r ;.TkUi «sassf efcs Huishoudster, Boerenmeid, Dienstbode, Dienstbode. IS a r b i e r. Binnenlandsch Nieuws Groentenmarkt „Westerkogge". Marktberichten. Burgerlijke Stand. Gem. ZUpe. ADVERTENTIES. J. v. Stipriaan, Kr biedt zich aan, een Gevraagd, een GEVRAAGD TB huur: een Woning met Tnin, TE KOOP! 10.000 witte en 10.000 gele koolplanten, Zonder lieten. 7,o lot kost f 1.50. De toezending geschiedt franco, na ontvangst van het bedrag per Postwissel. Hengsten, geb. in 1899, aangeboden 3 stuks.- neen der aangeboden dieren werd premiewaard.g bevonden. Voor d? stamboekkeuring werden 9 merr.eu goedge- kïTV tenrins^nmbwie be"01"1 °P beide tlaatsen oit d, heeren T.p°eln K. D. Punt, Deo Haag, J. 51. Billroth, veearts, Hoorn, en C. Ondyk, landman, Waddingnveen. De heer W. H. Eelsingh, ambtenaar aan het kantoor der belas tingen en accijnzen alhier, is overge plaatst naar Utrecht. Bij b i s sc h o p p el ij k besluit is tot deken alhier benoemd de Zeereerw. heer Koopman, pastoor te Oude-Wetering. De heer A. Kooger teAlk- maar, organist bij de Ned. Herv. Kerk alhier, heeft tegen 1 Aug. ontslag uit deze betrekking aangevraagd, wegens zijne benoeming van organist bi) de Remon- strantsche gemeente te Alkmaar. I )e Hoxers. Uit China feitelijk geen nieuws, niets dan geruchten, zaken die w« de vorige maal ook reeds wisten Tientsin ingesloten, gebombardeerd en in braai geatoken, de Europeanen wanhopig zich verdedigende tegen de overmacht en misschien reeds gevallen wegens gebrek aan ammunitie, de ontzettingstroepen afgeslagen en de nieuwe expeditie nog niet op weg, admiraal Seymonr nog steeds spoorloos verdwenen en Peking gesloten voor de angstige blikken van alle mogendheden. Toch zullen we eenige zoogenaamde bijzonderheden laten volgen De «Daily Express" verneemt nit Shanghai, dat men daar de houdiog der Chineescbe vloot niet ver trouwt. De Chineesche schepen zijn veel sterker in aantal dan de Europeesclie. Het Engelsche oorlogs schip „Undaunted* is omringd door vijf goed bewapande Chineesche kruisers. Hetzelfde blad ontvangt nog meerdere berichten nit Shanghai. Zoodat de Chineesche regeering de laatste drie jaren elke maand 20.000 snelvuurgeweren invoerde. Er staan nu 80.000 goed geoefende Chineesche soldaten in het veld en bovendien nog een leger van 270.000 man, inbegrepen de Boxers. De Russische overheid te Port Arthnr seint alarmeerende berichten uit die plaats. Er zijn 40.000 Chineezen en slechts 4000 man Russen zijn achter gebleven. Men heeft daar geen nader bericht vernomen van de 4000 man, die tien dagen geleden Daar Tientsin marcheerden. Tientsin werd Donderdag aangevallen door de Chineesche troepen onder prins Toean met 45 snelvn- rende Krupp-kanonnen. Veel schade werd gedaan, maar de Chineezen hebben Tientsin nog niet genomen. Volgens de laatste authentieke berichten honden de gezantschappen te Peking het nog uit. De Amerikaansche matrozen onder majoor Waller en 400 Russen hadden j.1. Vrijdag een gevecht met het Chineesche leger bij Tientsin. Zij konden niet door de vijandelijke linie breken. Admiraal Kempft voegt er bij, dit de poging nu zal worden gedaan door een strijdmacht ter sterkte van 2000 man. Groote beteeKeni9 wordt gehecht aan het feit, dat het het Chineesche leger is, dat tegen de vreemde lingen vecht. De Enropeesche nederzetting te Tientsin is volkomen vernietigd, maar de Europeanen vechten als leeuwen. In het gevecht van Vrijdag bij Tientsin is de tweede gezagvoerder van den Engelschen kruiser Barfleur