Posterijen. PLAATSELIJK NIEUWS. Transvaal. laatste Berichten. GEiMENGD NIEUWS. In de Maandag te Wie- rinuerwaard gehouden verga dering van het departement der „M. t. N. v. h A." werden tot bestuursleden gekozen de heeren P. Stadt en C. D. Rezelman. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heerK A. Kaan, wien een vrij mandaat werd verleend. Tot regeling en bespreking van het dit jaar te houden periodieke twee-jarig schoolfeest wordt een Commissie gevormd, welke a.s. Vrijdag haar eerste verga dering zal houden. a Anna Paulovvna. Vergadering van de vereeniging „Helpt Elkaar", op Maandag 21 Mei j.Ü, in het locaal van den heer G. Volder. Tegen woordig 8 leden, 6 begunstigers en 1 belangstellende. Na lezing en goedkeu ring der notuleD, wordt rekening en ver antwoording gedaan, waaruit blijkt, dat de uitgaven hebben bedragen f 174.64°, tegen een ontvangst van f 226.25°, dus een saldo van f 51.61, dat met het vorige (f 67.10) maakt f 118.71, waar van f 106 op de spaarbank. Blijkens het uitgebrachte jaarverslag is het aantal leden van 26 tot 32 ge stegen. Door 46 donateurs is de kas met f 75 gesteund. Pogingen tot meer deren steun mislukten. Aan 8 leden is in 't afgeloopen jaar f 145 uitgekeerd. Bij de nu volgende periodieke ver kiezingen worden de heeren P. Kossen, H. Pennekamp en J. C. van Wijk alle met groote meerderheid herkozen, respec tievelijk tot penningmeester, commissaris en lid der commissie van toezicht. Ten slotte komt het voorstel-v. Wijk. Dit bedoelt, een poging te wagen tot steun der niet goedgekeurden, degenen, welke juist zooveel steun behoeven. Het voorstel hield ineen reservekas te vor men uit een deel van 't batig saldo. Zoodra deze kas wat inhoud heeft, kunnen afgekeurden lid worden. Zij hebben recht op uitkeering of ondersteuning, wat het door hen ingebrachte geld betreft en kunnen verder gesteund worden uit het overige geld van 't fonds, voor zoo verre dit niet gebruikt wordt voor de gewone leden. Dienovereenkomstig wordt besloten en het eerste bedrag bepaald op 10 pCt. van 't saldo, dus bijna f 12. Jaarlijks zal de storting door de vergadering bepaald worden. De vergadering wordt hierna gesloten met een woord van dank voor den ont vangen steun en een woord van opwek king om deze zoo nuttige instelling te steunen. Haringcarspel. De alhier bestaande vereeniging „Hulp in nood", die, zooals de naam reeds aanduidt, zich ten doel stelt, hulp te verschaffen aan behoeftigen, heeft in het afgeloopen jaar, hoofdzakelijk aan versterkende middelen, uitgegeven eene som van f 113.82'. De ontvangeten bedroegen, met inbegrip van het saldo in het vorige jaar ad f72.61, f 196.65, zoodat de rekening over het afgeloopen jaar sluit met een voordeelig saldo van f 82.82.5 Met de beperkte middelen, waarover de vereeniging heeft te beschikken, is zij zeer nuttig werkzaam. Te Kolhorn tracht men een motordienst op Schagen in het leven te roepen. Een kapitaal van f 3000 is benoodigd voor het in de vaart brengen van een motorbootje,ingericht voorl6 personen. Men tracht deze som bijeen te krijgen door uitgifte van aandeelen van f100. gesplitst in onder-aandeelen van f 25 en f 10. A. Crt. De heer S. Groot Jz. te INieuwe IViedorp heeft, blijkens door hem ontvangen mededeeling van het Ministerie van Financiën, met gunstig gevolg examen gedaan voor Ambtenaar bij 's Rijks directe belastingen enz. Te üoedijk had Zater dag jl. een treurig ongeval plaats. Eene bejaarde dame, Mevr. W., die aldaar gelogeerd was, geraakte te water eD werd eenige oogenblikken daarna leven loos opgehaald. Dat het voortzetten van den oorlog tegen de ratten in den polder Gee8tmer-Ambacht hoog noodig was, moge hieruit blijken, dat in de enkele weken, dat deze campagne nu weder duurt, alleen te liroeh op I^.ara gend ij Lr reeds ongeveer 2500 ratten zijn ingeleverd. Het drietal voor onder wijzeres aan de school voor O. L. O. te IV oord-Schar