beantwoording dezer prijs vraag wordt eene som van f 250. beschikbaar gesteld.) 2o. Een uitgewerkt plan met schets- teekeningen voor eene kaasfabriek met volledigen inventaris, die minstens 7000 K.G. melk per dag kan verwerken a. in de veronderstelling, dat tweemaal per dag vollemelksche kaas wordt gemaakt, b. aannemende, dat ééns per dag gekaasd wordt uit gedeeltelijk volle- en gedeeltelijk geroomde melk, doch met levering der melk tweemaal per dag. Wanneer een der plannen volledig is uitgewerkt, kan in het andere daarnaar worden verwezen. De fabriek mag, met inbegrip van den inventaris, hoogstens f 17.000 kosten (zonder den grond), tenzij eenige over schrijding vau dat bedrag voldoende wordt gemotiveerd. Voor de beantwoording dezer prijsvraag wordt f 150 beschikbaar gesteld. Antwoorden moeten worden ingezonden bij den Secretaris der Vereeniging te Alkmaar, vóór 1 Januari 1901. Zij moeten geschreven zijn in de Ne- derlandsche taal, met eene andere hand dan die van den inzender, niet onder teekend worden en voorzien zijn van een kenmerk, dat zich ook bevindt op een begeleidend verzegeld couvert, bevattende den naam van den inzender. Bekroonde antwoorden blijven het eigen dom der Vereeniging. Wegens vertrek naar Alkmaar, is aan den heer J. Coster te IN ieuwe IVieclorp op zijn verzoek eervol ontslag verleend als kerkelijk ontvanger bij de Ned. Herv. Gemeente. Er is dus weer „een baantje te vrijen". De benoeming van een opvolger zal plaats hebben a. s. Vrijdagavond. De strijd tegen het e o r s e t. B. en W. van AMSTERDAM hebben, voor zoover 't in hun macht,'staat, ook den oorlog aan het corsr^t verklaard op de openbare schole.n mogen de meisjes niet meet- aan de lessen deelnemen, als zjj een corset dragen, en zij mogen '(1 ook niet enkel voor den duur van dié lessen afleggen. Als men nagaat, flat in het achtste leerjaar geen gynraastiek-lessen meer gegeven worden —L helaas! blijkt hieruit, dat de, onverstandige ouders reeds aan kinieren van 13 jaren en jonger het ..corset te dragen geven. Blijven de ouders nu bij hun waan, dan missf>n de arme kleinen bovendien nog gymnastieklessen ook. Ui a a r „zit 't er aan"! Voor den dienst 1900 zal te MIJNS- HEERENLAND (Z.H.) geen hoofdelijke omijlag geheven worden hem opent, zegt, dat notaris Göring niet thuis is, maar te Karlsbad verwijlt, dan voelt hij een ontgoocheling, die hem dui delijk maakt, met welk een hoop en verw ach ting hij naar deze woning is toegegaan. „Of mijnheer zijn boodschap .nie.t schrif telijk vraagt het meisje „Neen, neen", zegt Werner haastig. Hij is, als vele officieren, geen vriend van brieven schrijven. En nu datgene op het papier zetten, wat hem bezig houdt, dat is hem gladweg onmogelijk. Langzaam gaat Werner den weg terug, dien hij met zul.k een vriendelijke hoop zooeven is gegaan. Ieder woord had hij reeds- bij zichzelf vastgesteld, dat hij zijn ouden voogd zou zeggen. Hij was besloten, hem klaren wijn te schenken, hem zijn liefde tot Elsje te bekennen en den ouden vriend zijner moeder om raad voor de toekomst te vragen. Weder was zijn hoop de bodem inge slagen. Voor Werner's vurige natuur waren deze tegenslagen ontzettend, het maakte hem zenuwachtig en prikkelbaar. Morgen zou hij Elsje weer ontmoeten en hij had er reeds zoo innig naar verlangd, dan het beslissende woord te kunnen spreken. Nu was het wéér niets. Hij was zich bewust, dat hij niet goed deed, nog verder naar de liefde van het meisje te dingen, eer zijn toekomst was afgebakend. Hij was reeds van plan, het meisje den volgenden dag niet op te zoeken, maar hij verwierp die gedachte reeds dadelijk weer. Neen, dat kon hij niet doen, nu niet en nooit. Hij verlangde reeds zoo vurig naar haar. hij moest haar zien, hij wist immers niet, of het geluk hem zou dienen, het kon im mers de laatste maal zijn Want wanneer zijn verwachtingen niet werden verwezen lijkt, wanneer hij de kleine geen zekere toekomst kon aanbieden, dan en daarop gaf hij zijn eerewoord dan zou hij Elsje s weg niet meer kruisen. Op de trap zijner woning ontmoette Wer ner den dokter. „Het verheugt me, u te ontmoeten, luitenant. Ik wachtte reeds eenigen tijd, maar zag me gedwongen heen te gaan, daar ik nog bjj een paar patiënten moest zjjn. Ik had gaarne eens een paar Avoordjes met u gesproken" de oude heer aarzelt en kijkt op zjjn horloge. „Ik heb evenwel geen minuut meer te verliezen." ,,'t Spijt mij, dokter, dat u op mij heeft gewacht, ik heb dat natuurlijk niet geweten, anders Maar mag ik u vergezellen „Dat is uitstekend; ik had u daarom reeds willen verzoeken, mijnheer von Buchwald. Ik ga naar de Weenerstraat, ik heb daar nog een zeer ernstig geval." „Zeg mij eens, dokter, is het met mijn moeder erger? U is bezorgd over haar toestand?" De oogen van den luitenant vestigen zich angstig op het gelaat van den dokter, maar hij kan daarop geen antwoord op zijn vraag lezen, daar de trekken onbeweeglijk en de oogen, de sprekende oogen, van den vriende lijken heer, door de flikkerende brilleglazen bedekt zjjn. Een oogenblik aarzelt de ge vraagde dan antwoordt hij rustig„De toestand uwer moeder is niet erger gewor den, maar ik moet u zeer beslist aanraden, elke opwinding ver van haar te houden. Zjj mag niet anders dan opgewekte gesprekken voeren. Het bezoek der barones heelt haar verre van goed gedaan. Deze dame heeft een manier van optreden, die zeer op de zenuwen werkt van hare omge ving, hoe goed ze overigens ook moge zijn. Weet ge soms iets van een onder houd tusschen de beide dames, dat ongunstig op uwe moeder kan hebben gewerkt?"—We£ ner kijkt getroffen op. „Neen, daar is mij niets van bekend. Ik had wel een klein geschil met tante, maar ik kan mjj niet voorstellen, dat ze mijne moeder daarvan mededeeling heeft gedaan." „Wanneer was dat „Gistermiddag" „Nu, dan kunt ge gerust zijn, want Anna-Lies heeft me gezegd, dat uw moeder sedert gister middag niemand heeft gesproken, en dat de barones laat in den morgen na de kerk bij haar is geweest. Men kan niet weten evenwel, Mat andere zaken de beide dames hebben besproken. In elk geval is de pols der zieke zeer verslapt." „Maar, niet waar, dokter, er is toch geen direct gevaar „Een on middellijk gevaar bestaat er niet antwoordt de dokter aarzelend, „maar groote voor zichtigheid is de boodschap, jonge vriend." WORDT VERVOLGD

Schager Courant | 1900 | | pagina 1