gesneuveld. De verliezen der Europeanen moeten 300 dooden en gewonden zijn. Dalziel seint nit Shanghai, dat Chineesche troepeD, minstens vijftienduizend man sterk, binnen de stad zijnSedert drie dagen beschieten zij de vreemdelin- genwijk met zware Krupps. De toestand der Euro peanen is hachelijk, omdat zij zonder ammunitie zijn. Alle consulaten zijn verwoest, alsook de Fransche en Engelsche faktorij. De overgeDleven Europeanen schuilen in het raadhuis. De Chineezen hebben Krupps op de stadswallen opgesteld. Hun snelvuur bracht den vreemden troepen zware verliezen toe. De Russische troepen zijn in het spoorstation zeer bekneld. Het bureau van Wolft' verneemt, dat, volgens een in den voormiddag ontvangen telegram van den Duitschen consul te Tschifoe, admiraal Seymonr zich twintig kilometer van Tientsin moet bevinden met de gezanten. Hij wordt in het nauw gezet door de Boxers en soldaten. Een colonne, om Seymour te helpen, verliet den 24en Juni Tientsin, nadat het ontzettiugsleger van Takoe den 23en Juni Tientsin was binnengerukt. VERVOLG Anna Paulowna, 26 Juni. Gisteren avond vergaderde de hier ge vestigde afdeeling van Het Witte Kruis. Bij de opening waren aanwezig 16, later 24 leden. Tot bestuurslid werd gekozen, in plaats van wijlen den heer W. van Gijtenbeek,de heer D. Rezelman Cz. Het voornaamste punt van de agenda was echter een voorstel van het bestuur tot het bouwen van een Zwembad. De vergadering werd evenwel teleurgesteld door de mededeeling van den Voorzitter, dat de inschrij vingen daarvoor het bestuur te hoog voorkwamen en dat het nu wenschte diligent verklaard te worden voor het indienen van een nieuw voorstel. De heer K. Kaan vindt, dat er meer behoefte bestaat aan een ijshuis en een regenbak, dan aan een zweminrichting, 't geen echter op grond van ervaring door den Voorzitter en Secretaris weer sproken wordt. Nadat eenige mededeelin- gen waren gedaan omtrent de plaats en de inrichting van het zwembad, werd het voorstel van het bestuur tot diligent-ver- klaring aangenomen met 19 tegen 5 stemmen. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat het bestuur aan de gemeente zou ver zoeken filters te plaatsen in de scholen, een voorstel, waarvoor B. en W. gunstig gestemd waren. Bij de omvraag wijst de heer Raap er op, dat het Bestuur beter zou gedaan hebben, de vergadering een week later uit te schrijven, dan zouden we voor 't voornaamste punt althans niet tevergeefs hier behoeven geweest te zijn. De voorzitter meent intueschen dat 't bestuur lof verdient voor den spoed, dien het in deze zaak betracht. De vergadering wordt daarop gesloten. Door het bestuur van ,de School met den Bijbel" te JSint Btan- kras is als onderwijzer benoemd de heer J. B. Zwartsenberg te Sauwerd. Wegens herhaaldelijk gerezen klachten der groentenhandelaren aangaande de op de markt te Broek op Langendijk gekochte groenten is door den gemeenteraad op verzoek der hande laren een keurmeester aangesteld en als zoodanig benoemd de heer Jb. Balder aldaar. Men meldt ons uit Win- Hel: De ve'e regen,de laatste dagen alhier gevallen, is zeer nadeelig voor de zware gewassen in den polder Waard en Groet, alsmede voor den hooibouw. Bovendien vertoont zich de zoo gevreesde knopworm in de erwten. Met het snijden van karwij-zaad denkt men de volgende week een aanvang te kunnen maken. Vergadering tid den Raad der gemeente W itiUel, gehouden op Zaterdag 23 Juni 1900, 's Toorm. 10'/, nur. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering voorlezing en goed keuring der notnlen van de vorige vergadering. Ingekomen is 1. een schrijven van het Bestnnr der Vrijwillige Brandweer, houdende mededeeling, dat het Bestnnr wegens onbrnikbaarheid van de oude znigalang, ge noodzaakt is geweest een nieuwe zoigslang aan te schaffen, waarvan de kosten, met inbegrip van trans port, enz., f 84 hebben bedragen, met verzoek, wijl de kosten van onderhoud van brandspnitmateriaal door de gemeente wordt gedragen, deze nitgaaf voor ge meenterekening te nemen. Dit schrijven geeft asnleiding tot de vraag, of het gemeentebestuur vooraf van zoo iets in kennis wordt gesteld, of dst 't brandweercorps vrijheid van handelen is gelaten, en daar het laatste 't geval blijkt te zijn, wordt de wenschelijkheid geuit om het brandweercorps aan te schrijven, dat het gemeentebestuur het op prijs zou stellen, omtrent herstellingen als anderszins, die van eenig belang kunnen worden geacht, vooraf te worden geraadpleegd. Wordt besloten, de kosten der nienw-aangeschafte znigalang te voldoen en het Bestnur te berichten, dat het Gemeentebestuur in den vervolge gaarne vooraf in kennis wil worden gesteld, waar het uilgaven van eenig belang zal betreffen. 2. Een keur of politie-verordening van den Ooster- polder, betreffende het peilwezen enz waarvan het ontwerp voor een ieder ter inzage op het Secretarie heeft gelegen. Daar hiertegen geen bedenkingen bestaan, wordt dezelve voor kennisgeving aangenomen 3. Een beslnit van H.H. Ged. Staten tot goed keuring van het Raadsbesluit, betreffende het ver hoogde procent ten behoeve der kasleening. 4. Een circalaire van de Stoomtramweg-Mij. West-Friesland, waarbij het Gemeentebestuur wordt uitgenoodigd, tot bijwoning eener algemeene verg. van vennooten te Hoorn, Vrijdag 29 Juni, 's middags 12 uur. Als afgevaardigden naar deze vergadering worden gekozen, de heeren Nobel, en Timmerman, die zich bereid verklaarden de gemeente te vertegenwoordigen. 5. een missive van den heer districts-schoolopziener, waarbij deze bericht verzoekt van het ontstaan der vacature van hoofd der school te Lutjewinkel. Voorzitter deelt mede, dat den heer Distriols-school- opziener is bericht, dat Bnrg. en Weths. in overleg met den heer Arr. schoolopziener in de tijdelijke waarneming hebben voorzien door den heer Vonk tijdelijk als hoold aan te stellen en voorts in kennis is gesteld met den toestand van het onderwijs hier ter plaatse: voorzitter is echter geen artikel bekend waarbij is bepaald, dat van eene ontstane vacature moet worden melding gemaakt. 6. een adres van de Afdeeling Winkel van Het Witte Kruis, houdende verzoek de afdeeling met een jaarlyksche subsidie van f 100.te steunen daar de uitgaven steeds f 200.hooger zijn dan de ont vangsten. Volgens het adres zou de kerkvoogdij bereids f 100.hebben toegestaan, zoodat de afdee ling, zoo de gemeente eveneens een subsidie van f100. verleende, zich alsdan zonder bezwaar zou kunnen behelpen. Wijl echter geen enkele post van uitgaaf op de begrooting van 1900 is te vinden, waarop iets besnoeid zou kannen worden en de afdeeling nog geld in kas heelt, wordt besloten dit verzoek aan te honden tot het najaar, teneinde te zien of er dan soms uitkomst is gekomen. Thans wordt fer tafel gebracht een concept besluit tot het vaststellen eener suppl. begrooting dienst 1899, Doodig voor de destijds gesloten kasleening groot f 2250. een idem tot het doen der noodige af- eu overschrijvingen van en op posten van uitgaaf in de begrooting van 1899, die beneden