wou de bestaat uit de dames1. A. E. Francken, te Koog a/d. Zaan; 2. C. Jut, te Alkmaar; 3. C. P. J. Kraan, te Zaandam. In den nacht van Maan dag op Dinsdag, ongeveer 1 uur, ontdekte men brand in het briquetten- -en steen- kolenpakhuis van mej. de wed. Zandberg te Uurgervlotbrug. Het mocht gelukken, met behulp van velen,om den brand, die natuurlijk door de daar opgestapelde turf, kolen, enz. het noodige voedsel had, met emmers water te blusschen. De schade is evenwel nogal beteekenend, te meer, daar de inventaris niet was verzekerd. Te BEERTA brandden in den laatsten tijd een drietal perceelen af. Zondag zou nummer vier volgen. Lucifers werden gevonden bij een hoopje stroo, terwijl door een kooltje of anders zins reeds een gaatje in den zolder was gebrand. De politie is druk in de weer, om er meer van te weten te komen. Auna Paulowna, 21 Mei. In de Nulsvergadering van jl. Zater dagavond is in plaats van den afgetreden en niet-herkiesbaren voorzitter, den heer D. Rezelman Cz., ais zoodanig met algemeene stemmen gekozen de heer P. Kaan Dz. Men schrijft vanTESSEL: Sedert vele jaren ging er in den wier- handel niet zooveel om als thans. Gaat het zoo door, dan is er kans, dat deze, voorheen zoo bloeiende en winstgevende handel weer velen in den zomer een bestaan verschaft. De Eerste Kamer is bij eengeroepen tegen Maandag 28 Mei, des namiddags twee uur. De minister van oorlog heeft op het adres van Arnhemsche in gezetenen, houdende verzoek om te ver hinderen, dat do dienstweigeraar De Bruin voor dezelfde zaak andermaal zal worden gevonnist, geantwoord, dat, wanneer ge noemde milicien zich andermaal mocht schuldig maken aan een feit als dat, waarvoor hij is gestraft, en er weder termen aanwezig zijn om te dezer zake eene strafvervolging tegen hem in te stel len, het recht zijn loop moet hebben en het niet op den weg ligt van den minister van oorlog om daarin tusschenbeide te treden. Moord te Ou d-G a s t e 1. Een vreeselijke misdaad heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te OUD GASTEL bij Rozendaal plaats gehad. Een schilder, die sedert eenige dagen werkzaam was in de woning van mej. Piëta van Nispen, vond Zaterdagmorgen, toen hij zich aan het werk wilde bege ven en zich aan de woning vervoegde, als naar gewoonte de deur gesloten, doch kreeg op zijn herhaald schellen geen gehoor. Hij ging toen naar een der buren, die, naar hem bekend was, een sleutel van de huisdeur in bewaring had. Met den buurman en een broeder van juffr. Van Nipsen, die inmiddels was ge waarschuwd, ging hij naar binnen en toen zag men de 52-jarige vrouw, uit neus, mond, ooren en oogen bloedend, voor haar bed liggen. De onmiddellijk en tegelijk met den pastoor ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het bleek, dat de vrouw was geworgd. Juffrouw Van Nispen leefde in een klein huisje alleen met een twaalfjarig meisje, dat aan toevallen leed. Dit huisje, benevens een legaat, was haar vermaakt door een familielid, bij wie zij vroeger in dienst was en die haar langdurige en trouwe plichtsbetrachting had willen beloonen. Bovendien was haar toegelegd een wekelijksch pensioen. Daar bekend was, dat de ver- slagene in het bezit was van geld, en uit de omstandigheid, dat alle kasten waren opengebroken, valt at te leiden, dat diefstal de drijfveer tot deze misdaad is geweest. Waarden en contanten, die aanwezig moeten zijn ge weest, werden in de woning niet meer gevonden. Onmiddellijk stelden de burgemeester en de commandant der marechaussée een onderzoek ter plaatse in, terwijl van het gebeurde werd kennisgegeven aan de justitie te Breda. De officier van justitie, benevens de rechter-commissaris, begaven zich vandaar naar Oud-Gastel. Inmiddels is gebleken, dat de buren in den bewusten nacht wel geschreeuw in de woning hebben gehoord, doch daaraan geen bijzondere beteekenis heb ben gehecht, omdat zij meenden, dat het het twaalfjarige meisje was, dat een toeval had. Dit meisje is door een gelukkigen samenloop van omstandigheden aan een groot gevaar ontsnapt. Omdat haar bed stede in een op de bovenverdieping ge legen kamertje geschilderd werd, had zij namelijk den nacht elders doorgebracht. Dat de moordenaar het voornemen had, ook haar tot zijn slachtoffer te maken, blijkt hieruit, dat op de versche verf aan de wanden van het kamertje af drukken van zijn vingers zijn gevonden. Door een raam aan de achterzijde van de woning moet de dader zijn ontkomen. Op het vensterkozijn althans zijn afdruk ken van bebloede handen ontdekt. Voor zoover bekend, is men den dader nog niet op het spoor. Het slachtoffer van den moord is thans ter aarde besteld, nadat de justitie uit Breda haar onderzoek had gedaan. In verhoor zijn o. a. genomen de broeder van de overledene en een bakkersknecht, die in een aangrenzend huis woonde bij een paar zusters, die het bakkersbedrijf uitoefenen. Tot nu toe hebben geen arrestaties plaats gehad. Huwelijksplannen? Reuter seint uit Berlijn Uit Thiiringen wordt aan de „Nat. Zgt." geschreven, dat daar met groote beslistheid opnieuw het bericht opduikt van de verloving van H. M. Koningin Wilhelmina met prins Bernard Heinrich, den kleinzoon van den groothertog van Saksen-Weimar- Eisenach. Reuter's bureau voegt er bij, dat het de juistheid van dit bericht niet heeft kunnen contróleeren. Het Staphorster Boertje. Naar wij vernemen,gjaat het Staphorster Boertje een „kunstreis" maken door Amerika. Hij is daartoe aangezocht door een Amerikaansch consortium, dat hem 10.000 heeft geboden voor een drie- of viermaandelijksch verblijf in de Vereenigde Staten. Het boertje heeft het aanbod aangenomen en nu zal voor hem in de Amerikaansche bladen reclame worden gemaakt met portretten in nationaal kostuum en brieven van „hooggeplaatste personen" in Nederland. In het jongste verslag van de handelingen van bet Ned. Lard- bouwcomité wordt medegedeeld dat, blij kens ingewonnen inlichtingen, de minis ter van Binnenlandsche Zaken er van af heeft gezien, althans voorloopig, een ontwerp betreffende eene officiëele Jand- bouwvertegenwoordiging bij de wetge vende macht aanhangig te maken. Bij eene ontgraving in de nieuwe Parklaan te SCHEVENINGEN, waar een nieuwe rioleering wordt aan gelegd, is de houten bekisting ingestort. Twee werklieden werden onder het neerstortende zand bedolven. Een hunner werd nog levend te voorschijn gehaald. Do ander was reeds overleden. Men meldt nader De gleuf, waarin gegraven werd, is daar, om het instorten van zand te voorkomen, langs beide wanden met planken geschut, terwijl deze beschutting weder door palen over de breedte der gleuf wordt geschoord Vermoedelijk door het losraken van een groote zand- massa bezweek nu een gedeelte van dit houtwerk, waar twee werklieden aan het graven waren. Een der werklieden, Hendrik van Mastricht, geraakte bij de instorting tusschen de planken van beide zijden en werd er doodgedrukt tusschen uitge haald, hoe spoedig men ook te hulp was gesneld. De ongelukkige had over het geheele lichaam vreeselijke knel wonden. De tweede arbeider Willem de Haan, is er, hoewel hij langen tijd bedolven bleef, beter afgekomen. Hij bekwam een ernstige voetwond en werd te Sche- veningen in Ziekenverpleging opgenomen. De verongelukte Van Mastricht is weduwnaar en laat 5 jonge kinderen achter. B ij Kon. Besluit is be- noemd tot heemraad van den Anna Paulownapolder de heer L. Metselaar. Bij Kon. Besluit is be noemd tot heemraad van den polder Waard-Nieuwiand te Wieringen, de heer N. Hellingman. Door de Liberale Kies- vereeniging te Zijpe is de candidatuur voor twee leden van den gemeenteraad aangeboden aan de heeren H. G. Th. Mann (vacature-Zeeman) en H. Jimmink (vacature-Vrijburg). Zijn we goed inge licht, dan zullen ook van Katholieke zijde candidaten worden gesteld, waarvan één Katholiek. De