de raming zijn gebleven en die daar over heen zijn gegaan, ten bedrage van f 490. een idem tot het doen der noodige betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting 1899, tot een bedrag van f 439. Nadat deze verschillende besluiten zijn nagegaan en de posten behoorlijk zijn toegelicht, worden deze in orde bevonden en vastgesteld. Nog is ingekomen een verzoek van het Burgerlijk Armbestuur tot goedkeuring van zijn genomen besluit om aan de afdeeling „Winkel" dergroentenvereeniging „de Niedorper Kogge" tot het daarstellen van een overdekt marktterrein, in erfpacht af te staan het perceel bouwland, genaamd „de Molenlij", groot 16 aren, 80 centiaren, tegen een jaariijksch canon of huurprijs van f 210.per hectare, met het recht van koop, zoo de afdeeling zulks te eeniger tijd mocht verlangen en alsdan berekend tegeu een koopsom van f 3600.per hectare. Daar hiertegen geene bezwaren bestaan, wordt tot goedkeuring besloten. Naar aanleiding hiervan, deelt Voorzitter mede, dat het der afdeeling is gebleken, dat zij ter bestrating van het terrein voor zooveel zij zulks noodig heeft geoor deeld, over te weinig steenen heeft te beschikken en daar het noodig is, daarin alsnog te voorzien, brengt Voorzitter het verzoek van de afdeeling over, of zij, daar de gemeente bereids toezegging had gedaan wat oude steenen hiervoor cadeau te willen geven, de haar Dog ontbrekende steenen eveneens van de gemeente ten geschenke zal mogen ontvangen. Na eenige bespreking wordt goedgevonden het te kort komende aan te vellen met de oude steenen, die uit den weg te Lutjewinkel zullen komen. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten Ansjovis». Verleden jaar om dezen tijd kwamen te KOLHORN enkele visschers nog met meer dan 5000 viscbjes aan. Thans bedraagt de vangst een paar honderd. In '99 stond de visscherü stil van 3 tot 11 Juli. Na dien datum zijn nog honderdduizenden gevangen. Voor velen is het te wenschen, dat de campagne, die thans allerwege gestaakt wordt, nog niet geëindigd is. Op heden zijn ongeveer een millioen aan de zouterijen afgeleverd. Kolhorn. Tengevolge van den veelvuldigen regen gaat de hooioogst met groote moeilijkheden en kosten gepaard. Van binnenhalen kan onder dergelijke omstandigheden geen sprako zijn. Aan de karwij, die loszadig begint te worden, kan men ook niet beginnen, wat natuurlijk zeer nadeelige gevolgen kan hebben. Tarwe, boonen, haver, garst, enz, staan overigens schoon te velde, maar men verlangt sterk naar droogte. Een der eerste gevolgen van overtollig hemelwater is doorwass en van het zaad, dat daardoor veel van zijn waarde verliest. Ook vraagt men zich overal af, hoe de late aardappelen het er af zullen brengen. Men vreest ten zeerste voor de ziekte, die zich alras vertoont als de regen tijd door overmatige warmte gevolgd wordt. Alleen de groenten profiteeren van het nat. Allerwege is er volop en van goede kwaliteit. Te Den Helder heeft zich een comité gevormd, dat een kapitaaltje wil bijeenbrengen, om het Te Sint F»anlzras» was, van den buik, waaruit men vergiftiging op de afslagmarkt van groenten de aan- afleidt. voer als volgt Sommige veehouders beweren, dat in Zaterdag 23 Juni522 manden aardap- de weide een vergiftige plant moet zijn, pelen van f 0.80 a f 1. Maandag 25 doordat oude slooten zijn schoongemaakt Juni732 manden aardappelen van en de vuilnis, daaruit opgehaald, op den f0.70 a f 0.95. Dinsdag 26 Juni: 904 wal is blijven liggen. Anderen beweren, manden aardappelen van f 0.65 a f 0.90. dat in de weiden, waarin de gestorven Te Broek op Langendijk runderen graasden en die bemest waren werd op de groentenmarkt aangevoerdstraatvuilnis nit de steden, daardoor Zaterdag 23 Juni1064 manden aardappe-vergiftige stoffen zijn gekomen, die door len van f0.70 a f i.10: 56130 bos worte- vee opgevreten zijn, dat daardoor stierf, len van f 1.30 a f 1.60 per 100 bos. De boeren ZIJn °P dlt Punt wel wat roe- Maandag 25 Juni778 manden aardappe- keloos, want ais een weg door een land len van t 0 70 a f 1.