Directeur van het Postkantoor te SCHAGEN maakt bekend, dat met ingang vau den 28 dezer het Hulpkantoor der Posterijen te 8t. Maarten zal zijn opengesteld: Op Werkdagen7.30 9.30 's.vm., 11.30 1.30's nam., 3.30 6.30 's av. Op Zon- en feestdagen 8 10 's vm„ alles spoortijd. De Directenr voornoemd, OUDENHOVEN, 1. d. Schagen, 23 MEI 1900. Schagen, 23 Mei 1900. Gresila&gci voor het akte- examen lager onderwijs mejuffrouw A. Dekker, vroeger alhier. Maandag zette B. een zwaar beladen mestwagen op het Noord aan den kant van het water. Daar de wagen begon af te glijden, wilde B. dezen in zijn vaart keeren, maar geraakte zoo doende met en onder de kar te water. De man bezeerde zich nogal ernstig aan de handen, waarvoor geneeskundige hulp noodig was. LONDEN, 22 Mei. Een onderzoek heeft aangetoond, dat er geen waarheid is in het bericht, dat de Engelsche regeering een telegram van president Kruger heeft ontvangen, om vrede vragende. Over de nederlaag der Boeren bij Ma- feking op 12 Mei, schrijft de Daily Mail: Bij het ochtendkrieken deden de Boe ren een schijnaanval op den oostkant van de stad, terwijl een groote macht Boe ren, geleid door zoogenaamde opstande lingen, inderdaad overloopers, langs de rivier sloop en erin slaagde het dorp van de Baralongs binnen te dringen en aan te steken. Toen riep een van de aanvoerders „Hoera Komt te voorschijn, lafaardswij zullen vandaag Mafeking innemen!" Maar onmiddellijk daarop riep een ander„VluchtDe rooinekken komen Bijna allen keerden om en vloden, ondanks alle pogingen van de aanvoer ders om ze tegen te houden, uitgalmende „Terug-kom Allemachtigwij zijn om singeld 1" Dit bleek waar te zijnde Engelschen openden van twee kanten het vuur, sneden de voorhoede af, die meerendeels bestond uit vreemdelingen Duitschers, Franschen en Portugeezen, en dwongen dezen terug te gaan in het Kaffer-dorp, waar een gedeelte ingesloten werd in een kraal en een ander gedeelte onder een kopje, dat bestreken werd door het vuur van de Engelschen. Inmiddels was een ander korps Boeren van vijfhonderd man het Kafferdorp om getrokken en erin geslaagd het Engelsche kamp binnen te dringen en eenige Engel sche officieren,waaronder luitenant-kolonel Hore, gevangen te nemen na een korten en hevigen strijd, maar de veertig Boeren, die de gevangenon bewaakten, werden op hun beurt omsingeld. De Engelschen eischten, dat de Boeren zich zouden over geven, maar dezen weigerden.Toen volgde een gevecht, dat eindigde met de overgaaf van de Boeren, hetgeen natuurlijk het ontzet van de Engelsche gevangenen ten gevolge had. Het verlies van de Boeren was in 't geheel 150 dooden en gekwetsten en 113 gevangenen; tot de laatsten be hoorden de Fransche graaf De Bremont, de Duitsche graaf Von Weiss. Ze werden opgesloten in de vrijmetselaarsloge,enkelen ontsnapten echter. Hamilton, de corres pondent van de „Times", wordt vermist Londen, 22 Mei. Een telegram van lord Roberts meldt, dat Mabon den 18 Mei, des morgens te vier uur, Mafeking binnentrok. De Boeren werden, na een gevecht dat vijf uren duurde, uit hunne sterke stellingen verdreven. De Engel schen verloren ongeveer 30 man, de Boeren verliezen zijn zwaar, Londen, 22 Mei. De Daily Express bevat een telegram uit Leren^o Marquez van heden, meldende De uittocht der Boeren uit Pretoria is bpgonnen vrouwen en kinderen worden per trein van de hoofdstad gezonden naar Machadodorp, op den weg naar Lijdenburg, waar de Boeren voor nemens zijn een laager te vormen. Londen, 22 Mei. Generaal Buller seint uit Newcastle van heden, dat hij bericht ontving van kolonel Bethune, dat aan een eskadron van zijn bereden infanterie, dat zich gisteren op marsch vau New castle bevond, op zes mijlen ongeveer ton Zuidwesten van Vrijheid een hinder laag werd gelegd door de Boeren. Slechts zeer weinige manschappen ontkwamen. Het geheele verlies bedraagt ongeveer 66 man. Kolonel Bethune keerde terug om voorraden te halen en marcheert heden (naar) Newcastle. Generaal Buller had kolonel Bethune met 500 man afgezonden om naar Nqutu op te rukken, dat volgens de geruchten door den vijand ontruimd was. Het weer is te Veenen e in de provincies zoj ellendig kond, dat de bergen vol sneeuw zijn, dat twee mannen op het veld zijn doodgevroren ea Karlsbad in de sneeuw ligt. Vertraging. De Fransche rechters zijn streng tegen- over de spoorwegmaatschappijen. Dit is deze weken weder geblekeu bij een proces, dat een reiziger de Maatschappij Paris Lyon heeft aangedaan, wegens vertraging. Hij wilde uit Parijs met zijn gezin naar een plaatsje in het zuiden reizen, waar zij» grootvader op sterven lag. Wegens het herhaaldelijk rangeeren van goederentreinen had de personentrein telkens oponthoud, zoodat de eischer onderweg moest overnachten en 12 uur te laat aankwam. Hij eischte 600 francs schadevergoeding, maar de maatschappij achtte 60 frs. voldoende voor de gemaakte onkosten, bewerende dat zij niet aansprakelijk was voor het „zedelijk nadeel", door den eischer geleden. De recht bank besliste, dat de maatschappij verplicht is te zorgen, dat de dienstregeling behoorlijk wordt nageleefd en wees den eischer 200 trance toe. Electrische dood. Te Berlijn is een monteur vau Siemens en Halske door electiiciteit gedood. Hij maakte een proefrit mede met een electrische locomotief, die hij zelf had helpen maken en dua nauwkeurig kende. Bij zulk een proefrit wordt eeu stroom van 10.000 volts gebruikt en wegens deze groote sterkte waren bijzondere voorschriften aau alle uiederijdenden gegeven. Toch was de uionteur zoo onvoorzichtig naar de kruk te grijpen, om na te gaan of die io orde waa, toen teruggereden zou worden en daartoe een kruk moest worden omgedraaid, zonder dat hem door den aanwezigen hoofdingenieur last was gegeven. Hij kwam zoodoende in aanraking met een toestel die als bliksemafleider dient en werd door een zwaren electrisGheo slag getroffen. De 27-jarige oppassende man was terstond een iijk. Verbetering van gevan genen. De Duitsche Vereeniging tot verbetering van gevaDgenen heeft, blijkens het laatste verslag, zeer nuttig gewerkt, vooral door werkverschaffing. Tol het eind van het vo ig jaar heeft zij voor bijna 48.000 ontslagen gevangenen geschikt werk gevon den, vooral op het land, en opmerkelijk is, dat vau de 820.000 mark, welke zij voor dat doel heeft uitgegevsn, reeds 112.000 zijn terugbetaald. Zeer vele der onder steunden zijn nut' ige leden der maatschappij aeworden en volgens het verslag is het V loroordeel, dat zoolang het in dienat nemen van outslageuen belemmerde, nage- noeg geheel verdwenen. I Reinsch heeft aangekon- digd, dat de zisk-Dreyfns io Frankrijk zou wo'den hervat. De Éclair opent het vou'. Het bid koxt voor den dag mej een docoment, dat het bewijs mott leveren dat het kabir.ft-Waldtck Roasseau op ver - zosk van Rt-inach den veiligheidsdienst ten gunste van Dreyfus aan het werk berft gezet. Volgens de Eclrir is het plan der Drryfus-vriecden, om mevrouw Dreyfas een verzo-k tot revisie t: laten indienen, steunend op een nieuw feit. De minister van justitie, Monis, zou het verzovk inwil ligen. Het nieuwe feit zou reeds gevonden zijn. Te R nnes verscheen Cemneky als getuige en men wil trachten aan te loooen, dat deze persoon door den état—major was ov-rgehaald, een leugenachtige verklaring af te leggen. Tot dat doel heeft de heer Tomps, aan den veiligheidsdienst verboo- den, verschillende reizen naar Madrid ondernomer, waar bij Richard Ceurs ont moette, den Doitsclien spion, wiens saam reeds in de zaak— Dreylus betrokken werd. De veiligheidsdienst vond daarop iemand, die een hooge plaats in Ojstenrijk had be kleed en die voor eenigen tijd in Brussel woonde. Zijn uilleveriDg werd hier gevraagd op verzoek van de regeeriDg te Weenen, als betrokken zijnde in oen zaak van ver raad. Echtt-r kon hij niet