—43105 bos wortelen dam verhard moet worden, dan van f 130 a f2— per 100 bos. Dinsdag wordt daarvoor veel rommel gebruikt, als 26 Juni: 1159 manden aardappelen gebroken kruiken, kannen potten, enz., welke in het straatvuilnis aanwezig zijn en waarin nog onbekende stoffen ver borgen kunnen zijn. t 0.60 a f 0.95; 54810 bos wortelen van f 1.30 a f 2.— per 100 bos. Dinsdagmorgen had de eerste afslag- markt plaats te Bobeldijk. Aangevoerd werden 100 zakken en Yrouwenmoord. De Middelburgsche rechtbank deed .P uitspraak in de zaak Augustus Carolus manden aardappelen (muizeD), die voor Misseghers, beklaagd van den bekenden f 1.60 a f 1.80 werden verkocht en 10 afschuwelijken moord te KOEWACHT manden kleintjes voor f 0.75 a f 0.SO gepleegd te hebben op Prudentia Ver- H.L., (zakken 32 en manden per 72 35 K.G.) Alles ging vlug van de hand, uitgezonderd eenige duizenden Mei-rapen, die voor f 0.30 h. f 0.50 per duizend werden verkocht. De heer Van Kol, lid der gepleegd te hebben op i vaet, huisvrouw van Seraphinus Haeck. De rechtbank nam aan, dat beklaagde den moord opzettelijk had gepleegd doch acht niet bewezen dat hij het met voorbedachten rade heeft gedaan en veroordeelde hem tot löjaren gevangenis- Tweede Kamer, is Zondag aan een gevaar straf. Beklaagde hoorde met buitenge- ontsnapt. In den trein, waarmeé hij zich naar het vereenigings-congres begaf, werd dicht bjj HAARLEM geschoten. De -kogel ging door den coupé waarin de heer Van Kol zich bevond en pas seerde hem zoo rakelings, dat hij, had hij rechtop gezeten, in het hoofd getroffen zou zijn wone kalmte de voorlezing van het lange vonnis aan. Hij zeide nogmaals gansch onschuldig te zijn en geen straf te zul len aannemen. Men meldt uit DEN HAAG Zondagavond te circa 10 uren heeft er een ernstig ongeluk plaats gehad op Maandag was de heer Van Kol in de de staatsstoomtramlijn Den HaagSche veningen, ter hoogte van het overzet- pontje bij de Sumatrastraat. Terwijl een stoomtram van Scheveningen daar stil stond tot het uitlaten van passagiers, had een botsing plaats met een achterop komenden trein. De machinist daarvan kon het licht van de voorgaande tram niet zien, daar het achterbalcon daarvan stampvol was. Het achterbalcon van de stilstaande tram werd verbrijzeld, tenge volge waarvan zes personen, vijf heeren en eene dame, vrij ernstig werden ge kwetst, gelukkig geen van allen doodelijk. De machinist van de aanrijdende tram werd van zijne machine geslingerd, doch kwam er met vleeschwonden af. De con ducteur klaagde over inwendige pijnen, terwijl eenige passagiers door den schok en glasscherven lichte verwondingen bekwamen. In de laatste jaren gaan uit noordelijk GRONINGEN enkele zoons van landbouwers eenige maanden naar Zeeland, om de landbouwtoestanden aldaar uit eigen aanschouwing te leeren kennen. Ze zijn daar gewoonlijk gehuisvest bij eenen landbouwer, die zelf een vol wassen zoon heeft, die dan vervolgens gedurende even laugen tijd naar de ouders van den Groninger boerenzoon gaat. Door deze omwisseling vermeerderen beide partjjen hunue landbouwkundige HOORN, 23 Juni 1900. Aangevoerd bedraagt 1990 tegen 1955 de vorige week. Veeziekte. In FRIESLAND sterven tegenwoordig „kind van den veimoorden politieagent plotseling vele jonge runderen, zooge- Cupido een goede opvoeding te geven naamde hokkelingen, die meestal in en hem de gelegenheid te openen op afzonderlijke landen geweid worden. De lateren leeftijd een positie te verkrijgen ziekte-verschijnselen zijn blindheid, veel n de maatschappij. 1 beweging met den kop en dik worden Tweede Kamer het voorwerp der belang stellende nieuwsgierigheid van verschil lende zijner medeleden, die hem geluk- wenschten met het ontkomen aan den kogel. Men meldt ons van Lnt- jewinkel Dinsdag 26 Juni, des namiddags half vier, werd alhier de eerste aardap- pelenmarkt gehouden. De Voorz., der afdeeling Lutjewinkel-Weere, de heer J. Breebaart Dz., opende de markt met de volgende toespraak Hoop doet leven, is een bekend spreekwoord. Toen indertijd sprake was van de tot—standkoming van de stoomtram SchagenWognum, dacht men er reeds over, om met het oog op den gedrukten toestand van den land bouw, zich ook te gaan toeleggen op den verbouw van aardappelen, groenten enz die verbouw heeft in den Oosthoek van Westfriesland reeds een groote vlucht genomen en bloeiende streken doen ontstaan. Voor dat dan ook de tram voltooid was, was reeds door belangstellenden uit de gemeenten Winkel, Nieuwe en Oude Niedorp een groenten-vereeniging opgericht, genaamd „de Niedorper Kogge." Van die groenten-vereeniging was de onze de eerste afdeeling. Van den aanvang j kennis, af koesterde het bestuur de hoop, een markt te mogen vestigen aan het tramstation Lutjewinkel, een plaats, die tevens per schip zeer gemakkelijk uit alle richtingen te bereiken isdie boop heeft onze afdeeling in het leven gehouden. Thans zijn wij zoo ver en zullen wij heden markt houden, al is de aanvoer door slecht weer en het nog niet rijp zijn der vrucht, zeer klein, wij zullen goeden moed houden. Met de hoop, mijne heeren, dat deze markt levensvatbaarheid moge hebben en tot bloei moge strekken van de geheele omgeving, open ik deze eerste markt. Aanwezig waren 54 halve H.L. groote muizen, prijs f 1.60 it 1.40, 8Y2 halve H L. kleine muizen, prijs f 0.70 a 0.50. Kooplieden uit den Helder, Schagen en Winkel waren tegenwoordig. Vlugge handel. Men schrijftuit AMSTER DAM In de diamantnijverheid blijft het vrijwel even treurig. Honderden werk lieden hebben niet te eten. De toestand wordt d og verergerd door de omstandigheid, dat velen, die nog arbeiden, bijna niets verdienen wegens de zeer slechte qualiteit der grondstof. Verdiensten van vier of vijf gulden 's weeks zijn geen zeldzame uitzonderingen. Het meest frappante staaltje gebeurde eenige dagen geleden. Drie werklieden, die een partij diamant ter bewerking hadden aangenomen, konden na een week hard tobben na aftrek der onkosten (molenhuur, verstel- lersloon, gaslicht) als winst deelen de kapitale som van 19 centen, zegge negentien centen Hoe lang de tegenwoordige slechte f—,60 a —.70, 41 nuchtere idem "f 8.— a toestand nog duren zal, is met geen f 16.722 vette Schapen f 24.a 30. mogelijkheid te zeggen. Mocht tenge-259 Vette Varkens per K.G. f .40 a volge van de troebelen in Oost-Azië een 99 magere idem f 13.a 16. groote oorlog uitbrekeD, dan zal ook die PURMEREND, 26 Mei. Aangevoerd: weer, evenals de oorlog tusschen Spanje jj®9 vette runderen f -.52 a -.65 p. K., deD diamanthandel doen gevoelen. kalveren f—60 -.70 p.K., Mug, Het aantal werklooze diamantbewerkers 212 nucht. idem f 9.