worden uitge leverd voor een politieke misdaad en de Belgische overheid moest hem op vrije voeten laten, waarop hij naar Frankrijk verhoisde. De politie stelde zich hier met 1 hem in verbinding, in de hoop van hem een getnigenis te verkrijgen om Cercnsky's verklaring te ontzenuwen. De bewuste persoon maakte aanteekeningen van zijn onderhandelingen met de politie en bracht die aan de Éclair, die ze in fic-simile opnam, in hel Duitsch gesteld, doch zonder ondertsekening. De inhoud er van is, dat Lomps, van de Fransche politie, bezig is materiaal tegen Cernosky te verzamelen, om te kunnen bewijzen, dat deze laatste door den generalen staf werd betsald. Tomps zou te Brassel aan den schrijver van de verklaring inlichtingen overCerousky gevraagd hebben, dit later herhaald hebben te Parijs, den 5en Februari 1900een dame uit Nice zou voornamelijk in deze zaak werkzaam zijn en de opdracht hebben, tegen Ceinusky de bezwarende bewijsstuk ken bijeen te brengen. Hdbld. Een standbeeld b ij na ge stolen. Te Lyon betrapte de politie Zaterdag nacht vier personen, die bezig waren het bronzen beeld van Baspail te kapep. Het gevaarte was reeds van het voetstuk gelicht e-B hg op den grond. Twee der daders zijn in hechtenis genomen. Een stier in een processie. Een verschrikkelijk tooneel heeft dezer dage in Stomfa (district Pressburg, Hon garije) plaats gehad. Terwijl een stier ter slachtbank werd geleid, kwam eau uit 500 menschen bestaande processie nit Laab bij Malacza, door Stomfa. Door het tromgeioffel der muzikanten verschrikt, weid de stier schnw, rukte zich los en Btoof op de dichte menschenmassa af. Een vreeselijk paniek ontstond. Hier jammerde een neêrgestooten oude vrouw, daar kermde een door het woedende dier bijna doodgetrapte grijsaard. Moeders zoch ten, om hulp schreeuwende, hare kinderen. De door al die drukte intuschen volslagen wild geworden stier stortte zich toen op het door 24 meisjes gedragen beeld der Moeder Gods, hetwelk hij totaal verbrijzelde, en liep daarna neg 3 meisjes onderst boven, die ernstig gekwetst werden. Io het geheel werden 22 personen zwaar gewond. Nordlund, de man, die te Eskilstavna in hechtenis genomen is in verband met de reeks moordaanslagen aan boord van de „Prins Karei" (zie ons vorig nummer) op het Malarmeer in Zweden, beeft bekend de dader te zijn. Hij had twee revolvers gekocht te Orebro, met de bedoeling, de bemanning van een der daar thuis behoorende booten te overvallen en te berooven. Maar later ging hjj aan boord van de Prins Karei." Zijn eerste slaohtoffer was de kapitein, wien hij een doodelijke wond toebracht met zijn dolk. Daarop sloot hij de passagiert in den salon en de rookkamer op eD schoot nog een aantal menschen neer. Hij ztido, dat het hem speet, de agenteD, die hem in hechtenis kwamen nemen, niet spoediger herkend te hebbeD, andera had bij er nog een paar doodgeschoten. Krankzinnig was hij volstrekt niet, verzekerde hij, maar hij wilde zich wreken op bet meoschdom. Een prachtig verhaal.— In een Duitsch blad vinden wij het vol gende verhaal, dat wij ter wille der curiositeit hier weergeven. Bij het laatste bezoek dar Koninginnen aan Amsterdam, bezocht de Koningin—Moe der de kookschool. De directrice leidde Koningin Emma overal rond en ten slotte kwam H. M. ook in de keuken. De Ko ningin-Moeder proefde van de daar gereed gemaakte spijzen en vond ze Voortreffelijk, hetgeen ten gevolge had, dat een glans vin vreugde over het gelaat der oude, beproefde keukenmeid vloog, die ze had gereed gemaakt. „En waar bewaart u de provisie vroeg ten slotte H. M. „Hier, Majesteit", sprak de directrice en opende de deur van een groote keu kenkast. Op dit oogenblik ontsnapte er tegelijker tijd een gil aan de lijppen der drie vrouwen. In de kast stind een man! Na tuurlijk beschuldigde men (o, die gemoe delijke Duitschers toch!) dadelijk de keu-

Schager Courant | 1900 | | pagina 2