— a f' 18.—, matig, H.L. Tarwe f 6.25 a 6.75 Rogge 11 5.50 a 6.— Gerst 11 5.— a 5.75 11 Haver JJ 4.— a 4.25 1 11 Witte Erwten 11 11.— a 11.50 11 Groene 11 10.50 a 12.— 11 Grauwe 11 12.— a 14.— 1 11 Vale 11 10.— a 13.— 11 Bruine boonen 11 9.50 a 10.— 11 Witte 11 10.— a 12.— 1 11 Paarden 11 6.— a 6.50 11 Mosterdzaad 11 17.50 a 16 Paarden 11 75. a 140.— 22 Koeien LÓ0. a 210.— 76 Schapen 1) 16. a 27.— 150 Lammeren J) 6. a 14.— 9 Kalveren 11 10.— a 22.— 42 Varkens 11 12.— a 18.— Zeugen 11 a 96 Biggen 11 5.— a 9.— Kipeieren per 100 1) 2.75 a 3.— 3700 koppen boter, p. kop 11 .55 a .57= Juni. Aangevoerd f 80.— a 250.— „110.— a 160.— 8.- a 16.— 6.— ALKMAAR, 23 18 Paarden 7 Koeien en ossen vette kalveren 29 nucht. Kalveren vette Schapen 48 magere Schapen 349 Lammeren vette varkens p.K.G 42 magere Varkens 338 Biggen 7 Bokken en Geiten 3 kleine Bokjes 7022 pond Boter, p. pond Kipeieren per 25 Eendeieren p. 100 ALKMAAR, 25Juni 19Ö0. Aangevoerd: 5 Koeien f 180.a 230.295 Vette kalveren f 35.a 82.idem per K.G. 13.— 7. 2.— .75 a .45 a .75 a 3.10 a 14.— 24.'- 12.— 15.'— 9.50 5.— 1.25 —.52» —.87= Ingeschreven van 22 tot 26 Juni 1900. Geboren,Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden: Catharina Maria Kiezeling, oud 4 j. en 11 maanden. Ingeschreven van 15 tot 22 Juni 1900. GeborenKeeltje, d. v. Hendrik Oosterman en Elisabeth .Stoel Trijntje, d. v. Klaas Mek ken en Trijntje Tamis. Ondertrouwd en GetrouwdGeene Overleden: Anna Roos, 13 md., d. v.Nico» laas en Neeltje Wiering. *t* Heden overleed, in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Groot vader, de Heer in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam, Wed J. v. STIPRIAAN- ËREGMAN. Anna Paulowna, 23 Juni 1900. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan Dr. A. C. Melchior te Schag6n, voor de uitstekende en doeltreffende wijze, waarop hij hem in zijn laatsten aanval van asthma heeft behandeld. H. HENDRICHS, Schagen. uit den Boerenstand. Br. fr. letter B. bureau van dit blad. liefst spoedig, bij A. SLIKKER, Grootewal, SCHAGEN. Wegens ongesteldheid van de tegen woordige, VRAAGT mejuffrouw Van Manen eene flinke liefst zoo spoedig mogelijk. AdresW. van Manen, Kleine Sluis, Anna Paulowna. Tegen 15 Augustus e.k. wordt te Schagen in een klein gezin eene nette Zich in persoon aan te melden bij Mevrouw Feisser,Zaterdag 30 Junia.s., 's avonds tusschen 8 en 9 uur. De ondergeteekende maakt het ge achte publiek van Schagen en Omstre ken bekend, dat hij zich in het Café ,/SPOORZlCHT" aan de Nieuwe Laagzijde te Schagen, heeft ge vestigd als Zich beleefd aanbevelend, 4. Snaas. Schagen, Juni 1900. op het NOORD te SCHAGEN. Te bevragen bij J. v. d. Ulaaten, Deurwaarder. bij J. Itamme§, TERDIEK, Nieuwe Niedorp. 3085 schapen en lammeren, prijshoudend matig, 330 vette varkens f .40 a .44 p. K.G., vlug, 63 magere id. f 13.— a 18.—, 292 biggen f 6.a 9.beiden stug, 45 paarden. Kleine kaas f 26.50, middelbare f 21.50, aangevoerd 362 stapels. 2246» K.G. boter f 1.05 a 1.15. Kipeieren f 2.90 a 3.25, Eendeieren f 3.10. TrekUiiu? f 0,15 Juli en 1 Augu§tu§. Hoofdpr.fr. 600.000; 150.000; 100.00060.000, enz. In deze drie dagen komen 650 prijzen ter uitloting. De uitbetaling der bovenst, prijzen is door de stad gewaarborgd. Officiëele lijst na de trekking gratis en franco. Bank „FOKTU4A", opger. 1889, AMSTERDAM.

Schager Courant | 1900 | | pagina 3